Zomerfruit prima geschikt voor jam Spring zuinig om met suiker •i li Smaak 2 4 7 8 8 11 26 VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1995 IAG1 V\ VAN BEEK 072-196258 Cyprus Heeft u ooit een gerecht gegeten in de veron derstellingdat het iets anders was? Dat over kwam mij op het eiland Cyprus waar ik de zomervakantie heb doorgebracht. En dan te bedenken dal in mijn vak alles om eten draait. Ik dacht dat ik de smaakpapillen aardig had ontwikkeld, maar de slimme Grieken hebben het tegendeel bewezen. Het gerecht waarmee ze mij als het ware te gra zen hebben genomen is Haloumi. een ty pisch Cypriotische schapekaas. Het wordt bij voorkeur gebakken of gegrild met wat uitge bakken spek en olijfolie opgediend. Ik ver keerde in de veronderstelling dat ik een stuk vis at totdat de clief-kok de receptuur uit de doeken deed. Haloumi is te vergelijken met de bekende feta maar dan steviger en min der brokkelig. Ik kan me voorstellen dat deze kaas met name voor vegetariërs een welko me afwisseling is. En zelf zie ik er ook nieu we mogelijkheden mee in combinatie met vis, vlees of verwerkt in salades. Overigens ben ik deze kaas in ons land tot nu toe nog nergens tegengekomen. Misschien omdat Haloumi vrijwel onmiddellijk, doch liefst binnen een maand na de produktie, gegeten moet worden, anders wordt hij veel te hard. Verder viel het mij op dat de vis op Cyprus relatief duur wordt betaald. Op een eiland dat geheel omgeven is door water verwacht je dat vis op z'n minst tot de dagelijkse kost behoort. Niets bleek minder waar. Het hele eiland (het op twee na grootste van de Mid dellandse Zee) telt slechts een paar honderd vissers die alleen wat zwaardvis aan wal brengen. Twee derde van de behoefte aan vis wordt geïmporteerd. Insiders vertrouwen me toe dat de zee rondom Cyprus practisch is leeggevist. Terwijl anderen het vistekort wij ten aan de tweedeling van het eiland die de nodige politieke perikelen met zich mee voert. Als toerist merk je hier nagenoeg niets van en is Cyprus een boeiend en vooral zon nig vakantie-oord. En de Cyprioten stellen alles in het werk om het de vakantiegangers zoveel mogelijk naar de zin te maken. Het viel me wel op dat ze vooral trots zijn op hun keuken. Overal wordt de grootste aan dacht aan eten besteed. Nagenoeg alles wordt gegrild of gestoofd. Van bakken of braden, zo lijkt het, hebben ze nog nooit ge hoord. Wie Cyprus bezoekt kan ik adviseren Mezé te bestellen. Taxichauffeurs (let op, ze rijden levensgevaarlijk) en lokale bewoners wijzen u graag de beste adressen. Van oor sprong is het een voorgerecht dat in de loop der jaren is uitgegroeid tot een hoofdmaal tijd. Mezé is een verzameling van alles wat men in de Grieks-Cypriotische keuken op het fornuis heeft staan. Variërend van kikker erwten aangemaakt met olijfolie en geroos terde aubergines tot wijnbladeren gevuld met gekruide rijst of eieren urenlang gekookt in water met uienschillen en koffiedik. Het is te vergelijken met een rijsttafel waarvan men urenlang kan genieten. Overigens smaakt het lokale KEO- bier voortreffelijk en deden wij ons tegoed aan Aphro dite, een droge witte wijn, die vooral sterk ge koeld, prima tot zijn recht kwam. Deze wijn dankt zijn naam aan de Godin der Liefde, Aphrodite. Vol gens de 'ge schiedschrijving' rees zij op uit de schuimende gol ven langs de kust van Cyprus. Het aanbod van vers fruit is nu zo groot dat er zonder proble men allerlei soorten jams ge maakt kunnen worden, zodat er in de winter ook nog van te ge nieten valt. Wie ooit iemand heeft gezien met weck- en in- maakpotten denkt misschien dat het een ingewikkeld karwei tje is, maar dat is een achter haalde gedachte. Het is tegen woordig zo gedaan. Iedereen kan z'n eigen