Sensor lapt regels aan laars Leiden Regio Tuinhuis Meubelplein 'in opspraak' Oude baas vecht baan bij concurrent aan Alzheimervereniging voor Leiden en regio Project voor peuters migranten ter ziele ;DAG 19 SEPTEMBER 1995 ivee keer brand in huis krrcEESTEen 57-jarige bewoner van de Balistraat in Oegst- s[ is gistermorgen met ademhalingsproblemen naar een arts I racht na een raadselachtig brandje in zijn woning. Na een ding van rookontwikkeling in het huis ontdekten brandweer ziji politie dat in het huis de vloer naast de televisie in brand nd. De brandweer bluste en de politie nam de man mee. Na ijdei i tijdje kwam er tot verbazing van de brandweer melding van ovf ereen brand in hetzelfde huis. Opnieuw kwam de brandweer gers jctie. Naar de oorzaak van de brandjes wordt vandaag uitge- dam id onderzoek ingesteld, de pho n to vernield xtgeest Een vandaal heeft zaterdag op de Rhijngeester- iatwegin Oegstgeest de auto van een 59-jarige Warmondse P idom bekrast. De dader moet snel geweest zijn, want de uw kwam tien minuten nadat zij haar auto had geparkeerd ugen toen was het kwaad al geschied. Er was ook een deuk ii auto getrapt. jj eidse jongen aangereden ifrdorpBij een botsing op de Engelendaal in Leiderdorp is n termiddag een 12-jarige jongen uit Leiden gewond geraakt. V jongen werd bij het oversteken van de weg aangereden door n 28-jarige automobiliste uit Zoeterwoude-Dorp. Hij is met t de taafwonden en vermoedelijk een lichte hersenschudding ergebracht naar het Rijnlandziekenhuis. ettingbotsing op Prinsenweg enaar Na een kettingbotsing op de Prinsenweg in Wasse- moesten gistermiddag drie totaal vernielde auto's worden jesleept. Een 81-jarige automobilist uit Leiden moest rem- 11 in voor een aantal fietsers dat van het fietspad de weg op reed. - n 72-jarige Hagenaar botste bij de Leidenaar achterop en rd op zijn beurt van achteren aangereden door een 85-jarige igenaar. De 79-jarige echtgenote van de Leidenaar raakte licht wond. gi uim dertig bekeuringen ienaar Bij een verkeerscontrole op de kruising van de zo urtweg met de Landscheidingsweg in Wassenaar zijn gister- w ond in het spitsuur 33 automobilisten bekeurd. De meeste be- r a, mrders gingen op de bon omdat zij links- of rechtsaf sloegen, aa, wijl dat op die kruising verboden is. Een aantal automobilis- •en iwerd bekeurd omdat zij door rood reden. leiderdorp» Het Meubelplein in Leiderdorp raakt misschien zijn houten tuinhuis kwijt. Het gemeentebestuur heeft bedenkingen bij het verzoek van het Meubelplein om het gebouwtje, dat niet in het bestemmingsplan past, tijdelijk te mogen blijven gebruiken. ,,Er is een onduidelijkheid over het tijdelijke van het gebruik. Voordat je het weet staat het er permanent", zegt wethouder A. van Dijk (BBL). Daarbij komt volgens hem dat de welstandscommissie het houten tuinhuis niet vindt passen op het plein. „Als het om tijdelijk gebruik gaat, willen we nog wel eens over zo'n negatief advies heen stappen. Bijvoorbeeld als er een bepaald probleem overbrugd moet worden. Maar of daarvan hier sprake is, wordt niet duidelijk." De wethouder sluit niet uit dat het tuinhuis toch mag blijven staan als de ondernemers met goede argumenten komen. Het gebouwtje werd in april neergezet voor een plantenactie die het Meubelplein samen met een tuincentrum organiseerde. Het was de be doeling om het na de actie weg te halen, maar dat kwam er niet van. De ondernemers vonden het wel leuk staan. Het idee borrelde op om het tuinhuis te laten staan totdat er 'iets definitiefs' voor in de plaats komt. Het Meubelplein heeft plannen voor een face-lift en daar hoort ook de vestiging van een koffie-corner of iets dergelijks bij. Volgens een woordvoerder van het Meubelplein komt het gebouwtje verder goed van pas bij de vele activiteiten