Winkelbestand mag liet verder afkalven' Petitie voor werkgevers in boomkwekerij Kaagse wilg staat er weer alleen voor orritsma: beleid niet in strijd met afspraken Rijn Veenstreek üsbaan van Alphen laar Woubrugge ADMINISTRATIEF EN MEDISCH PERSONEEL arttoernooi in Alphens uur thuis Westerhaven Onze keukenmonteurs hoeven nooit op de loodgieter te wachten ~L 4 IDERDAG 14 SEPTEMBER 1995 r Tee gewonden bij botsing aan den rijn Bij een aanrijding op de Goudse Schouw jeneen 38-jarige Alphenaar en een 48-jarige Hagenaar zijn eren twee gewonden gevallen. De Alphenaar wilde in zijn ^fenplaats met zijn auto ter hoogte van de Aziëlaan keren. I rbij verleende hij volgens de politie geen voorrang. De Hage- ren zijn passagiere. een 57-jarige vrouw uit Katwijk, zijn met ekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. eraden en horloges buitgemaakt kn aan den run» Sieraden en horloges zijn de afgelopen nacht ïtreeks twee uur buit gemaakt bij een inbraak in een bedrijf de Euromarkt in Alphen. De inbrekers kwamen binnen door foordeur open te breken. Korte tijd later werd geprobeerd om breken bij een bedrijf aan de Ouvertureweg. Om binnen te ien. werd de etalageruit ingegooid. Vermoedelijk zijn de in- e kers gestoord want er wordt niets vermist. ieerverbod Comriekade kost klanten Bonden proberen CAO-onderhandelingen vlot te trekken FNV en CNV hebben Boskoopse werkgevers in de boomkwekerij een petitie aangeboden om de vastgelopen onderhanlingen over een nieuwe CAO vlot te trekken. Hierin dringen de bon den aan om het overleg over een nieuwe arbeidsovereen komst te hervatten. De boomkwekers waren in de Rozenburcht in Boskoop, waar de standsorganisaties WLTO (Westelijke Land- en Tuin bouworganisatie) en de CBTB (Christelijke Boeren en Tuin ders Bond) een bijeenkomst hielden over de toekomst in de boomkwekerijsector. De onderhandelingen tussen de werkgevers en de bonden liepen in augustus stuk. Op de belangrijkste geschilpunten kon geen overeenstemming worden bereikt, waardoor de werkne mers in de boomkwekerijsector nog steeds in een CAO-loos tijd perk leven. De werkgevers willen een ver lenging van de werkdag met een uur en de invoering van zes za terdagen per jaar als gewone werkdag. Voorts willen ze een loonschaal ter hoogte van het minimumloon. De werkgevers staan bovendien op afschaffing van de automatische prijscom pensatie en het niet meer uitbe talen van de eerste ziektedag met ingang van de derde ziek melding. De werkgevers staan hiermee lijnrecht tegenover de bonden die vinden dat de automatische prijscompensatie moet worden gehandhaafd en uitbetaald. On bespreekbaar voor de bonden zijn verder de invoering van de zaterdagen als gewone werkdag en het niet betalen van de eer ste ziektedag na de derde ziek melding. De bonden eisen bo vendien dat het minimumloon alleen in combinatie met werk gelegenheidsprojecten kan wor den ingevoerd. CNV-woordvoerder Cees Klaassen hoopt dat de petitie de CAO-onderhandelingen heeft vlot getrokken en is 'voorzichtig optimistisch'. „De werkgevers gaven te kennen dat de conse quenties absoluut niet de be doeling kunnen zijn. bijvoor beeld dat mensen zonder oplei ding geen perspectief hebben en blijven hangen op het mini mumloon." Werkgevers-voor zitter P. Trimp was niet bereik baar voor commentaar. Totdat er overeenstemming is bereikt, gaan de bonden door met a jwordt voor middenstanders steeds onaantrekkelijker een winkel te beginnen of over te nemen in Wou- ze. Dat constateert