feyenoord moddert, Van Hanegem moppert Het beest in Seriese is los Sport Volleybalsters treffen titelhouder Haringa opnieuw slechts vijfde pen dubbele cijfers tegen onthutsend zwak Dag Liepaja iar zou de teller stoppen? Dat was de enige relevante lag voor het tweede treffen van Feyenoord tegen Dag jpaja. In Ledand hadden de Rotterdammers veertien fjen geleden al de dubbele cijfers moeten halen, mop- ïde Wim van Hanegem toen na de ruime 0-7 zege. |ar ook in de eigen Kuip slaagde Feyenoord er gister- >nd niet in om een monsterscore op het bord te zet- 1. Het onthutsend zwakke Dag Liepaja werd slechts l *t 6-0 verslagen. voor de belangrijke competitie wedstrijd van zondag tegen PSV. Vidmar verprutste zeker een handvol opgelegde kansen. Wat hij ook probeerde, alles ging mis in de afwerking. Volgens Van Hanegem wilde Vidmar zichzelf gisteravond té graag bewijzen. „Als je ten koste van alles wilt scoren, kan dat wel eens tegen je gaan werken. Dat was bij Vidmar het geval. Hij was te gretig." Maar de coach wilde zijn Australische spits niet op één hele wedstrijd beoordelen. „Dat zou niet eer lijk zijn. Hij heeft waarschijnlijk wat meer tijd nodig. Misschien schopt hij er straks tegen Parma wel zes in. Maar eerlijk is eerlijk, Vidmar had vanavond in zijn uppie zeker zes keer kunnen scoren." Teleurgesteld was Van Hane gem wel over het optreden van de Braziliaan Glaucio. Hij draaf de gisteravond eveneens voor de eerste keer in de basis op. „Hij was veel te onrustig. Het was de bedoeling dat Glaucio naast Blinker en Vidmar in de spits zou opduiken. Maar dat kwam er totaal niet uit. Ook zijn passes waren onder de maat en H beetje Nederlandse ama- rclub zou het Feyenoord gis- Ivond lastiger hebben ge- Jikt dan de Letse bekerwin- mr. Dat kon het beste afgeme- Hworden aan het 'werk' dat ■man Ed de Goey moest op- Ippen. In negentig minuten un hij op de kop af drie keer ictie, een bescheiden aantal (gspeelballen niet meegere- I. Daar zat één redding tus- een tamelijk gevaarlijke liver van Viktor Bikovskij. onderschepte voorzet en rollertje van grote afstand (en de andere heldendaden de lange sluitpost. Dag Lie- bakte er helemaal niets van j Be kille Kuip. Daarom was J des te pijnlijker dat Feye- l|rd er niet in slaagde om de ■Jen inderdaad met dubbele >4rs door de gehaktmolen te [n. jat was yoor een groot deel i~4chuld van Aurelio Vidmar. Australische spits startte gis- ■vond voor de eerste keer in ■asis, omdat Henryk Larsson ^3als Ronald Koeman en To il Iwan werden gespaard dat is normaal gesproken toch één van zijn sterkste punten." Glaucio maakte de negentig mi nuten niet vol. Hij werd in de 72ste minuut vervangen door Charly Jones, een achttienjarig talent afkomstig uit de A-jeugd van Feyenoord. De avond zou voor Van Hanegem pas geslaagd zijn ge weest als Feyenoord meer dan tien keer zou scoren tegen Dag Liepaja. „We hadden er ook zonder moeite een stuk of twaalf kunnen maken", bromde de coach na afloop. Maar zelfs tegen tien man hield Feyenoord de score beperkt. De Letse be kerwinnaar moest al na 38 mi nuten met een 'mank' team ver der toen Jonis Kibartas de door gebroken Gaston Taument te gen de vlakte liep. Vanaf de pe naltystip opende Ruud Heus toen pas de score. Voor de pau ze haalde Orlando