die de Stichting Promotie Meubelplein organiseert. „Tijdens het volksdansfeest afgelopen weekeinde hebben de dansers zich er verkleed. Ook kon er een kopje koffie worden gedronken." FOTO LOEK ZUYDERDUIN r^)ief bekent 3 inbraken bjj ierdorp jolitie heeft een 33-jarige Sy denaar aangehouden we- c|j is diverse inbraken in Lei- dorpse kelderboxen. De heeft tijdens zijn ver- 23 inbraken bekend. In de maanden mei tot en et juli was er sprake van n ware inbraakgolf in deze rgruimten. Zo werden on- rmeer kelderboxen aan de |Aphorst, Lokhorst, nthorst en de Corstlaan lengebroken. Ook bekende Leidenaar een inbraak in n fotozaak. De buit bestond vaak uit etsen. De Leidenaar ver licht de rijwielen vervolgens van de opbrengst kocht verdovende middelen, et behulp van getuigen die man op een gestolen fiets i;en rijden, kon de de da- trworden aangehouden. Buurt klaagt over trillingen De buren van Sensor Nederland bv aan de Roukooplaan in Voorschoten hebben last van trillingen die het bedrijf veroorzaakt. Sensor laat zijn machines dag en nacht draaien, langer dan is toegestaan. Bovendien heeft de onderneming tegen de regels in het aantal machines uit gebreid. De gemeente heeft een dwangsombeschikking aan het bedrijf opgelegd, vanwege het overtreden van de huidige hinderwetvergunning. VOORSCHOTEN ALICE VAN SCHUPPEN Sensor Nederland bv, een be drijf dat vreemd genoeg meet apparatuur produceert om tril lingen te meten, heeft inmid dels een verzoek om schorsing van de dwangsom ingediend. Enkele maanden geleden heeft de onderneming een aanvraag ingediend bij de gemeente om een verruiming van de vergun ning, waarmee als het ware de huidige overtredingen gelegali seerd kunnen worden. Volgens H. de Boêr, juridisch medewerkster van de afdeling bouw en milieu van de gemeen te, staan de aanvraagprocedure en de afhandeling van de dwangsombeschikking los van elkaar. „Het is in theorie moge lijk dat de nieuwe vergunning wordt verleend voordat de dwangsomprocedure is afge handeld", aldus De Boer. „Wij kunnen een bedrijf niet verbie den een aanvraag in te dienen voor verruiming van de vergun ning. De dwangsom wordt ge- eist vanwege het overtreden van de huidige vergunning en niet vanwege de trillingsoverlast." E. Eisma, bewoner van de Es- senlaan kreeg vanaf begin dit jaar last van de trillingen. „We hebben een onderzoek laten doen om aan te tonen waar de trillingen vandaan komen", zegt Eisma. „Toen bleek dat Sensor de veroorzaker was, hebben we drie maanden lang geprobeerd om met het bedrijf tot een op lossing te komen, maar we wer den steeds met een flinke kluit in het riet gestuurd." Vervolgens klopte Eisma bij de gemeente aan om aan te dringen op naleving van de wet door het bedrijf. „De gemeente heeft in deze zaak een dubbel gezicht", vindt de gedupeerde omwonende. „Zowel de belan gen van het bedrijf als de belan gen van de bewoners moeten door de gemeente worden be hartigd. De gemeente handelt volgens de regels van de wet, maar niet volgens de intentie van de wet." De Boer verklaart dat de aan vraag van Sensor voor verrui ming van de bestaande vergun ning wordt beoordeeld op een aantal kriteria. „Er wordt onder meer ook gekeken naar eventu ele schade voor de omgeving. Het onderzoek naar de trillings overlast ligt nu ter beoordeling bij de gemeente, maar zal zeker invloed hebben op de uiteinde lijke beslissing over de aan vraag." Laatste woord Eisma vreest dat Sensor uitein delijk het laatste woord zal heb ben. „Bedrijven hebben nu een maal meer macht", aldus de Voorschotenaar. „Ons gezin heeft erg veel last van de trillin gen, wij worden gedwongen om onze biezen te pakken." De directeur van Sensor Ne derland bv was niet bereid tot het geven van commentaar. HM VAN WANROOY ladat hij vier jaar voor het Kat- fjkse