Ex-directeur ontkent diefstal computers rechter edrijven dagen elkaar voor Detectives Boetes voor uitrijden mest in sneeuw Regio Leiden/Rijn Veenstreek Schippertjesdagen de tuin valt niet t elkaar te praten' AG 9 SEPTEMBER 1995 nekoofl chef hennv van egmond.071 356414. piv chef hans koenekoop.071 -356439 Fietspad tussen Rietveldsepad en Kerk en Zanen alphen aan den rijn jan winde Er komt een (brom)fietsver- binding tussen het Rietveld sepad en de wijk Kerk en Za nen in Alphen aan den Rijn. Het nieuwe fietspad begint bij het Rietveldsepad ter hoogte van de kruising Goudse Schouw/Archeon- laan. Het tracé loopt eerst evenwijdig aan de Archeon- laan en buigt daarna af naar de groenstrook aan de west zijde van de Alphense Wete ring. Na de oversteek van de Zuiderkeerkring vervolgt het pad door het parkje naast Ecolonia en komt tenslotte uit op de bestaande fietspa den rond het Europapark. De gemeente streeft met de aanleg van het (brom)fietspad een betere ontsluiting na van Kerk en Zanen op het oostelijk bui tengebied. Omgekeerd wordt Kerk en Zanen beter bereik baar voor bewoners van' het Rietveldsepad. Daarnaast moet de uitbreiding zorgdra gen voor een betere bereik baarheid van het archeologi sche themapark Archeon per fiets vanuit het oosten en het zuiden. De totale kosten van de aanleg van het nieuwe fiets pad bedragen ongeveer 700.000 gulden. warmond Bij park Groot Leerust in Warmond arriveerde gistermiddag een tiental historische salonjachten. Ruim 40 sleepboten meerden af bij de brug naar eiland Koudenhoom. De aankomst van de schepen geven het startsein voor de Warmondse Schippertjesdagen die tot en met zondag duren. De historische boten zijn het hele weekeinde te bezichtigen. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS ■kamerlid Lansink in Oegstgeest jt. Kamerlid A. Lansink spreekt donderdag 14 septem- woor de CDA-afdeling Oegstgeest over orgaandonatie, was aanvankelijk voorstander van het zogenaamde be- iteem. Dat betekent dat organen van overledenen in voor donatie beschikbaar zijn. als zij niet bij hun leven Hjk bezwaar tegen donatie gemaakt hebben. Inmiddels Jansink het huidige systeem, waarbij toestemming van ir wel vereist is. De bijeenkomst in hotel Het Witte Huis Wilhelminapark 33 begint om 20 uur. /en. Bi ™g pj\v nummer Infopunt Ouderen 'r dn>DE ^et Zoeterwoudse Ouderen Informatiepunt krijgt 'et tjw telefoonnummer. Vanaf 1 oktober kunnen ouderen Unatie willen over bijvoorbeeld wonen, recreatie, ge- id het nummer 071-5804521 draaien. Na de zomerstop is dicht rmat'epum vanaf deze maand weer gewoon bereikbaar, iallo, t werl '-e kra jsitie over schaatspret Jaar cel geeïst in geruchtmakende zaak Coaxis De 39-jarige voormalig directeur van computerbedrijf Coaxis in Leiderdorp heeft gisteren bij de rechtbank in Den Haag 12 maanden cel. waarvan 4 voorwaardelijk, te gen zich horen eisen. De man stond terecht voor het ste len van computers waarop door de fiscus in 1992 beslag wilde leggen. maatschappijen, gevestigd in twee panden aan de Elisa- bethhof in Leiderdorp. Eén maatschappij verkocht nieuwe computers, een tweede was in het leven geroepen voor de re paraties en servicecontracten, persbureau cerberus De man, afkomstig uit Koude kerk aan den Rijn, was met twee anderen eigenaar van een be drijvengroep met zeven werk- via twee anderen werden trai ningen en de verkoop van MS- -DOS-computers