Haan wil vandaag weg bij PAOK Voor Hiddink tellen alleen de punten Van Diemen wil graag door met Danny Nelissen Sport Vierhouten naar ploeg Jan Raas Numan voelt zich nog middenvelder MULTICOPV 7 - jlNSDAG 10 OKTOBER 1995 i sk hi,- un oos en. Ii atste en ïro chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef rob onderwater, 071-5356463 dertiende gouden plak voor Tsjerbo '.^abae Vitaly Tsjerbo heeft gisteren in de Japanse plaats Sabae jjndêrtiende gouden medaille tijdens een wereldtitelstrijd tur- ien veroverd. Tsjerbo won de eerste toestelfinale van de dag, de lefening op de vloer. In de twee andere toestelfinales van maan- l lag ging de wereldtitel naar de voor Zwitserland uitkomende 1 Chinees Li Donghua (voltige, 9,762 punten) en de Italiaan Juri 1 ;hechi (ringen, 9,850). Bij de vrouwen werden twee onderdelen 2 ifgewerkt. Wereldkampioene meerkamp Lilia Podkopajeva uit 2 le Oekraïne en de Roemeense Simona Amanar deelden de titel 2 3p de paardsprong (9,781), de Russische SvetlanaTsjorkina won 3 iet goud op de brug ongelijk (9,900). Messure voor Damon Hill Jonden Damon Hill heeft tien dagen geleden tijdens de formule j race om de Grote Prijs van Europa een haarscheurtje in het achterbeen opgelopen. Bij het eerste onderzoek, direct na de ace, kwam de breuk niet aan het licht. Na testritten dit week- 'I ;inde op het circuit van Imola wel. De Engelsman, tweede in de (VK-stand achter Schumacher, is vooralsnog wel van plan deel te lemen aan de Grand Prix van Japan in Aida op 22 oktober. Vlario Basler mag koffers pakken iremen Mario Basler, sterspeler van Werder Bremen, heeft zijn coffers gepakt. De 26-jarige international kan alleen nog niet eggen waar de reis naar toe gaat. Fiorentina en Parma zijn de nogelijke eindbestemmingen. Het bestuur van Werder Bremen lesloot gisteren medewerldng te verlenen aan een tussentijdse ransfer van Basler.Super-Mario" had bij de club van trainer \ad de Mos een contract tot medio 2000. Zijn nieuwe club dient -een afkoopsom van ongeveer twintig miljoen gulden te betalen. Jasler kwam in 1993 voor 2,5 miljoen gulden over van Hertha 1SC naar Bremen. Zijn relatie met de meeste spelers was de aatste maanden niet al te best. De Sleutels verliest van studenten ROTTERDAMDe zaalvoetballers van De Sleutels gingen gister avond onderuit tegen Rotterdamse Studenten. In Rotterdam in werd met 4-0 verloren. Een geflatteerde nederlaag overigens. Vijf r. föniinuten voor tijd was de stand nog 2-0. In de slotfase straften de dage Rotterdammers het inwisselen van de keeper door De Sleutels met nog eens twee treffers af. ;rl grams' Snackbar onderuit bij HDVS iCHiEDAMHet met vier invallers aantredende Brams' Snackbar :edde het gisteravond niet tegen HDVS. Het Leidse zaalvoetbal- 1 ra[team moest de Schiedamse opponent met 4-2 voor laten gaan. Bij rust werd al tegen een 3-1 achterstand aangekeken. Henk van h terkei en Bouwe van Beelen scoorden. Kamiel Maase doet het goed austin Kamiel Maase doet het nog steeds goed in Amerika. Toewei de Leidse chemie-student niet meer mag deelnemen aan universiteitswedstrijden, komt hij als assistent-trainer van Texas State University wel uit in open wedstrijden. Na een over winning vorige week in een wegwedstrijd over vijf kilometer, won hij dit weekeinde in Austin ook een race over de dubbele af stand. Maase kwam tot een tijd van 29.38, goed voor een verbe tering van het plaatselijke