UIT LSVV wil met traditie breken Sport MAANDAG 2 OKTOBERI1995 23 V» SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 GESPROKEN Feyenoorder Orlando Trustfull over het niveau van de spelers groep in HP/DeTljd: Er zit veel verstand en gevoel in onze groep, ook veel originele lifestyle en zelfs een honger naar kennis en schoonheid. Maar nie mand wil het zien. De jongens zijn het slachtoffer van een ima ge-probleem dat anderen in de club aan ons hebben gekleefd. Niet de spelers hakken elkaar stukje bij beetje kapot in de me dia. Daar zorgt de technische leiding wel voor. We zijn niet boertig en cynisch en ook niet dom. Ga de de gevoeligheid van Henryk Larsson maar eens pei len. Idem over Wim van Hanegèm: Ik spreek niet over Van Hane- gem. Ik ga over die man geen enkele tekst roepen. Ik houd te veel van Feyetioord om de club via de meclia te beschadigen. Het gaat ook niet alleen om mij. De voorzitter weet wat er bij de se lectie leeft. Ik neem aan dat hij de wijsheid heeft om daar zorg vuldig mee om te gaan. Idem over Dick Advocaat, zijn trainer bij SW: „Dankzij hem ben ik als voet baller verder gekomen. Advocaat is een heel goede trainer en nog belangrijker, hij is een goed mens. De man heeft zoveel met me gepraat. Hij liet me weer ge loven in mijn talent. Hield me voordat ik kwaliteiten heb voor het Nederlands elftal. Door hem ben ik weer met mijn hart gaan voetballen. Advocaat was de eni ge die me een aangetekende brief heeft gestuurd, toen ik door Hid- dink geselecteerd werd voorliet Nederlands elftal. Een heel ge voelige man. Luc Nijholt, nu bij Volendam en eens kortstondig bij Old Boys in Zwitserland in Voetbal International: „Wat een irritant volk zeg die Zwitsers. Het zijn net nage maakte apen. Nooit gebeurt er iets spontaans. Alles is super strak georganiseerd. Nergens ter wereld wordt zo weinig gelachen als daar. En de medespelers be schouwden ons slechts als hin derlijkeconcurrenten. Idem over zijn succesvolle pe riode een jaar later bij het Schotse Motherwell: je moet een beetje geluk heb-, ben. En een goeie zaakwaarne mer. Bob Maaskant heeft altijd goed voor me gezorgd. Schotten zijn bovendien de aardigste mensen van Europa. Een vera deming. Gastvrij sociaal. En hoe je eruit ziet en waar je vandaan komt, maakt geen verschil." Ex-wielerprof en wereldkam pioen Harm Ottenbros in De Volkskrant: „Als wielrenner leef je in een schijnwereld, je voelt je verheven boven alles en iedereen, maar die verhevenheid is gebaseerd op niets. In mijn tijd was het be- roepswielrennen o zo verneuke ratief, want wie geen Jan Jans sen of Peter Post heette, moest na zijn carrière gewoon netjes aan het werk in de maatschap pij, met nul komma nul dienst jaren. Ex-wielerprof Jan Janssen over de twee dissonanten die vol gens hem op het lijstje wereld kampioenen van de laatste 25 jaar staan: „Bij Rudy Dhaenenszet ik mijn vraagtekens en Ottenbros was gewoon rampzalig. Komiek, intellectueel en voet balliefhebber Freek de Jonge over de 'affaire Kluivert' in NRC Handelsblad: „Natuurlijk heb ik ook nage dacht over Kluivert. BijAjax wordt in de begeleidingssfeer veel gezegd, maar voetballers opleiden vergt vandaag de dag steeds meer. Als je een spits voortdurend uitlegt dal hij voor bij zijn tegenstander moet om te scoren, dan zal hij bij rood licht ook wel eens denken: 'ik moet