katwijk gekraakt Quick Boys slachtoffert Devjo: 8-0 >Veer hoofdrol Fred Bloem Sport FC Lisse wint bij Huizen met twee vingers in neus' UN DAG 25 SEPTEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 'hard Scheveningen maakt eiiule aan mooi record iel seizoen lang lukte het geen ploeg van Katwijk te winnen. Of de te- itander het nu probeerde met voetbal, met aanvallend of met [ledigend spel, Katwijk bleef 26 'ipetitie-wedstrijden achtereen beslagen in de eerste klasse A. jveningen maakte zaterdagmid- een einde aan het record; met ard voetbal en met wat hulp van cheidsrechter: 4-2. 'ENINGEN WILLEM SPIERDIJK 'CL veningeri had zaterdagmiddag de mes- r ;eslepen. De ploeg staat er om bekend rbist op het eigen sportpark Houtrust met eloze inzet in 'te vliegen'. Hoe ver een kan gaan, wordt dan bepaald door de dsrechter. Maar arbiter Schenkels had dag geen enkele grens vastgesteld. Hij le in de eerste helft nog wel drie keer uit aan de spelers van de thuisploeg, r ook hij liet zich blijkbaar intimideren het verbale en fysieke geweld van de veningers. Schenkels keek toe en deed einig. Vooral de overtreding van Marcel tger op Pim Langeveld - een trap tegen chillespees terwijl onmogelijk de bal worden gespeeld - was goed geweest 'rood'. ;t was wrang voor Katwijk dat juist aan kant wel twee rode kaarten vielen. Ken- Braaf, die al 'geel' op zak had, moest cwartier voor tijd het veld ruimen, toen aor een duw- en trekduel met Leon van wkerk met geel en een strafschop werd aft. Het was zo'n situatie waar eigenlijk t een scheidsrechter voor fluit en zeker in het strafschopgebied. De penalty be ide 3.-2 en luidde eigenlijk de neder- van Katwijk in. De tweede rode kaart Pr was voor Carlo van Zeist die de doorgebro ken Van Nieuwkerk vasthield. Een terechte beslissing van de scheidsrechter, al claim den de Katwijkers na afloop dat Van Nieuw kerk eerst een overtreding op Van Zeist had gemaakt. Het moet ook gezegd dat het in goede ba nen leiden van de wedstrijd Scheveningen - Katwijk misschien wel teveel was gevraagd voor één man. De verzorgers moesten bij elkaar wel twintig keer het veld in, soms naar plaatsen waar geen bal in de buurt was geweest. Spits Hans Zwaan had geen goed woord over voor het spel van Scheveningen. „Ik begrijp best dat tegenstanders tegen ons ex tra gemotiveerd zijn, maar dan hoeven ze toch niet op zo'n manier te schoppen. Bij elk duel kwamen ze blind inglijden op de enkels. Scheveningen is natuurlijk moeilijk af te stoppen als dat allemaal maar toegela ten wordt. Maar toch ik begrijp het niet; de ze ploeg kan zich voetballend met de beste meten, waarom verlagen ze zich tot dit spel?" Katwijk had de schoppende opponent en de zwakke scheidsrechter nog wel kunnen weerstaan, als de ploeg zelf enige vorm aan de dag had gelegd. Dat was beslist niet het geval. En behalve dat oogde het spel van de Katwijkers bij vlagen apathisch, of niemand er na drie kampioenschappen op rij zin in heeft er voor het behalen van een vierde ti tel weer in te kleunen. Katwijk opende het duel daarentegen voortvarend. Uit de aftrap ging de bal meteen hoog richting de in de diepte sprin tende spitsen, de bal kwam bij Krommen hoek die ten koste van de eerste overtreding van de dag werd gestuit. De Ridder schoot de vrije trap in de uiterste hoek: 0-1 Scheveningen toonde