Trustfull nogmaals doeltreffend uit. Met Mike Obiku als extra aan valler voor verdediger Rob Maas ging Feyenoord in de tweede helft iets slagvaardiger te werk. De Nigeriaan trof zelf drie keer de roos. Het halve dozijn werd volgeschoten door Glaucio. Ho ger liep de teller gisteravond tot ongenoegen van Van Hanegem niet op in de met 13.000 toe schouwers mager bezette Kuip. In de volgende ronde krijgen de Rotterdammers te maken met een tegenstander van een zwaarder kaliber. De nieuwe opponent komt uit het rijtje Borussia Mönchen Gladbach, Parma, Real Zaragoza, Paris Saint Germain, Everton, Dina- v B 'jöéiM 'M Regi Blinker ontdoet zich gemakkelijk van zijn belagers van Dag Liepaja. mo Moskou, Deportiva la Coru- lebei leuke ploegen. Die Span na en Sporting Lissabon. jaarden zijn Esnaider, hun beste Wat Van Hanegem betreft speler, kwijt geraakt. Daar zou mag het Parma of opnieuw Real ik nu best nog een keertje tegen Zaragoza worden. „Dat zijn al- willen voetballen." Feyenoord: De Goey; Refos, Van Gob- bel, Maas (46. Obiku), Heus; Taument, Glaucio (72. Jones), Trustfull, Van Bronckhorst, Blinker. Vidmar. FC Dag Liepaja: Grigjan; Kalioujnii, Kraglih, Zile, Bikovskij; Baskakov (12. Dobrecov, 81 I kus, Kibartas; Osipov). Gemser trekt handen af van Ritsma tim brouwer de koning Jeroen Straathof en Martin Hersman krijgen de volle steun van schaatscoach Henk Gemser. De Zoeter- woudenaar en Sassenheimer maken deze winter met de Friezen Falko Zandstra Ids Postma en debutant Gianni Romme deel uit van de langebaankernploeg. De plaats die was gereserveerd voor Europees en wereld kampioen Rintje Ritsma. blijft onbezet. Gemser, die de gang van zaken rond Ritsma betreurt, koos gisteren bij de presenta tie in de Hoofddorpse disco The Challenge ondubbelzin nig voor zijn eigen rijders. Als Ritsma bij internationale wedstrijden voor Nederland uitkomt, krijgt hij de ruimte om zijn eigen coach Wopke de Vegt op het ijs te verschij nen. Gemser: „Ik heb alleen een emotionele band met mijn eigen rijders. Die heb ik niet met Ritsma, dus ga ik ook geen tijd aan hem beste den." Gemser heeft vertrouwen in zijn eigen ploeg. Met Straathof en Hersman („Die jongen is soms niet te rem men"), die morgen voor een trainingskamp naar Inzeil vertrekken, gaat hij vooral schaven aan de lange afstan den. Andere schaatsers uit de Leidse regio die deel uitma ken van kernploegen zijn Bob de Jong (Jong Oranje), Judith Straathof (sprint) en de shorttrackers Vincent en Claudia Wolvers, Mare en Alex Velzeboer, Harold Jans sen en Patrick Vergeer. chaal haakblindheid breekt Anand op I l/v york Met de hulp van zijn tegenstander heeft wereldkam- iben schaken Gary Kasparov in zijn PCA-match tegen uitdager swanathan Anand voor de eerste keer in de tweekamp de lei- lig genomen. Anand weigerde op de 20ste zet een remise-aan- jd van zijn grote opponent. In een onschuldig eindspel dat la- ontstond, begon de 25-jarige grootmeester uit India zo slor- te spelen dat hij de partij op de 31ste zet moest opgeven. ;parov leidt nu met 6-5. De overwinning van Kasparov in de inde partij heeft de wereldkampioen kennelijk het zelfvertrou- ïn teruggegeven. ginokactii loopt ernstig letsel op Arpool Twee ernstige blessures overschaduwden gisteravond ■wedstrijden in het