u*S£ iorschoten I koopman it terug Daders overval pleiten ex-beheerder postkantoor vrij Een weekendje bikkelen Nieuwbouw gemeentehuis 'een historisch moment' Gemeente Oegstgeest: geen spaarpotje voor buitenbad Leiden Regio Voorschotense politiek reageert lauw op plan nieuwe speeltuin Genieten op z'n Italiaans! Weer alleen mannen in Progressief Oegstgeest OKTOBER 1995 chef henny van egmond,071 -356414. plv -chef hans koenekoop. 071-356429 RaJ geparkeerde auto 2559' Hen onbekende is tussen woensdagavond 4 en don- Jag 5 oktober tegen een op de Simon Vestdijklaan ge ilt IfdM10 gereden. De schade aan de auto van een 63-jari- 0?52tstenaar was een deuk in het rechter voorspatscherm. nsburg i'è^joop in Alphen t 12.01 derdorfm run Atletiekvereniging A.A.V. 36 organiseert •59 ste gezinsloop met afstanden van 5, 10, 15 en 20 jemanjet parcours gaat door het Zegerslootgebied. De start el 07l0 op de atletiekbaan van A.A.V."36. Iedereen kan 0 uur jven in de kantine vanaf 12.30. De kosten bedraagt tanden 2,50 gulden. Garen \e in beroep bij Raad van State Verkoper van ijs, tèrste!pe' werd indertijd a een woordenwis- LEGiNide marktmeester. huiszof>d aanspraak ge- en: Alp plek op het mid week e markt, maar die sveid'de regels in, aan fen!aarer toe8ewezen- ma ^te is het niet eens j-17 o'aak van de rechter i2l.tloten in beroep te lOO-ljicje op de markt is tijn&i door een andere s en bezet. De rech- lal de gemeente niet iet het conflict is :org, vin en te snel een iienstrgft genomen door jnder goed overleg raVelF zetten- er'dag'oldoende gronden le*toeye*t wi*t> yencete*t>... Midden in de Wassenaarse duinen vindt u het a la carte restaurant van Hotel Duinoord U smaakt hier het genoegen van culinair genieten iliediner of receptie? Natuurlijk bent u van harte welkom bij DUINOORD wassenaarseslag 26. 2242 pj wassenaar Telefoon 070 - 51193 32 - fax 5112210 JBRIEKj meester en wethouder leiderdorp in blijspel '3Naar verluidt heeft de bur gemeester de rol van een zeke re Herr Strudelmeier en is de wethouder onherkenbaar als Engelse dame met schoot hondje. Ronald Veeren, redac teur van het plaatselijke week blad, vervult de derde gastrol. De voorstellingen zijn zater dag 7 oktober om 20.15 uur, en zondag 8 oktober om 14.00 uur. Kaarten a 3,50 gulden zijn te koop bij Bloemenboetiek Jean-Marie en bij Ron Prins Groente en Fruit, beide aan de Splinterlaan. ERZENt I (nl) jer M. Zonnevylle ier C. Kerner zijn DAG8lye weekeinde in ïindz^an een heel ande- n), is £n. als ze het podi- euwsubouw Zijlkwartier tte bev De gemeentebe- entjjn gastspelers bij dgezelschap van Jging Zijlkwartier, vijftig jaar bestaat, h repeteren ze al et blijspel 'Moeder 3 393. a|te Voorschoten gaat in beroep bij de Raad van )raktl)kzaak tegen marktkoopman N. Hoogduin. De u'jn Fman werd in het voorjaar van 1993 van de gfftise weekmarkt gestuurd. De rechter besloot 1734ogduin in het gelijk te stellen, waarmee de ge le n^erf1 zÜn plekje op de markt moest teruggeven. De daders van de overval op het Leimuidense postkantoor in juli '92 (buit driekwart ton) hebben gisteren voor het Haagse ge rechtshof een 33-jarige Rotter dammer vrijgepleit die als ex- beheerder van het overvallen kantoor in mei door de Haagse rechtbank tot tweeëneenhalf jaar cel is veroordeeld. Zelf in casseerden de bekennende overvallers uit Voorschoten toen een straf van drie jaar. Als getuigen in de hoger be roepszaak tegen hun vermeen de medeplichtige, zwoeren zij gisteren echter dat de 33-jarige Rotterdammer onschuldig is. De advocaat van de ontkennen de Rotterdammer, mr. J. van den Heuvel, had hen opgeroe pen. Een van de overvallers had de naam van de Rotterdammer op aangeven van een recher cheur in de mond genomen, maar toen hij er in mei achter kwam dat deze ex-beheerder van het postkantoor inderdaad veroordeeld was, begon hij tele foontjes te plegen en brieven te schrijven naar justitie. Hij noemde daarin naam en toe naam van de 26-jarige Voor schotenaar die volgens hem de ware medeplichtige is. Het gaat om een postbesteller van het Leimuidense kantoor. Deze Voorschotenaar was tijdens en na het onderzoek nooit ge hoord. Justitie ondernam niets na de brieven. De ex-beheerder, die sinds begin dit jaar vastzat in het huis van