zich nauwelijks aangeslagen. De ploeg zorgde vooral via de gevaarlijke spitsen Leon van Nieuwkerk (overgekomen van ADO) en Ron de Jager voor gevaar. Katwijk kon niets doen aan de Scheveningse veldmeerderheid die wel tot doelpunten moest leiden. De bal word niet in de ploeg gehouden en vrijwel elk duel ging verloren. Dat werd allemaal niet beter nadat Edwin Robbers al na een kwartier ge blesseerd naar de kant moest. Na een half uur kwam de gelijkmaker op het scorebord. Leon van Nieuwkerk kopte de bal vrij in na dat de bal uit een corner door Katwijk slap jes was weggewerkt: 1 -1 Vlak voor rust kwam Scheveningen op voorsprong. Uit een vrije trap schoot John Blok de bal langs de muur in de hoek waar van Duyvenbode niet was, maar wel had moeten zijn. Vlak daarvoor was Marco de Ridder dichtbij een Katwijkse voorsprong geweest. Op aangeven van Braaf liet hij de bal met de buitenkant van zijn voet tegen de.buitenkant van de paal draaien. Na rust kwam Katwijk aanvankelijk niet in de buurt van een gelijkmaker. Twaalf mi nuten na de pauze kregen de Katwijkers echter een vrije trap op zo'n dertig meter van het doel. Johan Vogelaar liet de bal met een onwaarschijnlijke curve in de boven hoek draaien: 2-2. Scheveningen was daarna wel sterker en dreigender, echte kansen kreeg de ploeg ook niet. Totdat scheidsrechter Schenkels de thuisploeg een cadeautje gaf via een strafschop. De arbiter deed nog wat terug door de Scheveningse rechtsback Tellier voor een van de weinige slidings die wel door de*beugel kon, een gele kaart te geven. Het was z'n tweede dus ook Tellier kon ver trekken. Toen vijf minuten later ook Van Zeist naar de kant werd gestuurd, was Kat wijk kansloos. De Jager zorgde nog voor 4-2. Katwijk; Van Duyvenbode; Van Zeist, Robbers (Oudshoorn. Roodakkers), Vogelaar, Kwestro; Braaf. Langeveld, Van der Plas; Krommenhoek, Zwaan, De Leon van Nieuwkerk en Wilfred Kwestro (r) in gevecht om de bal. FOTO KEES VAN HOOCDALEM '1(ROUWER DE KONING Vc oe k Boys mag zich weer voor de beste van Katwijk noe- Door de eclatante 8-0 winning op hekkesluiter werkte de formatie van ler Henk Wisman zich za- Sg op tot de middenmoot de eerste klasse A. Daarbij eerde Quick Boys kam- n Katwijk, dat weliswaar veel punten heeft (4 uit 3) een minder positief doel- l°n week eerder waren de nog omgedraaid. De pijn- 6-3 nederlaag bij Katwijk op Nieuw Zuid sportieve r nchegevoelens opgewekt. arme Devjo werd het van de dadendrang Quick Boys, dat bij vlagen irieur voetbalde. De toedie- ner van de prikkel, Katwijk, leed bovendien in Scheveningen zijn eerste nederlaag in deze com petitie. Hoewel de stemming op Nieuw Zuid na afloop opper best was, hechtte niemand overdreven veel waarde aan de verbetering van het clubrecord (9-2 tegen Vitesse Delft in het seizoen 1991/92) tegen Devjo. Wisman constateerde slechts dat de gemaakte afspraken wa ren nagekomen. Daarmee ver klaarde hij tevens de produktie- ve bui van aanvoerder Hans van der Plas, die vier keer scoorde. Inderdaad gebeurde dat een paar keer uit spelhervattingen. De linkerverdediger genoot in stilte na van zijn doelpunten. Amper een week geleden wer den met name zijn verdedigen de capaciteitèn nog in twijfel getrokken, nu snoerde hij zijn critici de mond. „Ondanks die doelpunten beschouw ik mijzelf nog steeds als een verdediger", zei