toernooi van de bekerwinnaars. Amokachi ■i Everton werd met ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis ^voerd, Zoran Andjelovic van Sileks Kratovo kreeg de bal zo ird in het gezicht dat hij het bewustzijn verloor. Nadat hij zijn Jig had ingeslikt, ontsnapte hij slechts door snelle medische (lp aan de verstikkingsdood. Floe Amokachi er aan toe is, is g onduidelijk. Sinds hij met zijn hoofd tegen Egilsson van FC ykjavik botste, was Amokachi nauwelijks nog bij bewustzijn. [rol nieuwe bondscoach van Egypte ri* Ruud Krol is de nieuwe bondscoach van het nationale jyptisch elftal. Dat bevestigde gisteren F. Abdel Wahab, be- jturslid van de Egyptische voetbalbond. De bond had ook Cle ans Westerhof benaderd, maar koos uiteindelijk voor Krol om it hij het met het Egyptische nationale elftal tot 23 jaar de gou- in medaille won Qp de Afrikaanse Spelen. „Krol is een fijne in, een goede coach voor ons", aldus Abdel Wahab. rsenal-speler in opspraak nden» Arsenal is opnieuw in opspraak geraakt wegens misdra- tgen van een speler. Middenvelder David Hillier werd gearres- èrd. De politie verdenkt hem ervan bagage te hebben gestolen het vliegveld Gatwick. Hillier, 25 jaar, werd na verhoor op rgtocht vrijgelaten. Op 23 november moet hij'zich opnieuw het bureau van politie melden. De beschuldigingen omvatten rens handel in gestolen creditcards. De Londense formatie eft ook twee Nederlandse spelers in dienst: Dennis Bergkamp Glenn Helder. een finale voor hockeyers jtujNAlleen een wonder kan de nationale hockeyploeg in Ber- 3 nog aan een finaleplaats in de Champions Trophy helpen. 0-0 tussen Duitsland en Australië verkleinde die kans giste- li tot louter theoretische proporties. De overwinning met 2-1 in Pakistan door twee doelpunten op Shahbaz op India bete- Inde evenmin een meevaller. Door de 0-0 hebben Australië en titsland morgen aan een gelijkspel tegen respectievelijk Enge- td en Pakistan voldoende voor een plaats in de eindstrijd op ndag. Bij verlies van Duitsland is Pakistan zeker van een fina- )laats. Bij een nederlaag van Australië heeft Nederland een ns, maar in dat geval moet het in het duel tegen India fors uit- len om het negatieve doelsaldo (-6) ten opzichte van de 'Aus- s' uit te wissen. len Bosch heeft lange proloog n bosch Miguel Indurain zal met genoegen vernemen dat de ploog van de Tour de France volgend jaar op 29 juni in Den kisch met 9,4 kilometer vrij lang is. Een afvaardiging van de So- Ité du Tour de France liet zich gisteren positief uit over het heet door de stad. De start van de proloog is in de Brabant- Uien, de finish op het terrein daarbuiten. De leden van de [ur-directie reden woensdag ook het traject van de eerste etap- met start en aankomst in Den Bosch en een lengte van 206 ometer. De eerste rit trekt door Noord-Brabant. Na vertrek uit bn Bosch gaan de renners achtereenvolgens naar Schijndel, fghel, Uden, Boekei, Gemert, Helmond, Mierlo, Eindhoven, uenen, Son en Breugel, Boxtel, Vught, Den Bosch, Hedel, Kerk- pel, Zaltbommel, Ammerzoden, richting Waalwijk, Drunen en «jmen alvorens via de westkant weer Den Bosch binnen te rij- n. Daar is de finish. Op 1 juli verlaat de karavaan Nederland. Ix-vrouw Romano doet boekje open o de Janeiro» Monica Santoro, de ex-vrouw