Het wachten op Bergkamp wordt beloond Schumacher klopt Hill op klasse Hockeyers mental in grote problem* Opstandige Tops vierde Sport Ca lie ist wieder da. En het Duit se hockey twijfelt niet meer aan het olympisch goud van Atlanta. Calle had gisteren een groot aandeel in de overwinning met 3-0 op Nederland. Hij sloeg de eerste en vierde strafcorner te gen het plankier. Meinhardt maakte er via het lichaam van Jazet zelfs 3-0 van. Het was de grootste nederlaag voor de na tionale hockeyploeg sedert 7 ju ni 1992. De dag ervoor had Nederland de 17e Champions Trophy in Berlijn geopend met een zwaar bevochten overwinning op het met zes invallers spelende En geland, 2-1. Soepel liep het nooit op het fonkelnieuwe, hob belige kunstgras. ,.We hadden problemen met de controle over de bal", evalueerde bonds coach Oltmans. „Daardoor was snel circulatiespel niet mogelijk. Desondanks hadden we het du el eerder moeten en kunnen be slissen. Omdat het lang 1-0 en 1-1 bleef, konden de Engelsen op inzet bijblijven." Oltmans deed de waarheid absoluut geen geweld aan, maar ging iets te luchthartig voorbij aan de mentale kwetsbaarheid van Oranje in Berlijn. Die kwam gisteren tegen Duitsland on dubbelzinnig aan het licht. „Het ontbrak aan bezieling", bromde de coach. „Er zat geen enkele gedrevenheid in de ploeg. Na de 1 -0 van Fischer was het over en sluiten. Wij konden niets extra's brengen." Fischer is Calle: Carsten Fischer, 34 jaar. Orthopedisch chirurg uit Oberhausen. Een Schwar- zenzegger van 1 meter 81 met een donderslag van een straf corner. In januari 1982 debu teerde hij in die Mannschaft, na het goud van Barcelona '92 nam hij afscheid met 229 interlands en 144 doelpunten achter zijn naam. In Berlijn keerde hij te rug, 300 dagen voor de Olympi sche Spelen begon het weer te kriebelen bij de kale. Binnen de lijnen was hij weer de veldheer. Over de middenlijn kwam hij nooit, alleen voor de strafcomers. Tijdens de war- ming-up liep hij achteraan. On der druk maakte hij foutjes, maar die momenten waren spaarzaam. Met zijn imposante figuur intimideerde hij de volle dige voorhoede van oran il zijn inzicht gaf hij zijn spelers extra zelfvertrouvv v Voorstopper Tewes en 6' Honert vochten duels ih aan de voetballers Kohl Van Basten deden denl. die Tewes bijna allemaa t Hij maakte de spits van 1 i derlands elftal onzichtb haalde daarmee de gifar k de aanval van oranje. Op h kwam Veen nooit i j Mayerhöfen, op het midd i was Crucq niet de idea i vanger van Delissen. De aanvoerder liep vijf tén na zijn winnende tre gen Engeland een ham blessure op in het rechte „Zonder Delissen sloop rust in de ploeg", bemerl mans. Hij had Crucq ei naar voren geschoven e mee als voorstoppër in d gezet. „Zonder Crucq sl( onrust in de achterhoede zijn analyse na de nederla Oltmans opteerde voor als middenvelder. Hij ginj bij aan de optie Van den 1 een linie naar achter te ha De Nooijer als spits in te; „Dat had meer snelhei bracht in de aanval", gafl „Maar ik wilde Crucq uitj ren op het middenveld." Het experiment misluk! dat het duo Jazet/Delmee klikte. In de pauze (0-1) I Oltmans Crucq terug, pos Delmee als rechtsbac schoof Van Pelt door naai mid-mid positie bij zijl HDM. „Het haalde nie uit", gaf de coach toe. i geen spirit in de ploeg vechtlust, geen overtuigii was een van de' slechtst! strijden van de afgelopei Vreselijk." Nederland maakte niet