-FC Lisse moet nu kleur bekennen „sQuick Boys baalt yan hositie in middenmoot en ARC heeft in Scheveningen niets te vertellen: 6-0 Noordwijk muurvast tegen stug verdedigend Capelle Sport 'et oo Nederlaag Ter Leede BAANDAG 9 OKTOBER 1995 FC Lisse gaan ze dit jaar To4iet voor een tweede ilaats, maar als je de term 20 ampioenschap laat vallen ■orden ze in de bestuurs- amer en het sponsorho- een beetje nerveus, i/i loho, kampioen, dat zijn Rjw woorden'. Lisse houdt e illusie in stand dat er aiog een tussenweg is. /AN DER ZANDEN stand e fusieclub houdt zich mo- Jnj ïenteel op in het schemerge- *i\ ied tussen titel en troostprijs, gels -ió, et is waarschijnlijk geen toeval d°lld 7*at de ploeg in het veld ook zo Ceita 7|)eelt: te weinig zelfvertrouwen oor een kampioen, maar goed voor een runner up. Lis- moet in de eerste klasse A 'I iderhand de koe eens bij de l, Mol Drens pakken en zo snel mo- l°PvR?ielijk beseffen dat het enige al- op hi «plot and. en eei de bestuurskamer van Quick Joys wordt na afloop van de [gesel edstr'jd de stand van de i tapje le clufnj *r krei en tt r het en bij Korba a. drie ternatief voor tweede worden een hoofdprijs is. Wellicht helpt de klinkende 5-1 overwinning in eigen huis tegen Rozenburg zaterdag een beetje in die rich ting. Volgens trainer Mark Wotte worstelt zijn selectie met het steeds sterker wordende imago van kampioensploeg. „Natuur lijk kunnen we niet roepen dat we weer tweede gaan worden. Maar de jongens hebben jaren lang achter Katwijk aan gelopen en staan nu zelf voor het eerst een keer bovenaan. Dat is wen nen. Pas de komende weken krijgen we tegen IJsselmeervo- Katwijk duidelijkheid we staan." In die duels zal Lisse kleur moeten bekennen. Meer dan tot nu toe, want opvallend is dat de lijstaanvoerder nog altijd geen volledige wedstrijd naar zijn hand kan zetten. Zelfs tegen zwakkere tegenstanders laat Lisse zich veel te veel wegdruk ken op eigen helft en speelt het middenveld te dicht tegen de achterhoede aan. Dat komt me de omdat libero Stefan Spruyt zelden of nooit doorschuift en mid-mid Leon van der Zwet te weinig wordt ontlast van defen sieve taken. Wotte erkent ruiterlijk dat zijn ploeg 'nog niet honderd pro cent vorm' heeft. Hij vindt de term 'resultaatvoetbal' niet mis plaatst in dit geval. „Daar kies je voor als het nog niet draait zoals je wilt." Het mag dan voor het oog niet als een trein lopen bij Lisse, de cijfers wijzen anders uit. In 1995 verloor de ploeg nog geen competitiewedstrijd. Die mooie statistieken helpen de spelers niet van hun schroom af. In de eerste helft tegen Rozenburg werd opnieuw duidelijk dat Lisse nog te veel aan behoudzucht lijdt. Een mondjesmaat aansluitend mid denveld en de lange bal. Dat waren weer de kenmerken van het Lisse-spel, dat overigens tra ditioneel met veel fysieke kracht gepaard gaat. Links en rechts vielen zaterdag spelers gebles seerd neer na een persoonlijk duel en zelden waren het Lisse- naren. Niemand in het team van Wotte trekt zijn poot terug, ook de lichtvoetigen niet. Lisse is als een bulldozer die vanaf het begin in de hoogste versnelling staat. In de negende minuut stond de bij vlagen on grijpbare Dennis Iliohan met twee schitterende schijnbewe gingen aan de basis van de 1-0. Rene Ras zette als laatste zijn voet tegen de bal en bekroonde zijn 100ste duel voor Lisse met zijn eerste treffer van dit sei zoen. In de 