bedrijf Decos Software igineering BV had gewerkt Dnd Leidenaar D. Stenvers het Ö|d orden in Nieuwegein bij en nder softwarebedrijf, Bru- el Systems BV, te gaan wer en. En dat deed hij twee laanden geleden ook. Zijn ou- ie werkgever werd daar boos ver. Hij vond dat de systeem- nalist helemaal niet naar deze oncurrent had mogen over lappen. Dat was indertijd bij •e indiensttreding van Stenvers door Decos-directeur Veger immers bedongen. „En dat beding is in dit geval geschonden", hield de advo caat van eiser Decos de recht bankpresident Van Delden gis teren in kort geding voor. Hij voerde namens zijn cliënt aan dat Stenvers bij Brunei 'via de achterdeur in diénst was geno men'. „Toen bleek dat Decos in een bepaalde periode geen de- taché aan Brunei kon leveren, hebben ze hem maar in dienst genomen. Dat is immers veel goedkoper. En daardoor is mijn cliënt weer een opdracht mis gelopen", stelde de advocaat, die er op wees dat het Katwijk- se softwarehouse al in '93 - via een dochterbedrijf - zaken met Brunei deed. Bij zijn vertrek zou Stenvers ook met het klan tenbestand 'aan de haal' zijn gegaan. „Er is geen sprake van een zakelijke relatie tussen Brunei en Decos", betoogde de advo caat van het Nieuwegeinse be drijf. „Met twee facturen uit '93 kun je dat toch moeilijk sta ven." De verdediging achtte de switch van Stenvers niet on rechtmatig. „Integendeel. Het is een carrièrekans. Bij Brunei is hij projectleider geworden die automatiseringsprocessen begeleidt. Brunei heeft 25 men sen in dienst, Decos is van 22 naar 4 man personeel gegaan. Waar liggen dan de promotie kansen?" Verbieden Decos is het daar niet mee eens en vraagt de rechtbank om Stenvers te verbieden bij Bru nei te blijven werken en Brunei te verbieden hem in dienst te houden. De rechter doet op 26 sep tember uitspraak. it is Hettol- iis aan de "psstraat 53 Oegstgeest. Den in 1899 tol werd 'geheven, tdween de igboom ft het huis. nze foto- aafWim ijkman door- uist dagelijks groot deel de streek het nieuws tor de krant beeld vast te Sgen Tijdens ritten komt 'angs allerlei 'toldige' plek- 5die niet di- hot news tomen, maar et zeker 'aard zijn c Een nieuwe vereniging behar tigt vanaf donderdag de belan gen van mensen die met de mentie te maken hebben. Het gaat om de Alzheimer Vereni ging Zuid-Holland Noord. De vereniging richt zich op de Leidse regio, de Duin- en Bol lenstreek en de Rijn- en Veen- streek. De club wordt opgericht, om dat de nieuwe leden in spé het belangrijk vinden dat mensen dicht bij huis informatie kun nen krijgen over dementie. Ook ondersteuning van verzorgers in de eigen regio staat voorop. Daarnaast wil de vereniging de doelstelling van de landelijke Alzheimerstichting met regio nale activiteiten ondersteunen. De landelijke club staat achter het initiatief. Op donderdag 21 september is de oprichtingsbijeenkomst in de sportzaal van de woonfiat bij het St. Elisabethziekenhuis in Leiderdorp. Hoofdspreker van de avond is P. de Ruiter, erva ringsdeskundige en sociaal psy chiater. Hij zal uitleggen wat dementie eigenlijk is. Na de pauze vertelt loosen, hoofd dagbehandeling over de zorg die dementeren den krijgen tijdens de dagbe handeling in een verpleeghuis Er zijn diverse stands waar be zoekers informatie kunnen krij gen. De zaal is om half acht open. Het programma begint om 20 uur. CHEF HENNY VAN EGMOND. 