e8S nergens zonder nieuwe helden Tumeur arbiter benadeelt Fluks pIOK blijft drijven in Castricums waterballet Grasshoppers blijft makkelijk winnen Regioclubs laten het afweten Sport 1 BASKETBALMEDEWERKER De wedstrijden in de competitie voor de Final Four zijn voor de vrouwen van DVZ/Grasshop- pers vooralsnog niet meer dan veredelde oefenpartijtjes. Ook Rotterdam had zaterdag im mers niets in te brengen tegen de Katwijkse titelpretendent. Het team van coach Martin Hoekstra deed het rustig aan, zodat het scorebord 'slechts' een 83-38 uitslag te zien gaf. Bij rust was het namelijk al 45-17, zodat een nog groter ver schil in het verschiet lag. Het duurde overigens even voordat Grasshoppers echt op gang kwam. Bij 8-2 na enkele minu ten kreeg Marja Hoogkamer het echter op haar heupen en zorg de door middel van drie drie punters ervoor dat de rest van de wedstrijd een formaliteit werd. Hoogkamer zadelt met haar goede spel Hoekstra wel op met een luxe-probleem. Ook als Esther van den Bosch er weer bij is lijkt ze voor een ba sisplaats in aanmerking te ko men. De kans dat Grasshoppers prijzen zal kunnen pakken dit jaar werd dit weekeinde ver hoogd door het bericht dat Yvette Roberts in België gaat spelen. De Amerikaanse zou sa men met enkele andere speel sters uit de erfenis van het fail liete Tonego bij Jolly Jumpers in Tubbergen gaan spelen, maar koos voor het grote geld. Scores DVZ/Grasshoppers: Driessen 19, Hoogkamer 13, Al- lers 13, Van Duyn 13. De reserves van de Katwijkse vrouwen speelden in de eerste divisie een aantrekkelijke partij tegen BV Aris. Bij rust leken de bezoeksters uit Leeuwarden ge makkelijk de winst te pakken (27-40). In de tweede helft liep het anders. Grasshoppers 2 speelde namelijk in een voor vrouwenbasketbal ongewoon hoog tempo en knokten zich te rug tot 70-73. Met name Nike Hartlief en Janneke de Best (res pectievelijk 20 en 16 punten na rust) hadden weinig moeite met scoren. Dichterbij bracht het of fensief de Katwijksen echter niet. De 80-84 nederlaag toont na het krappe verlies van vorige week echter aan dat ze zich op dit niveau goed kunnen meten. Scores DVZ/Grasshoppers 2: Hartlief 30, De Best 23. Gebrek aan talent heeft MSV niet. Gebrek aan ervaring wel, hetgeen de ploeg van speler- /coach Rick Driessen tegen Vir tus opbrak. De Noordwijkers begonnen wat gespannen aan het duel tegen de Werkendamse promotiedivisionist, zodat de bezoekers gelijk een voorsprong konden nemen. Hard werken bracht de tegenstander welis waar weer in het vizier bij rust (30-33), maar langszij kwam MSV nooit. De spelers van Virtus hebben met Herbert Camero, Jerry Beck, Teus van der Pijl en Steve Deul immers vele jaren eredivi sie-ervaring binnen de gelede ren en dit bleek het verschil. „We kunnen goed meekomen met dit soort ploegen, maar de volgende stap is nog te groot. Om ook de winst te kunnen pakken zullen we simpelweg meer moeten spelen en nog be ter leren samenspelen", aldus een redelijk tevreden Driessen. Scores MSV: B. Driessen 18, Van der Holst 12, Van Leeuwen 11Alkemade 10. Het eerste uitduel in Den Bosch heeft de mannen van lis- se geleerd dat de hoog gestelde verwachtingen bijgesteld moe ten worden. De reserves van Den Bosch waren gisteravond een maatje te groot: 87-75. De start van de bezoekers was ideaal. Als een goed geoliede machine wandelde een sterk uit de startblokken komend