bewaring in Rotterdam werd verweten dat hij onder meer een plattegrond en zelfs de sleutels van het kantoor had aangeleverd. De moeder van een van de overvallers verklaar de gisteren echter als getuige onder ede dat de 26-jarige post besteller uit Voorschoten twee weken geleden bij haar thuis nog een bekentenis had afge- om tegen de uitspraak in hoger beroep te gaan", zegt wethou der S. van de Poel. „We zijn het oneens met de rechter dat er niet voldoende overleg is ge pleegd. We hebben na het voor val heel snel met Hoogduin contact gezocht." De wethou der is positief over de afloop van de zaak. „We verwachten er alle goeds van", aldus Van de Poel. De gemeente zal overigens wel, volgens de beslissing van de rechter, de proceskosten van Hoogduin vergoeden. Hoogduin reageert afwach tend op het besluit van de ge meente om in hoger beroep te gaan. „Ik'zou het wel vreemd vinden als de rechter nu plotse ling de gemeente wel gelijk zou geven", aldus Hoogduin. „We wachten het rustig af" Deelnemers aan de twaalfde turfrace maakten zich vanmorgen vroeg op voor de start vanaf park Groot Leerust. foto loek zuyderduin Twaalfde turfrace van start warmond alice van schuppen Als een oranje ballon verschijnt de zon boven de Leede. Het is vroeg, maar de lucht is kraak helder en er staat een frisse bries. Elf Westlanders liggen af gemeerd bij park Groot Leerust, wachtend op de start van de twaalfde Turfrace. De schippers van de historische schepen kij ken goedkeurend naar de lucht en luisteren met een dampende kop koffie in hun hand naar de laatste briefing voor de start. „Het wordt een weekendje bikkelen", zegt Armand Stelma, bemanningslid van de 'Jonge Juffer', het enige Warmondse schip dat aan de drie dagen du rende race deelneemt. „Er staat gelukkig meer wind dan vorig jaar. We moesten toen al roeien vanaf de start." Samen met schipper Marcel Juffermans en Rob en Jeffry van Velzen heeft hij zich de afgelopen twee we ken voorbereid op de zeilrace. „We hebben het schip nagelo pen en hier en daar nog wat verbeteringen aangebracht", zegt Marcel. De schipper doet al voor de negende keer mee aan de race. „Het is elke keer weer een uit daging", vindt Marcel. „De sfeer is heel goed en de belangstelling van mensen aan de kant is leuk. Vorig jaar riep een boer ons vanaf de kant toe. 'Hee, dat deed ik dertig jaar geleden ook, dat doe je nu toch niet meer', riep hij. Dat zijn gewoon leuke dingen, het heeft wel wat." De deelnemers aan de Turfra ce hopen vanavond voor 18.00 uur in Vinkeveen aan te komen. Daar staan hen een feest en een barbecue te wachten. Morgen wordt de turf ingeladen en be gint om 12.00 uur het tweede deel van de race. Zondagmid dag finishen de Westlanders weer in park Groot Leerust. De Turfrace is een reconstructie van de oude turfvaart. Ook vroeger was er sprake van een race, want hoe eerder men de lading kon lossen, hoe sneller men weer terug was om een nieuwe vracht te vervoeren. Als laatste start dit jaar de 'Antonius'. Het team uit Loos duinen won vorig jaar de wed strijd en is er al vanaf de eerste Turfrace bij. „We zijn de ge doodverfde favorieten", lacht de schipper. „De kick, de prestatie en de sfeer zijn voor ons de mo tivatie om deel te nemen. We hebben ons lichamelijk niet op de race voorbereid, al is het soms wel afzien. Als er veel ge jaagd en geroeid moet worden, is het gewoon topsport." Precies om half acht wordt het startsein gegeven. De zeilen worden gehesen en de touwen losgegooid. „Goede vaart en tot zondag", roepen familieleden en toeschouwers vanaf de kant. Strak achter elkaar varen de his torische schepen de Leede op. legd; „Heel de buurt weet dat dat hij het was. Hij vindt het zelfs gek dat hij niet al is opge pakt". De overvallers beweren dat ze pas op de dag van de uitspraak doorhadden dat de Rotterdam mer inderdaad vervolgd en ver oordeeld was. Omdat ze dat weer al te cru vonden hebben ze op dat moment pas de naam van de 'werkelijke' dader ge noemd. „Hij was een beetje een sulletje. We wilden hem eerst beschermen", aldus een van de overvallers. Aanklaagster van het hof, pro cureur-generaal, mr. J. Boog aards, zat na het horen van alle getuigen met de handen in het haar en koos eieren voor haar geld. Er bleken tal