3ahlmann maakt meer amok dan zijn spelers er Roodenburg verlaat het bekertoernooi mokkend )OSR verrast Suttorp met zege Sport ernardus speelbal an Rijnsburgse Boys Gilbert Taument mikpunt racistische uitlatingen KRV en Oegstgeest lijken wel klaar voor het serieuze werk 3ANDAG 4 SEPTEMBER 1995 iliense Boys geen partij voor Quick Boys i men,, een had' an uit n Per$ de vooravond van Alphense Boys - Quick Boys ^tkten beide clubs flink amok. De Alphenaren wilden geei^er(^e ronde van het KNVB-bekertoernooi op zater- zijn ^avond afwerken, Quick Boys hield vast aan de mid- dat ill Uiteindelijk bepaalde de KNVB dat de aftrap om zes b gepj »s avonds plaats moest vinden. In het veld kwamen ar slePessen n*et °P ta^e^ Quick Boys kieperde met gemak e bes5) Alphense Boys uit de beker. un Ï4L gens Bahlmann komend sei zoen helemaal niets verwacht te worden. „We mikken op de middenmoot." De mogelijkhe den van de Alphenaren zullen voornamelijk worden bepaald door de inbreng van drie oude bekenden. Wanneer Peter Ger- se, Koos en Pieter van Zoest de vorm van het verleden weer op pakken, wordt Alphense Boys onmiddellijk naar een hoger ni veau getilt. Maar terecht maakt men zich op 'De Bijlen' zorgen of het bégaafde trio de spirit daarvoor nog wel in huis heeft. Tot dusver ontwikkelt Mo hammed Allach zich als de grootste aanwinst van de Alphe naren. De verdediger, die af komstig is van DWO, koos in mei niet voor Tonegido maar voor Alphense Boys. Tegen Quick Boys leverde Allach al in de eerste rondgang z'n visite kaartje af. Met een snel geno men vrije trap bracht hij Ed Laros in stelling waarna de nij vere middenvelder knap het gat vond tussen Tom van der Niet en de paal: 1-0. De bezoekers uit Katwijk vonden acht minu ten na de Alphense treffer het antwoord: Gert Aandewiel kop te op slag van rust een vrije trap van Jaap van Duyn schitterend in de bovenhoek. heeft van Paul Bahl- een ander mens gemaakt, seizoen kwam de oefen van Alphense Boys na ïdstrijd met het gezicht oorwurm uit de kleed- Niet alleen de matige in de hoofdklasse, tot gevolg, wa de oorzaak van. De het Alphense kamp lag jaar ver beneden het en op de trainingen de lamlendigheid, dat op sportpark 'De schoonmaak Maar liefst acht slers vertrokken naar e omgeving. Trainer kreeg in ruil daar in handvol tieners, een oude bekenden, een bij slukte spits (Robin Leu- en een verdediger uit (Mohammed AI- ,De groep is opgefrist, ik weer zin in", verklaarde na afloop van het tegen Quick Boys. „Alle zijn enthousiast en er weer gelachen op de trai- Vat een weelde." denmoot Alphense Boys hoeft vol- Na rust was Quick Boys heer en meester op de Alphense grasmat. De Alphenaren, spe lend zonder René Vergeer (va kantie), Koos van Zoest (vakan tie) en Peter Gerse (blessure), kregen slechts een halve kans na een spaarzame actie van Pie ter van Zoest. Verder kwamen de gastheren in het spel niet voor. Voor de Alphense defensie was er zelfs vrijwel geen mo ment adempauze, omdat de spitsen iedere bal knullig ver speelden. Voor Pieter van Zoest en zijn maatjes in de punt, Leu- nissen en Patrick Kalkema, was de bal zaterdagavond wel erg rond. Negen kansen Quick Boys morste na de her vatting maar liefst negen kan sen. Alleen de uitstekende Guido Smits, na een prachtige aanval via Martin Steenvoorden en Aandewiel en Steenvoorden wisten Pascal Korteweg Maris, de Alphense sluitpost, te passe ren: 1-3. Zelfs met Frank Bak ker, Pieter van Zoest en Frank Twilt, die vanwege werkzaam heden 's middags niet van de partij waren geweest, ontbeerde Alphense Boys de klasse om het Quick Boys lastig te maken. Alphense Boys - Quick Boys 1-3(1- 1). 