Vlinders in de buik bij Sporting Trigon TOP en Fluks beginnen seizoen met winst Alecto: dit smaakt naar meer Magere zege vaé Pecos Oegstgeest Keizer de Alphense beste i{ triathk Sport Vrouwen Ter Leede niet scherp genoeg Softballers Alphia£ zijn heer en meeste o MAANDAG 4 SEPTEMBER 1995 _/AN CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER,» Fusieclub debuteert met gelijkspel Sporting Trigon heeft de eerste wedstrijd in haar bestaan achter de rug. De nieuwste fusieclub van Leiden presen teerde zich tegen ZKV als een ploeg met mogelijkheden en een potentiële publiekstrekker. Zij gaf weliswaar een behoorlijke voorsprong uit handen, maar toonde tevens de wilskracht om voor een beter resultaat te knokken. Dat kwam er ook in de vorm van een 16-16 gelijkspel, zo dat spelers en toeschouwers redelijk tevreden konden zijn. en Fides Pacta zou smaken. „Het legt toch een druk op de ploeg, zo'n eerste wedstrijd voor eigen publiek. Zelfs ervaren spelers hadden last van vlinders in hun buik", had coach Kees van Vliet bij de voorbespreking gemerkt. Hij had als bijkomstig probleem nog een laatste wijzi ging in zijn 'dream-team' moe ten aanbrengen, omdat Jan- Willem Meijer niet aan de ver plichte twee trainingen in de week had deelgenomen. Uitein delijk mocht Daan Niesing diens plaats in de basis opvul len. Aanvankelijk had de spanning geen negatieve uitwerking op het spel, want Sporting Trigon opende voortvarend. Annemie- ke Molloy (2), Patricia Gottmer, Brenda Venema, Alfred Lam- booy en Daan Niesing zorgden voor een 6-2 voorsprong. Deze marge bleef tot even na rust in stand (9-5), maar daarna kwam ZKV steeds sterker opzetten. „De eerste aanval liep niet goed door het voorverdedigen van ZKV: het was te vaak één keer LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Tal van korfballiefhebbers wa ren naar de Zoeterwoudsesingel gekomen om te zien, hoe de sportieve mix van De Algemene Tempo - Fluks in bekerstrijd Morgenavond wordt de eerste ronde afgewerkt van het toer nooi om de Rijndelfland-beker. Alle korfbalclubs uit de Leidse regio komen in actie, uitgezon derd TOP en Pernix. Het pro gramma luidt als volgt: SEV - De Danaïden, Velocitas - DKC, De Dijkvogels - Crescendo, Tempo - Fluks, ONDO (sGr) - Fiks, ALO - Madjoe, Hoekse - KZ Leiden en GKV (Hg) - Sporting Trigon. De wedstrijden beginnen alle maal om 19.00 uur. Mochten er wedstrijden afgelast worden, dan worden zij donderdag avond ingehaald. schieten, bal kwijt. Verder gaven we verdedigend te veel ruimte weg, terwijl ZKV een goede af vang had", zette Van Vliet de problemen op een rijtje. Desondanks hield Sporting Trigon nog lang de leiding vast dankzij het doeltreffende optre den van Diana Beij, Brenda Ve nema en Daan Niesing (12-10). Drie tegentreffers in drie minu ten betekenden 12-13 en leid den een moeizaam slotkwartier in. De Leidenaars raakten zelfs 13-15 achterop, hetgeen met de moeizaam lopende beginaanval zorgwekkend oogde. Alfred Lambooy herstelde echter in de eerste tegenaanval de aanslui ting, waarna Diana Beij even la ter een omdraaibal perfect afrondde: 15-15. Ook de zes tiende tegentreffer werd beant woord door Daan Niesing, die daarmee de kroon zette op een sterk gespeelde wedstrijd: 16- 16. Coach Kees van Vliet was niet ontevreden met de seizoens opening: „Het is aan de ene kant jammer dat je een punt verliest na die voorsprong van de eerste helft. Maar aan de an dere kant: krijg je op 13-15 een doelpunt tegen, dan is het over en sluiten. Het was in elk geval reuze aantrekkelijk voor het pu bliek, tweeëndertig doelpunten in een eerste wedstrijd. Wij wa ren vandaag niet echt top, maar we kunnen beter, dat is prettig om te weten." LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De clubs uit de Leidse regio hebben afgelopen weekeinde een bescheiden begin gemaakt aan de nieuwe competitie. TOP en Fluks stapten als winnaars van het veld en Sporting Trigon behaalde een gelijkspel. Pernix, Crescendo en Madjoe moesten zich echter gewonnen geven, in twee gevallen zelfs met duidelij ke cijfers. De verdediging van TOP had één helft nodig om zich in te stellen op de speelwijze van Kinderdijk. De Sassenheimers gaven eerst te veel ruimte aan de twee hoofdaanvallers van de thuisclub, met als gevolg dat een 6-4 voorsprong uit handen werd gegeven (8-7 rust). Coach Anne van der Zaag gaf dan ook met de thee de opdracht mee meer collectief te verdedigen. Dat bleek een adequate tac tiek, getuige drie tegengoals in de tweede omgang. Jolanda Cornelisse maakte in de eerste aanval direct gelijk, waarna Tim van der Horst (2), Steven Baart en Michiel Kok voor 9-12 zorg den. De thuisclub had nu niets meer in te brengen en de laatste drie schutters vergrootten de voorsprong nog tot 15-11. Pernix moest vanwege de late vakantie van enige potentiële basisspelers danig improviseren voor de wedstrijd tegen KOAG. Eveline de Jong, Jan Roest en Sjoerd van der Kooy maaken om deze reden hun debuut in de hoofdmacht. De formatie van Cor Gravekamp speelde vol inzet, maar gaandeweg slopen er toch meer fouten in het spel. Dit had tot gevolg dat zij na 10-9 vier goals op rij kreeg te in casseren (14-9). Deze tussen- sprint was beslissend: 20-13 verlies. Sjoerd van der Kooy (6), Karen Arnoldus en Lian Tiele- man (2) namen de meeste tref fers voor hun rekening. Fluks maakte een goede ren tree in het landelijk korfbal door met 17-10 te winnen van SKF. Coach Enrico Mud had op een zware wedstrijd gerekend, om dat zijn team niet op volle sterk te was en de tegenstander vorig seizoen nog in de tweede klasse vertoefde. Zijn ploeg nam echter gelijk het initiatief in handen en cre- eerde met ruim spel tal van kansen. Ging voor rust een 5-2 voorsprong geheel verloren (5- 5), nadien werden de kansen beter afgemaakt. Bovendien bleken de Noordwijkers ook conditioneel sterker, zodat de zege al vroegtijdig veilig werd gesteld (7-10 en 8-13). Petra Both, Nel Hordijk, Jeroen Bos en Hans Mertens waren allen goed voor een hattrick. De schotvaardigheid van Crescendo leek bij Keep Fit wel haast weggespoeld door de re gen. Het duurde liefst vijfen veertig minuten, voordat Wijn and Alberts het eerste doelpunt maakte, een strafworp nog wel (3-1). Edwin van der Kraan (2) en Sylvia Baak, die een goed de buut maakte, waren nadien ook trefzeker, maar dat was- te wei nig om een 10-4 nederlaag te voorkomen. Als verzachtende omstandigheid mocht gelden, dat de derdeklasser niet op volle sterkte aan het duel was begon nen. Madjoe kwam lengte en con ditie te kort om tegen De Dijk vogels een gelijkspel te redden: 11-12 verlies. Marco Ravensber- gen (3), Jorien den Heijer en Barbara Star zorgden in de eer ste twintig minuten voor een gunstig scoreverloop (2-1, 4-2 en 5-4). De laatste twee schut ters speelden net als Klaas Star voor het eerst in de basis. De bezoekers waren beter in gespeeld