erlangs'. Een simpele doctrine. Idem: „De moralist in mij zegt: 'Als je scoort, zie het als genade. Buig dan het hoofd en loop naar de middenstip. Doe niet of je on recht is aangedaanWant hij is natuurlijk volledig verantwoor delijk voor wat er is gebeurd, de buitenstander roept nu: 'Kluivert kruisig hem'. Dat is ook onte recht. Niemand zal door dit voorval zachter gaan rijden. Idem over de toekomst: „Ik put voornamelijk inspiratie uit mijn ontmoetingen met top sporters. Jammer dat zij zich in hun nadagen of nog later reali seren waar ze mee bezig zijn. Je moet kunnen praten over iets fe nomenaals als concentratie. Wat doe je als je stuk zit? En wat doe je als je ineens een snelle auto onder je reet krijgt zonder dat je weet wat het verkeer inhoudt?" Spits Martin van Beelen (links) van Valken '68 zorgde voor de verlossende derde treffer waardoor LSVV definitief de das werd omgedaan. Deze maand speelt LSW '70 precies een kwart eeuw in de zaterdagafdeling. Slechts één keer was er kans op promotie via de nacompetitie, de andere 24 jaar was er een marginale rol voor de studenten weggelegd. Afde lingsclubs gingen meestal opgewekt naar het Piet Paal- tjenspad of later naar de Einsteinweg want daar vielen de punten relatief makkelijk te halen. De huidige generatie eerste elftalspelers van LSW wil duidelijk met die traditie breken. WEDSTRIJD van de WEEK LSW '70-Valken '68 Hoewel de uitslag van 1 -5 tegen koploper Valken '68 zaterdag anders doet vermoeden, waren de aanstaande doctorandi lange tijd gelijkwaardig aan de Val kenburgers en werd er fel en strijdlustig gevoetbald. MVKV ondervond met een 2-2 gelijkspel vorige week al dat er dit jaar niet te spotten valt met LSW. „Dat was voor ons een goede waarschuwing om niet te lichtvaardig over deze partij te denken", zei Valken-coach Rien van Veen. Toch kwam Valken door onderschatting nog even in de problemen. In de eerste helft domineerden de Valkenburgers die via Vin cent Zandbergen en Frank Duindam op een verdiende 2-0 voorsprong kwamen. Na rust hield echter een deel van de ploeg het op het veld tijdelijk voor gezien. De concentratie verslapte, persoonlijke duels gingen steeds vaker verloren en Stig Dag Bratsethson, een Noor die zomaar bij de studenten was komen aanwaaien en zijn eerste officiële wedstrijd speel de, ontpopte zich juist in deze fase tot een buitengewoon kun dige spelverdeler. Na een kwar tiertje slalomde hij langs een paar tegenstanders en zette met een leep passje Pieter-Jan Huis- kens alleen voor keeper Jan Wil len van Egmond die hard en laag voor 1-2 zorgde. Daarna was het wachten op de gelijkmaker van een aandrin gend LSW. Bratsethson kreeg zeilreen grote mogelijkheid toen na een scrimmage voor het doel de bal plotseling voor zijn voe ten belandde. Op de uitgesto ken hand van Van Egmond durfde de Noor niet door te ha len uit angst zijn tegenstander te blesseren, maar daardoor ging ook de kans verloren. Weer een oogwenk laten goochelde de student politicologie uit Oslo zich kappend vrij op de rand van het strafschopgebied, speel de onzelfzuchtig af op een inko mende teamgenoot die echter hopeloos over de bal heen trap te. LSW had de blik zó naar voren staan dat uit de eerste de beste tegenaanval spits Martin van Beelen frank en vrij op de kleine sluitpost Martin Hartel mocht aflopen en met een wippertje 