llcom onterecht serpromotions: ons produkt moetje zien Belangrijk dat mensen zelf kunnen Genieten op z'n Italiaans! Rijn Veenstreek Vijfde lustrum Bloemenloop Jannes Vos krijgt uitstel mpzaligediscussie rond dierenbegraafplaats nog niet ten einde Rubriekvoor zakelijk nieuws fax: 071 -321921 <\C 4 OKTOBER 1995 \k schadeclaim aan adres advocatenkantoor Woudsoord wil ouderen thuis verzorgen De Bloemenloop wordt zon dag voor de 25ste keer gehou den vanuit de Bloemenveiling Roelofarendsveen. De organi satie is weer in handen van Sport- en Gymnastiekvereni ging Excelsior. De loop kent vier afstanden: 2, 5, 9 en 21,5 kilometer. Alle afstanden wor den weggeschoten door oud trainer Van der Linden. Om half elf is de start van de twee kilometer voor jongens en meisjes tot en met twaalf jaar. Een half uur later wordt de halve marathon wegge schoten voor een landelijke route langs het Braassemer- meer. Om kwart over elf is de start van de vijf en negen kilo meter. Op verzoek van de lo pers is de route gewijzigd: lan ge stukken langs de A4 worden vermeden. De inschrijving is vanaf half tien in de Bloemen veiling Roelofarendsveen aan de Sotaweg. De hal is open vanaf negen uur. Manifestatie over werk en welzijn De Alphense PvdA-afdeling houdt op zaterdag 7 oktober een mani festatie over werk en welzijn in Alphen. Alphenaren worden hier van 11.00 tot 15.30 uur geïnformeerd over zaken als de stadswacht, Rijnoord, wijkbeheer en gehandicaptenzorg. Tijdens het eerste uur van de manifestratie is naast wethouder Joost Korver, ook oud staatssecretaris Elske ter Veld van de partij, de manifestatie wordt gehouden in het voormalige gebouw van de AMRO-bank aan de Julianastraat. DEN HAAC/ALPHEN AAN DEN RUN Het Alphense containerbedrijf Jannes Vos krijgt van de Raad van State een half jaar om de voorzieningen te treffen die no dig zijn om met gesloten ramen en deuren in de werkplaats aan de Steekterweg te werken. Tot die tijd wordt de dwangsom op geschort die de gemeente Al phen aan den Rijn had opge legd voor werken met open ra men. Jannes Vos had bij de Raad bezwaar aangetekend te gen de dwangsom van 500 gul den per overtreding. Tijdens de zitting van vorige week voerde de advocaat van Vos aan dat zijn cliënt slechts incidenteel de regels overtreedt. In de loods worden containers gerepareerd en uitgedeukt, wat het nodige lawaai oplevert. De buurman van Vos ondervindt hiervan gemiddeld eenmaal per maand ernstige overlast. De gemeentewoordvoerder voerde voor de Raad van State aan dat het containerbedrijf al twee jaar op de hoogte is van de strengere regels en dus ruim de tijd heeft gehad om maatrege len te nemen waardoor de ra men en deuren tijdens het werk dicht kunnen blijven. De staats raad gunde het bedrijf echter nog zes maanden om het werk in orde te maken. iZuid-Holland heeft Alcom onterecht een Afval- vergunning voor een compostfabriek op De 1 Roelofarendsveen onthouden. Met deze uit- de Raad van State in de hand wal Alcom een timen bij het advocatenkantoor Derks Star Bus- Jtrecht. zou geven voor een installatie in Roelofarendsveen, zou er een overschot aan verwerkingscapa citeit in de provincie ontstaan. De Raad van State is het niet eens met dat argument, omdat er ten tijde van het weigeren van de vergunning nog onvol doende capaciteit was in Zuid- Holland. De vergunningen van de twee andere installaties wa ren nog in behandeling en had den niet meegeteld mogen wor den in de beoordeling of er wel of niet genoeg verwerkingsca paciteit was. Chef ruimtelijke ordening van de gemeente Alkemade, A. de Kok, zegt dat het uitgesloten is |tenkantoor dat en- gleden door Alcom las genomen, betaal - T griffierechten bij de Btatc waardoor een jroopsprocedure van i de gemeente Alke- 2de weigering van de inning niet werd be- hcie zag indertijd af yalstoffenwetvergun- I ze voorrang gaf aan Jan twee andere in- het Rijnmond-ge- :4e ook toestemming erlandjidsduivels dat Alcom (het samenwerkings verband van Groen Recycling, Agry Systems, het Proav en Westwoude Management) als nog een compostfabriek op de Lasso gaat realiseren. ,,De ge meente geeft geen bouwver gunning af, dus dat risico is uit gesloten." Medio 1992 weigerde de gemeenteraad de bouwver gunning onder druk van de plaatselijke bevolking die fel ge kant was tegen de komst van de installatie. Ook directeur A. Booy van Westwoude Management en te vens woordvoerder van Alcom bevestigt dat Alcom geen com postfabriek meer in Alkemade wil realiseren. ,,We richten onze aandacht nu op andere projec ten." Een daarvan is de schade procedure tegen het Utrechtse advocatenkantoor. Booy laat zich overigens niet uit over de hoogte van de schadeclaim die bestaat uit voorbereidingskos- ten en winstderving. !t gebr, derde lOOIl van het district Rijn im hield gisteren te tussen een uur en T<1£!