KIKKERS 0P PUIN? Vervuilde sloot kwelt kwekers T BELOOFDE LAND. een pop vertrekt zonder pleister en verbandje Hangplek Leimuiden stuit op weerstand Alphense makelaars loyaal aan gemeente Vrijspraak voor vermeende drugdealer "m LEIDERDORP Regio Leiden/Rijn Veenstreek 3,2elkraak in Alphen 457 fN aan den run» In een bedrijf aan de Ouvertureweg in Al- ,uri n is vannacht ingebroken. Met trotloirtegels werd een raam m 22rig°°'c'en een zonnehemel meegenomen. De daders vlucht- sp pi een bestelbusje dat even later in de buurt van Leimuiden sest gesignaleerd. Toen de politie een stoptekengaf, trapte de uurder op de rem en vluchtten de daders een akker in. Ze ndijk Jngen in een sloot en wisten te ontkomen. Een speurtocht sprqpolitiehonden leverde niets op. Het busje bleekte zijn ge- pn in Zoeterwoude. in, Ga 'omfietser valt over lantaarnpaal eterwi 1 'oorscjEN aan den rijn Een 46-jarige Alphenaar heeft gistermorgen uur °|icnieschijf gebroken na een botsing met een omvergereden aarnpaal. Hij reed op zijn brommer op het fietspad langs de |e Herenweg. Door een onoverzichtelijke bocht in het fiets- zag hij te laat dat er een lantaarnpaal over het fietspad lag. antaarnpaal bleek door een witte bestelbus omvergereden, politie zoekt getuigen van de botsing met de lantaarnpaal. -202(1 «eiL'wonden bij aanrijding 14 te ien aan den run Op de Oranje Nassausingel in Alphen zijn eren twee mensen gewond geraakt bij een aanrijding. Een 14. Karige automobiliste uit Boskoop zag te laat dat er auto's stil i' zajden op de Oranje Nassausingel. Ze botste achterop de auto een 58-jarige man, die op zijn beurt de voor hem stilstaande flink beschadigde. Een 55-jarige passagier uit deze auto en ródet?sk00Pse automobiliste zijn met rug- en nekklachten naar (Groene Hartziekenhuis in Gouda overgebracht. Vesl ïikuitrusting ontvreemd ibtiE 3, Lefien is duikuitrusting ter waarde van 860 gulden gestolen, ifoniig mannen kwamen de winkel binnen en namen twee uitrus- Bran{en mee. De verkoopster sprak de winkeldieven aan, waarop iyiaaitr één teruggaven. Met het andere apparaat konden ze onge- 61; prd de winkel uitlopen. I, Rij| Buurt verwijt waterschap slecht onderhoud Auto gestolen in Voorschoten Honderden vissen zijn de afgelopen dagen gestorven als gevolg van zuurstofgebrek in de ringsloot in de buurt van de Geestweg in Roelofarendsveen. Buurtbewoners klagen steen en been over stank ('dode visjeslucht') en ergeren zich aan de lakse houding van het Waterschap De Oude Rijnstromen die verantwoordelijk is voor het onderhoud van de vaart. roelofarendsveen marieta kroft weinig zuurstof in het water Aan de Welterdreef in Voor schoten is afgelopen nacht een personenauto gestolen. De ei genaar, een 63-jarige Voorscho tenaar, werd wakker van een startende auto. Hij probeerde aanvankelijk verder te slapen in de veronderstelling dat het zijn auto niet kon zijn geweest. Uit eindelijk keek hij toch uit het raam om te constateren dat zijn voertuig was verdwenen. "ironica en SBS6 ook in Rijnwoude ;aal }OUDE LIESBETH BUITINK ieuwe satelietzenders Vero en SBS6 zijn vanaf maan- In Rijnwoude te ontvangen, ommerciële zender Veroni- ,a"d.:omt in de plaats van de ig/bjmburgse zender RTL+. De O7|lexploitant heeft een voor- n enge voorziening moeten tref- baa6m het signaal van de nieu- 745|enders te kunnen doorge it omdat Rijnwoude nog niet [ngesloten op het glasvezel- ggra ma?gin deze maand wordt