SJJO wil popfestival bij Klinkenbergerpias Regio Leiden/Rijn Veenstreek ï/eense jeugd skeelert van café naar café Scouts rond de suikerspin Old-timerdag trekt veel bekijks 1AANPAG 18 SEPTEMBER 1995 'G.A Jongen van bromfiets geslagen yMssENAARDe Wassenaarse politie trof zaterdagnacht rond een uur een hevig bloedende Wassenaarse jongeman aan op de Van Ri Zuylen van Nijeveltstraat. De jongen was van zijn bromfiets ge slagen en beroofd van een horloge en een gouden ketting. Zijn drie belagers zouden zijn weggereden op snorfietsen. De jonge- nian is naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Naar zijn overvallers wordt nog gezocht. Leiderdorpse over de kop in; oPfiSTGEESTEen 21-jarige Leiderdorpse maakte gistermiddag een pijnlijke val. Zij fietste op de Eloresstraat in Oegstgeest, toen de jas die over het stuur van haar fiets hing, verstrikt raakte tus sen de spaken van het voorwiel. De vrouw sloeg daardoor over de kop en moest met schouderletsel worden overgebracht naar i het Academisch Ziekenhuis Leiden. Pizzabezorger gestoken san den run» Aan de Herenhof in Alphen aan den Rijn is 6 gisteren een 17-jarige pizzabezorger beroofd en met een mes ge- =r stoken. Een man vroeg de jongen geld te wisselen. Toen de be- Ks zorger zijn portemonnee trok, deed de onbekende man een jeep naar de inhoud. Tijdens de worsteling die daarop ont stond, trok de rover een mes en verwondde de bezorger in zijn «zicht. De politie hield gisteravond nog een 35-jarige Alphenaar aan die aan het signalement van de dader voldeed. Man breekt neus 3 31 alphen aan den run Een 24-jarige Schiedammer heeft zaterdag- avond zijn neus gebroken bij een ongeval met zijn auto op de lu Rijksweg 11 in Alphen aan den Rijn. Nabij de bocht met de Goudseschouw reed de man rechtdoor. Hij kwam in botsing ;n schrikhek, vervolgde zijn weg over een zanddijk en Hie kwam tegen een tweede zanddijk tot stiltstand. Ook twee inzit- nov lenden uit Schiedam, 22 en 23 jaar oud, moesten met respectie- i Om velijk arm- en rugletsel in het ziekenhuis worden opgenomen. De brandweer moest eraan te pas komen om de 23-jarige te be- uk vrijden. Alle gewonden zijn naar Leidse ziekenhuizen overge- iracht. Man bedreigd en beroofd ien aan den run Een 32-jarige Alphenaar is zaterdagavond in parkeergarage onder de Ridderhof in zijn woonplaats be roofd van een portemonnee met honderd gulden. De man werd aangesproken door een jongeman van ongeveer 20 jaar die een II rode hoofddoek droeg. Hij bedreigde de Alphenaar met een mes in eiste geld. Tijdens een worsteling die daarop ontstond, viel de orde beurs van de Alphenaar op de grond. De man griste de porte feuille weg. Alcoholcontrole in Oegstgeest oegstgeest De politie heeft vrijdagavond op de President Ken- D- nedylaan in Oegstgeest een alcoholcontrole uitgevoerd. Daarbij me creeg een 25-jarige man een boete van 320 gulden, omdat hij bij 2inr Ie ademanalyse boven de toegestane limiet scoorde. Een 55-ja- elei jge Noordwijker bleek eveneens te diep in hefglaasje te hebben jekeken. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Op de A44 Wa' lield de politie een automobilist aan die moeite had de rijbaan Ce e volgen. De 44-jarige man had te veel gedronken en kreeg een i-verbaal een een rijverbod voor een aantal uren. Duo bedreigt jongeman alphen aan den run Twee ongeveer 18-jarige jongens hebben vrijdagavond geprobeerd een 14-jarige jongen te beroven. De jongen die over de Dijksloot fietste, werd ter hoogte .01 bruggen die toegang geven tot de Bachsingel en de Schelfhorst aangesproken door het duo. Ze dwongen hem te stoppen en zijn .