Guus Hiddink ooit roer om urn SJ Krajicek stelt weer teleur Kluivert verstuikt enkel in oefenpartijtje er Leede stapt van veld a kopstoot eigen speler Haarhuis en Eltingh ook samen zwak McEnroe wil met Schultz trainen BANDAG 4 SEPTEMBER 1995 gemanifesteerd, hadden die vanzelfsprekend andere rechten gehad. Maar na de vorige inter lands was het duidelijk dat ik niet op dezelfde weg kon door gaan. Ik heb harde beslissingen moeten nemen en dat is echt geen leuk werk voor een bonds coach. Ik heb naar andere spe lers gezocht en ik denk die te hebben gevonden." Richard Witschge is een an dere international, die door Hiddink als een nieuwe, stimu lerende kracht wordt be schouwd. Witschge verkeert volgens Hiddink, die hem zelf heeft bekeken en hem heeft la ten bekijken, in een blakende vorm. In de praktijk komt het erop neer dat het Nederlands elftal geen rechterspits meer heeft. Op de linkerflank kan Mare Overmars nog wel doorstoten, maar in de voorste linie ligt het accent vooral op het spitsenduo Eijkelkamp/Bergkamp. Hid dink: ,,Het is deels ook uit nood geboren. Goede rechtervleugel- spitsen zijn in Nederland op dit moment heel dun gezaaid. Noem eens een paar kanjers...?" Bergkamp en Eijkelkamp kwamen tegen Jong Oranje alle bei tot scoren. Nadat Ronald de Boer na zes minuten met een prachtige lob al voor 1-0 had gezorgd, tekende Bergkamp halverwege voor de tweede tref fer van Oranje's A-ploeg. Eijkel kamp noteerde heel eenvoudig nummer drie kort voor de pau ze. Na de pauze werd er veelvul dig gewisseld. Arthur Numan, Edwin van der Sar, Edgar Da vids en Patrick KI ui veit kwamen in het veld. Later mocht ook Or lando Trustfull zijn officieuze debuut maken in het Neder lands team. Pagina 14: Danny Blind: 'Koeman be slist sneller in het veld dan er buiten' Bondscoach Guus Hiddink overlegt met Oranje-aanvoerder Danny Blind. foto anp amsterdam henri van der steen gpd-verslaggever Patrick Kluivert had pijn. En hij was boos. „Het was een tackle die hij helemaal niet had hoeven maken", klonk het verontwaar digd. Die hij was Bernard Schuiteman. De jonge Feyenoorder zat er maar mee dat hij Oranje mogelijk van zijn spits heeft be roofd. Het ongeluk sloeg tien minuten na de rust van het trainingspartijtje tussen Oranje en het Olympische elftal toe. Kluivert kreeg de bal aangespeeld, Schuiteman kwam lomp in, van achteren. Schuiteman: „Ik probeerde voor hem te komen, de bal te spelen. Ik dacht zelf dat ik 'm niet geraakt had. Nee, er waren geen instructies gegeven dat we het rustig aan moesten doen. Nor maal, lekker stevig." Kluivert vond het in dit geval dus iets te stevig en zeker niet lekker. „Ik voelde meteen dat het mis was. Hij raakte me op de enkel, ik zwikte 'm meteen om. Ik ben pessimistisch over woensdag." Dokter Kessel oordeelde, een half uurtje later, zoals gebruikelijk milder. „De vraag is of die enkel dik gaat worden. Hij heeft nu pijn op het bot, dat is op zich niet erg. Mor gen kunnen we pas zien of er een bandje is geraakt. Is het een kneusplek, dan voorzie ik geen problemen. Zelden raken internationals geblesseerd tijdens trainings-wedstrijdjes zoals Oranje die steevast speelt in de voorbereiding op een landenwedstrijd. Jan Wouters moest ooit afhaken nadat Theo Snelders ongeluk kig en met zijn volle gewicht op zijn knie was gaan liggen. Wouters moest afzeggen en was lange tijd uitgeschakeld. Nadagen Een hoogste enkele keer krijgt het traditio nele duel om een andere reden een pikante smaak, zoals toen Berry van Aerle in zijn nadagen nog eens was geselecteerd. De stoere back van PSV kreeg tegen Hans Bond van het Olympisch elftal