IS Open smacht naar duel Agassi-Sampras 'emke de Boer jiikt op C-titel Jeroen Boogmans heeft iets met het Masters-toernooi Dextro Sport 19$ Jim Courier moest even op adem komen Leidsch Dagblad Tennis Circuit'l0g AC 8 SEPTEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 3°uvgrlinge rivaliteit haalt beste uit Amerikanen 1 jammer voor Boris Becker en ook voor Michael jg of Jim Courier, maar de US Open wacht met op de confrontatie tussen André Agassi en Pete kas, de nummers één en twee van de wereld. Agassi 19feterochtend Nederlandse tijd al een voorschot op 19{wachte titanenstrijd door in de kwartfinales de l^ipetr Korda met 6-4, 6-2, 1-6, 7-5 uit te schakelen. 1%as volgde zijn voorbeeld door de ongeplaatste 19&bwaan Byron Black een halt toe te roepen: 7-6 (7- 19$, 6-0. 193 19 193 T q<iiidige tennisseizoen staat |jk in het teken van het 19»nde duel tussen de twee 19*aanse spelers, dat zeker iqXbedacht en opgeblazen je media, sponsors of an- 19fbelanghebbenden. Nee, 19«zonde rivaliteit zoals die -ql de twee concurrenten ït, kan alleen door hen zelf 19»creëerd. „Pete en André 19|s vuur en water", aldus 1 qjGilbert, de coach van 1 „Ze passen nu eenmaal 199jjj elkaar en zijn daarom n elkaar geïnteresseerd". ;lke onderling duel kijken en Sampras in elk geval iet smart uit naar de vol- ontmoeting om zich voor itste nederlaag te revan- of om weer profijt te h van het door de jongste ;egroeide zelfvertrouwen. niet wachten tot hij tegenover me staat", zei Iras begin dit jaar al na zijn 4onele verlies tegen Agassi finale van de Australian L Tijdens die partij was de zoon van Griekse em- Jiiten met zijn gedachten Jbij zijn zieke coach Tim ion en barstte enkele ma- Rsnikken uit. I| maanden later in Indian jé was Sampras iets concre- jjJk verheug me op ons vol- duel en hoop dat ik in aal opzicht dan sterker sprak hij, terwijl Agassi op bel naast hem zat. Het ge beurde namelijk tijdens een persconferentie van het Ameri kaanse Daviscup-team, waar voor beide spelers zich dit jaar beschikbaar stelden. Een paar dagen later onderstreepte Sam pras zijn woorden door zijn ri vaal in drie sets te verslaan en de stand van hun onderlinge gevechten op 8-6 in zijn voor deel te brengen. Nog op de baan liet Agassi op een voor hem typische manier weten dat hij zich snel zou re vancheren. Via de televisie richtte hij enkele woorden tot zijn vader, die de dag daarvoor een hartoperatie had onder gaan. „Maak je geen zorgen. Volgende week schop ik Pete weer onder zijn achterste". De 'Las Vegas Kid' hield woord en versloeg Sampras in de finale van Key Biscayne. Eind juli trok hij in Montreal de stand zelfs gelijk. Hun zeventiende ontmoeting moet een voorlopig hoogtepunt worden in de 'tennisoorlog', die steeds heviger lijkt te worden. Desondanks gaan Agassi en Sampras niet ais vijanden door het leven. Hoewel de meest ex centrieke van het duo wel eens over Sampras heeft geroepen dat blijkbaar iemand die zo uit de bomen komt geslingerd zon der al te veel moeite de num mer één van de wereld kan wor den, gaan ze vriendschappelijk met elkaar om. Zelfs de opmer king van Agassi dat hun geza menlijke kledingsponsor toch eens iets moest vinden om de tong van Sampras binnenboord te houden, werd door laatstge noemde slechts met een glim lach beantwoord. Echte rivalen moeten elkaar ook niet haten, zoals Jimmy Connors en John McEnroe de den. Echte rivalen slaan op de baan hun frustraties eruit en bewijzen daarmee hun sport een goede zaak. „Ik geloof zeker dat het tennis door ons duel is opgebloeid", zei