van Romario, gaat Jn boekje open doen over haar zesjarige huwelijk met de voet- Uier. Het werk komt eind dit jaar op de Braziliaanse markt. De _Jd-vedette van PSV en Barcelona komt er niet al te best vanaf, p relatie tussen beide echtelieden liep stuk toen Monica haar en in Barcelona betrapte met een cabaret-danseres. „Daarna |n ik naar vrienden in Nederland gegaan om me twee dagen te [zinnen. Vervolgens heb ik besloten van Romario te scheiden", Ji Monica in een interview met het Braziliaanse tijdschrift ■anchete. Angelique Seriese toont trots haar gouden plak. Links haar tegenstander Zhang, die haar arm ernstig blesseer de. foto EPA Judoka breekt Zhang letterlijk en figuurlijk Soms is Angelique Seriese een beest. In haar woedt het onver zadigbare verlangen de tegen stander te verscheuren. Liefst met huid en haar. Op de eerste dag van de WK judo in Tokyo droop de wil om te winnen van de Zevenbergse af. Ze wilde maar één ding: de gouden me daille. Hoe, dat maakte niet uit, als ze aan het einde van de dag maar het Wilhelmus voor haar hoorde klinken in de immense Makuhari Event Hall. De jacht op groot wild was een succes. Seriese veroverde voor het eerst in haar loopbaan de felbegeerde wereldtitel. Dat het in de finale de arm van haar Chinese opponente Ying Zhang kostte, deerde Se riese niet. Voor de prijsuitrei king zaten de Nederlandse en Chinese naast elkaar te wach ten. De blijdschap in de ogen van de vrolijk zwaaiende Serie se; de tranen van pijn en ver driet bij Zhang. Haar arm ver pakt in een mitella, de vingers verbonden met tape. Ze voelde zich als een muis gezeten naast de kat. In het judo tellen sentimen ten niet. Judoka's zijn hard voor elkaar, maar ook voor zichzelf. Afkloppen doe je alleen als je gezicht blauw begint aan te lo pen. Niet zeuren, maar vechten is het credo van veel coaches. Zhang schreeuwde het in de fi nale uit van de pijn, wilde af kloppen, maar haar trainer ver bood het. Seriese had de arm- klem ingezet en trok net zolang totdat Zhang zou opgeven. „In eens hoorde ik krak....", zei de Zevenbergse. „Ze had moeten afkloppen, maar deed dat niet. Dan weet ze dat ze de kans loopt een blessure te krijgen. Daarom voel ik ook geen grein tje medelijden met haar. Ik ben niet trots op mezelf, hoor. Maar het was anders geweest als ik haar per ongeluk een blessure had bezorgd." Zhang werkte de partij af, maar had te weinig gedaan om Seriese af te houden van de ti tel. De stemverhouding was unaniem: 3-0. De opluchting bij de zevenvoudig Europees kam pioene was van haar gezicht af te lezen. Seriese won in haar loopbaan belangrijke interna tionale toernooien, EK's en be haalde goud op de Olympische Spelen in Seoul waar judo voor vrouwen demonstratiesport was. De beste van de wereld was ze nog nooit geworden. „Na de vijfde, derde en tweede plaats op de WK was ik eindelijk toe aan de hoogste positie. Ik heb zoveel getraind dat ik deze titel een mooie beloning vind." De Nederlandse judoka's vol deden gisteren verder op de WK aan de verwachtingen. Ben Sonnemans (-95 kg) en Karin Kienhuis (-72 kg) eindigden op de zevende plaats, maar heb ben, net als Seriese, voor Neder land drie plaatsen op het olym pisch toernooi in Atlanta veilig gesteld. Alleen Danny Ebbers +95 kg) viel tegen. De