Buitenspelval helpt Hazerswoudse Boys Zevenklapper SJZ in Zoeterwoudse bekerderby: TOP blijkt onklopbaar op eigen toernooi Alphians begin ongeslagen aan play-off ronde Sport Doelpuntenfestival e, in strijd om LD- Cup Competitie kaderbiljart is begonnen Vrouwen Ter Leede en Katwijk op schot wisser MAANDAG 28 AUGUSTUS 1995 De Rijnwoudse voetbalver enigingen Koudekerk en Hazerswoudse Boys gaan afgaande op hun onderlin ge ontmoeting van afgelo pen zaterdag een moeilijk seizoen tegemoet. De der by in de eerste ronde van de Leidsch Dagblad Cup boeide geen moment, ken de slechts een handvol vloeiende aanvallen en eindigde in een verdiende 4-1 in het voordeel van de Hazerswoudenaren, die daarmee het verschil tus sen vierde klasse en de af deling verduidelijkten. KOUDEKERK LOMAN LEEFMANS Voorafhadden de beide trainers al als excuus aangevoerd dat beide clubs nog niet helemaal startklaar zijn, de wedstrijd der halve als oefenpot werd aange merkt en sommige spelers wel eens 'last' zouden kunnen heb ben van de gevolgen van de jaarmarkt die dit weekeinde werd gehouden. De oefenmeesters kregen ge lijk. Het eerste half uur rommel den beide ploegen wat aftas tend rond het middenveld zon der enig doelgevaar en zonder dat het verschil in klasse merk baar was. Wel werd duidelijk dat de frequent gehanteerde buitenspelval van Koudekerk nog lang niet volmaakt is. De 'boys' Aad van Elswijk en Ron van der Post liepen er een kwar tiertje voor rust binnen een mi nuut allebei dwars doorheen. De eerste gaf een perfecte voor zet waar niemand op in liep, de tweede faalde hopeloos oog-in- oog met keeper Gert-Jan van der Haven. Op slag van rust kwam Ha- zerswoude toch op voorsprong. Nadat Koudekerk-spits Gert-Jan Schellingerhout de eerste kans van zijn ploeg om zeep had ge holpen, trof direct daarna aan de andere kant Martin van Soest, na een mislukte aanval waarbij de bal van de lijn werd gekeerd, uit de tweede lijn hard doel. In het eerste kwartier na de thee leek het alsof de zwartwit- ten de gevolgen van de jaar markt uit de benen hadden ge lopen. Koudekerk kwam er niet meer aan te pas en het was wachten op de 2-0 die in de zes tigste minuut uit een corner viel. Opnieuw Van Soest sprong als hoogste op en aaide de bal met zijn hoofd in de verste hoek. Beide clubs wisselden vervol gens driemaal. Invaller Michel de Groot van Hazerswoude was de gelukkigste van de zes. Hij stond koud op het veld toen de buitenspellijn van Koudekerk weer eens breukjes vertoonde en hij plots voor Van der Haven mocht opduiken. Zonder aarze len schoot hij hard en laag raak. Hazerswoude geloofde het vervolgens wel en liet het initia tief aan de gemeentegenoten. Deze instelling leverde Frank Gordijn luttele minuten voor tijd de eretreffer op. Hij mocht ongestoord oprukken tot de zestien en uithalen. Daarna kreeg Koudekerk zelfs nóg een paar kansjes, tot ergernis van trainer Theo van Dijk. „Er was geen derby-sfeer en het tempo was te laag. We hebben het spel gedicteerd, dikverdiend gewon nen, maar dat we het initiatief op het eind weggaven was slecht, al vond ik Koudekerk ook niets bijzonders." Het weinig succesvolle wan- hoopsoffensiefje van de wit- rood-blauwen leverde een doel punt op, maar aan de verkeerde kant. Wisselspeler De Groot mocht weer een keer moeder ziel alleen op het doel af. Draai de om de keeper heen en tikte tergend langzaam het geplastifi ceerde leer voor zijn tweede goal over de lijn. „Het was niet alleen die buitenspelval", zei Koudekerk-coach Tom den Daas. „Door te veel duels te ver liezen en een hogere balcircula tie viel het voor ons niet meer bij te lopen. De