Agassi eerder deze week. „Onze rivaliteit trekt de aandacht, ze fascineert men sen". „Ze is goed voor het ten nis en voor ons persoonlijk", voegde Sampras daar gisteren aan toe. „We halen het beste uit eikaars spel, dwingen de ander steeds een topprestatie te leve- Vurig De Newyorkse tennisfans ho pen vurig dat zij daarvan zon dag getuige zijn. Agassi moet echter morgen eerst afrekenen met Boris Becker, van wie hij op Wimbledon in de halve finale verloor. „Het zal moeilijk wor den. Boris is in de vorm van zijn leven. Ik zal hem niets cadeau moeten geven. Want als je hem in de wedstrijd laat terugko men, is het met je gebeurd", weet Agassi, die gisteren overi gens een tweejarig contract met Pepsi sloot en daardoor twee tot drie miljoen dollar op zijn al goed gevulde bankrekening kan storten. Sampras moest na zijn zege op Black nog even wachten op de naam van zijn tegenstander in de halve finale. Michael Chang en Jim Courier vochten vannacht om die eer. Courier trok aan het langste eind. Pete Sampras was in drie sets te sterk voor Zimbabwaan Byron Black. Voonnalige nummer één op de weg terug NEW YORK» ERIC DE BIE ,GPD-VERSLAGGEVER Als de geschiedenis zich deze week op Flushing Meadow herhaalt, wint Jim Courier de US Open. De 25-jarige Ameri kaan versloeg gisteravond na melijk in drie lange sets - 7-6 (7-4), 7-6 (7-3), 7-5 - zijn land genoot Michael Chang, de ten nisser die tijdens de vorige vier edities steeds van de latere winnaar verloor. De nuchtere hardhitter met de honkbalpet als handelsmerk gelooft zelf niet zo in die statistieken, maar dat de voormalige aan voerder van de wereldranglijst na tweeëneenhalf jaar een nieuwe Grand-Slamtitel kan gebruiken, is duidelijk. Courier lijkt eindelijk de weg terug naar de top te hebben gevonden. Dat bewees hij te gen Chang door in elke set vanuit schijnbaar verslagen positie terug te komen. De twee jaar jongere Amerikaan van Chinese afkomst kreeg in de eerste twee bedrijven steeds de mogelijkheid de set naar zich toe te trekken (in de eerste zelfs vier maal), maar faalde keer op keer jammerlijk. In de derde en uiteindelijk laatste rondgang kwam Chang zelfs met 4-2 voor. Bij 5-4 kon hij op eigen service de wed strijd verlengen, maar op nieuw zakte de streng gelovige speler door het ijs. Courier liet zich die kans vervolgens niet ontnemen en plaatste zich voor het eerst sinds drie jaar voor de halve finale van de US Open. „Eindelijk was een keer het omgekeerde het geval", zei Courier. ,,Als Chang en ik te gen elkaar spelen, is hij nor maal degene die een achter stand goedmaakt en dan als nog de partij wint. Deze zege is een goed teken voor mij. Ik raak de ballen niet alleen lek ker. ik gebruik op de baan ook weer mijn hoofd". Hetgeen Courier vertrouwen geeft voor zijn komende partij tegen Pete Sampras. „Ik heb de afgelopen twee jaar wat meer genoten van de normale zaken in het leven en een beetje nagedacht over be paalde zaken. Zonder daarbij overigens het tennis geheel te verwaarlozen. Dat was overi gens niet eenvoudig. In men taal opzicht was ik een beetje moe na 1993, waarin ik veel en goed heb gespeeld. Verder liep ik tegen enkele frustrerende nederlagen op. Ik speel om te winnen en dat lukte steeds va ker niet. Daar had ik het moei lijk mee", aldus Courier. Ook misverstanden hebben volgens Courier bijgedragen aan een verkeerd beeld van hem. Zoals tijdens de ATP-fi- nale van 1993 in Frankfurt, toen hij tijdens een wissel op eens een boek begon te lezen. „Dat zat toevallig in mijn tas en ik wilde me alleen maar even