combinaties ver zinnen of vruchten uit eigen tuin verwerken die in de winkel nauwelijks te koop zijn. Met een etiketje op de pot levert dat ook nog eens originele cadeautjes op. Vruchten zijn aan bederf onder hevig. Met suiker inkoken was vroeger daarom dé methode om ze lang houdbaar te maken. Als het eindprodukt minimaal 63 procent suiker bevat, werkt de suiker als conserveermiddel. Die methode van jam maken kost veel tijd, afhankelijk van de hoeveelheid pectine die het fruit bevat. Pectine is een geleermiddel dat de massa jam stijf maakt. Daar om moeten vruchten met wei nig pectine (aardbeien, frambo zen, kersen, perziken) lang wor den ingekookt, tot de helft van de massa over is. Vruchten met vrij veel pectine (bosbessen, bramen, druiven, rijpe kruisbes sen) kunnen tot drie vierde wor den ingekookt. Vruchten met veel pectine (aalbessen, appels, pruimen, onrijpe kruisbessen, citrusvruchtencranberries) kunnen kort worden gekookt. Tegenwoordig kan het echter veel sneller, omdat er produk- ten in de handel zijn die behal ve suiker ook pectine bevatten, zoals geleisuiker en geleipoeder. Geleisuiker Geleisuiker bestaat uit kristal suiker en pectine. In het alge- Bessen, bramen, aardbeien, wat kleiner van formaat en droger dan andere jaren, zijn goed geschikt voor het maken van jam. foto studio wick natzijl meen is het voldoende om per kilo rijpe vruchten één kilo ge leisuiker toe te voegen. Het mengsel vier minuten koken en... klaar is de hoeveelheid jam voor vier potten. Voor wie de jam wat minder zoet wil hebben bestaat er ook geleisuiker met minder kristal suiker en meer pectine. De kooktijd is daarvoor slechts één minuut. Aan deze soort geleisuiker is een apart conserveermiddel toegevoegd. Dat is hoofdzake lijk, omdat er niet voldoende suiker in zit om de jam gedu rende zeer lange tijd goed te houden. En dan nog is het beter om de ongeopende pot jam op een koele (10 graden), donkere plaats te bewaren. In huizen zonder kelder zal de koelkast het beste voldoen. Gaat de ge leisuiker niet op, dan kan deze zonder bezwaar tot volgend jaar bewaard worden. Geleipoeder Het is tegenwoordig mogelijk jam te maken met elk gewenst suikergehalte. Jam maken kan zelfs zonder kristalsuiker toe te voegen, maar met geleipoeder. Dit bestaat grotendeels uit pec tine en meestal bevat het ook een conserveermiddel. Wie dat wil, kan er zelf nog wat kristal suiker of een andere zoetstof bijdoen. Ook deze jam hoort in de koelkast. Jams die met geleisuiker of - poeder bereid zijn, bevatten meestal minder dan 63 procent suiker. Daardoor bestaat de kans dat schimmelvorming of gisting optreedt. Wie zorgvuldig werkt met brandschone potten en deksels (afwassen met heet water) en deze vult met hete jam, loopt het minste risico. Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding adviseert aangebroken potten in de koelkast te bewa ren. Als jampotten goed geslo ten zijn, zijn ze een jaar lang houdbaar. Vruchten invriezen Te veel fruit kan be halve worden ver werkt tot jam ook zonder problemen worden ingevroren. In tegenstelling tot groenten hoeven vruchten niet geb lancheerd te wor den. Het is voldoen de om ze te wassen en van de steeltjes te ontdoen. Het zuur uit de vruchten en de lage temperatuur in de vriezer zorgen ervoor dat fruit acht tot twaalf maanden kan worden be waard. Zachte vruchten, zoals aardbeien, frambozen en bes sen, kneuzen ge makkelijk. Die kun nen het best apart worden ingevroren door ze op een bak blik of in een schaal naast elkaar te leg gen. Als de buiten zijde is bevroren, zijn ze beter te han teren. Een andere methode is de vruchten in porties in te vriezen, desge wenst met suiker of zoetstof. Ook een mogelijkheid is de vruchten eerst tot puree of sap