Europa te klein voor Alphians Flair herstelt zich met ze| Sterke start schakers LS( Mannen Forescate lijden eerste puntverlies Sport Leidse dammers aan de leiding in de hoofdklasse LOHC wacht op eerste zege MAANDAG 25 SEPTEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER,; Softballers Odense delven onderspit in finale LEIDEN PETER KLEIN „Ze zouden het in Amerika niet slecht doen." Dat was het grootste compliment dat Scott Plangger, een Yank in Italiaanse dienst en één van de sterren van hét afgelopen Europa Cup toernooi, aan Alphians kon maken. De Alphenaren wonnen gisteren met over macht de beker in eigen huis en als de vorm van het afgelopen seizoen zich continueert, wordt komen de zomer de trilogie vervol maakt, drie Cups op rij. ALPHEN AAN DEN RUN LOMAN LEEFMANS De Deense tegenstander in de finale, Odense Gianst, werd za terdag en gisteren in twee wed strijden met kinderlijk gemak aan de kant gezet. Werper Jas per Panduro van Odense mag dan over één van de sterktse softbal-armen van Europa be schikken, tegen het Antilliaanse slaggeweld van Alphians. en het feit dat hij acht partijnen in ze ven dagen moest gooien, kon hij niet op. Alleen in de kruisfinale maak ten de Denen er vrijdag nog een spannende partij van. Pas na verlenging ging de winst naar Alphen. Nadat Odense in de herkansing via de San Giovanni Yankees mét Plangger, de snelste werper van het toernooi in de gelederen had gewon nen, mochten de Skandinaviërs in de finale ofmieuw tegen Al phians aantreden. En werd het zaterdag nog een weinig over tuigende 2-0 voor de thuisploeg, gistermiddag werd het een ze venklapper tegen Panduro en zijn maten. Eugene Henson zorgde voor drie punten en werd gekozen tot meest waar devolle speler van het toernooi. Na afloop van de gewonnen finale groet Europees kampioen Alphians het publiek. Tuti Rumai, ook een gegadigde voor die titel, scoorde zelf een run maar op zijn klappen kon den drie anderen in looppas de thuisplaat bereiken. Nadat de laatste Giant met drie slag door toedoen van pit cher Rumai was uitgegaan, speelden zich dolle taferelen af voor de pakweg duizend toe schouwers die de stromende re gen trotseerden om onoverdekt de Alphians voor de tweede keer de Europa Cup te zien win nen. Met teammanager Leen van der Veen voorop werden vreugdedansjes gemaakt, champagne gespoten en vuur werk ontstoken. „Het is achteraf gezien inderdaad gemakkelijk gegaan", meldde de doorweekte ploegleider. „We hadden het voordeel dat we direct in de eer ste partij een concurrent, de London Meteors, konden uit schakelen. Met deze week erbij hebben we nu een wedstrijd of FOTO HENK BOUWMAN 45 achter elkaar gewonnen. Vol gende week gaan we om de ta fel zitten en praten over volgend jaar, maar ik verwacht geen gro te veranderingen in het team", aldus Van der Veen, wiens ploeg daarom nu al weer favoriet is voor zowel de landstitel als de Europa Cup van 1996. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER MEDEWERKER De dammers van LDG 2 leiden verrassend na de eerste ronde van de competitie in de provinciale hoofdklasse. De Leidenaars overbluften in hun eerste wedstrijd eind vorige week het eerste team van OGB uit Bodegraven met 14-2. Ook de tientallen van Samen Sterk (Hazers- woude) en KDC (Katwijk) trokken aan'het langste eind. Het Alphense HDC won de derby van het tweede team van Rijnsburg (RDC 2). „Een bliksemstart", beaamt Hans Kolfoort van LDG. „Dat was voor alle deelnemers een verrassing. Normaal gesproken zijn we aan elkaar gewaagd." Nieuweling Jhinkoe-Rai was in zijn debuutpartij de eerste die de winst