Griek Pa- paioannou schakelde hem in de tweede ronde uit. arnhem doende punten om later ook nog een soortgelijk evenement te kunnen spelen in Japan. Met het eerste kwalificatiescenario voor de spelen in At lanta, via de World Cup in november te Japan, wordt gezien de tegenstander van zaterdag geen rekening gehouden. Alleen de nummers een en twee van Europa mogen daar naar toe. Na de teleurstelling tegen Kroatië, waarin woensdag de eerste plaats in de groep en een gunstiger indeling voor de halve eindstrijd werd verspeeld, stond er gisteren toch een gemotiveer de ploeg. Goedkoop begon weer met zijn vaste basis-zes, maar bracht na de snelle eerste winst Henriëtte Weersing. Daarmee kreeg de vedette de tijd zich wat beter in te spelen en mocht het ta lent van het Nederlands team, de pas achttienja rige Elles Leferink, haar slopende linkerarm rust geven. De tweede set ging met 15-4 naar Neder land. Bert Goedkoop kon eindelijk al zijn speelsters in zetten. De tegenstand, afkomstig uit Tsjechië, had wel wat lengte maar tevens een gebrekkige motoriek. De Nederlandse volleybalsters namen gisteren met speels gemak de laatste hindernis naar de halve finales van de Europese titelstrijd. De Tsjechen werden twee sets door de eerste gar nituur gepijningd en mochten wat langer op de vloer staan toen Goedkoop iedereen een kansje - gunde om zich voor te bereiden op een eventuele invalbeurt tegen titelverdediger Rusland: 15-7 15- 4, 15-10. De winst van het Nederlands team nam iets meer dan een uur in beslag, maar werkt maan den door. Oranje plaatste zich via het bereiken van de laatste vier voor het olympisch kwalifica tietoernooi in Bremen en verzamelde tevens vol- bogota fred segaar gpd-verslaggever Ingrid Haringa heeft wel eens prettiger telefoongesprekken gevoerd dan gisteravond op de tribune van het Luis Carlos Ga- lann-stadion in Bogota. Het thuisfront in Hoofddorp had op televisie wel gezien dat de wiel- renster in de Colombiaanse hoofdstad zelden in haar ritme kwam in de puntenkoers. Maar wat daar nou precies de reden van was? De viervoudige titelverdigster deed door de enige telefoon, die een enorme hoosbui had door staan, een poging haar teleur stellende vijfde plaats te verkla ren: „Heb je gezien dat het niet ging? Dat kwam door de ijle lucht. Ik wilde wel, maar ik kon niet. Ik had last van zuurstofge brek. Ik zat al meteen naar adem te happen." Zo lang van huis, zo lang toe gewerkt naar de WK in Zuid- Amerika en dan onmiddellijk na afloop moeten melden dat is gebeurd waar je al die tijd een beetje bang voor bent geweest. Dat de ijle lucht van het op 2600 meter hoogte gelegen Bogota je naar lucht doet happen gelijk een vis op het droge. Haringa: „Oké, behalve de Colombianen heeft iedereen er last van. Het is dus geen goed excuus. Maar ik heb ook nog de sprint gedaan gisteren, mis schien is dat wel te veel van het goede geweest. Het fietsen hier is niet te vergelijken met Euro pa. Je komt veel sneller stuk te zitten." Maar daarom is de agente van politie ook al vroeg begon nen met de trainingen in de drukcabines van het Neder lands Lucht- en Ruimtevaart Geneeskundigcentrum in Soes- terberg, waar de omstandighe den van Bogota werden nage bootst. Er volgde daarna nog een hoogtestage in Colorado, waar