Waarom bestaan alle telefoonnummers vanaf 10 oktober uit 10 cijfers? aia Tl 31 z i Vanaf 10 oktober bestaan alle telefoonnum mers in Nederland uit 10 cijfers. De nieuwe nummers zijn nodig om drie redenen. Allereerst omdat er een groeiende vraag is naar telefoonaansluitingen. Daardoor raken de beschikbare nummers zo langzamerhand op. En daar komt bij dat eind 1996 het alarmnummer 06-11 wordt vervangen door het Europese alarm nummer 112. Om verkeerd kiezen te voorkomen, moeten daarom alle abonneenummers die beginnen met het cijfer 1 veranderen. Ten slotte moet de concurrentie van PTT Telecom straks ook over voldoende telefoonnummers kunnen beschikken. Wat verandert er precies? Alle telefoonnum mers krijgen een netnummer van drie cijfers met een abonneenummer van zeven cijfers óf een netnummer van vier cijfers met een abonneenummer van zes cijfers. Daarom kunnen sommige telefoonnummers die nu al uit 10 cijfers bestaan, ook veranderen. Alleen als u in het netnummergebied woont van Amsterdam (020), Den Haag (070), Rotterdam (010), Almere (036), Almelo, Wierden of Vriezenveen (0546) blijft uw nummer hetzelfde. Ook 06-nummers en 06-5-nummers van mobiele telefoons en semafoons veranderen niet. PTT Telecom informeert u vanaf nu regelmatig over de 10-cijferige telefoonnummers. Binnenkort krijgt u de Omnummergids in de bus, waarmee u heel eenvoudig de telefoonnummers van bijvoorbeeld familie en vrienden in uw telefoonklapper en agenda kunt aanpassen. En eventueel ook in het geheugen van uw telefoon en faxapparaat. Hebt u nog vragen over de nummerwijziging? Bel dan gerust de gratis Helpdesk van PTT Telecom: 06-0096 (bereikbaar van maandag t/m zaterdag van 08.00 tot 22.00 uur). Op 10 oktober krijgt iedereen een

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 10