meldde, gedurende de avond rap gevolgd door vijf van zijn ploeggenoten. Slechts Sam van der Kwartel en Jaap Vermeer moesten op de borden 5 en 8 remises toestaan. De Katwijkse KDC is de tweede ploeg die zonder ver- liespartijen de eerste ronde afsloot. De helft van het tiental speelde remise tegen de Waddinxveners van Ex celsior, maar de overwinningen van Zwetsloot, Andries van Drommel en de 15-jarige Leen van Beelen zorgden voor de volle winst. „Het viel ons mee", aldus Jaap van Duyvenbode. „Een winstpunt zonder meer. Excelsior is voor ons één van de favorieten voor de titel." Samen Sterk Ook Samen Sterk zette vrijdag een eerste stap op de weg terug na de degradatie van vorig jaar. De Hazers- woudenaren wonnen in een regelmatig treffen met 10- 6 van Reeuwijk, de promovendus die met dat resultaat niet eens ontevreden bleek. In de derby tussen het Alphense HDC en het tweede Rijnsburgse tiental van RDC bleken de ploegen evenals vorig jaar aan elkaar gewaagd. Op bord vijf viel al snel een eerste beslissing doordat Henk Brunt volgens het Alphense kamp de punten cadeau kreeg van zijn tegen stander. Weliswaar stond daar een verlies van Nico van der End tegenover, maar op bord één keerde Richard Treur de balans opnieuw ten voordele van de Alphena ren. Met de overwinning van Arie Brunt was het pleit beslecht, hoewel Wim Meijer op bord twee de spanning terugbracht. De resterende remises bezorgden HDC alsnog de punten die de Alphenaren over anderhalve week in de achterzak hebben in de topper tegen Kat wijk. Vorige week al speelden de eerste teams van Leiden en Rijnsburg in de landelijke tweede klasse C. Beide tientallen wonnen hun wedstrijd met de kleinst denk bare marges met 11-9, respectievelijk tegen Zoetermeer thuis en Wateringen uit. BADMINTONMEDEWERKER Flair heeft zich hersteld van het blamerende verlies in de eerste speelronde van de landelijke badmintoncompetitie. De in de eerste klasse'spelende Alphena ren versloegen in Waddinxveen Bras'Ananas met 6-2. Het twee de en derde team van Flair gre pen' met respectievelijk een maximale zege op Voorburg en de 6-2 winst op Let It Be 2 de koppositie in hun afdeling van de derde klasse. Bas van Zeist en Bianca Dijk stra bleven bij Flair ongeslagen en sloegen daarmee vijf van de zes punten bij elkaar. De win nende singelaars pakten samen ook de mixed en met Wouter de Lijster respectievelijk Maaike van den Berg tevens de dubbel spelen. De Lijster zorgde met een gewonnen enkelspel voor het zesde punt. BC Lisse kwam er tegen SIO 2 niet aan te pas. Bij een 6-0 ach terstand redden Sandy de Haas en Bert de Geus de eer voor de ploeg uit de bollenstreek (1-7). De Lissese reserves, uitkomend in de derde klasse, boekten te gen Duinwijck 5 uit Haarlem dezelfde score als het vlagge- schip. Ook hier werd de eer in de mixed van invalster Marijke van Wieckeren en Paul van der Hulst gered. De regionale derby tussen Flair 4 en Shuttlewoude eindig de met 5-3 in het voordeel van de bezoekers uit Zoeterwoude. Alphenaar René Wieten was niet opgewassen tegen Rob Burgerjon. De voor René Kruit hof invallende ex-Merenwieker had wel drie games nodig voor Wieten. Ilse Spierings zorgde voor het tweede Zoeterwoudse punt door Astrid Dijkstra in twee games voor te blijven. Flair 4 stond na de enkelspelen nog op gelijke hoogte, omdat Erik Beuker en Danielle Tap sterker waren dan de 'oude' kern van Shuttlewoude, Jaco Lemmer zaal en Esther Smeink. In de dubbels bleef Danny Plug met zowel Burgerjon als Spierings zonder nederlaag. Smeink en Lemmerzaal namen in de mixed revanche voor het gele den singleverlies. The