20ste minuut mocht Van der Zwet aanleggen vanaf twintig meter, zijn vrije trap verdween met een sublieme krul in de bovenhoek. Omdat Lisse in de vier voor gaande duels na rust een enorm verval kende en na de thee dit nog niet scoorde, was op Ter Specke ondanks de 2-0 niemand gerust op een goede afloop. Maar binnen tien minu ten stond het 4-0 en Lisse had daar niet eens zijn topscorer Mark Ens voor nodig. Door goals van Marco Klein en Bert van Duyvenbode was het duel meteen beslist. Klein speelde voor de zieke Peter Wubben en debuteerde niet onverdienste lijk. Een andere niet tegenval lende nieuweling in de basis was Fred van Rooyen (stand in voor de geblesseerde Ruben Jordan) die drie jaar terug onder Ruud Bröring al eens een kans kreeg, maar het daarna twee jaar bij de zondagtak probeerde. In de slotfase mocht Iliohan, met dank aan Barry Opdam, zijn goede wedstijd bekronen met een goal. Rozenburg, dat geen moment de tweede plaats op de ranglijst in het veld waar maakte, deed via een strafschop Mark Wotte. FOTO ARCHIEF van Erik van de Ridder iets te rug: 5-1. Bij Lisse was op dat moment iedereen met zijn ge dachten al bij de komende wed strijden. FC Lisse: Mokveld; Van Rooyen, Spruyt, Van Duyvenbode: Wajer (Ar- 1 Ras, Vai Opd Klein (Wie (Vis willem spierduk het zaterdagvoet- uitgedeeld. Nie- and is geïnteresseerd \glijst waarop Quick Boys helftFr'n middenmoot staat na et 0-0 gelijkspel tegen Marken, e aanwezigen proberen zich irinneren wanneer de Kat- mbuufijkse ploeg voor het laatst echte competitiestart kende, zoeken naar een verkla- vaarom Quick Boys in ngrijk 'ee wedstrijden van de tiental- n zijnn kansen op een doelpunt i| aar een benutte. In de wedstrijd tegen ARC tf irige week, had het de ploeg et meegezeten. Quick Boys sterker geweest, had een prachtige kansen gehad, r zag ARC er met de drie en- vandoor—gaan.—Qnver- end, maar zulke dingen ge- Huren in het voetbal. Het gelijke spel tegen Marken echter een nog veel groter inder. Zeker tien keer heen een Quick-Boysspeler leen voor de keeper, twee keer oest een bal door een Mar- speler van de lijn worden ihaald en drie maal werd Mar- door het houtwerk gered, aarbij speelde de tegenstander met tien man, nadat :rdediger De Graaf uurd wegens het vasthouden an Peter Kruit die roken. q°3 ïrootste kans ■en ert Aandewiel, de rechtermid- tak de envelder van de Katwijkers, terarn ad in de tweede helft e de hien wel de grootste kans Dnden t wedstrijd. Keeper Zeinstra herim liet een afstandschot los en de bal kaatste een paar meter van z'n borst. Aandewiel kwam, acht meter voor het doel, op de stuiterende bal aflopen, zo een tje die je lekker vol op de wreef kan nemen, maar je kan 'm ook met de binnenkant of de bui tenkant van de voet in het doel tikken. De middenvelder be sloot om hard en diagonaal uit te halen, maar met een onwaar schijnlijke reflex tikte Eelco Zeinstra de bal via de lat over het doel. Aandewiel stond na afloop in de kantine nog te balen van z'n misser en voorspelde dat dat nog wel even zou duren. „Van avond in bed lig ik nog uren na te denken over dit moment." Er zullen misschien nog meer spelers van Quick Boys slecht hebben geslapen: Martin Steen voorden bijvoorbeeld omdat hij tien minuten voor tijd de laatste grote, kans verprutste, toen hij vrij voor Zeinstra veel te slap in schoot. Of Peter Kruit die een paar maal alleen voor de keeper verscheen