ontspannen, want ik speelde op dat moment be roerd. Dat lukte aardig, want vervolgens ging het beter. Ik verloor echter toch nog. waar na iedereen riep dat Courier het tennis niet meer serieus nam en onverschillig op de baan stond. Als dat het geval was geweest, had ik meteen mijn tas gepakt". Onverschillig is Courier in elk geval nu niet, hetgeen wel blijkt op zijn wederopstan ding. Met de hulp van zijn coach Higueras wist hij alles weer op een rijtje te zetten. Dit jaar won hij al in Adelaide, Scottsdale en Tokio en mo menteel lijkt hij meer dan klaar om een stokje te steken voor de verwachte confronta tie tussen André Agassi en Pe te Sampras in de finale van de US Open. I» GERT-JAN ONVLEE /t jaar greep ze op Unicum lasters-titel in D, gisteren "ceerde ze zich na haar .p. zege op rij voor de kruis- 3 yts in C. Zonder te overdrij- worden gesteld dat het t met Femke de Boer. U-jarige Hazerswoudse er- dat, maar is niet verbaasd komend weekeinde seri- Igaat meespelen om de .dprijs in C. „Ik wist zo'n 'ie welke speelsters ik dit [zou tegenkomen en ik wist ook dat ik een goede kans /maken." 4 -RCUIT IN CUFERS .poule A: J. Boogmans - M. Zandvliet ng J6-1; J. de Regt - M. Brand 7-5, 6-2. poule B: M. Visser - T. Boef w.o M T. Boef w.o. poule A: M Bethlehem - M. poor 6-2, 4-6, 6-2 DEB, poule B: Overloop - N. Weyermans 6-1, 6-1. joule A: W. van Schie - T. Star 6-1, IEC, poule B: J. Weerheim - S. Kraan J-1,6-3. llJpoule A: F, de Boer - K. Wilbrink 6-1, Sterk - S. Korenhof 6-2, 6-2 DEC, B: M. Patiwael - B. Kieboom 6-3, 6- Rothbarth - A.K. Wilbrink 6-3, 6-1. poule A: D. Petitjean - P. Visser 1-6, )l,poule A: J. Mens/ A. Uljee - D. Que/ f fcber 6-1. 6-3. V'l.poule A: R Akerboom/J. Smith - H imp/ S. Evers 5-7,7-5, 6-2. poule A: C Brouwer/ C Strijk - C. A. Noordermeer 6-2. 6-1 HDC2, T. Seriier/ F Sieval - N. Bakker/G. 2-6, 6-4.6-3 poule A: I. van Ormondt/ T. van der A Schreurs/ K. Tel|eur 6-0, 6-3, poule B: L van der Bent/J. Goutier in Kooperen/ G. Seri ier 6-2, 6-4. II, poule B: N. Vreeswijk/ G. Wessels - boghoudt/ G. Pieters 7-5, 7-6. '1, poule A: R. de Boer/ I. Bakkenes - 'is/V. ter Braak 6-4, 5-7, 6-2."DDDl, R. Kalkhoven/J. Duys - A. van der M. Verheyen 6-4, 7-5. ROGRAMMA Duur: HED, poule A: R Rommers P r. J.J Overgaauw - D. Petitjean. HED, :B: J. van Stijn - S Brugman. V van en - J. Verdegaal. DED, poule A: S -S. Bauman n 30 uur: DEB, poule A: B. Zonderop - M 1 kspoor, DEB, poule B H. Boers - N srmans HEC, poule A T. Star - T. van Voort HDC, poule A: J. Mens/ A. Uljee - ^nder Zeeuw/ E. Noest. X) uur: HDC1, poule B: H. van Tonge- F Kantebeen - J. Manuputty/ G.J. On- 00 uur: DEB, poule B: M. van Overloop Oelsasso. HEC, poule A: W van Schie 6 la Bey HEC, poule B: J Weerheim - taan- C. Vrieze - J. Oosterhoff. DEC, 'e A: K. Wilbrink - S Korenhof. DED. HeA:M. Spoor -M.KIeijn. '0 uur: HEB. poule B: M Visser - J HDC2, poule A: C Brouwer/ C. Strijk m J van Ruiten. HDD1, poule A: C Gaaien/ F. Snel - R de Jong/ B Pij- HDD1, poule B: C. Schenk/ C\ Wijde- - N. Vreeswijk/ G Wessels DDD1, 'Ie A: E FaasIV ter Braak - A Scholte/ farmzen. Waarmee ze overigens niet wil zeggen dat ze in navolging van voorgangsters als Natalie van der Voort ('87, '88), Ingrid Kruit ('89, '90), en Charlotte Zandbergen ('93, '94) nu ook die tweede titel op haar naam zal schrijven. Laat staan dat ze nu al denkt aan de prestatie van Jolanda Mens, die er tot nu toe als enige in slaagde ('90, '91 en '92) achtereenvolgens D, C en B te winnen: „Daarvoor zijn de krachtsverschillen in C dit jaar te klein." Dat wijzen de