Van der Plas, „maar wel één die graag naar voren gaat." Het nakomen van afspraken, wat Quick Boys zo goed afging, mislukte bij Devjo faliekant. De Voorburgse debutant toonde zich alleen het eerste kwartier gelijkwaardig aan de door de wol geverfde eersteklasser. „Wij kregen zelfs de beste kans op een voorsprong", zei de teleur gestelde trainer Bob Kootwijk na afloop. Als Geoffry Tetro de bal na tien minuten langs de goede kant had geschoten, had Kootwijk het nog niet geweten. Quick Boys ook niet, maar dat wilde het ook niet weten. De Katwijkers buitten het gebrek aan lengte in de Voorburgse achterhoede en het onzekere optreden van doelman Sebasti- aan Gijsbertsen handig pit. Na slechts zeven minuten, van de 15de tot de 22ste minuut, stond er 4-0 op het scorebord. Degenen die de bordjes moesten verhangen, hadden ook de rest van de middag hun handen vol. Want Quick Boys, met gangmaker Martin Steen- voórden als uitblinker, wilde voor eigen publiek rechtzetten wat vorige week op het naburi ge sportpark De Krom was mis gegaan. Nog voor de pauze voegde Gert Aandewiel een tref fer toe aan de vier van Steen voorden, Guido Smits en Van der Plas (2x). Na een tam eerste kwartier van de tweede helft voerden Floor van Duyn (met het laatste tikje van Steenvoor den) en Van der Plas (opnieuw 2x) de'score vervolgens op tot 8- 0. Toen ging het alsnog mis op sportpark Nieuw Zuid. Niet in het veld waar Hicham Rbii na een blessureperiode de laatste twaalf minuten mee- spèelde en ook niet op de tri bunes, zelfs niet in de duinpan maar bij het scorebord. Want het cijfer 8 was onvindbaar. Dus besloten enige inventieve gees ten de 3 boven de 5 te hangen. Drie plus vijf maakt immers ook acht en niemand zou in de waan kunnen verkeren dat Quick Boys met 35-0 of 53-0 voorstond. ntspeler van Noordwijk velt ARC JWIJK GERT-JAN ONVLEE irdwijk en ARC worden aan 1 eind van de competitie bei- Jn het linkerrijtje van de eer- klasse A verwacht. De ploe- maakten dat hoge verwach- spatroon zaterdag slechts lagen waar. Desondanks le ien beide teams een streek- 1 )y af die de toeschouwers op nwetering geen moment 'eelde. Het werd uiteindelijk voor Noordwijk, omdat de g van Ruud Bröring ook te- de Alphense Racing weer i bewees over een levensge- rlijke voorhoede te beschik ker niet slecht gevoetbald. De ploeg toonde ook veerkracht door drie keer na een achter stand teuug te komen. M'aar achterin zag het er niet altijd even goed uit. Daarvoor werden er teveel kansen weggegeven." Koenen wilde het ontbreken van zijn 'echte' centrale duo (Henk Langemaat/ Rene Lam- mers) daarvoor niet als excuus aandragen. Maar zijn opmer king dat hij blij is dat dit tweetal zaterdag tegen Quick Boys wel aanwezig zal zijn, sprak boek delen. Noordwijk gebruikte zaterdag de eerste helft om ARC twee keer doeltreffend op de defen sieve zwakheden te wijzen. Pa trick Scheurwater tekende met een vroege schuiver voor 1-0; Jeffrey Stolk vlak voor rust ook al laag voor 2-1. In de tussenlig gende periode had ARC uit een discutabele strafschop tegenge- scoord (Stolk zou opzettelijk hands hebben gemaakt, Ruud Bos maakte geen fout) en had Noordwijk in de persoon van Bloem twee meer dan riante mogeljjkheden laten liggen. Marco Dijkhuizen met een schitterende knal van afstand en Jos Smits (intikkertje na een hoekschop