en namen reeds voor rust de leiding over (5-6). Bij 8- 10 konden Jorien den Heijer en Klaas Star nog eenmaal gelijk maken (10-10), maar in de vol gende twee minuten volgden twee tegentreffers, die ten slotte net fataal bleken. LEIDEN «ANNEKE AMIR VOETBALMEDEWERKER De vrouwen van Ter Leede gin gen met 4-1 knock-out in de strijd om de KNVB-beker tegen WFC. Oorzaak was voorname lijk een gebrek aan felheid. Na ruime winst op Buitenveldert 2 en Oliveo stond het elftal van Hein van Heek in de beginfase niet op scherp. Voordat Ter Leede orde op zaken had gesteld, stond er al 2- 0 op het scorebord. Door een ongeoorloofde ingreep van keepster Nicole van Geldorp verzilverde WFC vervolgens een penalty. Toen het Sassenheimse doelpunt bij een 3-0 achter stand uitbleef, maakte WFC 4-0. Pas tien minuten voor tijd stiftte Marion van der Ploeg de bal over de Wormerveerse keepster. Katwijk begon de competitie in de eerste klasse zaterdag ronduit slecht met een 5-0 ne derlaag tegen Zwart Wit 2. De eerste helft boden de vrouwen nog behoorlijk tegenstand en gingen met 2-0 de rust in. In de eerste klasse zondag kon SJC het tweede team van GDA niet de baas. Het duel ein digde in een 3-1 verlies. Voor rust maakte Carla van der Niet een 1-0 achterstand nog goed. De Noordwijkse vrouwen ver zuimden de kansen te benut ten: Jolanda van Schie miste voor een leeg doel, Van der Niet stuitte op de keepster en een vrije trap van Silvia Wijnands belandde op de lat. Doordat SJZ de kansen tegen Leonidas niet benutte, zag het elftal vlak voor tijd een punt aan zijn neus voorbij gaan. Tineke Kerse boom scoorde 1-1, maar de ploeg verloor alsnog. In de tweede klasse zaterdag begon Quick Boys het seizoen goed met 2-0 winst op MW'27. Het duel werd uitstekend geleid door scheidsrechter Van de Geer en in de Katwijkse gelede ren speelden zes jonge speel sters. Marlies Vooys scoorde voor rust, na rust breidde Chris tel Brouwer de eindstand uit. Nieuwkomer RCL boekte een nipte 3-2 zege op FC Lisse. FC Lisse ging voor rust met 2-1 aan de leiding door treffers van Ani ta de Vries en Natasja de Bruin, maar zakte na de pauze in. De Leiderdorpse Miranda van Veen verzilverde een vrije trap. RCL kwam in het tweede bedrijf via Merel Hansbergen op gelijke hoogte. Vlak voor tijd scoorde zij ook de winnende goal. De re serves van Ter Leede verpletter den Nootdorp met 12-1. UDO was in de tweede klasse zondag duidelijk sterker en won het duel met Kickers'69 met 6- 2. Nathalie Toret was op schot en scoorde vier keer. Veronique van Abswoude en Margreet Knetsch maakten voor UDO de zes vol. Voor Kickers'69, dat zich kranig weerde, troffen Con nie van de Hoorn-Bartels en Marinka van de Voort doel. De butant Iduna verloor de ope ningswedstrijd met 4-1 van VEP. Het trainersduo Klaus Ou- werkerk en Frans de Boer zag Belinda Koopman als enige voor hun thuisploeg scoren. UVS keek na een zwakke eerste helft tegen een 3-2 achterstand aan tegen Blauw Zwart. Anita van Eden, Cindy Ruygrok en Bjöma Grundeken scoorden voor de Wassenaarse ploeg die na een half uur noodgedwon gen met tien speelsters verder moest spelen en de zege niet vasthield. Na een reprimande in de rust van trainer Aad Otgaar bogen de Leidse vrouwen de stand om naar een 8-3 overwin ning. Jenny Rouw (3x), Nancy Knijnenburg en Flora van Veen (2x) en Esmeralda van Weeren verzorgden de Leidse produktie. Het duel tussen Cabauw en Bernardus ging gelijk