Lisse bedwingt Katwijk wéér niet Clubs uit de regio oefenen succesvol Sport UVS bliift baas huis Periodekampioenen staan laag geklasseerd Record rode kaarten Stolk terug bij Noordwijk Spitsenduo SJC faalt nadrukkelijk MAANDAG 28 AUGUSTUS 1995 AMSTEL CUP eelda[NAC Sparta 2 schajExcelsior idi e Hal elccf iSh0N; 2 0 0 2 0 1-7 3 10 P ve c Bekerwedstrijd eindigt in onvoordelige remise: 1-1 Groep 1 Applngedam-FC Groningen 1-4 (0-3). 25.Sion0-l.41 Huizingh 0-2, 44. Gall 0-3 (strafschop). 63. Roode 1-3. 68. Koeman 1-4 Scheidsrechter: Slot Toeschouwers: 3300. Gele kaart: Huis man (Appingedam). Groningen 2 2 0 0 6 8-2 Cambuur 1 1 0 0 3 2-1 Veendam 10 0 10 1-4 Appingedam 2 0 0 2 0 2-6 Groep 3 SC Enschede-STEVO 1-3 (1-2). 2 Elfe rink 0-1 21. Elferink 0-2, 30. Diphoorn res 1-2, 85. Bolk 1-3. Scheidsrechter: Ben- 2-1. them. Toeschouwers: 250. Gele kaart: iwers Nijboer, Reijmerink (Enschede). FC Twente 2 2 0 0 6 9-1 wp'rt FC Zwolle 2 10 13 7-6 Stevo 2 10 13 3-5 o-l Enschede 2 0 0 2 0 2-9 en 0 Groep 4 GVVV-IJsselmeervogels 0-1 (0-0). 67. Kwakkel 0-1. Scheidsrechter: Memts. Toeschouwers: 1100. Gele kaart: De Man (GWV). Kwakkel (IJsselmeervo- gels). GA Eagles 2 2 0 0 6 7-2 TOP 2 10 13 7-7 IJsselm.v. 2 10 13 1-2 GVW 2 0 0 2 0 2-6 Groep 5 Fortuna Sittard-Wilhelmina 08 9-0 (4- 0). 11. Vroomans 1-0,19. Hamming 2- 0, 31. Losada 3-0, 34. Hamming 4-0, 47. Hamming 5-0, 53. Hamming 6-0, 56. Vroomans 7-0, 58. Hamming 8-0, 59. Goldsteyn 9-0. Scheidsrechter: Meenhuis. Toeschouwers: 1000. MVV 2 2 0 0 6 8-4 Fortuna S 2 10 13 9-3 Panningen 1 0 0 1 0 4-5 Wilhel.'08 1 0 0 1 0 0-9 Groep 7 Treffers-Volharding 4-1 (1-1). 20. Wen- nekes 1-0, 37. Rooijakkers 1-1, 79. Van Haaren 2-1, 66. Van der Heuvel 3-1, 76 Van Haaren 4-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 600. Gele kaart: Reijnen, Jacobs (Volharding) 3-Graafschap 2 2 0 0 6 11-2 Helmond Sp 2 10 13 7-5 Treffers 2 10 13 5-9 Volharding 2 0 0 2 0 3-10 Groep 8 Baronie-Sparta 2 1-3 (0-2). 36. Kattabi 0-1, 42. Amhaouch 0-2, 65. Baarde- ïlte mans 1-2, 85. Van der Roer 1-3. Scheidsrechter: Cremers. Toeschou- :lusie wers: 400. Gele kaart: Houtzager, Swe- |ris (Baronie), Falix (Sparta). 2 2 0 0 6 6-0 1 1 0 0 3 3-1 1 0 0 1 0 0-4 2 0 0 2 0 1-5 °uter)Groep 9 tuna' Hoek-Halsteren 5-1 (2-0). 11. De Smet r,. go 1-0. 14. Gijsel 2-0, 74. Borremans 2-1, erma:77. Gijsel 3-1, 79. Gijsel 4-1, 84. Gijsel Ï5-1. Scheidsrechter: Smeets. Toe schouwers: 500. I Hoek 2 1 1 0 4 5-1 RKC 2 1 1 0 4 3-1 jooijiRBC 2 0 2 0 2 1-1 FC Lisse zou zo graag eens van Katwijk winnen. De ploeg zou dan met nog meer zelfvertrouwen aan de race om het kampioenschap in de eerste klasse A beginnen. Maar FC Lisse kan Katwijk maar niet kloppen. Ook niet als het om een bekerduel gaat, Katwijk conditioneel nog niet op peil is en FC Lisse een handvol wonderschone kansen krijgt. lisse willem spierduk rechter: Oskam. Toeschouwers: 500. Gele kaart: Van Gulik (Vios). 'FC Utrecht 2 2 0 0 6 6-0 Den Haag 2-10135-6 '(AzVIOS 2 0 1113-6 Drder Kozakken B 2 0 1111-3 MGroep 11 cHollandia-Ajax 2 0-0. Scheidsrechter: 3*i Brandjes. Toeschouwers: 3600. Gele kaart: Beuker, Heus (Hollandia), Demts- jenko(Ajax). Bijzonderheid: wedstrijd w twintig minuten te laten wegens 2 grote toeloop toeschouwers. 