komende week volgen nog drie partijen waarin we het beter zullen moet doen." Koudekerk - Hazerswoudse Boys 1-4 (0-1). Van Soest 0-1, Van Soest 0-2, De Groot 0-3, Gordijn 1-3, De Groot 0-4. Koudekerk: Van der Haven, Verbree, Bijl. Gordijn, Al (Van Diggele), Hakken- braic. Van der Bom (Paling), Scheer (Bennekom), Weijman, Van Vergten, Schellingerhout. \ls de uitslag van de LD-cup- /vedstrijd LFC-UVS maatstaf nag zijn voor de komende ompetitie in de zaterdagaf- leling, dan hebben de Kana- ondubbelzinnig hun kan- iidatuur voor de titel gesteld. Dp de Boshuizerkade verpiet erde LFC blauwwit met 9-2. /oor de zaterdagvoetballers /an Roodenburg is het serieu ze werk begonnen met een Ikse nederlaag. Derdeklasser 1CL was met 8-1 veel te sterk de debutant in de Leidse ifdeling. De 9-2 winst van LFC op UVS was vooral weer het visi ekaartje van Ronald Gulde- neester. De voormalige Sleu- :els-spits scoorde viermaal, gevolgd door Marco Moenen 2x), Raymond Klinkenberg, Ronald van Wattum en Dave de Berg. UVS, waai" Aad Dtgaar tweemaal scoorde, was jchter niet onder de indruk /an de schrobbering. De ploeg /an Jan Verver was namelijk /erre van compleet en moest zelfs een beroep doen op 48- arige Wally Gallert, trainer /an onder meer ASC. „Ik denk zelfs dat een volledig UVS >terker is dan LFC", oordeelde Sallert. KRV behaalde een de gelijke 4-1 overwinning op Valken'68. Tegenover de tref- van Martin Oudshoom, lie tegen zijn oude ploeg ;coorde, Marcus Herrlinger, .eo van der Zalm en Maarten le Mol kon Valken slechts het ioelpunt van Richard Blik- lan stellen. Ondanks de 6-3 zege kende VTVKV toch wat problemen egen een verjongd GWS. Met ïen uiterste krachtsinpanning aleven Peter Ouwehand (2x), Martin Krayenoord (2x), Dave de Jong en Maarten de Mol hun opponenten Ton Koet (2x) en Jaap van den Oever toch nog ruim voor. Leiden speelde te lichtvaardig om Lugdunum naar een grote ne derlaag te spelen. Het werd 'slechts' 4-2 voor de Morsch- bewoners omdat Marcel Werk, Pedro Hilliger, Richard van der Kraan en Jan Peter Stahlie bij de les bleven. Gijs Collé (2x) was voor Lugdunum trefzeker. Derde klasser Oegstgeest had geen kind aan LSW70. Ronald van Delft (3x), Joris van Benten, Jan Bouwe Blankert en Brian van Goethem telden de Stu denten uit, nadat eerst Bob van Driel LSW even aan de leiding had gebracht. Wou- brugge bezocht ietwat ver zwakt Alphia, dat met 5-0 ruim profiteerde. Marco de Beer (2x), Leen Baay, Jeroen van Oostrum en Carlo Schlag- wein maakten de Alphense doelpunten. TAW maakte het zichzelf niet eenvoudig bij SVOW en fi nishte dank zij Jelle Kleijn en Mark Setteur pas laat op 2-0. Kagia deed het heel wat beter bij Abbenes. Perry van Nobe- len, Jeffrey den Butter (3x), Rody Mesman (2x) en Bas van Luyk fabriceerden de zeven klapper. Walter Zaal scoorde tegen. De zaterdagvoetballers van Roodenburg ten slotte hadden bij derdeklasser RCL niet veel in te brengen. Niek Oosterlee, Michel Plomp, Frank Bloemheuvel (3x), Ard Oosterlee (2x) en Klaas Dekker leefden zich uit bij RCL. Ro nald Jansen deed dat wat meer bescheiden bij Rooden- burg. LEIDEN CHRIS HARTMAN BIUARTMEDEWERKER Voor het biljartteam van De En gel begint op vanavond de com petitie met een thuiswedstrijd tegen het Haarlemse DOS. De ploeg uit Lisse, bestaande uit Louis Opstal, Cas Juffermans, Ben Duivenvoorde en Andre van der Aart, komt uit in poule 4 van de landelijke kadercom petitie. De vijftien tegenstan ders van De Engel zijn alle af komstig uit Noord-Holland. De verste reizen gaan naar BCS (Schagen) en Horna (Hoorn). In de landelijke driebandencom petitie zijn drie teams uit de