van Rob Vermin) hadden de score snel na de pauze naar 3-2 getild, toen de 'periode ARC' aanbrak. Met Ed Borst als extra aanspeelpunt in de spits erbij, beheerste de Ra cing de strijd en de gelijkmaker (eigen treffer van Jeffrey Stolk, in een uiterste poging om inval ler Edwin Verheul van scoren af te houden) kwam dan ook be paald niet onverwacht. Een 3-3 die vervolgens voor de goed spelende Fred Bloem het sein bleek om zich ook maar eens met scoren te gaan bemoeien. Dat betekende de beslissing in een aantrekkelijke, open wed strijd die helaas met enige re gelmaat ontsierd werd door het. optreden van het arbitrale trio. Scheidsrechter Kohier haalde dan nog wel een kleine vol doende, zijn medewerkers aan de zijlijn bakten er maar heel weinig van. De heren Wagenaar en Scheen benutten hun half- Stanley MacNack en Cees Smit (I) verwikkeld in een duel om de bal. FOTO HENK BOUWMAN probeert te voetballen') en be nadrukte de hoge amusements waarde van het treffen. „Het was vandaag niet allemaal even hoogstaand, maar er gebeurde wel erg veel. Dat is ook heel wat waard." jaarlijkse grensrechter-beurt om te pas en te onpas met hun vlag te zwaaien. 'Enige nascholing waar het de buitenspelregel be treft, lijkt zeker op zijn plaats. Een extra cursus die overi gens niet door Noordwijk-coach Ruud Bröring als mogelijkheid werd geopperd. De trainer ont hield zich na afloop van officieel commentaar op de leiding, complimenteerde tegenstander ARC met het vertoonde spel rEer^eukeposkiev^^loe^^^ Noordwijk; Van Kesteren; Van Kins, Barnhoorn, Reinders, Pel; Smit, Stolk, Smits; Scheurwater (Hordijk), Bloem. Vermin (Pitti). ARC: Tuinenburg; Van Meggelen, Har selaar (Lek), Van der Meer, McNack (Verheul); Boer, Dijkhuizen, Verweij i H,irslI .plilcrhlmn. Hus. I i.Miv.i HUIZEN ROB VAN DER ZANDEN FC Lisse zag vooraf een beetje op tegen de uit beurt bij Huizen. De promovendus had een week geleden buiten de deur zes keer gescoord en hun opportunistische trainer Wim Eilander zou tegen zijn oude club Lisse voor eigen pu bliek kiezen voor anderhalf uur aanval en spek takel. Na afloop sprak de trainer van de thuis club over zijn spelers die 'de scherpte hadden van een lampekap' en gaf hij als waarderings cijfer aan zijn troepen een 3. Met andere woor den: FC Lisse won met twee goals verschil (0-2) en twee vingers in de neus. Huizen hanteerde een systeem met drie spit sen en een vierde, bijsluitende schaduwschut- ter. De bezoekers hadden precies dezelfde spel opvatting, dat beloofde wat. Maar Lisse voerde haar aanvalsplan veel beter uit dan Huizen. Bo vendien stond er bij de gasten een solide verde diging en dat kon van de tegenstander niet worden gezegd. Messcherp in de duels en in balbezit razend*- snel de spitsen zoekend, zo overklaste Lisse de tegenstander in de eerste helft. Bij Lisse lopen een stuk of zes spelers die het spel kunnen ver plaatsen met een trap over zestig metef. Dat gaf het spel nog eens extra vaart en het tempo Mg al een versnelling te hoog voor de Huizena ren. Terwijl ze nog bezig waren met hun orga nisatie bij balverlies stond er al een Lissenaar vrij voor doel. Ens, Opdam, Ras, Iliohan en Wubben, alleri kregen ze grote en kleine kan sen op een treffer. Dat het in die fase bleef bij een kopgoal van Ens, na een knappe terugleg ger met het hoofd van Iliohan, was