071 -356414, PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071-356429 leiderdorp» judy nihof Het project ,voor Turkse en Marokkaanse peuters en hun moeders in sociaal cultureel centrum Sjelter in Leiderdorp krijgt geen vervolg. De gemeen te wil geen subsidie meer geven, omdat de deelname het afgelo pen seizoen tegenviel. Voor waarde voor het verkrijgen van subsidie was dat er minstens acht peuters meededen. A. Wa- gemans van Sjelter begrijpt de beslissing van de gemeente 'heel goed'. Ze constateert dat de doel groep van Turkse en Marok kaanse peuters in Leiderdorp eigenlijk gewoon te klein is om er aparte activiteiten voor te or ganiseren. Volgens gegevens van de burgerlijke stand zijn er in de gemeente ongeveer vijf tien peuters die voor het project in aanmerking kwamen. „Het was moeilijk om de groep vol te krijgen. Er waren aanvankelijk wel genoeg inschrijvingen, maar in de loop van het project waren er uitvallers. Er kwamen ook wel weer aanmeldingen bij, maar we kwamen niet meer aan de acht." Het project voor 'peutermi granten', die vaak kampen met een taalachterstand, was be doeld als een voorbereiding op de peuterspeelzaal. Terwijl de kinderen spelenderwijs Neder landse woordjes leerden, kregen de moeders in een aparte groep uitleg over kinderopvang en wat daarbij komt kijken. Over de in houd en het effect van het pro ject was Wagemans van Sjelter wel tevreden. Zo zijn in- midddels drie kinderen doorge stroomd naar de peuterspeel zaal. Nu het project van Sjelter ter ziele is, is het volgens Wage mans nodig dat de Stichting Kinderopvang Leiderdorp (SKL) zich meer richt op Turkse en Marokkaanse moeders, bijvoor beeld door folders in het Ara bisch uit te geven. „De drempel is vaak niet het geld dat kinder opvang kost, maar de onbe kendheid ervan." Ondernemers Bedrijvenweg richten belangenvereniging op op de Bedrijvenweg was begin dit jaar de allereerste aanleiding voor de ondernemers om de koppen eens bij elkaar te ste ken. De vrees bestond namelijk dat hiermee het 'hek van de dam' zou zijn. „Het pand er naast stond te koop. Men was bang dat hierin misschien ook wel zo'n club zou komen en dat je hier, voor je het wist, een soort seksboulevard zou krij gen", aldus Timmermans. De meeste ondernemers menen dat een seksclub eigenlijk niet thuishoort op een bedrijventer rein, en daarbij vinden ze de ge meente Leiderdorp aan hun zij de. Momenteel pluist de ge meente dan ook uit, of het bor deel op het terrein eigenlijk wel bestaansrecht heeft. leiderdorp judy nihof Wie in Leiderdorp vraagt naar de Bedrijvenweg, wordt negen van de tien keer naar De Baan- derij gestuurd. De Bedrijvenweg geniet nu eenmaal weinig be kendheid. Te weinig, vinden de ondernemers van het bedrijven terrein in de Achthovenerpol- der. Het is volgens hen hard no dig dat het gebied een naam krijgt en er goede bewegwijze ring komt. Deze punten staan straks hoog op de agenda van de ver eniging, die de ondernemers van de Bedrijvenweg willen op richten. Binnen afzienbare tijd moet die vereniging een feit zijn. „Een tijdje geleden hebben we gekeken of er interesse was om zo'n vereniging op te rich ten. Tot dusver heeft tachtig procent aangegeven mee te wil len doen. Maar als het eenmaal loopt, dan komt de rest vanzelf wel, denk ik", zegt R. Timmer mans, een van de initiatiefne mers. De Bedrijvenweg ligt temid den van landerijen met grazen de koeien en boerderijen. Een beetje geïsoleerd van de be woonde wereld dus. Het uit zicht vanuit het raam van zijn kantoor mag dan prachtig zijn, er kleven ook bezwaren aan de plek, weet Timmermans. Veel mensen verwachten in dat ge bied geen bedrijventerrein. „Zelf ben ik er ook drie keer voorbijgereden toen ik voor het eerst een kijkje wilde nemen." De vestiging van seksclub Joy Als de vereniging straks van de grond is gekomen, wil zij verder aandacht besteden aan het vergroten van de veiligheid op het terrein. Zo staat het ver beteren van de verlichting al op het wensenlijstje. Een ander aandachtspunt is het ontbreken van openbaar vervoer. Het zijn allemaal zaken waarover de ver eniging met de gemeente van gedachten wil wisselen. Werk nemers van de Bedrijvenweg moeten over eigen