33% Wethouder dreigt AWL te passeren £0itweriV (.«Dtlj Beeldanalyse van Oegstgeest wijst uit: centrum verpaupert Plan voor extra seniorenhuizen aan Splinterlaan Leiden Regio korting Met olie vervuilde grond blijft liggen Speciale parkeerzones voor vrachtwagens in Voorschoten 13 CHEF HENNY VAN EGMOND. 071 5356414. PlV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071 5356429 sn Binnenzonwering Terrasoverkappingen Markiezen Luifels Serres Windschermen Zonneschermen Buiten- Vertikale lamellen Horizontale jaloezieën Rolgordijnen Plisses Rolhorren Rolluiken Vloerbedekking Gordijnen en meer. Indoor-skischool sneller van de grond De indoor-skischool bij sport hal De Does in Leiderdorp kan mogelijk toch al eind volgend jaar open. De gemeente wil proberen om de voor de bouw benodigde procedures - het geplande gebouw past niet in het bestemmingsplan - nog dit jaar in gang te zetten. Aanvankelijk liet de gemeen te de initiatiefnemers voor de bouw van de indoor-skischool weten de procedures niet voor september 1996 te kunnen starten. Daarvoor ontbrak de ambtelijke capaciteit. Het be tekende dat het gebouw pas eind 1997 open kon gaan. Dat was de initiatiefnemers, die de concurrentie vóór willen zijn, veel te laat. Toen ze dreigden af te haken, krabbelde de ge meente terug. „We realiseer den ons dat dit een plan is, dat niet kan blijven liggen", aldus M. Groenberg, hoofd van de afdeling ruimtelijke ordening en milieu. De gemeente ziet de skischool graag komen. De ver koop of huur van de grond le vert geld op, én de gemeente wordt een attractie rijker. Wie voor eind oktober a.s. beslist, krijgt niet alleen op KNIKARM-ZONNESCHERMEN moor ook gratis streepdoek gratis montage gratis volant én, indien gewenst, installatie binnen één week FLEVOWEG 9 te LEIDEN op het Industrieterrein MERENWIJK (achter de Gamma) Tel. 071-52.17.252 Meer subsidie bibliotheek OEGSTGEEST Soms heeft bezwaar maken suc ces. De bibliotheek van Oegst- geest krijgt toch méér geld dan B en W van het dorp aanvanke lijk in hun welzijnsprogramma hadden opgenomen. B en W kennen de 'bieb' een bedrag van 466.254 gulden toe: 10.000 gulden meer dan in eerste in stantie het geval was. Reden is het steeds kleiner aantal boeken dat de biblio theek in het bestand heeft. De afgelopen vier jaar is dat aantal gedaald van 45.000 naar 40.000. De subsidie voor de uitleenin stelling was niet voldoende om alle afgeschreven boeken te kunnen vervangen. Het college vindt 45.000 banden een mini- als Oegstgeest en heeft daarom het subsidiebedrag alsnog ver hoogd. oegstgeest monica wesseling De met olie vervuilde grond in de Spaargarenstraat in Oegst geest wordt niet opgeruimd. Dat heeft de provincie Zuid- Holland besloten. De vervuiling is - zoals dat heet - 'niet vol doende urgent'. Provincie en rijk hebben niet genoeg geld om alle gevallen van bodemveront reiniging te saneren en dus moeten er keuzes worden ge maakt. De olieverontreiniging is af komstig van een olietank. De tank behoorde toe aan een taxi bedrijf dat in vroeger tijden aan de Spaargarenstraat gevestigd was. Inmiddels is er op het ter rein een loodgietersbedrijf ge huisvest. De provincie heeft de bewo ners onlangs verteld dat de bo demverontreiniging, die in om vang wel groot is maar in aard niet ernstig, niet wordt opge ruimd. De bewoners hebben daar geen overwegende bezwa ren tegen, zij het dat zij van de provincie de garantie willen hebben dat ze in de toekomst nooit verantwoordelijk voor het opruimen ervan kunnen wor den gesteld. Dat is toegezegd. Om overlast in woonwijken te verminderen voorschoten «joost panhuysen De gemeente Voorschotten wil met acht parkeerterreinen de overlast van vrachtwagens in woonwijken verminderen. Gro te voertuigen mogen uitsluitend op deze plekken parkeren. De gemeente kan een dwangsom opleggen aan bedrijven van chauffeurs die deze regel hard nekkig negeren. Tijdens een matig bezochte informatie-avond kreeg het plan een tamelijk positief ont haal, zeker toen duidelijk werd dat de gemeenteraad zich er nog dit jaar over zal