Alecto blijft op nul Forescate enige ploeg zonder puntverlies Personeelsproblemen deren rugbyers DIOK niet 0 Sport 'Leidse' hockeyers verslaan De Boekaniers Geen sucf regionale hockeyste Lisse voortvarend van start in badmintoncompetitie MAANDAG 18 SEPTEMBER 1995 chef willem spierdijk, 071 -356464, plv.-chef rob onderwater, 07- Dubbele nederlaag dit weekeinde Na vier wedstrijden op het hoogste niveau wacht het vrouwenteam van Alecto nog steeds op het eerste puntje. En was er in de eerste partijen van het seizoen, ondanks tweemaal 0-2 verlies, nog alle lof voor het vertoonde spel, in het afgelopen dubbelweekeinde werd zaterdag ronduit slecht gespeeld tegen MOP (weer 0-2) gevolgd door de 1- 2 gisteren tegen landskampioen Kampong. kwam na de eerste, serieuze te genaanval al op achterstand. Een strafcomer belandde bij de Brabantse Ageet Boomgaard die leep inpushte. Daarna liep Alecto louter nog achter de tegenstandsters aan. Het wedstrijdverloop was eigen lijk al na pakweg twintig minu ten aan de rood aangelopen ge zichten van verdedigsters als Ki- ki Tesselaar, Eus Westerduin en Imke Du Ry af te lezen. Vooral als oud-international Ceciel Vink van MOP de bal aan de stick had, ging alarmfase één in. De magere spits slalomde een paar keer moeiteloos langs haar tegenstandsters die tot geelbrui ne trainingspionnen werden ge degradeerd. Een moment van onoplettendheid en haar tip-in zorgde voor de 2-0. Vrijwel alle Alecto-vrouwen werden ook in de rest van de speeltijd tot verdedigen ge dwongen en alleen Dominique Kuylaars mocht als eenzame spits af en toe achter een blind weggeslagen bal aansnellen, de ze met wat handige bewegingen bij zich houden en zo haar teamgenoten wat lucht ver schaffen. Kuylaars kreeg zelfs leiderdorp loman leefmans De gerechtigde vraag aan coach Sandra Le Poole is dan ook of promovendus Alecto niet al te duidelijk het voorbeeld van Vic toria gaat volgen. Die club uit Rotterdam was vorig seizoen een ambitieuze nieuwkomer in de hoofdklasse maar werd week 1 na week afgedroogd en speelt nu weer een stapje lager. „)e moet toch positief blijven. In de eerste vijf wedstrijden komen we uit tegen vier teams die vorig jaar aan de play-offs deelna men. En wéggespeeld zijn we tot nu toe niet. Nu moet ik ze zien scherp te houden. Want je ziet ze denken, 'we spelen aar dig; waarom gaat-ie er nou niet in' en dan gaan de kopjes han gen", aldus Le Poole. De coach heeft wat dat weg spelen betreft het gelijk, als de confrontaties tegen toppers Den Bosch, HGC en Kampong worden nabeschouwd. Maar juist tegen middenmoter MOP uit Vught, gespeeld voor het ei gen publiek in de Bloemerd, was van een krachtmeting geen sprake. Alecto begon zoals ge bruikelijk fel en verbeten maar nog een dot van een kans toen een MOP-back wat al te frivool een bal dwars voor haar doel- vrouwe langs probeerde uit te verdedigen. Het speeltuig kwam precies bij Kuylaars terecht. Zij mocht recht op het doel af maar in de haast raakte de bal haar voet. Ook een eretreffer was Alecto niet gegund. Le Poole: „Als er een stuk of drie continu hun persoonlijke duels verliezen, dan sta je als het ware met acht tegen elf. We moeten realistisch zijn, we heb ben terecht verloren." Hoe anders kwam Alecto gis teren tegen kampioen Kam pong in het veld. Gelouterde in ternationals uit