te ver werken en daarna in te vriezen. Appels, peren, perziken en andere vruchten die snel verkleuren, blij ven blank door ze direct na het schil len in een oplossing van twee gram ci troenzuur per liter water te leggen of water met citroen sap of door ze te blancheren. JOHN BEEREN, eige naar van de Bokke doorns, een met twee Michelin-sterren gede coreerd restaurant in de duinen van Bloemen- daal. Suiker wordt niet alleen in verband gebracht met schadelijke effecten op het gebit, maar ook met an dere welvaartsziekten, zoals overgewicht en hart en vaatziekten. Is suiker op zich slecht voor de ge zondheid? Of gaat het meer om de hoeveelheid en de frequentie van gebruik? Met suiker wordt hier niet alleen kristalsuiker be doeld (rietsuiker of bietsuiker, zoals het in de sui kerpot zit), maar ook vruchtesuiker in bij voorbeeld fruit, melksuiker in bij voorbeeld zuivel en druive- suiker in bij voorbeeld snoep. Suiker levert energie. Daarom ligt het voor de hand om bij gebruik van te veel suiker aan overgewicht te •denken. Dat verband is echter niet zo sterk. In de praktijk blijken mensen eerder dik te worden van te veel vet dan van suiker. Vet levert namelijk meer calorieën dan suiker. Bovendien slaat het lichaam vet makkelijk op. Maar dat betekent niet dat einde loos suiker kan worden gegeten. Wie te zwaar is, moet echter in de eerste plaats op vet letten. Er bestaat géén direct verband tussen de consump tie van suiker en hart- en vaatziekten. Ook hier is vet de boosdoener. Vervanging van verzadigde vet ten door koolhydraten zorgt ervoor dat het choles terolgehalte van het bloed lager wordt. Diabetes Diabetes heet in de volksmond 'suikerziekte', maar deze naam wekt verwarring. Het kan niet worden bewezen dat diabetes door het gebruik van suiker ontstaat. Gunstige maatregelen bij diabetes zijn: af vallen, voeding met minder vet eten, produkten met zetmeel gebruiken (wat bij voorbeeld in brood zit) en suikers gelijkmatig over de dag verdelen. Sommige mensen hebben af en toe last van hypo- glycaemie. Dat verschijnsel kan ook bij diabetici optreden. Hypoglycaemie gaat gepaard met trillen, vermoeidheid, transpireren en concentratieproble men. Voor mensen die hiervan last hebben geldt eveneens: eet regelmatig wat en zorg dat de opna me van zetmeel en suikers over de dag gespreid is. De afgelopen jaren zijn hyperactiviteit en andere gedragsstoornissen bij kinderen in verband ge bracht met suiker. Het verband is wetenschappelijk echter niet aantoonbaar. Er zijn zelfs aanwijzingen dat suiker de activiteit zou onderdrukken. In de mond zitten bacteriën die suiker omzetten in zuur. Dit zuur kan het tandglazuur aantasten, ten minste als het te vaak gebeurt of te lang duurt. Flu oride en een goede mondhygiëne gaan dit tegen. Onderzoek toont aan dat maximaal zeven keer per dag iets met suiker gegeten kan worden zonder dat dit risico oplevert op het ontstaan van gaatjes in de tanden en kiezen. Is suiker nu een boosdoener? Nee, het Voorlich tingsbureau voor de Voeding stelt dat tegen het eten van suikerhoudende produkten geen bezwaar bestaat, als de hoeveelheid maar niet te groot is. Een belangrijke richtlijn is wel: niet meer dan zeven eetmomenten per dag. P u z Z E L 3 5 6 10 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 2b 2/ 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 bü 51 52 54 OPGAVE KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal; 1. afgelopen uit!; 5. alleen; 9. feestverlichting; 11. schop; 13. aardig-, 15. jongensnaam; 16. woonboot; 18. tijdperk; 19. per soonlijk vnw.; 20. afscheids groet; 21. bevel; 23. lof; 25. uit hangteken van een drogist; 28. broche; 31. prul; 32. een zekere; 33. uitvlucht; 35. hartelijk; 37. Griekse bosgod; 