Randstad ÉJ Het Motorhuis Videopiraat maakte in bioscoop opnamen van film 'WaterworlcP Strijd om Gouden Kaasboor iif55 Werkstraf voor prostitue wegens beroven politiei Veel bonnen bij control op Noordhollandse weg» DINSDAG 10 OKTOBER 1995 4£ü: CHEF ADRIAAN BRANDENBURG. 071 -5356484, PLV -CHEF DICK VAN DER PUS. 071. Opnieuw invallen Haagse drugpanij den haag anp rotterdam gpd De Rotterdamse politie heeft af gelopen zaterdag proces-ver baal opgemaakt tegen een bio scoopbezoeker die met een handvideocamera opnamen maakte van de film Waterworld met Kevin Costner. De 42-jarige man, die tijdens de voorstelling in bioscoop Cinerama aan de Westblaak werd gesnapt, hangt een boete en wellicht zelfs ge vangenisstraf boven het hoofd wegens schending van het au teursrecht. „Onze kaartcontroleurs had den hem al snel in de gaten", zegt manager Robert Schols van de bioscoop. „We hebben de man gevraagd om bij ons op kantoor te komen om tekst en uitleg te geven. Daarna hebben we de politie erbij gehaald." De verdachte zei dat hij de film zo mooi vond dat hij af en toe wat opnamen wilde maken, maar daar nam de bioscoopbaas geen genoegen mee. „Deze inbreuk op het auteursrecht is straf baar", aldus Schols. „Het is een misdrijf waar gevangenisstraf op staat." Schols vat de videopiraterij niet licht op. „Wij doen altijd aangifte als we constateren dat iemand illegaal opnamen maakt. We willen niet dat men sen zomaar met banden naar buiten lopen. Onze goede naam zou in het gedrang kunnen ko men als de distributeur hoort dat hier opnamen zijn ge maakt." Het was niet de eerste keer dat Schols een videopiraat in de kladden kon grijpen. Een half jaar geleden zat ook al een klant ijverig te filmen in de zaal. Te gen het meenemen van een ca mera valt niet veel te doen, zegt Schols. „Mensen kunnen zo'n klein apparaat meenemen in een tas. Dat soort dingen kun nen we niet controleren. Maar we willen wel weten wat er in de zaal gebeurt." Coördinator mevrouw E. Janssens van de stichting Video Veilig zegt dat dit soort videopi raterij in Nederland slechts spo radisch voorkomt. „Het illegale filmmateriaal dat hier op de markt verschijnt, is vooral af komstig uit het Midden-Oosten en het Verre Oosten. Sommige mensen vinden het leuk om voor hun vriendenkring illegale opnamen te maken. Soms ko men ze erachter dat ze die ko pieën ook kunnen verkopen. Zo beginnen ze." Maximum-snelheid massaal genegeerd De politie van Rijn en Braassem heeft gisteren bij snelheidscontro les in de regio in totaal 185 automobilisten bekeurd. Op de Hoog- eveenseweg in Hazerswoude-Doip, ter hoogte van de Middelweg, werden 58 bestuurders betrapt wegens te hard rijden. De hoogste gemeten snelheid bedroeg 136 kilometer per uur terwijl daar een maximum geldt van 80 kilometer per uur. Op de Provincialeweg 6 bij Woubrugge, tussen de brug en de kruising met de Provinciale weg 7, werden 52 automobilisten op de bon geslingerd. Hier over schreed de snelste rijder de maximumsnelheid met 49 kilometer per uur: 129. Op de Provincialeweg 7 in Rijpwetering werden 75 au tomobilisten bekeurd. De grootste boosdoener reed hier 144 kilo meter per uur. De politie in Den Haag gisterochtend invallen gt in twee drugpanden in gentesse-kwartier. Het panden die verleden weel al door de politie werdei zocht en dichtgetimmert huizen zijn weer opengel en opnieuw gebruikt v( drughandel. Een woordvoerster vanp deelde gisteren mee i' man is aangehouden, inmiddels ook al weer ten. De gebouwen aan de kensteijnstraat moeten nu grondig worden ontsmet e len daarna opnieuw w dichtgetimmerd. De politie sloot tijdens val verleden week dinsdaj Hagenaars in, terwijl in instantie dertien mensen i gearresteerd. Daaronder ook een 14-jarig meisje da de kinderbescherming overgedragen. Het gebied rond de betr de straat wordt al geruim beheerst door de drughi Bewoners klagen steen en over de overlast rond de panden. Vooral geluidsoi en aan- en afrijdend wekken veel ergernis. Brug over Woudweterii afgesloten nieuw-vennep» Werknemers uit de kaashandel en -industrie strijden in Nieuw-Vennep om de Gouden Kaasboor. Deelnemers aan deze wedstrijd moeten blind tien kaasboorsels proe ven en dan soort, leeftijd, smaak en kwaliteit omschrijven. Het Nationaal Kaaskeurconcours wordt voor de 36ste keer gehouden. foto dijkstra De brug over de Woudwe in Woubrugge is de nachten van middernac O zes uur 's morgens af voor