Utrecht werden knap aan banden gelegd en na tien minuten viel het de eerste, langverwachte doelpunt. Ni- colien Klaarenbeek mocht het met het puntje van haar stick aantekenen. Alecto was ook in het verdere verloop niets min der al doet een strafcomerver- houding 15-2 anders vermoe den. Uit een van die hoeksla- gen, en na een actie van Oran jeklant Ellen Kuipers, vijf minu ten voor het eindsignaal, wist Kampong toch de volle winst te pakken. Volgende week wordt koplo per Laren bezocht. Opnieuw een ingeculculeerd verlies met kans op een stuntje. Pas daarna komen de 'zwakkere zusters' aan bod zoals Zwolle, Bloemen- daal, Groningen en Rotterdam. „En dan moet het echt gaan lukken", aldus Le Poole. leiden Een selectie van 'Leidse' hockeyers heeft zaterdagmiddag de Boekaniers met 6-4 verslagen. In het kader van zijn zestigjarig bestaan organiseerde Roomburg een demonstratiewedstrijd, waar bij de beste spelers uit de regio een team vormden. Een van hen was Melchior Spies (wit shirt) die dit seizoen de overstap maakte van Alecto naar HDM. Dat het duel veel doelpunten opleverde was niet zo verwon derlijk, want beide ploegen ga ven elkaar veel ruimte. De Boek aniers die onder meer tot doel hebben het hockey te promoten traden slechts met negen man aan en leenden Bas Dopheide van de jubilaris. Het Leidse gelegenheidselftal, dat onder leiding stond van LO- HC-coach Wouter Eikenhout, kende een bliksemstart en stond binnen een kwartier met 3-0 voor. De Boekaniers kwam vlak na de hervatting terug tot 3-2 en zakte daarna in, waardoor de Lei- denaars uitliepen naar een 6-2 voorsprong. Met een treffer in ei gen doel van Noordwijk-speler Jurjen van Aken (wit shirt, achter grond) en een benutte strafbal, werd de uitslag voor de Boeka niers nog acceptabel: 6-4. FOTO LOEK ZUYDERDUIN leiden stefan faas hockeymedewerker Bij de mannen heeft hockeyclub Forescate nog als enige het maximale aantal punten be haald na twee ronden. Gister middag was de ploeg van Ro bert Leefers met 2-0 te sterk voor Ring Pass. In de overgangsklasse A ver loor LOHC met 3-1 bij Hudito. Na acht minuten al had LOH- C'er Sander Vinkesteijn succes met de openingstreffer, maar Hudito kwam op slag van rust langszij. Na de pauze kwam er te veel ruimte tussen de Oegst- geester linies, waardoor de Delftse ploeg vrij spel kreeg. In de twintigste minuut combi neerde Hudito zich naar een 2-1 voorsprong, waarna Gertjan Eg- berink uit een strafcomer een strafbal forceerde. Die werd LO HC echter onthouden en het of fensief dat de Oegstgeester pro movendus inzette had weinig resultaat. Hudito counterde zich vlak voor tijd naar 3-1. Eersteklasser Roomburg ont ving DSHC en ging kansloos te- nonder: 1-7. De Leidenaars wer den op alle fronten overklast en mochten dankbaar zijn dat de studenten slordig omsprongen met de kansen. Enige positieve punt bij Roomburg was het feit dat de Leidenaars de helft van hun kansen benutten. Van de twee Leidse kansen redde Rut- ger van Schaik er uit één de eer. Leidse Studenten won thuis met 2-1 van Kieviten. Herman Plantenga zette LSHG na ander halve minuut op een 1-0 voor sprong, na fraai voorbereidend werk van Ivo Vincente. Uit een comer kwamen de Wassenaar- ders even later op gelijke hoog te, maar Plantenga maakte nog voor de pauze 2-1 uit een inge studeerde