^ middags een snel- Dle op de provinciale npner 7. Van de 1700 sten die passeerden, ghwaigendertig te hard. Op nochtachtig kilometer per n bovgstaan, maar de (rbij iieten snelheid be- aakt. der ko Jacobswoude op zoek naar nieuwe coördinator vluchtelingenwerk JACOBSWOUDE Vluchtelingenwerk Jacobswoude is op zoek naar een nieuwe coör dinator wegens vertrek van J.M. Lamet, de huidige coördinator. ,,lk was er vanaf de oprichting 2,5 jaar intensief mee bezig. Het wordt nu tijd voor een ander", aldus Lamet. Zo spoedig mogelijk, maar uiterlijk eind 1995 wil Lamet zijn taak overgedragen zien. De werkgroep vangt vluchtelingen op, behartigt hun belangen en helpt ze te integreren in de samenleving. Verdeeld over Hoogmade, Leimuiden en Woubrugge zijn momenteel acht vluchtelingenge zinnen gehuisvest. Ongeveer twee keer per jaar moeten nieuwe vluchtelingen in de drie kernen plus Rijnsaterwoude opgevangen worden. De coördinator geeft leiding aan 24 vrijwilligers. De taak is geschikt voor vrouw, man of echtpaar. Inlichtingen verschaft L. van der Heijden, sector welzijn van de gemeente (01712)3240. 1 lak achter de wijk of komt 'ie vlak aan [)<i£ De vraag waar hovenier John de Wit abegraafplaats mag aanleggen, blijft aCraadsvergadering aan het eind van de- een verrassing. Na ruim anderhalf uur ipg van standpunten was er gisteren in isie ruimtelijke ordening voor geen van nk initsen een zekere meerderheid. De be- n vaiklucht rond de veelbesproken dieren- de zojats duurt daardoor nog even voort. 1-jarijmiddels twee jaar geleden dat De Wit rdeelmeente het verzoek indiende bij de straf teiden-Alphen ter hoogte van de Ha- Een e wijk Groenendijk een dierenbegraaf- lewerl te leggen. Op advies van de stede- 3,5 jaóge wezen burgemeester en wethou- was aerzoek in eerste instantie af. De plek de ret spoor zou het landschap te veel aan- 2 imp Wit moest zijn plannen maar verleg- lartiif gen naar het noorden, tot vlak bij de woonbebou wing. Van het begin af aan zette de politiek vraagte kens bij dit plan. De landschappelijke waarde van de strook langs het spoor is niet zo groot dat er geen dodenakker mag komen, vond de commis sie unaniem. B en W gingen echter onverdroten door op de ingeslagen weg, ook toen later de be woners van de aangrenzende wijk in opstand kwamen: de begraafplaats moest vlak bij de wijk komen. Tot een paar weken geleden, toen burgemees ter en wethouders tot de slotsom kwamen dat een deel van de buurt bezwaar blijft maken. De Wit moet maar een nieuwe aanvraag indienen voor de aanleg van een dierenbegraafplaats op de oorspronkelijk geplande plaats aan het spoor, schreven B en W in een voorstel aan de raad. De Wit is boos dat de gemeente nu twee jaar na de eerste aanvraag precies terug bij af is. Wat hem betreft hebben alle procedures al lang ge noeg geduurd. Bovendien heeft hij al het nodige voorbereidende werk verricht voor de begraaf plaats aan de kant van de wijk en is het nog maar de vraag of er geen bezwaren komen tegen een begraafplaats aan het spoor. De Hazerswoudse hovenier had gisteren een advocaat meegeno men om er nog eens flink op aan te dringen toch vooral toestemming te geven voor de aanleg van een begraafplaats achter de wijk. Ook de politiek reageerde niet onverdeeld ge lukkig op de late ommezwaai van het college. Wethouder G. Hoogendoorn-Oskam kreeg ze van alle kanten breed uitgemeten over de 'rampzali ge' procedure die de gemeente en de onderne mer in twee jaar tijd geen steek verder had gehol pen. Daarnaast vonden G. van Bostelen (CDA) en J. Matze (SGP/RPF) dat de gemeente het niet kon maken in dit stadium nog een