geregeld. Medio 1992 raakte het bedrijf in financiële problemen. De ontstane belastingschuld was zo hoog, dat de fiscus beslag wilde leggen op de inventaris. Om dat te voorkomen werd het bedrijf door de medewerkers in twee dagen tijd helemaal leegge haald. Vervolgens zijn die appa ratuur, bestanden en handboe ken verdwenen. Ex-medewerkers hebben bij de politie verklaard dat dat in opdracht van de verdachte di recteur gebeurde. Toen de be lastingdienst arriveerde om de boedel te inventariseren, bleken de centrale computer met het klantenbestand en de service- contracten weg te zijn. evenals bijna de hele inventaris en voorraad. In plaats van de com puters waarop het personeel normaal gesproken werkte, stonden op de bureaus kapotte computers van klanten die nog gerepareerd moesten worden. De Koudekerker ontkent in tussen het brein achter het leeg halen van de bedrijfspanden te zijn geweest. Volgens zijn raads man A. Orie zouden het wei eens de andere twee directeu ren kunnen zijn geweest, die de opdrachten hebben gegeven. In het computerbedrijf dat de ver dachte Koudekerker later - in augustus 1992 - opzette, zijn weliswaar verschillende spullen van Coaxis opgedoken. „Maar bij de bedrijven van die andere twee heeft de politie nooit ge zocht." aldus Orie. Hij vroeg daarom gisteren om een niet-ontvankelijk-verklaring van het Openbaar Ministerie, omdat de zaak te lang in de kast heeft gelegen. Daarnaast voerde hij aan dat de dagvaarding op twee punten te vaag is, zodat deze nietig verklaard zou moe ten worden. Voor de rest vroeg hij om vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. De rechtbank doet op 2 tember uitspraak. sep- ïring Wie iets wil proeven van de schaatspret van roerdfkan in november terecht in het historisch centrum aan rk, al iavan Uylenburchlaan 22 in Oude Wetering. De Stich- d Alkemade organiseert dan een nieuwe tentoonstelling J leschaatsattributen. Om aan spullen te komen zijn al di- en l'j verenigingen benaderd. Als alles naar wens verloopt, be minde schaatstentoonstelling mogelijk al in oktober. De huidige iten, de tentoonstelling rond het thema '40/'45 en die (boerenleven zijn voorlopig nog te bezichtigen. Het his- centrum is dinsdag open van 13.30-16 uur en zondag Il7 uur. eget Ipad blijft liggen chei lijfje 1 b|jj foude-runduk» Het voetpad dat langs de Rijndijk is aange- tijdens de verbouwing als pad naar de tijdelijke hoofd- van het raadhuis te dienen, blijft waarschijnlijk definitief mee|Ben W van Rijnwoude willen daarvoor 15.000 gulden uit- Het pad loopt parallel aan het fietspad naar een zijdeur euwe vleugel. De gemeenteraad beslist binnenkort of het ;na de verbouwing blijft liggen. VRIJE TIJD LEIDEN Ballet. Feest bij de Leidse Balletschool: de verbouwing is klaar en dit wordt gevierd met een open dag. Belangstellenden kunnen zondag 10 september demonstraties bijwonen en deelnemen aan open les sen. Tijd: van 12-18 uur. Plaats: Caeciliastraat 18. Tekenen. Een cursus tekenen en schilderen wordt vanaf maandag 11 september gegeven in buurthuis Morschwijck aan de Topaaslaan. Aan de orde komen olieverf, aquarel, basistekenen en druktechnie ken. Informatie: 765656. Postzegel vrienden. De Leidse postzegelvereniging 'De Postzegel- vrienden' opent maandagavond 11 september het nieuwe vereni gingsseizoen. De bijeenkomst heeft plaats in het Vijlhovenhuis, Hof- laan 169. Aanvang 19 uur. maar