Flitsende start volleyballers JS Open krijgt ijn droomfinale Vink maakt het Visser knap lastig tc OK hoeft vertrokken jainer niet meer terug Sport Glenn Helder niet naar Middlesbrough MASTERS Eerste zege Vitesse in turbulent duel 27 ide lemie treft peloton in Vuelta Er wordt gefietst in de Ronde van Spanje. De Italiaan Ifbehaalde vrijdag in de zesde etappe zijn tweede ritzege. is na 264 kilometer de snelste in de massaspurt voor Wust, felijlevens en Abdoesjaparov. Mile was 2 kilometer voor de streep betrokken bij een mas- hlpartij. Hij verloor 1 minuut en 49 seconden en daarmee fde plaats in het algemeen klassement, waarin zijn ploeg- jer Jalabert de leiderstrui behield, rdt echter meer dan alleen maar gefietst in de Vuelta. De rs waaien van de fietsen. Er wordt gevochten, veel en hard •n. En vrijdag brak er een epidemie uit in het peloton. De 6 wc-papier vlogen over de weg. De renners hadden last van -dselvergiftiging. De buikloop trof zeven ploegen, waar- jrdie van ONCE met Jalabert en Zülle. •ter Van Barneveld in halve finales _green Raymond van Barneveld heeft in het Engelse ley Green de halve finales bereikt van de European Masters, terk bezet internationaal toernooi. De Haagse darter ver- de als derde geplaatste Engelsman Steve Beaton met de iden 3-2. In de halve eindstrijd komt hij uit tegen de onge- te Peter Manley, eveneens uit Engeland. Als de Nederlan- partij wint, is de kans groot dat hij in de finale stuit op Burnett uit Wales, de nummer één van de wereld, van ij in januari in de finale van de wereldkampioenschappen elfde Frimley Green verloor. De andere Nederlandse deel- Roland Scholten leed eerder deze week in de kwartfinales lederlaag tegen de Engelsman Andy Fordham, tweede op laatsingslijst. estgeest in voorprogramma Tuur jnaar Fred Westgeest komt in actie in het voorprogramma Regilio Tuur. Op zaterdag 16 september, als Tuur zijn we- titel in Arnhem verdedigt tegen de Colombiaan Luis Mendo- leemt de Wassenaarse zwaargewicht het op tegen de Hage- Laszlo Paszterko. De vierde prolpartij van Westgeest duurt imaal zes ronden van drie ronden. tim brouwer de koning igbycompetitie begint met pikant duel. Landskam- j DIOK gaat morgen in Iop bezoek bij DSR/C. Dat beschouwen de Leide als een serieuze concur- Bovendien worden de •naren getraind door Theo ers, die vanaf volgende ook bij DIOK het heft in en neemt. topper van morgen is de onderlinge wedstrijd van izoen waarbij Snijders on- iderd partij voor Delft kan n. Bij DIOK neemt Dick Al- afscheid als interim-coach, eidenaar, die te weinig tijd vrijmaken voor het hoofd- erschap, nam de honneurs rvoor de plotseling vertrok- ,l Kevin O'Rourke. De Zuid- aanse trainer ging wegens nilie-omstandigheden voor epaalde tijd terug naar zijn ?rland. Volgens Pieter Cor- scheidend voorzitter van de inische commissie van IK, was hij daar onbereik- ^r. „Omdat het ons te lang duren", zegt Corver, „heb- !wij hem een brief gestuurd rin we onze samenwerking iraken." jdens het internationale nooi om de Euro Rugby Leiden benaderde DIOK -trainer Snijders. Hoewel de ;enaar zijn dienstverband DSR/C aanhoudt, neemt )k drie trainingen per week DIOK voor zijn rekening, ver: „Ideaal is het niet, maar ons is dit op het ogenblik :ste oplossing. Voor de ver lig betekent het een om- teling naar andere trai- gsavonden, maar dat heb- we in het verleden ook wel chef willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef rob onderwater. 