2 2 0 0 6 4-2 Ajax 2 2 0 2 0 2 0-0 Dordrecht 2 0 1112-3 Hollandia 2 0 1110-1 Groep 12 lolland-Argon 2-1 (0-0). 51Rorts 0-1 8. Blackson 1-1, 67. Wahl 2-1. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 700. Gele kaart: Viko (Holland) 2 1 1 0 4 2-0 2 10 13 5-3 2 10 13 3-6 2 0 1111-2 2 2 0 0 6 6-0 2 10 13 4-4 2 0 1111-3 2 0 1111-5 DISTRICTSBEKER ;o?Loting tweede ronde, belangrijkste wed- strijden: i tevenhoven - ARC, Noordwijk - Forehol- Ter Leede - WSB, Katwijk 2 - FC Lis- Izo), Velo - winnaar DZS/Blauw Zwart, ick Boys - SJC, UVS (zo) - Voorscho- Alphense Boys - Koudekerk, j.ugdunum - SVLV, Roodenburg - FC nJ)en Haag 2, Docos - KRV, Wassenaar - ie )W0, MMO - Rijnsburgse Boys, Ber- "Rei lardus - Delft. "Maradona Ibereidt zich voor in Cuba BarjeUENOS AIRES DPA Diego Maradona vertrekt bin- tenkort naar Cuba. De voetbal- vertelde in een interview net de Argentijnse krant La Na- cion dat hij zich in het land van 'e rijn vriend Fidel Castro op het ^ïieuwe seizoen wil voorberei den. „In Cuba wil ik mijn beste vorm terugvinden", vertelde ln Maradona. Op 29 september oopt de schorsing van de Ar- i' ;entijn af, die hij wegens het ge bruik van dope bij de wereltitel- itrijd vorig jaar in Amerika 'Jcreeg opgelegd. Op 1 oktober hij debuteren voor zijn nieu- club Boca Juniors tegen het Door de 1-1 einduitslag van af gelopen zaterdag zijn de kansen op plaatsing voor de volgende bekerronde niet toegenomen voor beide ploegen. FC Lisse moest met grote cijfers winnen om komende woensdag tegen Telstar aan een remise voldoen de te hebben. Na het gelijkspel van zaterdag moet FC Lisse in Velsen winnen om door te gaan naar de volgende ronde. Bij winst van FC Lisse heeft ook Katwijk nog een klein kansje. De Kat wijkers moeten dan wel met drie doelpunten verschil van Sparta winnen. Ondanks het feit dat het op treden van Katwijk in de 'betaalde beker' voor het twee de achtereenvolgende jaar be paald niet voorspoedig verloopt, vindt trainer Kees Guyt het 'ide aal' om in de voorbereiding voor de Amstel Cup te spelen. „Het doorbreekt de sleur van de soms saaie oefenwedstrijden. Er wordt op het scherpst van de snede gespeeld, het gaat ten minste ergens om." Nadeel is dat spelers, al voor dat er een bal in de competitie is getrapt, tegen kaarten aanlo pen. Kenneth Braaf incasseerde zelfs twee waarschuwingen en moest vijf minuten voor tijd van het veld. De technische leiding van Katwijk had dat overigens wel kunnen zien aankomen. Braaf, door de afwezigheid van Edwin Robbers rechtsback, werd aan alle kanten voorbij ge draafd door Dennis Iliohan. En Braaf is bepaald geen speler die dat kan hebben en na een eer ste' gele kaart voorzichtiger gaat spelen. Met Iliohan is meteen de gro te man aan de kant van FC Lisse genoemd. De spits speelde dinsdag tegen Sparta één helft zijn directe tegenstander van de mat en zorgde zaterdag op- herhaaldelijk voor ge- Hij was ook degene die de ar rust nog enige at vooral de eerste /as het met Kat- est