Jalabert breidt erelijst uit Sport Er wordt minder gelachen bij het Nederlands volleybalteam Getergde De Goey werkt aan terugkeer in Oranje-doel Abdellaoui verzweeg excuses van Wouters Den Helder kan Fransen niet stoppen Boogers baalt bij West Ham NVB beboet clubs oor gedrag aanhang IIÊi SEPTEMBER 1995 willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef rob onderwater. 071-356463 tier Theo Snijders terug bij DIOK L Theo Snijders keert terug als coach van DIOK. De huidi- Kner van het Delftse DSR/C gaat die functie vanaf volgende jTcombineren met het trainerschap bij de Leidse rugbyers, s, die vijfjaar geleden vertrok bij de veelvoudige lands- ten, neemt de plaats in van Kevin Award. Die vertrok deze Jraan het begin van zijn Leidse dienstverband vanwege fa- voor langere tijd naar Zuid-Afrika. DIOK technische leiding niet te lang laten drukken op Dick die te weinig tijd kan vrijmaken voor het hoofdtrainer- De eerste competitiewedstrijd van het seizoen, aanstaan- dag in en tegen Delft, zit Altink voor het laatst als hoofd- op de bank. in staat van beschuldiging gesteld De tuchtcommissie van de KNVB heeft gisteren Peter Bosz «eyenoord in staat van beschuldiging gesteld. De midden- ■rzou in de wedstrijd tegen FC Twente op 27 augustus tot keer toe met opgetrokken knie tegen Nico-Jan Hoogma ipgelopen. De gebeurtenissen ontgingen de scheidsrechter, rde waarnemer rapporteerde ze wel. Naar aanleiding daar- itelde de bond vorige week een onderzoek in. De partijen gehoord, waarna de tuchtcommissie op grond van de ver- ngen besloot de Feyenoorder in staat van beschuldiging te en. Bosz heeft vijf dagen de tijd gekregen voor verweer. 650,. irkse zege leidt tot arrestaties .950,-5 iülï De Turkse zege in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen .850,-; garije (2-0) heeft een onstuimig volksfeest teweeg gebracht. ÖSQ.-j mlitie moest veelvuldig ingrijpen. De feestvreugde leidde tot stens 25 gewonden en ruim honderd arrestaties. Opvallend het hoge aantal arrestaties in verband met wapenbezit. In 5ÖÖ,-! ubul schoten veel aanhangers hun pistolen leeg in de lucht. jekte ontstond omdat Turkije voor het eerst in de geschiede- «n goede kans heeft zich te plaatsen voor de eindronde van !K voetbal, in juni 1996 in Engeland. Het team heeft daar- "<Fnog één zege nodig uit de duels met IJsland en Zweden, ije staat, achter Zwitserland, op de tweede plaats in kwalifi- oep 3. boer verlengt verblijf in Spanje kamp Erwin Nijboer heeft zijn contract bij Banesto met één verlengd. De wielrenner uit Denekamp reed de afgelopen seizoenen al voor de Spaanse ploeg van vijfvoudig Tour- 50'~ïaar Miguel Indurain. Nijboer geldt als de meesterknecht de Spanjaard. Toch maakte de Nederlander dit jaar geen 503 luit van het negental voor de Ronde van Frankrijk. Ploeglei- gg'_ 1( Echevarri gaf de voorkeur aan een extra klimmer, Nijboer is 50,- ii ral op het vlakke een nuttige kracht. ffl landri keert terug op oude nest -0 2 umburg Massimiliano Sciandri heeft een eenjarig contract j kend bij Motorola. De Italiaanse wielrenner, rijdend op een se licentie, keert na twee jaar terug bij de Amerikaanse ploeg 99,- Hennie Kuiper. Sciandri reed de afgelopen twee seizoenen rde MG Technogym-formatie. Ook ploeggenoot Flavio Van- 1 maakt de overstap naar Motorola. Sciandri behaalde dit twee belangrijke overwinningen; de Leeds International isic en een etappe in de Ronde van Frankrijk. Vanzella won latste etappe in de Ronde van