Lisse weg naar een 2-16 voorsprong. Snel werd echter duidelijk dat de bezoekers het moeilijk zou den krijgen. Gemakkelijk maak te Lisse het de tegenstander door de bal voortdurend naar de aanval te willen brengen. Keer op keer leden de guards balverlies en voor Lisse besefte wat er aan de hand was keek de ploeg halverwege de wedstrijd tegen een forse achterstand Na de rust miste Lisse de agressie. Den Bosch zette de te genstander op een achterstand van twintig punten alvorens Lis se nog iets terug kon doen. Meer dan het verkleinen van de achterstand zat er voor de gas ten echter niet in. Scores Lisse: Van der Stoep 15, Balm 13, Van den Akker 11 Carl Marijt heeft nog het één en ander te doen bij de meisjes ju nioren van BV Leiderdorp. Van het team dat vorig jaar tweede van Nederland werd vertrok meer dan de helft naar de se nioren, hetgeen tegen ATC'65 in Hengelo merkbaar was. De au tomatismen ontbreken nog in het team waardoor met name de aanval moeizaam liep. De korte voorbereiding - drie we ken geleden werd Marijt pas de finitief aangesteld als coach - is daar ongetwijfeld ook debet aan. Desondanks kwamen de Leiderdorpsen nooit echt in ge vaar. Via 19-33 halverwege kwa men de punten door een moei zame 42-50 overwinning in handen van Leiderdorp. Scores BV Leiderdorp: R. Van der Voort 16, B. Van der Voort 12. DRFBALMEDEWERKER njf e sfeer in een wedstrijd wordt s( >ms bepaald door onbéteke- ogende voorvallen. Bij Fluks - 'eidevogels begon het allemaal niet een kopje koffie, dat arbiter ler artels moest ontberen nadat ij na een reis van 125 kilome- t ir was gearriveerd in Noord- ,aj ijk. Dat hij zich bij de naburige had gemeld was de lan in het zwart even ontgaan, rï laar zijn humeur had van het .-gjOorval ernstig te lijden. Geen reactie duldend liep hij ver het veld, twee man van de n( ïuisploeg en coach Enrico lud kwamen in het boekje, ter- n ijl zijn lichtgeraakte optreden 3C He zestien spelers hinderde. /eidevogels toonde zich het ia ïinst aangeslagen en won nigszins gelukkig met 11-12. Na krap twee minutert was js et al raak. Aanvoerder Hans lertens reageerde op een be- lissing van Bartels en werd /e irompt genoteerd. Een maatre- el zonder tuchtgevolgen, het s orfbal kent al jaren een sys- eem met gele- en rode kaarten, naar het optreden van de arbi- J( er zette de toon. Een volledig e erkeerde, want het duel tussen n e beide ploegen, die elkaar vo- 1 ig seizoen in de gezamenlijke J fdelingscompetitie van Rijn- lelfland en Rotterdam twee- v naai ontmoetten, was open en I air. Drie minuten later prijkte I iok de naam van Marco Mud in iet boekje, eveneens na een op- nerking in het vuur van het pel, en werd coach Enrico Mud 'oor de eerste maal naar de p 'ank gecommandeerd. nitiatief ,in de score had Weidevogels L 'anvankelijk het initiatief. Na 2- 1 deden goals van Marleen Pas- 5 chier en Nel Hordijk de balans in Noordwijks voordeel om slaan, waarna Maarten van Drongelen en Petra Both een twee-puntsmarge (6-4) reali seerden. Na rust (6-5) zorgde dit duo nogmaals voor een voor sprong van twee punten, maar ook ditmaal bleef het verschil niet lang in stand. Zeven minu ten later kwam het door oud- Fikspeler Jeroen Huizing ge trainde Weidevogels bij 9-9 op nieuw langszij. De score liep daarna snel op. Nel Hordijk scoorde 10-9, waar na de gelijkmaker, 10-11 en 10- 12, een betwiste strafworp, bin