39. Frans lid woord; 41. alcoholische drank; 42. lager onderwijs; 43. opper- vlaktemaat; 45. brandgang; 46. watering; 47. snelheidswedstrijd; 49. betrekking; 50. turntoestel; 53. Fins bad; 54. werpkoord. Verticaal: 1. babyartikel; 2. morsdoekje'; 3. kraan; 4. americium (scheik.); 5. vogelprodukt; 6. zandheuvel; 7. gewricht; 8. bangerik; 10. huid opening; 12. kledingstuk; 14. ernstig; 16. bloedvat; 17. boom- vrucht; 22. fantoom; 24. rode verfstof; 26. bergweide; 27. roem; 29. schrijfgerei; 30. steen soort; 33. bezoldiging; 34. hoon; 35. voormalig Peruaans vorst; 36. plaats in Gelderland; 38. verzoek; 40. papegaai; 42. bijb. figuur; 44. kleur; 46. nalatig; 48. cijfer; 49. halsbont; 51. ba zige vrouw; 52. buisverlichting. OPLOSSING CITAAT Horizontaal: 1. japon; 2. vrek; 3. kenau; 4. hoera; 5. trog; 6. toga; 7. wieg; 8. kluns; 9. vok; 10. kolos; 11. jacht; 12. talk; 13. team; 14. pijp. Het citaat is: „Ook het bouwen van een luchtkasteel vergt een goed architect", katel Jonckhee- re. HEINZ TOMPOES Tom Poes en de Bommel-legende De avond begon reeds te vallen toen Tom Poes en heer Bommel het labo ratorium weer bereikten. Professor Sickbock deed open en bekeek hen wrevelig. ,,Ei", zo sprak hij, „Zo vlug had ik u niet terugverwacht. Ge wilt toch niet zeggen, dat-er zich reeds een gedach te in uw schedelholte gevormd heeft? „Nee", zei heer Ollie. „Dat is te zeg gen..." „Wat komt ge hier dan doen?" riep de geleerde ontstemd uit. „Ik weet het niet", prevelde heer Bommel. „Ik zei, dat ik wel eens met mijn voorvader zou willen praten. En toen zei Tom Poes hier..." „Ik wil alleen maar weten, hoe die klokken van u werken", zei Tom Poes vlug. ,,U kunt iemands tijd ver snellen, dat hebben we gezien. Maar kunt u ook het omgekeerde doen?" Professor Sickbock wierp hem een koele blik toe, doch antwoordde niet. „Komt u binnen, meneer Bommel", sprak hij. „Gaat u toch zitten! in deze stoel graag, ja. U wilt uw voorvader spreken, zei u? Wel, wel, een héél verstandige wens, daar kan ik mis schien wel iets aan doen." „Wacht even", zei Tom Poes. „Het is niet de bedoeling, dat u iets doet. Ik wil alleen maar weten of u iemands djd ook terug kunt laten lopen." „Luister niet naar het kinderlijke ge babbel van uw vriendje", vermaande de geleerde. „Gaat u rustig zitten, dan gaan we aan het werk." H W DOOR HANS VAN ES |£p£ De weersomslag van de afgelopen week heeft verhinderd dat au; tus 1995 de warmste oogstmaand van de eeuw werd. Met een g delde temperatuur van 19.7 graden bleef deze maand drie volle NOS- den te warm en op minimale afstand van 1975 (19.9) en 1947 voor (19.8). Het subtropische zomerweer, dat tot en met 23 augustu ren(j heerste, bracht het aantal zonne-uren op 285; 100 uren meer d n0S- normaal. Afgezien van een lokale onweersbui, bleef het tot in de mos- laatste augustusweek kurkdroog. Gemiddeld over het lannd viel hos millimeter. Vooral het westen en noorden van het land hadden d, v00r de nabijheid van de Noordzee wat hogere sommen. In Friesland renc plaatselijk meer dan 50 mm; in de westelijke kuststrook meldde Ker|< Haarlem nog 38 mm, Voorhout noteerde 27 mm en Leiderdorp v Kerj 24 mm augustusregen op; teruglopend naar slechts 10 mm in B oost bant. In De Bilt viel op 28 opeenvolgende dagen geen spat reger VOor niet eerder in deze eeuw bleef het zo lang droog. Het aantal zomi Ban dagen liep in onze regio op tot 16; op vier dagen steeg het kwik t Ann 30 graden. De hoogste temperatuur kwam zoals gebruikelijk uit I wee burg: Arcen meldde op 6 augustus 33.6 en boekte met elf tropis becj dagen een landelijk record voor augustus (was tien dagen in 197 traa Twente noteerde op de 30e een zeer frisse 3.1 graden als landeli Qeg minimum. De meteorologische zomer (juni t/m augustus) kan zie Car meten met die van 1976; de tweede zomer van deze eeuw. Het w ca tegetal - de som van gemiddelde etmaaltemperarturen boven 18 ma den - is opgelopen tot 170 tegen 163 in '76. 