Kanu loodst Ajax binnen Teinig treffers de eredivisie SV wiegt Vitesse en beschouwers in slaap Betaald voetbal Blessure Ronaldo valt mee Doelman maakt gelijk AZ haalt voor derde keer de volle mep USIDAG 18 SEPTEMBER 1995 17 ~>k uit bekertoernooi Heerenveen is ontsnapt aan een blamage in het toernooi deKNVB-beker. De ambitieuze Friese club speelde zaterdag bij Urk, 1-1. Echteld zorgde ervoor dat geen enkele ama- club de voorronde overleefde. Urk-Heerenveen was de ;te wedstrijd in de voorronde. Heerenveen had aan een ge- pel genoeg voor kwalificatie bij de laatste 32 en liet het daar <e°6 op aankomen. Urk, voor 4500 toeschouwers begrijpelijk op ounter spelend, nam in de 22e minuut de leiding door Jakob n<te ker-Hi) profiteerde van balverlies door Pastoor na een ama- istische uittrap van l'Ami. De bevrijdende gelijkmaker kwam erust van de voet van Echteld na een overstapje van Tarp- na een actie op rechts van Talan. oor van vernielingen in Almelo LOi Een groep van ruim 100 jongeren uit Almelo en omge- heeft zaterdagavond na het duel Heracles-FC Den Haag op t schaal vernielingen aangericht. Bij 22 winkels gooiden zij üten in. Ook wierpen zij stenen naar de politie. Uit een win- 1 amen de jongeren messen weg. Alleen al de schade door VlL ,-ernielen van ruiten bedraagt 50.000 gulden. De ongeregeld- :0Ü m ontstonden toen de meeste supporters van Den Haag de enif al hadden verlaten. Ruim 200 jongelui uit de regio Almelo %i. iten de confrontatie met de politie. Toen die tot actie wilde 5, l gaan, trokken ruim 100 raddraaiers naar het centrum. Daar 12, n ze binnen een half uur een spoor van vernielingen achter, olitie verrichtte zeven arrestaties. Eagles in eigen huis geen partij voor Amsterdammers em II blijft winnen lni n II zette afgelopen week- de goede serie in de com- voort bij NAC. In Breda en de gasten met 1-0. Van egt, de gevierde nieuwe- jj1 coorde twee minuten voor a ior de formatie van trainer 3 ng. Het tweetal aan kop ranglijst heeft inmiddels it' van drie punten gesla- iet de eerste achtervolger, -Si izien van Go Ahead - Ajax vielen er in de eredivisie ;lijks treffers. Sparta deed met drie treffers te- "v ÉC ook nog aardig, verder in elk duel maar één int te bewonderen. Met rder gespeelde wedstrijd |/inveeri - Groningen (1-0) IJJeteld betekende dat een van vijftien. Het dieptere- twaalf en dateert van 5 970 en 22 augustus 1971. inoord heeft al een ach- terstand van vijf punten op de leiders. De Rotterdammers le den de eerste nederlaag zondag bij FC Utrecht. FC Twente en Roda JC gingen eveneens voor de eerste keer onderuit. FC Twente werd vrij verrassend op eigen veld overklast door RKC, dat Petrovic van elf meter het enige doelpunt zag maken. Roda JC verloor bij Volendam ook met 1-0. Hier was Samard- zic na bijna een half uur de matchwinner. Volendam hield daarna stand, hoewel Obdam in de 45e minuut met twee keer geel op zak moest vertrekken. In de strijd tegen degradatie was de zege van Fortuna Sittard opvallend. De Limburgers, voor dit weekeinde nog zonder punt, versloegen op»' eigen veld De Graafschap, eveneens vorig sei zoen gepromoveerd. Burke, de kort voor de wedstrijd aange trokken Brit, bewees zijn waar de door het enige doelpunt te maken, 1-0. Zijn bewegingen zijn af en toe met het blote oog niet te volgen. Als Nwanko Kanu zich lekker voelt, is de bal zijn grootste vriend. Zoals gistermiddag in de Adelaarshorst tegen Go Ahead Eagles. Ajax-trainer Louis van Gaal mop perde nog wel dat scheidsrechter Blankenstein veel te weinig optrad tegen het geduw en getrek aan het lange lijf van de Nigeriaan. Maar Kanu haalde zelf in het veld slechts