voorzitter A. van der Laan van de tëliersvereniging WIKO. ,,De meeste branches zijn nu in het dorp vertegenwoordigd, maar er moet niet op beknibbeld worden", aldus Van der Laan. Vol- haar is het afmeerverbod aan de Comriekade een de oorzaken van het afkalvende winkelbestand. tw irugge liesbeth buitink winkeliers in Woubrugge len gehoopt dat na de ope- de kerosineleiding Schiphol de tankers met tuigbrandstof niet langer de Woudwetering zouden i, zodat het afmeerverbod worden opgeheven. On- de opening van de lei- deze maand, blijven de I ;rs echter toch varen. „Als ifmeerverbod zou worden heven, zou er in de zomer weer leven in het zijn. Nu is het tijdens de olvakanties een dooie het afmeerverbod werd iteld, was Woubrugge vol- Van der Laan een bruisen- ro atersportgemeente. „Bij de kwamen mensen hele barbecuetoestanden halen om in de jachthaven bij een kamp vuur te eten. Dat is nu niet meer zo en de slager is dan ook weg gegaan. Die had niet voldoende vooruitzichten in Woubrugge. Vroeger haalde ook geen mid denstander het in zijn hoofd om op vakantie te gaari in de zo mer, maar nu gaan ze gewoon tegelijk met een groot percenta ge van de klanten weg. Vroeger was het zo gezellig in het dorp met al die bootjes aan weers kanten van het water", zegt Van der Laan weemoedig. De Woudwetering wordt door de kerosinëtankers ook steeds gevaarlijker. „De mensen ko men nu met hun bootjes door Woubrugge, moeder staat aan de wal op naar de bakker te gaan en vader blijft rondjes va ren. Dat is levensgevaarlijk." gemeente Alphen wil mee- rken aan de realisatie van itroken langs de N207 tus- de kruising van de Ei- ihovverlaan met de Hors- iweg in Alphen en het kruis- nt Herenweg/Kruisweg (af- Woubrugge) aan de ordkant van Alphen. Totale an het project: 14 mil- n gulden. M meer dan vijf jaar wordt door het rijk, de provincie, gemeentes Alphen en Ja- fpswoudè en busmaatschap- NZH gepraat over het op- ffen van de knelpunten voor openbaar vervoer tussen llf )hen en Leimuiden. De pro- □ficie heeft nu de mogelij k- m een flinke rijkssubsir de wacht te slepen om ze knelpunten aan te pak- De gemeente ziet het liefst :s. n verdubbeling van het aan- rijstroken voor alle verkeer, een brief aan de provincie hrijven burgemeester en ithouders: „Ook al kan een letering voor het openbaar rvoer tot stand worden ge- icht, dan nog zal het wegvak tussen de Zegerbaan en de Kruisweg een knelpunt van de eerste orde blijven voor het overig autoverkeer. De subsidie wordt echter al leen toegekend voor verbete ringen van de infrastructuur voor openbaar vervoer. Het ambtelijke advies luidt om toch de kans met beide han den aan te grijpen, want het ziet er niet naar uit dat er bin nen afzienbare termijn andere subsidiemogelijkheden zijn om het knelpunt aan te pak ken. Er zijn twee mogelijkheden: of een geheel vrije busbaan of een die aansluit op de weg. Voor welke oplossing uiteinde lijk ook wordt gekozen, in bei de gevallen moet de gemeente zelf wel een bijdrage leveren aan de aanpassingen binnen de bebouwde kom, vanaf de Horstenweg tot de Zegerbaan. De gemeente heeft gekozen voor een busstrook in de mid denberm van het wegvak. De kosten hiervan bedragen 1,35 miljoen gulden. Maar het rijk draagt hier een flink deel aan bij, tot een maximum van tachtig procent. De Woubrugse winkeliers vin den het steeds moeilijker om een opvolger te vinden. „Het probleem is ook dat een gedeel te van de winkeliers vergrijst en geen opvolger heeft. En dat af meerverbod in