re gio Leiden present. Centraal uit Oegstgeest vaardigt twee ploe gen af. Het eerste team, met Jan van Loon, Rob Hilgeman, Rob Scholtes, Kees Moddemeier, Jan Piet Haasnoot (reserve) en Rob Vissers (reserve) in de gelede ren, speelt in de tweede divisie. Het tweede team van Centraal toont zijn kunnen in de derde divisie. Rob Vissers, Jan Piet Haasnoot, Lou Lensen, Jack Schohaus, Jan Tolenaar (reser ve) en Jurgen Vissers (reserve) zijn de spelers van Centraal 2. Ook het Voorschotense SBP Palace biljart in de derde divi sie. Ming Pan, Ben Scheffer, Dick Filippo, Dick van Bohee- men en Wim Thierry (reserve) vormen het team. In de districten Bollenstreek en Veen- en Rijnstreek is de competitie inmiddels begon nen. Beide districten tellen dit seizoen vijf libre-klassen en een driebanden-klein-poule. De teams van Bollenstreek en Veen- en Rijnstreek die drie banden op een groot biljart spe len, komen uit in een gecombi neerde poule. LEIDEN ANNEKE AMIR MEDEWERKER De vrouwen van Ter Leede had den in het toernooi om de LD- cup met 8-1 weinig moeite met Oegstgeest De helft van het Sassenheimse team bestond vanwege vakantie en schorsin gen uit invallers, maar deson danks was het overwicht groot. Oegstgeest kon één keer aan de druk ontsnappen. Toen Ter Leede op het middenveld de bal verspeelde, rondde Sonja Boone koel af na een rush vanaf de middenlijn. De eerste helft bood Oegstgeest met 3-1 nog goed te genstand. Na rust liep Ter Leede gemakkelijk weg naar 8- 1. Saskia Drommel (3x), Annette Beerendonk (2x), Anja van Gin- hoven, Julia Bras en Cindy Berkhout maakten de goals. Katwijk won met dezelfde cij fers van Juventas. De vrouwen dachten iets te makkelijk over het duel en kwamen na tien mi nuten 1-0 achter. De tegentref fer schudde Katwijk abrupt wakker. Helene van der Weyde, Marjan Boogert en invallers Janneke van Beelen en Natasja Koekebakker zorgden voor de doelpunten. Docos liet het tegen De Sleu tels afweten. Alkmania en SJZ waren beiden nog niet com pleet. Voor rust kreeg SJZ de beste kansen en benutte Tineke Kerseboom een voorzet van Linda Mooijman. Een kwartier na de pauze bracht Elly Zand bergen Alkmania na een goed offensief op gelijke hoogte. De ploeg uit Zoeterwoude trok uit eindelijk aan het langste eind toen Natasja Takes een minuut voor tijd uit een corner van Yvonne van Wieringen de win nende 2-1 maakte. SJZ heeft uitgehaald in de be kerderby tegen Meerburg. De ploeg van trainer Bert Kort won de 'kraker' van Zoeterwoude gisteren het duel om de Leidsch Dagblad Cup met liefst 7-1. Een andere derby, ASC-UDO, was nog rijker aan doelpunten: 3-6. Teylingen hield de zondagtak van FC Lisse knap op 1-1. SJZ had geen kind aan het da nig verzwakte Meerburg. Bin nen vier minuten prijkte er al een 2-0 voorsprong op het sco rebord voor de bezoekers. Ron Belt en Rob Retèl waren de da ders. Nadien bepaalden Joost Vink 'en Edwin van Nierop de ruststand op 4-0. De mooiste treffer kwam op naam van Sjaak de Boer. De gewezen Stompwij- ker knalde vanaf 25 meter de bal in het doel (5-0). Nog was de koek niet op. Joost Vink en Ron Belt deden de laatste duiten in het zakje. Marcel Zwetsloot red de voor de Rijndijkers de eer: 7- 1. Een slordig spelend Altior was niettemin te sterk voor MMO: 3-0. René Sassen nam het voortouw. Hij produceerde de ruststand van 1-0. Na de thee hadden Kees Hogervorst en Marco van der Jagt (penalty) het vizier op scherp. Van der Jagt miste in de eerste helft nog een strafschop. Met het aantrekken van Hein van Heek heeft UDO behoorlijk veel 'body' gekregen. Hij zorgde samen met zijn gabbers Mart van Zaanen en broer Bas