de Oranje-equipe Vbrige maand opnieuw neerstreek. Zelden was de voorbereiding op een WK professioneler en duur der dan die van deze selectie. Het rendement van de bijna één miljoen gulden kostende aanloop valt tot nu toe tegen. Van oud-schaatsster Haringa werd op de puntenkoers mini maal een medaille verwacht. Tenslotte was ze de afgelopen vier WK's oppeRmachtig ge weest op haar favoriete discipli ne. „Ik heb één hoogtestage ge mist, dat zou wel eens het ver schil kunnen zijn met iemand als Peter Pieters, die wél steeds mee is geweest en hier ook goed rijdt." De wereldtitel ging nu naar Svetlana Samokhvalova, die 25 punten bij elkaar trapte. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten, donderdag 28 september 1-2-4-16-18-22-23-35-41-43-44-45-50- 51-59-60-64-70-73-74. (onder voorbehoud). PAARDESPORT Wolvega. Draverijen Eerste koers, 2100 m: 1. Itorro (Dooper) 2 44.6 - 1 18,4, 2. Illia Zorgwijk, 3. Irma S. Niet gestart: Important Boy A Toto win nend 12,00 plaats 4,60 1,40 koppel 19,30 trio 563,30. Tweede koers. 1609 m: 1. Janna Buitenzorg (Snoek) 2 06.8 - 1.18,8. 2. Jello Dijkhoeve, 3. Circle of Pass. Niet gestart. Invader. Toto: winnend 8,50 plaats 2,30 1,70 2,40 koppel 16,10 trio 169,80 dubbel winnend 138,00. Der de koers, 2100 m: 1, Jairzinho Lion (De Leeuw) 2 47,7 - 1.19,9, 2. Import But cher, 3. Ilonka Supreme. Toto: winnend 7,20 plaats 2,80 9,00 koppel 44,80 trio 384,80. Vierde koers, 1609 m: 1. Key to Succes (Huel) 2.08,2 - 1.19,7, 2. Harsten Zorgwijk. 3 Klasse Kades. Niet gestart: Klatinanora, Kobalt Idzarda. Toto: winnend 3,00 plaats 1,80 1,80 koppel 8,50 trio 53.90. Vijfde koers. 2100 m: 1. Going No- ra (Schlangen) 2.42,5 - 1.17,4, 2. Jistan- ce F, 3. Fastwin If. Toto: winnend 3,70 plaats 1,40 4,80 2,10 koppel 9,70 trio 85,70. Zesde koers, 2100 m, 1. Joy Fore ver (De Leeuw) 2.45,8 - 1.19,0, 2. I'm Jack, 3. If I do. Niet gestart: Igeero Lion, Jello Buitenlust Toto: winnend 2,10 plaats 1,80 1,70 koppel 2,90 trio 41,90. Zeven de koers, 2100 m: 1. Lovely Lauxmont (De Leeuw) 2.44,2 - 118,2, 2. Joris Wielinga, 3. Jaiver Groenhof. Toto: winnend 8,60 plaats 3,70 4,00 6,70 koppel 76,30 trio 3 275,50. Achtste koers. 2100 m: 1 lede van Teroele (Solleveld) 2.45,1 - 1.18,6,2 Heraut S, 3. Inie Mini. Niet gestart. Izerbi ter Toto winnend 2,10 plaats 1,30 4,40 koppel 21,20 trio 86,80. Negende koers. 1609 m. 1. Gwendo Petnic (Mollema) 2 03,7 - 1.16,9, 2. Irrwind Diepnow, 3. Hill Hazie Toto: winnend 7,20 plaats 3,10 2,30 koppel 39,00 trio 200,20. Tiende koers, 2100 m: 1. Isisi Tonnawerd (Pool) 2.44,5 - 1.18,3, 2. Colonial Pride, 3 It's Starlight. Toto winnend 5,60 plaats 3,60 2,30 koppel 12,80 trio 449,10. Omzet totalisator: 111.287,00. EUROPACUP Eerste ronde, tweede wedstrijd Feyenoord - FC Dag Liepaja (Let) 6-0 (2-0) 37. Heus 1-0 (strafschop), 43. Trustfull 2-0, 57 Qbiku 3-0, 61. Glaucio 4-0, 63. Obiku 5-0, 65. Obiku 6-0. Scheidsrechter: Shorte. Toeschouwers-/ 13.000. Eerste wedstrijd: 7-0. Feyenoord naar tweede ron de. Maccabi Haifa (Isr) - Sporting Lissabon (Por) 0-0. Scheidsrechter. Bezoebiak (Rus). Toeschouwers: 7000. Eerste wed strijd: 0-4. Sporting naar tweede ronde Trabzonspor (Tur) - Zalgiris Vilnius (Lit) 1- 0 (1-0). 