van tegen strijdigheden in het bewijsma teriaal. „Er is nu niet genoeg wettig en overtuigend bewijs meer." Daar kwam nog bij dat ze bij aanvang van de zitting nog niet op de hoogte was van het feit dat ook de officier van justitie in hoger beroep was ge gaan na het vonnis van de rechtbank. Het lag dus in de be doeling dat zij als vertegen woordigster van het OM een hogere straf zou eisen tegen de Rotterdammer. Dat moest ze echter van de voorzitter van ge rechtshof vernemen. Bij de rechtbank was vier jaar geëist tegen verdachte. Na ampel beraad met haar achterban besloot de aanklaag ster vrijspraak te vorderen, het geen door het hof inderdaad vrijwel onmiddellijk werd uitge sproken. Onder luid gejuich van familie en vrienden werd de Rotterdammer in vrijheid ge steld. „Zijn familie noemde mijn cliënt al O.J." lachte advo caat Van den Heuvel gisteren triomfantelijk, doelend op de recentelijke spectaculaire vrij spraak van de Amerikaanse sportheld. voorschoten frank buurman De gemeente Voorschoten sloeg gisteren twee vliegen in een klap. Allereerst werd een begin gemaakt met de bouw van een nieuwe ruimte voor de sociale dienst van de gemeente, in de tweede plaats ging de bouw van de kelder van het Open Jonge renwerk (OJW) van start. „Een historisch moment voor de ge meente", stelde wethouder H. Smits, die samen met enkele jongeren wat symbolisch graaf werk verrichtte met een grote graafmachine. „De jongeren krijgen een eigentijds onderko men en Voor de sociale dienst komt meer ruimte beschikbaar, nodig om de extra taken uit te oefenen die door de overheid worden verlangd." Het beleid ten aanzien van uitkeringen is door de overheid voor een belangrijk deel op het bordje van de gemeente gelegd. Gemeentebesturen gaan nu een eigen beleid voeren en worden verantwoordelijk voor de verde ling van het beschikbare geld. De gemeentelijke sociale dienst heeft daardoor extra ruimte no dig, vooral voor gehandicapten- werk en ouderenzorg. Het Open Jongerenwerk heeft lange tijd een zwervend bestaan geleid in de gemeente. De mo gelijkheden voor de jeugd wa ren zeer beperkt en vaak kwam het bij activiteiten tot conflicten met de omwonenden, die von den dat er sprake van overlast. Door het OJW nu een eigen kel derruimte te bieden onder de aanbouw aan het gemeentehuis aan de rand van het Burge meester Berkhoutpark kan de overlast tot een minimum wor den beperkt, zo is de verwach ting. Bijkomend voordeel is dat de dichtsbijzijnde woningen op behoorlijke afstand van het ge meentehuis liggen. De entree van de kelder ligt aan de Juli- analaan. „Het gemeentebestuur heeft er alle vertrouwen in dat er een bloeiend jongerencen trum zal ontstaan en dat er sprake zal zijn van een goed na buurschap met de omwonen den en de ambtelijke organisa tie". aldus wethouder Smits. De sociale dienst van de ge meente is in verband met de werkzaamheden ondergebracht in een noodbehuizing op de binnenplaats van het gemeen tehuis. De nieuwbouw zal naar verwachting in mei 1996 gereed zijn. De gemeente heeft er om streeks anderhalf miljoen gul den voor uitgetrokken. De kos ten vielen hoger uit dan aan vankelijk was geraamd, omdat geen rekening was gehouden met een verlaagde vloer en een goede luchtverversingsinstalla tie in het jongerencentrum. Ook de bekabeling van de compu ters en een nieuwe transforma torruimte bleken duurder uit te vallen dan aanvankelijk was ge pland. voorschoten «joost panhuvsen De Voorschotense politiek loopt nog niet echt warm voor het plan om langs de Admiraal de Ruytersingel een grote kinderspeeltuin te laten verrijzen. De constatering van wethouder J. van de Poel (openbare werken) dat er veel haken en ogen zitten aan het voorstel, werd gisteravond door geen enkel raadslid tegengesproken. B en W moeten nog een standpunt innemen over de speeltuin, een particulier initiatief waar het Kinderspeeltuin Comité zich de laatste weken sterk voor inzet. Wethouder Van de Poel (WD) sprak van een idee dat het zeker waard is om na der bestudeerd te worden, maar vroeg zich tege lijkertijd af of er echt behoefte bestond aan een grote, omheinde speeltuin. „De locatie langs het tracé van Rijksweg 11 kan een probleem worden, en de kosten zijn nog on duidelijk", somde de