37. Laros 1-0, 45 Aandewiel 1-1, 52. Smits 1-2, 90. Steenvoorden 1-3. Geel: Steenvoorden. Scheidsrechter: Van Hout. Toeschouwers: 500. Alphense Boys: Korteweg Maris, Twilt, lansma, Allach, Crawfurd, Laros (Leu- nissen), Van der Laan, Bakker, Ver schelde, Kalkema (Wesselingh), Pieter Quick Boys: Van der Niet, Schaap, Wiemer, Jaap van Duyn, Van der Plas, Van Dijk, Aandewiel, Smits, Hartevelt (Floor van Duyn), Kruit (Jansen), Steenvoorden. Alphenaar Twilt probeert Martin Steenvoorden te snel af te zijn. klinkt vreemd, maar Bemardus-trainer Möllers was best content met de 6-0 /^rlaag tegen Rijnsburgse Boys. De oe- „We komen gewoon kwaliteit H<rt. We zijn allang blij dat we niet met irmapele cijfers hebben verloren. Nee, daar tile wjmen we ons niet voor, hoor." Op de ze- andan de Rijnsburgers viel dan ook abso- Krefi niets af te dingen, vooral ook omdat spits pit Hazerswoudse ogen heel anders te- de districtsbekerwedstrijd werd aange- van n dan in Rijnsburg. dqardus schikte zich al bij voorbaat in de underdog. Wat moest Möllers ook fers? Hij miste sowieso al zeven poten- j basisspelers en moest daarom putten iet arsenaal van het tweede elftal. „Wij 1 üt)en wedstriJd meer beschouwd als I-dpefenpartij, je weet van te voren toch al e verliest." E ploeg van John Eelman, evenéens ver- Ei compleet, benaderde het duel wél als eus bekertreffen. De huidige zaterdag- leklasser was veel te sterk voor zon- noHerdeklasser, qua voetbal een verschil en een dag en een nacht. Als de schijn sj bedriegt dan speelt Rijnsburgse Boys dseizoen voor het retourticket voor de rondte klasse, al waarschuwt Eelman voor oi. el optimisme. „Dit soort wedstrijden tat, 'een indicatie, geen garantie. Je bent net den terk als je omgaat met teleurstellingen, 3en lie zijn er nog niet geweest." Want de das hebben een sterke oefenreeks achter gig en de wedstrijd tegen Bernardus was geen uitzondering, 'oefenpotje' onder de vlag van de petsbeker legde Bernardus het zwaarte- eersjt op de defensie. Möllers: „We wilden ze zichonze eigen helft aanpakken, anders eamp je weggetikt." Op de Hazerswoudse ;de ilhelft was het dan ook behoorlijk druk, ov( r in de eerste vijfenveertig minuten, cantjweerhield Raymond Buis niet al snel na r in {begin de eerste treffer op het bord te TO eten (0-1). Voor Rijnsburgse Boys vooral dec te sj John Eel man: „Dit soort wed strijden zijn een in dicatie, geen ga rantie.". foto ar chief het teken om op zoek te gaan naar uitbrei ding van de stand. Die kwam vanaf de kalk- stip. Een overtreding op Chiel Hovingh werd door arbiter Luiken bestraft met een strafschop die door Steven Faber werd be nut (0-2). Bij tijd en wijle werd Bernardus sufgetikt en de 0-3 Martin de Haan, goed op dreef, was een schoolvoorbeeld van een ka- potgespeelde defensie. Wellicht had er voor rust nog meer ingeze ten, ware het niet dat op links, waar Patrick Kamperveen zijn stekkie had, de combina ties te vaak vast liepen. De rol van zandkor rel in het raderwerk ontging Eelman, die Kamperveen regelmatig vanaf de kant corri geerde, ook niet. Kamperveen werd daarom ten faveure van Remco Verhaegen na de doelwisseling rust gegund. Eelman: „Nee, die wissel heeft niets te maken met zijn spel. Patrick is geen probleem. Hij komt er juist steeds beter in." De vervanging van Kamperveen gaf De Haan opvallend genoeg meer de kans om op links zijn kunsten te vertonen. Tussen de 4-0 en 5-0 van Robert van Duijn in werd een schot van de Rijns burgse middenvelder door Hazerswoude- naar Bas van der Zon nog van de lijn ge haald maar in de 66ste minuut kreeg hij zijn verdiende beloning. Op een vrije trap van Buis kopte de Haan steenhard zijn tweede treffer binnen, waarna de stand, ondanks enkele jofele kansen van de Hazerswoude- naren Wim de Roo en Bernie de Boer, geen verandering meer onderging. Bernardus-Rijnsburgse Boys 0-6 (0-3). 