Printer/ Veglo gelijk bij Hoornse BV 4. Na de enkelspe len stond de Leidse ploeg op een 3-1 achterstand. Randy Thepass singelde niet alleen po sitief, hij bleef in het duel zon der verlies. Via het mannendub- bel en de mixen van Monique Borsboom met Thepass en San dra van der Hart met Stefan van Giezen werd de 'draw' bereikt. Wassenaar haalde een eerste punt binnen door net als Veglo gelijk te spelen bij Le Leidschendam. Simon zorgde voor het enige de singles. Het vrouwei en de mixen van Ellen met Frank van Leem Sonja van de Marei e Egmond leverden de no i digde drie punten vooi eindstand op. De reserv den in de vierde klasse h beeld. Monique Hilgei Margret van Bourgondii i nen de singles en het vi j dubbel. Hilgeman blee klopt door met Rob Gij; de mixed winnend af te Bacluvo herstelde ziel misser vorige week teg ser. Ook hier een 3-1 stand na de enkelspelen de Groot won de sinj mannendubbel van Dai der Ploeg en Robert Zv leverde verrassend een Het vrouwendubbel mixed van Cynthia van en Van der Ploeg maak kwartet punten vol. Ook het met twee aantredende BC Leiden, de punten. Van die tw vangers won Miranda 1 het enkelspel en de dub Wilma Breijer. Reini zorgde voor de andei punten, de single en de met Breijer. De strijd in de hoofdklasse van de landelijke schaakcompetitie is er door de leegloop van veel voudig kampioen Rotterdam (omdat sponsor Volmac afhaak te) en de versterking van het Bredase De Variant (met de Lei denaars John van der Wiel en Rini Kuijf) bij de start van het nieuwe seizoen niet spannen der op geworden. Hoezeer dat het geval was, bleek uit de 9-1 winst van De Variant zaterdag in de openingsronde op Utrecht. Het Leidse LSG lijkt met de overgang naar de eerste klasse A een betere kans op promotie naar de hoofdklasse te hebben dan in 1B altijd het geval was. Pech voor de Leidenaars is ech ter, dat promovendus DCG zich met landelijke subtoppers ver sterkte en daarmee favoriet is. LSG verloor bovendien talent Erik van den Doel aan BSG en zag Ik Oei zijn hoofdklasse-kans grijpen bij Rotterdam. De jubi laris kreeg anderzijds wel Capel- lenaar Martin Roobol en veel vuldig Nederlands junioren kampioen Eelco Kuipers voor hen in de plaats. Mark Thiele had bovendien geen zin om een Amstelveens uitstapje nog lan ger te continueren. De Leide naars openden met een stevige 7 1/2-2 1/2 overwinning op het Amsterdamse Tal. Door een ro yale 4-1 voorsprong kon het voor de Leidenaars namelijk al snel niet stuk. De score werd geopend met een vlotte winst van RAG de Graaff op Van Hensbergen. Tegenover een so lide remise van een halfje stond een uiterst grillige puntendeling van Mark Thiele. Een gedeci deerde winst van Machiel de Heer betekende daarop 4-1. Toen ook nog eens Roobol op ponent Nep opzij had gescho ven, kon LSG zich wel wat uit glijders permitteren. Konings verloor volgens verwachting, waarna Edwin van Haastert te gen Burlage met remise ont snapte en de zege veilig stelde. Winst in een remise-eindspel van Maarten Strijbos was een volgende meevaller, waarop het fortuin ook aan de zijde van kopman Stefan van Blitterswijk was in een moeizame partij te gen Webbink. Kuipers kwam ten slotte ook nog tot winst: 7 1/2-2 1/2. Philidor hield, ondanks de de gradatie naar de tweede klasse B, de gelederen gesloten en opende met een 7-1 zege goed tegen het op papier sterke Am stelveen 2. Mede omdat het probleem van een zwakke staart eenvoudig werd opgelost met een inkrimping tot een achttal, ligt een terugkeer naar de eerste klasse in het verschiet. Na een snelle remise van He Maaren rolden de puni Leidse zijde vlot binnei