vrije-slagsituatie. De reis naar Delft leverde Fo rescate een 2-0 overwinning op in het eerste-klasseduel met Ring Pass. De Voorschotenaren hielden zich in het eerste deel uitstekend aan de taken van Ro bert Leefers en waren in die pe riode een klasse sterker. Erik Kruysmulder schoot pas na de thee naar 0-1, waarna Guido Klomp de marge met een wip pertje over de doelman ver grootte tot 0-2. Op De Bloemerd zegevierde Alecto met 3-1 over Reigers, dat verdedigend was ingesteld. De Leiderdorpers lieten de bal in een hoog tempo circuleren en verdienden daar veel strafcor- ners mee. Alexander Hagen schoot na vijf minuten naar 1-0, maar Reigers maakte vlak voor de rust uit een man-meer-situa- tie gelijk. Na de thee maakte Hagen nog twee goals. Alphen verloor met de kleinst mogelijke marge in en tegen Hilversum: 1-0. Beide teams speelden een matig duel, waar in het spelbeeld werd bepaald door lange klapen naar voren. Thymen Gunther was diep in de tweede helft dicht bij een Al- phense goal, maar zijn tip-in vloog hoog over. Willem Jan van Veen deelde met Noordwijk de punten te gen thuisploeg Kikkers: 3-3. De Noordwijkers speelden met een laag baltempo en hadden nau welijks opbouw in hun spel. Desondanks bracht Eric Kruis Noordwijk uit een strafcomer aan de leiding, maar Kikkers counterde al snel naar 1-1. Bob Jan Dietrich zette de kustbewo ners vervolgens opnieuw op een voorsprong, maar ook daarmee was het in de tweede helft snel Nadat de Nieuw-Ven- nepers met 3-2 voor waren ge komen, schoot Thomas Aten de gelijkmaker binnen: 3-3. Vierdeklasser Catwijck won thuis met 2-1 van Barendrecht. Wouter de Mol schoot in de laatste seconde van het eerste deel naar 1-0 en maakte ook de tweede Katwijkse treffer. In de slotfase kwam Barendrecht sterk opzetten, scoorde een maal tegen, maar kwam niet verder. De uitwedstrijd tegen Castri- cum leverde Hisalis een 7-1 ne derlaag op. De Lissenaren gok ten op de counter èn hadden daar voor de pauze eenmaal succes mee. Eldert Michels was de schutter. Saturnus klaar voor debuut in eerste divisie Saturnus lijkt klaar voor het debuut in de eerste divisie. De Leidse zaalhandballers wonnen het afgelopen week einde een vriendschappelijk toernooi voor eerstedivisio- nisten in Volendam. Sattir- nus moest alleen de gastheer in de eerste wedstrijd een re mise toestaan (13-13). Ver volgens bonden de Leide naars Groene Ster uit Zeven bergen, EMZ uit Eindhoven en Atomium uit Rotterdam aan de zegekar. De reserves van Saturnus boekten in de afdelings eer ste klasse, zonder wissels, een monsterscore op de re serves van Westlandia: 28-15 (rust 14-8). De Satumus-ver- dediging onderbrak de on doordachte en slordige West- landse aanval aan de lopen de band en dat resulteerde in een feest voor de Leidse breakout-koning, Hans Blansjaar, die zijn optreden bij de reserves bekroonde met elf treffers. Dat moet trainer-coach Robin van Olp- hen, die op 1 oktober in de Vijf Meihal met de hoofd macht debuteert in de eerste divisie tegen Olympia Hen gelo, deugd doen. Voor Sa turnus scoorden voorts An- dré van Es (9), Jan Wolter IJs- sel de Schepper (4), Bart van de Boogaard (3) en lip Vos kuil. In de regionale eerste klas se verloren de vrouwen van HW '70 van Achilles uit Go- rinchem: 13-18 (mst 7-12). De opening was voor HW fnuikend. De defensie bleek zo