071-356463 londen/leiden loman leefmans Glenn Helder blijft bij Arsenal. Dat liet de Leidse aanvaller gisteren vanuit Engeland weten. Volgens Helder berusten de steeds sterker wordende geruchten in met name de Britse kranten over een mogelijke over gang naar Middlesbrough op een misver stand. „Ze hadden al interesse in mij, toen ik nog in Nederland speelde en zij nog in de eerste divisie uitkwamen. Ik heb toen dui delijk voor Arsenal gekozen. Het is alleen zo dat nu ik bij Arsenal een tijdje invaller ben, Middlesbrough opnieuw heeft gevraagd of ik niet alsnog zin had in en overgang, meer niet", aldus Helder. De Leidse vleugelspits speelde dit seizoen precies 52 minuten in het eerste van de Gunners. Bij de vier gespeelde competitie wedstrijden viel hij drie keer diep in de tweede helft in als vervanger voor Ray Par lour en hij mocht één keer zelfs de hele wedstrijd zijn trainingspak aanhouden. Dat was tijdens de enige winstpartijt van zijn ploeg in dit prille seizoen tegen Everton. De drie invalbeurten onder meer tegen Middlesbrough eindigden in gelijke spelen. „Maar er zijn veranderingen op komst", voorspelt de oud-speler van onder meer Roodenburg, Sparta en Vitesse. Hij deed vo rige week mee in het tweede en zorgde di rect voor vier doeltreffende assists. Helder verwacht binnen afzienbare tijd weer in de basis te staan. Misschien zelfs morgen al in de uitwedstrijd tegen Manchester City. En als een basisplaats eenmaal zeker is, denkt Helder ook weer de interesse van bonds coach Hiddink op te kunnen wekken. Met zijn tot nu toe dit seizoen tegenval lende team- en landgenoot Dennis Berg kamp ziet Helder eveneens alles goedko- men. Arsenal maakte in de vier afgelopen wedstrijden pas drie goals, tweemaal door toedoen van de van Sampdoria afkomstige David Platt en eenmaal trof de excentrieke spits Ian Wright doel. Volgens Helder is Bergkamp, die ook deze week in het Neder lands elftal bepaald geen goede indruk ach terliet, op trainingen echter 'superscherp'. „Maar ik denk dat de druk die op zijn schouders is gelegd hem tot nu toe een beetje parten heeft gespeeld. Heus, binnen kort gaat hij écht scoren, daar maak ik me niet druk om." eens meegemaakt. Daar kleven voor- en nadelen aan." Het liefst maakt Altink plaats voor Snijders met een klinkende overwinning op Delft, maar de voortekenen zijn voor DIOK on gunstig. Altink: „We missen eni ge spelers, zoals Yves Kummer die het afgelopen weekeinde tij dens het Béchet-toernooi uit het veld werd gestuurd. Nor maal kost hem dat drie duels. Sander Nahinegoro is nog niet terug van familiebezoek in Indonesië. Bovendien zijn Pat- chi Denderlo en Obbe Winkels, die bij DIOK op proef waren, te ruggekeerd naar hun oude club." Verder moeten de Leidenaars het dit seizoen doen zonder Mare Michelsen (gestopt) en Tom jackson (naar Engeland). Altink vestigt zijn hoop op de routiniers Gottfried Bos, Perry Noordermeer, Robert Broers en Thomas Suring. In de loop van de competitie moet het ver nieuwde DIOK gestalte krijgen. „Normaal gesproken wordt het pas spannend als de play-offs beginnen. Maar in tegenstelling tot andere j^ren ontmoeten we in het begin van de competitie al sterke ploegen." Behalve in de eredivisie wordt DIOK ook weer vertegenwoor digd in de eerste divisie. Daar ondervinden de reserves (DIOK Athletics) wellicht nadelige ge volgen van de tijdelijk versmal de selectie van het vlaggeschip. Desondanks rekent Altink voor het tweede team op een klasse ring 'in het linker rijtje', dat wil zeggen de top zes. De