Reedijk en Frank Zeven 1 de eerste overtuigende punten voor hun re' Kopman Nico Kuijf be in de tijdnoodfase'zijn v' tegen Bottema met e punt, terwijl Fred Slin een complexe partij teg sloot in zijn voordeel af 1/2-1/2. Caroline Slin had aan het twaalfjarig! Manesh een hele kluif na de tijdnood op een ha ken. Herman van Halde uiteindelijk tamelijk wachts, Wim Vriend, bc hun voordeel nog tot i punt uit: 7-1. LSG 2 hield de balans teji butant Bloemendaal ir wicht. Kopman Remco 1 Erf remiseerde in een vot speeld duel tegen Go, een vlotte winst van Vries teloor ging door o verlies van Mark Irwin. Stelling en Geralt Serdijn daarna op halfjes stekel geleidelijk verlies van Sja bing bracht de LSG-rese de problemen: 2 1/2-3 li geluk lachte de Lei< daarna toe: Linda Jap g tijdnood mis, maar berei een kostbaar halfje. Roosendaal sloeg zelfs verloren stelling terug: 4- LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeysters van LOHC heb ben hun draai in de eerste klas se nog niet gevonden. De ploeg van Wilbert Witkamp was gis termiddag een klasse beter dan Soest, maar kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De ex- overgangsklasser heeft na drie duels pas twee punten. Op eigen veld deelde Fores cate de punten met Gooische, wat gezien het wedstrijdbeeld terecht was. Beide ploegen wa ren om de beurt in de aanval en creëerden een flink aantal kan sen. Valerie Lourens was als eerste dicht bij een treffer, maar die werd afgekeurd wegens sticks. Gooische toonde zich vervolgens beter en kwam na een kwartier op 1-0 uit een aan val over rechts. Lorraine van Hoek probeerde daar nog vóór de pauze iets aan te doen, maar zij liep zich na twintig minuten vast op de Gooische keeper. Na de thee was het initiatief aan Forescate, dat via Daniëlle En gelen 1-1 maakte uit een straf- corner. Doelvrouw Merijn van den Boom debuteerde verdien stelijk op het Voorschotense vlaggeschip. Bezoeker Soest hanteerde te gen LOHC een verdedigend concept, waarmee de ploeg van Witkamp zich geen raad wist. De Oegstgeester formatie viel zeventig minuten lang aan, cre- eerde veel kansen, maar faalde kwartier het vizier op scherp en schoot naar een 1-0 voorsprong. Soest was daarentegen doeltref fender, want dat maakte vijf mi nuten later uit vrijwel zijn enige counter gelijk: 1-1. Tweedeklasser Roomburg verloor thuis met 2-1 van Hud- ito, dat technisch beter was. De ploeg van Robert Montanus had in het eerste deel weinig in de melk te brokkelen, maar hield de schade beperkt tot 0-1. Na de rust konden de Leidse vrou wen wel meekomen en schoot Liselore Schuring uit een door Meike de Boer geforceerde strafcorner naar 1-1. Roomburg bleef daarna zoeken naar de winnende goal, maar kreeg het lid op de neus toen Hudito uit een counter 2-1 maakte. In en tegen Bennebroek won Leidse Studenten met 2-0. De studentes stonden in het eerste part flink onder druk, maar kwamen desondanks na twintig minuten via Irene du Waer op 1-0. Na de thee had LSHG niets meer te duchten en schoot Qui- rien den Hollander vanaf de kop van de cirkel naar 2-0. Op De Bijlen dolf Alphen met 2-1 het onderspit tegen Dopie, dat sterk begon. De Delftse gas ten zetten de Rijnstreekploeg van meet af aan met de rug te gen de muur, wat tien minuten voor de rust resulteerde in 1-0. Na de thee speelde Dopie meer door het centrum, waardoor de formatie van Lex van der Vlugt meer mogelijkheden kreeg. Git- ta Möller counterde naar 1-1, maar Dopie had tijdens een strafcorner toch het laatste woord: 1-2. Bezoeker Catwijck zat tegen Waddinxveen geen moment in de wedstrijd en verloor met 