lek als een vergiet en daarvan profiteerde de Go- rinchemse aanval naar harte lust: 0-6. Toen HW terugviel op de vertrouwde 3-2-1 de fensie moest Achilles harder werken om de voorsprong te handhaven. Dat lukte in de tweede helft waarin HW, in oude stijl spelend met de breakout als gevaarlijk wa pen, zich gelijkwaardig toon de. Voor HW scoorden: Ber- tina Lamboo en Nina Harlaar (beiden 3), Anneke Gijsman, Carola'van Egmond en Mo nica Zeeuw (allen 2) en Yvonne den Os. leiden pieter van der vliet DIOK heeft AAC alleen in het eerste kwartier van de wedstrijd het gevoel gegeven dat het mis schien gelijkwaardig was. Toen de Amsterdammers verzuimden het veldoverwicht om te zetten in punten, maakte DIOK korte metten met de ploeg. In een aardige wedstrijd wonnen de Leidenaars uiteindelijk met 31- 16. De problemen rondom de personele bezetting bij de Leid se landskampioen gaf ook in deze wedstrijd weer een fraaie variant. Neerlands beste flanker, Robert Broers, speelde in de centers, terwijl Junior Ramos voor de geschorste Yves Kum- mer speelde en vaste center Gottfried Bos een zeer bekwa me flyhalf bleek. Op de wing scoorde de van stadgenoot LS- RG overgekomen Robert Bos een ruime voldoende. De eerste minuten Waren ty perend voor DIOK. Als een die selmotor die langzaam op gang moet komen, gaf het het initia tief uit handen en werd het te rug gezet op de eigen helft. Dat resulteerde direct al in 0-3 door een AAC-penaltykick van Mi- chiel van Dijk. Onachtzaamheid ook in het opzetten van de drie kwarten-aanval werd door Ger- co Stoffels net niet afgestraft. Een interceptie op een pass van Ewoud Chaudron werd door de Amsterdammer zomaar een half veld terug gelopen. In de twintigste minuut werd DIOK wakker. Terwijl de AAC-defensie nog met referee Cees Blaas stond te bakkeleien, hervatten Hard werken in de line-out. Captain Marcel van Loon zorgt voor Leids balbezit. de Leidenaars snel het spel om prop Chris Hogg te kunnen la- rect klaar. Nog geen drie tellen later waren de Amsterdammers FOTO HIELCO KUIPERS alweer op de aanvalshelft, waar Van Dijk voor de tweede keer leiden stefan faas hockeymedewerker ej fl De tweede speeldag hockeycompetitie is merendeel van de vrouwenploegen geen 1 jst( geweest. Alleen de viert sers, Hisalis en Catwijci1 men gistermiddag tot111 winst tegen respecti m 5 Heerhugowaard (2-1) en sel (4-0). Eersteklasser Forescai e gon vrij ongeconcentre» as< het uitduel met Allian tel: stond al binnen een kwaï een 2-0 achterstand. Vai |,01 moment echter nam di schotense formatie het handen en vocht zich tei r's 2-1 via Daniëlle van Ei va; De gelijkmaker hing ven iaj in de lucht, maar Forescj iar pech met onder meer eet ijd op de paal van Lorraii Hoek. Na de thee maak as ance dat voornamelijt j,t counter loerde 3-1, i Forescate met name uii ml comers nog goede mog(lsl den kreeg. g In de uitwedstrijd tege zen begon LOHC hoogsi lukkig met het al na zes ten uitvallen van spits Daly, die een gebroken ta liep. Huizen profiteerde th> domper die dat bij de plc Wilbert Witkamp teweeg ,er en scoorde een paar ni |e( later 1-0. De thuisploeg ieI vervolgens sterker, ma d duurde tot de derde mini ai het tweede part totdat n viel. Daarna zette LOHIjjd op alles en redde Charlotieg ke de eer uit een strafcora ic] Op eigen veld verloor burg met 1 -0 