tegen de hechte Duitse sie. Die bestond uit vier mannen met gezamenl jaar en 532 interlands hun namen. Want met 1 keerden ook de broers I Thomas Brinkmann teru Duitse ploeg. Tegen Indi en Nederland stonden z doelpunt toe. „De jongen ceerde Oltmans, „moet! seffen dat een mooie te niet volstaat tegen ploe( Duitsland, Australië en tan." Jan Tops was met zijn prestaties en zijn kritiek aan het adres van bondscoach Hans Horn de op vallendste Nederlandse deelne mer aan het Europees kam pioenschap voor springruiters in Sankt Gallen. De 34-jarige Brabander eindigde gisteren na een barrage om het brons als vierde en maakte een dag eer der de beste indruk in het team dat niet verder kwam dan de zesde plaats. Het aanvankelijk verregende evenement in het stadion Grün- denmoos kreeg toch nog een zonnige afsluiting met de Zwit serse equipe, net als twee jaar geleden in Gijon, en de verras sende Ier Peter Charles (na bar rage met de Brit Michael Whita- ker) als kampioenen. Tops kon zijn ergernis na de landenwedstrijd niet meer voor zich houden. „Ik mag het eigen lijk niet zeggen maar ik doe het toch", zei hij ruim buiten ge hoorafstand van zijn teamgeno ten. „Jos Lansink had hier met Libero H moeten rijden. Alleen dan hadden we een kans gehad op een medaille met het team. Easy Jumper maakte de gebrui kelijke foutjes, Libero H had ons kunnen redden met zijn altijd constante springen." Geconfronteerd met de harde kritiek van Tops wilde een stuurse Hom er niet veel woor den aan vuil maken. „Zijn me ning is me bekend", zei hij. „Hij mag zeggen wat hij wil. Tops weet net als iedereen dat ik al heel lang geleden besloten heb Libero H niet meer in titeltoer- nooien in te zetten. Dat werd me vorig jaar bij de Wereldrui- terspelen in Den Haag al niet in dank afgenomen. Maar het be sluit staat vast. Ik kom daar niet meer op terug." Lansink plaatste zich nog juist voor de individuele finale van zondag maar trok zich terug na een blamerende eerste ronde met vier springfouten. Dan deed Emile Hendrix, na een recente hernia-operatie pas laat in de ploeg gekomen, het een heel stuk beter. De ruiter uit Baarlo eindigde keurig met Anadolu Arabian op de gedeel de achtste plaats. Wout-Jan van der Schans was met Leroy Brown de zwakste schakel in de ploeg. Met twintig strafpunten in de twee omlopen was het EK- toemooi voor hem voorbij. Dopinggeval Afrikaanse Spelen wichtheffen, weigerde nadere mededelingen te doen over de aard van de stoffen. Bovendien kon hij niet zeggen welke straf de krachtsporter boven het hoofd hangt. Ogbodu is de tweede Nigeri- aan die is betrapt op dope-ge bruik. Eerder overkwam de sprinter Paul Egony dat. De an dere zondaars waren de worste laar Mohy Abdel Hareth uit Egypte, verspringer Karen Bo tha uit Zuid-Afrika en versprin ger Andrew Owusu uit Ghana. De Afrikaanse Spelen kunnen beter worden omgedoopt in de Doping Spelen. Gisteren kwam het vijfde dopinggeval naar bui ten. Gewichtheffer Najite Ogbo du diende zijn gouden medaille in te leveren nadat medewer kers van het laboratorium in de urinie van de Nigeriaan sporen van verboden middelen hadden ontdekt. Edward Tackla, hoofd van de medische commissie bij het ge- World Cup niet in Vikingschip De World Cup-wedstrijden sprint en allround, die op 9 en 10 december in het Vikingschip in Hamar zouden worden ge houden. zijn door de Noorse schaatsbond verplaatst naar de Valle