^portemonnee te openen. Om hun dreigement kracht bij te zet- 11 Ien trapten ze tegen zijn fiets. Toen een andere fietser naderde, vluchtten ze. aan den run Een 77-jarige Alphense is zaterdagmiddag beroofd van haar tas. Ze reed over het fietspad van de President 07 Kennedylaan in Alphen aan de Rijn in de richting van de Oranje 02 Nassausingel. Haar tas hing aan haar linkerarm. Ze werd inge- haald door een jongeman op de fiets. Hij trok de boodschappen- jjj tas van haar arm, stopte even verderop en haalde de portemon nee eruit. De tas liet hij op het fietspad achter. In de beurs zat bedrag van vijftig gulden. Ook een 50-jarige Alphense fiets- 07 ster is zaterdagavond beroofd van haar tas. Ze reed over het Rondeel en werd ingehaald door een jongeman op een fiets. Ze 07] moest van de man stoppen. Vervolgens trok hij haar boodschap pentas uit de hand en fietste daarmee weg. In de tas zat een por temonnee met 85 gulden. Vermoedelijk gaat het in beide geval- i dezelfde dader. Tasjesrover actief ja! jaé i m De bevers, kabouters en de welpen van Scouting Zoeterwoude konden zaterdagmiddag met hun vriendjes naar de kindermiddag die hoorde bij de grootse viering van het 50-jarig bestaan van de padvinders. In de grote tent naast het Scoutingclubgebouw verdrongen de kin deren zich onder meer om het suikerspin-appparaat. FOTO HIELCO KUIPERS VRIJE TIJD Een popfestival in Oegstgeest. Dat is net zoiets als de jaarvergadering van de Heli's Angels in Staphorst. Maar directeur Johan van der Sloot van de stichting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest (SJJO) laat zich niet weerhou den door het volstrekt ontbreken van een rock- rolltra- ditie in het dorp. Hij wil samen met een legertje vrijwilli gers Oegstgeest aan zijn eerste popfestival helpen. Ergens in juni van 1996 moet het gaan gebeuren, aan de oevers van de Klinkenbergerpias. beschikbaar. Het budget kan worden aangevuld met spons orgelden. Van der Sloot is vier jaar di recteur bij de SJJO en weet niet af van eerdere ervaringen van de SJJO met een popfestival. Aan het eind van de jaren tach tig wilde de instelling een pop festival houden met onder an deren Herman Brood op de lig- weides van het toen nog be staande openluchtbad van zwembad Poelmeer. De onder neming viel letterlijk en figuur lijk in het water want het regen de die zaterdag non-stop. Het podium was niet berekend op neerslag en de optredens wer den afgelast. Veel Oegstgeestenaren waren de weergoden overigens dank- Woensdagavond kunnen be langstellenden zich bij de initia tiefnemers aanmelden. Van der Sloot denkt in eerste instantie 30 vrijwilligers nodig te hebben voor de organisatie. Als er geen of onvoldoende animo is, blaast hij de onderneming direct af. Maar hij is optimistisch. „Op de SJJO-soosavonden komen per week 225 mensen af. Het zou toch vreemd zijn als daar nie mand bij zit die een popfestival van de grond wil helpen tillen." Geld is volgens de directeur niet het grootste probleem. Het bestuur heeft toegezegd dat het eventuele tekorten tot een maximum-bedrag aanvult en stelt tevens een 'werkkapitaal' >ELQFARENDSVEEN spfRARD VAN DER GEEST geven, Loek,' roepen zijn itjes hem toe.' Maar daar eeft Loek geen fut meer voor. lek is bezig een bocht te ne en die er niet is. Spontaan valt e >ek om. De laatste stempel- s aats kan hij wel vergeten. Een rzopen motor kan ook niet eer starten. En Loek heeft dui- ilijk net