be- '„Ynen met de aanleg van de glasvezelkabels, waarop een vrijwel onbeperkt aantal zen ders kan worden doorgegeven. Hazerswoude-Rijndijk en Kou dekerk zijn naar verwachting begin november op het net aan gesloten, rond de jaarwisseling moet de rest van de gemeente van glasvezelkabels zijn voor zien. Dan zijn alle zenders in Rijnwoude te ontvangen. De ge meenteraad praat daarna over het aanbieden van zenderpak ketten, waarbij het mogelijk wordt voor een lagere prijs een kleiner aantal zenders te ont vangen. Volgens de bewoners ligt de vaart al enkele maanden vol met kroos. „Roeien en vissen is al lang niet meer mogelijk", kla gen vader en zoon Volwater. Af gelopen weekeinde was de maat vol. „Tientallen dode vis sen kwamen hier bovendrij ven", vertelt M. Volwater. „Nog veel meer voorns en baarsen zijn opgevreten door meeuwen en reigers. Het stikte hier van die vogels die afkomen op de naar boven komende zuurstof- happende visjes." Volwater loopt langs de wa terkant en wijst naar de dikke laag kroos. „Door de regen van de afgelopen dagen is een deel van het kroos gaan zinken", verklaart hij de vissterfte. „Doordat het ging rotten, is zuurstof aan het water onttrok ken, waardoor de vissen in de problemen komen. Zijn buurman G. Jak is het he lemaal eens met de verklaring van Volwater. „Ik heb vorig jaar. toen hier ook zoveel kroos zat. door het Hoogheemraadschap van Rijnland monsters laten ne men. Toen bleek ook dat er te zat. Regenwater Bloemenkweker A. van der Veer is genoodzaakt om in een stin kende kas te werken. Voor het sproeien van zijn bloemen is hij afhankelijk van het slootwater. Zijn collega Volwater heeft nog voor één dag regenwater in voorraad. „We hopen maar dat het weer snel gaat regenen. Ik ga in ieder geval niet dit sloot water gebruiken." Wat de buurtbewoners, onder wie veel kwekers, misschien nog wel het meest dwars zit, verwoordt oud leraar Jak: „Die tuinders krijgen vaak de schuld dat de boel wordt vervuild. Hier is het de overheid die de natuur verwaar loosd." Diverse keren klaagden de bewoners al bij het waterschap over de dikke lagen kroos. Vol water deed het afgelopen maandag nog. „Dan krijgen we te horen dat ze iemand sturen. Nu is het donderdag en je ziet nog niemand." „Ik heb drie, vier weken geleden nog gebeld. Ik kreeg hetzelfde antwoord", vult zijn buurman hem aan. Mark Volwater schept een dode vis uit het water dat door zuurstofgebrek wordt geteisterd. Zijn buurman G. Jap kijkt geërgerd toe. foto ben debruyn Waterschap De Oude Rijnstro- zonder kroos." men reageert aanvankelijk ver- Niettemin laat De Blaeij - na baasd op de commotie. „Vol- opnieuw de klachten te hebben gens ons was er geen aanleiding aangehoord - weten dat de om er iets aan te doen. Er waren sloot alsnog zo snel mogelijk nog genoeg delen van de sloot wordt schoongemaakt. „Een keer zijn ze hier door ge varen met een soort zaag om de flap los te zagen. Dat deden ze met zo'n vaart dat het niets heeft geholpen." Secretaris D. de Blaeij van het Vink. Het scherpst in haar stel- lingname was G. Strobbe, secre taris van de tennisvereniging, tevens adjunct-directeur van basisschool De Kleine Wereld. Zij toverde de commissie een waar schrikbeeld voor ogen van JOP'ers, die op weg naar de hun toegewezen hangplek 'een zoektocht naar etenswaren en drank' zouden ondernemen, 'en dan komen ze onze plek tegen.' leimuiden gerard van der geest den aan de