Freek van der Capellen: goud van oud Zuid West hogerQI De la Bey verliest finale maar wint Masters-ticket Sport Bethlehem in B-finale sterk Hoepelen als topsport Tiende zege voor Muster in Kroatië Leidsch Dagblad Tennis Circuit'l0g Dextro ///////enemy MAANDAG 28 AUGUSTUS 1995 Merenwijker nog altijd goed genoeg voor een B-titel Kok en Snijders winnen A-toernooi c y leiden Zuid West wil het eveneme Marco Visser en Freek van der Capellen wonnen in de ja ren negentig ieder twee keer het B-toernooi van Zuid West. Ze zijn een beetje de 'grasspecialistenvan het Leidse tennis. Aan de Schubertlaan stonden ze gisteren tegenover elkaar in de eindstrijd. Wat een klapstuk had moeten worden, werd een afknapper. Visser moest in de tweede set opgeven met een geblesseerde duim. leiden rob v De spelers moesten vanwege de harde wind soms rare capriolen uithalen om ballen te halen. Een van die heksentoeren kwam Visser duur te staan. In de eerste game van de tweede set (de eerste was door Van der Capellen met 6-3 gewonnen} sloeg de Unicummer een mes scherpe volley. Hij schrok van de katachtige reactie van zijn tegenstander en moest nog een keer aanleggen aan het net. Hij viel schuin achterover, op zijn rechterduim. Visser probeerde het nog even maar vanwege de kneu zing greep hij zijn racket vast met vier vingers en dat schoot niet op. Na een pauze en be handeling met tape gingen de tennissers nog wel even door, maar op 3-1 voor Van der Ca pellen besloot Visser er mee te stoppen. De titel van de Merenwijker was er dus een met een voet noot, maar het deed niets af aan de prestatie van Van der Capel len. De 31-jarige tennisleraar speelt in principe geen B-toer nooien meer, behoudens het in- vitatietoernooi voor dubbels de ze week bij OLTC. Bij Zuid West had hij ook niet ingeschreven, maar als een soort dolletje liep hij vlak voor aanvang langs de wedstrijdtafel om zich te mel den. Hij werd meteen tussen de deelnemers gestopt. Een speler met de uitstraling De vrouwenfinale in B ging op Zuid West aanvankelijk gelijk op. Maar na 3-3 in de eerste set versnelde Marieke Bethlehem en Bionda Zonderop zou haar nooit meer in het vizier krijgen. Het werd 6-3, 6-0. De Alphense winnares vond dat haar tegenstander niet veel te verwijten was. „Want voor mijn gevoel speelde ik op een bepaald moment verschrikkelijk goed." Bethlehem had in de halve eindstrijd gewonnen van Irma van Seeters (6-1, 7-5) ter wijl Zonderop de finale inkwam via Martine Griekspoor (6-3, 6- 3). In Cl was Wijnand van Deur- sen bij de mannen de beste, hij won van Timo van der Voort, 6- 7, 7-5, 6-0. De Zuidwester sloot daarmee een merkwaardige tennisweek af met een titel. Hij nam deel aan het C-, B- en A- toernooi op zijn eigen club. Bij de C-vrouwen bleef de eerste prijs ook binnen het park. Han- neke Rothbarth - ze verloor in C2 in de halve finale van Anja van Borssum - versloeg Barbara Kieboom, 6-2, 7-6. Kesteloo naar Masters samen met Wesseling koudekerk Het 35+ toernooi van Artesia ondervond grote concurrentie van het 30+ toernooi van Lei- muiden. De kwaliteit van de winnaars leed er niet onder. Pe ter Kesteloo en Arie Wesseling stelden in Koudekerk hun deel name aan de Cl 35+ Masters veilig via een zege op Jan Mens en André Uljee. De keuze van Peter Kok voor Leimuiden en de winst met Frans Stouten bete kent voor Kok wel dat hij voor alsnog de Masters mist. In de C2-categorie van Artesia waren de winnende koppels Chris Brouwer/Cor Strijk en Ineke van Ormondt/Trees van der Voort al zeker van de invita tie voor