parcoursrecord. purmerend marc van der jagt medewerker Aart Vierhouten maakt volgend jaar deel uit van de Rabo-ploeg van Jan Raas. De A-amateur van Swift/Casba ondertekende gis terochtend een contract, dat hem voor twee jaar aan de nieuwe formatie bindt. Daar mee vist Frits Schür, ploegleider van de nieuw te vormen Foreld orado/ Golff-profploeg achter het net. Vierhouten: ,,Zij heb ben gewoon te lang gewacht, want anders had ik zeker daar getekend. Het geluk is nu aan mijn zijde. Raas belde me op mijn werk op en zei: 'Stap maar in je auto, ik wil je spreken.' Ik heb meteen alles laten liggen ert ben vertrokken", aldus Vierhou ten. De 25-jarige wielrenner uit Purmerend vervolgt: „Kort na aankomst was het eigenlijk al gebeurd. Raas had het contract bij zich en over het onderteke nen ervan hoefde ik niet lang na te denken." Op korte termijn zullen besprekingen volgen over het af te werken wielerprogram- ma. Zeker is al dat Vierhouten in december met zijn nieuwe ploeg voor een trainingskamp naar Spanje reist. Vierhouten, die dit seizoen voor Vredestein/ CC'75 uit kwam, is in de afgelopen jaren uiterst succesvol geweest. Hij behaalde tot nu toe ruim 70 overwinningen. Dit jaar vielen onder meer zijn vijfde klasse ring in Olympia's Ronde en zijn drie ritzeges in de Ronde van Bulgarije op. Raas legde eerder al toppers als Rolf Sörensen, Vjatsjeslav Ekimov, Erik Breukink, Johan Bruyneel, Danny Nelissen, Erik Dekker, Leon van Bon en Edwig van Hooydonk vast. Ook de crossers Adri van der Poel en Ri chard Groenendaal hebben een plaats binnen de Rabo-ploeg bemachtigd. Wereldkampioen Bart Brentjes staat nog op het verlanglijstje van Raas en naast hem moet nog één amateur worden aangetrokken. thessaloniki Arie Haan hoopt vanavond zijn contract met zijn Griekse werkgever PAOK Saloniki alsnog te kunnen ontbinden. De nieuwe coach van Feyenoord praat vandaag verder met zijn voorzitter Thomas Voulinos, die zondag in woe de ontstak toen hij hoorde dat Haan een aanbieding van Feyenoord had geaccepteerd. Thomas Voulinos was aan vankelijk niet voor rede vatbaar in zijn besprekingen met Haan. Hij raasde en tierde, dreigde met een klacht bij de Europese Voetbalunie en riep zelfs dat Feyenoord-voorzitter Van den Herik met Haan een 'overval' had gepleegd op zijn club. „Haan heeft mij, de club en de spelers belazerd. Hij heeft op eens twee contracten. Dat kan helemaal niet. Ik vind het tame lijk onfatsoenlijk wat hij heeft gedaan. Hij komt hier op een maandagmorgen binnenlopen en zegt heel koeltjes, zoals we dat allemaal van hem kennen, 'meneer Voulinos, ik ben van daag voor het laatst'. Ja, hoor eens. Zo werkt het hier natuur lijk niet. Ik ben degene die hier de dienst uit maakt en niet me neer Arie Haan." De Griekse bewindvoerder voelde zich duidelijk in zijn eer aangetast. De voonnalige PAOK-trainer Rob Jacobs, die een paar jaar geleden door Vou linos op straat werd gezet, zegt niet verbaasd te zijn over de op stelling van de praeses. Jacobs: „Ik vind het wel komisch. Nie mand hoeft medelijden met die man te hebben, hoor. Voulinos is gewend om trainers zelf een •marcel van der kraan gpd De multi-milonair Voulinos, die een eigen fabriek bezit en in Griekenland een man met aan zien is, voelde zich voor schut gezet door de Nederlandse trai ner. Dat liet hij Haan tijdens de onderhandelingen over het af kopen van diens contract gister avond laat duidelijk merken. De