nmo Steekterweg krijgt middenberm De Rank neemt afscheid van zijn 'hoofdmeester' Kwart eeuw Sint Petrus Banden Een ALNO keuken herken je niet aan de prijs, maar aan de kwaliteit. Rijn Veenstreek OCCASIONPLEIN LEIDERDORP Houdt Stuntverkoop! PROAV mag loods en kantoor wel slopen Extra geld jeugdwerk 'NDERDAG 28 SEPTEMBER 1995 CHEF HENNYVAN EGMOND. 071-356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071-356429 nbraak op klaarlichte dag ibreker gistermiddag een flatwoning aan de Cederstraat bin- en. De dief nam een geldbedrag van vijfhonderd gulden en een romaatpas mee. )ief steelt 'vijfjes' ng een inbreker er gisteren vandoor met ongeveer negenhon- erd gulden. De buit bestond uit enkele buizen met opgespaar- munten van vijf gulden. De dader kwam binnen via een keu- inraam en verliet de woning met ongeveer honderdtachtig ijfjes'. 'hen aan den run» Via een openstaande balkondeur kwam een hen aan den run Uit een woning aan de Van Boetzelaerstraat ilnorfietser gewond phen aan den run» Een 81 -jarige Alphenaar raakte gistermorgen wond aan zijn hoofd, toen hij met zijn snorfiets tegen een au- botste. De man reed op de Lissabonstraat en vergat voorrang verlenen aan een op de Evenaar van rechts komende, 71-jari- Zwammerdamse automobilist. ongeren ruimen zwerfvuil op hi nthuizen» De jongeren van het Benthuizer Ontmoetingscen- d um (BOC) gaan op zaterdag 7 oktober met de bezem door het n prp. De omgeving van het BOC, de winkelstraat en speelveldjes 'e orden door de jongeren ontdaan van zwerfvuil. De schoon- ie aakwoede hoort bij de actie 'Rijnwoude schoonhouden', die /0 arlijks door de gemeente wordt uitgeroepen. Dit jaar zijn de aa ngerencentra als speerpunt gekozen, en deltadswandeling in Alphen ^Iphen aan den run Natuurgidsen van het IVN begeleiden op gijbndag 8 oktober een wandeling door de componistenwijk. De Udsen laten zien hoe het groen een plaats heeft gevonden in de ^jk. De wandeling begint om 14 uur bij het Natuur en Milieu ^tlucatief Centrum 'De Vier Jaargetijden' aan de Vivaldihof. De Steekterweg (rijksweg 712) tussen Alphen en Bode graven krijgt een middenberm. Hierdoor wordt inhalen op de tweebaansweg onmogelijk. En dat komt de ver keersveiligheid op deze weg, waar de maximum snelheid 80 kilometer per uur bedraagt, ten goede. De voorziening wordt in oktober en november aangelegd. door de verhoogde midden berm smaller, hetgeen een snel- heidsremmend effect heeft", alphen aan den rijn. frank buurman Rijksweg 712, ook wel Nil ge- vertelt J. Broekhuizen van rijks- noemd, wordt in het kader van waterstaat. Het asfalteren ge- de reconstructie ook geasfal- beurt 's avonds en 's nachts, zo- teerd. ,,De rijbanen worden dat het verkeer er zo min moge lijk hinder van ondervindt. „Er wordt geasfalteerd van maan dag tot zaterdag tussen 21 uur en 6 uur. Overdag kan het ver keer direct over het nieuwe as falt rijden", zegt Broekhuizen. Op de uren dat er wordt ge werkt, wordt het verkeer omge leid via de provinciale weg Al- phen-Gouda, die langs de Gou we loopt. „Omdat er 's nachts minder verkeer is verwacht ik niet dat de omleiding proble men oplevert", stelt Broekhui zen. De reconstructie van de weg maakt 's nachts doorgaand ver keer onmogelijk tussen de aan sluiting met rijksweg 12 ter hoogte van Bodegraven en de aansluiting met de provinciale weg 207 in Alphen. Het werk wordt in principe van 2 oktober tot en met 17 november uitge voerd. De omleidingsroute wordt met borden aangegeven. De Steekterweg staat bekend om het relatief grote aantal on gelukken dat er gebeurt. Vol gens Broekhuizen is de weg echter niet uitzonderlijk onvei lig in vergelijking met andere tift voor culturele instellingen hen aan den rijn 'Pjt Parktheater en Expressie '70 hebben 4.500 gulden gekregen "si de gemeente Alphen. Het Parktheater krijgt 1499 gulden om de pnische installatie te kunnen uitbreiden met acht lampen en li cd-speler. Expressie '70 krijgt 2.500 gulden voor activiteiten in kader van het 25-jarig jubileum. ;tsjlet geld is eigenlijk afkomstig van een gift van Hoogvliet. Toen ns|eerste paal voor het distributiecentrum werd geslagen, schonk nJ bedrijf de gemeente 10.000 gulden. 