op tot de bezoeker vlak voor rust 1-0 ach ter kwam. Een gelijkspel bleek voor Bernardus niet haalbaar, de vrouwen verloren met 2-1. Olga van Velzen scoorde het enige doelpunt. Lydian Mentink van Alecto (rechts) ziet haar tegenstander voorbij flitsen. Men tink kon niet voorko men dat haar ploeg de eerste wedstrijd in de hoofdklasse verloor. FOTO BEN DE BRUYN JR LEIDERDORP ROB VAN DER ZANDEN De vuurdoop in de hoofdklasse is de hockeysters van Alecto niet slecht bevallen. De Leiderdorpse ploeg stond gistermiddag voor 200 toeschouwers na de thuiswedstrijd tegen Den Bosch met lege handen (0-2), maar de coaches en speelsters zagen vooral pluspunten bij het eerste optreden op het hoogste niveau. Dit smaakte naar meer. Alecto imponeerde op De Bloemerd met gedurfd spel tegen de geroutineerde Bra banders en oogstte veel lof na het hoofd klasse-debuut. Dat was allemaal leuk en aardig. Maar om straks aan het einde van de rit met de stijlprijs op zak te degraderen, daar zit de promovendus uiteraard niet op te wachten. Eervol verliezen is nog altijd verliezen. Niettemin vinden de trainers van de debu tant dat de eerste nederlaag positieve ele menten bevat. „We hebben de hele wed strijd niet ondergedaan voor Den Bosch," zei coach Sandra Le Poole. „Die 0-2 had niet mogen vallen, we waren net op weg naar de gelijkmaker. Maar verder hoeven we over onze eerste wedstrijd op dit niveau niet ontevreden te zijn." Volgens Le Poole en haar al even ervaren assistent Helen Le- jeune - Van der Ben (ze hebben ieder res pectievelijk 103 en 126 interlands gespeeld) was de grootste winst van de wedstrijd dat de onervaren ploeg 'alle apathie over boord had gezet'. Lejeune - Van der Ben: „Na de promotie hebben veel jonge speelsters toch een beetje moeten wennen aan het hoofd klasse-idee. In de voorbereiding zag je het ook nog terug. In de wedstrijd duurde het tien minuten en toen was het over. Toen wierpen we alle schroom van ons af." Alecto maakte in de tweede helft aan spraak op een gelijkspel. Kathelijn Oomen had de bezoekers al in de vierde minuut van de eerste helft op een voorsprong gezet en na de pauze drong Alecto de tegenstan der achteruit. Maar het overwicht leidde al leen tot vier strafcorners, niet tot doelpun ten. Direct nadat de tweede strafcomer (tien minuten na rust) de mist in ging stond het uit de tegenaanval 0-2 door Nijntje Don- ners. De Bossche ploeg gaf de wedstrijd daarna niet meer uit handen. Hoewel mid denvelder en aanjager Lydian Mentink met veel stemverheffing haar team naar voren schreeuwde, was de pijp duidelijk leek bij de geelhemden. Alecto's talent Sylvia Karres (Jong Oranje) won centraal op het midden- De in de competitie ongeslagen softballers van Alphians waren ook in de eerste ronde van de play-offs heer en meester. De mannen van coach Leen van der Veen hadden uiteindelijk niet veel moeite met het Haagse Kokolishi; 6-4 en 7-4. Volgende week reist de Alphense ploeg af naar Quick. De Amersfoortse ploeg won in drie partijen van Domstadt (4-3, 5-8 en 1-2). De Haagse tegenstander van zater dag speelde onbevangen en zeer gemotiveerd, maar wist het de Alphians toch niet echt moeilijk te maken. Na 4 innings stond het al 6-0 met home-runs van Tuti Rumai, Esu Dal en Ar thur Marie. In het eerste duel bereikte de Alphians 'slechts' negen honkslagen, maar dat had alles te maken met het wer pen van de Haagse pitcher. In het tweede duel konden de be