en een keer een laag schot via de vingers van de kee per en de binnenkant van de paal uit het doel zag stuiteren. Of Hans van der Plas wiens in zet al in de openingsfase van de doellijn werd gehaald en die ook nog een keer op de paal kopte. Trainer Henk Wisman kon na afloop,ook maar een diagnose stellen. „Het ontbreekt ons aan scherpte in de afwerking. We spelen goed." Toch moet de vorm van sommige spelers de trainer zorgen baren. Peter Kruit is minder nadrukkelijk aanwezig dan vorig seizoen en Hicham Rbii zoekt nog naar wedstrijdritme na maanden blessureleed. Bovendien schijnt Pieter Slootweg, vorig seizoen uitgegroeid tot vaste 'twaalfde man', in het tweede nog geen fatsoenlijke wedstrijd te hebben gespeeld. En die kon dus niet als pinch-hitter worden ingezet. Wisman dirigeerde nu tien minuten voor tijd linksback Hans van der Plas naar voren. Die zou met het hoofd alsnog de ban kunnen breken. Het zelf vertrouwen van keeper Zeinstra was op dat moment echter al tot grote hoogte gestegen en hij plukte ook de ballen op de pe naltystip boven het hoofd van Van der Plas weg. Marken incasseerde het punt als een wonder. De ploeg was brutaal begonnen met laatste man Arno Waaksma voor zijn verdediging. Na 25 minuten moest trainer Rowdy Bakker zijn taktisch plan overboord gooien. Lars Westerveen schoof de bal zomaar in de voeten van Martin Steenvoorden die meteen Kruit in de diepte weg stuurde. Verdediger De Graaf kon Kruit alleen stoppen door aan zijn shirt te gaan hangen en mocht meteen gaan douchen. Bakker reageerde meteen door een spits naar de kant te halen en een verdediger in te zetten. De 28-jarige trainer (vorig sei zoen nog laatste man bij Mar ken) schreef het punt vooral toe aan zijn keeper. „Hij wist van daag precies hoe breed zijn doel was." Zeinstra had de competi tiestart gemist door een schor sing. „En dat heeft ons punten gekost", stelde Bakker vast. Marken heeft nu vier punten uit vijf duels, eentje minder dan Quick Boys. Toch blijft Gert Aandewiel erin geloven. „Ik weiger me erbij neer te leggen dat de competitie voor ons nu gelopen is. Als je vijf wedstrij- Doelman Zeinstra van Marken verricht den voor het einde acht punten achter staat, is het vervelender. Maar het gat moet niet groter worden dan het nu is." In de bestuurskamer slaat voorzitter Arie Guyt de armen vaderlijk om trainer Wisman redding. Rbii komt te laat. heen. „We gaan gewoon door," zo spreekt hij de trainer moed in. „Misschien een avondje ont- spanning deze week in plaats van trainen", zo luidt het advies van de voorzitter. Ook hij is i bang dat het bij de spelers van FOTO HENK BOUWMAN Boys: Van der Niet: Van Dijk, i vi ï'a 's mit sf'ioo r^'v' i n 'li! i'n van Duijn); Steenvoorden, Kruit, ;tra. l heveningen ■dl e0ewerker zit pischf Uiud the Boss stond er zaterdag te lezen op een landoek bij het duel tussen Scheveningen en RC. De tekst klopte van geen kant. Racing-top- len ni orer Ruud Bos, die vorige week nog Quick Boys heuse hattrick naar een nederlaag leid- op sportpark Houtrust bepaald niet de wasd aas. Integendeel, hij had niets te zeggen. Net zo als zijn ploeggenoten. De Alphenaren wer en door de superieure thuisclub volledig van de gespeeld en mochten niet eens klagen over iximale eindstand: 6-0. rtegem ARC-trainer Frans Koenen had het van tevoren 'gzo gezegd: „We moeten Scheveningen niet te «I ruimte geven. Daar profiteert