de Masters. De hoogste trede op het Leimuidense podi um van Riet Akerboom, zowel die van Alkemade in de Cl als die uit Rijpwetering in de C2 verandert niets meer aan hun zekere Masters-deelname. van Van der Capellen kan een Leids B-toernooi er best bij heb ben. De naam Van der Capel len, of het nu Freek of Herman is, staat voor nostalgie en verga ne glorie. Freek bewees afgelo pen week dat 'vergane' in dit geval niet van toepassing is. Hij versloeg op het kunstgras onder anderen de dit seizoen zeer sterke Talbert Boef en Mare Brand. En Marco Visser dus, al was dat een half verworven en een half gekregen zege. Talent Na de tenniscompetitie voor De Merenwijk speelde Freek van der Capellen geen echte wed strijd meer. Acht weken zonder training en wedstrijdritme deer den hem niet. "Een kwestie van talent en spelintelligentie," meende Marco Visser. Van der Capellen zelf: „Ik heb hier van jongens gewonnen die elke dag met tennis bezig zijn, dat zet me wel aan het denken. De meeste spelen hier zoals ze overal spelen, op de baseline. Al die gasten in B slaan waar schijnlijk harder dan ik, maar ik ben slimmer." „Volgens mij is het geen toe val dat Marco en ik als min of meer routiniers (Visser is 28, red.) in de finale stonden. Je moet weten hoe je hier moet spelen. Weten hoe je een punt moet spelen en op welk mo ment je op moet lopen. Ik zie spelers die denken niet na, maar spelen vaste partroontjes. Een cross-approach komt ge heid rechtdoor terug, als hij al terugkomt. Soms weet ik blin delings wat er gaat gebeuren. En die gasten maar van achter uit spinnen en beesten. Op een volley lijken ze niet meer te trai nen. Dat wordt trouwens ook een moeilijke bezigheid, dat volleren, als je zo'n extreme grip hebt waarmee je die spin slaat. Als je de grip te veel moet over pakken kom je in de problemen aan het net." Van der Capellen geeft toe dat hij teert op zijn ervaring binnen de lijnen. Soms denkt hij nog wel eens met weemoed terug aan de tijden van toen. Hij speelde hoofdklasse, stond nog even bij de beste honderd van Nederland en speelde voor volle terrassen. De mensen kwamen nog voor tennis naar de parken. Deze week op Zuid West stond hij twee keer tot bijna een uur 's nachts op de baan voor een bij na leeg terras. En gisteren werd het koud en winderig op Zuid West, waardoor de B-finale (di rect na de A-finale) door veel toeschouwers werd gemeden. Van der Capellen: „Ik ben toch een beetje een publieks- speler, ik moet entourage heb ben om me heen. Mensen er bovenop, dat vind ik leuk. Maar ik weet ook wel dat het meer is. Mijn top is geweest, ook al kan ik met de nodige training en een minder drukke les week zo meekomen met de Leidse B-top. In principe speel ik competitie, de toernooien doe ik niet meer. Voor het cir cuit kan ik de motivatie meer vinden. Als ik voor De Me renwijk speel, sta ik ergens voor, zo voel ik dat op de baan. In mijn eentje 's avonds op een rond middernacht, ik eigenlijk niet zo goed ik voor sta." De eerste kampioen van het A- toernooi op tennisclub Zuid West heet Ralph Kok. Met die naam van de voormalige i naai kampioen en huidige nummer tien van Nederland kan de organisatie voor de ko mende jaren in elk geval voor de dag komen. „Er zal zeker een vervolg ko men op deze eerste editie", zei toernooibaas Jasper van Mar wijk gisteren nadat de laatste bal geslagen was. „Dit was een experiment dat wat ons betreft is geslaagd. Niet alleen vanwege het mooie weer, ook vanwege de reacties van het publiek. En vanwege de soepele manier