resultaten dit jaar ook uit. Tegen trainings partner Hanneke Rothbarth, de opponente van morgen, trad De Boer dit seizoen nog niet in het strijdperk. Maar Anouk Sterk en Mariëlle Patiwael, zij ontmoe ten elkaar in de andere kruisfi nale, bekampte ze al wel. De enige confrontatie met Patiwael ging (op De Merenwijk) verlo ren, terwijl de balans in de tweestrijd met Sterk na vier wedstrijden in evenwicht is. Dat laatste mede door de overwin ning die De Boer deze week in de poule op de speelster van De Leidse Hout boekte. „Die partij wilde ik ook per se winnen." De Boer begon op haar acht ste met tennis. Niet in Hazers- woude, maar bij de club waar ze nu nog altijd speelt en traint: ZTC. „Een leuke club met een goede trainer, Leo Mentink. Ik blijf daar ook zeker nog een jaar spelen. In de vierde klasse, want we zijn in de afgelopen compe titie met het eerste kampioen geworden." Behalve in Zoeterwoude, traint De Boer ook bij het dis trict. Sinds drie jaar pas, want in eerste instantie werd ze afgewe zen. „Maar toen werd ik tweede bij het districtskampioenschap tot en met twaalf jaar en kon ik wel komen." Die tweede plaats was dit seizoen, nu bij tot en met veertien, weer voor haar gereserveerd. Martine Griekspoor bleek in de eindstrijd te sterk. „Maar het was toen 7-5 in de derde set, dus veel scheelde het niet." Femke de Boer probeert gevoel te leggen in een van haar slagen. Leeftijdsgenote Griekspoor mocht zich dit seizoen al B noe men, voor De Boer begint het B-tijdperk in de volgende ten- nis-jaargang. Ze kan er naar uit kijken. „Ik heb dit seizoen al een paar B-toernooien gespeeld en ik kwam praktisch altijd wel een rondje verder. Ik ben be nieuwd hoe het volgend jaar gaat." Voorlopig telt echter uitslui tend de felbegeerde Masters-ti- tel in C. De Boer, vooruitblik kend: „Als ik de Finale haal, speel ik die het liefste tegen fOTO HOLVAST/MARK LAMERS Anouk Sterk. Die heeft gezegd dat ze bang van me is. Maar als het Mariëlle Patiwael wordt, is het ook goed. Daar heb ik dit seizoen dan wel een keer van verloren, maar vorig jaar was het een keertje andersom. Dus kansloos ben ik zeker niet." LEIDEN GERT-JAN ONVLEE Vooraf waren er nog enige twij fels. Het seizoen was voor Jeroen Boogmans niet helemaal gelopen zoals hij zich dat had gewenst. Maar de speler van Zee en Duin staat er deze week weer helemaal op Unicum. Gis teren werd tegen Martijn Zand vliet zijn derde poulczege op rij een feit. Boogmans heeft iets met het Masters-toernooi. De op ver zoek van Jan Willem Lugthart in Katwijk belande speler doet het evenement nu voor het derde opeenvolgende jaar aan cn is in die periode een razend lastige tegenstander gebleken. Zo boog hij in 1993 pas in de halve finale het hoofd voor Mark Fleischeu- er, terwijl Boogmans het HEB vorig jaar op zijn naam schreef. Zoals gezegd was dat allemaal vooraf geen garantie voor weer een succesvolle Masters-serie. Boogmans verloor dit seizoen immers veel meer dan hem lief was en toevallig trof hij in zijn poule nu net drie opponenten die hem in de laatste ontmoe ting de baas waren gebleven: districtskampioen Jasper de Regt, Mare Brand en Zandvliet. Alle reden dus voor Boog mans om met enige schroom aan het toernooi te beginnen, maar al snel bleek dat de 'sep- tembervorm' er weer helemaal is. De Regt en Brand moesten eerder deze week al het hoofd buigen en gisteren volgde de re vanche op Zandvliet. Een duel om des keizers baard (Boog mans wist zich al poulewinnaar, Zandvliet was reeds uitgescha keld), maar toch een wedstrijd. Boogmans moest