4. Buis 0-1, 12. Faber 0-2 (pen.), 30. De Haan 0-3, 47. Van Duijn 0-4, 59. Van Duijn 0-5, 66. De Haan 0-6. Scheidsrech ter: Luiken. Toeschouwers: 250. Bernardus: Doze; Oudshoom, Buitelaar, Selier, De Boer; Van Mil, Van der Zon Honders (Oudshoorn); Slikkelorum (Van de Werff), Zandbergen, De Roo. Rijnsburgse Boys: Puister; Roest, Van Meizen, Vaartjes. Hovingh (De Ruiter); Buis, De Haan, Faber (Vletter), Hermes; Van Duijn, Kamperveen (Verhae gen). Zaterdageersteklasser Noord- wijk beleeft momenteel veel plezier aan Fred Bloem. In, het bekerduel tegen VEP maakte de Duivendrechter alle Noord wij k- se doelpunten: 4-1. ARC redde het niet tegen Tonegido. Bij de stand van 2-2 ging het na straf schoppen mis. Ouick Boys won met 3-1 van Alphense Boys. Roodenburg lag in de clinch met de arbitrage in Nieuwkoop en verloor met 6-1. Noordwijk lijkt klaar voor de competitie. In de districtsbeker duel tegen Vep werd dat ander maal bewezen. Het liet de Woerdense opponent met 4-1 volstrekt kansloos. Fred Bloem kreeg het andermaal op zijn heupen. Hij nam de kwartet treffers voor zijn rekening. Roodenburg was na het velo- ren duel tegen Nieuwkoop (6-1) ziedend op arbiter Straver. Doelman Marcel Vink kon na drie minuten wegens opzettelijk hands vertrekken. Ook grens rechter Johan van Tongeren moest het veld verlaten. Henk Scheepmaker nam de plaats van Marcel Vink in. Ramon Barendse werd daardoor het kind van de rekening. Nadat de wedstrijd even was stilgelegd, als gevölg van de consternatie en oneigheid, werd het vervolg er niet beter op. Zo kreeg Rob Pret geel omdat hij niet naar de kant wilde om zijn veters te strikken. Ook kreeg Ron van der Linden na ver meend wegtrappen van de bal het geel voorgetoverd. Kortom, de blauwzwarte formatie kon bij de leidsman geen goed meer kertoernooi geknikkerd. Fabian Gelderblom zette ARC op voor sprong, die de Alphenaren ver zuimde uit te breiden. Tonegido profiteerde door na de rust de leiding te nemen. Ruud Bos vol leerde ARC echter knap naar de gelijkmaker waarna strafschop pen de beslissing moesten brengen. De Hagenaars bleken daarin over de sterkste zenuwen te beschikken. WSB versloeg het tweede elftal van Katwijk met 3-1. Grote man bij de Noordwijkerhouters was René van Hensbergen. Hij nam alle doen. De ruststand van 3-0 gaf treffers van WSB voor zijn reke- bij de Leidenaars ook al weinig moed. Na de rust waren de ge moederen redelijk gesust. De zege ging naar de Nieuwkopers. De enige Leidse treffer kwam op naam van Patrick Heymans. Docos had een slechte dag te gen Unio. Hoewel er verdiend werd verloren viel de nederlaag met 6-2 te hoog uit. Edwin Ver hoogt en John Verhaar maakten de Leidse doelpunten. ARC speelde met 2-2 gelijk te gen Tonegido, maar werd via de strafschoppenreeks uit het be ning. Marcel van Weeghel scoorde voor Katwijk. Lugdunum won met 2-0 van het Zoetermeerse DWO. Voor Lugdunum-trainer Wim Schaap was het een hernieuwde en voor hem geslaagde kennisma king met zijn oude