De Grote Mitsubishi Bonus-actie gaat verder. LOHC eerste 'volwassen' klus voor Wilbert Witka Roomburg mikt op hoge klassering Sport UUNLlfcUUAL bfcl11 IMWzk 'lyyb -E CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATft Wilbert Witkamp: „Ik heb alle vertrouwen in de selectie." LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De meeste trainers van de re gionale hockeyploegen zijn be scheiden in hun verwachtingen voor de competitie die aan staand weekeinde losbarst. De ze begint direct al met een spannend treffen tussen de mannen van eersteklassers Fo- rescate en Roomburg. De hoc keyers van LOHC starten de re guliere competitie een week la ter, want die bekeren eerst nog tegen Laren. Het naar de overgangsklasse teruggekeerde LOHC heeft in Niels Eegdeman de opvolger van Tom van der Meer onder de lat staan. Trainer/coach Wouter Eikenhout versterkte zijn selec tie onder anderen met Gertjan Egberink (ex-Forescate) en Jo- han Biekart, die het Kieviten shirt verruilde voor dat van LO HC. Voorts kwam Hans Dekker uit Ede en kan Eikenhout be schikken over A-junioren onder wie Taeke Taekema en Robin Zwart. De verwachtingen van Eikenhout zijn bescheiden: „We willen in aanvang vooral wen nen aan het hogere niveau. Maar wel punten sprokkelen om ons in elk geval te handha ven. Na de winterstop moeten we met een evenwichtig opge bouwd team goed mee kunnen draaien." Trainer/coach Ruurd von Holtz gaat het tweede seizoen in bij het jubilerende Room burg (60). Alexander Wendt ge niet het vertrouwen van Von Holtz in het doel ten koste van Wytse Engelsman. „Ik ben blij dat Jasper Mulder en Michel Langezaal na hun afscheid door studie en werk toch weer terug zijn", aldus Von Holtz. „Voorts zijn de jeugdspelers Bas Dop heide en Jasper Staal beter gaan spelen. Voor de eindklassering zet ik dan ook in op een plaats of vier hoger dan de op twee na laagste plaats van vorig sei zoen." Robert Montanus gaat zijn derde jaar in bij de Roomburg vrouwen en wil .het daarmee beter doen dan verleden sei zoen, toen een vierde plaats werd behaald. Montanus: „Hoewel we hebben afgespro ken dat we gaan voor een plaats in de top-drie, lonken we eigen lijk naar promotie." De Room burg-vrouwen zijn overigens op eigen verzoek naar de A-poule verhuisd en zijn derhalve niet meer ingedeeld bij Leidse Stu denten. Montanus: „Dat heeft niets te maken met sterkte, maar het kwam ons reistech- nisch beter uit." Het verzoek van de mannen- ploeg van Alecto om in de 'Leidse' poule te worden inge deeld, is niet gehonoreerd. En dat spijt coach Boudewijn van Duiken, de opvolger van Rob Kerstens, vanwege het gemis aan veel streekderby's. Samen met Maarten Gehner probeert hij het jonge en grotendeels ver nieuwde team in drie jaar over gangsklasse-waardig te maken. Derhalve geen titelaspiraties voor de Leiderdorpers. Het Leidse Studenten Hoc key Gezelschap heeft bij de mannen Julius Vónboné inge huurd om in elk geval bij de eerste vier te eindigen. Vónboné omschrijft zijn eerste-klasse- ploeg als een die technisch veel kwaliteiten in zich herbergt, maar die het als collectief nog al eens laat afweten. Met ongemo tiveerde spelers hoopt Vónboné af te rekenen, door. eventueel ook spelers uit het tweede te gaan inzetten. „Die train ik ook, dus dat is een aardige stok ach ter de deur.'' Jaap Swieringa volgt bij de vrouwen Menno Bokkers op en staat voor de klus om promotie naar de eerste klasse, die verle den seizoen op een haar na werd gemist, nu wel te verwe zenlijken. Wouter Leefers maakt bij Fo- rescate plaats voor zijn broer Robert als coach van de man nen. De Voorschotense club slaagde er in om Hans Streeder als trainer aan te trekken. Ro bert Leefers denkt een goede mix te hebben van routine en jeugd. Hij is opgetogen over de rentree van spits Bernhard Thieme. Maurits Eikenhout gaat bij de vrouwen met vrijwel dezelfde ploeg verder. Alleen Ninette Giphart maakt plaats voor aan- valster Valerie Lourens. Per spectief ziet Eikenhout in de grotere formatie, wat komt doordat er er veel jeugd in de selectie is opgenomen. Gooi- sche, Leiden en Voordaan ziet hij als de grootste concurrenten voor de titel in de eerste klasse. Handhaving in de tweede klasse is voor Johan Peper het hoofddoel