verongelijkt de schouders op. Hij scoorde gewoon twee keer en nam daarmee de helft van de Amsterdamse productie in Deventer voor zijn rekening: 0-4. geroutineerde Mark Verkuyl. Het deed er allemaal niks toe. Ajax was gistermiddag vele ma ten te groot voor het povere Go Ahead Eagles, dat nu met slechts één punt uit vier wed strijden de laatste plaats in de PTT-telecompetitie bezet. Tevreden Toch was Louis van Gaal na af loop dik tevreden over het ver toonde spel van zijn ploeg. „We hebben woensdag nog voor de Champions League tegen Real Madrid gespeeld en iedereen weet dat we de afgelopen week de nodige problemen te verwer ken hebben gehad. Daarom vind ik het een compliment waard, dat de spelers vanmid dag zo scherp en geconcen treerd hebben gevoetbald. We zijn gewoon door gegaan met winnen. Daar heb ik bewonde ring voor." Bij de Amsterdammers zat Patrick Kluivert gistermiddag op de bank. In geval van nood zou Van Gaal hem zeker hebben in gezet tegen de Eagles. „Maar de stand gaf daar geen enkele aan leiding toe." De angst dat Klui vert onheus bejegend zou wor den door de Deventer fans, bleek ongegrond. Met geen woord werd er gerept over het dodelijke ongeval waar de spits vorige week zaterdag bij betrok ken was. „Dat vond ik heel netjes van de supporters van Go Ahead Eagles", aldus de tech nisch directeur van de Amster dammers. Collega Ab Fafié zei een slecht gevoel te hebben overgehouden aan het duel tegen Ajax. „Na het eerste doelpunt van Ajax was het touwtje gebroken bij ons, was de rek eruit. Dat neem ik mijn spelers toch kwalijk. Die De mindere goden in het be taalde voetbal zijn al heel lang niet meer bij machte om Ajax de voet dwars te zetten. Slechts de vraag hoeveel tegentreffers ze om de oren krijgen, is rele vant. Natuurlijk begon ook Go Ahead Eagles vol goede moed aan het karwei tegen de lands kampioen. En het was een mooie opsteker dat de ploeg van Ab Fafié zonder kleerscheu ren de rust haalde. Maar dat kwam uitsluitend omdat Ajax in de eerste helft wel erg slordig met de kansen omsprong. Marbus Dat was na de pauze allemaal anders, hoewel de Amsterdam mers na een goed uur spelen een eigen doelpunt van Eagles- verdediger Cees Marbus nodig hadden om de score te openen. Hij liep de bal na een half mis lukt schot van Nordin Wooter zo maar met de borst in het ei gen doel. Het verzet van de Eagles, voor zover daar al sprake van was, was daarmee direct gebroken. De onnavolgbare Kanu met twee treffers, waarvan ééntje vanaf de penaltystip na een zelf uitgelokte strafschop en Edgar Davids schoten Ajax vervolgens naar een erg eenvoudige 0-4 overwinning. Finidi Ajax speelde zeker niet groots in de Adelaarshorst. Net aJs tegen Real Madrid bleven Edgar Da vids, Jari Litmanen en Ronald de Boer onder hun gebruikelijke niveau. Ook Nordin Wooter, de vervanger van de naar Nigeria afgereisde Finidi George, had een moeilijke middag tegen de Ronald de Boer (links) wordt besprongen door Marcel Valk. Ajax won met 4-0 bij Go Ahead. achterstand had juist het sein veel te gemakkelijk gemaakt." moeten zijn om wat meer ver- Go Ahead Eagles: Bos; Hulshoff, Mar- betenheid in de strijd te gooien. bus' Steinmann (64. Nani) en Verkuyl; Da. is niet gebeurd en daarom hebben we het Ajax vanmiddag Ajax: Van der Sar; Reiziger, Frank de u ieme winst Eindhovenaren in Arnhem: 1-0 o Tuur moest zaterdag- li 1 in Arnhem heel wat meer cl en uitdelen voor de zege 'SV in dezelfde stad. Op nderd meter van de boks- hadden de Eindhovena- an één doffe dreun al ge- iij om het zwalkende Vitesse out te meppen. 