emoties liepen in dat ge sprek zo hoog op, dat Haan op zeker moment niet meer met Voulinos in dezelfde ruimte wil de verblijven. Hij stond op en liep weg, maar werd later weer teruggehaald door zijn voorzit ter. Arie Haan deelde, nadat hij op maandagmorgen vanuit Stuttgart was teruggevlogen naar Thessaloniki, de leiding van PAOK botweg mede dat hij 'geen minuut langer' de trainin gen zou leiden. Hij had een ge sprek met zijn spelersgroep, die al in de Griekse kranten had ge lezen dat hun coach naar Feye noord zou gaan. Haan wilde zijn selectie, die hij voor het tweede seizoen leidde, evenwel zelf uitleggen wat de beweegre denen zijn voor zijn overhaaste vertrek. Jorien van den Herik ziet Arie Haan gewoon naar Feyenoord komen. schop onder hun kont te geven. De afgelopen jaren heeft hij de ene na de andere coach voortij dig ontslagen. Nu komt er op eens een Nederlander die het tegenovergestelde doet. Dat vindt hij niet leuk. Hij staat een beetje voor gek in Grieken land." Jorien van den Herik wordt door Arie Haan bijna van uur tot uur op de hoogte gehouden van de situatie. De 'baas' van Feyenoord blijft weigeren mee te betalen aan een voortijdig vertrek van Arie Haan. „Maar als ik de situatie kan redden door daar mijn gezicht te laten zien, ben ik bereid naar Grie kenland te vliegen. Het is voor die voorzitter kennelijk nogal slikken. Hij moet het verkopen naar de supporters en de me dia. Als hij het voor zijn eigen decorum beter vindt dat de voorzitter van Feyenoord bij hem op bezoek komt, dan doe ik dat maar." Van den Herik hoopt evenwel dat Haan vanavond alsnog za ken kan doen. „In principe moeten beide partijen er van- ARCHIEFFOTO ANP daag uitkomen." Morgen zijn de spelers van Feyenoord vrij. Daardoor zal Arie Haan niet eerder dan donderdag voor de groep gaan staan. De oud-inter national wil per se zondag tegen Willem II al op de bank zitten. Als zijn programma het toelaat wil hij zaterdag ook nog een be zoek brengen aan Feyenoords tegenstander in het Europa Cup li-toernooi. Everton speelt uit bij Bolton Wanderers, het laatste duel voor de confronta tie met Feyenoord. nu den"la Argt 3 I (VSt)l 9, 3J 333 8. Cf 2073 73. Ka» 2. Bol': .64. Ba is-Jage' alletta gert van dijk pd-verslaggever een enkele speler van het Ne- erlands elftal weet hoeveel :ld de KNVB op zijn rekening !ort, als Oranje zich voor het K in Engeland weet te plaat- :n. Bondscoach Guus Hiddink erkeert op dat terrein ook in et ongewisse. En net als zijn te pelers kan hij zich er niet druk m maken. Hiddink beschouwt het met Ie beslissende duels tegen Mal- nt(Ca-a en Noorwegen nog voor de boeg juist als een goed teken, lat er in dit stadium nog geen (ekissebis is ontstaan over de de premies. „Dat leeft wel iets amateuristisch en ben ik wel van gechar- ïeerd. Eerst goed presteren en 'an Pas praten over de premie, n (iTec die gedachte spreekt mij wel ïan. Ik heb er zelf op dit mo- nent ook geen flauw benul van (Rotftioeveel geld ik krijg als we En- Be'and halen. Echt, dat is geen dolletje. Daar moeten we na de wedstrijd tegen Malta maar een )Uq'-2 1 :eer0ë over gaan praten." Het zal Guus Hiddink een "duü"! ;or8 ziin h°e Oranje de Mal- i (isr) t tezers morgenavond verslaat. 