Hovin-kunstijsbaan in Os lo. De Olympiahall in Hamar kampt met de naweeën van de zware overstromingen, die - Noorwegen eerder dit jaar par ten speelde. In het Vikingskipet stond op een gegeven moment 75 centimeter water. Herstel werkzaamheden nemen meer tijd in beslag dan de directie van het Vikingschip had ge hoopt. Het stadion was verze kerd tegen waterschade. Twee wagens passeren de resten van de gecrashte Yamaha van Ukyo Katayama. Zijn verwondingen vielen mee, maar mogelijk rijdt Jos Verstappen nog dit seizoen in zijn plaats. foto reuter Gemengde gevoelens bij het Rothmans/Williams-team. Aan de ene kant de overwinning van David Coulthard, maar aan de andere zijde de wetenschap dat Damon Hill vrijwel alle kansen op de wereldtitel heeft ver speeld. Aan spanning ontbrak het niet in Estoril. Aan bloedstollen de acties evenmin. Al bij de start sloeg de bezoekers de schrik om het hart, toen plotse ling de Tyrrell van Ukyo Kataya ma als een losgeslagen projec tiel door de lucht vloog. De boli de van de aardige Japanner was in contact gekomen met de Mi nardi van Luca Badoer, die als een soort springschans fungeer de. Pas na een ontelbaar aantal salto's kwam de Tyrrell onder steboven tot stilstand, daarbij een spoor van vernieling aan andere auto's achterlatend. De eerste diagnose wees op niet al te zware verwondingen, maar of de Japanner komend weekeinde starten kan bij de Grand Prix van Europa is hoogst twijfelachtig. Dat opent, curieus genoeg, opeens perspectieven voor Jos Verstappen om dit sei zoen toch nog een paar races te rijden. Zoals bekend is de Lim burger in onderhandeling met Tyrrell voor volgend jaar, maar er bestaat een kans -mocht Ka tayama niet hersteld zijn -dat het team nu al besluit Verstap pen een kans te geven. Opdracht Damon Hill was naar Portugal gereisd met maar één opdracht: koste wat het kost vóór Michael Schumacher eindigen, als het even kon met een klinkende overwinning. De uitgangsposi tie voor Hill was voortreffelijk. Niet voor de eerste keer bleek de Williams-Renault in de trai ning beter dan de Benetton. Voor de negende keer in dertien races stond Hill vóór Schuma cher in de startopstelling. Hill verspeelde, na een half uur pauze, bij de herstart van de race zijn betere startpositie. Schumacher kwam beter van zijn plaats en nestelde zich tus sen de beide Rothmans/Willi- ams-rijders. Daar kwam pas verandering in toen na achttien ronden zowel de wereldkam pioen als zijn grootste uitdager de pits opzochten. Zou het dan toch weer tot een prachtig duel Hill-Schumacher komen? De spanning was te snijden. Teambaas Frank Willi ams had vooraf al aangekon digd dat er geen teamorders zouden zijn. Dat gaf Coulthard in elk geval de mogelijkheid zijn eerste Grand Prix-zege tege moet te rijden. Maar wat gebeurde achter de Schot? Schumacher kroop zo wat in de versnellingsbak van Hill. Een duel op het scherpst van de snede tussen twee cou reurs die bij een botsing onge twijfeld een schorsing boven het hoofd zou hangen. Klasse In extreme situaties komt echter de ware klasse bovendrijven. En in dat opzicht is Schumacher duidelijk de betere van de twee. Op een haast onmogelijke plaats, een zeer enge chicane, zette de Duitser zijn aanval in. Wiel aan wiel gingen de twee kemphanen door de bocht. Even leek een botsing onvermij delijk, maar uiteindelijk moest Hill -niet voor de eerste keer - zijn meerdere