die ploeg nogal io ïmakkelijk van." En wat deden de roodzwarten? wild ij gaven de tegenstander juist wel de ruimte.. De upillen van Koenen speelden mat. Zonder be- ie tijdi eiing, zonder strijd. „Als je in de eerste helft van de honderd duels er honderd verliest, is het niet vreemd dat je in de kortste keren met 3-0 achter staat. De agressie ontbrak." Scheveningen was veel fanatieker. De 'groen zwarten zaten fel op de bal en gaven de Alpheuse Racing Club geen moment de gelegenheid om in het spel te komen. De formatie van Martin Jol toonde bovendien aan veel voetballend vermo gen in huis te hebben. Léon van Nieuwkerk en Ron de Jager bleken moeilijk af te stoppen spit sen, de middenvelders René van Oosten en Jac ques Polak zorgden op de vleugels voor diepte in de door John Blok bepaalde spelpatronen en ach terin vormden Robin Knoester em Ron Cramer het hart van een solide defensie. Tegen het Scheveningen van zaterdag was een extra portie strijdlust nodig om een kansje te ma ken. En dat bezat ARC dus niet. De Alphenaren hebben het geweten. Doordat praktisch alle duels werden verloren, kwamen ze zelf nauwelijks aan vallend in beeld en liepen ze voortdurend achter de Scheveningers aan. En achter de feiten. De Ra cing, zonder de gekwetste Marco Dijkhuizen, stond namelijk al snel op achterstand. Nadat bij een van de de eerste Scheveningse aanvalsgolven arbiter Kaland de gastheren een geheide straf schop had onthouden - René Lammers vloerde Van Nieuwkerk - was het in de negende minuut raak. Een ten onrechte toegekende hoekschop van Polak kon bij de tweede paal door de mee naar voren gekomen Knoester zo maar worden ingeknikt: 1-0. Scheveningen ging door, op jacht naar een grotere voorsprong. Die kwam er halver wege de eerste rondgang. Van Nieuwkerk pas seerde op z'n gemak drie Alphenaren en liet Po lak scoren. Vlak voor rust leidde de dadendrang van de Jol-brigade tot 3-0. Een voorzet van Mar cel de Jager werd door Van Nieuwkerk ingekopt. De door een verdediger gekeerde bal viel voor de voeten van Blok, die eerst nog op Remco Tuinen- burg stuitte maar in de rebound toch succes had. ARC wist er voor rust een halve schietkans voor Bos tegenover te stellen. Meer niet. Koenen liet na de thee Lloyd de Meza, Lammers en de ge blesseerde Arjen van Harselaar achter in de kleedkamer. Marcel de Jong. Edwin Verheul en Ed Borst waren hun vervangers. Verdediger Henk Langemaat ruilde met middenvelder John van der Meer van stek om de middenlinie meer po wer te geven. Het mocht niet baten. Er verander de niets. In de gehele tweede helft kwamen de bezoekers tot één kansje voor Fabian Gelder blom. Daarmee hield het op. Scheveningen kreeg legio kansen. Drie ervan werden benut. Twee maal was Ron de Jager de schutter. De assists wa ren van Blok en Polak. In de slotminuut bepaalde Van Nieuwkerk, na voorbereidend werk van Ron de Jager en de voor Blok ingevallen ex-prof Frans Danen, de eindstand op 6-0. Scheveningen was baas in eigen huis: heer en meester. ARC: Tuinenburg; Van Meggelen, Lmgemaat, Lammers (De Jong), Macnack; Harselaar (Verheul). Van der Meer, Boer, De Meza (Borst); Gelderblom, Bos. Robe jaar in rnster' strijd. n lacl Na afloop van Noordwijk coach Capelle (1-3) sprak Ruud raf d< Bröring denigrerend over de ijn als winnaars. De gasten hadden n de 10 met hun laffe spel het pu- n dus|bliek op 'Duinwetering', de 'oetballers van