Beukenlaan in Lei muiden stuit op grote weer- De door burgemeester en wet- stand bij omwonenden en ver houders van Jacobswoude ge- enigingen. De emoties liepen plande JOP (Jongeren Ontmoe- gisteravond tijdens de vergade- tingsPlek) achter de tennisvel- too ring van de commissie ruimte lijke ordening hoog op. De commissie kon ze echter niet geruststellen. De tennisvereniging Leimui den en de voetbalvereniging Kickers '69 vrezen voor overlast, vernielingen en vandalisme. Mede namens drie buren be toogde L. Vink van de Beuken laan dat op de beoogde JOP weinig tot geen sociale controle mogelijk is. Nu nog wonen zij rustig en landelijk. „Dat willen we graag zo houden", aldus Een 24-uursbewaking van het tennisclub is er niet. Strobbe zag de bui al hangen: „Zelfs ons degelijke hekwerk is geen lang leven beschoren. Mijn haren rij zen te berge als ik daar aan denk." alphen aan den rijn jan winde Alle Alphense makelaars, op Van 't Hof na, zullen in de toe komst loyaal met de gemeente samenwerken en de gemeente lijke toewijzingsvoorwaarden bij de verkoop van woningen handhaven. Dat kondigde wet houder D. van der Veen Meer- stadt gisteren tijdens de raads vergadering aan. Alle fracties steunden het voorstel van burgemeester en wethouders om een bodempro cedure in te stellen tegen pro ject-ontwikkelaar Proper-Stok. Van der Veen Meerstadt wil dat een onafhankelijke rechter zich opnieuw buigt over de kwestie. Makelaar Van 't Hof verkocht 21 woningen in strijd met de ge meentelijke toewijzingsvoor waarden aan mensen van bui ten de Alphense regio. De ge meente spande een kort geding aan tegen projectontwikkelaar Proper-Stok die zich niet aan het grondcontract had gehou den. De rechter stelde de ge meente in het ongelijk en wees de vordering op Proper-Stok af. Nieuwe en betere skateboardbaan in Oegstgeest OECSTCEEST wim KOEVOET In het Oegstgeester Irispark moet een nieuwe skate boardbaan komen. Burge meester en wethouders stel len de gemeenteraad voor hiervoor 40.000 gulden uit te trekken. De vorige baan, ook wel mini-ramp genoemd, is afgekeurd door de stichting consument en veiligheid en verwijderd door de gemeen te. Het toestel, dat in 1989 werd geplaatst, was niet vei lig genoeg en stond te dicht op het wandelpad. Het colle ge van burgemeester en wet houders noemt het 'zeer wenselijk' dat op korte ter mijn een vervangende baan terugkeert. Volgens het college is de behoefte aan zo'n baan ge groeid. Behalve skateboar ders, maken ook 'skeelers' (rolschaatsen met de wieltjes op één rij) gebruik van de 'mini-ramp'. Beide groepen hebben zo hun wensen. Overeengekomen is een ver beterde en geluidsarme ver sie van de oorspronkelijke skateboardbaan. B en W maken haast met de baan. In het raadsvoorstel geven ze aan dat eigenlijk met besluiten moet worden gewacht tot de nota over speeltoestellen in het dorp uit is. De baan kan dan wor den afgewogen tegen anders speeltoestellen. „Het gebruik in de afgelopen periode en de huidige verzoeken van de jeugd tonen echter aan dat de aanwezigheid van ten minste één skateboardbaan in Oegstgeest verdedigbaar DERLAND GEEFT U 5 JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIEV LEDER 3,1 LEIDERDORP ROTTERDAM-ZUID leubelplein 8 - Tel. 071/416395 Stadionweg 39C - Tel. 010/4827765 35V/ERELDS GROOTSTE SPECIALIST IN LEDEREN ZITMEUBELEN. met twee andere vrienden. Onder de stoelen van de auto werd een flinke hoeveelheid