6-l Als het maar gebeurt, de manier i WaaroP is niet belangrijk. „Na- uurlijk hoop ik dat we met 'ogstrelend voetbal een grote neerzetten, maar we nogen onze ogen niet voor de realiteit sluiten. Een 1-0 over winning is genoeg om in de ra- :e voor Engeland te blijven. Dat "het enige wat telt." De bondscoach heeft zich in 3ge mate gestoord aan de golf Michael Reiziger en Frank de Boer verrichten administratief werk op het vliegveld. van kritiek die losbarstte na de moeizame 1-0 zege van vorige maand tegen Wit-Rusland. Die ergernis deelde hij met zijn spe lers, ook zij vonden dat er te ge ringschattend over het behaalde resultaat werd gedaan. Maar, prettige bijkomstigheid, de bondscoach heeft wel het idee dat de spelersgroep door alle kritiek van de buitenwacht dichter naar elkaar is gegroeid. De saamhorigheid was de afge lopen dagen groot, heeft Hid dink met genoegen geconsta teerd. „Er staat één groep, van kliek jesvorming is absoluut geen sprake. Iedereen is zich er heel goed van bewust dat het tegen Malta wéér moet gebeuren. Dat besef leefde al toen we zaterdag in Noordwijk bij elkaar kwa men. De spelers zijn gebrand op een overwinning. Neem een jongen als-Danny Blind. Hij had wat last van zijn lies. We heb ben hem echt moeten afrem men om niet als een gek tekeer te gaan op de trainingen. Dat is een goed teken." Hiddink weet precies wat Oranje morgenavond te wach ten staat. De videobanden van de Maltezer duels tegen Tsje chië (0-0) en Noorwegen (0-1) hebben hem veel wijzer ge maakt. „Het wordt een keiharde wedstrijd. En Malta heeft er een handje van om in de eerste tien minuten eventjes alle remmen los te gooien. Dan willen ze de tegenstander op hun manier proberen af te bluffen.' Het is volgens de Achterhoe ker van eminent belang om in die fase niet per ongeluk met een achterstand geconfronteerd te worden. „Want anders bouwt Malta een dubbele muur voor het eigen strafschopgebied en gaan we echt een loodzware avond tegemoet. We moeten hoe dan ook rustig blijven en Malta heel geconcentreerd con stant onder druk proberen te houden. Het is niet zo erg als ons eerste doelpunt lang uit blijft, als niemand maar rare dingen gaat doen. De kaïïsen komen vanzelf. En in principe moet één doelpunt voldoende zijn. Ik verwacht geen hoge uit slag. Dat is niet erg. Het resul taat staat voorop. Daar moet ie dereen in dit stadium toch be grip voor kunnen opbrengen, lijkt mij.' valetta gpd Hij had afgelopen zomer „een enorm teringgevoel", zoals hij het zelf noemt. „Linksback." Arthur Numan spreekt het woord uit zoals een kind, die de groente niet belieft, 'spruit jes' zegt. Morgen begint Nu man niettemin in de basis van Oranje als linksback. Vorig seizoen werd hij bij PSV door Dick Advocaat al naar achteren gehaald. Nu man ging met frisse tegenzin linksback spelen. Tegen ieder die het horen wilde riep hij echter dat hij middenvelder was en bleef. Daar achterin had hij niks te zoeken, maar allez, voor het goede doel - het ploegbelang - wilde hij het wel even proberen. Afgelopen zomer, die van het teringgevoel dus, kwam Numan er achter dat hij de vaste linksback van PSV zou blijven, Zonder veel plezier be gon hij dus aan de competitie. „De eerste twee wedstrijden was het helemaal niks, want toen moest ik ook nog eens een man dekken. We speelden nog met drie verdedigers. In die situatie mocht ik dus niet mee naar voren. Na afloop had ik steeds het gevoel alleen maar een warming-up te heb ben gedaan." Zijn humeur verbeterde al toen Advocaat overschakelde op vier verdedigers, waarbij de backs de vrijheid kregen mee naar voren te gaan. Numan: „Langzaam kreeg ik er wat meer plezier in. Maar ik voel me nog steeds middenvelder, daarom maak ik ook nog fou ten. Dan dek ik te ruim omdat ik nog denk als middenvel der." Volgens assistent-bonds- coach Rinus Israël, die het ver dedigen zo ongeveer heeft uit gevonden, doet Numan inder daad nog regelmatig wat fout. „Zijn timing om voor de man le komen en in het algemeen het dekken. Ook als je tegen stander de bal aanneemt, mag je hem nooit laten draaien. Tja, dat is een kwestie van fee ling. Van Gobbel leert dat dus nooit. Of nooit... Het is te le ren, maar eigenlijk is het een kwestie van gevoel en dat heb je of niet." De oud-international erkent dat Numan in dat opzicht in elk geval sterk is verbeterd de laatste tijd. Numan vindt dat zelf ook en aanvoerder Danny Blind gaat zelfs nog verder: Frank de Boer kan nu, einde lijk, centraal in de verdediging gaan spelen omdat er op links een goed alternatief is geko men. Blind: „We hebben bij het Nederlands elftal al eerder gesproken over de plaats van Frank, dat die in het centrum moet spelen. Dat ging nooit omdat er geen andere links back was. Nu dus wel, Arthur kan dat uitstekend spelen." De andere kant van de me daille heeft hij ook al voor ogen gezien. „Want als back kom je natuurlijk het buiten land niet in, dat kun je wel vergeten. Maar goed, als daar een plaats in het Nederlands elftal tegenover staat, is het een mooie deal." VOOR ƒ25. Multicopy maakt deze maand 500 stickers met uw nieuwe telefoon- en faxnummer voor maar 25,-. Binnen 24 uur! En als oude briefpapier op is, drukt Multicopy het nieuwe voor een vriendenprijsje. Leiden Rooseveltstraat 74, tel: 071-5321101 St. Jorissteeg 22-34, tcl:071-5146291 Noordwijk 'an Panhuysstraat 2, tel: 071-3612645 leiderdorp anp Weken heeft Adrie van Diemen met Danny Nelis sen naar de wereldkampioenschappen wielren nen in Colombia toegeleefd. Toen de Limburger zaterdag met de armen in de lucht als eerste over de streep reed, kon de trainer en begeleider van de wereldkampioen bij de amateurs op de weg zijn tranen niet bedwingen. Het succes van Nelis sen, is ook het succes van Van Diemen. Een dag voor zijn glorieuze overwinning had Van Diemen voor het laatst contact met Nelissen. „Adrie, zei hij, ik voel me ijzersterk. Ik heb weer net zulke superbenen als bij de NK. Hij zei niet dat hij in Colombia zou winnen, maar hoopte wel dat hij in de finale een rol zou kunnen spelen. Ik ben er trots op dat hij de titel behaald heeft. Flet is een beloning voor alle inspanningen van het afgelopen seizoen." Van Diemen en Nelissen werken nu een jaar samen. De Zuidhollander begon als begeleider bij de nationale vrouwen en junioren selectie. Via via kwam hij in contact met de inmiddels gestopte wielerprof Greg Lemond. Als begeleider van de Amerikaan heeft hij heel veel ervaring opgedaan op het gebied trainingsmethoden en -technieken. Bovendien probeert Van Diemen zoveel mogelijk gebruik te maken van de wetenschap. De oom van Nelissen, TV-commentator Jean Nelissen, belde de inspanningsfysioloog op toen bij zijn fietsende neefje de vermeende hartrit mestoornissen werden geconstateerd. Van Die men wilde de renner wel begeleiden. Toen ze voor het eerst met elkaar spraken, hoopte Nelis sen, na zijn ontslag bij TVM, nog op een nieuw profcontract. Maar Van Diemen adviseerde de Limburger te kiezen voor een goede amateur- ploeg in plaats van een kleine profformatie „Op