tegen ASC voor veel gevaar. Binnen een half uur was het door twee maal Hein en eenmaal Bas van Heek 3-0. Het laconiek spelende UDO liet de 'Good Old' door Renco Teitler daarna terugko men tot 3-1. Dennis Gallert zorgde in de tweede helft voor nog meer spanning door de aansluitingstreffer te verzorgen: 3-2. De promovendus liep door treffers van Wemer Knetsch, Ruud Stuifzand en Martin van Zaanen uit naar 6-2. Teitler vond pal voor tijd nog een gaat je: 6-3. ROAC '79-trainer Peter Ciere blikte tevreden terug op de wedstrijd tegen DOSR. Vooral de strijdlust bleek groot bij de Rippers. Daardoor konden ze probleemloos de wedstrijd naar hun hand zetten. Met doelpun ten van Ruud Weenink (penal ty), George Straathof en Perry van Es ziet Ciere zijn ploeg steeds beter in vorm komen. UDWS deed hel niet goed tegen Gol Sport. Het won wél. Maar met de cijfers 4-3 was trainer John Verschoor niet tevreden. Michael de Roode maakte twee treffers. André Zonneveld en Ar no Lancel completeerden het kwartet. Bij Gol Sport waren Nummer Kartal, Hilmi Kankaya en Aydin Narin succesvol. Loek Dros (UDWS) viel uit met een knieblessure. Tot ver in blessuretijd hoopte Teylingen op een stuntje tegen- zondag derdeklasser FC Lisse. Want de Sassenheimers leidden door een treffer van Jeffrey van Leeuwen met 1-0. Maar ver in de extra tijd voorkwam Dennis Hoogendoom een blamage: 1-1. Alkmania-Bernardus eindig de in 2-2. Bij rust was het door de gebroeders Michel en Rob Opdam nog 2-0 voor de thuis ploeg. De tweede helft was ech ter voor de bezoekers. Frans Zandbergen en Jos van Kampen zorgden voor 2-2. De wedstrijd VNA-Leidsche Boys kende een onterechte win naar: 2-3, althans volgens VNA- trainer Per Chrispijn. Hij zag zijn ploeg de hele wedstrijd do mineren. Paal en lat waren ech ter onpasseerbaar. Desondanks leidden de Bi door doelpunten van de ovei komen VCL'ers Peter Gijsi (2x) en Dennis Schaafstra verwege comfortabel met De blauwwitte formatie kw door Peter Teske en Ron Zandvliet nog tot 3-2 terug. Neuteboom stond bij Leidst Boys als vanouds onder de LFC-Warmunda was qua do punten alleen in de eerste h de moeite waard. Want de ei stand van 3-3 was bij rust al reikt. Jan Zoetemelk jr., M Rol en Jan Hölper lieten de naries al snel juichen. Barry Rijn gaf met een tegendoelpi enig tegengas. De voorsprc hield niet lang stand. H< Strijbos en Suad Sachi bep; den de einstand op 3-3. N Lakenberg maakte bij de W mondenaren zijn rentree SVLV-Randstad Sport vanwege de terreingesteldh Olaf Dannijs van TOP wordt door Ingrid Poelmans van Tempo 'opgevangen'. Een strafworp zal het resultaat van deze actie zijn. foto bendebruyn SASSENHEIM MICHEL VAN CENT KORFBALMEDEWERKER TOP heeft de hoofdprijs gewon nen van zijn eigen veldkorfbal- toernooi. Het achttal van Anne van der Zaag zegevierde met 10-6 over Tempo en handhaaf de daarmee als enige deelne mer de ongeslagen status. De Meervogels had vooraf ook nog kansen op de eerste plaats, maar verspeelde die zelf door met 13-12 van VEO te verliezen. Voor TOP was de zekerheid dat een gelijkspel volstond voor de eindzege in het toernooi geen inspirerende wetenschap. De Sassenheimers speelden lauw en raakten na het ope ningsdoelpunt van Tim van der Horst zelfs even met 2-1 achter. Zij zetten voor rust de zaak al weer recht (5-2), om vervolgens moeiteloos de voorsprong te bewaren: 7-3, 9-4 en 10-6. Bij TOP waren Tim van der Horst (4) en Steven Baart (2) de meest produktieve aanvallers, terwijl bij Tempo Arianne Verweij en Ruud de Jong als enigen aan twee treffers toekwamen. Gezien de krachtsverhoudin gen was het eenzijdige spelver- loop