jeugdleden mogen een half uurtje vroeger komen. Vanaf 19.30 uur kunnen belangstellenden de later op de avond te veilen kavels bezichtigen. Dans. Volksdansvereniging Oud Poelgeest begint maandag 11 sep tember met een openingsavond het nieuwe dansseizoen. Plaats: Vrije School Mareland, Maresingel 19. Aanvang: 19.30 uur. ALPHEN AAN DEN RUN Bingo. In buurthuis Westerhaven aan de Emmalaan wordt op vrij dag 8 september bingo gespeeld. Vanaf 20 uur worden negen nor male ronden, een verrassingsronde en een superronde gespeeld. Country. In buurthuis Westerhaven aan de Emmalaan wordt vanaf woensdag 13 september een cursus Country Dansen gegeven. Op woensdag 6 september wordt vanaf 19.30 uur een demonstratie ge geven, waarbij ook bezoekers kunnen meedoen. Informatie: 01720- 75744. Karate. Mannen en vrouwen vanaf 28 jaar die al eerder een vecht sport beoefenden, kunnen vanaf vrijdag 8 september van 20.30- 21.30 uur karatelessen volgen bij Margot Gordeau. Op dezelfde dag begint ook een cursus zelfverdediging voor vrouwen. Die cursus wordt van 19.30-20.30 gegeven in buurtcentrum Elckerlyc aan de Havixhorst. Informatie: 01720-45689. Vrouwen. Twee psychosynthese-gidsen en een maatschappelijk werkster beginnen op dinsdag 12 en 19 september met vrouwen groepen. De groepen leren de vrouwen zichzelf te ontwikkelen en komen samen van 20-22.30 uur in tien bijeenkomsten. Informatie: 01724-32148. VOORSCHOTEN Calligrafie. Vanaf dinsdag 12 en woensdag 13 september worden in de AJettahof beginners-cursussen kalligrafie gegeven op dinsdag van 9.30-11 uur en op woensdag van 19.30-21 uur. Informatie: 071- 323463. WOUBRUGGE Koersbal. De Koersbalgroep Woubrugge begint op dinsdag 12 sep tember aan het nieuwe seizoen. Er is nog plaaats voor deelnemers aan de sport die in sporthal Oudendijk aan de Bateweg wordt beoe fend. Informatie: 01729-8579. 23.00 uur Nederland 1 Helen Mirren als hoofdinspecteur Jane Tennison in nieuwe afleveringen van 'Prime Suspect' wnster is lawaai Voorhoflaan beu Nieuwkoopse moord was afrekening nieuwkoop De moord op een 33-jarige man, gisterochtend in Nieuwkoop, wordt door de politie beschouwd als een af rekening in het criminele cir cuit. De man werd gisteroch tend in zijn auto op de Beethovenlaan neergescho ten. De politie wil de identi teit van de man niet prijsge ven omdat zijn familie nog niet is opgespoord. Duidelijk is dat het slachtoffer niet in Nieuwkoop woonde. PARKEERVERBOD - Bij het nieuwe raadhuis aan de Heren weg in Rijnsaterwoude hebben B en W een perkeerverbod inge steld. Door de bouwwerkzaam heden is de situatie langs het bouwterrein volgens het college verkeersonveilig geworden. Het parkeerverbod blijft gelden tot het gemeentehuis in gebruik wordt gen vv( rp« judy nihof raai van verkeer op de iarn (laan in Leiderdorp is Marijke Gelberg-Huis- iet te harden. Gelberg weten, want de tuin en ikamer van haar woning Dragontuin grenzen aan Jee laan. „Het is een ver- iar# ing. Vooral in de zomer, jj^tum kan je niet met elkaar jjnoef volgens de bewoon- Jets gebeuren: het verkeer Smgeleid moeten worden bewoners zouden dubbele ting moeten krijgen. Van- 'Si 07fat ze een actie is gestart. pee wil Gelberg bereiken Voorhoflaan op een lijst 'an Leiderdorpse straten en te hoge geluidbelas- Je gemeente is al enige izig om woningen, waar lawaai binnendringt dan ijk is toegestaan, in kaart ngen. De resultaten wor- igestuurd