Lisse aan te rekenen. Boodschap Vlak voor rust duwde de met lichte griep spe lende Ens zijn tweede binnen met een listig schuivertje. Het was een doelpunt dat de wed strijd in notedop vertelde: Huizen-back Marcel van Vark wist zich weer eens geen raad met een jagende Lissenaar en door het storende werk van de gretige René Ras mocht Ens 0-2 maken. Trainer Mark Wotte had in de rust maar één boodschap voor zijn team: de nul houden. Want zoals vorige week tegen Spijkenisse wil Wotte het niet meer hebben. Op 3-1 komen, verzuimen naar 5-1 te lopen en vervolgens ge lijkspelen met 3-3. De oefenmeester nam geen halve maatrege len na die miskleun. Keeper Xander Zwinkels werd vervangen door Marijn Mokveld en libero Harry Wiebenga door Stefan Spruyt. Mokveld en Spruyt waren vorig seizoen basisspelers, maar de keeper ging midden in de voorberei ding op stage in Amerika en de laatste man kampte met een knieblessure en is pas sinds twee weken weer voorzichtig bezig in het twee de. Volgens Wotte was de rol van de 32-jarige Spruyt als libero in Lisse 1 uitgespeeld, hij mocht hooguit concurreren met Bert van Dui- venbode om de voorstoppersplaats. Dat Wotte alsnog een beroep deed op 'de lange' als vrije man en Mokveld terugzette in het doel (de doelman stelde zijn plek meteen veilig met enkele sublieme reddingen) had vol gens hem alleen te maken met een gebrek aan cpmmunicatie in het veld. De Haagse coach vindt niet dat Zwinkels en Wiebenga hebben gefaald, wel dat ze als nieuwelingen te weinig coaching en leiderschap brengen. Wotte: „Met Mokveld en Spruyt hopen we situaties als tegen Spijkenisse te voorkomen. Ze kennen de groep, zijn geroutineerder als we onder druk komen en er wordt naar ze geluisterd." Spruyt: „Niet dat ik nou zo'n autoriteit ben, maar ik coach wat meer en schuif minder in." Precies wat Lis se nodig had. Engels Wotte vermoedt dat Lisse nu defensief uit de problemen is met het in ere herstelde koppel Spruyt-Van Duivenbode. Het duo is niet erg wendbaar, maar speelt op zijn Engels, hard en sober. Het meevoetballen laten ze aan de ande ren over. Achterin moest de trainer overigens na drie kwartier wel de onzeker spelende Emiel Wajer als linksback vervangen door Ralph Pol man en diezelfde Polman werd na het duel uit gewuifd omdat hij nu definitief naar Schotland vertrekt voor een studie. Volgens Wotte was het geen toeval dat uitgere kend Spruyt op slag van rust een 'zeker' tegen doelpunt voorkwam door met een uiterste po ging de bal van de lijn te halen met zijn schoenmaat 46 na een inzet van Huizenaar Marc van Dijk. „Het gekke met Spruyt is dat je altijd wint." Als dat zo is moet hij van Spruyt niet de twaalfde man, maar de talisman ma ken. Uitblinker I.isse - dat in Ruben Jordan een uitblinker had. iets dat de brutale back een week geleden al had voorspeld - ging danzkij Spruyt met een gerust hart rusten. Al was die rust betrekkelijk, want twee goals verschil zijn zo weggepoetst, zie Spijkenisse. Dat Lisse nog dn'e kwartier lang zwaar op de verdediging leunde en mee ging doen met het armetierige gepruts van Huizen, was eigenlijk een kampioenskandidaat onwaar dig. Het had al lang gebeurd moeten zijn met de wedstrijd, maar de Lisse-voorwaartsen ble ven op nonchalante wijze hele mooie kansen om zeep helpen. Als deze ploeg kampioen wil worden zal het dit geknoei snel af moeten le ren, want niet elke tegenstander heet Huizen. FC Lisse: Mokveld; lordan. Van Duivenbode, Spruyt. Wa jer (Polman); Ras, Van derZwet, Opdam; Iliohan (Visser), Kns (Wiebenga), Wubben. EERSTE KLASSE Huizen - FC Lisse 0-2 (0-2). 