met de gepromo veerde mannenploeg van Al phen. Peper denkt dat zijn ploeg Jiet vooral moet hebben van positiespel. Bij de Rijnstreek-vrouwen neemt Richard Molenaar het roer over van Niels Swiebel en hij verwacht in de linkerkolom te eindigen. Strakkere mandek king is volgens hem daarbij een van de sleutels tot succes. De hockeyers van Noordwijk houden Willem Jan van Veen als coach en worden getraind door Jurjen van Aken en Bob Jan Dietrich. Bij de naar de vierde klasse gedegradeerde wouwen kampt men met problemen rond het aantal speelsters. Gijsbert Tit van de technische commissie: „Momenteel is het eerste da mesteam zeer krap bezet en er is ook nog geen vaste coach. Op zich zijn de dames goed genoeg en als het enigszins kan moeten ze weer terug naar de derde klasse." De trainingen worden verzorgd door Bob Jan Dietrich, terwijl Piet Minnes voorlopig de coaching op zich zal nemen. Robert Jan Schaart blijft als trainer/coach verbonden aan het mannenteam van vierde klasser Catwijck, dat hoogge spannen verwachtingen heeft. Speler Wouter de Mol: „Afgelo pen seizoen hadden we veel nieuwe spelers, die nu goed op elkaar zijn ingespeeld. Boven dien zorgt de terugkomst van Martijn Houwaard voor een ex tra impuls op het middenveld." De Katwijkse wouwen zijn na een kampioenschap in de on derbond terug in de vierde klas se bovenbond. Rienus Blokland blijft de scepter zwaaien en denkt hoge ogen te gooien met vrijwel hetzelfde team. Bij de mannen van Hisalis vond een complete leegloop plaats en bleven slechts Eldert Michels en Hendrik-Jan Rogge het vlaggeschip trouw. Frank van Dongen wordt de nieuwe oefenmeester en spreekt zich voorzichtig uit omtrent de ver wachtingen. „Voorlopig geven we de opbouw van het team de voorkeur boven de resultaten", aldus Van Dongen. Maarten Zegboer neemt we derom de training op zich bij de Lissese wouwen, die bij de bo venste drie hopen te eindigen. Zegboer: „We hebben een aan merkelijke versterking in de persoon van Nicole en Monique Vastenhout (Kikkers) en er stroomt een flink aantal succes volle speelsters door vanuit meisjes-Al." FOTO BEN DE BRUYN TIM BROUWER DE KONING Er zijn maar weinig hockeyverenigingen in Nederland waar Wilbert Witkamp niemand kent. De 31-jarige Haagse trainer leidt een zwervend bestaan en is nu neergestreken bij het eerste wouwenteam van LOHC. De eersteklasser uit Oegstgeest kan voordeel putten uit de eerdere ervaringen van de op volger van Jorien Schuit, want weinig tegen standers hebben geheimen voor Witkamp. „Neem bijvoorbeeld Gooische, zondag onze eerste tegenstander in de competitie", zegt de Hagenaar bij wijze van voorbeeld. „Daar was ik dit seizoen bijna trainer ge weest. Net als LOHC degradeerde die ploeg vorig seizoen uit de overgangsklasse. Het spreekt mij aan om met teams te werken, waar weer wat valt op te bouwen. Maar Gooische (Bussum) lag, vanwege mijn woonplaats Den Haag en mijn werk dat toen nog in Amsterdam was, niet op de route. Wat dat betreft kwam Oegstgeest mij beter uit. Dat is vanuit Den Haag gezien om de hoek." Het contact met LOHC kwam tamelijk onverwacht tot stand. „De moeder van jeugdinternational Taeke Taekema belde mij op mijn werk. Ik werkte onder andere voor het blad Hockey Magazine en dacht 'daar heb je weer zo'n moeder die een foto wil hebben'. Maar zij bleek op mij te zijn geattendeerd door Jorien Schuit en oud-in ternational Maarten Grimbergen. Vervol gens veranderde ik van baan, waardoor ik de trainingen (wouwen, meisjes A en jon gens D) prima met mijn werk kan combine ren. Bovendien beviel de uitstraling van de club me, ze besteden hier veel aandacht aan de jeugd, dus de keuze was gauw ge maakt." Voor praktijktrainer Witkamp („Diplo ma's zeggen me niet zo veel") betekent LO HC zijn eerste 'volwassen' klus. De oud speler van eersteklasser Ares uit Apeldoorn hield zich vanaf zijn achttiende voorname lijk bezig met het trainen van junioren. Na Ares, Laren, HDM en Voordaan kwam hij als assistent van Marjolein Bianchi terecht bij hoofdklasser Amsterdam. trainen. Dat stond helemaal zaak. Maar ik zou mijn lot zo we van Bianchi verbinden. Hockey is waarbij je maar een enkeling i2" kunt vertrouwen. Bij LOHC moet hij geheel op kompas varen. „Ik heb alle verti