nen twee minuten volgden. Marco Mud dacht zich na vakwisseling direct te revanche ren, maar in plaats van een strafworp te geven floot Bartels de doorbraak af wegens 'lopen'. De strafworp kwam er wel, maar pas na een actie van Nel Hordijk. Hans Mertens velde vanaf tweeënhalve meter het vonnis: 11-12. Fluks had in de resterende negen minuten volop mogelijkheden om ook op gelijke hoogte te komen. Zo misten Nel Hordijk en Marco Mud verschillende geheel vrije kansen. Tot overmaat van ramp liet Hans Mertens in de laatste minuut een strafworp onbenut. Het bleek gelijk de allerlaatste kans: eindstand 11-12. „We hebben het helemaal aan onszelf te danken", stelde coach Mud realistisch vast. „De scheidsrechter mag nog zo irri tant zijn, maar als je vijf opge legde kansen, waaronder een strafworp, laat liggen, heb je geen recht van spreken. Maar ik ben toch wel tevreden met het resultaat, al zal lang niet ieder een het met me eens zijn. Wei devogels is toch één van de ster kere ploegen en ik vind het een goede prestatie dat we zo goed partij konden geven. Er had zelfs meer in gezeten." Ook aanvoerder Hans Mertens kon het verlies van Fluks niet voorkomen. De Noordwijkers lieten zich te veel beïnvloeden door de nukkige scheidsrechter. foto henk bouwman LEIDEN «MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De korfbalclubs uit de Leidse regio hebben het op de vierde speeldag lelijk laten afweten. Sporting Trigon won met 20-15 van Antilopen en Crescendo speelde 10-10 gelijk tegen Zwijndrecht, maar dat waren al le positieve uitslagen. De overi ge zeven ploegen verloren alle maal. Tempo kwam in het ge heel niet in actie tegen ONDO (M), omdat de scheidsrechter verstek liet gaan. TOP had tegen Nieuwerkerk te kampen met een aanzienlijk lengte-tekort. De aanvallers moesten derhalve vooral via de doorbraak tot scoren zien te ko men. Dit lukte in de eerste helft slecht, want er werden zeker acht uitgelezen doorloopballen gemist. Anne van 't Hof zorgde in de twintigste minuut met 1-3 voor het enige wapenfeit van de. thuisclub (1-6 rust). De over- gangsklasser uit Sassenheim be gon de tweede helft wel beter (3-6), maar kon geen ommekeer bewerkstelligen, ook niet door het inzetten van Mascha van Nieuwenhuizen voor de afvang. Uiteindelijk werd met 9-14 ver loren, waarbij Michiel Kok, Jan de Vroomen (3) en Tim van der Horst (2) de overige goals pro duceerden. Sporting Trigon had moeite om zijn kwalitatieve overwicht tegen Antilopen tot uitdrukking te brengen. Coach Kees van Vliet had bij afwezigheid van Jan-Willem Meijer (rugblessure) de opstelling omgegooid, zodat Alfred en Arnoud Lambooy in één vak terecht kwamen. Deze wijziging zou in aanvallend op zicht goed uitpakken: alle spe lers kwamen namelijk tot sco ren, op Patricia Gottmer na. Al leen werd er in de eerste helft onrustig verdedigd, wat twee maal leidde tot een ruimere achterstand (3-5 en 8-10 rust). Het duel bleef nadien nog gelijk opgaan, totdat na 13-13 Miran da van der Lely, Perry Venema, Alfred en Arnoud lambooy ein delijk een gat konden slaan (17- 13). Daarmee was het pleit be slecht, want de Leidenaars ga ven door langdurig aanvalsspel hun opponenten geen kans meer terug te komen: 20-15 winst. Alleen in de openingsfase had Pcrnix een voorsprong op GKV (G) (1-0 en 2-1), dat naderhand meer ingespeeld bleek. Deson danks hielden Iris Van Brugge, Ineke