de zomer maakt het ook niet aanlokkelijker om een winkel in het dorp over te nemen. Bovendien zijn de pan den aan het water verschrikke lijk duur." Veel klanten bezoeken ook grootwinkelbedrijven in de om liggende steden. „Als een ge deelte van het winkelbestand afbrokkelt, gaan de mensen el ders heen en dan kopen ze daar meteen ook andere spullen. Het wordt gevaarlijk als de mensen voor ieder klosje garen naar Al phen moeten, want dan halen ze daar ook meteen de rest van de boodschappen. Van der Laan beseft dat de Woubrugse winkeliers nooit kunnen concureren met de winkelcentra in Alphen of Lei den. „We kunnen natuurlijk nooit op tegen de grote zaken, maar we moeten wel proberen om attractief te blijven. Een bra derie of een sinterklaasactie houdt de mensen vast", hoopt de WIKO-voorzitter. Kade Nieuwe Vaart verhoogd De kade langs de Nieuwe Vaart in Stompwijk wordt verhoogd. Het waterschap Meer en Woude praat deze maand over een ver snelde verbetering van de kade, omdat die eerder zakt dan was verwacht. Meer en Woude wilde de kade eigenlijk pas in 1997 ophogen, maar dat zou volgend woordvoerder H. Folkerts 'onnodige risico's' met zich meebrengen. De operatie kost 50.000 gulden. Alphenaar geeft ochtendkrant uit op Curasao Voor het eerst verschijnt op vrijdag 15 september een Nederlands ochtendblad op Curasao met een op de Ne derlandse Antillen en Aruba afgestemde editie van het Al gemeen Dagblad. Een eigen redactie verzorgt dagelijks twee pagina's Antilfiaans nieuws dat wordt samenge voegd met actuele pagina's van de Nederlandse editie. Oud-journalist René Zwart uit Alphen is één van de initi atiefnemers van deze Caraï- bische krant. Zwart verliet de journalis tiek tien jaar geleden en richtte het communicatie adviesbureau Zwart part ners op. Hij heeft een aantal Cura^aose relaties als op drachtgever en verbleef daar om geregeld op de Antillen. Zo kwam hij ook in contact met uitgever Carlos Daantje, die het idee had een actueel Nederlandstalig ochtendblad op de markt te brengen. De edities van Nederlandse klanten die op het eiland te koop zijn, zijn altijd enkele dagen oud en kosten boven dien minstens zes gulden per stuk. Op dit moment verschij nen er op Curasao, met een bevolking van 150.000, al acht kranten. Zwart is er ech ter van overtuigd dat een nieuwe krant kans van slagen heeft. „Uit onderzoek van de Universiteit van de Neder landse Antillen blijkt over duidelijk de behoefte aan een actuele Nederlandse ochtendkrant. Van het huidi ge aanbod verschijnen er zes in het Papiamento en de twee Nederlandstalige bla den zijn avondkranten. Die hebben grote moeite om ac tueel te zijn. De kranten zijn te klein om er een grootscha lig netwerk van correspon denten op na te houden." De Kaagse wilg moet het op eigen houtje Flinke buit bij inbraak woonboot DE KAAG» ERIC DE JAGER Ondanks dappere pogingen de oudste wilg van Kaageiland de helpende hand te reiken, staat de boom er weer alleen voor. De actie 'Redt onze oudste wilg' is al afgeblazen voor zij goed en wel is begonnen. De wilg langs de Julianalaan blijkt namelijk helemaal niet gered te kunnen worden. Vraag is zelfs of de boom wel redding nodig heeft. Het welzijn van de ruim honderd jaar ou de boom stond hoog op de agenda van veel Kagers. Secretaris van de dorpsraad Jaap Donkers riep in het dorpsblad 'Heen en Weer' op tot behoud van de oudste wilg. Kaagbewoner Henk Schut gaf direct gevolg aan die oproep. Schut verhuist binnenkort uit het dorp en de actieve