die manier zou hij zich kunnen bewijzen en bij een grote ploeg in de kijker kunnen rijden. Met een contract bij de nieuwe ploeg van Jan Raas is dat absoluut gelukt." Nelissen tekende vorig jaar een contract bij de Dextro-formatie uit Volendam en kreeg alle vrij heid om zijn eigen weg te gaan, met een terug keer bij de profs als belangrijkste doel. Nelissen won een topcompetitiewedstrijd, behaalde de eindzege in de Olympia's Ronde en kon bij de eerste open nationale titelstrijd als enige amateur tegenstand bieden aan de profs. „Dat het dit sei zoen zo goed zou gaan, had ik echt niet ver wacht", zei Van Diemen. „En zeker niet dat hij ook nog de wereldtitel zou winnen. Maar Danny kan zich zo goed richten op een bepaalde wed strijd, dat is echt ongelooflijk." Van Diemen vindt dat hij zeker een aandeel heeft in het succes van Nelissen. „Maar deze goe de resultaten zijn natuurlijk vooral de verdiensten van Danny zelf. Hij heeft veel talent. Voor mij is het de kunst om alles er uit te halen. Ik moet zor gen dat alle aspecten in orde zijn. Goed materi aal, het juiste trainingsschema, goede voeding. Daarnaast moeten de sociale omstandigheden in orde zijn. Als dat allemaal klopt, leidt dit tot de beste prestaties." De inspanningsfysioloog begeleidt naast Nelis sen ook de wielerprof Gerrit de Vries, volgend jaar onder contract bij de Italiaanse Polti formatie, de Amerikanen Jonathan Vaughters en Paul Wilerr- ton en Maria Jongeling. Met deze pupillen be haalt hij minder successen. Jongeling reed in Co lombia bijvoorbeeld een teleurstellend baantoer- nooi. „Maria heeft privé-problemen. Daarom is het dit seizoen niet gelukt. Maar ik vind het wel heel oneerlijk als bondscoach Peter Nieuwenhuis in Colombia zegt dat hij met die privé-trainers orde op zaken moet stellen. Het is wel heel goed koop om de schuld op mij af te schuiven." De overwinning van Nelissen gaf Van Diemen des te meer voldoening. „Ik heb bewezen dat ik geen knoeier ben." Van Diemen combineert het begeleiden van wielrenners met een baan aan de Haagse Acade mie voor Lichamelijke Oefening (HALO). „Het is eigenlijk een uit de hand gelopen hobby. Ik zou best een ploeg willen begeleiden, maar ik geef mijn baan pas op als ik verzekerd ben van een goed inkomen. Eerder wil ik niet afhankelijk zijn van het grillige wielerwereldje." Nelissen rijdt volgend seizoen bij Raas. Van Diemen hoopt dat hij de Limburger kan blijven begeleiden. „Het is afwachten hoe het gaat lopen. Nelissen wil graag met mij doorgaan en hij heeft bij de contractbesprekingen ook gezegd dat hij een privé-trainer heeft. Als begeleider van De Vries wilde Raas niets van mij weten. Hij ziet mij misschien als een bedreiging, maar ik sta volledig open voor een samenwerking. We moeten een si tuatie creëren waarin Nelissen het beste kan presteren." FIFA maakt geen haast met terugspeelregel De wereldvoetbalfederatie (FI FA) maakt geen haast met het verscherpen van de terugspeel regel. Voor de eindronde om het wereldkampioenschap in 1998 zijn geen veranderingen le verwachten. Sepp Blatter, secretaris-gene raal van de FIFA, zei gisteren in Zürich dat het thema niet op de kalender staat voor de eerstvol gende bestuursvergadering, in maart volgend jaar in Rio de Ja neiro. Aanvankelijk werd ge meld dat op 9 maart 1996 tij dens een bijeenkomst van de regelcommissie van de FIFA tot de invoering nieuwe regels zou worden besloten. De