'We voldoen aan alle eisen' Autodief hoort hogere celstraf eisen bij Hof Leiderdorp wil meer 'kunst' op straat Aso-show Leiden investeert in sporthal Leiden Regio iratis baseball cap kinderbril estien maanden cel >or Sassenheimer ^verstap naar nieuwe jaas toch rechtmatig anifestatie voor Derde Gereld in Wassenaar Een bouwmarkt is wat anders dan een voddenpakhuis De aspirant-huurder vertelde de eigenaar dat hij in de bedrijfshal een bouwmarkt wilde exploiteren. Partijen sloten snel een huurovereenkomst. Dat doe-het-zelfwerk van de verhuurder had onverwachte gevolgen. Blijkens een aanschrijving van de gemeente had een ambtenaar vastgesteld dat de bedrijfshal in strijd met het bestemmingsplan gebruikt werd als voddenpakhuis. Zelfs bij ogenschijnlijk simpele zaken als het opstellen van huurovereen komsten blijkt het inschakelen van deskundigen geen luxe. Bij Teekens Advokaten bent u daarvoor aan het goede adres. TEEKENS ADVOKATEN Zeker in zaken lid Lawspan International, een associatie van advokaten in de EU Leiderdorp Karolusgulden 32-38, postbus 118, 2350 AC, tel. 071 - 541 30 21fax 071 - 541 06 84 Leiden Haagse Schouwweg 8E, 2332 KG, tel. 071 - 532 27 38, fax 071 - 532 14 21 DEN HAAG/LEIDEN/RUSNBURG PERSBUREAU CERBERUS Geen negen maar achttien maanden onvoorwaardelijk hoorde een 49-jarige Leidenaar tegen zich eisen, gisteren bij het gerechtshof in Den Haag. De man was in hoger beroep ge gaan tegen de negen maanden celstraf waartoe de rechtbank hem hem eerder veroordeelde wegens oplichting, diefstal met bedreiging en heling van bouw materialen. Wat dat laatste betreft zei de man dat hij onvoorzichtig was geweest. Hij had niet geweten dat het om gestolen goederen ging, maar had beter moeten opletten, zo bekende hij giste- De oplichting en diefstal met bedreiging van een vracht- en een personenauto in Rijnsburg ontkende hij echter. Samen met een 32-jarige Leidenaar zou hij in 1993 de verkopers van een vrachtauto en een personenau to hebben opgelicht en bestolen en daarbij bedreigingen hebben geuit. Volgens de man was hij wel bij de transacties aanwezig, maar hij zou buiten de onder handelingen zijn gebleven. Hij kon zich van het gebeurde niet veel herinneren en sprak een eerder afgelegde verklaring te gen. Volgens de Leidenaar was er echter niets strafbaars ge beurd, de afgesproken prijzen zouden zijn betaald. Dat hij de eigenaar van de personenauto de sleutels en papieren uit de handen had gegrist en hem had gezegd dat hij er maar beter geen werk van kon maken, ont kende hij gisteren. Procureur-generaal H. den Os hechte weing geloof aan zijn verhaal. 1 lij ergerde zich aan de 'grofheid' waarmee de verdach te eigendommen van mensen had afgenomen en eiste acht tien maanden cel. De zaak tegen de 32-jarige medeverdachte is op verzoek van diens advocaat aangehou den. Eerst zullen nog vijf getui gen gehoord worden. De uitspraak in het hoger be roep van de 49-jarige Leidenaar is over twee weken. LEIDERDORP Bowlen. Het huisvrouwen-bow len van bowlingcentrum Tenn- bowl in Leiderdorp gaat morgen weer beginnen. De banen boven winkelcentrum Winkelhof zijn van 10 tot 11 uur gereserveerd voor 'actieve dames.' Informatie: 411723. VOORSCHOTEN Kledingmarkt. In buurthuis Alettahof wordt vrijdag 29 sep tember een rommel- en kleding markt gehouden. Iedereen is welkom om te snuffelen van 1 tot 5 uur 's middags. Wie zelf iets wil verkopen, kan voor tien gul den een tafel huren bij Thea Tepper (769750) of Manuela Brouwer (768755). De Alettahof is aan het Aletta Jacobsplant- soen 97 (telefoon 766811 Duivenvoorde. De jaarlijkse rondleidingen bij kaarslicht door kasteel puivenvoorde worden op maandag 2 en