erkennen in Schumacher. Net zoals de Brit over een aantal weken waar schijnlijk ook zal moeten erken nen dat de wereldtitel opnieuw een buit is voor Michael Schumacher. rob onderwater, i Tiende speeldag: Gent-Seraingf'^ dard-St-Truiden 1-1, Cercle-E»° Lierse-Charleroi 2-1RWDM-Aalfcel veren-Waregem 5-1, Lommel-BÏ.., Antwerp-Mechelen 1-2, Harl31 derlecht 0-4 Stand aan kop: Bflpl 23. Lierse 10-20, Anderlecht 9|p 1 10-18, Standard 10-17, RWüI, Charleroi 10-16, Harelbeke 10fw ren 10-13 Jen Zevende speeldag: Bayern M -li 1-0, HSV-Karlsruhe 0-0, Rostocl 2-0, Köln-Freiburg 1-1, StuttgJ bach 5-0, Bremen-Kaisersl. Ij ke'04-1860 Munch 1-1 Standi Bayern M 7-21, Dortmund 7-1 kusen 7-12, Bremen 7-12, Ros! St. Pauli 7-10, Schalke04 7-ll bach 7-10, Stuttgart 7-9, Frarl Düsseldorf 7-8, Karlsruhe 7-8. 1 Zevende speeldag: Arsenal-Soutjl 2, Aston Vil.-Nottingham 1-1, (K Coventry 5-1, Liverpool-Boltonj Man. City-Middlesbr. 0-1, Sheffl n.United 0-0, West Ham-Even» Wimbledon-Leeds 2-4, Newcastf"" 2-0. Stand: Newcastle 7-18, Mir 7-16, Liverpool 7-15, Arsenal 7-JL Vil. 7-14, Leeds 7-13, Middled Nottingham 7-11, Wimbledon 71 i sea 7-9, Tottenham 6-8, Sheff.r Blackburn 7-7, Everton 7-7, Queèt 6, Coventry 7-6, West Hjv( Southampt. 7-5, Bolton W. 7-4,1 7-L Pe iin Vierde speeldag: Cremonese-Rwii Lazio-Udinese 2-2, Milan-AtalJ r Napoli-Inter 2-1, Parma-Fiorerl,. Piacenza-Bari 3-2, Torino-Sampllj' Vicenza-Padova 2-1, Cagliari-Jufei 0. Stand: Milan 4-12, Juventusl poli 4-10, Lazio 4-8, Udinese 4f' 4-7, Sampdoria 4-6, Fiorentina 4tQi za 4-6, Torino 4-5, Inter 4-4, Rke Atalanta 4-4, Piacenza 4-4, f Padova 4-1Cagliari 4-1CremorKe MAANDAG 25 SEPTEMBER 1995 Nederlander scoort zijn eerste droomgoals voor Arsenal In zijn zevende wedstrijd in de league heeft Dennis Berg kamp de eerste treffers voor Arsenal gemaakt. Aan de hand van de uitblinkende Nederlander werd Southamp ton verslagen, 4-2. De .Gunners' behoren daardoor weer tot de top van Engeland. Bergkamp was niet de enige topschutter in een produktieve bui. De eerste commen taren zeiden dat de aanvallers in de league dit weekeinde goal-crcizy'waren. Fowler maakte er vier voor Liverpool, Shearer leidde met drie treffers het herstel van Blackburn in, Yeboah bracht met opnieuw drie doelpunten voor Leeds zijn totaal op tien. senal de voorsprong kwijt. Watson en Monkou, ooit nog eens Feyenoorder, scoorden voor ,the Saints'. Na de rust brak Bergkamp het duel op nieuw open, deze keer met een vliegend schot van 25 meter. Ar senals succesvolste schutter van dit moment, Wright, besliste de ontmoeting met zijn zesde sei zoenstreffer. Arsenal blijft onge slagen, Bergkamp was opge lucht. „Deze treffers nemen de druk op mijn schouders enings- zins weg. Er is niet zo goed ge speeld, maar de punten zijn binnen. Daar ging het om." Duitsland Naast Bergkamp was er nóg een Nederlander die scoorde. Dat was verdediger Monkou voor Southampton. In de acht wed strijden van zaterdag werd a3 31 keer gescoord. Zeven keer bij Liverpool - Bolton (5-2), zes maal bij Blackburn - Coventry (5-1), Arsenal - Southampton (4-2) en Wimbledon - Leeds (2- 4). Opvallend was tussen de reeksen van voltreffers door dat het hooggeklasseerde Manches ter United bij Sheffield Wednes day niet verder kwam dan 0-0. Tien en een half uur in de competitie hebben de fans van Arsenal moeten wachten op de eerste uitbarsting van Berg kamp. Die kwam