waarop het A-toernooi tussen alle andere drukke onderdelen paste. Alles verliep naar wens." Zuid West wil het sterren opwaardeij naar drie sterren. Dat beteke dat de tennisbond de sterkt A-spelers naar Leiden zal s| ren. Ralph Kok won gisteren zo der veel problemen de finj van Eric Reuijl. De lange Rotti dammer, trouwe klant bij viersterrentoernooi van Rooi burg, rekende in twee sets (6 6-1) af met zijn tegenstand Kok had in de halve finale afj rekend met Bart Meijer, 6-3,1 3. De winnaar van Zuid W kreeg 2120 gulden voor zijn| tel, de verliezer de helft. Bij de vrouwen was Anicj Snijders de sterkste. De Li burgse was ook in twee s klaar tegen Barbara Jaspers Gouda, 7-6, 6-3. Ze ving 10 gulden. Jonkeren 6-1 6-4 Elderen 6-4 6-1HDC1: finale. Ch. Ger P. Smith - T. Barendrecht/ S.. 7 6-2 6-4. HDC2 35+: final. Linders - H. de Bles/ B. Sin Versteeg/ P. /grok 6-3 4- GDC1: f 35+: J. Ruygro finale: E. Citro. v.d. Brand 7-5 6-3. i/ H. Sm Chevalier - De G 5-7 6-2 6-1 DED1: 6-1 1-6 6-4. HDD1: finale: P. Brandhq„: E. Ossel - Klaauw 6-4. 2-6, ö-l^HDcThalve finale: Beyen/Van de Doe - Van Bommel/Rogge- Freek van der Capellen: „Ik moet entourage c e heen hebben." n 6-2, 2-6, 6-2,1 - De Jong/Monker 6-4, 6-2. Finale: Frohwe- 6-4 6-4 in/Rhijnsburger - Beyen/Van de Doe 6-7, 7- 6. 6-1 HDC30+, halve finale: Fasel- AutoBc /Schoon - R de Jong a Tai/Tegelaar 5-7, 6- HDC1 35+: final -t 6-3 6fP DDD1: finale: M Burning/ K. v.d. Veldllljl D. Schuchmann/ A. Smith 2-6 6-0 6 o GDD1: finale.- E. Garsthagen/ D. van H ten - T. Zewegers/P Busman 6-3 6-1 üa HED1 35+: halve finales: C Boeter J Bij v.d. Eist 6-1 6-1; J.Janssen - C. v d Wiv' ring 4-6 7-5 6-4. Finale: Boeter - jamj C* 2-6 6-1 6-4. HDD1 35+: finale N BoOI mendaal/ H. van Rutten - C. van 't Holtdi( Selders 6-4 6-4. GDD1 35+: finale: l.l,... i. Th. Terlc FOTO HENK BOUWMAN 4. 6-4, Leurink/Leurink - Broek/A. Fasel/Schoor 6-1, 4-6. 6-2. DDC2, halve finale: Serlier/Zeilmaker 7-6. Finale: Van Egmond/Groenewe- en - Seriier/Zeilmakers 4-6, 6-4, 6-2. IDC2, halve finale: Van Eeden/Zeilmaker - 6-3, 6-3, Van den Burg- - Van Geen/Van Deursen 7-6, 6-1. Serlier/Van den Burg - Van Eeden- /Zeilmaker 6-3, 7-5 GDC30+, halve finale: Van der Mey/Hoogeboom - Tegelaar/Stug ger 6-1, 2-6, 7-5, Blankestein/Van Eden - Van Egmond/Van Borssum 6-1, 6-7, 6-2. Sei nieuwkoop/benthuize Met de drie punten die Ji de la Bey binnenhaalde met zijn tweede plaats in de finale van het Dulentoernooi in Nieuw koop, weet de Alphenaar zich verzekerd van deelname aan de het LD tenniscir- r Koele bleef de TEAN in die nipt verschil In de C-categorie van het Bentlandentoernooi in Benthui zen was Joost Weerheim de sterkste. De la Bey kon na afloop van de eindstrijd zijn emoties nau welijks de baas. De afsluitende tiebreak van de derde reeks ging volkomen gelijk op. De Alphe naar verwierf zelfs een match point, maar Ter Koele deed zijn naam eer aan en bleef koel. Zelf kreeg de Kikker, die nota bene als invaller voor de geblesseerd uitgevallen Dave Schrama fun geerde, drie wedstrijdpunten. Hij benutte het derde om de tiebreak met 10-8 in zin voor deel te beslissen. De laatste bal danste twee keer over de net- band om tenslotte in het voor Ter Koele goede veld te belan den. Thuisspeler Pieter-Frans Stroo en Stefan Verdaasdonk werden in de halve finales uit geschakeld. Bij de C-vrouwen moest Mandy Rommers bijna drie uur uittrekken om Suzanne van Oostveen uit Abcoude op de knieën te krijgen. Broer Richard Rommers had voor de D-finale bij de mannen minder tijd, maar eveneens een