Zwitserland, in 1994 was hij dagen gele-truidrager in de Tour. jcrra op staande voet ontslagen De Italiaanse Carrera-wielerploeg heeft Leonardo Sierra inde voet ontslagen. De Venezolaan baarde woensdag in de etappe van de Ronde van Spanje opzien door een jke vechtpartij met de Spanjaard Ramon Gonzalez Arrieta. organisatie sloot beide renners al van deelneming aan de eiia uit, voor Sierra kreeg het incident een nog vervelender artje. londen/rotterdam gpd Marco Boogers wil dit weekein de van West Ham United horen of hij nog een toekomst heeft bij de Londense profclub. De ex- Spartaan, die afgelopen zomer voor een miljoen pond werd verkocht aan de club in de Pre mier League, heeft nog niet één volledige wedstrijd gespeeld. Hij mocht twee keer invallen, kreeg de tweede keer meteen rood na een beschamende tackle op de benen van Mancester United- verdediger Gary Neville en kreeg daarvoor afgelopen week een schorsing van drie wedstrij den aan zijn broek. Maar nog veel erger vindt Boogers het feit dat West Ham United deze week, toen hij zelf een paar dagen in Nederland was, een nieuwe spits kocht. Boogers: „We hebben al spitsen genoeg en dan haalt West Ham ook nog eens Ian Dowie bin nen. Ik weet het, die moet veel kopsterker zijn dan ik. Een beest van een spits, die al vijf keer zijn neus heeft gebroken en al zijn tanden kwijt is. Ik geef toe, zo'n spits ben ik niet. Maar dan had West Ham mij niet moeten kopen." Boogers heeft manager Harry Redknapp duidelijk gemaakt dat hij zich te oud en te ervaren voor de reservebank vindt. Boogers: „De bank is al een ramp, maar die trainer wil mij op de tribune zetten. Daar heb ik geen zin in hoor. Ik wil geen ruzie met de club, ik heb al eer der gezegd dat ik verder niets te klagen heb in Engeland. Ik wil alleen spelen." Boogers vreest dat een ver koop aan een Nederlandse club praktisch onhaalbaar is, gezien de financiële verlangens van West Ham. „Daarom heb ik mijn hoop gevestigd op een uit leenperiode aan een andere En gelse club. Laat mij daar maar een poosje wennen. Ik heb al eerder gezegd dat ik liever voor honderd man speel dan voor 50.000 man op de bank zit." Ze staan vandaag weer in diezelfde immense hal, het Peace and Friendship Stadium in het Griekse Piraeus. Vorig jaar droop de nationale volleybal- ploeg er met gemengde gevoelens af na het ver lies van de WK-finale tegen de Italianen. Ron Zwerver ergerde zich groen en geel aan van alles en nog wat. Het jolige Friese trio Posthuma- /Zoodsma/Van der Meulen kreeg later de volle laag. De serieuze Zwerver wilde de loltrappers liefst zo snel mogelijk lozen. Hij werd op zijn wenken bediend. Slechts Van der Meulen staat vandaag nog in de formatie, die op het EK een gooi wil doen naar de titel. Presteren staat voor op, maar hoe zit het nu met de gulle lach? Olof van der Meulen was altijd de joker, de pin- chhitter, de grappenmaker. Nu Zwerver de nieu we zakelijkheid tot kunst heeft verheven, wil zelfs de olijke libero van zijn oude imago af. Hij wil se rieus genomen worden, dus moet hijzelf ook seri euzer naar buiten treden. Met terughoudendheid wil Van der Meulen het EK van de eerste tot de laatste minuut intens meemaken. Maar wordt er dan helemaal niet meer gelachen? Iedereen beaamt het: 'De sfeer is prima'. Maar als het twaalftal tijdens trainingen nauwelijks een kick geeft en de vergelijking met een graftombe wordt gemaakt, dan is het verschil met een jaar geleden groot. De ingetogenheid kan ook