alle hoeken van het veld te zien en werd door Advocaat nog diezelfde dag naar Helmond gestuurd. Misschien dat ook Kluivert naar huis moet worden gestuurd, vanwege die enkel dus. De spits had de pech die Frank de Boer bespaard bleef. De linkerverdediger werd ook nogal wild van achteren aangevallen, door ploegmaatje Wooter nog wel. De jonge Wooter kreeg vervolgens van De Boer te ho ren en te voelen dat schoppen 'not done' is in wedstrijdjes als deze. Bernard Schuiteman bleef zich intussen uitputten in verklaringen. „Ik ben vijf dagen ziek geweest, buikgriep. Misschien dat ik daardoor een-tiende seconde te laat was." Anderzijds moeten we niet zeuren, vindt Schuiteman. „Want het is geven en nemen. Hier, mijn neus: net gebroken geweest. Is ook op de training gebeurd, door Obiku. Ik moet ook incasseren, hoor." Verder was hij netjes naar Kluivert ge stapt. „Om te zeggen dat het me hartstikke pijn deed dat hij geblesseerd was geraakt. Misschien had ik nog wel meer pijn dan hij. 'Kan gebeuren' zei Patrick. Nee, van rancu ne was geen sprake." oefenwedstrijd SCW - Ter :de is afgelopen zaterdag ge- 1 lakt op advies van bestuurslid 21 Schoen van de bezoekende jib. Aanleiding voor de actie Schoen was een kopstoot werd uitgedeeld door Ter ede-speler Martin Rog. 21 Arbiter Angevaare, die Rog 2 eds uit het veld had gestuurd, t ig na overleg akkoord met het 2i orstel van de Sassenheimse Jjstuurder. Schoen: „Ik voelde i als bestuurslid verantwoor- op het moment dat het 2 beurde. De irritatie in het 'd was hoog opgelopen. Dit is Ter Leede onwaardig. We waren met te veel zaken bezig die niets met voetbal te maken hebben. Daarom ben ik het veld inge gaan om de arbiter te adviseren ermee te stoppen." Volgens Schoen gaat Ter Leede de zaak wel intern bespreken, maar zul len er geen verdere sancties vol gen buiten de straf die Rog van de bond krijgt. Toen de wedstrijd met nog een kwartier te spelen werd be ëindigd stond het 3-3. De vier deklasser nam steeds een voor sprong, waarna Ter Leede via Luc van der Hoeven (2 keer) en Paul Dijkman de stand gelijk trok. Den Helder durft 'flirt' met Rik Smits niet aan Basketbalkampioen Den Helder heeft serieuze pogingen onder nomen om Rik Smits voor maximaal vier wedstrijden te contracteren. Het was de be doeling om de 2.21 lange Hol landse center van de Indiana Pacers mee te laten doen in de Europa Cup-wedstrijden tegen Pau Orthez en eventueel een ronde later ook tegen Olympia Lubljana. Sponsor Coltof durfde het financiële risico echter niet aan. De komst van Smits zou hem naar schatting anderhalve ton hebben gekost. Inclusief verzekeringspremie. Piet Meijer, manager van de Helderse club, bevestigt dat er inderdaad contacten met de Pa cers zijn geweest. De voorteke nen waren zelfs gunstig. Ook al omdat Smits, met wie persoon lijk nog niet was gesproken, steeds', heeft laten weten zich graag voor zijn land in te zetten. Op welk toneel dan ook. Coltof is als projectontwikke laar gewend risico's te nemen, maar de sponsor van Den Hel der durfde dit avontuur niet aan. Meijer meende vervolgens dat de tijd te kort was om te proberen andere geldschieters te strikken. De Franse tegenstander in het Europa Cup-toernooi, Pau Or thez, heeft wel een NBA-prof voor de korte termijn aange trokken. De Franse kampioen neemt Gheorghe Mouresan, de 2.31 lange center van de Was hington Bullets, donderdag mee naar Den Heldèr. Dat Europese ploegen zich op korte termijn zo makkelijk met NBA-sterren kunnen versterken heeft alles te maken met de zo genaamde 'lock-out' in Ameri ka. Die verbiedt clubs momen teel op wat voor manier ook