iets te veel getankt. Loek is een van de vele tien- rtfjlen, merendeels jeugdige eelnemers aan de rolschaats- izelligheidstocht. Die gaat van fé tot café. Zoals Loek zijn er et veel. De meesten rijden de langs de zes etablissementen t zoals het hoort. De zondagse eelertocht is de traditionele )ening van de Veense kermis- tl [eek. Naast café Het Haventje huifkar en ligt stro op raat. Stamgasten maken op ie manier reclame voor een •ectaculair rodeo-spel later in feestweek op dezelfde loca- Als warming up van de skee- nocht werd het Oranje Blaas Liar Raak Festival afgewerkt P het Noordeinde en winkel- intrum Noordplein. Zeven aasensembles, dweilorkesten Egerlander kapellen streden drie podia om aantrekkelijke ddprijzen. In voorgaande ja- speelden uitsluitend Alke- adese orkesten mee. Nu wa- n ook orkesten uit de regio invvezig, waaronder twee uit e'ft en twee uit Leiden. De formule werkte uitste kend. Er werd aanstekelijk ge musiceerd. En luid. Volgens ju ryvoorzitter Wim Loos was al leen bij de Voorschotense Bier schuivers, de winnaar van de eerste prijs, van voldoende dy namische verschillen sprake. De tweede prijs was voor de Veense Serpetines vooral vanwege hun bewegelijkheid. Derde werd het Veense Door Dorst Opgericht, niet zozeer door hun. aldus Loos 'wat rammelige muziek', als wel door hun 'zeer publieks gerichte acties.' Het kon de pret bij de andere deelnemers noch bij het en thousiaste publiek niet drukken. Polderswing, Glühweinhouse en andere tranentrekkers gingen er in als koek. Ed van Berkel, voor zitter van de organiserende Winkeliersvereniging RAAK, constateerde ddn ook, dat 'dit eerste probeersel meteen de goede stemming' erin bracht. Het hoge biergehalte in de na men der bands droeg daar in niet geringe mate aan bij. Wat anders te denken van namen als De Dorstvlegels, De Rijntappers en De Maretoeters. baar voor hun ingrijpen. Het schrikbeeld van een invasie druggebruikende jongeren die het lommerrijke dorp een hele dag en een groot deel van de avond in lawaaierige beatmu- ziek zou komen dompelen, was bepalend voor de negatieve re actie. Voor het feit dat de ge meente alle vergunningen had verleend, bestond maar weinig begrip. Ook in de gemeenteraad was niet iedereen onverdeeld gelukkig met al die seks, drugs en rock roll rond het zwem bad. Van der Sloot: „Nee, daar weet ik niets van. Als het op die junidag in 1996 weer zo regent, wordt het festival niet afgelast want er komt een podium waar op ook bij slecht weer kan wor den gespeeld. Dat neemt niet weg dat ik bereid ben om te bidden voor goed weer. Over de reacties van de bur gers laat hij zich niet uit. Wel wijst hij erop dat in het veel kleinere Warmond popfestivals met Golden Earring en Normaal als de gewoonste zaak ter we reld worden beschouwd. Bo vendien is de SJJO door omwo nende Haaswijkers dikwijls ver- weten dat ze te weinig doet voor Rijnwoudse scholen halen kunst in klas Tien Rijnwoudse basisscholen hebben hun krachten gebun deld om kunst in de klas te kun nen halen. De scholen nemen deel aan het project 'Kunstme nu' van de stichting Steunfunc tie Kunstzinnige Vorming. Tij dens het vierjarige project ko men muziek, beeldende kunst, dans, audiovisuele kunst, thea ter en literatuur aan bod. Om dat de scholen apart de kosten van het project niet kunnen dragen, werken ze samen om te kunnen deelnemen. „Het bijwonen van een thea tervoorstelling kost de scholen tweemaal de totale rijksvergoe ding voor culturele vorming. Door bundeling van middelen en het