de selectie, die met het 16-jarige t ra Daly, Biente Taekema (terug u Mijke van Goozen die ik nog ken Kathelijne Loggers en Cat! Haan is uitgebreid. Aan de ander* >e' er speelsters vertrokken en heb Vinkesteijn tot mijn spijt moeten ren. Zij Heeft daaruit haar cons getrokken en is gestopt." Dat is de 'harde' kant van Witl buiten het veld de gezelligheid maar dat gescheiden wil houden functie als trainer. „LOHC moet111 mogelijk eindigen. Als er promte zullen we het niet laten. Al kijk i3I. van een paar nederlagen. Dit teai Als kee perstrainer van de wouwen deelde hij er lief rig seizoen gewend te^verdedigen en leed met de hoofdtrainer, die tijdens het zijn met een punt. Dat kan nu afgelopen roerige seizoen opstapte. „Ik ver- klaarde mij solidair met Marjolein, al ben ik wel de junioren van Amsterdam blijven Als ze die omschakeling eenmaj gemaakt, hoop ik dat we nog niet I wijderd zijn van de top." De Grote Mitsubishi Bonus-actie is in volle gang. Een voordeelfestijn waarbij voor duizenden guldens aan bonussen zijn te ver dienen. Zo krijgt u bij de meeste Mitsubishi modellen een prijsvoordeel dat kan oplopen tot 3.000,-! En daar bovenop ontvangt u bij elke Mitsubishi personenauto* een bonus-cheque van 1.000,-. Voor meer infor matie en een proefrit bent u van harte welkom. Doe uw voordeel! De Galant met bonussen tot 3.2SO, Het prijsvoordeel op de Mitsubishi Galari oplopen tot 2.250,-. De Galant is leva" vanaf 36.645,-. En daar gaat de 1.000,- bl cheque nog eens af! De Space Runner met bonussen van 2.900,- De Mitsubishi Colt met een bonus in de vorm van een Economy pakket (gratis rijklaarmaken en geen verwijderingsbijdrage). Daardoor is de Colt nu rijklaar vanaf 24.495,-. En daar gaat nog eens de 1.000,- bonus-cheque af! De Mitsubishi Space Runner. Nu met een voordeel van 1.900,-. Hierdoor is de Space leverbaar vanaf 43.995,-. En daar ga 1.000,- bonus-cheque nog eens af! Het deel geldt ook voor de grijs kenteken versie De Lancer sedan met bonussen tot 2.SOO, De Mitsubishi Lancer 1.3 nu met een bonus in de vorm van een Economy pakket (gratis rijklaar maken en geen verwijderingsbijdrage). De Lancer 1.6 en 2.0 diesel zelfs met een prijsvoordeel van 1.500,-. De Lancer is nu rijklaar vanaf 27.995,-. En hier gaat de 1.000,- bonus-cheque nog eens af! De Lancer Wagon met bonussen tot 4.000,- De Mitsubishi Lancer Wagon. Nu met een prijs voordeel tot 3.000,-. Daarmee is de Lancer Wagon leverbaar vanaf 32.995,-. En daar gaat nog eens de 1.000,- bonus-cheque af! De Space Wagon met bonussen tot 3.25Q,- De Mitsubishi Space Wagon. Nu met een voordeel dat oploopt tot 2.250,-. Hier wordt de vanaf-prijs van de Space W 49.995,-. Van deze prijs gaat ook nog een 1.000,- bonus-cheque af! Het voordeel geldl voor de grijs kenteken versies. Ook als uw keuze uitgaat naar een betrouwbare gebruikte auto, bent u bij ons aan het goede adres. Want bij aanschaf van een occasion (boven de 10.000,-) ontvangt u van I augustus tot en met 31 oktober 1995 een bonus-cheque van maar liefst 1.000,-. Ter gelegenheid van de 50.000ste(!) verkc Mitsubishi bedrijfswagen in Nederland, n Mitsubishi L200 pick-up en L300 bestelwi met 2.000,- aan gratis accessoires of ombo voorzieningen. Of de helft contant. De en L300 worden ook geleverd door de Mitsubishi bedrijfswagen dealers. Jf Mitsubishi. Je eigen karakter. Het bonus-aanbod geldl voor alle nieuwe Mitsubishi personenauto 's, m.u.v. de Carisma en demonstratiemodellen. De bonus-actie loopt vanaf 17 juli 1995. Voorwaarde om in aanmerking te komen voor de bonus-actie is dat de kentekenregistratie plaatsvindt vóór 31 december 1995. Bonusbedragen zijn incl BTW. Verkoopprijzen incl BPM/BTW. excl. verwijderingsbijdrage, metallic-lak. kosten rijklaarmaken. af Sassenheim. Wijzigingen voorbehouden. Elkt nieuwe Mitsubishi personenauto en bedrijfswagen wordt geleverd met 3 jaar garantie Imp.: Hart Nibbrig Greeve B V.. Sassenheim. 02522-661II ALPHEN A/D RIJN AUTOMOBIELBEDRIJF DINANT FASE B.V., Prins Hendrikstraat 39-41, lel. 01720-74931 KATWIJK AAN ZEE AUTOMOBIELBEDRIJF DIJKSMAN, Sluisweg 29-31, tel. 01718-72344. LEIDERDORP AUTOMOBIELBEDRIJF OUDSHOORN B.V., Touwboan 5, tel. 071-410141.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 24