0-1 was verdiend, maar is dan ook alles mee ge- PSV voetbalde degelijk, fijne snufjes en technische Handjes moet je toch bij ncurrentie zijn. Zeker zon- onaldo, die al na een half eblesseerd het veld moest en en vervangen werd Eijkelkamp. k Advocaat was echter een den mens. Bijna alles zat nee. Eerst werd PSV gered de paal toen Makaay uithaalde. Later hielp dsrechter Uilenberg een etoen hij tot twee keer toe e een zuivere strafschop neus boorde. het slachtoffer. Voor rust gleed Van der Weerden hem onderuit en na rust kreeg de ex-NEC'er op het moment dat hij de bal wilde inkoppen een flinke duw van Pahlplatz. Een ruggesteuntje dus voor Advocaat. „Het is altijd lekker als je de eerste wedstrijd in een zware reeks winnend afsluit." Met de zware reeks bedoelde de trainer Vitesse, FC Twente thuis (woensdag) en zelfs ook Volen dam uit (zaterdag). Maar de trainer had nog meer positiefs gezien. „We hebben gewonnen met vrij goed voetbal." Pover Dat was toch een tikkie bezij den de waarheid. Want van een duel tussen een ploeg met kam pioensaspiraties en een elftal dat zich voor Europees voetbal wil plaatsen, mag je toch iets meer verwachten dan de povere pot van zaterdagavond. De eer ste helft was nog wel te prui men, maar in het tweede bedrijf werden de toeschouwers lang zaam in slaap gewiegd. ee keer was Van Wanrooy PSV counterde („het was niet de bedoeling dat we ons zover lieten zakken"-) en Vitesse pro beerde iets wat op aanvallen leek. Maar als Edwin Gorter noodgedwongen als diepste spits moet fungeren dan mag je daar niet al te veel van verwach ten. Toekomst Van PSV daarentegen wel. De ploeg was immers nagenoeg compleet. Slechts Hoekstra (bo venbeenblessure) en Vink, die afgelopen donderdag een ge slaagde test met het tweede team aflegde, ontbraken. Voet ballend viel PSV echter weer te gen. De vaste patronen waren wel te zien, maar de perfectie in de uitvoering ontbrak. Met een beetje meer precisie zou het ze ker niet bij 0-1 zijn gebleven. Toch deed PSV een belangrij ke stap op weg naar een betere toekomst. De mouwen waren zaterdagavond tot onder de ok sels opgestroopt. Arnhem moest naar Eindhovens zweet ruiken. Advocaat had zijn spelers na de lamlendige potjes tegen NAC (3-0 nederlaag) en het Finse MyPa-47 (1-1) flink op hun la- Roy Makaay (midden) wordt fel op de huid gezeten door de PSV'ers Stan Valckx en Philip Cocu (rechts), foto zer gegeven. Maar hij liet het niet bij harde woorden. De coach greep de Champions-Leaguewedstrijden Ajax-Real Madrid en Dort- mund-Juventus aan om zijn wijze lessen te illustreren. „Mijn spelers hebben misschien ande re ideëen over instelling dan ik, maar de beleving die ik bij die twee duels zag, wilde ik van avond ook zien." Gretigheid En daarover had Advocaat ab soluut niet te klagen. „Er stond een elftal dat de bereidheid had om bij balverlies iets voor elkaar te doen. En daarmee haal je een hoop problemen weg." De per sonificatie van de gretigheid was VVim Jonk. De sierlijke spelbepaler kreeg te doen met Raymond Atteveld, een schoolvoorbeeld van een killer met een grote K. Maar de beul van Vitesse, die anderhalve week geleden ploeggenoot Si mons op de training nog het ziekenhuis inschopte, raakte nu maar bar weinig. Jonk heerste, ofschoon de echte vorm nog ontbrak. Matchwinnaar werd Pahlplatz in de 38e minuut. De Tukker kreeg de bal van Van der Weer den. Hij stond op de punt van de zestien, draaide zich om, liep vrolijk door en peerde Knoop zijn eerste treffer van het sei zoen om zijn oren. Vitesse: Knoop; Sturing, Bos, Van de Looi en Iroha; Laaniers, Atteveld en Van Wanrooy (81. jochemsen); Ma kaay. Gorter (60. Curovic) en I.aros. PSV; Waterreus; Van der Weerden. Valckx, Faber en