club. Schaap dankt de doelpuntenmakers Kees van Tongeren en Barry van Eijk én doelman Jorit Hermans. De concurrent van Marcel IJzendoorn stopte een straf schop. Leidsche Boys deelt tik uit in Stompwijk MEDEWERKER De kop is eraf. In de afdeling werd gisteren de eerste voor- uitgespeelde wedstrijd ge speeld, Stompwijk' 92 - Leidsche Boys. Het werd een prettig onthaal voor de Lei denaars. Want naast de zege sprak de grootte van de uit slag (7-3) duidelijke taal. Dit naar alle ontevredenheid van Stompwijk-trainer Willem Luiten. De eerste helft kenmerkte zich door de vele kansen die beide teams wisten te cre- eren. Stompwijker Mark Bennis ging iedereen voor. Hij faalde oog in oog met go alie Ed Neuteboom. De voor- waartsen van de Leidsche Boys bleken toen al een ware plaag voor de backs van Stompwijk. Eerst was het Pe ter Gijsman die de score opende (1-0). Maar ook de tengere Henrico van der Hoed bleek op de linksbui tenplaats goed uit de voeten te kunnen. Hij soleerde zich knap naar een 2-0 voor sprong. Fouten in de Leidse verdediging betekende als nog een 2-2 ruststand. Gert- Berg en Jos Liehoek straften dit Leids dipje keurig af. Dat gaf de Stompwijkse burger hoop. Ijdele hoop. Want nadat Rob Valk binnen de lijnen kwam en Henrico van der Hoed naar rechts verhuisde waren de Boys heer en meester. Peter Kooien gaf via een benutte strafschop de Stompwijkers een fikse knauw. Vervolgens waren Alan Ruben, Robert Valk en Peter Gijsman die het duel in een fors tempo beslisten. De handige Henri co van der Hoed wist als laatste het Stompwijkse doel te vinden. Trainer Willem Luiten kon weinig waarde ring opbrengen voor het eer ste competitieoptreden van zijn pupillen: "Afgelopen dinsdagavond speelden we nog een heerlijke pot voetbal tegen VCL. Veel strijd en agressie. Vandaag zag ik daar niets van terug, ja dan ben ik wel teleurgesteld, vooral om dat ik weet dat ze beter kun nen.1"' Leidsche Boys-trainer Er- win Pinas, net als tegenstre ver Luiten nieuw bij de club, was meer in zijn nopjes over het optreden van zijn spelers. „Vooral Jack Filemon deed het als laatste man meer dan voortreffelijk, en de daarbij behorende agressie was voor mij een verademing." Stompwijk '92 -leidsche Boys 3-7 (2-2) Scheidsrechter: F.venwcl. Toeschouwers: 150. Geel: Janson (Stompwijk 92), Schaafstra (Leids che Boys). 16. Gijsman 0-1, 33. Van den Hóed 0-2, Berg 1-2. I I. Olie hoek 2-2. 65. Kooien (penalty) 2-3, 72. Ru hen 2-1, 79. Valk 2-5, Hl. Gijsman 2-6, 85. Oliehoek 3-6. 88. Van der Hoed 3-7. Stompwijk Ronald Oudshorn, Van Nierop, (Sonius), Disseldorp. lanson (F.rwin Oudshom), Droog (Jacobs), Romijn, Oliehoek. Berg, Bennis, Van Marwijk, De Graaf. Leidsche Boys. Neuteboom, Fi lemon, Tuinhof Demoed, Na- sloomian. Kooien (Niebocr), Ru ben, Schaafstra (Schlagwein), Sier- re. Van der Hoed, Plezier (Valk), Gilbert Taument was zaterdagavond tijdens de eerste helft van het bekerduel Excelsior- Sparta 2 (1-4) het mikpunt van racistische uitlatingen vanuit het publiek op Woudes- tein. Uit woede had hij over het hek willen klimmen, maar hij kropte zijn ergernis op tot in de rust. „Het zat me op een gegeven moment zo hoog, dat ik meteen naar die ze meteen. Het zullen wel Sparta-suppor- mannen toe wilde gaan," aldus Excelsiors rechtsback na afloop. „Ik zag wie het waren, want die ene keek me recht in het gezicht. Het waren twee mensen, die ter hoogte van de middenlijn stonden. Ploegmaat Michael Renfurm en grensrechter Slot hebben het ook gehoord. In de rust