wethouder als potentiële bezwaren op. Van de Poel vertelde dat de dames van het Kinderspeeltuin Comité desnoods ak koord willen gaan met een kinderspeeltuin in de wijkStarrenburg. S. Harlaar (Groen Links) bekritiseerde het en thousiasme waarmee wethouder F. Ten Have (fi nanciën) het plan heeft ontvangen. „Wethouder Ten I lave heeft al drie ton toegezegd. In werke lijkheid zullen de kosten op zes a zeven ton ko men te liggen", voorspelde Harlaar. PvdA-fractie- voorzitter M. Breunesse noemde de uitlatingen van Ten Have 'erg voorbarig'. Breunesse: „Ieder een heeft nu de indruk dat die speeltuin er wel komt." Ten Have was niet tijdens de commissieverga deringaanwezig. Oktober woonmaand oegstgeest monica wesseling De gemeente Oegstgeest is niet van plan geld op te potten om er over een tijdje een buitenbad bij het zwembad Poelmeer van te kunnen betalen. Een motie hiertoe, gisteravond tijdens de raadsvergadering ingediend door de fractie Leefbaar Oegst geest, heeft het niet gehaald. Leefbaar Oegstgeest wil het voordelig resultaat van de ver bouwing van het binnenbad èn de bouw van het woonwijk Overveer, samen dik twee ton, een jaar lang vastzetten. Binnen dat jaar zouden de Vrienden van Poelmeer dan met een plan kunnen komen om Oegstgeest weer een buitenbad te geven. Gisteravond bleek dat Leef baar Oegstgeest alleen staat in de opvatting dat de inwoners van Oegstgeest behoefte heb ben aan een buitenbad. „Overal in de regio worden buitenbaden gesloten. De exploitatie daarvan blijkt zonder uitzondering sterk verliesgevend en er is geen en kele reden om te denken dat hier veel méér buitenzwemmers zouden zijn dan elders", aldus J. van Raalte (Progressief Oegst geest). Ook WD'er R. Haafkens zei ervan overtuigd te zijn dat 'de mensen' in deze tijd andere dingen willen dan buiten zwemmen. Wethouder M. Poelmans ziet evenmin iets in het voorstel om de ongeveer 216.000 gulden vast te zetten en de Vrienden een plan te laten maken. „We hebben een paar jaar geleden het buitenbad gesloten juist omdat er geen grote groep mensen is die plezier beleeft aan buitenzwemmen. Een bui tenbad kost handen vol geld en er is geen enkele reden om aan te nemen dat de zaken nu an ders liggen dan een paar jaar geleden." De exploitatie van het zwem bad is in handen van Sport fondsen BV. „En het is aan die club om te beoordelen of een buitenbad rendabel is. De ge meente houdt ruimte open voor een buitenbad, maar geld reser veren gaat te ver", aldus Poel- Omdat de motie van Leefbaar Oegstgeest met zeven tegen tien stemmen werd verworpen, gaat het voordelig saldo van verbou wing van het zwembad inclusief bouw van Overveer zoals voor gesteld naar de pot recreatie-re- serve (150.000 gulden) en naar de sociaal culturele reserve (de rest). oegstgeest monica wesseling Progressief Oegstgeest heeft Josquin Roeffen gekozen als opvolger van het vertrekkend raadslid Joan van Raalte. Roeffen is 44 jaar oud, woont in Oegstgeest en werkt als se nior-beleidsmedewerker bij de directie jeugdbeleid van het ministerie van volksge zondheid, welzijn en sport. De nieuwkomer is op dit moment nog voorzitter van de Partij van de Arbeid Oegstgeest, maar zegt deze functie op wegens onver enigbaarheid ervan met zijn raadslidmaatschap. Roeffen zal de portefeuilles welzijn en financiën gaan beheren. Met het vertrek van Van Raalte levert Progressief Oegstgeest meteen ook het enige vrouwelijke raadslid in. De driemansfractie is nu weer een échte driemans fractie. Van Raalte zegde enkele weken geleden haar lidmaat schap van de raad om per soonlijke redenen op. Zij woont in een woonboot op de Haarlemmertrekvaart. Nu Oegstgeest besloten heeft tot bebouwing van de Broek- en Simontjespolder zijn juist de woonbootbewoners een be langhebbende partij gewor den. Er ligt een plan om de nieuwe woonwijk te ontslui ten met een brug die een aantal woonbootbewoners hun ligplaats zal kosten. Van Raalte zag zich, als woon bootbewoner èn raadslid, verscheurd door tegenstrijdi ge belangen. Roeffen wordt in de ge meenteraadsvergadering van 9 november officieel als raadslid geïnstalleerd. Bij de gemeenteraadsverkiezing van maart verleden jaar stond hij vierde op de lijst.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17