Bassets uit Sassenheim degradeerden vorig seizoen uit de eerste divi sie en proberen het verloren ge- gane terreinte herwinnen. Olof van der Meulen (I) en Bas van der Goor tasten mis op een smash van de Joegoslaaf Badovic. foto anp Peter Blangé had gisteren uitzicht op zee. Niet vanuit zijn hotelkamer in Athene, maar vanaf de serveer plaats in het Peace and Friendship Stadium in Pi raeus. Met de nationale volleybalploeg begon de Parmezaanse Hagenaar het EK soepeitjes door Joego slavië met 3-0 (15-5, 15-2, 15-9) terecht te wijzen. piraeus gpd „Hier staat een mooi team", stelde de regisseur handenwrij vend vast. „Het vorige team, waarmee we hier een jaar gele den het WK speelden, was ook fantastisch. Maar deze ploeg is completer en beter uitgebalan ceerd". Het maken van vergelijkingen tussen het oude en het nieuwe Oranje zal de komende week nog wel voortduren, vooral als de ploeg richting halve finales echt zal worden getest. Het spel tegen opponent Joegoslavië was gisteren namelijk slechts een graadmeter en zeker geen rots vaste zekerheid. „Maar wie zegt mij dat Joegoslavië zwakker is dan ploegen als Rusland en Bul garije. In cijfers leek dit mis schien een walk-over, maar in het veld voelde het zeker niet zo aan", aldus Blangé. Het deed Blangé zichtbaar goed dat hij tegenover de pers eindelijk weer eens over het spelletje kon kletsen. En niet over machtsverhoudingen, over een spraakmakend interview van Ron Zwerver in Sport Inter national of de invloed van de topspelers op bondscoach Joop Alberda. „Die problematiek werd de afgelopen dagen teveel opgerakeld", vindt hij. „De besten moeten spelen, klaar uit. En die beste spelers hoeven geen vrienden van elkaar te zijn. Ze hebben een gezamenlijk doel en reageren als volwasse nen. Zo is het en niet anders". De felheid waarmee Blangé dit item toch ook weer zelf op rakelt maakt duidelijk dat er binnen de ploeg zeker over ge praat is. En als er gepraat wordt, dan roert Blangé zich. „Ik heb veel invloed op de reilen en zei len binnen dit team. Dat kan ik niet ontkennen. Ik ga niet stille tjes in een hoekje staan, maar doe altijd m'n mond open. Dat is ook gevaarlijk, vooral als je dat met uitspraken in de pers gaat doen. Het is zo simpel om iemand te gaan afkraken, bij voorbeeld door een jonge jon gen de grond in te boren. Dat hoort niet. Ik heb nu eenmaal door de jaren heen een voor beeldfunctie opgebouwd". Blangé zet de toon, maar wil zich - samen met Ron Zwerver - geen baas noemen. „Het is nu eenmaal niet aan de spelers om te bepalen wie ér wel of niet in de selectie thuishoort. Dat staat los van het geval Zoodsma. In die situatie moest wat gebeu ren, dat kon niet langer zo door gaan. Toen Van der Meulen ook buiten de boot dreigde te vallen heb ik steeds gepleit voor zijn terugkeer. Zo'n speler, met zo'n arm, moet in het Nederlands team staan". Dat Van der Meulen in het verleden vooral optimaal func tioneerde als pinchhitter en nu wordt geacht te pieken tijdens zeven wedstrijden in negen da- raf tegen Seles wyqrk eric de bie '•verslaggever US Open krijgt bij de vrouwen zijn 'droomfi- e'. Alsof de tijd gewoon heeft stilgestaan, be- ■den Monica Seles en Steffi Graf vandaag de arena. Wat iedereen na de sterke co- van de voormalige Joegoslavische in Jronto eigenlijk al wist maar voor de vorm nog enlijk aan twijfelde, werd gisteren waarheid op ushing Meadow. Het vrouwentennis is terug bij (Seles en Graf,maken weer de dienst uit. Dé tegenwoordig als Amerikaanse