uitspreken. Wethouder Van de Poel van openbare werken wees er wel op dat eventuele bezwaarschrif ten de uitvoering enkele maan den zouden kunnen vertragen. In Noord-Hofland, een wijk waar veelvuldig wordt geklaagd over de aanwezigheid van vrachtwagens, wil de gemeente drie van de acht uitsluitend voor grote voertuigen bestemde zones situeren. Het gaat om parkeerzones langs de Tromp- weg, de Admiraal de Ruytersin- gel en de Thorbeckelaan. Verder worden onder meer de Fr- isolaan, het Frans Halsplant soen en de Veurseweg ge noemd. Het is de bedoeling dat de parkeerzones zich op eerbiedige afstand van omliggende wonin gen bevinden, maar tegelijker tijd moeten ze niet zo afgelegen liggen van de openbare weg dat er van sociale controle nauwe lijks sprake kan zijn. Voorts moet elke locatie niet verder dan tien minuten lopen zijn van de woning van de chauffeur in kwestie, ook al zal er geen spra ke zijn van vaste, toegewezen parkeerplaatsen voor iedere in dividuele vrachtwagen. Een ander belangrijk criteri um is de mogelijkheid voor de vrachtwagens om te draaien en te keren. De parkeerplaatsen zullen gratis zijn. Wethouder Van ile Poel raamde de kosten van de verwezenlijking van het plan op enkele tienduizenden guldens. De Kempenaerstraat takelt af. Het is een ratjetoe van zonweringen, vlaggen en luifels. oegstgeest monica wesseling De Kempenaerstraat in Oegst geest takelt af. Het Is er een ratjetoe van zonweringen, vlag gen en luifels in alle mogelijke vormen en kleuren. Ook winkel centrum Lange Voort is niet écht fraai. Het beeld wordt be paald door een enorme woon toren die in schril contrast staat met de parkachtige omgeving. Het kleurgebruik in het Oegst- geester centrum getuigt van weinig fantasie en durf en is veel te somber van toon. Er rfioet aan Oegstgeest nogal wat vertimmerd worden wil het ooit in aanmerking komen voor de titel 'bijzonder fraai'. Dat blijkt uit de beeldanalyse die de Stichting Dorp, Stad en Land heeft opgesteld. De analyse is op verzoek van de gemeente ge maakt juist omdat er de komen de jaren aan het dorp gesleuteld wordt. Zo worden er plannen voorbereid voor de winkelcen tra, voor de verkeersafwikkeling, de inrichting van het centrum en het behoud van waardevolle oude panden. Met een beeldanalyse in de hand kan er voor gezorgd worden dat waar devolle zaken behouden blijven en minder goede kanten van het dorpsbeeld worden aange pakt. De 'centrumfunctie' van de Geverstraat en de De Kem penaerstraat moet volgens de stichting niet worden uitgebreid omdat hierdoor het straatbeeld nog verder zal verpauperen. Bij het winkelcentrum aan de Lan ge Voort daarentegen moet het verblijf, ook zonder dat er ge winkeld wordt, aantrekkelijker worden gemaakt. Benzinestations in Oegstgeest nemen een veel te prominente plaats in. Een duidelijk voor beeld daarvan is de pomp op de hoek van de Rhijngeesterstraat- weg. De pompstations hebben luifels die langs een snelweg niet zouden misstaat, maar wel in een dorpskern. Er moet dan ook een beleid komen dat meer eisen stelt aan de verschijnings vorm van de benzinepompen. De ruimbemeten straten ge ven het autoverkeer over het al gemeen ruim baan in Oegst geest. Er is veel asfalt gebruikt wat uitnodigt tot (te) snel rijden. Vervanging van asfalt door klin kers, bijvoorbeeld op de secun daire wegen, haalt de snelheid uit het verkeer en zorgt boven dien voor een wat afwisselender en dus levendiger straatbeeld. De trits Rijnzichtweg, Gever straat en Leidse Straatweg is een probleem apart. De wegen wor den zó druk bereden dat voet gangers en fietser in de knel ko men. De stichting Dorp en Land raadt aan het verkeer op deze wegen te beperken: verkeerson- derzoek moet uitwijzen of dit mogelijk is. Straatmeubilair plaatsen lijkt een vak apart. In Oegstgeest is het volgens de stichting op som mige plekken volgens de regels van de kunst gebeurd, terwijl op andere punten grove fouten zijn gemaakt. De stichting heeft een compliment voor de combinatie van fiets- en winkelwagenstallin gen nabij de Lange Voort en keurt