zoekers tot de vierde inning bij blijven, maar daarna moest zij toch hun meerdere erkennen in de ploeg van Van der Veen die met veel vertrouwen de finale tegen Quick, in een best-of-five, tegemoet gaat. De vrouwelijke collega's van de Alphians speelden een goe de wedstrijd tegen het Haarlem se EDO. Een 4-1 en 2-1 (met een homerun van de Valerin Christina) winst was het resul taat voor de equipe van Peter Vermeij, die met een gevoel terugkeek op strijd: „We hebben goeider gen, extra honken gepa»_ M. foutjes van de tegen; jg goed afgestraft". Wel bel de bezoekende vrouwfee 1 een aantal sterke pitchejaar De Leidse vrouwen vjkek Bak werkten in Rijsw ap, winnend toernooi af bij L, klasser Red Lions. Verdir^ gen in het 'Head First' id, waren Laakkwartier (ovroloi klasse) en AMVJ (eerstaglt; In deze wedstrijden testi Jeroen Hendriks 'zijn' \p-— op andere posities. Mer' overigens. Junice Augu: het als pitcher niet on stelijk. De honkballers Alphians speelden een volle pot tegen Sparki Pitcher Jurgen van de in vorm, al moest hi achtste inning het veld na een overdreven b van de arbiter. Een h van Erwin Priem in de inning betekende voor lemse club de genadekla De overgangsklasser A moest met 4-11 zijn nj! erkennen in RCH 2. Dei len van de Heemster waren van grote klasse? v over dit geweld konden? Tuyl, Ed Braam en Roy iP, terugdoen voor de per Voorschotense degrad/Vj didaat. 1de Pla illei GAANDEREN RON HOOGENDAM MEDEWERKER De tafeltennissers van Pecos Oegstgeest konden in de ope ningsronde vqn de herfstcom- petitie tegen het altijd lastige Odion niet bepaald terugkijken op een florissante start van de vaderlandse eredivisie. De ma gere 4-3 overwinning die het team van Joop van van der Borg op de Achterhoekse bodem be haalde gaf geenszins reden tot juichen. Bij gastheer Odion ont brak immers kopman Erwin Beek wegens een zware rugbles sure. Odion coach Jan Ernst, die dringend op zoek is naar ver sterking, moest het daarom doen met de inbreng van zoon Erik, een voor de eredivisie zwalcke speler. Niettemin keek lijdzaam tegen een 3-1 achterstand aan di?id pauze evenwel omg d werd in een 4-3 zege. Dia De rivaliteit tussenrst ploegen is gelet op eerdeld tische ontmoetingen ivo Oegstgeest kopman Jurgrd toors, ex Odion, was ktei het meest bij de les m<ec winningen op Albert Q Z en Ernst. Maatje Ted \j ir Berg opende de partij rblt lies tegen Geerling maatki cheerde zich na de pauEl op Rensen. Daarvoor n Odion met het gewonnéei bel dat het duo Van den Dl; Pastoors nog het m; 'schaafwerk' dient te vei d Herman van den BroeMd ook al mager voor de cj verlies tegen Rensen, nf~ kende in de slotpartij F met Ernst: 3-4. ALPHEN AAN DEN RUN» veld de slag met A-international Dilianne van de Boogaard, maar de Leiderdorpers haalden te weinig voordeel uit het lichte veldoverwicht. Alecto trof het niet met een eerste test te gen een van de sterkste ploegen uit de hoofdklasse, een divisie die overigens van wege Oranje-besognes (Champions Trop hy) straks maar liefst vier maanden lang stil ligt van november '95 tot en met februari '96. Den Bosch draait al voor de zesde keer mee in de hoofdklasse en wil nu wel eens een titel. Vorig jaar werd de club derde en verloor de bekerfinale tegen Rotterdam. In het team zitten drie internationals: keepster Jacqueline Toxopeus, Dilianne van de Boogaard en Nijntje Donners. Le Poole: „Wij kunnen zoals Den Bosch dit seizoen geen individuele