door het le- in gaande tennisster gaf gisteren Conchita Mar- geen kans een beetje tegen te sputteren, Jana Novotna in de kwartfinales deed. De eerder te sterk voor Brenda Schultz, maar vier games: 6-2, 6-2. Graf volgde die in de studio van de Amerikaanse tv-zénder waar ze zat bij te komen van haar emotio- op Gabriele Sabatini: 6-4, 7-6 (7-5). Pe partij kende een passend slot: de bal stuitte fee keer aan de kant van Sabatini, de Argentijn- sloeg toch terug, waarna de al juichende Graf 'rbijsterd de armen weer liet zakken. De heidsrechter had het echter ook gezien en buit as binnen, waarna de 26-jarige Duitse even he- maal van de wereld stapte. Ze rende eerst naar 'ar trainer Heinz Günthardt en haar moeder in vip-loge en vervolgens snikkend van de baan. Et werd Graf, die in zowel mentaal (arrestatie In vader Peter) als fysiek opzicht (voet- en rug- essures) niet geheel fit is, allemaal te veel. ..In de tweede set bewoog ik door de pijn in ijn voet stukken minder. Ik kan nu moeilijk ggen hoe ernstig het is. Het bot is geïrriteerd, aar één wedstrijd hou ik nog wel vol", was later eerste reactie van Graf, die door haar chroni- he mgkwetsuur in feite al elk toernooi speelt et in haar achterhoofd de gedachte dat het wel !ns hair laatste kan zijn. „Met veel rekoe*nriin- gen is het momenteel uit te houden, maar het moet niet erger worden". Graf arriveerde net als Seles als de nummer één in New York, maar in tegenstelling tot haar terug gekeerde rivale bevond ze zich in emotioneel op zicht in een diep dal. De titelhoudster van Roland Garros en Wimbledon heeft sinds haar perikelen met de Duitse fiscus en de aanhouding van haar vader heel andere zaken dan tennis aan haar hoofd. Zoals het er nu naar uitziet hoeft de speel ster zelf niet bang te zijn te worden opgepakt, maar ze wordt in New York wel vrijwel constant gevolgd. Door Duitse journalisten of door lastige fans, die dag en nacht de wacht houden bij haar appartement op Manhattan. „Ik probeer ze te ne geren zodat ik rrie op het tennis kan concentre ren, maar ik weet natuurlijk dat ik voortdurend in de gaten wordt gehouden" Als aangeschoten wild begon Graf vorige week aan de jacht op de vierde en laatste Grand-Slam- titel van het jaar, maar haar fixatie op een vierde US Open-zege werd per wedstrijd beter. Na de zege op Sabatini en nadat de tranen waren ge droogd, verscheen er zelfs een glimlach op haar gezicht. „Door de wedstrijden heb ik me wat meer kunnen ontspannen", aldus de inwoonster van Brühl, die aan het bereiken van de halve fina le in New York meer waarde hecht dan aan haar zeges in Parijs en Londen. „Gezien hetgeen ik de afgelopen twee weken heb moeten meemaken, is het voor mij een grote overwinning dat ik zover ben gekomen. Dit bete kent veel voor mij. Ik wil dit toernooi ook winnen. Dat is belangrijk voor mij, anders was ik niet hier". Seles geniet ondertussen weer van het leven. In haar elfde partij sinds haar come-back in Toronto gaf ze haar opponente opnietiw geen set. De speelster uit Sarasota lijkt op de top van een golf naar haar negende Grand- Jlamtitel te surfen. leiden gert-jan onvlee Marco Visser ontmoet vandaag Jeroen Boogmans in de kruisfi nale van het Masterstoernooi. Maar de speler van Unicum moest gisteravond wel erg diep gaan om op het eigen park zo ver te reiken. Jeroen Vink, te genstrever en eveneens kans hebber voor een plaats bij de beste vier, werkte immers niet echt mee. In de eerste door Marco Vis ser met 6-4 gewonnen set