niet verrassend. TOP speelt in de komende veldcompetitie immers twee klassen hoger dan Tempo. De overgangsklasser is qua teamsamenstelling nage noeg gelijk gebleven, alleen heeft Marion Broekhuizen de plaats ingenomen van Mascha van Nieuwenhuizen. De twee deklasser uit Alphen moest daarentegen danig improvise ren. Sandra Buiskool en Marjol ein de Jongh zijn gestopt, Mar griet Lemkes was verhinderd, Ronald Drieduite, Ben Nikkels en Erik Pons zijn geblesseerd en Martijn Hooijer was nog op va kantie. Daarom was coach Nico Eikelhof allang blij dat zijn ge havende selectie met achterver- dedigen de schade in de score beperkt kon houden. Sloffen Winnend coach Van der Zaag van TOP wilde aan de prestaties op het toernooi geen vergaande conclusies te verbinden. „Wij hebben op onze sloffen gewon nen, dat is het enige positieve. Er was geen spanning en dan krijg je ook geen hoogstandjes. Daarom ben ik blij dat we deze week nog twee oefenwedstrij den hebben om de zaak op scherp te krijgen." Bij de jeugdploegen eindig den Tempo Al en Fluks BI op de eerste plaatsen. De slotdag van het toernooi werd overigens afgewerkt op het voormalige Teylingen-complex. Hier zal TOP de komende twee seizoe nen zijn haar wedstrijden af werken. De softballers van Alphians hadden geen kind aan Domstad Dodgers. Met twee eenvoudige overwinningen, 12-0 en 14-0, gaan de Alphenaren ongeslagen aan de play-offs beginnen. On danks de tweede plaats van de Utrechtenaren op de ranglijst is het gat met de Alphenaren in middels opgelopen tot elf pun ten. Dodgers moesten hun star tende pitcher Thomas Bode no de missen. Grote man bij Al phians, zoals bijna iedere week, was alleskunner Tuti Rumai. Niet alleen stichtte hij met zijn werpen voor veel gevaar (13-0- 4-0), ook aanvallend zorgde hij voor de punten. In een eenzijdi ge wedstrijd kregen de Dodgers geen enkele kans om een run te scoren, terwijl Alphians alles uit de hoed kon toveren. De vrouwen van Alphians moesten de punten delen met koploper Terrasvogels. Met een 6-3 winst en een 5-1 nederlaag was coach Peter Vermey niet ontevreden. Ziekte van Melanie Vermey en vakantie van Tessa Elligens maakten de start tegen de vogels er niet gemakkelij op. Opvallend was het debi van Valerie Christina. Deze i Curacao afkomstige speel! gaf met een slaggemiddelde i tweemaal .666 direct haai" v tekaartje af. Het mocht met me voor de tweede wedsti niet baten. van Volle waren op de Leidse Hout ai vankelijk in de winning-i Na vier gewonnen wedstrijt op rij was Rooswijk uit Haarl te gast. Die ploeg dacht ter heel anders over, want een goede wedstrijd dwong Volle Bak in de zevende inn op de knieën. Jenneke Mourik (3-5-9-4) leverde als cher een goede prestatie en danks een home-run van H ne Wilkens bleef het verd slaggeweld uit. Volle Bak verli met 7-5. Het Voorschotense Adege verloor in Uithoorn kansloos zeven innings met 10-0 Thamen. Met een Amerika duo op de heuvel en achter plaat was Thamen twee ma te groot. Kampioenschap Voltige Club Lisse Het tweede team van Voltige Club St. Hubertus uit Lisse (vol tige is gymnastiek op een galop perend paard) is het afgelopen weekeinde in Ermelo nationaal kampioen geworden. Het team bestaat uit Kim en Rick Dieps traten, Mirte Jansen, Mar Wallaart, Lisette van Ber Saskia van Schooten, Sanne der Veek, Linnet Jansen Desire Vermeulen. Het 'zw eerste team van Huber kwam door een val niet ver dan de derde plaats. Ongel ken deden zich niet voor. De Hazerswoudse spits Aad van Elswijk gaat 'gestrekt' de verdedigers van Koudekerk te lijf. foto henk bouman

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16