Numan; Pahlplatz, Wouters. Jonk en Cocu; Ronaldo (31 Eijkelkamp) en Nilis (89. Linskens). Boer, Blind en Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen (80. Musampa) en Da vids; Wooter (65. Reuser), Kanu en Overmars. De liesblessure die Ronaldo za terdag opliep in het duel tegen Vitesse lijkt mee te vallen. De kans bestaat zelfs dat de spits van PSV er woensdag thuis te gen FC Twente gewoon bij is. Eigenlijk was het zaterdag in Arnhem al na twee minuten ge beurd met Ronaldo. De topsco rer wilde met buitenkant rechts een diepe bal van Jonk uit de lucht plukken. Normaal geen probleem voor de verfijnde technicus, maar nu sprong de bal niet alleen van zijn voet er 'sprong' ook iets in zijn lies. Trekkebenend liep hij terug. In de 24ste minuut bleek hoe ver velend de blessure was. De Bra ziliaan ging weer achter een bal van Jonk aan, maar voltooide de laatste meters hinkend, als een hardloper die door een zweeps lag werd getroffen. Zeven minu ten later loste Eijkelkamp hem af. Ronaldo meldde zich gisteren om half vijf bij dokter Weber in het Geldropse St. Anna-zieken- huis. Op de foto's van zijn rech- terlies waren geen grote afwij kingen te zien. Er zat slechts wat vocht bij de aanhechting van de spier. EERSTE DIVISIE VW-Dordrecht'90 1-1 (1-1). 9. Sibon 1-0, 39. Van der Laan 11 Scheidsrechter: Van Egmond Toeschouwers: 1518 Rode kaart: 87. Langerak (Dordrecht, wegens slaan van Corneille). Gele kaart: Robbe- mond (Dordrecht), Koenen (VW). RBC-MVV 2-0 (1-0). 31 Kammeron 1-0, 64. Kammeron 2-0. Scheidsrechter. Takacs. Toeschouwers: 3300. Gele kaart: Simons (RBC), Van Schijndel, Vriesde (MVV) Veendam-Emmen 3-1 (1-1). 34 Radomski 1-0, 44. Van Oostrum 1-1, 76. Prinsen 2- 1, 83. MacAndrew 3-1 Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 5712. Rood: 59. Veld wijk (Emmen, 2x geel) Gele kaart: De Kruyf. De Haan, Jalving (Emmen) Bijzon derheid: 59. Griever (trainer Emmen) we gens aanmerkingen op de leiding naar de tribune verwezen Eindhoven-Den Bosch 2-2 (0-1). 38. De Witt 0 1. 78. Lurling 1 1, 82. Gerver 12, 87. De Getrouwe 2-2 Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers: 3150 Gele kaart: Meulendijk, Laponder (Den Bosch). TOP Oss-Cambuur 0-2 (0-0). 47. Jansen 0-1, 50. Goulooze 0-2. Scheidsrechter: Helmstrijd. Toeschouwers: 2374. Gele kaart: Driessen (TOP), Berghuis (Cam Heracles-FC Den Haag 4-1 (1-1). 2. Price 0-1, 13. Krüzen 1-1, 59. Velten 2-1, 83. Velten 3-1, 90. Mouhouti 4-1. Scheids rechter: Koopman Toeschouwers: 1903, Gele kaart: Faerber (Den Haag) Telstar-FC Zwolle 2-2 (0-1). 44. Berhalter 0-1,49. Laaroussi 1 -186. Boere 1 -2, 90. Nijkamp 2-2. Scheidsrechter: Buitmg Toeschouwers: 1886 Gele kaart: Tevre den, Nok (Telstar), Knippenberg, Boei;e (Zwolle). Bijzonderheid: Doelman Nijkamp (Telstar) scoort in de laatste minuut. Haarlem-Excelsior 4-0 (2-0), ll.iv.rl baink 1-0, 30. Fattouchi 2-0, 56, Snip 3- 0, 69. Onyecke 4-0 Scheidsrechter: Os kam. Toeschouwers: 1996. Gele kaart: Been (Excelsior). Helmond Sport-AZ 2-3 (1-2). 3 Volmer 1 0, 25. Mutsaers 1-1, 27 Den Turk 1-2. 61. Durmusoglu 1-3. 70. Vincent 2 3 (strafschop). Scheidsrechter: Schaap Toe schouwers: 2200 Rode kaart: 55. Gerej tein (AZ, wegens ruw spel). Gele kaart: Moen, Meeuwsen, Verberne, Van Aerfe (Helmond Sport), Wijker (AZ). Topscorers: 1 De Getrouwe (Eindhoven), Lurling (Den Bosch), Kammeron (RBC), Buskermolen (AZ), De Wijs (Top Oss), Van der Laan (Dordrecht'90) 3. Programma morgen: MVV-VVV; Woensdag: AZ-TOP Oss, Cambuur-Eindhoven, FC Den Bosch-Veendam, Dordrecht'90-FC Zwolle, Emmen-Haarlem, Excelsior-RBC, Hera cles-Telstar. AZ Cambuur L. Veendam Haarlem RBC Den Bosch