1-0. Catwijck-doelvrouw Eline Cig- gaar deed één minuut voor tijd van zich spreken door een straf- push té keren. In een op en neer golvend du el speelden thuisploeg Hisalis en Purmerend gelijk: 2-2. De Lissese treffers kwamen op naam van Renske Wijntjes en Marieke Overgaag. Noordwijk haalde thuis met 7-1 uit tegen Uitgeest. Doelpun- tenmaaksters: Maaike van Hal (3x), Mylene Raming, Judith La- man, Marca van Nielen en Me rel Stikkelorum. Lorraine van Hoek van Forescate slalomt tussen twee speelsters van Gooische door. Alecto na vij verlies diepe in de zorgen LEIDEN LOMAN LEEFMANS FOTO HENK BOUWMAN LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeyers van eersteklasser Forescate hebben gistermiddag het eerste puntverlies geleden. De ploeg van Robert Leefers kwam op.eigen veld niet verder dan een 2-2 "gelijkspel tegen Tempo uit Bergen op Zoom. Het overgangsklasseduel tus sen LOHC en EMHC eindigde in een 5-0 zege voor de thuis- spelende Oegstgeester hoc keyers. De equipe van Wouter Eikenhout was met name in het eerste deel op dreef en kwam na negen minuten door een sleep- oush van Taeke Taekema (straf- corner) aan de leiding. Christi- aan van Vloten verzorgde even later de 2-0 ruststand. Joost van der Hout tikte vlak na de thee de 3-0 binnen, waarna de gas ten meer gingen drukken. Gertjan F.gberink en Johan Biekart schoten desondanks nog twee keer raak: 5-0. Eersteklasser Forescate deel de thuis de punten met Tempo: 2-2. De Voorschotense ploeg kwam vrij snel via Erik Kruysmulder op voorsprong. Tempo echter kwam nog voor de rust op gelijke hoogte en bleef ook in het tweede part ge vaarlijk. Bart van der Salm ver zilverde een strafbal (2-1), maar Tempo kwamweer langszij. Bezoeker Leidse Studenten pakte de volle winst tegen For ward: 2-1. De studenten hadden in de eerste helft het beste van het spel, maar keken deson danks al vrij snel tegen een 1-0 achterstand aan. Na fraai voor bereidend werk van Ivo Bloys scoorde Herman Plantenga nog vóór de rust 1-1. Na de hervat ting waren de teams aan elkaar gewaagd en haalde uitblinker Govert Rietema voor LSHG de volle winst binnen. In Voorburg werd Roomburg met 6-0 geveegd door Cartou che. De Leidenaars kwamen niet één keer in de vijandelijke cirkel. De ruststand was 3-0. Alecto ging in Hilversum met 2-0 onderuit tegen Spanders- bosch, een stand bij rust al be reikt. Na de thee schoof Alecto- voorstopper Michiel van der Hoeven door naar de voorhoe de, waardoor de Leiderdorpers een veldoverwicht verkregen. Treffers bleven evenwel uit. In de tweede klasse B zege vierde bezoeker Alphen met 4-1 over Doorn. Pas in de twintigste minuut, na vele gemiste straf- corners smaakte Thymen Gunther het genoegen van de openingstreffer, waarna Peter de Blois ook tweemaal doel trof. De Blois scoorde tien minuten voor tijd 1-4. Noordwijk liep op eigen veld Heerhugowaard met 8-0 onder de voet. Thomas Aten, Steven de Bruine, Erik Verdoorn, Eric Kruis (2x), Thomas Schoonho ven (2x) en Bob Jan Dietrich te kenden voor de goals. Het vierde-klasseduel tussen Catwijck en thuisploeg Reeuw ijk eindigde onbeslist: 1-1. De Katwijkers waren continu in de aanval en zagen zich geplaatst tegen een stug verdedigend Reeuwijk. Catwijck-speler Wou ter de Mol lobde halverwege de tweede helft naar 1-0, maar Reeuwijk kwam vier minuten voor tijd op gelijke hoogte-. Hisalis verloor op eigen ter rein met 8-0 van Mijdrecht. Bei de ploegen speelden een matige wedstrijd, waarin de Lissese spelers als los zand aan elkaar hingen en Mijdrecht veel kan sen onbenut liet.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22