afnemen van één pro- dukt met tien scholen brengen we hierin verandering", aldus directeur F. Stolk van de chris telijke basisschool De Rhynen- burch. De gemeente Rijnwoude betaalt ongeveer 6500 gulden. Daarnaast wordt een gift van 15.000 gulden van de VSB-bank aan de gemeente Rijnwoude voor het project gebruikt. VAL UIT BOOM - Een 10-jarige jongen is bij het klimmen uit een boom gevallen. Dit gebeur de op de Zonneweg in Alphen aan den Rijn. De jongen werd met vermoedelijk een gebroken pols in het Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp opgenomen. jongeren in de zomermaanden. „Achter dit initiatief gaat een van onze verborgen doelstellin gen schuil: laten zien dat jonge ren tot iets groots in staat zijn. Niet dat ik er een prestige-ob ject van wil maken. Dit mag dan de eerste keer worden dat Oegstgeest een popfestival krijgt, dat neemt niet weg dat het toch heel erg voor de hand ligt dat jongeren iets met mu ziek willen doen. Zo bijzonder is dat toch niet. Veel vreemder is eigenlijk dat er op dit gebied in Oegstgeest vrijwel niets is te be leden." Van der Sloot rekent op zo'n duizend bezoekers. Het podium zal door Nederlandse groepen worden bevolkt. Acts uit het buitenland zijn te duur, meent hij. Ook groepen uit de regio of uit Oegstgeest kunnen worden gecontracteerd. CDA-wethouder G. Kempen (cultuur en welzijn) reageert via haar woordvoerder 'terughou dend'. Officieel weet zij niets af van het SJJO-initiatief. Ze wijst het niet op voorhand af, maar staat evenmin te juichen. Ze heeft op dit moment 'onvol doende zicht' op de 'aard en omvang' van het popfestival. LEIDEN Homoseksualiteit. Wie heeft ontdekt homo, lesbisch of bi te zijn. is morgen welkom op een introductie-avond van de Leidse Werkgroep Homoseksualiteit. Op het programma staat onder meer een talk show onder het motto 'Coming out: vóór en na'. De avond wordt ge houden in het COC-pand aan de Langegracht 65 en begint om 20.30 Diabetes. De Diabetesvereniging Nederland houdt morgen een voorlichtingsavond. De avond staat in het teken van de meest recen te medische inzichten over diabetes. Plaats van handeling is gebouw 1 van het Academisch Ziekenhuis Leiden. Aanvang: 20.00 uur. Freelance. Zijn freelancers BTW-plichtig of niet, hoe kunnen ze zich het beste verzekeren, hoe zit het met neveninkomsten? Deze en an dere vragen komen aan de orde op een bijeenkomst van de Stichting Werkgelegenheid op dinsdag 19 september. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Plaats: OLGA-Bedrijvencen trum, Evertsenstraat 181. De avond kost 25 gulden. Aanmelden van tevoren is verplicht (071-146878). Marktonderzoek. Voor mensen die willen weten hoe zij zelf markt onderzoek kunnen verrichten houdt de Stichting Werkgelegenheid woensdag 20 september een voorlichtingsavond. Aanvang: 20.00 uur in het OLGA-Bedrijvencentrum, Evertsenstraat 181. De kosten be dragen 25 gulden, aanmelden van tevoren is verplicht. Borstvoeding. Veel moeders hebben vragen over borstvoeding. Daarom organiseert de borstvoedingsgroep Leiden e.o. twee voor lichtingsavonden op respectievelijk 20 september en 19 oktober. Béi de avonden beginnen om 20.00 uur in de Witte Rozenstraat 17. Kos ten: 3 gulden. Informatie en telefonische hulp: 071-122673 en 071- 170085. Schrijven. Schrijfproblemen is het thema van een informatie-avond die de vereniging Balans op donderdag 21 september houdt in de St. Janschool aan het Bizetpad. De toegang kost 5 gulden voor leden, met-leden betalen 7,50 gulden. Aanvang: 20.00 