zelfs in de eerste set een 5-2 achterstand wegpoetsen, voordat de twees ets-zege een feit werd. Met Boogmans plaatste ook De Regt zich voor het slotweek end. De Regt moest winnen van Brand om de felbegeerde halve finale tegen Mark Fleischeuer (de nummer één van poule B) op de rol te krijgen en deed dat ook. Tot 5-4 in de eerste set ge loofde Brand nog in zijn kansen. Drie games later (7-5 voor De Regt) was de partij eigenlijk af gelopen. Jeroen Vink of Marco Visser completeert morgen het veld in B. Na het wegens ziekte wegval len van Talbert Boef is het van daag aan dit duo om in een on derlinge confrontatie uit te ma ken wie zich met Fleischeuer voor de volgende ronde kwalifi ceert. Martine Griekspoor wordt zo langzamerhand een heuse be zienswaardigheid op het Mas- terstoernooi. De talentvolle 14- jarige is bezig aan haar derde optreden in vier jaar op Uni cum. Maar een partij winnen zat er tot nu toe nog niet in. In D en C waren eerder louter nederlagen haar deel en gisteren ging de inmiddels tot B doorge drongen Griekspoor opnieuw on deruit. Haar achtste Mas- ters-neder- laag beteken de voor Ma rieke Bethle hem een plaats in de kruisfinales. Een plaats die door Margot van Overloop nog moet worden vei lig gesteld. Na de door kramp veroorzaakte valse start tegen Heddy Boers won de B-Master van 1986 nu wel dik van Nelleke Weyermans. In C zijn Joost Weerheim en Timo van der Voort zeker van een plaats bij de laatste vier. Weerheim versloeg Sander Kraan: Van der Voort werd on bereikbaar voor nummer drie door de zege van Walther van Schie op de nu uitgeschakelde Tjeerd Star. Bij de C-vrouwen konden vier dikke uitslagen en vier kruisfinalistes worden be groet. Femke de Boer ontmoet daarin Hanneke Rothbarth: Ma riëlle Patiwael speelt tegen Anouk Sterk. Daniël Petitjean en Pieter Visser kwamen als eni gen in D in actie. Petitjean pak te de derde set en mag daardoor op verder spelen blijven hopen. Dubbels Bij de dubbelende Cl-mannen hadden Jan Mens en Andre Ulj ee aan een overwinning genoeg om zich voor de halve finales te plaatsen. Djien-Gie Que en Va- lentijn Weber werden door het Forescate-koppel op hun twee de duidelijke nederlaag getrac- teerd. Riet Akerboom en Joke Smith tekenden bij de dubbe lende vrouwen in Cl voor de grootste surprise. Favorietes Hanny Boskamp en Siny Evers werden geklopt. In C2 maakten Chris Brouwer en Cor Strijk hun faam als kans hebbers wel waar. Ook Fred Sieval en Ton Seriier deden in deze klasse wat van hen werd verwacht. Nico Bakker en Ger Klein wer den verslagen, waardoor uit deze poule ook het duo Ahling/ Meijer verder gaat. Ineke van Or mondt en Trees van der Voort boekten bij de vrouwen een duidelijke zege (voldoende om door te gaan na de eerder geleden nederlaag), terwijl de combinatie Van der Bent/ Goutier tegen Thea van Kooperen en Ger Seriier de tweede winstpartij in de boeken liet verschijnen. Heero Hooghoudt en Guus Pieters maakten het bij de D- mannen Ger Wessels en Nico Vreeswijk knap lastig, maar moesten uiteindelijk in het tweede verlies berusten. Kalkhoven en Duys (DDD) grepen de herkansing tegen Van der Griendt en Verheyen aan 'om zich als tweede van de pou le ook bij de sterkste vier te slaan. De favorieten voor de ti tel, Virginia ter Braak en Els Faas, hebben na gisteren even eens een herkansing nodig. De Boer en Bakkenes wonnen de derde set. Rabobank ^po"s^ Rabobank ///////encRGy £ff Sergio VIL/Tacchini L.J. SPORT Sasscnhcim Warmond kwestie kwaliteit Kamsteeg

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23