dinsdag 3 ok tober gehouden. Kaarten a 14 gulden zijn uitsluitend in de voorverkoop verkrijgbaar bij boekhandel De Kier aan de Schoolstraat, De Wassenaarder aan de Schoolstraat in Wasse naar en de Leidse VW aan het stationsplein. jefstal uit school Lschoten Uit een school aan de Jan van Hooflaan is 2500 Ren aan cheques en geld gestolen. De kast waarin het geld Jis opengebroken. Hoe de dader is binnengekomen is niet ■end. Er is geen braakschade aan het schoolgebouw. vaar gewond na botsing met boom ^enaar Een 44-jarige Haagse automobilist is gisteravond Jar gewond geraakt toen zijn auto door nog onbekende oor- Tc tegen een boom belandde. Het ongeluk gebeurde om- leks 2115 uur op de Groot Hasebroekseweg, ter hoogte van fcevitslaan. De man die bekneld was geraakt, werd door de ndweer bevrijd en onder politiebegeleiding naar het West- "e ziekenhuis in Den Haag gebracht. Zijn toestand is kritiek. iolitie vraagt getuigen zich te melden. Bij aankoop van een komplete keigave kinderbril krijg je de enige, echte Brilly Durf baseball cap helemaal voor nop! y t'/m 14 oktober of zolang de voorraad strekt) roeneveld Opticiens sicik voor je oqen. aat 33 LEIOEN, Winkelcentrum Kopermolen n 23-jarige Sassenheimer is •en door de Haage recht- voor tientallen inbraken irdeeld tot 24 maanden ge- ïnisstraf, waarvan 8 maan- voorwaardelijk en een tijd van twee jaar. Zijn 26- compaan uit Haarlem, wie hij op dievenpad was bn, kreeg 15 maanden, :K|van 5 voorwaardelijk en leens een proeftijd van twee ZIjt duo pleegde in 1994 zo'n ltcb inbraken, waarbij de buit varieerde van computers tot si garetten. De diefstallen werden gepleegd in Noordwijk, War mond, Rijnsburg, Sassenheim, Hoogerheide, Hoeven en Kapel- Ie. Een bedrijfspand was vijf keer in een half jaar het doelwit van de twee, die daarnaast een voorkeur voor bezoekjes aan sportcomplexen aan de dag leg den. De Sassenheimer stond daar naast ook terecht voor handel in XTC-pillen. Dat deed hij in Lei den. Er waren 95 pillen bij hem gevonden die hij wilde verko pen. Dat deed hij al langer. CS ihjAAG/LEIDEN jeidse systeemanalist D. Stenvers had het volste recht om dit pan het Katwijkse bedrijf Decos Software Engineering BV naar ju r rent Brunei Systems BV in Nieuwegein over te stappen. De tbank in Den Haag wees gisteren de vordering van Decos om 71 lp basis van concurrentiebeding te verbieden af. envers had vier jaar voor het Katwijkse bedrijf gewerkt toen hij het andere softwarebedrijf ging. Volgens zijn oude werkgever nd hij daarmee het concurrentiebeding, dat destijds bij zijn in- sttreding bedongen was. Stenvers zou door zijn contacten na- s Decos bij Brunei 'via de achterdeur' in dienst zijn genomen. >s, dat vooral gespecialiseerd is in het detacheren van perso- bij bedrijven, zou door de affaire ook een opdracht zijn misge- f gedaagde partijen Stenvers en Brunei ontkenden dat in kort 'i.ng. Er zou ook helemaal geen sprake zijn geweest van een za- !3-ke relatie tussen Decos en Brunei. De switch van Stenvers zou |3-tom niet onrechtmatig zijn geweest. Er was zelfs sprake van een !j" érekans. De rechtbank stelde hen in het gelijk. ENAAR DORITH LIGTVOET Platform Wassenaar en de Ie Wereld verzorgt in sa- werking met de Onderne- 'svereniging Stadhouders zaterdag 30 september manifestatie op het Stad ij lersplein. Onder het motto lhoudersplein Wereldwijd' ;n allerlei organisaties die inzetten voor de Derde eld zich aan het publiek enteren. euwe deelnemers zijn dit het asielzoekerscentrum senaar en de Wassenaarse iwenraad. Tijdens de mani- staan ongeveer 25 impjes op het plein en wor- talloze activiteiten georga- erd. Het programma begint om tien uur 's ochtends 