draai van 180 gra den te maken. Misschien was de plek bij het spoor wel wat geschikter, maar in dit geval moest het belang van de ondernemer voorgaan. De vage bezwaren van een handjevol omwonenden mochten hier zeker geen rol spelen. Ook voor C. de Best (PvdA) en H. Gerritse (D66) speelde de bedenkingen van een paar bewoners geen rol. Zij kozen gewoon voor de plek die zij steeds hebben verdedigd. De beslissing lag vervolgens in handen van de WD. En de liberale G. Geenjaar-Cové wist het al lemaal niet zo precies. Als vervanger van de frac tiespecialist op het gebied van ruimtelijke orde ning durfde zij niet met zekerheid te stellen hoe haar fractie over drie weken zal gaan stemmen. De WD heeft in haar woorden op dit moment „een zeer sterke neiging" om de aanleg van een begraafplaats direct achter de wijk af te wijzen. Maar hoe de vlag er voor zal staan wanneer de fraetie weer op volle sterkte is...? Het blijft alle maal nog even spannend. Procedures Communicatie De communicatie-adviesbu reaus Zwart partners in Al phen aan den Rijn en WPR Pu blic Relations uit Voorschoten gaan een nauwe samenwerking aan. WPR trekt in bij het Al phense bureau. De beide on dernemingen blijven zelfstandig opereren, maar zullen bij pro jecten veelvuldig gebruik ma ken van eikaars kennis. Internet Het Leidse bedrijf The Grip Me dia Services start een nieuwe in formatiebron op Internet. De nieuwe voorziening heet 'Grip at internet' en brengt nieuws en wetenswaardigheden die zijn gericht op de regio Groot Lei den. Meer informatie is te vin den op de Grip home-page: http://www.hol.nl7grip/". Verhuizingen Het Roelofarendsveense auto bedrijf Van der Voet verhuist per 30 oktober naar een nieuwe vestiging. Het nieuwe adres is: Lasso Zuid 4-6, 2371 EW Roelo farendsveen. Het Leiderdorpse bedrijf Neuteboom Tweewielers bevindt zich per 1 oktober aan de Touwbaan IE, 2352 CZ Lei derdorp. Uitzenclzorg Savaz uitzendzorg/TAGB heeft sinds 2 oktober een vestiging voor de regio Rijnland. Het kan toor is aan de Pelikaanstraat 11, 2312 DW Leiden. Ter gelegen heid van de opening van deze nieuwe vestiging en het samen gaan van twee vestigingen in Den Haag, organiseert TAGB op vrijdag 6 oktober een feestelijke bijeenkomst in het kantoor aan de Turfmarkt 22 te Den Haag. J. Korterink: „Sommigen willen het liefst thuis blijven, anderen worden onrustig en bang of hebben gewoon wat structuur nodig." foto loek zuyderduin WOUBRUGGE LIESBETH BUITINK Het verzorgingstehuis Wouds oord in Woubrugge wil de Ja- cobswoudse ouderen de kans geven om thuis te blijven wo nen en toch 24 uur per dag zorg te krijgen. Door samenwerking met de thuiszorg-instellingen uit de regio, hoopt Woudsoord te kunnen inspelen op de plan nen van de provincie. Die wil Jacobswoude dertig zogenoem de extra-murale zorgplaatsen geven. „Voor mensen die wel een indicatie voor opname in een verzorgingshuis hebben, maar die thuis willen blijven", legt Woudsoord-directeur J. Korterink uit. Thuiszorg De extra-murale zorg moet zich richten op mensen voor wie de gewone thuiszorg niet meer ge noeg is. Korterink: „We willen afspraken maken met de thuis zorginstellingen voor de regu liere zorg. Daarnaast krijgen die ouderen dan de standaard alar mering, waarbij het verschil is dat er professionele hulp wordt gewaarschuwd in plaats van sleuteladressen. Het gaat dus vooral om het alarm op die on verwachte momenten tussen door. En ze kunnen gebruikma ken van alle faciliteiten van Woudsoord, zoals de dagverzor ging, de keuken en de wasserij. Mensen kunnen bijvoorbeeld overdag hier zijn, maar het bed blijft thuis." De gemeente Jacobswoude heeft steeds gehoopt op een aantal verzorgingsplaatsen in Leimuiden, maar de provincie overweegt de ouderenzorg in de gemeente anders te regelen. Naast de dertig extra-murale zorgplaatsen, zou Woudsoord dan vijftien van de 35 verzor gingsplaatsen moeten wijzigen in verpleeghuisplaatsen. „Het verlies voor Jacobswoude is dat er geen tweede intra-murale voorziening komt. maar de plaatsen blijven wel behouden", merkt Korterink op. De Woudsoord-directeur hoopt wel dat er in Leimuiden een steunpunt kan komen. „Zo'n complex als de Peppelhof zouden we in elke kern van de gemeente moeten