de felgekleurde en daar mee veel te opvallende afvalcon tainers aan Lijtweg sterk af. Ook de reclametoepassing is her en der 'ongecontroleerd'. De stichting zet niet alleen kanttekeningen, maar ziet ook heel veel fraais in Oegstgeest. Het beeld van de gemeente wordt in hoge mate bepaald door groen en dat wordt als zeer positief en fraai ervaren. De stichting waarschuwt dan ook voor bebouwing van het groen tussen Oegstgeest en de buur gemeenten. Ook de parkachtige zones binnen het dorp zoals langs de Kennedylaan, de Laan van Alkemade en de Apollolaan betitelt de stichting als karakte ristiek en waardevol. De beeldanalyse van Ogets- geest wordt morgenavond ge presenteerd aan ruimtelijke ordening. Wethouder A. van Dijk (ruimtelijke ordening/BBL) heeft gisteren gedreigd om bij nieuwbouwplannen in zee te gaan met andere woningbouwcorporaties dan de Alge mene Woningbouwvereniging Leiderdorp (AWL). Ten minste, als de AWL weigert om zorg te dragen voor de huisvesting van de vluchtelingen die Leiderdorp krijgt toegewezen. Volgens de wethouder is dit nu eenmaal de wettelijke taak van de AWL. Het dreigement van de wethou der schoot de politiek gister avond tijdens een commissie vergadering in het verkeerde keelgat. „De AWL is wel goed genoeg om ons uit de modder te halen bij de bouw van de eer ste fase van Leyhof', stelde PvdA-fractievoorzitter j. Her mans. Het huisvesten van asiel zoekers is een gezamenlijk pro bleem van AWL én gemeente, vond CDA-raadslid T. Meijer. „Het is dan wel erg kort door de bocht als de wethouder zegt dat de AWL hiervoor maar moet opdraaien." De AWL trekt al langere tijd bij de gemeente aan de bel over het huisvesten van asielzoekers. Alleen kan de AWL niet voor de taak van het rijk opdraaien. Dat valt volgens de woningbouw corporatie niet te verkopen aan de 'eigen' woningzoekenden, van wie er ook velen dringend een huis nodig hebben. De ge meente had hiervoor begrip en beloofde zich in te spannen om woningen voor vluchtelingen te vinden bij particuliere verhuur ders. De afspraken hierover werden vorig jaar vastgelegd in convenanten. Volgens de AWL heeft de gemeente zich hieraan echter niet gehouden. Nog steeds is er geen woning bij an dere verhuurders gevonden. Volgens wethouder Van Dijk had de gemeente zich wel dege lijk ingespannen. „We hebben er alles aan gedaan om er met nieuwbouw voor te zorgen dat de doorstroming wordt bevor derd. I Iet ziet er naar uit dat wc heel wat gaan bouwen." Ook had de gemeente particuliere verhuurders benaderd. Maar hun huizen waren volgens Van Dijk veel te duur. „De verhuur ders hanteren meestal de norm van een inkomen, dat vijf keer de huurprijs moet zijn." Het op eisen van woningen in de parti culiere sector is volgens de wet houder een heilloze weg. „Het vorderen wordt door het rijk af geraden. Het worden eindeloze procedures met ontzettend ho ge kosten." De politiek drong er bij de wethouder op aan om toch nog een steentje bij te dragen aan de oplossing van het probleem. Gepleit werd onder meer voor kamergewijze verhuur van par ticuliere woningen. De gemeen te zou dan garant moeten staan voor de huur. J. Hermans (PvdA) wilde het vorderen van woningen toch niet uitsluiten. Volgens O. Reijers (D66) moe ten de bouwprogramma's van de gemeente wellicht worden bijgesteld. Bekeuringen bij rood lichtcontrole ofgstgeest Op de Rijnzichtweg in Oegstgeest is gisteren tot zes keer toe het rode licht genegeerd. Een dag eerder, bij een con trole in de Geversstraat werden in totaal vijf overtredingen ge constateerd. Alle overtreders krijgen binnenkort een acceptgiro thuisgestuurd. Inbrekers zetten gaskranen open voorschotenIn een flatwoning aan het Professor Eykmanhof ÜïVoorschoten is gisteren ingebroken. De voordeur bleek te zijn geforceerd. De dieven hadden de kranen van het gasfornuis opengedraaid en waren er vandoor gegaan met enkele sieraden en een CD-speler. Inbraak in Leiderdorp iFiDERDQRPIn een tussenwoning aan de Karolusgulden in Lei derdorp is gisteren ingebroken. De schuifpui aan de achterzijde is