37 Mandirah 1-0 Scheidsrech ter: Sjmolik (WRu). Toeschouwers; 25.000. Eerste wedstrijd: 2-2 Trab zonspor naar tweede ronde Sjaktor Do- netzk (Oek) - Club Brugge (Bel) 1-1 (0-0). 61 Stanic 0-1, 63. Voskobojnik 1-1. Scheidsrechter: Constantin (Roe). Toe schouwers: 39.000. Eerste wedstrijd: 0-1. Club Brugge naar tweede ronde. Halmstad (Zwe) - Lokomotiv Sofia (Bul) 2-0 (1-0). 21. Robert Andersson 1-0, 75 Tommy An- dersson 2-0. Scheidsrechter. Melnitsjoek (Oek). Toeschouwers: 3145. Eerste wed strijd: 1-3 Halmstad naar tweede ronde Deportivo la Coruna (Spa) - Apoel Nicosia (Cyp) 8-0 (5-0). 16. Bebeto 1-0,21. Rads- jenko 2-0, 28. Radsjenko 3-0, 43. Begui- ristain 4-0, 45. Bebeto 5-0, 60. Donato 6 0, 68. Radsjenko 7-0, 78 Aldana 8-0. Scheidsrechter: Micallef (Mal). Eerste wedstrijd: 0-0. La Coruna naar tweede ron de. Celtic Glasgow (Sch) - Dinamo Batoemi (Geo) 4-0 (2-0). 18. Thorn 1-0, 20. Thorn 2-0, 46. Donnelly 3-0. 90. Walker 4-0. Scheidsrechter: Orrason (IJs). Toeschou wers: 31.969. Eerste wedstrijd: 3-2 Celtic naar tweede ronde Everton (Eng) - FC Reykjavik (IJs) 3-1 (0-1). 20. Danielsson 0-1. 56. Stuart 1-1, 65 Grant 2-1,87 R. deout 3-1 Scheidsrechter: Gadosi (Slw). Toeschouwers: 18.422. Eerste wedstrijd: 3-2. Everton naar tweede ronde. Sion (Zwi) - AEK Athene (Gri) 2-2 (1-0). 20 Bonvin 1-0, 84. Ketspaja 1-1, 85. Giallanza 2-1, 87. Batista 2-2. Scheidsrechter: Stafoggia (Ita). Toeschouwers: 6.900. Eerste wed strijd. 0-2. AEK naar tweede ronde, FC Ko penhagen (Den) - Hradec Kralové (Tsj) 2-2 (1-2). 8. Urbanek 0-1, 12 Rehar 0-2, 28. Tengstedt 1-2, 72. Tur 2-2. Scheidsrech ter: Ferry (Nle). Eerste wedstrijd: 0-5. Hra dec Kralové naar tweede ronde. Paris SG (Fra) - Molde (Noo) 3-0 (2-0). 7 Nouma 1-0, 13 Nouma 2-0, 77. Djorkaeff 3-0. Scheidsrechter Piller (Hon). Toe schouwers Eerste wedstrijd 3-2. Pans SG naar tweede ronde Sileks Kratovo (Mac) - Borussia Mönchengladbach (Dui) 2-3 (0- 1). 29 Effenberg 0-1, 52. Memedi 1-1, 54. Dahlin 1-2, 60. Boskovski 2-2, 80. Nielsen 2-3. Scheidsrechter: Meese (Bel). Toeschouwers. 10.000. Eerste wedstrijd' 0-3. Mönchengladbach naar tweede ronde. Parma (Ita) - Teuta Dürres (Alb) 2-0 (2-0) 8. Melli 1 -0, 90. Inzaghi 2-0 Scheidsrech ter: Mitrovic (Slv) Toeschouwers: 10.200. Eerste wedstrijd: 2-0 Parma naar tweede ronde Ararat Jerevan (Arm) - Dinamo Mos kou (Rus) 0-1 (0-0). 66 Terekhin 0-1. Scheidsrechter Van der Ende. Eerste wed strijd: 1-3. Dinamo Moskou naar tweede ronde. Petrolul Ploiesti (Roe) - Rapid Wien (Oos) 0-0. Scheidsrechter Diaz Vega (Spa). Toeschouwers: 12.000. Eerste wed strijd: 1-3. Rapid Wien naar tweede ronde UEFA BEKER Eerste ronde, tweede wedstrijd Ujpest Dozsa (Hon) - RC Strasbourg 0-2 (0-1) 9 Mostovoi 0-1, 77. Zitelli 0-2. Scheidsrechter: Strampe (Oos) Toeschou wers 4.000. Eerste wedstrijd: 0-3. RC Strasbourg naar tweede ronde. Bordeaux (Fra) Vardar Skopje (Mac) 1-1 (0-0). 62 Lizarazu 1-0 (strafschop), 57. Serafimovs- ki 1-1. Scheidsrechter Irvine (Nle). Toe schouwers: 6.000. Eerste wedstrijd: 2-0. Bordeaux naar tweede ronde. BASKETBAL JUDO Tokyo. WK, eerste dag Mannen, tot 95 kg: eerste ronde: Sonne mans bye, tweede ronde: Sonnemans w v. Bousakher (Koe), ippon; derde ronde: Son nemans w.v Ivan (Roe), waza-ari, kwartfi nale: Sergujev (Rus) w v. Sonnemans, be slissing; herkansingen: Sonnemans wv Lobjanidze (Geo), ippon, Traineau (Fra) w.v. Sonnemans, waza-ari. Finale: Nastula (Pol) w.v. Sergujev (Rus), yuko. Eindstand: 1. Nastula, 2. Sergujev, 3. Traineau en Okaizumi (Jap), 7. Sonnemans. Boven 95 kg: eerste ronde: Ebbers w.v. Csosz (Hon), ippon; tweede ronde Papaion- nou (Gri) w.v Ebbers Ebbers uitgescha keld. Finale Douillet (Fra) w.v MöTler, ip- pon. Eindstand: 1 Douillet, 2 Möller, 3. 