dorpeling stelde eventuele afscheidscadeautjes beschikbaar aan het plan 'Redt onze oudste wilg'. Hij opende een rekeningnummer waarop vrienden en bekenden die hem willen uit luiden, in plaats van het obligate flesje wijn te geven, een kleine donatie aan de wilgen- actie konden storten. Een lovenswaardige actie, vindt ook W. Kortenoever van de dorpsraad. „Maar jam- mergenoeg wel iets overtrokken. We heb ben onlangs een inventarisatie van het bo- menbestand gemaakt en daarbij kwam naar voren dat de wilg weliswaar wat verfom faaid oogt, maar dat hij nog in redelijhke staat verkeert. Een eventuele reddingsactie doet waarschijnlijk meer schade dan goed. Als je verstevigende bouten gaat aanbren gen, maak je de wilg misschien wel kapot. Het is een inheemse boom, dus hij zal het op eigen houtje moeten redden. Misschien dat de actie gericht kan worden op een an dere groenvoorziening. We hebben ook nog een honderdvijftig jaar oude eik." Henk Schut heeft geen bezwaar tegen het zoeken naar een ander doel voor zijn 'Redt de wilg' fondsje. „Misschien een bankje bij het oude gemaal, of iets anders. Ik sta open voor elke suggestie. De wilg leek mij een mooi doel, maar als er niets te redden valt, dan gebruiken we het geld toch voor iets anders. Ik weet overigens niet eens o'f er wel geld op de rekening staat." Aan de wilg wordt dus voorlopig niets ge red. De bejaarde boom moet het zelf zien te rooien. Maar dat doet hij al meer dan een •n draagbare cassetterecorder, een horloge en 180 gulden zijn gisteravond gestolen uit een woonboot aan de Hoekse Aarkade in Ter Aar. Uit een schuur bij de boot werd een scooter weggenomen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Autokrakers actief Autokrakers zijn gisteren actief geweest in Alphen. Tien auto's - verspreid over de hele gemeen te - werden openbrokcn. De buit bestond uit autoradio's en zonnebrillen. LUBA SPECIAL: Luba Uitzend Buro aan het Kort Rapenburg 10 in Leiden is op donderdagavond (koopavond) speciaal tot 21.00 uur open voor geïnteresseerden in tijdelijk werk in LubaPQ administratieve functies en in de gezond- TfczendU) Buro J heidszorg. LUBA LEIDEN, KORT RAPENBURG 10, TEL. 071-131046 De Regenboog is sportiefste school irthuis Westerhaven in Alphen aan den Rijn houdt zaterdag 16 tember een darttoernooi. Deelname kost 10 gulden. :hrijven kan vanaf 19.00 uur op de plaats van de wedstrijd, Em- Slimpie in Hazerswouds Dorpshuis HAZERSWOUDE Clown Slimpie laat zaterdag 16 september kinderen van 4 tot 12 jaar lachen in het Dorpshuis aan de P. de Hoogstraat. Kaartjes a zes gulden zijn telefonisch te bestellen op nummer 03440-24555 en aan de kassa op de dag van de voorstelling. De show begint om 14.00 uur. In de pauze kunnen de kinderen zich gratis laten schminken. Basisschool de Regenboog is de sportiefste school van Alphen. De school won de competitie die is opgezet door de gemeen telijke dienst sport en recreatie. Wethouder D. van der Veen Meerstadt van sportzaken reikt vrijdag in de school zelf een wisseltrofee uit. Bovendien zal hij dan een cheque ter waarde van 250 gulden overhandigen. De Regenboog nam in het sei zoen '94-'95 steeds met een. groot aantal leerlingen deel aan verschillende sporttoernooien. Bovendien organiseerde de school veel eigen sportactivitei ten. De competitie, die ook ko mend seizoen wordt gehouden, heeft tot doel basisscholen te stimuleren deel te nemen aan verschillende, buiten schooltijd gehouden schoolsporttoernooi- en. In het