zaterdag na 17 minuten. Met een beheerste volley van de rechtervoet rond de hij een door Leidenaar Glenn Helder opgezette aanval af. Korte tijd later maakte inter national Adams er 2-0 van, maar nog voor de rust was Ar- Bayern München heeft zaterdag ooic de zevende wedstrijd van de competitie gewonnen. Dat is een record in 32 jaar Bundesli- ga. De beste reeks was al in het bezit van de club. Zes succes volle partijen bij het begin van het seizoen in 1984-'85. De ranglijst geeft daardoor reeds nu een wat onwezenlijk UEFA handhaaft straf Dinamo Kiev geneve De UEFA heeft gisteren de straf voor Dinamo Kiev, drie jaar uitsluiting van Europees voetbal, gehandhaafd. De beroeps commissie van de UEFA, die een zitting van vier uur hield en onder anderen de verdachten hoorde, bevestigde tevens de straf voor Vasil Babitsjoek en Igor Soerkis, vice-voorzitter en manager van Dinamo. Ze zijn voor het leven uitgesloten van officiële functies in het voetbal. Antheunis ontslagen bij Waregem brussel» Na tien speeldagen in de Belgische competitie zijn al vijf trainers in de hoogste klasse ontslagen. Gisteren was Aimé Antheunis van Waregem aan de beurt, wiens ploeg een dag eer der met 5-1 had verloren bij Beveren. Voorlopig is assistent Ger- rit Laverge de technisch verantwoordelijke. Waregem staat laatste, met vijf punten. De andere trainers voor wie het seizoen maar kort duurde: Thissen (Seraing), Neumann (Anderlecht), Meeuws (KVMechelen) en Hermans (Lommei). beeld. Bayern München heeft al zeven punten voorsprong op de eerste achtervolger, Borussia Dortmund. De titelverdediger won reeds vrijdag van Eintracht Frankfurt, 4-3. De nummers drie en vier, Leverkusen en Werder Bremen, hebben al ne gen punten achterstand. Bayern rekende dit weekein de af met één van de concur renten, Leverkusen. In het eigen Olympia-stadion werd moei zaam gewonnen, 1-0. Mön- chengladbach verloor voor de tweede achtereenvolgende keer, nu bij VfB Stuttgart: 5-0. Trainer De Mos zag Werder Bremen op eigen veld gelijk spelen in het topduel tegen Kaiserslautern, 1 - 1. België Jan Boskamp levert vakwerk in Brussel. Nog geen maand gele den was Anderlecht in last en \Toeg de leiding de Nederlandse trainer alsjeblieft terug te keren. Sindsdien heeft de recordkam pioen van België alles gewon nen. Anderlecht versloeg giste ren Harelbeke met 4-0 en doet gewoon'weer mee om de titel. Anderlecht staat alweer op de derde plaats, heeft weliswaar nog vijf punten achterstand op Club, maar tevens een duel minder gespeeld. Lierse, ge traind door Eric Gerets, is ver rassend tweede. Lierse versloeg Charleroi met 2-1. Italië Bergkamp en Jonk zijn weer ge lukkig op de Engelse en Neder landse voetbalvelden, maar bij Inter is weinig veranderd. De vorige club van het Nederlandse duo dreigt alweer een mislukt seizoen te draaien en de positie van trainer Ottavio Bianchi staat zwaar onder druk. Inter verloor gisteren met 2-1 bij Na- poli en heeft na vier wedstrijden al acht punten achterstand op stadgenoot AC Milan, dat voor de vierde keer won. AC Milan is de competitie in drukwekkend begonnen en voegde een zege van 3-0 op Ata lanta toe aan de erelijst. Desailly opende de score met een kop bal, het was het derde doelpunt van de Fransman in 47 compe titieduels. De doelpunten van Baggio en Di Canio vielen pas in de laatste drie minuten, fn de tweede helft was de Liberiaan Ian Wright (rechts) maakt aan het publiek duidelijk om wie het zaterdag draaide bij Arsenal: Dennis Bergkamp. De Nederlander scoorde twee schit terende goals, zijn club won met 4-2 van Southampton. foto epa Weah uitblinker. Hij bereidde onder meer de twee doelpunten voor. De Bulgaar Hristo Stoitsjk- ov was al bekritiseerd bij Parma, net als trainer Scala. Stoitsjkov omdat hij niet scoorde, Scala omdat hij afweek van het sys teem met twee aanvallers dat de laatste jaren zo veel successen bracht. Scala opteerde aanvan kelijk voor drie aanvallers, maar kwam daarop terug. Parma won van Fiorentina met 3-0. De van Barcelona gekomen aanvaller Stoitsjkov scoorde gisteren voor het eerst in de competitie en bereidde de tweede treffer voor. Het laatste doelpunt was van Benarrivo, diens eerste in 98 wedstrijden Serie A. Spanje In de zomer heerste financiële crisis bij Real Madrid. Die is in geruild voor sportieve malaise. De op papier belangrijkste te genstander van Ajax in de Champions League speelde bij het nog ongeslagen Betis Sevilla 0-0. Dat betekénde dat de kam pioen, inclusief de nederlaag te gen Ajax, voor de vierde keer op rij niet wist te winnen. Atletico Madrid en Espanol, de tweede clubs van de steden Madrid en Barcelona, zijn samen koploper, met twaalf uit vier. Real speelde bijna een half uur met tien man, nadat verde diger Quique zijn tweede gele kaart zag. Voorzitter Gil van Atletico Madrid, die jarenlang droomde van de koppositie en daartoe miljoenen investeerde en tal van trainers ontsloeg, heeft ein delijk zijn zin. Zijn club is met Espanol als enige nog zonder puntverlies. Atletico won de moeilijke uitwedstrijd tegen Gijon met 2-0, door doelpunten van Vizcaino en een strafschop van Penev. De Bulgaar is top scorer met zes doelpunten. Espanol bleef op gelijke hoogte door in Baskenland met 1-0 te winnen van Real Sociedad. Ook hier een Oosteuropese treffer, van de Roemeen Raducioiu. Barcelona en, verrassend ge noeg, Compostela, volgen goed BUITENLAND sc/jd Vierde speeldag: Falkirk-Motheikti Hearts-Celtic 0-4, Kilmarnock-AtL 2, Raith R.-Partick 3-1, RangersT 0-1 Stand aan kop: Celtic 4-ÏOT 4-9, Hibernian 4-8, Aberdeen 4fi R. 4-6, Partick 4-5. Lj op twee punten van de koplo pers. Na de 2-2 tegen Merida van twee weken geleden won Johan Cruijff voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de competitie: 2-0 tegen het nog puntloze Rayo Vallecano. Turkije Istanbulspor, waar Leo Been hakker en Fritz Korbach de trai ners zijn, is op de zesde speel dag van de Turkse competitie gezakt naar de laatste plaats van de ranglijst. Istanbulspor ver loor de stadsderby bij Bèsiktas met 5-2. Bij Istanbulspor voet ballen de oud-ajacieden John van den Brom en Peter van Vos- Vierde speeldag: Betis-R. Oviedo-Bilbao 0-0. Barcelona-Vaj 0, Valericia-Zaragoza 0-0, Col Merida 1-0, Salamanca-Valladolifl nerife-Deportivo 1-1, Albacete-d Sociedad-Espanyol 0-1, SantandT 1-1, Atl.Madrid-Gijon 2-0 Standff Atl Madrid 4-12, Espanyol 4-12>t na 4-10, Compostela 4-10, Betii. bao 4-7, Oviedo 4-7, Deportivo 41 cia 4-7, Gijon 4-6, Albacete 4-6f' Hateley naar C glasgow rtrf Mark Hateley keert teru Engeland, na elf jaar ell- hebben gespeeld. QueeiT Rangers kocht de aanvallj drie miljoen gulden vL Schotse Glasgow Rangen^ ley, die binnenkort 3 wordt, heeft in vijf jaar Rangers meer dan h doelpunten gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16