al niet, maar zeker niet in de tie break van het tweede deel. Op matchpoint voor Visser volleer de Vink de bal uiterst scherp (op de buitenkant van de lijn) voor een punt weg, om vervol gens ook de hele set met 8-6 maar te pakken. En ook in de beslissende set bood Vink ver woed tegenstand. Zo mocht de Hillegommer op 5-4 voor de set serveren, maar verzuimde hij uitgerekend in die game de meeste punten te maken. Een klap die zijn uitwerking niet miste. In de tiebreak van de derde set liep Visser naar de 7-1 winst en de kruisfinale tegen Boogmans. Ook bij de B-vrouwen stond nog een beslissend potje op het programma. Margot van Over loop diende het daarin op te ne men tegen Carmen Delsasso. Evenals in haar eerste poule wedstrijd tegen Heddy Boers werd de Master van 1986 ook in dit treffen door krampverschijn selen (een chronisch gebrek aan zou speelt haar bij inspannin gen parten) geteisterd. Ging de pot tegen Boers eerder deze week vervolgens verloren, dit keer was de winst wel voor Van Overloop. In C won Walther van Schie de beslissende partij van Jurri- aan de la Bey, terwijl Tjeerd Star voor enig eerherstel zorgde door poulewinnaar Timo van der Voort te verslaan. Colin Vrieze ging onderuit tegen Jelle Oosterhoff en kan vanaf van daag slechts toekijken. Bij de mannen in D kwalifi ceerde Pieter Visser zich ten koste van Richard Rommers en Daniel Petitjean voor de laatste vier. Visser won met 4-6, 6-3, 6- 3 van Rommers en bezat door dat resultaat het beste game- saldo van genoemd drietal. In poule B sloeg Sander Brugman zich verder door Jeroen van Stijn maar vier games te laten. PROGRAMMA Glenn Helder. foto»archief Wedstrijd van de Week Lugdunum - SIC is morgen de eerste Wedstrijd van de Week van dit seizoen. Als eerste oefenmeester heeft de sportredactie van deze krant niemand minder dan Arie Lagendijk (technisch mana ger Katwijk) bereid gevonden om zijn visie te geven, de voetballers rapportcijfers te geven en een man van de wedstrijd te benoemen. waalwijk anp Ronald Spelbos heeft zijn eerste overwinning met Vitesse bin nen. De voormalige trainer van NAC behaalde met zijn nieuwe ploeg gisteravond in Waalwijk een zwaarbevochten zege op RKC: 2-0. De doelpunten van Van Wanrooy en Makaay vielen pas in de slotfase van de turbu lente wedstrijd. Arbiter Schuurmans had veel moeite om het harde en soms grimmige duel in de hand te houden. Hij deelde twee rode en vijf gele kaarten uit. Invaller Latuheru (Vitesse) en verdedi ger Streppel (RKC) moesten in de tachtigste minuut naar de kant na een handgemeen. De ietwat warrig leidende Schuur mans stuurde eerst Alfred Schreuder van RKC weg, maar veranderde op advies van zijn grensrechter van mening. Drie spelers van de thuisploeg kre gen de gele kaart, twee Arnhem mers gingen eveneens op de bon. Op sportpark Olympia mocht Vitesse het spel maken. Het op tische overwicht leverde nauwe lijks uitgespeelde kansen op. RKC liet de gasten op eigen helft rustig opbouwen. Eenmaal over de middenlijn greep de thuisploeg stevig in. Vooral spelverdeler Edwin Gorter moest het ontgelden. De zwieri ge nieuwkomer bij Vitesse kreeg bijna geen gelegenheid om zijn traptechniek te demonstreren. Na de rust trachtte Spelbos zijn ploeg meer aanvalskracht te geven. Hij bracht rechtsbuiten Bart Latuheru, weer in genade aangenomen, in voor libero Bos. Middenvelder Raymond Atteveld kroop achter de defen sie, waardoor Vitesse evenals RKC een 4-3-3 systeem hanteer de. Ook met de aangepaste speelwijze