klasse brengen, maar wel een hecht collectief. Zo speelden we vandaag ook, heel erg als team. We zijn een jonge, hechte groep die ongelofelijk po sitief gestemd is. Ik vond het mooi dat de meiden er na afloop niet alleen fysiek maar ook mentaal doorheen zaten. Zeiiaten ver liezen, en al zal het nog best wel eens ge beuren dit seizoen, het is een goede karak tertrek." WILMAR KORTLEEVER In de Ridderkerker Remy Keizer kreeg de Alphense triathlon za terdag een aansprekende win naar in de mooie voorlaatste wedstrijd yan de nationale teamcompetitie. In en rond de Zegerplas was hij te sterk voor zijn concurrenten van wie Lei- denaar Casper van den Burgh vijfde werd. De teamcompetitie bleek in Alphen wederom een formule die de aantrekkelijkheid van de Super Prestige triathlons ver hoogt. In de vijfde wedstrijd deed vooral Trek USA Team van onder meer Van den Burgh en nummer drie René Poppe goe de zaken. Ze vergrootte haar voorsprong op het Groningse GVAV Rapiditas en Team 2000 (van Jan van der Marei). Ook na twee Run Bike Run's vanwege slecht zwemwater was de Alphense triathlon een le vendige wedstrijd, waarin Van den Burgh verbaasde omdat hij vanwege een eigenaardige spierspanning kampte met een trainingsachterstand. Met win naar Keizer kwam hij zelfs als eerste van de fiets, waarna ech ter de conditionele achterstand zich wreekte. Sustenaar Folkert van Susteren was de sterkste in de 'gewone' SPC-wedstrijd, voor niet-teamleden. Van De Zijl/LGB was Leidenaar Willy Bogers net als een week eerder in Delft niet sterk. Mart Moraal kwam fietsend snel langszij, verloor lopend terrein om als eerste veteraan op de twaalfde plaats te eindigen, krap twee minuten en drie plaatsei^g Bogers. er Bij de vrouwen hadgj phense Ada van Zwieteiioi wacht te kampen met z\|f genstand van JacqueliL Vliet en Lucienne GroeiH Het tweetal was als altijdL kaar gewaagd, met Van snelste. Van Zwieten vi met een sterk optreden d bronzen klassering in r Gemma van Nijnantei(- vijfde. >j Bij de junioren tensity den twee regionale tr? goede zaken in de fin<n strijd van het nationale m Net als vorig jaar draaid^ naar Rinse van den Olk een uitstekende, we fc waarin hij als tweede e achter de ongenaakb; chem Kuzee. In het laih klassement bleef hij dez»/ voor om tweede te word ter Boxmeerder Huib R|j twee jaar jongere Raymi overtrof zichzelf in de thijji strijd met een tweede pk sterk fietsende Alphena. vierde. Twee weken na zijn plaats in de hele triathfy Almere was Jan van de succesvol in een Europe strijd over de olympis i stand in Genève. Na sterk zwemmen wist d nieur uit Ter Aar op de fietsend al snel diverse renten te achterhalen, een dicht bijeen fietsend je van zes bleef buiten terwijl Van der Marei Zwitser Christoff Mauch afsluitende tien kilomete moest laten gaan. Titel voor Yvonne van der St< Yvonne van der Stoep heeft afgelopen week in Wenen de vv tel gewichtheffen veroverd in de klasse boven 35 jaar. De Voi tense gewichtshefster kwam uit in de categorie tot en met gram. Van der Stoep bracht respectievelijk 70 en 90 kg o Dat betekende ook nog nieuwe wereldrecords in deze leeftii se. In november neemt de Voorschotense deel aan het WK vl leeftijdsklassen in China. ZKV gesneld en gaat scoren. Ploeggenoot Perry FOTO LOEK ZUYDERDUIN Diana Beij van Sporting Trigon is langs haar verdedigster1 Venema (rechts) fungeerde als aangever.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16