cont(r)acten met hun basket ballers te hebben. Tot 15 okto ber zijn de vedettes vrij om te gaan en te staan waar ze willen. Op die datum moeten ze zich weer melden bij hun clubs. de wej il is vaius Hiddink heeft het roer drastisch omgegooid bij het </ooal ijderlamds elftal. In een alles-of-niets poging om de gronden Van het EK in Engeland te halen heeft Oran- neer^ bondscoach besloten van het drie spitsensysteem, Mooi Us dat jaren door zijn voorgangers is gehanteerd en 0f jqfTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN i onstéVERSLACGEVER Irmee voert hij deel twee van operatie uit. Zijn eerste in- bestond uit het schrap- van een aantal gevestigde ten. Wim Jonk, Clarence lorf en Stan Valckx kregen jge week te horen dat op hun ïsten voorlopig geen prijs r wordt gesteld. Met name lorf, nota bene de jongste het stel, pikte dat niet. De \jacied, sinds 1 juli in dienst Sampdoria, liet vanuit Italië ,en dat hij geen begrip kon brengen voor zijn verwijde- uit de Oranje-selectie, lus Hiddink werd er in jrdwijk, waar hij op de vroe- sondagmorgen in het hotel ter Duin een persinstuif jd, niet warm of koud van. iondscoach, geconfronteerd de kritiek van Seedorf: „Als een klap voor hem is, dan Jhij nog een hoop voor zijn jen krijgen." iooo-fchamend jdink vindt dat de spelers het Nederlands elftal na de :hamende vertoningen te- I Tsjechië en Wit-Rusland van alleen recht van spre- hadden en dat niemand en v? hoefde te beklagen over de waarop hij het mes in de regejetie heeft gezet. Op papier =en- Tn er nog steeds acht spelers en' lAjax in de selectie, in de ba- blijven er woensdag ten op- en mte van de vorige interland vijf over. Ook dat is een behoorlijke indicatie dat er van het Ajax-systeem weinig meer over is. Voor Edwin van der Sar, Ed gar Davids en Patrick Kluivert was gistermiddag tegen Jong Oranje in de eerste helft immers slechts een plaats op de reserve bank weggelegd. En het elftal dat voor rust in actie kwam, is zo goed als zeker het team dat het woensdag tegen de Wit- Russen mag opnemen. De bondscoach ontvouwdè in het Olympisch stadion, waar Jong Oranje twee keer 35 minu ten als sparringpartner optrad in een potje dat 'oud' Oranje met 4-0 won, meteen al zijn plannen voor de komende, alles beslissende maanden. Hiddink stuurde een elftal hef veld in met Ed de Goey in het doel. Met het kwartet Reiziger, De Koek, Blind en Frank de Boer in de defensie, dus terug van drie naar vier verdedigers met een echte links- en rechtsback'. Met Ronald de Boer, Aron Winter en Richard Witschge op het mid denveld en Mare Overmars hangend .op links. En tenslotte met Dennis Bergkamp en René Eijkelkamp als spitsenduo. Het opstellen van de kersver se PSV'er lijkt de grootste ver rassing te worden. In België was hij bij Club Brugge niet eens verzekerd van een basisplaats en al heel lang geen internatio nal meer. Andere rechten Tes SV loot Utrecht in KNVB-beker tnee N haahg De loting voor tweede ronde van het toernooi om de zorinstel-Cup had gisteren het volgende resultaat: FC Den Haag - NEC - AZ, Sparta - FC Den Bosch, FC Utrecht - PSV, 16 helmond Sport - Dordrecht '90, NAC - Telstar, Cambuur - eerenveen/Urk, Roda JC - FC Groningen, MW - Willem II, Ivallij NRKC, GA Eagles - Fortuna Sittard, Heracles - Ajax, FC Voor vente - Haarlem, TOP Oss - FC Zwolle, Sparta 2 - De Graaf- in h hap, Feyenoord - RBC. De wedstrijden worden gespeeld op 29 jvember. Heracles - Ajax wordt op 20 december afgewerkt in irband met het duel Ajax-Gremio (Bra) om de wereldbeker op I november in Japan. 