volgens Joop Alberda geen kwaad. Past beter bij dit team. „De compartimenten oud, midden en jong zijn nu evenredig in de groep samengebracht. Dat le vert een heel andere groepsdynamiek op. Met veel geroutineerde spelers krijg je nu eenmaal een heel ander team dan met jongeren erbij, die nog maar aan het begin van hun carrière staan. Die jonkies hebben een andere instelling." „De sfeer is erg goed", erkent ook middenman Bas van de Goor, van wie op dit EK veel verwacht wordt. „Maar het verschil met vorig jaar heeft niet aanwijsbaar iets te maken met het afhaken van Zoodsma en Grabert. Er zijn meer frisse ge zichten. Alleen vind ik het persoonlijk wel jam mer en een beetje vreemd dat Grabert er niet meer bij is. Ik heb hem in het team altijd een goe de gozer gevonden. Maar het leven is doorge gaan. We staan hier met deze twaalf spelers. Daar moeten we het mee doen." Maar de lach, hoe zat het daarmee? Tegenover het vertrek van de Friezen Posthuma en Zoodsma stond de entree van een andere Fries, libero Ri chard Schuil. Net als Van der Meulen had Schuil altijd al een onverschillige en komische houding over zich. Tot nu toe hield hij zich op de vlakte, bleef terughoudend, maar keek goed om zich heen en constateerde dat er nog genoeg wordt gelachen binnen Oranje. „Heel veel zelfs, alleen gaat het er op de trainingen en tijdens de wed strijden erg serieus aan toe." Schuil wijst met gemak mannen als Brecht Ro denburg, zijn kamergenoot, Van der Meulen en droogkomiek Martin van der Horst als teamhu moristen naar voren. „De humor komt van alle kanten en zeker niet alleen uit Friesland. We heb ben een team met veel verschillende karakters en leeftijden. Het gaat allemaal heel gemakkelijk met elkaar om. Onderling zijn er absoluut geen pro blemen." Als verbale leider neemt aanvoerder Peter Blangé altijd het voortouw. Schuil: „Blangé heeft de meeste ervaring, het meeste beleefd en het meeste te vertellen. Daar kun je een hoop van op steken. Blangé en Zwerver zijn ook uitermate so ciaal. Ze praten met iedereen in het team. Ieder een wordt overal bij betrokken. Niemand valt er buiten." En de vrolijke noot? Ach, het loltrappen is wat weg", erkent Schuil. „Dat staat bij dit team iets meer op de achtergrond." Als vandaag de Joegoslaven uit Servië en Mon tenegro onvoorspelbaar voor de dag komen in het openingsduel van het EK, dan hoopt Alberda dat de stukjes van de puzzel vanzelf in elkaar gaan vallen. „Ik werk wedstrijd voor wedstrijd, dag voor dag, punt voor punt. Met als doel om uiteindelijk zo snel mogelijk de kwalificatie voor Atlanta te bereiken. Pas als we daarwerkelijk op dit EK in de finale staan, gaan we denken aan on ze tegenstander en een gouden medaille", aldus Alberda. [ftrdam marcel van der kraan «•verslaggever de stromende regen spoelde de Goey gisteren de frustra- s vveg. Feyenoords doelman, 5 sinds woensdagavond defi- tief tweede man bij Oranje is, •inde zich kapot op het bij- 'd van de Kuip. Pim Does- fg. zijn trainer bij het Neder- ids elftal en bij de club, had ft een getergde keeper te ma tt De Goey weet dat hij geen tdere keuze heeft. „Het is wer- n en vechten totdat ik er weer sta. Ik ben geen man die huil- thalen gaat ophangen. Bij yenoord zal ik laten zien dat ik nog steeds de beste ben", al dus De Goey. De avond ervoor was hij, zon der een woord te wisselen met wachtende journalisten, ver trokken uit de Kuip. Terwijl de andere internationals zich lie ten bewieroken, Edwin van der Sar