1- 3 mocht maken. Die klap kwa men de studenten niet meer te boven. Zeker ook omdat verde diger Joep Lagro, met nog twin tig minuten op de klok. rood kreeg. Hij werd vlak voor de spelersbanken aan zijn shirt ge trokken, probeerde zich los te slaan en raakte daarbij onopzet telijk het strottehoofd van een der Valken. Na de uitsluiting kon de defen sie van LSW als een 'gatenkaas' worden getypeerd waar Frank Duindam, vanuit overduidelijk buitenspel, en John Kralt van profiteerden. LSW verloor der halve dik, maar de tién man die het eindsignaal haalden, kon den zich toch met opgeheven hoofd in het clubhuisje laten zien. „Dat we nu ook het fysieke spel letje in de afdeling kunnen ER TUSSENIN foto loek zuyderduin meespelen, is iets van de laatste twee a drie jaar", aldus invaller en secretaris Karim Idrissi. „De basis van het huidige elftal is in die tijd bij elkaar gebleven en daardoor gaat het nu bedui dend beter. Omdat het hockey bij het sportcentrum een vlucht heeft genomen, worden wij een beetje weggedrukt. We hebben er zelfs over gedacht om alle maal naar FC Rijnland over te stappen. Uiteindelijk zijn we ge bleven en hebben dit seizoen één doel voor ogen: zorgen dat we volgend jaar niet in de vijfde klasse terechtkomen. Want deze afdeling ligt ons wel. Als we te gen Haagse ploegen moeten, denk ik dat een aantal van ons er mee zal stoppen." LSW '70 - Valken '68 1-5 (0-2). 11.0-1 Zandbergen, 45. 0-2 Duindam, 55. 1-2 Huiskens, 59. 1-3 Van Beelen, 79. 1-4 Duin dam, 81. 1-5 Kralt. Scheidsrech ter: Van Beelen. Toeschouwers: 80. LOMAN LEEFMANS Het klinkt ongeloofwaardig, maar twee Formule 1 - coureurs krijgen volgende week te horen dat ze betrapt zijn op het gebruik van onge oorloofde stimulerende mid delen. Het gaat om de rijders Rubens Barrichello en Max Papis. De overkoepelende auto sportorganisatie FLA besloot afgelopen vrijdag plotseling een dopingcontrole te hou den. Zes rijders werd ge vraagd hun plasje in te leve ren: Damon Hill, David Coul- thard, Michael Schumacher (de eerste drie uit de trai ning) en de door het lot aan gewezen Olivier Panis, Ru bens Barrichello en Max Pa- pis. Als leidraad kondigde de I-IA aan de lOC-lijst van ver boden stimulerende midde len te hanteren voor het be oordelen of iemand al of niet positief wordt bevonden. Barrichello en Papis gaven daarop meteen aan waar schijnlijk door de mand te vallen. Beiden biechtten op efedrine bevattende neus druppels gebruikt te hebben gebruikt om een opkomende verkoudheid te onderdruk ken. Efedrine staat echter op de verboden IOC-lijst, zodat het resultaat van het dopingon derzoek al vaststaat. Dat een positieve uitslag tot sancties zal leiden, is zeer onwaar schijnlijk. Het IOC kan so wieso niet ingrijpen omdat de Formule 1 -racerij geen olympische sport is. Alleen de FIA zou tot strafvervolging kunnen overgaan, maar die zal zich nog niet willen bran den aan deze heikele feiten. Het staat immers vast dat een Formule 1-coureur uit efedrine geen voordeel kan peuren. Bovendien staan de rijders sterk in hun opvatting dat het gebruik van de neus druppels de veiligheid in de Formule 1 heeft bevorderd. Een snotterende en niezende coureur is immers een groter gevaar. 