1947 blijft de topzt |jnj van de eeuw met een warmtegetal van 221 en een gemiddelde te tijt peratuur van 18.7 graden, gevolgd door 1976 met 18.4 graden e cro 1995 op de derde plaats met 18.2 graden. In De Bilt werden 39j oei eenvolgende dagen van meer dan 20 graden geteld (record). Met yei zomerse en 11 tropische dagen werd de warme zomer van 1994 r He gepasseerd. Door toedoen van de sombere en vrij natte jummaam bei werden geen neerslag - en zonneschijnrecords gebroken. De maa n£ juli en augustus - de 'kleine zomer'- vormden qua neerslag, zon ei ka temperatuur een heel bijzonder duo. Later meer daarover. Septen on is van plan zijn status van herfstmaand al meteen waar te maken. |e Morgen is er meer bewolking en al een enkele bui; vanaf zondag 3 W: neemt de buiigheid opnieuw sterk toe. Ook begin volgende week t Sf het erg wisselvallig met iets lagere temperaturen; ca. 17 graden. 3 n( X N( Je ~m- Ai KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met zaterdag. Noorwegen: Vandaag langs de west kust wolkenvelden, elders af en toe zon. Vrijwel overal droog. Morgen over wegend bewolkt en vooral in het zuiden van tijd tot tijd regen. Middagtempe- ratuur tussen 16 en 22 graden. Zweden: In het zuidoosten bewolkt en perioden met regen. El ders vandaag nog flink wat zon, maar morgen meer bewolking en ook af en toe regen. Vandaag in het zui den een stevige oosten wind. Middagtemperatuur van 16 graden in het noor den tot 20 in het zuiden. Denemarken: Vandaagochtend nog af en toe zon. Later meer bewol king gevolgd door regen. Ook morgen van tijd tot tijd regen. Mid dagtemperatuur ongeveer 19 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: In Schotland en Ierland bewolkt en hier en daar regen of motregen. In Engeland en Wales vandaag perioden met zon, morgen ook meer bewolking en lokaal wat regen Middagtemperatuur van 17 graden in Schotland tot 23 graden in Engeland. Morgen in Schotland enkele graden lager. België en Luxemburg: Vandaag perioden met zon en bijna overal droog. Morgen meer bewolking en kans op regen. Middagtemperatuur on geveer 19 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Zon, maar ook stapelwolken Vooral in het oosten een enkele bui. Middagtem peratuur ligt tussen 19 en 23 graden. Portugal: Nu en dan wolkenvelden en vooral in de Algarve kans op regen. Morgen meer zon. Middagtemperatuur aan zee uit eenlopend van 24 tot 28 graden, landin waarts lokaal 32 graden. Madeira: Wolkenvelden afgewisseld door zon en mogelijk een bui. Middagtemperatuur circa 25 graden. Spanje: Flinke zonnige perioden maar in het bin nenland en langs de costa's in het oos ten en zuiden ook wolkenvelden en een enkele regen- of onweersbui. Langs de Golf van Biskaje maxima rond 24 gra den. Elders 27 tot 35 graden. Canarische Eilanden: Flinke perioden met zon, maar vooral morgen ook bewolking. Kleine kans op regen. Middagtemperatuur ongeveer 28 graden. Marokko: Westkust: flinke zonnige perioden maar ook stapelwolken en langs de hele kust kans op een regen- of onweersbui. Mid dagtemperatuur rond 28 graden. Tunesië: Perioden met zon maar ook kans op een lokale bui. Morgen meer zon. Middag temperatuur ongeveer 30 graden. Zuid-Frankrijk: Vrij zonnig, maar vooral morgen ook en kele stapelwolken. De kans op een bui blijft klein Middagtemperatuur van 24 graden bij Bordeaux tot 27 langs de kusten van de Middellandse Zee. Mallorca en Ibiza: Flinke zonnige perioden en een kleine kans op een regen-of onweersbui. Mid dagtemperatuur circa 29 graden Italië: Zonnige