Dordr. '90 Emmen FC Zwolle Eindhoven TOP Heracles Telstar Den Haag Voorronde, groep 2: Urk-Heerenveen 11 (1-0), 22. Jacob Wakker 1-0, 86. Echteld 1-1. Scheidsrechter: Westerink. Toeschou wers: 4500. !Aag_« Een doelman die tuit een strafschop, dat geregeld voor. Een keeper f bal, gedragen door de uittrapt en een doelpunt t dat gebeurt zelden. De groep bestaat uit de doel de meetrekt naar voren en wat de spitsen nalieten: sco- Van die laatste categorie wa- iNederland degevallen' Crinsven en Grim bekend, zaterdag is het trio com- Trainer Cor Pot dirigeerde d Nijkamp naar voren omdat "thuis vier minuten voor tijd diterstand opliep tegen FC e: 1-2. Rogier Koordes gooi- tog voor en Nijkamp zette |0°fd tegen de bal, zoals op foto te zien is. „Ik kopte voor erst in mijn leven tegen een zei de doelgerichte keeper Het was meteen raak: 2-2. foto kees blokker AZ is als enige ploeg in de eerste divisie na vier speeldagen nog steeds zonder puntverlies. Hel mond Sport verloor in eigen huis voor 2200 toeschouwers met 3-2. Een zwaar bevochten zege voor de Noordhollanders tegen een ploeg die nog altijd op de eerste punten wacht en voorlaatste staat. De laatste plaats is .stevig' in handen van Excelsior dat zondag met 4-0 klop kreeg van Haarlem, dat naar de gedeelde derde plaats klom. Leider AZ diende hard te wer ken voor de winst. Zeker nadat Gerestein in de tiende minuut van de tweede helft wegens ruw spel rood kreeg. De thuisclub kwam al na drie minuten door Volmer op voorsprong. Mutsaers en Den Turk poetsten de achterstand weg: 1-2. Zelfs met tien man scoorde AZ nog. Dat gebeurde in de 61e minuut door Durmusoglu. Twintig mi nuten voor tijd kwam Helmond Sport dichterbij dank zij een door Vincent benutte straf schop. Cambuur Cambuur blijft het goed doen onder Han Berger. In Oss leed TOP zaterdag zijn eerste neder laag van het seizoen: 0-2. Jan sen en Goulooze scoorden. De thuisploeg liet tal van kansen liggen en duikelde naar de mid denmoot van de ranglijst. Met MW gaat het niet goed. In Roosendaal liepen de Maast richtenaren tegen de derde ne derlaag van het seizoen op. RBC versloeg de Limburgers met 2-0. Dank zij twee treffers van Kam meron. De 23-jarige spits profi teerde dankbaar van geklungel in de defensie van MW en tilde zijn ploeg naar een vierde plaats op de ranglijst en duwde MW naar de derde plaats van onder en. Veendam besliste de derby tegen Emmen in zijn voordeel: 3-1. Scheidsrechter Jol had het druk met het uitdelen van pren ten. Veldwijk verdween na bijna een uur met zijn tweede gele kaart op zak. Zijn trainer Azing Griever volgde hem omdat hij aanmerkingen had op de arbi trage van Jol. De Kruyf, Jalving en De Haan, allen van Emmen. scoorden ook geel. Daar stond een doelpunt van Van Oostrum tegenover. Voor Veendam scoorden Radomski, Prinsen en MacAndrew. Saai VW en Dordrecht '90 kwamen in een saaie wedstrijd niet ver der dan 1-1. langerak van Dordrecht kreeg drie minuten voor tijd rood wegens het slaan van Corneille. Heracles behaal de zijn eerste overwinning. FC Den Haag was het slachtoffer: 4-1. Velten maakte twee treffers voorde Almeloërs. FC Den Haag was al na twee minuten op voorsprong gekomen door Price. Het was de derde neder laag voor de Hagenaars. Bij Eindhoven - FC Den Bosch (2-2) diende de thuis ploeg twee keer een achterstand weg te werken. De Getrouwe had een groot aandeel in het ge lijkspel. De eerste treffer in de 78e minuut bereidde hij voor voor Leuring. Vier minuten later dacht FC Den Bosch de winst binnen te hebben toen Gerber 2-1 maakte. De Getrouwe dacht er anders over: 2-2.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17