'en duurt tot vier uur 's middags. Om elf uur zal burgemeester P. Schou- te de manifestatie officieel ope nen. Dan begint voor de jeugd van vier tot en met zeven jaar een legowedstrijd. Om half twee 's middags mogen kinderen van acht tot twaalf uur met lego aan de slag. Verder zijn er de hele dag optredens, kunnen kinde ren worden geschminkt en kun nen groot en klein grabbelen in een grabbelton. Om half twaalf is er een mo deshow. Tussen half twee en drie uur 's middags zal de vrij willige brandweer voor de jeugd een demonstratie geven. begstgeestse kiis langs de 0rlemmertrekvaart n rijksmonu- ten dateert uit leventiende v. De hekpijlers t het tolhuis n eveneens op lonumentenlijst. ,s le pijlers zijn de )t ens van de ste- Leiden en Haar- aangebracht. k e fotograaf Wim nan doorkruist Hijks een groot van de streek u iet nieuws voor rant in beeld vast I ggen. Tijdens die n komt hij langs lei 'beeldige' ir jes die niet direct news vormen, 0 r het zeker II rd zijn om te pre- 5 eren ALICE VAN SCHUPPEN De gemeente Leiden heeft Voorschoten toegezegd 250.000 gulden te zullen investeren in de bouw van een nieuwe sport hal bij zwembad 't Wedde in Voorschoten. Ook staat Leiden garant voor een minimaal ge bruik van de hal van 12 tot 16 uur per week. Leiden wacht nog op gegevens van een haalbaar heidsonderzoek dat door de ge meente Voorschoten wordt uit gevoerd, voordat definitief be sloten wordt een gezamenlijke sporthal te bouwen. Voorschoten discussieert al jaren over een tweede sporthal, maar kan de exploitatie niet rond krijgen. Door samenwer king met Leiden is dit wellicht wel mogelijk. Leiden heeft plan nen voor de bouw van een nieuwe sporthal in de Stevens hof, maar is graag bereid met Voorschoten samen te werken. „Wij hebben een ruimtelijk probleem in de Stevenshof', al dus J. Duivesteijn van de ge meente Leiden. „Een sporthal zal ergens tussengeperst moe ten worden. De samenwerking met Voorschoten nemen wij dan ook heel serieus." Als de gezamenlijke hal doorgaat, komt er geen sporthal in de Ste- venshof. Uit het Voorschotense haal baarheidsonderzoek moet niet alleen blijken wat de behoefte is van de sportclubs, maar ook wat de gevolgen zijn voor sport hal de Vliethorst. Deze sporthal in de Voorschotense wijk Bijdorp is al jaren volgeboekt. De uitslag van het onderzoek wordt eind dit jaar verwacht. De gymzaal op sportpark Adegeest in Voorschoten is dringend aan renovatie toe. Er is voor de opknapbeurt een be drag apart gezet. Als de bouw van een nieuwe sporthal door gaat, wordt het geld voor de nieuwbouw gebruikt. "Toen zette hij een mes op mijn keel". ALPHEN AAN DEN RIJN Opening. Op 29 september opent burgemeester Paats van Alphen aan den Rijn om vier uur de nieuwe vestiging van de openbare bibliotheek, filiaal Rid- derveld. Op zaterdag 30 septem ber is er open huis voor alle be langstellenden. Dan worden tal van activiteiten georganiseerd voor jong en oud. Concert Samen met het ge mengde zangkoor 'Looft den Heer' uit Oldemarkt geeft 'Con Amore' op zaterdag 30 septem ber een concert in de Opstan- dingskerk aan de Prinses Marij- kestraat. Aanvang: 19.30 uur. Via een collecte moeten de onkos ten worden gedekt. Kinderdisco. Buurtvereniging 'Vreugdeoord' organiseert zater dag 30 september een disco avond voor kinderen tot en met 12 jaar in het verenigingsge bouw aan de Vorselenburg- straat. De disco begint om 19.00 en is rond 21.00 uur afgelopen. De toegang bedraagt twee gul den voor leden en drie gulden voorniet-leden. Vrije Tijd LEIDEN Vrijwilligers. Voor mensen die op zoek zijn naar vrijetijdsbeste ding in de vorm van vrijwilligers werk organiseert het Leidse Volkshuis in samenwerking met de Leidse Vrijwilligerscentrale op 29 september een oriëntatiedag. Informatie: 071-149180. Postzegels. De Leidse postzegel vereniging 'De Postzegelvrien- den' houdt vrijdag 29 september een ruilmiddag in buurthuis Vo gelvlucht, Boshuizerlaan 5 in Leiden. 