alle wegverkeer, met de nacht van donden vrijdag worden er aan di^ reconstructiewerkzaamhe g, uitgevoerd. Alleen voor diensten zal de brug won diend. Ontucht met zwakbegaafde bestraft met dienstverlening^ ver] Sto dat haarlem/hoofddorp anp De rechtbank in Haarlem heeft gisteren een 50-jarige man uit Hoofddorp wegens ontucht met een zwakbegaaf de vrouw veroordeeld tot 180 uur dienstverlening. Tegen hem was 240 uur dienstverle ning of zes maanden cel ge- eist. De rechtbank acht bewezen dat de man gedurende ander half jaar ontucht heeft ge pleegd met een bewoonster van het Instituut voor Epilep- siebestrijding, de Cruquius- hoeve in de gemeente 1*1$ lemmermeer. De man we; daar bij de technische di Het slachtoffer had het ge ne lijk niveau van een kind. De Hoofddorper L steeds alle beschuldigi ontkend. De rechtbank heeft haar vonnis rekening me houden dat de man inmi is ontslagen. Zijn werkj schorste en berispte hei het verleden al eerder seksuele contacten op werk. Man overleden na val van d den haag anp Een 19-jarige Hagenaar is gisteren in zijn woonplaats overle een val van een dak van een moskee. De man was bezig mi bedekkingsw.erkzaamheden toen hij uitgleed en tien meft beneden viel. Hij werd met ernstig inwendig letsel naar eeni huis gebracht. Daar overleed hij enkele uren later aan zijn vi dingen. amsterdam anp De rechtbank in Amsterdam heeft een 25-jarige prostituée veroordeeld tot 240 uur onbe taalde arbeid wegens betrok kenheid bij beroving van een politieman. Zij kreeg tevens een voorwaardelijke celstraf van zes maanden opgelegd en een proeftijd van twee jaar. Tegen haar was één jaar geëist, waar van zes maanden voorwaarde lijk. De vrouw had in mei vriende hoofdagent n; woning gelokt. Hier twee kennissen van dej zich verborgen. De vroi leidde de agent, zodat ontkleedde voor een en zich ontdeed van zijn] pistool. De spullen were stolen door de kennissen de agent later op zoek gil zijn pistool, ontdekte mannen, die hem verv bedreigden en vastbondei De ruimte van de Astra Stationwagon en de kracht van de Astra GSi 2.0-16V gebundeld in één auto: de Astra Stationwagon GSi 2.0-16V. De ultieme combinatie. ra Stationwagon GSi 2.0-16V heeft standaard o.a.: Opel-vciligheidspakkct Opel Full-Size Airbag 2.0-16V-motor (136 DIN-pk/100 kW) ABS elektronische startblokkering close-ratio 5-versnellingsbak stuurbekrachtiging lichtmetalen '2 J x 15' - velgen met brede "195/55 R15"-bandcn sportief afgesteld onderstel luchtrecirculatiesysteem met microfiltcrs niveauregeling 6-spcakcrsysteem en dakantennc info-display (tijd. datum en buitentemperatuur en cvt. radiofrequentie) getint tocreniellcr centrale deurvergrendeling met "safe-lock" elektrisch bedienbare ramen vóór bumpers en elektrisch verstelbare, verwarmbare buitenspiegels in kleur in hoogte verstelbare bestuurdersstoel "Wavc"-bckleding lederen stuurwiel ortstoclen geïntegreerde mistlampen vóór dakrcling afdekscherm bagageruimte. Opel Astra Stationwagon GS. 2.0-16V. vanaf/47.650,-. Opel Astra Stationwagon, vanaf ƒ33.700,-. Opel. Voor wie meer wil. OREL "0- OPEL CREDIT. Uw partner in geldzaken. Prijzen inclusief verwijderingsbijdrage, B T.W. en B P.M.. exclusief kosicn njkla.u maken Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. amsterdam anp Vondellaan 80, Leiden, Telefoon (071) 5351800. Intensieve verkeerscontroles op provinciale wegen in Noord- Holland hebben de afgelopen week ruim negenhonderd boe tes opgeleverd. De controles hadden plaats op zes trajecten in de buurt van Amsterdam en Hilversum en tussen Hoorn en Enkhuizen. Op al deze wegen geldt een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur. Bijna 850 automobilisten en motorrij ders reden te hard. Een automobilist op de N231 (Aalsmeer-Amstelveen) spande de kroon: hij reed 144 kilometer per uur. In het Gooi ging ie mand op de bon die 136 kilo meter per uur bereikte. Wie de maximumsnelheid met dan 30 kilometer per uui schrijdt, moet doorgaans de rechter verschijnen. Vr de politie is dat bij het ga de tweetal zeker het gevr twee mensen die tussen en Enkhuizen (N302) dan 110 reden, moeten tag, „E De controles maken deelt het project Gericht Ve Toezicht in Noord-Hollai* op 2 oktober is begonni politie wil met de actie d ligheid op de provinciale vergroten. Daarbij wordti leen op snelheid gecontn 7" Het project duurt minste! jaar.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14