dwong de Arnhemse formatie aanvankelijk nauwe lijks kansen af. Pas in het rom melige laatste kwartier nam Vi tesse afstand. Eerst knalde Van Wanrooy diagonaal raak, vijf minuten later rondde Makaay perfect af, 0-2. RKC: Vonk; Hutten, Brands, Streppel en Van Haaren; Petrovic, Van Aerde (8. Vrede). Muller (82. Wijnhard) en Alfred Schreuder: Van Arum en Dick Schreu- Vltesse: Knoop: Sturing, Bos (46. La tuheru), Van de Looi en lroha; Laatners, Atteveld, Gorter en Van Wan rooy: Makaay en Laros. gen, vindt Blangé geen risicof actor. „Van der Meulen is intus sen ervaren genoeg. Bij zijn club heeft hij toch ook altijd in de basis gestaan en alle ballen ge kregen. Hij is er nu goed mee bezig, dus heeft hij recht op een basisplaats. Ik zeg altijd: 'Olof is zo goed als hij zelf wil zijn'. Hij heeft dus alle krediet. Natuurlijk blijft hij een alles-of-niets-vol- leyballer. Geef hem de bal en de rally is afgelopen, dat weet je zeker. Dat is zijn grote kwali teit".^ Met Olof van der Meulen als basiskracht en de allround mid- spelers Bas van de Goor en Henk-Jan Held kan Blangé te vens steraanvaller Ron Zwerver gaan ontlasten. Tegen Joegosla vië lukte dat naar behoren. Van der Meulen kreeg dertig set ups, terwijl Zwerver 24 keer aanvallend de klauw moest aan halen. Ook Held (17 ballen), Van de Goor (17) en Görtzen (14) deelden volop mee in het aanvalsgeweld. „Ik kan de bal len in dit team veel beter over alle aanvallers verdelen, waar door de tegenstander onze aan val moeilijker kan lezen". CIRCUIT IN CIJFERS HEB, poule B: M. Visser - J. Vink 6-4, 6-7, 7-6. DEB, poule A. B Zonderop - M. Griekspoor 6-2, 6-3. DEB, poule B: M van Overloop - C. Delsasso 7-6, 2-6, 6-0; N. Weyermans - H. Boers 6-2, 1-6,6-1 HEC, poule A: T. Star - T. van der Voort 6- 2, 6-2; W. van Schie - J. de la Bey 7-5, 6- 4. HEC, poule B: J. Oosterhoff - C. Vrieze 6-3,4-6,6-3. DEC, poule A: S. Korenhof - K. Wilbrink 6- 3,4-6,6-3 HED, poule A: P. Visser - R, Rommers 4-6, 6-3, 6-3; J.J. Overgaauw - D. Petitjean 7- 6, 6-4. HED, poule B: S Brugman - J. van Stijn 6-1, 6-3. DED, poule A; S. Sieval - S Bauman 6-0, 6-2; M. Spoor - M Kleijn 6-1, 6-4. DED; poule B: F Schaap - J. Brand 6-3, 6-4. HDC1, poule A. R van der Zeeuw/ E. Noest - J. Mens/A. Uljee 6-3, 6-1. HDC1. poule B: J. Manuputty/G.J. Onvlee - H. van Tong eren/ F Kantebeen 6-4, 6-3 DDC1, poule B: E Guyt/ J. den Hollander - I. ten Hage/ N. Hemminga 6-1,0-1 afg. SCOREBORD EREDIVISIE drie RKC - Vitesse 0-2 (0-0) 76. Van Wanrooy 0-1, 81. Makaay 0-2 Scheidsrechter. Schuurmans. Toeschouwers: 3000. Rode kaart 80 Latuheru (Vitesse) slaan naar Streppel, 80. Streppel (RKC. 2xgeel). Gele kaart: Alfred Schreuder, Hutten, Wijnhard (RKC), Bos, Van de Looi (Vitesse). EERSTE DIVISIE FC Zwolle - VW 1-1 (0-0) 67. Van Boekei 0-1, 85. Smit 1-1. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 2800. Rode kaart: 62. Rayer (WV, 2x geel). Gele kaart: Sinkgra- ven (FC Zwolle), Van Appelen, Van der meer (VW). DUITSLAND: Köln - Uerdingen 0 0. Bremen - 1860 Münch 2 -0 ZWITSERLAND: Neuchatel - Aarau 3 - 2 PRIJSVRAGEN Lucky Ten van vrijdag 8 september: 4-6-10-12-16-21-28-32-33-36-37-38- 41-45-52-57-62-64-70-78 (onder voorbehoud). TENNIS New York. US Open, 16 miljoen gulden Mannen, enkelspel, kwartfinale Courier (VSt/14) - Chang (VSt/5) 7-6 7-6 7-5. Dubbelspel, finale; Woodbridge/Woodforde (Aus/2) - O'Brien/Stolle (Aus/15) 6-3 6-3. Vrouwen, enkelspel, halve finale: Graf (Dui/1- Sabatini (Arg/9) 6-4 7-6, Seles (VSt/2) - Martinez (Spa/4) 6-2 6-2. Dubbelspel, halve finale: Gigi Fernandez- /Zvereva (VSt/WRu/2) - McNeil/Sukova (VSt/Tsj/15) 6-3 6-4. Jongens, enkelspel kwartfinale: Wessels (Ned/13) - Zabaleta (Arg/1) 4-6 6-3 7-5. Dubbel, halve finale: Sluiter/Wessels (Ned/8) - Bachelot/Bracciali (Fra/lta) 2-6 6-3 6-4 VOLLEYBAL Athene. EK mannen. Groep A Nederland - Joegoslavië 3-0 (15- 5 15-2 15-9), Griekenland - Letland 3-0 (16-14 15-13 15-7), Duitsland - Oekraïne 3-0(15-9 15-8 15-12). Groep B: Tsjechië - Rusland 3-2 (3-15 15- 13 15-13 14-16 15-12), Italië - Roemenië 3-0(15-7 15-2 15-5), Bulgarije - Polen 3- 0(15-2 16-14 15-7). Bedum. Oefenserie vrouwen. Derde wedstrijd. Nederland - Kroatië 2-3 (15-4 7-15 15-5 5-15 17-19). Stand na Ronde van Polen. Zevende etappe, Nowy Sacz-Zakopane: 1. Piccoli (Ita) 171 km 4 21 24, 2. Van de Laer (Bel) 10.57, 3. Spruch (Pol), 4 Silovs (Let), 5. Guidi (Ita). Algemeen klassement 1 Gragus (VSt) 22 58.49, 2. Spruch 0.01, 3 Lesniewski (Pol) 0.02, 4. Brozyna (Pol) 0.38, 5. Bara- nowski (Pol) 0 56. Ronde van Spanje. Zesde etappe, Orense-Zamora: 1. Minali (Ita) 264 km 7.00.27,12, 2 Wust (Dui), 3. Baffi (Ita), 4. Blijlevens (Ned), 5. Ab doesjaparov (Oez), 6. Pianegonda (Ita), 7. Jalabert (Fra), 8. Bartoli (Ita), 9. Saitov (Rus), 10. Biasci (Ita), 39. Mulders. 44. Knaven 0.30, 45. Van Steen, 46. Hoff man, 61 Bouwmans 0 48, 122. Boogerd 1.41, 139. Zülle (Zwi), 145. Cordes 2.18,: 162 Nijboer 3.30, 167. en laatste Zints- jenko(Rus) 5.46. Algemeen klassement: 1 Jalabert 31.03 18, 2. Olano (Spa) 0.29. 3 Pia negonda 0.38, 4 Mauri (Spa) 0.51, 5 Rodrigues (Spa) 1 05, 6. Bruyneel (Bel) 1.06, 7. Bartoli 1.13, 8. Rus (Den) 1.18, 9. Virenque (Fra) 1.31, 10. Meinert (Dui) 1.46, 19. Zülle 2.19, 36. Mulders 3.25, 47. Bouwmans 4.06, 54. Boogerd 4.42,' 124. Van Steen 26.52, 139. Cordes 29.35, 143. Nnboer 32.00, 150. Blijle vens 34 14, 152. Knaven 35.27, 153. Hoffman 35.54, 167. en laatste Santama- ria (Spa) 1.05.59. Ronde van de Toekomst. Tweede etappe Chauvigny - St-Cyr: 1 Magnien (Fra) 160 km 3.36.49, 2. Nicolas Jalabert (Fra). 3. McEwen (Aus), 4. Moreau (Fra), 5. Saugrain (Fra), 7. Groenendaal (Ned), 11 Vierhouten, 30. Van de Ven, 54. Luppes 0 20, 89. Koppers 1.35, 97. Lots 2.39, 104 Appeldoorn, 106. Hiemstra 3.17, 107. Farenhout 4.34 Algemeen klassement 1 Magnien 8.18.02, 2. Moreau 0 26, 3. Rojas (Spa) 0.28, 4. Galdeano (Spa) 0.39, 55. Sau grain 0.48, 6 Roux (Fra) 0.50, 7 Halgand (Fra) 0.54, 8. Groenendaal 1.00, 9. Genty (Fra) 1.03, 10. Jalabert 2.01, 39. Luppes 13.51, 45. Vierhouten 13.58, 74. Lots 16.36, 80 Van de Ven 20.54, 95. Kop pers 22.18, 98. Appeldoorn 23.28, 100. Hiemstra 24.20, 103, Farenhout 25.50. SPORT OP TV ZATERDAG 10.00-11.00 EURO Formule 1 magazine 12.45-14.05 RTL+ Autosport Formule-1 13.00-14.00 RTL 5 Autosport GP van Itali Formi (onder voorbehoud) 11.00 uur. halve finales; DDC2: I. van Or- mondt/ T. van der Voort - L van der Bent/ J Goutjer, DDD1: P. Voorendt/ M. Danhof; DDC2- R. Hogenboom/ R. Akerboom; DDD1 R. van Kalkhoven/ J Duys - R. de Boer/ I. Bakkenes; HED: J. Verdegaal - P. Visser. Poule. J. den Hollander/ E Guyt -1. ten Hage/ N. Hemminga. 12.30 uur: halve finales. DEB M. Bethle hem - H. Boers; HEB: M. Fleischeuer - J. de Regt; HDD1 N. Vreeswqk/ G. Wessels; DDC1: J Smith/ R Akerboom; HEC: J. Weerheim - W. van Schie; DED: S. Sieval - M van Ark. 14.00 uur: halve finales: HEB: J. Boog mans - M. Visser; DEC: M. Patiwael - A Sterk; HDC2. J. Ahling/ R. Meijer; HDC2. F. Sieval/ T. Seriier; DDCL M. Klein/ M. van der Heiligenberg - H. Boskamp/ S, Evers; HED: J.J. Overgaauw - S. Brugman; DEB: B. Zonderop - M. van Overloop. 