12. Ens 0-1, 43. Ens 0-2. Scheidsrechter: Beser; Gele kaarten: Schipper (Huizen), Iliohan (FC Lisse). Toeschouwers. 900. Spijkenisse - IJsselmeervogels 1-0 (0-0). 57. Rietdijk 1-0. Scheidsrechter: Saarloos; Gele kaarten. Pijl, Rietdijk, De Winter (Spi|kemsse). De Groot. Hui|gen. Scholten (IJsselmeervogels). Toeschouwers: 800. Scheveningen - Katwijk 4-2 (2-1). 2. De Ridder 0-1, 31. Van Nieuwkerk 1-1, 45. Blok 2-1.57. Vogelaar 2-2, 75. Ron de Ja- ?ïr 3-2 (strafschop). 85. Ron de Jager 4-2 cheidsrechter: Schenkels, Gele kaarten: Cramer, Marcel de Jager (Scheveningen), Krommenhoek, Vogelaar (Katwijk); Rode Kaarten (2x geel): Tellier (Scheveningen), Braaf (Katwijk); Rode kaart: Van Zeist (Kat wijk). Toeschouwers: 2200 Quick Boys - Devjo 8-0 (5-0). 15. Steen voorden 1-0, 17. Smits 2-0, 21 Van der Plas 3-0, 23. Van der Plas 4-0. 37. Aande wiel 5-0, 59. Floor van Duyn 6-0, 65. Van der Plas 7-0, 72. Van der Plas 8-0. Scheidsrechter: Boringa; Gele kaart: Jaap van Duyn (Quick Boys), Lentz (Devjo). Toe schouwers: 2300. Noordwijk - ARC 5-3 (2-1). 8. Scheurwater 1-0, 34 Bos 1-1 (strafschop) 41. Stolk 2- 1, 52 Di|khuizen 2-2, 53. Smits 3-2, 69. Stolk 3-3 (eigen doel), 77. Bloem 4-3. 90' Bloem 5-3. Scheidsrechter: Kohier; Gele kaarten-. Pel. Scheurwater (Noordwijk), De Meza (ARC). Toeschouwers- 750. Capelle - Marken 2-0 (1-0). 20. Rietkerk 1-0, 83. Valk 2-0 Scheidsrechter: Harinck; Gele kaarten. De Graaf, Pieternella (Mar ken). Toeschouwers: 750 Volendam - Rozenburg 0-2 (0-1). 14. Mar- tino0-l, 84. Vermeulen 0-2 Scheidsrech ter. Breebaart; Gele kaart. De Jong (Volen dam) Toeschouwers: 200 Capelle 3 2 1 0 7 7-2 Noordwijk Fc Lisse Rozenburg Scheveningen Spi|kenisse Quick-Boys Katwijk ARC IJ'vogels Marken Volendam 3 2 1 0 7 9-5 3 2 1 0 7 7-3 3 2 1 0 7 4-1 3 2 0 1 6 7-4 3 0 12 3 0 12 Een nederlaag met zulke korf- balcijfers zou Devjo ook niet hebben verdiend. De ploeg, die nog niet zo lang geleden in de vierde klasse bivakkeerde, pro beert de succesvolle lijn van de afgelopen jaren ook in de eerste klasse door te trekken. Dat mis lukte zaterdag voor de derde achtereenvolgende keer. Voor het gebrek aan routine alleen aanvoerder Edwin Purvis voet balde bij FC Den Haag 'be taald'hebben de Voorburgers nog geen compensatie gevon den. Toch bedraagt de achter stand op het zo veel ervarener Quick Boys slechts vier punten. Alleen het Voorburgse doelsaldo is aanmerkelijker slechter. Quick Boys: Van der Niet; Pluimgraaff (Schaap). Jaap van Duyn, Wiemer, Van der Plas; Van Dijk. Aandewiel, Floor van Duyn (Rbii); Steenvoorden. Kruit. 3 1 1 14 8-7 3 1 0 2 3 6-4 1 1- 5 1 1- 6 1 2- 9 0 -O 3 0 1-14 TOPSCORERS: 1. Bloem (Nóordwijk), Bos (ARC), Van Nieuwkerk (Scheveningen), Van der Plas (Quick Boys) 4 doelpunten 5 Aandewiel (Quick Boys), Ens (FC Lisse), De Ridder (Katwijk) 3 doelpunten. PROGRAMMA VOLGENDE WEEK: Marken - Noordwijk, ARC - Quick Boys, Devjo - Scheveningen, Katwijk - Spijkenisse. IJs selmeervogels - Huizen, FC Lisse - Volen dam, Rozenburg - Capelle. EERSTE KLASSE B Valleivogels - Zwart Wit '28 4-1. Kloetinge ASWH 