'PJfan dit bedrag is 6000 gulden bij de Streekmuziekschool en bij Hutinggroepen beland. De muziekschool kreeg 4000 gulden als sRlrage in de kosten van het 25-jarig jubilieum. De scoutinggroep "Bonte Kraaien en zeeverkennersgroep De Hollandsche Nachte- e fen hebben 'als steuntje in de rug' elk duizend gulden gekregen. 125 Occasions moeten weg Kom naar ons occasionplein, langs de snelweg A4, afslag Leiderdorp (bij het meubelplein en Mc Donald's). Tot ziens! Openingstijden: donderdag 28-9 van 14.00 tot 22.00 uur vrijdag 29-9 van 14.00 tot 22.00 uur zaterdag 30-9 van 10.00 tot 17.00 uur zondag (kijkdag) 1-10 van 10.00 tot 16.00 uur PS: financiering binnen 1 uur geregeld Kamsteeg roelofarendsveen Stenen liegen niet. En zeker de eerste niet. 'Alles verandert. God alleen blijft', metselde pas toor Th. van Niekerk op 15 ok tober 1969. Bijna een jaar later wijdde bisschop M. Jansen van Rotterdam de nieuwe kerk van de parochie St. Petrus Banden in. Dit jaar, een kwart eeuw na dien, herdenkt de parochie op bescheiden wijze dit feit. Er zijn twee eucharistievieringen en er is een boekje onder de parochianen over het wel en wee van de kerk verspreid. Sa mensteller is Pim van der Meer. Hij is bescheiden over zijn tijdrovende speurwerk in de vergeelde archieven. „Ik ben met veel plezier gewoon een poosje bezig geweest", zegt hij. „Misschien is het wat gewor den." Van der Meer moest zijn gegevens uit alle hoeken en ga ten van de oude pastorij opvis sen. „Notulen, boekjes, ver geelde foto's, overal lag wel wat. Op de zolder vond ik zelfs oude schilderijtjes. Die lagen daar zomaar op losse plank jes." De plankjes zijn deskundig gerestaureerd en vormen nu een prachtige galerij van negen paneeltjes in het kerkgebouw. De miniatuurtjes zijn rond 1850 door de huisschilder Kees Castelijn gemaakt. Ze tonen het interieur en de buitenzij den van de oude, eerste kerk van Roelofarendsveen. „Daar ben ik nou helemaal verliefd op", zegt Van der Meer. In de gewijde ruimte bevin den zich nog meer tastbare herinneringen uit het parochië le verleden. De prachtige ge beeldhouwde preekstoel is een blikvanger. Maar ook de altaar tafel mag er zijn. Het onderstel ervan wordt gevormd door de oude communiebanken, waar in de zeven werken van barm hartigheid zijn gebeiteld. Zowel preekstoel als altaartafel ver keert in perfecte staat. Dat kan niet gezegd worden van het ou de orgel. Vijftigduizend gulden moet de restauratie kosten. Geldzorgen hebben ook een cruciale rol gespeeld bij de bouw van het huidige kerk. In 1961 vroeg de gammele toe stand van de hoofdingang om ingrijpende maatregelen. Her stel zou 400.000 gulden moeten Pim van der Meer in de 25-jarige kerk St. Petrus Banden. 'Alles verandert. God alleen blijft.' FOTO HOLVAST/MARK LAMERS kosten. Van der Meer: „Maar dan had je toch nog een ouwe kerk." Er werd een inzameling georganiseerd. De parochianen gaven met gulle hand. In 1969, acht jaar later moest de water staatskerk uit 1854 eraan gelo ven. Hij had destijds ruim 60 mille gekost, nog niet het tien voudige van het bedrag dat voor het huidige gebouw moest worden neergelegd. Van der Meers overzicht van de parochiegeschiedenis be slaat bijna viereneenhalve eeuw waaruit blijkt dat de pa rochie pas in 1858 de officiële status kreeg. Voordien was de parochie een statie, dat wil zeg gen missiepost. Pim van der Meer denkt er het zijne van. 