derde set nodig tegen Niels van Geer van Botesa. De jeugdspeler verloor daarmee niet alleen de hoofd prijs, maar komt daarmee ook een punt te kort om zich bij de D-Masters te plaatsen. Bij de vrouwen volgde Marloes de Groot het voorbeeld van Mandy Rommers. De speelster uit Ze venhoven versloeg Suzanne's zus, Angelique van Oostveen. Weerheim ontsnapte in de halve finale tegen Ivo Mikkelsen aan een nederlaag. De voorma lige jeugdtopper uit Zoeter- Deventer Ritmische Sport Gym nastiek. Is dat niet dat balgooien, knotsvangen en hoepelen voor kleine, magere meisjes? Wie nim mer de artistieke hoogstandjes in levende lijve over zich heen heeft laten komen, vindt RSG 'spielerei'. De leek die afgelopen weekeinde de moeite nam zich naar het De venter sportcentrum De Scheg te spoeden, werd echter in een mum van tijd gehersenspoeld. RSG? Dat is zeker geen 'spielerei', maar topsport van een hoge plank. Vooral de Oekraïnse RSG-specia- listes leverden waarvoor hun geld. Zaterdag kwam Ekaterina Serebrianskaia als de grote triom fator uit de bus. De afwezigheid van Serebrianskaie werd een dag later naadloos opgevangen door haar landgenote Elena Vitrichen- ko. De Nederlandse inbreng was hoofdzakelijk geconcentreerd in de persoon van Lucinda Schuur man. Als beste RSG'stervan het organiserende land, mengde zij zich in drie van de vier finales. Zonder al te veel succes. foto»anp meer, die alleen nog voor het genoegen in het landelijke Benthuizen tennist, pakte de eerste set en bleef tot ver in de tweede bij. Weerheim, die zich als lijstaanvoerder van het C- klassement met overtuiging zijn eerste deelname aan de Masters vastlegde, had in zijn vele par tijen dit jaar een winnend ritme opgebouwd. Tegen Mikkelsen werkte het andermaal. Hans- Peter Treffers was in de slotron- de geen partij voor Weerheim. Ook de nummer één van het klassement bij de C-vrouwen, Marielle Patiwael, deed Bent- landen aan en deed het zoals het behoorde. De Koudekerkse won de single zonder setverlies. In de D-afdeling reisde Maaike Spoor vanuit Hillegom dwars door het district naar het uiter ste zuiden om in Benthuizen nog enig wedstrijdritme op te doen. De deelname aan de Masters was al zeker. Van Karin Peters kreeg de districtskanir pioene tot en met 12 jaar waar dige weerstand. Thomas Muster heeft gisteren op het tennistoernooi in het Kroatische Umag zijn tiende overwinning van het seizoen behaald. De als eerste geplaats te Oostenrijker versloeg in de fi nale de Spanjaard Carlos Costa, zevende gerangschikt, in drie sets. De setstanden waren 3-6 7-6 6-4. Muster keek aan het einde van de tweede set tegen een 6-3 en 5-3 achterstand aan. De nummer drie van de wereld ranglijst vocht zich vanuit een vrijwel kansloze positie terug tot 6-6. Hij won de tiebreak en de derde set. De Oostenrijker heeft met zijn zege het record aantal overwin ningen van Pete Sampras geë venaard. De Amerikaan schreef vorig jaar f zijn naam. i Steyn - Van Asperen 7-5, 6-1, wijk - Verdegaal 6-1, 6-3. Finale: /an Marwijk - Van Styn 6-1, 6-2. HED2, Bol 2-6, 6-2, 6-2. HDD1, halve fin; Marwijk/Van Marwijk - v Men; 35+: finale: Gijzel/ J. Smith 6-4 7-6. GDC1 35+: A H. Hamming - T Vurens/ D. Baansltlg 7-5 7-5 gei HDC2 35+: finale: C. Brouwer/ C. Str - H. Meijer/ M. van Wingerden 7-6 6, DDC2 35+: finale. I. van Ormondt/T. |Za. Voort - C. Baron/ R. v.d. Voort 6-0 6jvei GDC2 35+: finale- A Nijkamp/ J. Vis* C. Coebergh/ D. de Jong 6-3 6-3. f'a( HDD1 35+: finale: C. Schenk/C Wijdelleg - J. L. van Wetten 6-1 6-4. DDD1 finale: N. Hamerpagt/ M. Spierings j van Halen/ M. van Saase 0-6 6-0 6 Open Tinga Gom 30+ dubbels Leimuidj-*--' HDC1 30+: finale: P. Kok/ Fr. Stouten]-.