van der Vegte en Jan Roest hun club na 2-3 tot aan de rust in het spoor van de be zoekers (5-5), maar daarna werd het 5-7. Het lukte de acht van Gravekamp niet meer op gelijke hoogte te komen, omdat op cruciale momenten de con centratie of het schot ontbra ken. Daardoor gaven doelpun ten van Lian Tieleman (2) en nogmaals Van Brugge het ver lies alleen een draaglijker aan zien: 12-13. Voor Fiks lijkt het verblijf in de eerste klasse weer een kortstondig gebeuren te wor den, want ook van het nog puntloze De Vinken werd verlo ren. De hekkesluiter van IE bleef ruim twintig minuten aar dig bij door toedoen van Theo Vreeken (3), Adinda Hooimeijer en Maikel Martens (8-5), maar daarna viel het gat (11-5). In de ze fase speelde de aanval half slachtig zonder veel agressie en rebound. Topscorer Vreeken bepaalde met zijn zesde en. ze vende treffer de eindstand op 14-12. De Danaïden had niets in te brengen tegen Vlaardingen, dat ondanks de regen een respecta bel schotpercentage van één op vier haalde. De formatie van Edwin Muntjewerff liet zich in de eerste helft vooral in de paal- zone regelmatig aftroeven en zag na 4-2 vijf keer de bal door de eigen mand verdwijnen (9- 2). Eric Kromhout (4), Casper van Nierop (2), Barbro Heijman en Vivianne Keijsers haalden vervolgens op tot 14-10. Deze opleving bleek echter van korte duur, want in de volgende 25 minuten was alleen Euge'ene van Berkel trefzeker: 23-11. Martijn van der Meer mocht bij 18-10 invallen en zo zijn debuut in de basis maken. Bij KZ Leiden was het schot danig aangetast door de regen en dat verklaart grotendeels de 12-9 nederlaag tégen Quick. De ploeg van Herman Godefroy had met een betere afwerking gemakkelijk kunnen voorko men, dat zij na een 3-2 voor sprong 8-4 achterop raakte. Lu- cienne Bastiaans, vervangster van de geblesseerde Annelies van der Blom, Jan Willem van der Kaay en Aldo Spadon ver kleinden het gat tot 9-7. Met 11 - 7 was de strijd gestreden, te meer daar invallers Joost Kwestro en Mark Zierikzee evenmin zuiver waren. Vlak voor tijd moest Crescen do aanvaarden dat de scheids rechter een treffer van Saskia Baak wegens snijden afkeurde, zodat het tegen Zwijndrecht 10- 10 bleef. Beide ploegen gaven elkaar weinig toe, zoals de 5-5 ruststand al aangeeft. Wijnand Alberts benutte aan het begin van de tweede helft twee straf- worpen, waarna Gert-Jan I len sing de marge van twee punten nog wat langer in stand hield (7-5, 8-6). Na een inzinking (8- 9) zorgden Carmen Zitman en opnieuw Alberts (strafworp) voor 10-9, maar daarna maaken ook de bezoekers vanaf de stip geen fout. Even leek Madjoe terug in de wedstrijd tegen Maassluis te ko men, toen Mark Bastiaans en Marco Ravensbergen direct na de pauze de achterstand tot 9-8 verkleinden. De thuisploeg bleek over sterkere vrouwen te beschikken en zij waren het ook, die met drie doorloopbal len op rij een verdere opmars blokkeerden (12-8). Daarna viel er voor de Rijnsburgers niets meer recht te zetten: 17-13. Els- beth de Mooy en Remco van de Meeberg waren allebei goed voor vier doelpunten. 