zich uitgebreid liet intervie wen, had de Gouwenaar geen trek in het luchten van zijn hart. De Goey. „Ook omdat je wel eens een paar verkeerde dingen zou kunnen zeggen. Het leek me beter om mijn eigen weg te gaan." Wim van Hangegem, die pas onderweg naar de Kuip had ge hoord dat zijn eigen keeper ge passeerd was, zegt zich over zijn doelman geen zorgen te maken. „Of ik met een verbitterde doel man te maken krijg? Nee, hoor. Ed de Goey is een professional. Er zijn weinig keepers die zo goed met hun vak bezig zijn als hij." Joop Hiele zegt als geen ander te weten hoe De Goey zich op dit moment voelt. „Ik vind wel dat De Goey en Van der Sar ge lijkwaardig zijn", zegt de oud- intemational. „In Amerika, op het WK, kwamen na die wed strijd tegen Brazilië de eerste geluiden over het functioneren van Ed. Er kwam voorzichtig wat kritiek. Dat kon ook niet an ders, omdat hij daar weer 'ge woon' keepte. In het jaar ervoor had hij bij Feyenoord abnor maal goed gespeeld, zijn presta ties waren buiten alle propor ties. Daar gingen mensen hem op beoordelen." Edwin van der Sar denkt dat het voor hem en de andere spe lers van Ajax goed is dat Neder land heeft gewonnen van Wit- Rusland. „Anders was er door de buitenwacht een hoop stam pij gemaakt over de vorm van de Ajacieden. Bij het Neder lands elftal krijgen we toch al vaak genoeg te horen dat we niet dezelfde prestaties leveren als bij onze club." Van der Sar geeft eerlijk toe dat hij geen rekening had ge houden met een nieuwe uitver kiezing onder de lat van het Ne derlands elftal. „Ik dacht werke lijk dat de bondscoach Ed de Goey weer zou aanwijzen als eerste doelman. Op het mo ment dat hij tegen Jong Oranje, afgelopen zondag in het Olym pisch Stadion, het hele basiself tal liet spelen, wist ik het zelfs zeker. Ik kwam pas na rust met de andere reserves aan de beurt. Daarom was het een gro te verrassing toen Hiddink dins dagavond de opstelling bekend maakte." Alex Zülle, derde in het klassement, drinkt wat onderweg naar Orense. Valpartijen hebben de Ronde van Spanje ontsierd. Lau rent Jalabert bleef echter ook gisteren in de vijfde etappe overeind, hij won in Orense de massasprint en verstevig de zijn leidende positie in het algemeen klassement. land de wereldkampioenschap pen als toeschouwer volgen. De angst bestond dat Aubier een bekkenfractuur had, maar dat bleek na onderzoek ongegrond. Jalabert won in de stromende regen de massasprint. Op het licht oplopende aankomstpar- cours in Orense reed hij de an dere renners op ruime achter stand. Het was de tweede ritze- ge voor Jalabert, die zijn voor sprong in het algemeen klasse ment zag groeien. Onderweg in de 181 kilometer lange etappe tussen La Coruna In de Vuelta maakt de medische staf overuren. Woensdag zorgde het barre weer voor veel onge mak, gisteren belandde een motoragent van de Guardia Ci vil met twee gebroken armen in het ziekenhuis. Hij kwam bij zijn val onder een vrachtauto terecht. Twee renners moesten geblesseerd opgeven; de Co lombiaanse klimmer Mejia en de Fransman Aubier. Mejia gaf met een gebroken sleutelbeen op, hij zal in eigen en Orense mengde de Frans man zich met succes in de strijd om bonificatie-seconden. Ola- no, winnaar van de proloog, volgt Jalabert nu op 27 secon den. Zaterdag is de individuele tijdrit over 41 kilometer in Sala manca. In de ONCE-ploeg is Jalabert vooralsnog de nummer één. Teamgenoot Zülle staat derde in het algemeen klassement, op 36 seconden. Concurrenten