van AMHC gasten uit Hendrik Ido Ai pakten na ruim een kwaï f winst uit een strafcorn doelvrouw Sigrid Cleef in instantie nog keerde. Nai deed Roomburg verwoe gingen om langszij te I maar bleek het Leidse m 51 veld niet in vorm. Een k voor tijd werd dat nog ee in delijk toen aanvoerster Snijders een strafbal naast pushte. oef succesvol bleek, 7-6. Op slag van mst schoot Bos ook zijn tweede penaltykick tussen de palen voor de ruststand van 10- 6. De tweede rondgang werd ge opend met een snelle score. De Leidse kick-off werd heel dicht naar de Amsterdamse try-lijn getransporteerd en kon alleen met een overtreding worden ge stopt. Ook hier bleek de snelle spelhervatting zijn verrassend effect te hebben. Weer was het de Britse DIOK-prop Hogg die met zijn volle gewicht de bal over de scoringslijn bracht, 15- 6. Bos converteerde 17-6. De Leidse aanvallen volgden elkaar in hoog tempo op, waarbij AAC de tegenstander alleen met overtredingen kon afstoppen. Na tien minuten werd de kroon op het werk gezet. Een goed op gezette voorwaartsenaanval werd door de driekwarten over genomen waardoor de bal uit eindelijk bij rappe Steve Smith kwam voor zijn welverdiende score, 22-6. Met de gedachte dat DIOK op rozen zat, kreeg AAC plotseling weer de geest. Met try's van Chris Spencer en Bas den Uyl kwamen de Am sterdammers terug tot 24-16. Beste man van het veld, Gott fried Bos, moest er persoonlijk voor zorgen dat de Leidse zege werd veilig gesteld. Een beoor delingsfout in de Amsterdamse defensie werd door Bos op de schoen genomen en de bal stui terde het scoregebied in. Met zijn try en conversie werd de eindstand 31-16. Oorlogssterkte In Hilversum pakte Leid fe]t denten, dat nog steeds volle oorlogsterkte is, ee tegen Spandersbosch: 0 studentes speelden eene tweede deel, waarin mei i[ Jet van Beuningen aardi kansen creëerde. De Hilv< se vrouwen speelden da; n gen op de verdediging ei d| men slechts tweemaal i oog met LSHG-keepster Neyzen. Ondanks een groot vel wicht in de tweede helft d phen met 0-3 het onders - gen bezoeker Pijnacke Rijnstreekploeg speelde/ matte eerste helft en kei de rust tegen een 1-0 stand aan. Na de hei kwam een herboren Alpl het veld, dat naarstig ging naar de gelijkmakei acker hield het hoofd koel en stelde uit twee co de zege veilig: 0-3. Catwijck behaalde Krom een 4-0 overwinni De IJssel. Mariyatie van smaakte in het eerste de genoegen van de openin fer, waarna Marlous va uniek in de tweede he maakte. Een paar minute schoot Margreet van derl j gekeerde doelpoging vai dra van Dijk in voor 3-0, Jeannine Paauw met laatste woord had. In de vierde klasse C bd I Hisalis een 2-1 overwinn Heerhugowaard. De Lisse matie stond in de eerste dertig minuten onder druk, maar de Hisalis-df hield zich uitstekend st ii Bovendien kwamen de vrouwen uitstekend voor uit counters. Wendy de maakte van zo'n geleg gebruik voor de openings Tien minuten later r Heerhugowaard gelijk, aan het eind van de i helft bezorgde Renske W Hisalis alsnog de volle win leiden peter klein badmintonmedewerker Flair uit Alphen heeft een valse start gemaakt in de eerste klasse van de landelijke badminton competitie. De hoogst spelende ploeg uit de Leidse regio ging met 7-1 ten onder tegen het Haagse SIO. Het naar de tweede klasse gepromoveerde Lisse de buteerde met een zege