995 'wintig gewonden na onweer o' 'NDENBij een voetbalduel van jeugdteams zijn zaterdag in Ay- sford twintig personen gewond geraakt toen de bliksem in- Deg. Tijdens het duel brak er boven het veld een flinke hoosbui 2| c s, gevolgd door onweer. Spelers en toeschouwers zochten be- 08^0 hutting onder de omringende bomen. Twee slachtoffers liepen nstige brandwonden op. Het tweetal is naar een brandwon- ber 2|m-centrum overgebracht. Dertien anderen werden met brand- onden aan schouders en voeten naar een ander ziekenhuis mi irvoerd. Volgens een behandelend arts sloeg het onweer in via 1 in boom en een regenscherm van de 41-jarige Peter Freeman, iens zoon aan de wedstrijd meedeed. Freeman werd met een :htjarig jongetje naar het brandwondencentrum gebracht. •ympische orde voor Eddy Merckx jtwerpen Oud-wielrenner Eddy Merckx is zaterdag onder leiden met de Olympische orde. De vijftig-jarige Belg, een van 5 grootste renners uit de geschiedenis, werd gehuldigd tijdens :n herdenkingfeest aan de Olympische Spelen in Antwerpen, 2 jaar geleden. Merckx kreeg de hoge onderscheiding voor zijn 2restaties als fietser, zijn inzet voor de Olympische beweging en 1 jn bijdrage ter ontwikkeling van de wielérsport. Voorzitter Juan j ntonio Samaranch van het Internationaal Olympisch Comité 1OC) moest verstek laten gaan. Merckx won als wielrenner 525 edstrijden. Hij is de tiende Belg die de onderscheiding van het 2 )C ontving. Aan de heerschappij van Paul Haarhuis en Jacco Eltingh in het dubbelspel lijkt langzamerhand een einde te komen. Het Neder landse duo ging gisteren op de US Open in de derde ronde on deruit. Het Australisch/Ameri kaanse duo Sandon Stolle en Alex O'Brien was in drie sets te sterk: 4-6, 7-6 (7-5), 3-6. Haarhuis en Eltingh verdedig den op Flushing Meadow hun titel, maar stelden na hun vroe ge uitschakelingen in het enkel spel ook als team teleur. „Als je vijftien kansen krijgt om de ser vice van de tegenstander te bre ken en je benut er niet één, kun je alleen jezelf iets verwijten", zei Haarhuis na afloop, terwijl Eltingh mopperend naar de kleedkamer vluchtte. „We lie pen constant achter de feiten aan". Pas op de laatste dag van de eerste week viel de eerste seri euze titelkandidaat voor de US Open. Arantxa Sanchez Vicario, nummer drie van de plaatsings lijst en titelverdedigster, was de eerste echt grote verliezer. Al toonde ze zich na haar 1-6 6-4 6-4 nederlaag tegen de Ameri kaanse Mary Joe Fernandez een slechte verliezer. „Ik heb haar laten winnen, zo dom speelde ik", sprak de nummer drie van de plaatsingslijst na de uitput tingsslag van iets meer dan neg gen kwartier. rJs Seedorfdit niet begrijpt, krijgt hij nog klappen te verwerken ids ora 11,1 Brenda Schultz bereikte voor het eerste in haar carrière de laatstzestien van de US Open. foto anp John McEnroe ziet wel wat in het tennis van Brenda Schultz. De Amerikaan ziet in de 24-jari- ge Heemsteedse een potentiële toptien-speelster. Hij wil haar doorbraak versnellen door sa men te trainen. McEnroe (36), winnaar van de US Open in 1979, '80, '81 en '84, vindt Schultz een verademing in het vrouwentennis. „Ze is een van de heel weinige serve volley speelsters", aldus de Amerikaan. „Ik kan een betere speelster van haar maken. Ik kan haar tips geven die haar richting de toptien brengen. Daarin hoort ze thuis." Schultz, die zaterdag voor het eerst in haar carrière de laatste zestien haalde in New York, houdt het aanbod in beraad. „Als ik de finale van de US Open haal, zie ik van de trainin gen af. Als ik eerder word uitge schakeld, ga ik graag op het aanbod in. Ik kan wel wat van hem leren, denk ik." new york eric de bie gpd-verslaggever Michael