als Ugrumov en Riis hebben al meer dan een minuut achter stand op de gele-truidrager. Riis koos gisteren de aanval. De Deen nam tien kilometer voor de finish een kleine voor sprong. Landgenoot Meinert (TVM) en de Belg Bruyneel (ONCE) kozen zijn wiel. Het kopgroepje scheurde het peloton in stukken. Een kilome ter van de streep was de her groepering een feit. In het natte Orense won Jalabert op pure macht. De Italianen Minali, Baf- fi en Bartoli bleven meters ach ter. Halverwege de vijfde etappe probeerden Nijboer en Zülle zich van de grote groep af te scheiden. Hun pogingen bleven bij goede bedoelingen. De Spanjaard Mauri, ploeggenoot van Jalabert, was de volgende aanvaller. Hij kreeg een voor sprong van 1.07 minuut en was daarmee even virtueel leider. Jalabert stond niet toe dat de macht verkaste. breda henri van der steen gpd-verslaggever De affaire Abdellaoui-Wou- ters krijgt wellicht een nooit vermoed staartje. Inmiddels lijkt immers aannemelijk ge maakt te kunnen worden dat de PSV'er meteen na zijn gewraak te beledigingen ('Kut-Marok- kaan, rot op naar je eigen land') zich heeft verontschuldigd bij de NAC-speler. Deze heeft dat naar buiten toe verzwegen. Tegenover een tweetal jour nalisten vertelde Abdellaoui zondag 27 augustus na afloop van NAC-PSV tot in detail over Wouters' gescheld. De linker spits werd daarbij uitdrukkelijk gevraagd of hij zich realiseerde dat zijn uitspraken voor Wou ters ernstige gevolgen konden hebben. Abdellaoui zei zich alle consequenties te realiseren. Niettemin wilde hij de affaire in de publiciteit brengen. Met geen woord repte Abdel laoui over het feit dat Jan Wou ters zich meteen na zijn verbale uitbarsting had geëxcuseerd. Wouters zelf trouwens ook niet. Die had na de wedstrijd niet eens zin op de zaak in te gaan. „Wat er gezegd is, wordt 1000 keer per wedstrijd gezegd." Was meteen bekend geworden dat de 'slip van de tong' van Wou ters al tijdens de wedstrijd ge volgd was door een veront schuldiging, dan was waar schijnlijk door niemand enige aandacht aan de kwestie be steed. NAC-directeur Martin Vreij- sen weet ook niet beter of Wou ters heeft zich al op het veld verontschuldigd. „Ik heb van de spelers begrepen dat Jan zich meteen verontschuldigd heeft, ik geloof dat Yassine dat zelf heeft gezegd. Maar die had zijn kop sowieso moeten houden. Dit is schadelijk voor de voet ballerij. Bovendien wordt er zo veel geroepen op een veld. Dat is de emotie." Abdellaoui, gisteren naar het naadje van de kous gevraagd, is van mening dat Wouters niet meteen 'echt' zijn excuses heeft gemaakt. „Hij zei even later iets van 'Ik meende het niet', maar dat vind ik niet een excuus ma ken." De jonge voetballer van NAC beweert nu zelfs dat Wou ters hem wel vijf minuten lang stijf schold en hem tot tien keer toe als 'Kut-Marrokaan' be stempelde. Van oud-international Wou ters is al jaren bekend dat hij door roeien en ruiten gaat om te winnen. Zelf benoemde hij het ooit als 'geestverwisseling'. „Als ik het veld op ga, komen er dingen in me boven die ik niet kan beschrijven. Zodra er ver lies dreigt, ga ik vals spelen. Ik wil winnen. Ik kan me voorstel len dat mensen me een gang ster vinden." Dezelfde Wouters bekende net zo gemakkelijk te moeten huilen van sentimente le films en iets te moeten over winnen als hij een hamstertje moet vasthouden In het programma Barend en Van Dorp zei Wouters gister avond zich niet genoeg gereali seerd te hebben dat hij een op merking