3 'lid-trainer Breinburg zorgt voor nodige commotie bctSTRICUM PIETER VAN DER VLIET te et sportpark Waterland in inpstricum deed gisteren zijn nam alle eer aan. De rugby- edstrijd tussen de plaatselijke en het Leidse DIOK veran- t hrde door de aanhoudende r ODrtregen in een waar water- i. lillet. DIOK moest worstelen n boven te blijven en won met 25. Een snerpend artikel in de kmaarder Courant van vorige 3 leek, waarin bekend werd ge- ei( aakt dat oud-DIOK-trainer Ju- g is Breinburg de nieuwe tech nische man bij de Noordhol landse formatie werd, zorgde voor de nodige commotie. In een uitgebreid interview lucht de Brabantse oefenmeester zijn hart met uitspraken die in Lei den met enige scepsis werden ontvangen. DIOK zou een luie kampioen zijn, waar tijdens de trainingen de opkomst en inzet van met name de internationals minimaal zou zijn. Afwezig Misschien was dat wel de reden dat de Brabantse oefenmeester zelf afwezig was voor de wed strijd van zijn nieuwe club te gen de landskampioen. Dat was misschien maar goed ook, want Castricum is geen schim meer van de krachtige stoere tegen stander van weleer. Met het stoppen van spelers als John Dam, Jan Heinen en Ben Scheerman is er in Noord-Hol land een groot gat ontstaan zonder enige opvolging van be tekenis. DIOK wist daar in de wed strijd in eerste instantie geen gebruik van te maken en speel de erg voorzichtig. De regen had het veld veranderd in een zwembad, waardoor hoog staand rugby was uitgesloten. De Leidenaars zochten het in het voorwaartsenspel waarbij duidelijk weïd dat Castricum te kort kwam. Vanuit de scrum of bij het opzetten van de tweede spelfase bleef de bal bij de voor- waartsen om langzaam maar zeker terrein te winnen. Wiet van Duijn opende voor de thuisclub met een penaltykick de score, 3-0, om vervolgens DIOK, door een straftry en twee kicks van de wederom uitste kend spelende Gottfried Bos, een 3-10 ruststand te zien berei ken. In de tweede rondgang bracht Van Duijn zijn ploeg weer dichterbij door, na drie eerdere missers, de penaltykick te benutten, 6-10. De vreugde was slechts van korte duur. Een push-over try van Andre de Haas en een gegleden try van Thomas Suring gaven de Leidse formatie met 6-22 weer vol op de ruimte. Even later strafte een gedreven spelende Mats Marc- ker een domme aktie van Rob bert Bos in de DIOK defensie af waarna Van Duijn er 13-22 van maakte. De laatste aktie kwam van de voet van Gottfried Bos. Hij zorgde voor de 13-25 eind stand. Bos was na afloop niet tevre den. De Leidse flyhalf moest er kennen dat mede gezien de veldomstandigheden het DIOK- spel niet goed uit de verf kwam. „Belangrijk is dat we de punten pakken. We hebben na DSR-C en AAC nu drie lastige tegen standers gehad en alle drie ge wonnen. Het is nu zaak dat we in de komende wedstrijden meer met ons eigen spel kun nen doen. Voor tegenstanders als nieuwkomer Rotterdam en Eemland zijn we niet bang. Voorbeelden uit afgelopen sei zoenen laten toch zien dat zulke clubs na zo'n acht wedstrijden zijn opgebrand en door blessu res veel terrein verliezen." id en verliest ook tweede competitieduel in promotiedivisie e no e VOO :sen regionale en landelijke dagbladen mogen de afgelo- >n week in de 'week van de bezorger' geadverteerd heb- hjn met de slogan 'zonder nieuwe helden is de krant lgeiergens', voor Van. Bemmelen/BS Leiden gaat ongeveer >ndii »tzelfde op. De ten opzichte van vorig grotendeels ge- bj^ ijzigde basketbalformatie is druk op zoek naar nieuwe Gij.dden, om het leven in de promotiedivisie dragelijk te f teaken. Zaterdag ging ook de tweede wedstrijd van het zicl.jzoen verloren. Weliswaar tegen kampioenskandidaat isen (63-82), maar de manier waarop liet zien dat er een hoop moet gebeuren bij BS Leiden. 