-. Dekker/ W. Roos 6-1 2-6 6-3. DDC1 3 H finale: R. Akerboom (Alkemade)/ V. Seijn/ J. Wempe 6-3 6 Wijk 1-6, 6-2, 7-5, Cats/Smitti kers/Burgerhout 6-2, 6-0. Final wijk/Van Marwijk - Cats/Smitter 6. HDD2, halve finale: Drost/Duivenvoorde - Nijenhuis/Verberg 6-3, 5-7, 6-1, Schade- /Van Wijk - Kulk/Smit 6-4, 6-2. Finale: Schade/Van Wijk - Drost/Duivenvoorde 6-3, selbach 1-6, 6-2, 7-6 DED1, f 7-6, Boelee/Haagoort - 7 -laagoor 5. DDD30+, halve finale: Ter Braak/F3as - Groenewege/Gubler 3-6, 6-1, 6-2, Knoops- /De Man - Rutter/Van Gils 6-1, 6-4, Finale: Ter Braak/Faas - Knoops/De Man 6-2, 6-4. GDD1, halve finale: HoekstraA/an Deursen - P. Siere/Boers 6-4, 7-6, Vriend/De Lange - Rusman/Kulk 6-2, 6-2. Finale: Vriend/De Lange - Hoekstra/Van Deursen 3-6, 6-1, 7- 5 GDD2, halve finale: Bakker/De Groot - GrpenewegenA/an inale: Vasen/Vasen - Bakker/De Gi 6-2. 6-2 GDD30+, halve finale: Kerkh /Kerkhof - Bakker/Faas 6-1, 6-2, ZandenA/an de Wal - Van der Mey/Van d< Dulentoernooi Nieuwkoop HEC: halve finales: J. de la Bey - P.F. Stroo 6-4 4-6 6-2; F. ter Koele - S V 6-4 6-2. Finale: Ter Koele - De la Bey 6-4 3-6 7-6 (10-8). DEC: halve finales: M. Rommers - M Vlijm w.o. blessure; S. van Oostveen - E Wachters 6-2 6-1. Finale: Rommers - S. van Oostveen 6-3 6-7 7-5. HDC: finale; M. Mensink/ P.F. Stroo - D de Jongh/ S. Verdaasdonk 6-4 6-2. GDC: fina- )an/Wijnnobel 7-6, gel (Westerhout Beverwijk) 6-2 6-0. C<wa D. de Jognh 6-1 (Artesia), 2. Dominique Wessels (De renwijk). ME 10: poule: 1. Mar ser 6-2 6-4; R. Rommers- 6 7-6. Finale: Rommers-V n Geer 6-7 6-1 Regionaal jeuf de Bont 7-5 6-2; A. van Oostveen - S. Co- pier 6-5 6-4. Finale: De Groot - A. van Oostveen 6-4 4-6 6-2. HDD1: finale: J Sand eel C. Wapenaar - R. Pieterse/ A. Vro lijk 6-4 6-4. DDD1: finale; M. Aantjes/ S. 3. GDD1: finale: I. Rot H. Meutzner6-3 6-2. HED1 35+: finale: P. v.d. Burg - N. vd. Hammen 4-6 6-2 6-2. DED1 35+: finale: B. Fontijn - J Korenromp 6-4 7-6. HDD1 v.d Riet 6-3 6-4 GDD1 35+: fin HEC1: halve finales: H.P. Treffers - B Worst 6-1 6-2; J. Weerheim - I Mikkelser 4-6 7-5 6-2 Finale: Weerheim - Treffers 6- 2 6-2. DEC1: halve finales: M. Patiwael JET6: hal've'fmal^s"°G'ifeTSchouTs' (\Ho brugge) - Sander Ongena (Kamerik) 6- gee 2; Chris van Rossum (TEAN Alphen) bastiaan Tesselaar (Nieuwveen) 6-3 £0< Finale: Van Rossum - Schouls 7-6 6-4 nel 16: halve finales: Raquel Evertsz (T P. Smulders 6-2 6- Alphen) - Diane Stern (TEAN) 6-2 6-2; sia) 7-6 7-6. Finale: Evertsz-Ar: 1. JE 14: halve finales: Bas Bakker (Botel Henk-Jan Verwey (TEAN) 6-3 6-1; Pdal de Jong (Kudelstaart) - Wouter Koz gee (Nieuwkoop) 7-5 7-6. Finale: Bakker u„, Jong 6-2 6-0 ME 14: finalepoule: 1 loe 1 Belt (Frankrijk), 2. Jolanda Sutthoff (/eei IE Prc ^ponso^ Rabobank L.J. SPORT Sassenhcim Warmond JE 12: finale; Dick Hydra (Ni Bastiaan Koop (Ter Aar) 6-4 6 finale: Margot Boer (Woubrugge) - Eugibei van Bunningen (Botesa) 6-3 6-3. JE 1 pn nalepoule. 1. Ismaray Arsala (TEAN Thijs Bakker (Botesa) ME 10: Mo (Woubrugge) - St i (Botesa) 6-2 6-3. Hageman derdf1;, Met een slotronde van 68 slaj heeft golfster Mette Hagen in de open Deense titelstrijd slag gelegd op de gedeelde clet; de plaats. Met een totaal V01 212 (-4) had de 28-jarige hemse elf slagen achterstanc JJa( Caroline Hall uit Engeland. de' geman verdiende met J prestatie op de Vejle Golft 9600 gulden.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18