hebben. Zo'n complex zouden we kunnen ge bruiken voor de reguliere oude ren-activiteiten en als plaats waar de mensen heen kunnen met vragen en voor informatie. Maar dagverzorging kunnen we alleen in Woudsoord doen, want daar komen uit de hele ge meente maar zo'n veertien mensen naar toe. Als dat over de kernen wordt verspreid, kun nen we de continuïteit niet ga randeren." Onrustig Korterink denkt dat vooral de ouderen zelf er behoefte aan hebben om zo lang mogelijk thuis te blijven wonen. „Het is belangrijk dat de mensen zelf kunnen kiezen. Sommigen wil len het liefst thuis blijven, ande ren worden onrustig en bang of hebben gewoon wat structuur nodig. Die kunnen dan beter hier heen komen. We zijn in Nederland de afgelopen veertig jaar gewend dat de ouderen in een verzorgingshuis alles onder handbereik hebben, maar het is goed als mensen op hoge leef tijd eraan wennen dat ze om tien uur hun jas aantrekken om ergens naartoe te gaan. Thuis blijven met een 24-uurs-garan- tie heeft gewoon grote voorde len. Het sociale netwerk blijft in stand. Ze kunnen 's ochtends naar de postbode blijven zwaai en. En voor de kinderen is ex tra-murale zorg ook beter. Dan valt de druk weg dat ze er alleen voorstaan." TdeÏL EN WANDEL ind vl i. De jk uil ;eAnti' chte edshf 'ordt i die! Laserpromotions af- met ch als een bedrijf dat igekelele laserpresentaties lij zotkelijke- en de enter- nengöarkt ontwerpt, pro- miste: realiseert.' Dat klinkt van je cryptisch, maar be- e kt niet uit te leggen, proceieur T. Timmermans. lukt moet je gewoon jank nebben een immate- anddkt. Licht, vormen van ;-zaalombineerd met mu- n ééi dat het grote publiek 4 okt te weten al kennis ak geiakt met Laserpromo- lachte de televisie, en die oot. Of 'in het echt', er waarschijnlijk is. f heeft inmiddels al rijfhonderd presenta- pmmercials op zijn Ifli. Voor grote bedrij- MJLilips, Shell, PTT Tele- Cola en Akzo. „In we een dienstverle- 1j f-jijf dat een spectacu- iet levert dat de indu- utingibfuiken." f ,.rctaculair dat kan zijn, 'J 'Je kijker in 3-D erva- de Revisie, een plat vlak, 'f mar ook wel aardig uit, ;er dlnist iets- betoogt Tim- Elke potentiële klant larom meegetroond pl demonstratieruimte, e laten zien wat er al- van belijkis. aan fel, zo blijkt. De ruim- vf.n3 maar het ruimtelijk e'ingt (je laserstralen cre- ecdt^rm. Het ene moment 100e in gifgroene tunnels mnijaar honderd meter aan?, het andere moment emer^jgg dansers kris-kras °P.zaal, of cirkelen de ze muftige figuren of lo- houd bedriïven door de ;de'intrijf werkt echter niet 'erko(r jg in(justrie. Laser- ded,ris installeerde bij een geheel geauto- lasertheater in attrac- artuja in Sevilla en Je voor attractiepark De presentatie van een van de lasershows van Laserpromotions. Welby bij Madrid een een open luchtshow met laserprojectie op een waterscherm. Ook verzorg de Laserpromotions onder meer de lasershow bij een pu blieksevenement als het World Liberty Concert. „Dat was een totaalproject waar een zeer ge degen voorbereiding voor nodig was. Het hele verloop van de show was seconde voor secon de voorgeprogrammeerd. Heel interessant." Laserpromotions heeft nu ze ven mensen vast in dienst en werkt daarnaast nog met een stuk of vijf freelancers. Er wer ken onder anderen HTS'ers elektronica en software-omt- wikkelaars. „We zijn weliswaar technisch georiënteerd", legt Timmermans uit, „maar onze hoofdactiviteit is het creëren van fraaie en spectaculaire shows die een boodschap naar het publiek uitdragen." Timmermans legt verder uit dat Laserpromotions zich niet beweegt in de wereld v,an disco theken en popconcerten. „Dat is onze markt niet. Commer cieel minder aantrekkelijk. Maar ook op het creatieve vlak veel minder interessant omdat men meestal dezelfde effecten wenst. Bedrijven hebben een nieuwe produkt. Dat is elke keer weer wat anders. Datzelfde geldt voor attractieparken. We willen graag creatief bezig zijn, niet machi naal." „We kicken zelf ook erg op datgene wat we maken. Applaus aan het eind van de show is voor mij de belangrijkste drijf veer. Applaus is ook het criteri um. Als je geen applaus hoort, heb je het gewoon niet goed ge daan."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17