0gawa(Jap)en Khakhaleitsjvili (Geo). Vrouwen, tot 72 kg: eerste ronde: Kienhuis w.v. Gomez (Ven), koka; tweede ronde: Kienhuis w.v, Scapin (Ita), beslissing; kwartfinale: Tanabe (Jap) w v. Kienhuis, ip- pon: herkansingen: Kienhuis w.v. Sun Je (ZKo), yuko; Beliajeva (Oek) w.v Kienhuis, ippon. Finale: Luna (Cub) w.v. Werbrouck (Bel), beslissing. Eindstand 1 Luna, 2. Werbrouck, 3 Tanabe (Jap) en Beliaeva (Oek), 7 Kienhuis Boven 72 kg: eerste ronde. Seriese w.v Aperecida (Bra), ippon, tweede ronde Se riese wv Filteau (Can); kwartfinale: Serie se w.v. Hung Lee (ZKo), beslissing; halve finale Seriese w.v Beltran (Cub), ippon. Fi nale- Seriese w.v. Zhang (Chi), beslissing. Eindstand: 1. Seriese, 2. Zhang, 3. Hung Lee en Beltran. TENNIS Basel, 1,6 miljoen gulden Tweede ronde: oiemerink - Enqvist (Zwe/4) 6-2 6-2 Charleroi, challenger, 40.000 gulden Tweede ronde: Winnink - Manta (Zwi) 6-2 3-6 6-1Sluiter - Ladipo (Nig) 6 2 6-4. Leipzig. Vrouwen, 700.000 gulden Tweede ronde: Lee (VSt) - Schultz (5) 6-4 3-6 6-1Werdel (VSt/7) Boogert 6 3 6-2 Peking. Vrouwen, 160.000 gulden Kwartfinales: Shi-Ting (Tai/3) Kamstra (6)6-3 6-4 VOLLEYBAL Vrouwen, vijfde speeldag Arnhem, groep 2: Nederland - Tsjechië 3-0 (15-7 15-4 15-13), Bulgarije Turkije 3-0 (15-13 15-10 15-3). Kroatië Italië 3 1 (15-6 12 15 15 8 15-7) Eindstand: 1 Kroatië 5-10, 2 Nederland 5-8, 3 Bulga rije 5-6, 4 Italië 5-4, 5. Tsiechië 5-2, 6. Turkije 5-0. Groningen, groep 1: Rusland Oekraïne 3- 0 (17-15 15-12 15- 10), Wit Rusland Letland 3-0(15-5 15-13 15-6), Duitsland - Polen 3-1 (15-13 15-7 8-15 15-12). Eindstand: 1 Rusland 5-10, 2 Duitsland 5-8, 3. Oekraïne 5-6, 4. Wit-Rusland 5-4, 5. Polen 5-2, 6. Letland 5-0. Programma halve finales, zaterdag, Arnhem: Nederland - Rusland, Kroatië - Duitsland Vijfde t/m achtste plaats: Bulgarije Wit Rusland, Oekraïne - Italië. WIELRENNEN Bogota. WK baan, derde dag Mannen Olympische sprint, finale: Duitsland w.v. Frankri|k 58,098-58,335, om 3e plaats Verenigde Staten w v Spanje 59,289 59,941. Eindstand-. 1. Duitsland (Hübner, Fiedler, Van Ei|den), 2. Franknik, 3. Vere nigde Staten, 4. Span|e, 5. Italië, 6. Rus land, 7. Argentinië, 8. Nieuw Zeeland. Achtervolging ploegen, kwalificaties, eerste acht landen naar kwartfinales: 1 Australië (Rod en Bradley McGee, Woods, Stuart) 4 06,436, 2. Verenigde Staten (Laurent, Conrad, Copeland en Hamon) 4 10,439, 3. Oekraïne (Bondariev, Simonenko, Mat veev, Tolstenkov) 4 10.815, 4 Duitsland Groot-Brittanniè 4 13,552, 13. Nederland (Bakker, Rozendaal, Den Braber, Slippens) 4.17,41. Kwartfinales Duitsland w.v. Italië 4.11,360-4.12,237, Oekraïne w.v. Spanje 4.09,607-4.10,533, Verenigde Staten w.v Litouwen 4.12,013-4.16,571, Australië w.v. Groot-Brittannië 4.07,99 4 16,808, halve finales: Australië - Vere nigde Staten, Duitsland - Oekraïne

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21