1 Iet ruilen begint om 14.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Migraine. De Nederlandse ver eniging van migrainepatiënten, afdeling Den Haag en Leiden, organiseert zaterdag 30 septem ber een ochtendbijeenkomst. Er is tijd voor discussie over het thema 'voedingen migraine', waarover een diëtiste ook een le zing zal houden. Leden en be langstellenden zijn vanaf 10.15 uur welkom in de Marijnenzaal van het Westeindcziekenhuis te Den Haag. Nadere informatie: 070-3977789. Ondernemende vrouwen. Een loopbaanadviseur en een psy choloog begeleiden vrouwen die voor zichzelf willen beginnen tij dens een cursus "ondernemende vrouwen. De cursus begint 30 september in de President Stein- straat 16. Informatie: 071- 131684. Luiers. In het antroposofisch therapeuticum Zonnewervel aan de Rijn- en Schiekade wordt vanaf dinsdag 3 oktober een lui- ercursus gegeven. Aan de orde komen de zangerschap, de ge boorte, verzorging, borst- en flesvoeding, opvoedingen kin derziekten. De cursisten leren daarnaast wiegemutsjes en fla nellen wiegepopjes te maken. Deelname kost 75 gulden, maar de avonden kunnen ook apart voor 8,50 gulden worden bijge woond. Informatie: 01720- 34283. Weduwen. Weduwen van 60 jaar en ouder die langer dan een jaar geleden hun man hebben verloren, kunnen hun ervarin gen met leeftijdgenoten delen. Voor hen begint het RIAGG woensdag 4 oktober een ge spreksgroep. Informatie: Stich ting Ouderenwerk, tel. 071-1237 HAZERSWOUDE-DORP Folk. Een Schotse en een Ierse folkband treden vrijdag 29 sep tember op in het Dorpshuis in Hazerswoude. De zaal gaat open om 19.30 uur. Kaarten a 20,00 zijn telefonisch te bestellen op 01727-12793. De opbrengst van het concert gaat naar de Werk groep Hulp Noord-Ierland. Een muziektent in park de Houtkamp, meer straatoptre dens van amateurkunstvereni- gingen, meer aandacht voor ar chitectuur bij bouwplannen en meer kunstwerken op opvallen de plekken in het dorp. Voor al deze punten wil het Leiderdorp- se gemeentebestuur zich sterk maken om de inwoners van het dorp 'meer in aanraking te brengen met (amateur)kunst en cultuur'. Dat blijkt uit de kunst en cultuurnota van de gemeen te, die wethouder C. Kerner (cultuur/CDA) gisteren presen teerde. Het idee voor een muziektent in park De Houtkamp is niet helemaal nieuw. Jaren geleden werd dit plan ook al eens geop perd. Maar de gemeente vindt dat het er nu echt eens van moet komen. De muziektent zou moeten komen aan het wa ter langs de Laan van Ouder zorg, of gedeeltelijk in het wa ter. Ook leeft het idee om naast de muziektent een theehuis neer te zetten. Beide voorzie ningen bieden volgens het ge meentebestuur 'mogelijkheden om economische en culturele belangen van de gemeente met elkaar te combineren. Mensen worden gestimuleerd tot deel name aan cultuur, maar ook tot een bezoek aan de winkels in de directe omgeving', valt in de kunst- en cultuurnota te lezen. De plannen voor een muziek tent en een theehuis wil het ge meentebestuur betrekken bij de ontwikkeling van het gebied tussen Winkelhof en Santhorst, die volgend jaar op de rol staat. Voorts wil het gemeentebe stuur de plaatselijke amateur- kunstverenigingen vragen om extra optredens in Leiderdorp te verzorgen 'op straat voor een groter publiek'. „In Leiderdorp vinden al veel optredens plaats van de gesubsideerde amateur- kunstverenigingen. De indruk bestaat echter dat een bepaalde vaste