naar het minis- 023 ran VROM, dat de kosten 023 eluidsanering betaalt, concept van die lijst was dit jaar klaar. Het ver- 117 e Gelberg zeer dat de 07i oflaan hier niet op voor over de Voorhoflaan niet gerept. Terwijl de hier af en aan rijden en Ho s hier een fantastische oute hebben gevonden." compost en Heidemij beschuldigen elkaar 'In een vlaag van woede' stopte Gelberg bij honderd wo ningen aan de Voorhoflaan een actieformulier in de bus. Daarin worden de bewoners opgeroe pen om mee te helpen om de Voorhoflaan ook op de lijst te krijgen. De ambtenaar van de Alge mene Inspectiedienst (AID) van het ministerie van landbouw zag op 24 februari vorig jaar vanaf de openbare weg in Aar- landerveen hoe de mest op het land werd geloosd. Weliswaar mocht dat na een winterstop weer, maar het bemesten van besneeuwd land is bij de wet verboden. Toen de man de veehouder aansprak, ontstak die in woede en dreigde hem in de mestput te gooien. Daarop verliet de ambtenaar het erf. „Ik was ten einde raad," zei de veehouder gisteren ter verklaring van de De gemeente heeft inmiddels negentien formulieren binnen gekregen van medestanders van Gelberg. Ondanks het feit dat een groot aantal bewoners niet reageerde, is Gelberg ervan overtuigd dat de meeste toch met de overlast in hun maag zitten. „Veel mensen voelen niet voor actie. Maar in de buurt wordt er wel over gepraat. Laatst sprak ik nog iemand die de indruk had dat het steeds er ger wordt. Ik ken mensen die de ramen altijd dicht hebben en airconditioning hebben laten Een gemeentewoordvoerster kan«niet zeggen of de Voorhof laan ook op de lijst komt, die voor 1 januari 1996 bij het mi nisterie in de bus moet liggen. Lijst „In heel Leiderdorp zijn ge luidsmetingen en verkeers-tel- lingen gedaan, dus ook op de Voorhoflaan. De gemeente is nog aan het bekijken welke wo ningen er precies op de lijst ko- den haag/aarlanderveen persbureau cerberus De politierechter in Den Haag heeft een 52-jarige veehouder uit Aarlanderveen gisteren ver oordeeld tot een boete'van dui zend gulden. Hij kreeg deze straf opgelegd, omdat hij in fe bruari van het vorig jaar mest liet uitrijden op een met sneeuw bedekt land en vervol gens een ambtenaar die hem controleerde bedreigde. De 39- jarige bedrijfsleider van het loonbedrijf, die de mest uitreed, kreeg 750 gulden boete opge- kwestie. „De koeien moesten in 1993 al vanaf eind september op stal. De gierputten waren vol en de koeien stonden helemaal in de mest. Voordat ik die mor gen kon melken, heb ik die beesten eerst moeten afspoelen. Als de dierenbescherming langs was gekomen, hadden ze me van dierenmishandeling be schuldigd." De bedrijfsleider van het loonbedrijf bevestigde dat ver haal. „Het was een extreem vochtig najaar. Overal stonden de putten tot de nok toe vol. Toen we in februari eindelijk mochten uitrijden, hebben we twee weken lang dag en nacht gewerkt. Het risico van dat beetje sneeuw op het land heb ben we maar genomen", zei hij. Officier van justitie G.A. Bie- zeveld had wel begrip voor de situatie. „Ik begrijp dat de mest bijna het bedrijf uitliep en dat u daardoor onder druk stond", zei hij tegen de veehouder. Hij eis te, een stuk lager dan gebruike lijk in illegale mestlozingszaken, boetes van 750 gulden. Voor de veehouder kwam daar 600 gul den bij vanwege de bedreiging. Politierechter S. Welbedacht bracht dat laatste bedrag terug tot 