maakte die verder ging dan 'vuile rooie' of iets derge lijks, vroeger meer gangbare scheldwoorden. Wouters wees er echter ook op kort na het in cident zijn excuses gemaakt te hebben. Wouters: „In het heetst van de strijd worden weieens dingen gezegd. Maar ik heb hem drie minuten later gezegd dat ik het niet zo meende en dat het nergens op sloeg wat ik had gezegd." Een dag na de wedstrijd had Wouters zich daarom enigszins verbaasd afgevraagd waarom hij van manager Frank Arnesen excuses moest maken. Dat had hij immers al gedaan, dacht Wouters. Als dat voor de tucht commissie inderdaad aanne melijk gemaakt kan worden, zou Yassine Abdellaoui weieens aangeklaagd kunnen worden. Hem kan dan smaad voor de voeten worden geworpen, we gens het in een slecht daglicht stellen van een collega en het bewust verzwijgen van het feit dat die meteen spijt had be tuigd over zijn gedrag. Wouters kan dan eventueel door de tuchtcommissie berispt worden, Abdellaoui zou in dat geval weieens iets ergers boven het hoofd kunnen hangen. elibas bokst tegen Middleton hem» Orhan Delibas bokst op zaterdag 16 september in het c 5 ihemse sportcentrum Valkenhuizen zijn eerste profpartij te- |N i Vincent Middleton. Manager Stan Hoffman zocht in Europa ergeefs naar een opponent en kwam uiteindelijk met de New e ter op de proppen. Middleton bokste als prof al vijf partijen. won er twee en werd drie keerverslagen. Delibas bereidt zich BE( nen met de boksers Regilio Tuur, Don Diego Poeder en Ray- 2 nd Joval in Doorwerth voor op het gevecht. Tuur verdedigt ïWBO-wereldtitel in Arnhem tegen de Columbiaan Luis indoza. tuchtcommissie van dekracht is. Daarin staat dat een VB heeft FC Utrecht, Feye- club een boete kan krijgen als de aanhang van die club wanor delijkheden in en/of buiten het stadion heeft veroorzaakt. Daar bij gaat het om gedragingen die leiden tot verstoring van de wedstrijd, gevaar voor het pu bliek, ernstige schade of het ernstig kwetsen van een bepaal de bevolkingsgroep of persoon. „Dat besluit is juist in het le ven geroepen om dit soort za ken te kunnen bestrijden", al dus woordvoerder De Leede van de KNVB. „Het is de eerste keer dat de tuchtcommissie ge bruik maakt van deze nieuwe bepaling." Bij de eerste overtreding is de boete 25.000 gulden. Daarna wordt het bedrag per vergrijp met 25.000 gulden verhoogd. Na de vijfde overtreding kan de tuchtcommissie de licentie van de betreffende profclub afne men. td en FC Twente boetes op- van 25.000 gulden. De i zijn het gevolg van het van de aanhang van de clubs op de eerste en twee speeldag in de competitie, enoord heeft gisteren al aan- ondigd in beroep te gaan te- de uitspraak van de tucht- nmissie. 'e supporters van FC Utrecht akten zich volgens de KNVB de uitwedstrijd tegen Ajax uldig aan het ernstig kwet- van de moeder van Ajacied ivert. Bij FC Twente-Feye- ird zijn wanordelijkheden tgesteld die hebben geleid verstoring van de wedstrijd, 'aar voor het publiek en ern- !e schade. Zo moest het duel gens ongeregeldheden later innen. 'e boetes komen voort uit uitvoeringsbesluit van het den helder Matt Stanford van Den Fielder (rechts) probeert Didier Gadou van het Franse Pau Orthez te stui ten. Dat lukte gisteravond slecht, want de Flelderse ploeg verloor thuis met 72-94 (rust 24-54) van de Franse kampioen. Alleen een wonder kan Den Helder volgende week verder brengen in het toernooi om de Europa Cup 1.FOTO ANP

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19