12 MAN of the MATCH Stig Dag Bratsethson 0ver zijn uitverkiezing moest de 13-jarige Noor een beetje lachen. Ja, ik was bij dat doelpunt be- bokken, maar ik vond mezelf y&of/ ook weer niet zó goed. Ik 1 Wwn in ieder geval veel beter, m%aar de tegenstanders waren ZVJyiij een beetje té fysiek. Ik ben >enjen half jaar hier in het kader een uitwisseling van de uni- Hersiteittot december. In Noor- afvegen heb ik tot mijn achttiende daarna niet meer. nHier heb ik me gewoon aange- °%eld en eerst anderhalve wed- Strijd in het tiveede gespeeld. Een ^jaar voetbalschoenen kan ik wel \ebruiken, want waar ik nu op woW is niet om over naar huis er- schrijven." mf Hij (Ojr V0J De man van de wedstrijd krijgt een paar voetbalschoenen aangeboden door: i 'Soappubliek' vergaapt zich aan acteurselftal "er" ndanks de regen komen er heel wat mensen af óp de ^voetbalwedstrijd tussen de ,afleidse All Stars en het Ac he Wrsteam. Dat elftal bestaat ees voornamelijk uit coryfeeën van de Nederlandse soapseries On derweg Naar Morgen en Goede "2 ^Tijden Slechte Tijden. Het eer- s a%te veld van zondagderdeklas- Docos wordt omzoomd "^oor opvallend veel jonge neisjes, die worden beloond in raor het trotseren van de re- ^en. Net als vorig jaar mogen opnieuw mannen als Jimmy ae Geduld (Arthur van GTST) en m<bjm Vosmaer (Bobby van 'P ZÜNM) in levende lijve aan- 8 Pichouwen. er'! Bobby, hoe heet je eigenlijk?" 'osmaer kijkt de vrouw die de Scltyraag stelt wat bevreemd aan. nan ,Zeg maar Pim", mompelt hij, cesi erwijl hij een handtekening op iet notitieblok krabbelt, dat ïem onder de neus wordt ge- luwd. Vosmaer neemt het naar zoals het is, tenslotte Gvorden wel meer acteurs ver- lenzelvigd met de persoon die :e uitbeelden. Verder zal het I ïem worst wezen. Bovendien leeft hij net een lekker partijtje 'oetbal achter de rug, hoewel e™ le 'pot met 3-1 verloren ging. )e winst op de TV-helden was latuurlijk vooral leuk voor de fiidse All Stars, die vorig jaar log met 2-1 klop kregen. 'Aan- oerder' Wout Holverda vond lat een 'logische' nederlaag. 1 .Toen had ik eerst met Oud- iparta tegen Roodenburg ge- £0|' oetbald. Bij mij was de pijp oen leeg." Ploeggenoot Ro- iald van der Pot noemt een ndere reden: „Toen hadden Lveze toch even onderschat." Daar wordt dit jaar niet aan ge daan. Tweemaal Holverda en eenmaal Gijs Collé senior voor komen een nieuwe teleurstel ling. Per slot van rekening heb ben de voormalige sterren van het Leidse voetbal ook een naam hoog te houden. Het te gendoelpunt voor de acteurs wordt gemaakt door gastspeler en oud-international Dick Schoenaker. Maar hoe dan ook, de wed strijd speelde zich af in een vriendschappelijke sfeer en zo was hét ook bedoeld. „De ar tiesten zien het puur als pro motie. Ze nemen genoegen met een paar centen benzine- geld", zegt Aad van der Luit, met Wim van Duivenbode or ganisator van dit soort wed strijdjes. Vijfjaar geleden wer den zij door de 3 October-Ver- eeniging verzocht om 'wat' rond Leidens Ontzet te rege len. Zo'n vraag is bij Van der Luit niet aan dovemansoren gericht („Ik leef bij de gratie van organiseren") en het duo ging voortvarend aan de slag. Zo bezochten de oud-interna tionals, Lucky Ajax en Oud- Sparta het Docos-terrein en nu dus voor de tweede maal een keur van Nederlandse acteurs en artiesten. Met dank aan Wim Meutstege, die als voor malig topvoetballer over de vereiste connecties beschikte. Van der Luit: „Wim voetbalt vaak met het acteursteam. Op zo iets komen jonge