FIFA wil eerst onderzoe ken of de huidige regel, sinds 1992 internationaal van kracht, al is verouderd. Nu mag een doelverdediger een met de voet teruggespeelde bal niet in zijn handen nemen. Wellicht moet dat ook gaan gelden voor terug- gekopte of -geworpen ballen. De voetballeiders in de we reld besloten gisteren eveneens een uitspraak over de vernieu wingsplannen van de Europese voetbalunie (UEFA) uit te stel len. Zij hebben een werkgroep opgericht die de revolutionaire ideeën van de UEFA nader gaat onderzoeken en uitpluizen. Die werkgroep zal tijdens een verga dering 20 november in Zürich rapport uitbrengen aan de zo geheten spoedcommissie van de FIFA. Lennart Johansson, de voor zitter van de UEFA, zorgde on langs in de voetbalwereld voor de nodige opschudding. Hij presenteerde een controversiële nota, getiteld Vision. Daarin staan voorstellen om de struc tuur en organisatie van de inter nationale voetbalbonden ingrij pend te wijzigen. Zo bevatte de nota aanbevelingen de op brengst uit televisierechten en marketing flink te verhogen. Het werkstuk van de UEFA werd gezien als een frontale aanval op de FIFA, met name op voorzitter Joao Havelange. M elf was de trainerI W i coach er ook van overtuigd. Er moest iets gebeuren. Maar wat? Na liet eerste competitietreffen van dit seizoen had dat gevoel hem nog niet bekropen. Zo'n openingsduel blijft toch maar een moment-opname. Een team moet ingespeeld raken en als de voorbereiding niet helemaal op timaal is verlopen, dan zijn de automatismes nog niet echt aanwezig. Daarbij met 4-0 ver liezen van een tegenstander die je vooraf zeker niet als de min dere beschouwt, dal kan er nog mee door. Met die tweede wedstrijd lag dat allemaal al wat anders. Voor zichtig gezegd, cle twijfels dien den zich aan. Natuurlijk, de competitie was nog jong. liet team nog altijd niet ingespeeld. De topvorm van bepalende spe lers ver te zoeken. Maar met 15- 0 op je broek krijgen, dat zet je als trainer van een standaard- team wèlaan het denken. Gedachten die niet meer uit het hoofd verd wijnen als je op je bankje naar de derde confronta tie zit te kijken. Vergeleken met de week ervoor valt het nog mee. Er kunnen weer wat positieve punten worden gesignaleerd. Desondanks spreekt het doelsal do na de 7-0 nederlaag duidelij ke taal: 0 voor, 26 tegen. In ontmoeting nummer vier ko men toch weer andere ideetjes bovendrijven. Het vierde verlies op rij mag dan zijn geleden, de stijgende lijn is onmiskenbaar aanwezig. Opnieuw 'slechts'ze ven goals tegen. En vooral: zelf twee keer gescoord. De trainer/ coach denkt en hoopt. Als we het nu voorin scherp kunnen hou den en cle zaak achter nog wat scherper krijgen, dan... De hoop is tevergeefs, zo blijkt afgelopen zaterdag. Weliswaar scoort GWS ook tegen Lugdunurn tweemaal, cle tien tegengoals (doelsaldo nu min 39J tikken harcl aan. En trainer Jos Bel hakt cle knoop door. Er moet wat gebeuren en er zal wat gebeuren. De spelersgroep heeft het zelf al aangegeven en Bel is gevoelig gebleken voor de door hen aangedragen argumenten. De visie van cle trainer/ coach op het spelletje is nog altijd dezelf de. Voetbal cliënt aantrekkelijk te zijn en clus aanvallend te wor den gespeeld. Maar komende zaterdag cloet Bel letterlijk en fi guurlijk even een stapje terug. GWS speelt zaterdag met een echte laatste man... GERT-JAN ONVLEE

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21