Noordwijk e Ruud Bröring zelf in het bij- de de tonder een akelige middag de 0i bezorgd. „Als ik als Capelle le niet moest spelen, was ik razend snel opgestapt.' Op het moment dat het z roixfteelste blad bier de kleedka- van Capelle in wordt ge- p, haal serveerd, gaan bij Ruud Brö- j hg tekels overeind n ovei taan. „Onbegrijpelijk. Ik kan Marsi me niet voorstellen dat hun de zei spelers lekker in de kleedka- El Co ner zitten, ze hebben alleen igkonK maar achteruit gelopen. Dat rondi moet toch aan daar moeten ze toch een klote- gevoel over hebben?" De woede van Bröring na de nederlaag tegen het stugge Ca pelle was begrijpelijk. Zijn ploeg was in de eigen haven veruit het meest in balbezit geweest en vertoefde daarnaast veel op de helft van de gasten uit Capelle. Veel kansen kreeg Noordwijk daarentegen niet. Slechts drie om precies te zijn. In de tiende minuut kopte gelegenheidsspits Patrick van Dam geheel vrij staand van dichtbij slap naast. En halverwege de eerste helft drukte Jos Smits in een overvol le doelmond de gelijkmaker over de lijn. Na de thee creëerde de thuisploeg - ondanks het voortdurende overwicht slechts een uitgespeelde kans. Cees Smit verscheen na een slimme pass van Arnold Rein- ders alleen voor de sluitpost van Capelle, maar de middenvelder liet de beste kans van de wed strijd onbenut. Tegen het verdedigende Ca pelle zaten de róod-witten muurvast. Dat mag Noordwijk zichzelf ook aanrekenen, want de thuisploeg ontbeerde zater dagmiddag de creativiteit om het hechte groen-witte blok te doorboren. Van de veel gepre zen voorhoede voldeed alleen Patrick Scheurwater aan de ver wachtingen. De rechterspits legde in het eerste kwartier maar liefst zes ballen panklaar voor het doel. Geen enkele Noordwijker arriveerde echter op tijd om af te ronden. De thuisploeg deed het dan ook lange tijd zonder de licht ge blesseerde Fred Bloem. Pas hal verwege de tweede helft ver scheen de Noordwijkse topsco rer binnen de lijnen, maar <?p dat moment was Scheurwater door een dubbele dekking al lang geëlimineerd. Op de linker vleugel maakte de onzichtbare Rocky' Pitti in de tweede helft plaats voor Robert Vermin, maar ook Vermin acteerde za terdagmiddag anoniem. „In de voorbereiding speelde Robert de pannen van het dak", mop perde Bröring. „Iedere week hoorde ik dat-ie nergens last van had, maar ik denk dat de angst voor een nieuwe blessure nog steeds niet uit zijn benen is verdwenen." Op 'Duinwetering' kwam Ca pelle - van 20 februari 1930 - in de twaalfde minuut op voor sprong. Vanuit een vrij kansloze positie op links knalde Alex van der Made de bal onder de te laat reagerende Ronald van Keste- ren tegen de touwen: 0-1. Veer tien minuten later maakte Noordwijk via Smits gelijk, maar negen minuten na de thee zette Maurice Balkhoven met een schitterende knal vanaf der tig meter de gasten opnieuw op voorsprong. Noordwijk ging na de nieuwe achterstand nog meer drukken waardoor John Kraan en Alex van der Made, de bal vaardige spitsen van Capelle, zich heerlijk konden uitleven. In de loop van de wedstrijd ont wikkelde Van der Made zich als de grootste plaag voor de kust bewoners. De Noordwijkse de fensie kreegsteeds minder vat op de slungelachtige oud-speler van Excelsior die in de slotfase met een schitterende individue le actie de voorsprong verdub belde: 1-3. De onverwachte nederlaag te gen de nieuwkomer in IA deed Bröring