0-2, Achilles Veen - Barendrecht 2-0, Heerjansdam - Kozakken Boys 1-1, Spakenburg - AJAX 4-2, Hoek - D0V0 4-1 GWV - Strijen 1-1 Hoek 3-9 Barendrecht 3-4 Spakenburg 3-6 Strijen 3-4 ASWH 3-6 Valleivogels 3-3 D0V0 3-6 Kloetinge 3-3 Achilles Veen 3-6 Heerjansdam 3-2 Zwartwit 3-6 Kozakken Boys 3-1 3-4 Ajax 3-0 GWV EERSTEKLASSEC Be Quick '28 - Urk 2-2, Blauw Wit '34 WOG 0-2, DOS Kampen - Bennekom 1-1, Genemuiden SC - UW 2-0, DVS '33 - ACV 1-5, Flevo Boys - WHC 2-0, Elburger SC - Drachtster Boys 1-1. ACV 3-9 Blauw Wit 34 2-3 WOG 3-7 Flevo Boys 3-3 Bennekom 3-5 WHC 3-3 Be Quick 3-5 YW 3-3 Urk 3-4 Elburger SC 2-2 Genemuiden SC 3-4 Drachtst Boys 3-1 DVS 33 3-5 DOS Kampen 3-1 TWEEDE KLASSE B Zwaluwen V. - Vitesse D. 2-0, Gemoord Spirit 2-1, RWH - Zevenhoven 5-2, Ter Leede - HV0 3-1, Excelsior P. - Rijnsb. Boys 1-4, NSW - Excelsior M1 -1 Ter Leede 3-9 Vitesse D 3-4 3-7 Excels M 3-4 3-7 Gemoord 3-3 3-6 Zevenhoven 3-0 3-6 HVO 3-0 3-6 Spirit 3-0 NSW RWH Rynsb Boys Zwaluwen Excels P DERDE KLASSE A Oegstgeest - R0HDA '76 0-1, Lyra - Sport- ver. '35 2-1, Voorschoten - Sportlusl '46 0-3, Monster - 's-Gravenzande 2-1, DSVP RCL 3-4, Floreant - Nadtdwi|k 1-3 Sportl 46 3-9 Lyra 3-4 Naaldwijk 3-7 Oegstgeest 3-2 Rohda 76 3-7 Floreant 3-2 RCL 3-6 DSVP 3-1 Voorschot 3-4 Gravenzande 3-1 Monster 3-4 Sportv35 3-1 VIERDE KLASSE A 's-Gravenzande SV - Nootdorp 1-1, Die Haghe - De Sleutels 0-1JAC - Duinoord 2- 2, Hoekse Boys - Leiden 4-4, Maasdijk - KMD 1-3, PEC - Honselersdijk 2-2. Sleutels 3-9 Hoekse Boys 3-2 Honselersdijk 3-7 Duinoord 3-2 PEC 3-7 Nootdorp 3-2 KMD 3-6 Leiden 3-2 JAC 3-4 Die Haghe 3-1 Maasdijk 3-4 GravenzSV 3-1 VIERDE KLASSE D Alphia - TAW 11, Soccer Boys - De Zwer vers 1-1, WDS Groen Wit 6-2, Kagia CVC Reeuwijk 2-3, Xerxes - KRV 6-2, Linscho- ten - Hazersw. Boys 2-1. WDS 3-9 Groen Wit 3-4 CVC Reeuwijk 3-7 Xerxes 3-3 Alphia 3-7 Linschoten 3-3 Soccer Boys 3-5 TAW 3-2 Zwervers 3-4 Kagia 3-1 KRV 3-4 Hazersw. Boys 3-0 AFDELING LEIDEN EERSTE KLASSE: MVKV - Woubrugge 3-3, Valken '68 - SVOW 3-1, Roodenburg - Kou dekerk 1-1. Abbenes - LSW '70 1-2, Lugdunum - LFC 1-2. GWS - UVS 0-7 Valken 68 3-9 Lugdunum 3-4 LFC 3-7 Abbenes 3-3 UVS 3-7 SVOW 3-3 Woubrugge 3-5 Koudekerk 3-1 MVKV 3-5 Roodenburg LSW 70 3-4 GWS 3-0 RB weer op rails Rijnsburgse Boys staat weer he lemaal op de rails na de 4-1 overwinning in Pernis tegen koploper Excelsior. Volgens RB- trainer John Eelman was er geen twijfel mogelijk over de uitkomst: de Rijnshurgers heer sten van het eerste tot het laatste fluitsignaal. Bij rust was het 1-0. Steve Faber doelpuntte uit een strafschop nadat Martin den Haan onreglementair van scoren was afgehouden. Direct na de pauze werd de voor sprong verdubbeld door Den Haan, die een voorzet van Er- win Hermes inkopte. Tien minuten voor tijd, bij de stand van 0-3 (doelpunt Robert van Duyn), kwamen de geel zwarten nog in gevaar toen doelman IMtrick Puister uil het veld werd gestuurd. Invaller keeper Marcel van Delft hoefde slechts eenmaal te buigen voor het aandringende JJernis en vlak voor tijd drukte Peter van Duyn hel Rijnsburgse overwicht nog wat duidelijker uit: 1-4. Excelsior Pernis-Rijnsburgse Boys I -4 (0-127. Faber 0-1.51.1 Jen I laan 0-2. 62. Robert van Duyn 0-3, 80. Cerrits I - 3, 87. Peter van Duyn 1-4. Rood:

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19