uur. ALPHEN AAN DEN RUN Eigen bedrijf. De Stichting Werkgelegenheid houdt vandaag een bij eenkomst voor mensen die een eigen bedrijf willen starten vanuit een uitkeringssituatie. De bijeenkomst begint 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Plaats: Stadskantoor, Castellumstraat 6. De kosten zijn 25 gulden. Aanmelden van tevoren is verplicht (071-146878). Estafette. Voor de zestiende keer wordt morgen de Rabobank Jaar marktestafette gehouden. De start is om 19.00 uur vanaf atletiek baan 'De Aarhoek' en de laatste lopers finishen op het plein aan de Pieter Doelmanstraat. Ploegen kunnen zich voor 20 gulden inschrij ven bij de wedstrijdleider, tel.: 01720-41887 (na 18.00 uur). Madagascar. Over het planten- en dierenleven op Madagascar houdt W. Tomey morgen een dialezing in buurtcentrum Elckerlyc aan de Havixhorst. De lezing, georganiseerd door aquarium- en ter rariumvereniging 'De Natuur in Huis', begint om 20.00 uur. Toegang vrij. Computers. De Hobby Computer Club houdt op woensdag 20 sep tember een bijeenkomst in het buurtcentrum Halfje Wit aan de van Brakelstraat. Aanvang: 20.00 uur. OUDADE Rouwverwerking. De stichting Thuiszorg Grote Rijnland begint op dinsdag 19 september met een gespreksgroep rouwverwerking in het wijkgebouw aan de Spoorstraat. De gespreksgroep komt tien dinsdagavonden van 19.30 tot 21.30 uur samen. Deelname kost 100 gulden. Informatie: 071-161467. Fietser mishandeld DUIVENBERICHTEN VOORSCHOTEN Een 20-jarige Voorschotenaar is vrijdagavond op de Voorwate ring zonder enige reden van zijn fiets geduwd, geschopt en ge slagen. De man werd ingehaald door een scooter. De bestuurder van de scooter duwde hem van zijn fiets. De duopassagier stapt af en begon meteen te schop pen en te slaan. De man werd met verwondingen aan oogkas, neus en kaak naar het zieken huis overgebracht. BEJAARDE BEROOFD - Een 81-jarige Voorschotense is vrij dagmiddag op het trottoir van het Johannes Vermeerplantsoen beroofd. Een ongeveeer 30-jari- ge man op de fiets kwam haar op het trottoir tegemoet en ruk te in het passeren de bood schappentas uit haar handen. In de tas zat een geldbedrag van 75 gulden. De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Peronne. PV De Zwaluw v/d Kooy-de Best 1,3, 4, 5, 9, 10; A. v. Wissen 2, 8; N. Meeuwen oord 6, 7. PV De Vriendenclub Th. Dongelmans 1; Comb. J. M. Degen 2; Comb. Bodijn en Zn. 3, 4; Comb. Diersman/de Swijger 5; R. Metscher 6, 8; C.P. Gijsman 7, 9; E.M.N. v/d Voorn 10. PV Leiderdorp R. v/d Nieuwendijk 1, 4, 6, 8, 9; D. v. Seggelen 2, 5, 7, 10; E.H. Broug3. PV De Reisduif Comb. J. Hartevelt 1, 2, 3,4, 5, 8, 9, 10; H. Dusoswa 6, 7. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,9, 10; Comb. B. v/d Blom 8. PV Het Oosten W. Kop 1, 3, 5, 10; Bob van Put ten 2, 4, 7, 9; N. v/d Blom 6; A. Geyteman 8. alphen aan den rijn Ze waren er zaterdag allemaal weer. Een Porsche 356 SC uit 1963, een nog oudere MG sportwagen, een Chevrolet brandweerauto van de gemeente Zevenhoven uit '58, Moto Ducati's, oude legerjeeps, klassieke vrachtauto's van Ford en Volvo, scooters en tractoren en natuurlijk de 25 old-timers van Bezemer, waaronder een collectors item als de Rolls Royce Silver Wraith. De Alphense Hooftstraat stond afgelopen zaterdag voor de dertiende keer in het teken van de Old-timerdag. En voor de verandering was het dit jaar eens een keertje wél goed weer. Het evenement trok dan ook duizenden belangstellenden. FOTO HIELCO KUIPERS

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9