eindklassement wordt de Regenboog gevolgd door de Rank, de Hobbitburcht en Ron- calli. Als het leveren en installeren van een nieuwe keuken niet goed wordt geregeld, zit u wekenlang in de rommel. Daarom besteden wij niet alleen veel aandacht aan een mooie pre sentatie in onze showroom maar ook aan een perfekte realisat'e bij u thuis. Het gaat immers om keukens van een topmerk: SieMatic. Nu is het natuurlijk ideaal dat wij all-round leverancier zijn van alles wat met bouwen en verbouwen te maken heeft. Kranen, tegels, plavuizen, stenen, sierpleister. u kunt alles direkt bekijken en kiezen in onze showroom. En onze technische dienst kan alle onderdelen, tot en met het kleinste flensje, zó uit ons eigen magazijn halen, Door onze werkwijze kan uw nieuwe SieMatic keuken al in 5 werkdagen itiek D66 op bouwen in Groene Hart rcjnister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) vindt dat onlangs gepresenteerde visie over de eventuele i van woningen in het Groene Hart niet haaks staat b het huidige kabinetsbeleid. Volgens haar is het rap- o rt van V&W géén beleidsstandpunt maar slechts een ^rage aan de discussie over de ruimtelijke ordening 2005. Dat heeft Jorritsma gisteren op kamervragen D66 geantwoord. e democrate Versnel hekelde eerder deze week de ,n »a van Jorritsma. Daarin staat onder meer dat door jf a dreigend gebrek aan goede bouwlocaties in de ndstad, bebouwing langs bestaande spoorwegen een ede optie kan zijn. Dat betekent, bijvoorbeeld tussen Utrecht en Amsterdam, een schending van het Groene Hart. Versnel meende dat Jorritsma het kabinetsbeleid 'te grabbel' gooit. De overheid gaat nu tot 2005 uit van be bouwing in en aan de grote steden en stadsgewesten zonder aantasting van het Groene Hart. Zowel minister De Boer (VROM) als de Tweede Kamer voelt er weinig voor om na 2005 het Groene Hart open te stellen voor de bouw van huizen en bedrijven. Versnel stelde dat Jorritsma een 'eenzijdige actie' houdt die haaks staat op onlangs afgesloten langjarige contracten met de stads gewesten over grootschalige woningbouw. De minister zegt nu nadrukkelijk dat noch het huidi ge beleid noch de contracten ter discussie staan. Bo vendien maakt Jorritsma naar eigen zeggen gebruik van de 'open discussie' die verantwoordelijk minister De Boer wil houden over de ruimtelijke ordening na 2005. Het gepubliceerde rapport is ook in goede samen spraak met VROM tot stand gekomen, aldus de minis- Jorritsma houdt vast aan haar opvatting dat zeker na 2010 het huidige bouwbeleid in de Randstad op proble men zal stuiten. Het is volgens de minister dan ook zaak dat haar departement tijdig oplossingen aan draagt, vooral vanuit de achtergrond dat met nieuw,- bouw ook de mobiliteit dient af te nemen. Versnel krijgt de nota overigens 'ter nadere informa tie' nagestuurd, zo schrijft Jorritsma aan het einde van haar beantwoording. kookklaar zijn. Schoon opgeleverd. Want we zijn ook reuze handig met de stofzuiger. GOEDHART ^0*BOUWHUIS Hoorn 126, 2404 HJ Alpen a/0 Rijn, leieloon 01720 - 22100. Openingstijden maandag lot en met donderdag van 08.30 lol 17,30 uur, vrijdag van 08 30 tot 21 00 uur. zaterdag van 10.00 lol 16.00 uur SieMatic Keukencenter Leiderdorp Meubelplein 9. 2353 EX Leiderdorp, telefoon 071-412615. Openingstijden; maandag van 13.00 tot 17.30 uur, dinsdag, woens dag en vrijdag van 09,30 lot 17,30 uur. donderdag van 09.30 lol 21.00 uur, zaterdag van 09.30 tol 17.00 uur

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19