cocaïne en heroïne aangetroffen. De man heeft altijd be weerd dat hij niets met de drugs te maken had. Verschillende getuigen beweerden echter dat zij zelf hadden gezien dat de man dealde. I-ater trok een van de getuigen zijn verklaring in. De raadsman van de verdachte had bovendien be toogd dat het bewijs niet sterk genoeg was. De verklaringen waren immers afkomstig van men sen die zelf in het drugscircuit zaten. Ze zouden zelf genoeg reden hebben om de politie te vriend te houden. herman joustra Een 22-jarige Hagenaar is gisteren door het Haagse gerechtshof vrijgesproken. De man werd ervan beschuldigd in 1993 in Alphen cocaïne en heroïne te hebben gedeald. Hij was eerder door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Daarna was hij zelf in hoger beroep gegaan. Dat beroep diende twee weken geleden. De aanklager van het gerechtshof eiste toen een straf van twee jaar. De Hagenaar werd twee jaar geleden in Alphen aangehouden in de auto van een vriend, samen den knellen ze een af- lakbriefje. De poppenmoe- s en -vaders uit Woubrugge inkochten gisterochtend mas- il de poppendokters, die in kader van de speelweek •Heekuur hielden in vereni- jgsgebouw De Wijk. Dmdat ieder jaar zo'n 250 ideren het spreekuur bezoe- n, moesten de kinderen al fhfder een afspraak maken. Het (praakbriefje geldt meteen als kgangsbewijs voor de wacht- jmer. Bij de deur van De Wijk tan twee scholieren in witte pjktersjassen, waaronder nog It een spijkerbroek en basket- jrUschoenen zijn te zien. Ieder nd krijgt een zuigflesje met %rin limonade. De kinderen melden zich om jn poppen en beren te laten (gen en meten. De 'verpleeg- rs' die achter de weegschaal de met plakband vastgeplak- huishoudcentimeter staan, leien hun rol met overtuiging, r llfs de meest kapot geknuffel- I lappenpop wordt aangepakt pof het om een echte baby lat. De kinderen zelf gaan een ssfik onzorgvuldiger om met ün 'kroost'. Een jongentje )udt zijn roze knuffel-biggetje een pootje vast en duwt het handen van zijn moeder als de speeltafel ontdekt. Na het wegen en meten gaan poppenmoeders en -vaders de eigenlijke wachtkamer zit- n, een kring van kleine stoel- Het kind dat het dichtst bij eet gordijn zit, waarachter de ireekkamer zich bevindt, is de ilgende die aan de beurt is. lkens wanneer een 'verpleeg- De poppendokters in Woubrugge werden gisteren weer druk bezocht: zelfs de meest kapot geknuffelde pop werd onderzocht alsof het om een echte baby ging. foto loekzuyderduin ster' een kind heeft meegeno- De Woubrugse vrouwen die mandje met verband en pleis- Radja bij dokter B. Overvliet, die men naar de spreekkamer, vandaag 'dokter' zijn, zitten in ters en een speldenkussen met in het dagelijks leven pedicure schuiven alle kinderen een de spreekkamer achter een ta- naald en draad. Een meisje is. „Hij heeft pijn aan zijn keel, plaatsje op. fel. Daarop ligt en doek, een komt met haar knuffeltijger want hij heeft in de sneeuw ge speeld met zijn vriendje en hij wilde geen jas aan", vertelt het meisje aan Overvliet. Die drup pelt met een pipetje een 'drank je' op de stijf dichtgeknepen lip pen van de tijger. Om zijn keel komt een verbandje. Als Over vliet aanraadt de tijger goed te eten te geven, knikt het meisje nadenkend. „Maar hij eet geen vlees, hoor." Ook de kleine Martijn komt bij Overvliet op het spreekuur, met onder zijn arm de beer Freddy. Die heeft hoofdpijn. „Het was zo warm en