15.30 uur: halve finales: DEC: H. Roth- barth - F. de Boer; HEC: J. Oosterhoff - T. van der Voort 17.00 uur: halve finales: DEDl: M Spoor- F. Schaap; HDC1: E Noest/ R. van der Zeeuw - J. Manuputty/ G.J. Onvlee; H van Tongeren/ F. Kantebeen J Mens/ A. Ulj- ZONDAG 11.00 uur: finales HED. DED. HDD1, DDD1. 13.00 uur: finales DEB, HEC, DDC1, HDC2. 15.00 uur. finales HEB, DEC, HDC1, DDC2. 13.15-18.15 BBC 1 Grandstand. 14.00-15.00 EURO Tienkamp 14 10-18.00 BRT 2 Sport extra, atletiek. 14.45-17 .28 Ned 2 Studio Sport, wielrennen Ronde van Spanje en atletiek in Monaco. 15.00-15.30 EURO Atletiek, live. 15.00-16.00 NBC Golf. 15 00-17.15 Did 3 Sport extra. 15.30-17.00 EURO Wielrennen, Ronde van Spanje, live. 16.00-19.00 BBC 2 Golf. 17.00-18.00 NBCGolf. 17 00-18.30 EURO Atletiek, live 17.00-18 45 Supersport Ouits voetbal 17.30-18.02 Did 1 Sportschau. 18 43-18.51 Ned 2 Sportjournaal 18.45-19.10 RTL+ Aktuell Sport 18 45-21.00 Supersport Volleybal, Nederland- Letland. 19.00-20.35 BBC 2 Darts. 19.10-19.50 Did 1 Sportschau, Bundeslig- avoetbal 19 30-20.00 EURO Volleybal, Griekenland- Duitsland. 20.00-22.00 EURO Goll. 21.00-22.00 Supersport Vuelta journaal. 22.00-23.00 EURO Formule 1 magazine, 22.00-23.40 Supersport Spaans voetbal. 22.10-23.10 RTL 5 Buitenlands voetbal. 22.15-23.35 Did 2 Das aktuelle Sportstudio. 22.45-23.40 Ned 3 Studio Sport. 23.00-00.00 EURO Volleybal 23 00-00.15 RTL+Boksen 23.00-01.00 NBC Golf, live 23 05-23.25 BRT 1 Sport op zaterdag. 23 20-00 25 BBC 1 Match of the day, voetbal- 23*35-00.05 RTL 4 Tennis. US Open vandaag. 23 40-00.30 Supersport Duits voetbal. ZONDAG 08.30-09.30 EURO Golf. 09.30-10.00 EURO Schaken 10.00-11.00 EURO Formule 1 magazine 11.00-12.30 EURO Atletiek. 12.10-16.00 Ned 2 Studio Sport, wielrennen Ronde van Spanje. 12.30-13.00 BRT 1 Sportmiddag. 12.30-13.30 EURO Formule-1 magazine 13.00-2130 BBC 2 Grandstand, met golf, paardesport, F1 -autosport, rugby en darts. 13.30-17.00 EURO Formule-1live. 14 00-15.00 NBC Supersport. 14.00-15.30 Supersport Spaans voetbal. 14.15-16.45 RTL 5 Autosport, GP van Italië Formule-1, live. 14.15-17.15 RTL+ Autosport Formule-1 en Toerwagens 15.00-15.30 NBC This week in baseball. 15.05-17.00 Did 1 Sport extra, met portret Franz Beckenbauer, tennis en F1-autosport. 15.30-16.55 Supersport Wielrennen. Ronde van Spanje 16 00-18 00 NBC Autosport touringcars. 16.05-16.55 Ned 2 Studio Sport, wielrennen Ronde van Spanie 16.55-19 00 Supersport Engels voetbal 17 00-18.00 EURO Wielrennen. Ronde van Spanje 17.25 18 15 Did 2 Die Sportreportage. met tennis, tafeltennis. F1 -autosport en Bundeslig avoetbal. 18.00-20.00 EURO Golf. 18.08-18.40 Did 1 Sportschau. 18.10-19.00 RAI UNO Voetbal. 18.45-19.10 RTL+ Aktuell Sport, 18.45-20.00 Ned 2 Studio Sport. 18.50-19.10 Did 3 Sport im Westen 19.00-19.55 Supersport Schots voetbal, 19.50-19.58 Did 1 Sportschau-Telegram. 19.50-20.20 BRT 1 Sportweekend 19.55-22.00 Supersport Volleybal, Nederland- Oekraine. 20.00-21.00 EURO Volleybal. 20.15-20.45 Ned 2 Studio Sport. 21.00-22.00 EURO Formule-1 22 00-22 20 Did 2 Sport am Sonntag. 22.00-00.30 Supersport Italiaans voetbal. 22.00-02 00 RTL 5 Tennis. US Open. live. 22 05-22 15 Old 3 Sport 22.15-23.00 Ned 2 Studio Eurppa, buiten lands voetbal. 23.00-00.00 NBC Golf magazine. 00.00-02.00 NBC Golf US PG/

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 27