250 gulden. ben gehad om dertig miljoen gulden te investeren in een fan tastisch mooie fabriek, maar moet aan de andere kant erken nen dat we er nog niet zijn." De vertrekkende directeur - hij wordt over twee weken op gevolgd door E. van Vliet - kampt met zijn composteerbe- drijf al vanaf de start vorig jaar maart met problemen. Bewo ners van de nabijgelegen woon wijk Gouwsluis klaagden veel vuldig over stank en vliegen. Beltman beloofde gisteren plechtig allerlei maatregelen te nemen, net zolang totdat de overlast tot het verleden be hoort. In het meest zwartgallige scenario - wanneer er al voor zo'n zeven miljoen gulden aan de fabriek is aangepast - moe ten twee grote schoorstenen de stank hoog de lucht inblazen. Zover hoeft het volgens Belt man echter niet te komen. Hij gaat ervan uit dat de op handen zijnde verbeteringen voldoende effect zullen hebben. „Ik ver wacht dat de bewoners van Gouwsluis volgend jaar zomer geen last meer zullen hebben van ons, hoewel ik daar geen waarborg voor kan geven", al dus Beltman. De bewoners zijn overigens volgende week zaterdag uitge nodigd voor een informatie ochtend. Stercompost wil de bewoners zelf informeren over de problemen waar het bedrijf mee kampt en wat daar nu aan gedaan wordt. De bewoners kunnen dan tevens een kijkje nemen in de fabriek. "a9. aan den run impost in Alphen aan den Én Heidemij in Arnhem n juridische procedures elkaar aangespannen, ns Stercompost wordt de en vliegenoverlast van edrijf niet alleen veroor- worden door kinderziek- naar zitten er grote fouten ontwerp van de installa- door Heidemij is ge- De Heidemij beschul- itercompost van contract- in rcompost-directeur H. lan wijst onder meer naar ippen van het beluchtings- em, die al na één jaar ver aren. Hij was daar zo ver- n over, dat hij begin dit s (11e contacten met de Hei- i verbrak. Dat is weer de dat de Heidemij een juri- 'e procedure tegen Ster- >ost is begonnen, omdat in ontract was vastgelegd dat eidemij tot een jaar na op ing betrokken zou blijven 'fabriek. idemij -woordvoerder W. ga weet nog niets van een ische procedure van Ster- post tegen zijn bedrijf. „De ijfsvoering is uitermate be nd voor stankoverlast, meer de installatie zelf', aldus El- L „Wij hebben bij de ac- atie van deze opdracht ge- dat we een jaar betrokken Jen blijven, want dat eerste is een risicofactor." eidemij en Stercompost Volgens Stercompost heeft de Heidemij grove fouten in het Ontwerp voor de installatie gemaakt. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS hadden bij de bouw van de fa briek al een conflict over een bepaald element van de instal latie, dat vocht verdeelt in de compost om stankoverlast te gen te gaan. Elsinga: „Dat ele ment heeft Stercompost wegge laten uit budgettaire overwegin gen, terwijl wij het cruciaal von den voor de installatie." Stercompost kondigde giste ren aan fors te gaan investeren om een eind te maken aan de stank- en vliegenoverlast die het bedrijf veroorzaakt. Binnenkort wordt het beluchtingssysteem in de fabriek voor een bedrag van zeven ton aangepast. Begin volgend jaar moet blijken of dit effect heeft. Is dat niet het geval, dan staan er nieuwe investerin gen op stapel. Het zit Beltman behoorlijk dwars dat de overlast nog niet tot het verleden behoort. „Ik ben van de ene kant trots dat we de bestuurlijke moed heb-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15