daarbij geforceerd. De buit van de inbrekers is nog onbekend. Gewijzigde De Algemene Woningbouw Vereniging Leiderdorp (AWL) wil twaalf extra wo ningen bouwen aan de Splinterlaan. Er komt dan een woonlaag bij op een blok van twintig sociale huurwonin gen. De woningen krijgen dan tevens een lift en een overkapte gemeen schappelijke tuin. Met dit plan wil de AWL inspelen op de grote vraag naar seniorenwoningen. Daarmee komt het totaal aantal woningen in het plan Splinterlaan op 81, in plaats van 69. De AWL wil het blok graag aanpas sen aan de eisen van deze tijd, legde directeur G. Duivenvoorden gisteren uit tijdens een commissievergadering. „Tegen de tijd dat de woningen wor den opgeleverd, is het bouwplan al weer vier jaar oud. Ondertussen is de vraag naar woningen voor senioren en rolstoelgebruikers sterk toegenomen. Met twaalf woningen, een lift en een gemeenschappelijke tuin maak je het plan weer van 1996." Het voorstel van de AWL kwam gis teravond voor de leden van de com missie voor ruimtelijke ordening als een volslagen verrassing. T. Meijer (CDA) was enthousiast, maar wilde er net als de overige leden nog niet mee instemmen. „Ik heb er geen bezwaar tegen, want het is een plan waar je bij na lyrisch van wordt. Maar ik heb er wel bezwaar tegen als dit ernstige ver traging betekent." De plannen voor de in totaal 69 wo ningen aan de Splinterlaan en een uit bouw aan gebouw Zijlkwartier liepen al eerder de nodige vertraging op. Daardoor dreigde de gemeente zelfs nog even rijksssubsidies mis te lopen. Bijstelling van het bouwplan betekent dat belanghebbenden opnieuw be zwaar kunnen maken met de kans op verder uitstel. H. Zilverentant (WD) wilde er daarom goed over nadenken. „Ik wil het procedureel eerst goed doortimmerd hebben." Wethouder A. van Dijk (BBL/ruimtelijke ordening) verwachtte niet dat bijstelling 'aanzienlijke vertraging' zou opleve ren. Maar een keiharde garantie kon hij niet geven. Het plan Splinterlaan is door de ver traging al aanzienlijk duurder gewor den, moest wethouder Van Dijk giste ren bekennen. Volgens hem zijn vooral de kosten voor de uitbouw aan ge bouw Zijlkwartier voor drumfanfare Tamarco 'behoorlijk' gestegen. „Het gebouw moet aan wéér strengere eisen voldoen", aldus Van Dijk. Hij zag dan ook geen heil in het voorstel van bewoonster Schötteln- dreier om een of twee woningen te schrappen aan de kant van de Splin terlaan. Daardoor zou weliswaar meer ruimte ontstaan, maar dit zou het plan financieel onhaalbaar maken. Boven dien vond de wethouder dat de ge meente al aanzienlijk tegemoet was gekomen aan haar wens door de rij woningen, waarvan zij er een paar wil afhalen, drie meter te laten opschuiven in de richting van de Van der Marck- Bij nieuwbouwplannen in Leiderdorp telefoonnummers Leidse regio: Vanaf vandaag bestaat elk telefoon nummer in Nederland uit tien cij- >or de Leidse regio gelden de volgende wijzigingen (de oude num mers zijn overigens nog een half jaar Ie draaien): i01711- wordt 071-30 01712- wordt 071-501 01713- wordt 071-33 01714- wordt 071-34 01715- wordt 071-580 01718- wordt 071-40 0Ï719- wordt 071-36 01720- wordt 0172-4 01721-wordt 0172-50 |01722- wordt 0172-60 01723-wordt 0172-53 01725- wordt 0172-5 01726-wordt 0172-6 01727-wordt0172-2 1728- wordt 0172-58 01729-wordt 0172-51 01751-wordt 070-51 01828-wordt 0182-6 02 5 20- wordt 0252-5 02521-wordt 0252-4 02 5 2 2-wordt 0252-2 02 5 23-wordt 0252-3 02 5 24-wordt 0252-54 02 5 2 6-wordt 0252-6 02 9 7 5-wordt 0297-5 02977-wordt 0297-3 071 -wordt 071-5 079 -wordt 079-3 .30 u )nze fotograaf Wim ijkman doorkruist Jr, kil ^ehjks een groot rel van de streek ro ket nieuws v r krant in beeld vast gen. Tijdens die komt hij langs ui lerteï 'beeldige' kkjes die niet direct u,,slu news vormen, nniti» ®rhet zeker 'aard zijn om te pre- ooi interen. nieuwe TELEFOON- iliUMMERS VAN DE '■Gemeente oegstgeest _JLJranaf 10 oktober 1995 ii rdorpieuwe centrale n 1 63 '(071)51 9 1 793 de Zandstraat Leidse binnen- de achter- Oude Sin-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13