pijn. Zeker als een man in driedelig pak na afloop tegen Barre middag voor Rijnsburg LEIDEN RON HOOGENDAM MEDEWERKER Het was voor Rijusburgse Boys zaterdag een barre middag: De slecht spelende Rijnsburgse kampioenskandidaat ging bij RWH lelijk onderuit: 5-3. Een opmerkelijke nederlaag: vorige week verloor RWH nog met 3-2 van het 'zwakke' HVO. De nieu we koploper in de tweede klasse B heet na vijf wedstrijden NSW, terwijl Rijnsburgse Boys nu weer even genoegen moet ne men met een 'bescheiden' vijf de plaats. RWH toonde zich tegen de Rijnsburgers een pure counter- ploeg, die ook bepaald geen ge brek aan karakter kon worden verweten. Dat karakter gekop peld aan persoonlijke fouten zetten RB al vroeg op achter stand. Binnen tien minuten leidde RWH met 2-0. De aan vallend ingestelde formatie van Eelman slaagde er echter nog voor rust in die marge weg te werken. Patrick Kamperveen zorgde, na een goede assist van Steven Faber, voor 2-1. De ge lijkmaker kwam op naam van Peter van Duyn. Linkerspits Rob de Ruiter tekende voor de voor bereiding. De Rijnsburgers ver zuimden een aantal andere goede mogelijkheden te benut ten; missers die de geelzwarten in het tweede deel duur kwa- In die tweede helft counter den de Ridderkerkers binnen een kwartier immers vrolijk naar 4-2. Tweemaal was het Jeroen Struis die scoorde. Voor het aangeslagen RB betekende dat de genadeklap. Het werd al lemaal nog erger toen de inge vallen Dick Heemskerk zijn ren tree binnen tien minuten moest bekopen met een zware knie blessure (zie Rubriek 'opvallend aanwezig' pagina 23). Na het ruime blessure oponthoud schoot RWH de 5-2 op de bor den en was de schitterende 5-3 van Faber (een onhoudbare vol ley) nog slechts goed voor de statistieken. Rijnsburgse Boys: Puister; Roest. Van Meizen, Vaartjes. Hoving, Faber. Peter EERSTE KLASSE A Huizen - Katwijk uitgesteld i Scheveningen - ARC 6-0 (3-0).11 Scheidsrechter: Breebaart Toeschouwers 490. Quick Boys - Marken 0-0 (0-0). Scheids rechter: Van der Starre Toeschouwers: 2800. Rode Kaart. Westerveen (Marken) Noordwijk - Capelle 1-3(1-1). 12 Van der Made 0-1. 26 Smits 11, 54 Balkhoven 1-2. 88 Van der Made 1 3 Scheidsrech ter: Veltrop Toeschouwers: 1200. Gele kaart Stolk (Noordwi|k), Meyboom. Van der Zee (Capelle). Volendam - IJsselmeervogels 3-4 (1-2). 15 Kwakkel 0-1. 21. Van der Nooy 0 2. 40 Tuyp 1-2. 54 Tehub.iuluw 1-3, 62 Kras 2 3. 89. R. Bond 3 3. 90 Van der Nooy 3 1 Scheidsrechter: Angevaare Toe schouwers: 500 Gele kaart: Klepper (Vo PROGRAMMA VOLGENDE WEEK Capelle -Quick Boys, Marken Scheveningen, ARC ervogel urg - Noordwijk. Ro- TOPSCORERS 1 Bos (ARC) 7 doelpun ten. 2 R de Jager (Scheveningen) 6 doel punten. 3. Bloem (Noordwi|k), Van Nieuw kerk (Scheveningen) 5 doelpunten. 5 Blok (Scheveningen), Ens (FC Lisse). Krommen hoek (Katwi|k). Van der Nooy (IJsselmeervogels), der Plas (Quick i (Katwijk) 4 doelpunten 11 Aandewiel (Quick Boys), Balkhoven (Capel le), Iliohan (FC Lisse), De Ridder (Katwi|k), Vermeulen (Rozenburg) 3 doelpunten EERSTE KLASSEB eivogels - Barendrecht 1-1, Kloetinge ien Boys 12 AJAX 3. GWV ASWH 0-3 Hoek 5-15 DOVO 5- 6 ASWH 5-12 Kloetinge 5- 6 Achilles V 5-10 Zwart Wif28 5 6 Spakenburg 5- 9 Barendrecht 5- 5 :r|ansdam 5- 8 Kozakken 8 5-5 GWV Strijen 5- 7 AJAX eivogel 5- 0 SASSENHEIM 'I er Leede kwam op eigen ter rein van een koude kermis thuis. De 3-1 nederlaag tegen Excelsior Pernis was