'Zijn' parochie heeft toch maar mooi alle moeilijkheden overleefd. „Alles verandert. God alleen blijft." Het is een waarheid, die staat als 'zijn' jubilerende kerk. Van der Meer gelooft echter die pessimisten niet die de spreuk lezen als: "Alles verandert. God blijft alleen." Van totale leeg loop is volgens hem geen spra ke. "Er is een vaste kern van trouwe kerkbezoekers. En met Pasen en Kerstmis zit de kerk helemaal vol", weet hij. mdekerk aan den rijn* e beth buitink 4 le >ral het lesgeven zal hij mis- st - Dat heeft directeur W. Vis- sii van de christelijke basis- mooi De Rank in Koudekerk p< jd leuker gevonden dan al i. i andere taken. „De school inïft een tijd meer dan 300 e' rlingen gehad en toen hoefde ijl ;een les te geven. Maar dat 1 ik toch altijd gedaan, want is het leukste. En als ik nu een tijdje alleen les had gen geven, had ik dat ook laan." 3risser gaat morgen in de vut. is dan veertig jaar werkzaam iet onderwijs, waarvan hij 28 j(r hoofdmeester en later di- teur van de Koudekerkse ooi was. In die tijd heeft Vis- het onderwijs belangrijk i veranderen. „Er is ontzet- y d veel verschil. Nu is er veel it er invloed van ouders en de o] ooibegeleidingsdienst op het e »even. Vroeger leverden de Ti Iers hun kind af op school en Inoeiden zich er niet mee." ie!en schooldirecteur besteedt iz vooral tijd aan vergaderen ig de administratie. „Vroeger d lid ik zes dagen voor de klas e deed ik de andere zaken die il het hoofdmeesterschap si irde er 's avonds bij. En toch t< itte het minder tijd dan nu." ir )ok de kinderen zijn veran- d. „Ze zijn opener, ze durven er te zeggen en ze zijn steeds d ider geconcentreerd. Ze krij- ti ook door de televisie zo t zettend veel indrukken, dat et steeds moeilijker is om hun idacht vast te houden. Maar 'Ik werk met levend materiaal zal ik wel missen', verwacht directeur W. Visser van de christelijke basisschool De Rank in Koudekerk. FOTO BEN DE BRUYN. De scholieren zijn wel veel spreekbeurt te houden en dat meer eigen initiatief. Maar de creatiever, oordeelt Visser, gebeurde in 1955 niet. De leer- parate kennis is een stuk min- „Kinderen zijn anders ontwik- lingen verzinnen zo een toneel- der. Dat vinden we ook niet zo keld, ze zijn nu in staat om een stukje en spelen het. Ze hebben erg, want ze leren nu niet zo- autowegen waar maximaal 80 kilometer per uur mag worden gereden. „De kans op ongeluk- kei* is groter omdat zowel het doorgaand verkeer als het be stemmingsverkeer er gebruik van maakt", zegt hij. Als rijksweg 11 tussen Alphen en Bodegraven zou worden aangelegd, zou de Steekterweg van doorgaand verkeer worden verlost. Momenteel wordt vol gens Broekhuizen onderzocht of het zinvol is rijksweg 11 in oostelijke richting te verlengen. Vrouw met hand in machine bekneld Een 30-jarige vrouw uit Rijp we tering is gisteren bij een bedrijf aan het Noordeinde in Leimui- den met haar hand in een ma chine terechtgekomen. De poli tie riep de trauma-helikpter op, maar die hoefde uiteindelijk niet in actie te komen, omdat men kans zag zelf de hand uit de machine te bevrijden. Het slachtoffer is voor nader onder zoek naar het Rijnlandzieken huis gebracht. Zoeterwoude krijgt weer Rijntaptoe zoeterwoude Er komt opnieuw een grote Rijntaptoe in Zoeterwoude- Rijndijk. De vorige week op gerichte stichting Internatio nale Rijntaptoe Evenemen ten wil op 7 september op nieuw fanfares en drum bands bij elkaar brengen voor een groot optreden. De stichting hoopt daarvoor net als vorig jaar financiële steun te krijgen van sponsors en de gemeente. Floraband De Zoeterwoudse Rijntam boers, de Floraband uit Rijnsburg, drumfanfare Ta- marco uit Leiderdorp en TTH uit Hazerswoude moe ten over een jaar opnieuw de Massed Band of the Rine gaan vormen. Zeker is ook dat een Belgische band acte de presence geeft. Verder probeert de stichting een En gelse band en de wereldkam pioen Pasveer uit Leeuwar den te laten optreden De eerste Rijntaptoe werd vorig jaar gehouden op de parkeerplaats van de een denkooi. Hoewel door regen de belangstelling van het pu bliek toen tegenviel, hoopt de stichting toch een traditie van de taptoe te maken. zoeterwoude Het Provinciale Afvalverwer kingsbedrijf Zuid-Holland (PROAV) mag de loods en het kantoor op het voormalige Oosthoekterrein aan de Hoge Rijndijk slopen. De Zoeter woudse commissie beroep- en bezwaarschriften heeft het be zwaar van omwonenden tegen de sloopvergunning ongegrond verklaard. De buren vrezen dat de sloop van de gebouwen lawaai, stank en trillingen veroorzaakt. De 29 bewoners van de Hoge