wilde ik alsnog naar ze toe, maar ze bleken al verdwenen. Als ik de gezichten van die gasten zie, herken ik ters zijn, want ze stonden temidden van een groep Spartanen." Gilbert Taument maakt het vaker mee, maar hij zegt niet altijd te reageren. In de rust deed de stadionspeaker een oproep geen racistische uitlatingen meer te bezi gen. „Ik heb ze daarna ook niet meer ge hoord," zegt Taument, die later scheids rechter Ruud Bossen inlichtte voor het op- maken van een rapport. Z komt in slotfase banddikte te kort iC iR leverde een goede partij bal af in een vooruitge- :1de wedstrijd voor de com- ie tegen SJZ. De ploeg van :rt Suttorp speelde een ster- erste helft, kreeg het in de :de moeilijk, maar kreeg indelijk wat het verdiende: 2-1 overwinning. 1^ )oraf was Suttorp er niet ge- op. DOSR miste in de nperiode veel basiskrachten peelde benedenmaats. Ook niste de thuisploeg weer zes e krachten en Suttorp wilde opvangen door met name iutineerde spelers uit het ïde mee te laten spelen. :r lopen in dit elftal goede bailers rond, maar ze mis- ervaring en na de slechte nwedstrijden ook zelfver ven," aldus de oefenmees- 'andaar de keuze voor John der Poel en Richard van der 'r. Met name die laatste spe lleek van grote waarde in de eerste helft. De oud-AZ-speler eiste de ballen op, verdeelde het spel en positioneerde zijn man schappen op uitstekende wijze. SJZ-trainer Bert Kort zag in die eerste helft met lede ogen aan hoe DOSR de lakens uit deelde, Veel feller was in de duels en fouten genadeloos af strafte. De beloning voor het goede spel kwam toen uitblin ker Patrick van der Meer op het middenveld zijn directe tegen stander Arjan van Rijn te sterk af was en spits en naamgenoot Patrick van der Meer wegstuur de, die op zijn beurt koel afrondde: 1-0. Even later was het weer raak. Dom balverlies op het midden veld van SJZ-er Rob Retel bracht Don van der Meer in balbezit. De middenvelder stuurde bui tenspeler Edwin van Heek in de diepte en die schoof de bal on der SJZ-goalie Peter Plooy door: 0-2. Met name de linkerkant van SJZ vertoonde gebreken, maar ook de rest van de ploeg bleef onder de maat en DOSR verzuimde verder weg te lopen. Bert Kort refereerde in de rust aan de ontmoeting van vorig seizoen: „Toen stonden we hier met 0-2 voor en verloren we als nog met 4-3. Wellicht is het nu andersom," hoopte hij hardop. SJZ toonde in die tweede helft in ieder geval meer wilskracht. Daardoor zakte het niveau van de wedstrijd iets, maar dat werd ruimschoots goed gemaakt door de strijd. DOSR werd vast gezet, kwam niet meer toe aan het combinatievoetbal uit de eerste helft en prompt sloop de onrust weer in de ploeg. DOSR kwam er nauwelijks meer uit en als,dat al het geval was werd de bal voorin slecht vast gehouden. Het werd er al helemaal niet beter op toen na een ongelukkige botsing drijf veer Richard van der Meer ge blesseerd het veld moest verla ten. Na een half uur luidde een hoekschop van SJZ een bits kwartiertje in voor DOSR. Alle lange mannen doken onder de bal door en bij de tweede paal stond linksback Eric Olijerhoek klaar om de aansluitingstreffer in te schieten: 1-2. SJZ voelde dat een tweede treffer in de lucht hing, maar verder dan een goede vrije trap van Arjan van Rijn en een ge vaarlijke corner kwam SJZ niet. Naarmate de gelijkmaker langer uitbleef kreeg DOSR meer ruim te. Middenvelder Patrick van der Meer toonde in die fase aan over bovenmodale voetbalkwa liteiten te beschikken. Na een uitgekiende opbouwende