bij De Bun in Huizen. In de derde klasse won het Leidse Veglo de streekderby tegen Shuttlewou- de. De badmintonbond heeft het aantal partijen in de hogere di visies teruggebracht van elf naar acht. Daarmee werd tevens het verplichte aantal van ten minste vier mannen gehalveerd tot te nminste twee. De wijziging kwam Flair op papier goed uit, want van het kwartet Bas van Zeist, Wouter de Lijster, Ronald van der Meer en Cees-Jan van Vliet waren de laatste twee niet meer beschikbaar. Van der Meer is met wedstrijdbadmin- ton gestopt, Van Vliet is herstel lende van een zware ziekte. Naast Bianca Dijkstra kon de vorig seizoen door een blessure uitgevallen Maaike van den Berg worden opgesteld. Tegen SIO redde echter alleen Van Zeist de eer. BC Lisse trad bij De Bun ver zwakt aan. Mark Anderson speelt niet langer bij de bollen- strekers en Ronald Jacksteit meldde zich gistermorgen ziek af. De plaatsvervanger van An derson, Bert de Geus, kon het in de eerste single niet bolwerken, maar invaller Edwin Dierckx- sens pakte na een moeizame eerste game de winst in twee sets. De Lissese vrouwen zorg den voor vier punten. Sandy de Haas bleef in single, vrouwen- dubbel en mixed met De Geus zonder verlies. Christien van Santen won haar single en dub bel, maar de mixed met Dierckxsens bleek onvoldoende De streekderby tussen The Printer/ Veglo en Shuttlewou- de had een opvallend tintje. In beide teams stonden spelers van het uit de landelijke compe titie teruggetrokken Merenwiek opgesteld. Het duel tussen de voormalige teamgenotes Sandra van der Hart en Ilse Spierings was bloedstollend. Met 11-12 12-10 10-12 zorgde laatstge noemde voor het enige enkel- spelpunt voor het team uit Zoe- terwoude. Een tweede nieuwko mer bij Veglo, Martin Lemmens (voorheen Eridos in Zoeter- meer), versloeg René Kruithof. Stefan van Giezen was de meer dere van Jaco Lemmerzaal en Irene Bik klopte Esther Smeink. Spierings zorgde met ook al ex- Merenwieker Danny Plug voor het tweede Shuttlewoude-punt. De regionale derby tussen Wassenaar en Flair 2 eindigde met 6-2 in het voordeel van de bezoekers. John van Egmond zorgde voor de twee Wasse- naarse punten. Winst in het en kelspel op de nieuwkomer bij Flair, Marco Overes en de mixed met Sonja van der Marei. Bij de Alphenaren singelden Ar nold Duijm, Sonja Idzerda en invaller Astrid Dijkstra succes vol en was veteraan Martin Vos kuilen sterk in de dubbels. Flair 3 speelde 4-4 tegen 't Gooi. Jef frey Meijer, Dennis Tönjes en Petra Knoester zorgden ieder voor twee punten. In de vierde klasse had Baclu- vo een mislukte start tegen Mis ser (0-8). Apollo uit Roelo- farendsveen en Wassenaar 2 speelden gelijk. Bij Apollo bleef Rolf Driessen tegen Leyton 2 in drie partijen ongeslagen en zorgden Thea Turk en de van Merenwiek overgekome van de Brand voor het punt. Bij Wassenaar evet invaller Stephanie Zandvl kunststukje van Driessen Pijnacker zorgde Margn Bourgondiën voor het punt. Invaller Jan Sling was met een gewonnen voor BC Leiden andf good-old Slingerland, spelers Nora de Koning et Pepping leverden het punt. Emmy Driessen zot Apollo 2 voor twee puntf kelspel en dubbel met1 Voortman). Invaller Oomen singelde positié het derde punt. Tezan weinig voor zelfs maar lijkspel tegen Leyton 3.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22