mensen af, je hebt gezien hoe veel er waren, zeker duizend. En vol gend jaar komen ze weer. Daarmee willen we naar de 3 October-Vereeniging duidelijk maken dat dit werkt, uitstraling heeft." Contactman bij de TV-helden is Wilbert Gieske, die in GTST de rol van de zakenman Robert Alberts vertolkt. „Weet je dat ik een Leidenaar ben?", meldt de 48-jarige acteur ongevraagd. „Ik heb op de Heilige Hart- school in de Os en Paarden- laan gezeten." Gieske fleurt zichtbaar op als in hem ook nog eens de aardige voetballer herkend wordt. „Oh ja? Goh, dank je wel", is de speler van Buitenveldert 3 zichtbaar in zijn nopjes. „Vorig jaar maakte ik nog het winnende doelpunt. Die was erg mooi, diagonaal in de hoek." Gieske, die gisteren overigens niet scoorde, speelt met het Acteursteam (Gieske: „Nee, niet het Artiestenteam, dat is heel ander volk"), regel matig voor goede doelen. Zoals een Bolivia-project ten bate van Unicef, waarvoor het Ac teursteam een totaalbedrag van 50.000 gulden hoopt in te zamelen. Voor het onderonsje tegen de Leidse All Stars laat Gieske het collecteren even voor wat het is, hoewel Van der Luit graag een handje had toegestoken. Hij sluit evenwel niet uit dat het goede doel in de toekomst centraler zal staan. Er wordt bijvoorbeeld aan 'persoons- sponsoring' gedacht. „We den ken dan aan een bedrijf dat zeg 1000 gulden betaalt voor de komst van bijvoorbeeld Pim Vosmaer. Die krijgt dan een shirt met het logo van dat be drijf. Je hebt dan inderdaad kans dat er elf verschillende shirts op veld verschijnen." RUUD PATTIAPON Bram 'Pommetje Horlepiep' Biesterveldt maakte de wedstrijd tussen het Leidse All Stars en het acteursteam voor het grootste gedeelte van de kant mee. Hij kreeg last van zijn knie. loek zuyderduin de VISIE van Watty Gallen ib i ^„„i.Fp/7 echte afdelingspot. Veel leukeen veel foutieve dingen. Beide meteen 4-3-3 opstellingen in de eerste helft was Valken duidelijk beter. Ze hadden een veel sterkere opbouw terwijl bij LSW de linies minder op elkaar aansloten. In de tweede helft deden de studenten het beter. Dat komt waarschijnlijk omdat Wim (Mugge, de trainer die bij de universiteit was wegbezui- nigd maar sinds zaterdag weer is aangenomen, red.) in cle rust heeft geprobeerd wat meer lijn in de ploeg te brengen. Het was jammer voor LSW dat die ge lijkmaker niet viel en eraan de andere kant werd gescoord. Dat was niet goed voor het spel- beeld^Het was achteraf gezien een terechte uitslagen Valken is •niet voor niets koploper. LSW kon het fysieke spel van Valken lange tijd aan, maar tegen meer voetballende ploegen gaan ze c het moeilijk krijgen. Die Bratsethson is een slimme bngen. Hij zoekt altijd een voetballende oplossing, heeft spelinzicht, I) :omt steeds goed uit de dekking en is constant gevaarlijk. Ik heb eeipijn keuze voor Man van de Wedstrijd op hem laten vallen, maar lteriet was nek-aan-nek met spits Martin van Beelen van Valken. Die vgmd ik ook een goede partij spelen. VgSW70: Hartel 6, Lagro 6, Van Driel 6, Blom 7, Poelman 6, De Jruik 6 (Idrissi -), Schuitema 7, Huiskens 6, De Koning 6, Bratseth- lrïeip>? 8, Aarts 6. '68: Van Egmond 6, De Mooy 6, Van der Me}' 6 (Anholts -), fan Wet 6, V. van der Hoek 6, van der Hoek 6, De Haas 7, Zand- x\ergen 7, Van Veen 7, Duindam 7, Van Beelen 8.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23