niet alleen verrassend, maar ook geflat teerd. Daar waren vriend en vij and het over eens. Ter I^ede begon goed. Peter Scheltus tekende voor de vroege openingstreffer. De Sassenhei- mers waren die marge al weer snel kwijt. Na slordig uitverde digen van Luc van der Hoeven bracht Alex Gerrits Excelsior weer langszij. Vijf minuten voor de pauze betekende een op merking van libero Edward van der Putten aan het adres van de scheidsrechter een vrije trap te gen. De perfect genomen trap van alweer Gerrits stond gelijk aan 1-2. Nog voor de pauze werd ook 1-3 nog een feit. Rem co van der Steen rondde een counter af met een schot in de rechterbovenhoek: 1 -3. Een dubbele tegenvaller die de Sassenheimers, ondanks een sterke tweede helft, niet meer te boven kwamen. Ter Leede bleef voetballen, drong sterk aan, maar stuitte daarbij op een stugge en behoudende oppo nent aan die zich niet liet ver rassen. Desondanks waren er mogelijkheden voor de ploeg van trainer Rienks. De voor Pepijn Brands ingevallen Floor Immink sprong echter niet zui ver genoeg met zijn kans om, terwijl ook Luc van der Hoeven in de afwerking weinig gelukkig Ter Leede: Blankenspoor; Dijkman, Van der Putten (74. Kramer), Verbree, Natzijl, Van der Marei, Van der Hoe ven, (iuyt, Brands (60. Immink), Schel tus, Grooy. EERSTEKLASSEC Be Quick'28 Bennekom 2 1. Blauw Wit'34 UW 1-0, DOS Kampen ACV 2 2. SC Genemuiden WHC 2-0, DVS'33 F Ie vo Boys 1-2, Urk - Drachtster Boys 1-0, El burger SC WOG 3-5. WOG 5-11 DVS'33 5- 7 Be Quick'28 5- 9 ElburgerSC TWEEDE KLASSE A 5-10 Zevenhoven DERDE KLASSE A Oegstgeest Sportlust'46 4 3, Lyra 's Gravenzande 1-0, Voorschoten RCL 12, Monster - DSVP 1-1, ROHDA '76 Naald wijk 6-2, Floreant Sportvereniging'35 4 ROHDA'76 5-13 Monster 5- 5 Sportl '46 5-12 Floreant 5- 5 Naaldwijk 5- 8 DSVP 5- 7 Sportv '35 5- 1 Gravenzande SV Duinoord 5-1, Die ghe Leiden 0 2. JAC KMD 2 3, Hoek Boys Maasdi|k 3-2, Nootdorp Honse sdijk 3-1PEC Den Haag Sleutels 0 0 VIERDE KLASSE D it 0-0, Soccer Boys - CVC 'DS - KRV 2 6. Kag.a Hazersw Boys 2 1. Lin Reeuwij Soccer I KRV WDS AFDELING LEIDEN Bröring zegt dat hij maar een slimme ploeg heeft gezien, doet de oefenmeester moeite om niet ie ontploffen. „Slim? Wat is slim dan? Het spelletje van Ca pelle geeft op korte termijn re sultaat, maar op lange termijn is het oliedom. Het voetbal van Capelle jaagt de mensen van de tribune. Vanmiddag heeft men nog een beetje een wedstrijd gezien, omdat wij altijd voor de aanval kiezen. Als we net als Ca pelle hadden gespeeld, hadden de mensen een uienpot ge- Ruud Bröring is anders opge voed dan ex-Feyenoorder Stan ley Brard. De oud-spits van Noordwijk keek vroeger altijd naar Amsterdam. Daarom is verdedigen tegen zijn natuur. ,,Ik wil altijd aanvallen. Overal. Dat noem ik de Amsterdamse school. Capelle is een pure Rot terdamse ploeg, iedereen leunt daar op de verdediging met daarvoor vier middenvelders en twee spitsen. De trainers die be weren dat ze met dat systeem vaak met vier spitsen voor het doel komen, draaien niet meer dan een mooi verkooppraatje af. Op lange termijn is het fu nest voor het voetbal. Ik moet mijn spelers daar komende week weer van overtuigen. Alle maal gaan ze nu met de pest in hun lijf naar huis, maar ik wil mijn spelers dezelfde opvoeding geven als ik bij Noordwijk heb gehad." r. Van Dam, Pitti (Ver

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19