actie schoof hij de bal terug op de in komende Don van der Meer. Een kogel vertrok van de rechter van de Veendorper. Een kogel die net voldoende dodr doel man Peter Plooy getoucheerd werd om via de onderkant van de lat weer in het veld te stuit ten. Vlak voor tijd werd het nog even hachelijk voor DOSR toen SJZ-invaller Edwin van Nierop op zijn beurt de lat raakte. De gelijkmaker bleef echter uit en dat was ook niets minder dan terecht. DOSR speelde een veel Rob Suttorp. foto archief betere eerste helft, terwijl SJZ zich te laat realiseerde dat de competitie al begonnen was. DOSR - SJZ 2-1 (2-0) 30. P. Van der Meer 1-0, 36 Van Heek 2-0, 75. Olijer hoek 2-1. Scheidsrechter Haringa. Toe schouwers: 250. DOSR: Schouten, Hoogenboom (Loos), M. van der Meer. De Jong. Van Es. R. van der Meer (Gilliam), Van Heek (Van der Meer), P. van der Meer, P. van der Meer. D. van der Meer. SJZ: Plooy, Rotteveel, De long, Van der Maat (Harteveld), Olijerhoek, Van Rijn, Van der Hoeven (Van Nierop), Belt, De Boer, Retel, Vink. KRV boekte een niet onaardige zege op SIZO. De Hillegomse vierdeklasser bleek met 4-2 de min dere van de Katwijkers, bij wie Kees Haasnoot nog een strafschop miste en een treffer van Huig Hoek werd afgekeurd. Hoek scoorde overigens wel, samen met Leo van der Zwan en Martin van Delft. SIZO mikte bovendien ook in eigen doel. FC Lisse (zat) oefende tegen de reserves van FC Den Haag. In een aantrekkelijke pot voetbal won de bollenploeg met 4-3. Mark Ens scoorde drie keer, Marco Klein één maal. Oegstgeest oefende tegen Hoofddorp. De Voscuylbewoners wonnen met 3-0 wat trainer Wim van Harskamp blijmoe dig stemde. „Voor het eerst hebben we een rede lijk pot gespeeld," juichte hij. Ronald van Delft, Brian van Goethem en Maarten Alders toverden een glimlach op zijn gezicht. Een dag later verging hem het lachen toen hij kennis nam van de blessure van Remco Visser. De ex-UVS'er raakte in de wedstrijd geblesseerd aan het kuitbeen. Dat leek in eerste instantie niet ernstig, maar in de nacht van zaterdag op zondag werd Visser gekweld door hevige pijnen. Op zon dag werd hij geopereerd om een bloedstolling te verwijderen. De patient maakt het inmiddels re delijk goed, maar hij mag voorlopig vier tot zes weken niet voetballen. Alphia.ging op bezoek bij 's Gravenzandse SV en verloor met 2-1. Leen Baay lekende voor de Alphense treffer. Foreholte kwam er tegen IIMSH er niet aan te pas. Vooral de eerste helft lieten de Voorhouters het flink afweten. De 2-0 achter stand bij rust was dan ook logisch. Na de pauze drong Foreholte wel aan. Doelpunten leverde het niet op. Altior ging tegen Pancratius met 3-1 ten- onder. Bij rust stonden de Kolkman-adepten al met een 2-0 achter. Na rust maakte beide ploe gen elk één doelpunt. Sander van de Hoorn deed dat bij de Langeraarders. De zondagtak van FC Lisse kon zich niet oppeppen voor het ocfenpotje tegen Schoten. De cijfers van een 5-2 nederlaag spreken wat dat betreft duidelijke taal. Alleen Pa trick Kortekaas deed met twee doelpunten van zich spreken. Patrick Bon miste nog een penalty. Roac '79-Leiden leverde geen winnaar op: 2-2. Beide trainers, Ciere van Roac en Filippo van Lei den, toonden zich tevreden over het spel. Alleen het benutten van de kansen kan volgens Filippo beter. Bij de Rippers liet het duo Kees de Haas en George Straathof het net bollen. Bij de Leidena- ren waren Rob Bink en Ramses van Bostelen de doelpuntenmakers.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15