de zon scheen en toen kreeg hij hele erge hoofdpijn." Overvliet vraagt voorzichtig of de beer een prikje mag hebben en Mar tijn knikt stoer. Overvliet ont smet de pluche berepoot en prikt. „Hij houdt zich goed, hij hoeft niet eens te huilen", zegt ze tevreden, terwijl ze een pleis tertje plakt. Ze raadt Martijn aan de beer vroeg naar bed te doen. Die protesteert. „Vrijdag mag hij opblijven, want dan mag hij televisie kijken." Eveline is wat ouder dan de meeste kinderen die het spreek uur bezoeken. Als zij met haar pop Bianca aanschuift bij 'dok ter' Overvliet, gaat ze er goed voor zitten. „Het gaat niet zo goed met Bianca, want ze is van de trap afgevallen en nou kan ze haar arm niet meer bewegen", vertelt ze. Ze heeft zelf al een pleister op de arm geplakt. „En ze wordt wel eens midden in de nacht wakker. Maar verder gaat het wel goed." Bij de uitgang krijgt Eveline: net als alle kinde ren, een tas met daarin onder meer stoepkrijt en een knuffel beertje, die door sponsors zijn aangeleverd. Volgend jaar is er weer een spreekuur. Zoektocht naar geschikte plek garage Slootweg duurt voort omdat Schaap in het huidige pand niet kon investeren en ook niet kon verhuizen. Volgens het CDA gebeurt er nog maar zo weinig in de garage 'dat het geen verplaatsing van een be drijf meer is, maar bijna de op richting van een nieuw bedrijf'. Vijlbrief vindt dat dat de schuld is van de gemeente. „Je kunt niet eerste iemand doodslaan en dan zeggen: je loopt niet meer, dus je hebt geen schoe nen meer nodig." De advocate dreigde met een schadeclaim van enkele miljoe nen wanneer het garagebedrijf niet een compensatie krijgt in de vorm van een ander perceel of een afkoopsom. Toch bleek het garagebedrijf ook bereid op nieuw om de tafel te gaan zitten om over een alternatieve locatie te praten, bijvoorbeeld op het International Trade Centre. De commissieleden grepen die opening in de impasse met bei de handen aan. „Deze zaak ver toont zolangzamerhand de ken merken van een soap. Zoek in goed overleg een oplossing, an ders duurt dit nog jaren", ver zocht WD-fractievoorzitter G. Geenjaar. rijnwoude liesbeth buitink De bezwaren van de Hazers- woudse garagehouder J. Schaap tegen de vorig jaar uitgebrachte structuurvisie zijn ongegrond. Dat concludeerde de Rijnwoud- se commissie algemene zaken gisteravond. Advocate J. Vijl brief bepleitte daar voor de der de keer de zaak van de garage houder, nadat eerder verschil lende commissies de kwestie onnauwkeurigbehandelden. De structuurvisie maakt de geplande verplaatsing van de garage Slootweg in Hazerswou- de-Dorp onmogelijk. Schaap wil verhuizen naar een plek aan de Provinciale weg tegenover de begraafplaats. Die plannen be staan al vanaf 1980. Schaap kocht toen het perceel aan de Provinciale weg en kreeg in het bestemmingsplan de plaats speciaal aan zijn garage toege wezen. Ook kreeg hij een bouw vergunning, maar die liet hij zo lang ongebruikt dat de gemeen te die weer introk. Inmiddels heeft hij een nieuwe, identieke bouwvergunningaangevraagd. Vijlbrief stelde vast dat het bedrijf langzaam maar zeker de activiteiten moeten afbouwen, Samen met het AD trak teert Mcubelplcin Leider dorp op kortingsbi voor Duinrell in Wassenaar! Alléén op plein Leiderdorp aan de A4 tussen Rotterdam en Amsterdam, afslag MEUBELPLEIN Leiderdorp. Vt 071-414807. )AG1 SEPTEMBER 1995

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13