groep deze optredens be zoekt", aldus de nota. Ook wil de gemeente meer aandacht besteden aan de ar chitectuur van woningen en an dere gebouwen. Om 'meer kwa liteit binnen te halen' wil de ge meente vaker prijsvragen uit schrijven voor architecten. Op meer in het oog springen de plekken in het dorp moeten volgens de gemeente kunstwer ken komen te staan. Daarbij wordt gedacht aan de Engelen- daal, maar ook aan kunstwer ken in het water en op grasvel den, pleinen, rotondes. Het streven is om in de periode 1996 - 2000 vier kunstwerken neer te zetten. Om dat te bekos tigen wil de gemeente een spe ciaal fonds in het leven roepen. Maar er wordt ook gedacht aan het benaderen van bedrijven voor het sponsoren van kunst. Verder wil de gemeente een aantal bestaande kunstwerken een opknapbeurt geven. Bij sommige beelden, die staan verscholen achter het groen, gaat het alleen om een snoei- beurt. „We hebben op heel wat punten kunstwerken staan, ze vallen alleen niet meer op en dat is jammer", aldus wethou der Kerner. Eigenaar vindt Winkelhof veilig genoeg Winkelcentrum Winkelhof in Leiderdorp krijgt geen extra beveiligingsmede werkers. Ook komt er geen noodstroominstallatie. De Leiderdorpse burgemees ter M. Zonnevylle drong onlangs in een brief aan op dergelijke maatregelen, maar eigenaar Wereldhave Management ziet er de noodzaak niet van in. LEIDERDORP JUDY NIHOF „Het is goed dat een burge meester zorgzaam is, maar Winkelhof is nu gewoon al een heel veilig winkelcentrum en voldoet aan alle wettelijke ei sen", zegt directeur P. Arntz van Wereldhave. In zijn brief aan Wereldhave spreekt de burgemeester zijn zorg uit over de veiligheid van 'bezoekers en gebruikers van het winkelcentrum'. Deze laat volgens hem te wensen over. Hij baseert zich daarbij vooral op ervaringen tijdens een stroomstoring medio dit jaar. De politie en de brandweer moesten er daarbij aan te pas komen om de beide liften te controleren, de toegangsdeuren te sluiten en noodstroom te le veren. „Bij deze gebeurtenis bleek weer eens dat het voor één beveiligingsmedewerker onmogelijk is om de toegang tot het centrum te sluiten", aldus de burgemeester. Volgens directeur Arntz van Wereldhave is er niks mis met de veiligheid van Winkelhof. Wanneer de stroom uitvalt, gaat 'Eén beveiligingsbeamte is volgens burgemeester M. Zonnevylle niet genoeg. foto •loekzuyderduin in de algemene ruimte direct de noodverlichting aan, aldus Arntz. „Die is iets minder sterk, maar het is beslist niet zo dat je dan opeens in een donker dool hof staat." Ook de brandmeld- en de sprinklerinstallatie hebben een noodstroomvoorziening en werken dus altijd. Het is volgens de directeur voor een winkel centrum niet nodig om de noodstroomvoorzieningen uit te breiden. „Het is geen zieken huis. Er hangen geen mensenle vens van af." Verder gaan bij calamiteiten alle toegangsdeuren naar Win kelhof automatisch open, zodat het winkelende publiek direct naar buiten kan. Meer beveili gingsmedewerkers aannemen om de deuren te sluiten nadat iedereen het pand heeft verla ten, en ervoor te zorgen dat er niemand meer in gaat, is vol gens hem financieel niet haal baar. Ook al omdat er maar zel den calamiteiten zijn. „Je kunt niet op elke hoek een beveili gingsbeambte hebben staan." Arntz wijst er op dat de ge meente ook een functie heeft als het gaat om de veiligheid van Winkelhof. „Het is tenslotte openbaar terrein. In noodgeval len wordt ook de brandweer ingeseind. Die neemt het com mando over." De burgemeester denkt daar enigszins anders over. „De eige naar is de éér^t verantwoordelij ke als het gaat om veiligheid."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15