Rijndijk, de zogenoemde Oosthoekwo ningen, de Rijnstraat en de Achthovenerweg in Leiderdorp vinden dat de gemeente moet wachten met het afgeven van een sloopvergunning, tot er dui delijkheid is over de bouw- en milieuvergunningen voor de vuiloverslag die de PROAV op het terrein wil vestigen. Volgens de commissie be roep- en bezwaarschriften hoeft de gemeente daar echter niet op te wachten. B en W hebben daarom 'zorgvuldig en recht matig' gehandeld bij het afge ven van de sloopvergunning. Het zou echter wel 'elegant' zijn als in de sloopvergunning na drukkelijk voorwaarden worden opgenomen die overlast voor de buurt moeten voorkomen, stelt de commissie. zeer de kennis zelf, maar wel hoe ze kennis kunnen opzoe ken." Visser heeft in Koudekerk ge neraties dorpsgenoten aan zich voorbij zien trekken. „Ik heb nu oud-leerlingen in de ouderraad zitten. Soms zeg ik tegen ie mand: vroeger in de klas was je ook al zo eigenwijs." Visser ver wacht dat het afscheid van de school hem wel moeite zal kos ten. „Het is anders dan in een gewoon bedrijf. Ik werk met le vend materiaal en dat zal ik wel Caravan Etoewel hij in de zogenoemde hoofdmeesterswoning woont, hoeft Visser niet te verhuizen. „Ik blijf er wonen, want ik heb het huis gekocht. Soms vragen mensen me of dat het afscheid niet moeilijker maakt, omdat ik naast de school blijf wonen. Maar ik zal er wel voor waken om hier zomaar naar binnen te lopen. Dat zou voor mijn op volgster, mevrouw Van Hemert, ook niet zo prettig zijn." Visser wil zijn tijd besteden aan zijn caravan in Zeist, fietsen en een studie Frans aan de open uni versiteit. Vroeger was hij ook politiek actief in de CHU. „Ik ben voorlopig niet van plan in de politiek te gaan, maar als ze me zouden vragen als burgerlid voor een commissie, zou ik dat wel doen." De afscheidsreceptie van di recteur Visser is vrijdag 29 sep tember van 16.30-19 uur in de De Rank aan het Artesiaplant- soen. hazerswoude liesbeth buitink De stichting Jeugd-, Jongeren- en Buurtwerk (JJB) in Hazers woude-Rijndijk krijgt waar schijnlijk een extra subsidie om de tekorten over dit jaar en 1994 te dekken. B en W van Rijnwou de willen het JJB in totaal bijna 44.000 gulden extra geven. De gemeenteraad besloot eer der dat instellingen kostendek kend moeten werken. Dat blijkt bij het JJB echter niet haalbaar. De jongeren van jeugdsoos 't Pluutje hebben onvoldoende inkomsten, waardoor de stich ting over de kop zou kunnen gaan. En dat kan weer gevolgen hebben voor het multifunctio neel centrum, waar het JJB voor 55.000 gulden per jaar een ruimte huurt. „Het Anker zou geldzorgen krijgen wanneer de huurovereenkomst binnen tien jaar wordt opengebrokenstelt het college. 't Pluutje kreeg vorig jaar een gemeentelijke toelage van 55.000 gulden. De jongeren ga ven 24.000 gulden minder uit dan verwacht, maar verdienden bijna 44.000 gulden minder dan in de begroting was aangekon digd. Oorzaak daarvan waren de tegenvallende baropbreng- sten, omdat de stichting na pro blemen met druggebruik en een tijdelijke sluiting zich richtte op kinderen tussen 12 en 16 jaar. Daardoor liep het JJB dit jaar eveneens geraamde inkomsten mis. Bovendien moesten de jongeren extra investeren 'om de activiteiten zo laagdrempelig mogelijk te houden'. Daarmee wilden de jongeren voorkomen dat 't Pluutje nog verder zou leeglopen. In totaal gaf het JIB dit jaar ruim 24.000 gulden meer uit dan geraamd. Het college wil die tekorten nu bijpassen. De raadscommis sie welzijn praat woensdag over het voorstel. De betaalbare ALNO keukens zijn puur op duurzaamheid gebouwd. Daarom gaan ALNO keukens ook zo lang mee. Wat ALNO inbouwt zijn een ongekend grote stabiliteit, flexibele verstelbaarheid en grote indelingsvri|heid. Maar echt tot de verbeelding spreken natuurlijk ook de schitterende fronten in alle denkbare kleuren en materialen. Wereldklasse in woonkeukens HOUTWERF KEUKENS Lammenschansweg 130 tel. 071-769345. MIELOO BOUWMATERIALEN Gasstraat 17 tel. 02521-19119.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21