Tebbutt schaarde zich gisteravond in het 'illustere' rij tje Michael Tillstr"om, Darren Cahill, Carlos Costa, Marco Ondruska en Bryan Shelton. Wat al deze relatief onbekende tennissers met elkaar gemeen hebben? Zij lieten Richard Kraji cek tijdens een Grand-Slam- toernooi alle hoeken van het veld zien. Tebbutt bezorgde Ne derlands tennishoop op baan 16 een nieuwe teleurstelling door hem in de derde ronde uit de US Open te duwen. Na drie uur en achttien minuten werd de slopende partij in de tiebreak van de vijfde set beslist: 6-3, 3-6, 6-7 (5-7), 7-6 (7-4), 7-6 (7-4). Krajicek sloeg maar liefst 35 aces (tegen 23 voor Tebbutt), plaatste 65 procent van zijn eer ste services in, maar. verloor on der het toeziend oog van zijn net gearriveerde vriendin Daph ne Deckers toch de partij. „Dat is tennis", nam de 23-jarige Ha genaar, die vrijdagavond nog simpel de Amerikaanse junior Justin Gimbelston opzij had ge zet, de jongste klap schijnbaar luchtig op. „Ik kan me vandaag weinig verwijten maken. Ik heb weinig dingen verkeerd gedaan. Dat gold zeker niet voor de par tij tegen Ondruska in Melbour ne of tegen Shelton op Wimble don. Toen was ik simpelweg niet aanwezig, heb ik geen mo ment gevochten. Dat was nu anders. Ik heb mijn uiterste ge geven en dat is in vergelijking met de vorige Grand-Slamtoer- nooien een winstpunt. Ik sta nu zeker niet te springen van blijd schap, voel me weer klote, maar de teleurstelling is minder groot". Desalniettemin wordt er in de boeken opnieuw een nederlaag tegen een speler die nog nooit in zijn leven in de top-honderd heeft gestaan en tot gisteren zelfs op een internationaal toer nooi nog nooit drie partijen op rij had gewonnen, voor de hui dige nummer dertien van de wereld genoteerd. De carrlere van Krajicek schijnt maar geen vaste curve te willen. Dat hij kan tennissen heeft hij dit jaar in onder andere Stuttgart en Rot terdam laten zien. Een echte wereldtopper geeft echter thuis op het moment dat het erom draait, tijdens de Grand-Slam- toernooien dus. En dat is Kraji cek sinds juni 1994, toen hij op Roland Garros pas in de halve finales sneuvelde, niet meer ge lukt. Na negen mislukte optredens op de belangrijkste tennispodia, kan men alleen maar conclude ren dat de absolute top te hoog gegrepen is voor Krajicek. Hij kan aardig meekomen met de grote jongens, maar een plaats je in dé Champions League van de tennissport zit er voorlopig niet in voor de nog altijd blessu- regevoelige en gemakkelijke uit zijn evenwicht te brengen spe ler. Krajicek moet leren om een moeilijke wedstrijd als tegen Tebbutt uit het vuur te slepen. Andr'e Agassi deed dat eerder deze week bijvoorbeeld wel te gen Alex Corretja en Pete Sam pras zweette gisteren tegen het servicebeest Mark Philippousis ook peentjes maar zegevierde wel. De echte toppers bezitten een gave om op de belangrijke momenten steeds hun beste spel te tonen; bij Krajicek is het nog altijd afwachten of hij op het juiste moment de juiste bal slaat. Tegen Tebbutt, die net als Monica Seles alles dubbelhan- dig slaat, deed de import-Mo- negask dat in elk geval 'e'en keer niet, vond hij zelf. Bij een 4-2-voorsprong in de tiebreak van de vijfde set, die in tegen stelling tot de andere Grand- Slamtoernooien op de US Open wel geforceerd wordt beslist, had hij beter naar buiten kun nen serveren. Nu kreeg de 'e'en jaar oudere speler uit Sydney de kans te scoren met een goede return. „Dat is eigenlijk het eni ge waarvan ik spijt heb. Eigen lijk heb ik een goed toernooi ge speeld. Tenminste, de wedstrij den waren goed".

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13