perioden en een kleine kans op een regen- of onweersbui. Middagtem peratuur vandaag ongeveer 23 graden, morgen circa 25. Corsica en Sardinië: Perioden met zon en kleine kans op een bui. Af en toe tamelijk veel wind Mid dagtemperatuur ongeveer 25 graden. Malta: Perioden met zon en waarschijnlijk droog. Maximumtemperatuur ongeveer 27 graden. Griekenland en Kreta: Perioden met zon, maar vooral in het westen en noorden ook enkele regen- en onweersbuien Morgen vrijwel overal droog en meer zon. Middagtemperatuur tussen 24 en 27 graden. Turkije en Cyprus: Vrij zonnig, maar vooral langs de Turkse westkust ook nu en dan wolkenvelden en kans op een regen- of onweersbui. Middagtemperatuur van 25 graden op de Dardanellen tot circa 30 langs de Turkse zuidkust en op Cyprus. Duitsland: Tamelijk veel bewolking en perioden met regen, in het westen droger en voor al vandaag ook nu en dan zon. In het oosten geleidelijk afnemende wind. De sneeuwgrens in de Zuid-Duitse bergen stijgt enkele honderden meters. Maxima rond 19 graden, vandaag in het oosten enkele graden lager Zwitserland: In het noordoosten wolkenvelden en vooral vandaag plaatselijk regen, in de bergen ook sneeuw. Elders vrijwel overal droog en vooral aan de zuidflank van het Alpenmassief flinke perioden met i Maxima van 18 graden in het noordij 32 ten tot 23 in Tessin. Oostenrijk: Wolkenvelden en voornamelijk aan noordkant van de Alpen van tijd tot regen, in de bergen vooral vandaag sneeuw. In Karinthie en Stiermarl droger en meer zon. Maxima van 17 den in het noorden tot 20 in het zuidf Polen: Aanhoudend veel bewolking en gerui tijd regen. Minder wind. Koel met m dagtemperaturen rond 13 graden. £5 Tsjechië en Slowakije: Bewolkt en veel regen. Geleidelijk afen mende wind. Koel met maxima rond graden. Hongarije: 1 Veranderlijk bewolkt en vooral in ffd noorden nu en dan regen. Middagteijd peratuur van 16 graden in het noorcbJi tot 20 in het zuiden. m sp ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1995 j. Zón- en maanstanden 1 Zon op 06.53 Zon onder 20.i Maan op 15.21 Maan onderOO.C Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 09.15 21.39 08.48 21.1 Laag 04.40 17.06 04.21 16.4e Weerrapporten 31 augustus 20 uur: -11 IT station weer wind temp Amsterdam licht bew. nno6 20 13 De Bilt licht bew n5 li' 11 on Welen n5 19 5 Eelde licht bew n 5 18 0 Eindhoven half bew n5 20 9 ol Den Helder half bew. 18 13 1 Rotterdam licht bew 20 12 Od Twente n3 18 3 Vlissingen half bew. n7 19 14 Maastricht half bew nnw4 20 10 of Aberdeen ozo3 18 13 ol- Athene z5 28 22 Of Barcelona ozo3 23 20 10) Berlijn regen nw9 15 11 14) Boedapest licht bew. w2 17 9 0. Bordeaux onbew nno5 25 12 0 Brussel half bew 19 10 20 w6 28 20 OA Dublin onbew. o2 21 14 Frankfurt half bew 18 9 0 half bew nno2 18 8 Helsinki nno8 20 13 O.' Innsbruck o2 14 7 Istanbul 27 18 0 Klagenturt onbew. ver 1 17 4 0. Kopenhagen n9 18 13 0 Las Palmas nnoll 27 23 0 30 19 0 Locarno half bew. 24 o.t 21 16 0.. Luxemburg nl 17 7 0.1 Madrid licht bew. w3 32 17 0( Malaga half bew. ZZ0 4 29 0< Mallorca no 4 25 16 0( Malta w 7 26 22 O.i Moskou regenbui zl 26 12 0.: zwaar bew. wzw3 13 8 31 half bew 23 19 0,( Oslo 20 7 0; lichtbew o2 21 14 1( Praag regen w4 13 8 20 Rome lichtbew nnw4 24 13 0.0 Split nno2 22 14 0.1 Stockholm licht bew n6 18 9 0.0 Warschau regen 12 9 15.0 Wenen half bew. w 7 15 10 0.1 Zurich half bew. ozo3 15 7 30 Bangkok half bew zo2 32 24 0.0 Buenos Aires half bew nw4 12 9 0.0 Casablanca regen w2 29 23 0J Johannesburg w3 29 16 01 Los Angeles 26 18 0.0 New Orleans half bew 34 22 0.0 New York zw 7 28 21 0.0 Tel Aviv 31 23 0.0 wnw2 30 26 1.0 w6 30 17 00 Tunis w5 29 0.Ö Vancouver onbew. wnw5 19 10 0.0

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 8