1 n tl f \ir: 2Leiden is vergeleken met vo- jaar op zes plekken gewij ld. Maarten Wals, Erik-Paul iaakn Weeren en Henk-Jan Piket opten om verschillende rede- n, terwijl Theo de Bruyn na n nieuwe knieoperatie lang- "en irig uit de roulatie is. De 'ou- helden keken op de tribune ndachtig toe hoe hun oude am in de eerste thuiswedstrijd jor de dag kwam. Hun vervan- ïdei rs konden niet imponeren. 1 ïards Gordon McDonald en saf Senft beschikken (nog) et over de leiderskwaliteiten nodig zijn om bij het team lijnen kunnen uitzetten. De ïge mannen Martijn Kets en sten Hof zijn duidelijk nog te [ervaren om op promotiedivi- iniveau op volle kracht mee te nnen draaien. De twee euwkomers die het niveau bij Leiden in het verleden al ns meemaakten kwamen ook uit de verf. Erik van der aas - hij stopte twee jaar en :ld zich in die tijd bezig met voetballen in een vriendenteam bij Lugdunum - mist nog duide lijk wedstrijdritme, terwijl Die- derik Hofstede - hij vertoefde een jaar in Amerika, maar zich in die tijd blijkbaar wéinig met basketbal beziggehouden - bij diens terugkeer op het oude nest eveneens weinig indruk kon maken. De enigen die bij de thuisclub enigszins hun niveau bereikten waren Erik Huybens, Jack Gin jaar en Loet de Ruijter. Huybens tekende na een rampzalige start - Assen liep uit naar 7-0 voor de eerste scores. Ginjaar hield zijn ploeg vlak voor rust met twee driepunters in het spoor (32- 38), terwijl De Ruijter met de hem bekende bezieling BS Lei den nog een beetje vooruit hielp. Dat de marge op het eerste gezicht beperkt bleef dankte Leiden aan het eveneens niet beste spel van de bezoekers. Center Peter Koning deed het rustig aan en beperkte zich tot wat schoten van buitenaf, ter wijl hij inside alle ruimte kreeg en Dave Tuinstra leek er even eens weinig zin in te hebben, omdat de wedstrijd van het be gin tot het eind in de knip zat. Omdat Assen er dus niet al te hard aan trok was er nog sprake van enige spanning. Zeker toen Leiden even een paar opgelegde mogelijkheden kreeg aangebo den om het gat van negen pun ten te dichten. Bij 60-69 pakte de thuisploeg vier steals op rij, maar kon geen van de daarop volgende fast breaks omzetten in scores. De marge bleef dus staan en liep zelfs in de slotfase nog flink op. Leiden sprokkelde van de vrije-worplijn nog drie punten bij elkaar en liet het daarbij. Coach Ton Kallenberg was na afloop nog wel te spreken over de prestatie van zijn discipelen. „Op de eerste en de laatste mi nuten na, toen we nauwelijks scoorden, hebben we gelijk op gespeeld", bagatelliseerde hij het verlies. Zijn rooskleurige kijk op het gebodene is in ieder ge val positief. Evenals zijn blik op de toekomst. Van Martijn Kets verwacht hij meer. „Kets had wat pech met een paar schoten die net te kort waren. Hij moet nog wat wennen aan het hogere tempo, waardoor hij minder tijd heeft om beslissingen te ne men." Het is te hopen voor BS Lei den dat de tijd snel komt dat de ploeg echt gaat draaien. Want vooralsnog is de ploeg zonder nieuwe helden nergens. Scores BS Leiden: Huybens 16, De Ruijter 11, Ginjaar 11, Kets 9. Diederik Hofstede kon na een jaar Amerika niet imponeren bij zijn terugkeer in de Vijf Mei-hal. BS Leiden verloor van Assen. foto henk bouwman

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23