vervoer be schikken, want een bus komt niet in de buurt. „Een nieuwe buslijn is waarschijnlijk niet haalbaar, maar misschien is het mogelijk dat de bus die even verderop rijdt, een paar keer per dag in de buurt stopt", aldus Timmermans. Nieuw fietspad langs spoorlijn VOORSCHOTEN Langs de spoorlijn tussen het Strauszplantsoen en het Trompplcin in Voorschoten wordt een nieuw fiets- en voetpad aangelegd. Door de werkzaamheden, die volgende week beginnen, zal het bestaan de fietspad steeds voor een deel niet toegankelijk zijn. De werk zaamheden duren naar verwachting zes weken. Voor de aanleg van het nieuwe fiets- en voetpad moet langs het huidige pad twee meter bosplantsoen worden weggehaald. De ber men worden uiterlijk komend voorjaar opnieuw ingezaaid. VRIJE TIJD Rijnland Ziekenhuis helpt St. Maarten Medical Centre Het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp heeft enkele tonnen aan hulpgoederen gestuurd naar het Sint Maarten Medical Centre. De spullen zijn afkomstig uit het eigen magazijn of zijn kosteloos ter beschikking gesteld door leveranciers van het ziekenhuis. De zen ding omvatte onder meer zuurstof- en narcose-apparaten, bloed drukmeters, medicijnen, operatiehandschoenen, injectienaalden en witte jassen. Anesthesist C. van Tulder, vrij gevestigd specialist in het Rijnland, nam het initiatief voor deze actie. Hij was een dag voor orkaan Luis losbarstte op het eiland gearriveerd om tijdelijk in het ziekenhuis als anesthesist te werken. Dat ziekenhuis kampte na de orkaan met grote problemen omdat het meer patiënten moest opnemen dan het aankon. Bovendien was het zwaar beschadigd, zo liet Van Tul der Rijnland weten. Hij zei ook het daar gebruikte materiaal niet meer te vertrouwen. Het Rijnland Ziekenhuis kwam vervolgens snel in actie en organiseerde in een mum van tijd de zending. LEIDEN Ruilavond. Postzegelvereniging Philatelica Leiden houdt op donder dag 21 september de eerste ruilavond van het nieuwe seizoen. The ma: de USA en de islamitische wereld. Bij voldoende belangstelling is er tevens bingo. Plaats: Anthonie Duycklaan 1Aanvang 20 uur. Sensualiteit. De praktijk voor Massage, Dans en Lichaamstherapie geeft vanaf donderdag 21 september een vrouwengroep 'kracht en sensualiteit' in vrouwencentrum Hara aan de Bonairestraat. Infor matie: 071-144446. Troeteldier. Tijdens de kleindierenshow Beestenspul in de Groen - oordhallen heeft zaterdag 23 en zondag 24 september de verkiezing van het 'troeteldier van het jaar' plaats. Deelnemers kunnen hun lie velingsdier opgeven op nummer 071-212521. Fietstocht Fietsvereniging Swifttoer organiseert op 24 september de Amstelrit. Er kan 35 of 70 kilometer gefietst worden. De start is tus sen 8.30 en 12 uur vanaf het clubhuis aan de Willem van de Made- weg. Deelname kost 2,50 giilden, deelnemers onder de 16 betalen 1,50 gulden en gezinnen 5 gulden. ALPHEN AAN DEN RIJN Gastouders. Voor aanstaande gastouders organiseert het Gastouder bureau woensdag 20 september om 20 uur een informatie-avond. Er is een videopresentatie en tevens komt een ervaren gastouder aan het woord. Plaats van handeling is het gebouw van de Leidse Wel zijnsorganisatie, Breestraat 117. Informatie: 071-122441. Kinderen. De stichting Thuiszorg Groot Rijnland begint op donder dag 21 september met een Gordon-cursus 'Effectief omgaan met kinderen'. De cursus duurt tot 30 november en wordt gegeven in het wijkgebouw aan de Stuifzwam. Deelname kost 240 gulden en voor echtparen 400 gulden. Informatie: 071 -161467. OEGSTGEEST Scouting. Scoutinggroep Shawano's bestaat 50 jaar. Daarom houdt de groep zaterdag 23 september een reünie in haar clubhuis aan de Abtspoelweg. De bijeenkomst begint om 19 uur. Informatie: 071- 153082.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13