in balbezit aantrekkelijk du- wedstrijd Vi kleur gaf, w 45 minuten wijk het m een verre v< el. Misschien dat het anders was gelopen als Katwijk de eerste de beste kans na twee minuten had benut. Marco de Ridder pikte een te korte terugspeelbal op, glipte langs doelman Xan- der Zwinkels, maar kon vervol gens de bal net niet op het hoofd van Hans Zwaan leggen. FC Lisse putte eigenlijk moed uit die matige eerste helft. Trai ner Mark Wotte: „Ik heb in de rust gezegd dat we nog niet zo slecht hadden gespeeld in de voorbereiding. En toch stonden we gelijk met Katwijk. Het was een verschrikkelijk tamme eer ste helft. Na rust hebben we veel aanvallender gespeeld." De thuisploeg speelde de tweede rondgang inderdaad als herboren. Leon van der Zwet (2x) en René Ras waren dichtbij een doelpunt, maar zoals zo vaak viel het doelpunt juist aan de andere kant. Toine l'Ami, de niet overtuigende vervanger van Braaf op hi bracht de bal u op het hoofd var spits kopte door i kon bij de tweede paal intikken. FC Lisse was echter bepaald niet aangeslagen. Met Marco Klein op de plaats van Mark Ens bleef de ploeg de aanval opzoe ken. Dat leverde al snel een unieke kans op. Klein troefde Kwestro af. legde de bal langs doelman Van Duyvenbode breed op Wubben, die alleen linksback Kwestro op de doel lijn nog moest passeren. Wub ben mikte echter op de paal. Twee minuten later was het wél raak. Ras mocht ongehinderd doorlopen tot twintig meter van Een van de vele vinnige duels die rechtsback Ruben Jordan v wijk uitvochten. het doel en liet de bal droog in de bovenhoek ploffen. Van Duyvenbode reageerde niet Ras had FC Lisse overigens de overwinning kunnen bezorgen. Hij speelde zich op de achterlijn vrij en knalde de bal tegen de onderkant van de lat. Wotte: „Dat had een doelpunt r zijn. Er stonden drie wachten om die bal ken." FC Lisse: Zwinkels: Jordan, Van Duyvenbode, Wiebenga, Waijer; Ras, Van der Zwet, Opdam; Wub ben, Ens (Klein), Iliohan :hter: Karremans. Toeschou wers: 1200. Geel: Klein. Rood: Braaf (2x geel) Langeveld (Oudshoorn), Var der Plas; Krommenhoek (Roodak- kers), Zwaan, De Ridder VW en Excelsior, in de afgelo pen competitie periodekam pioen in de eerste divisie en FC Den Haag dat ook aan de na- competitie deelnam, staan na twee wedstrijden in het nieuwe seizoen zeer laag geklasseerd. De clubs hebben nog geen punt verzameld. AZ, FC Den Bosch en RBC staan na twee wedstrijddagen op de maximale score van zes punten. Van dat drietal was Den Bosch afgelopen voetbaljaar gang voortdurend onder aan de ranglijst te vinden. Ook de klas- serinmg van Eindhoven is op vallen Op de tweede competitiedag trokken de scheidsrechters meer kaarten, zeven rode en 29 gele, dan er doelpunten vielen: 26. Vier rode kaarten werden di rect getrokken, de andere drie waren het gevolg van tweemaal geel. Het naar de eerste divisie ge degradeerde MVV en Emmen beëindigden hun duel met slechts negen spelers. MW, dat bij Veendam zijn verste uitwed strijd speelde, raakte Gentile en Joordens kwijt door twee gele kaarten. De Limburgers verlo ren bovendien met 2-1. Emmen haalde bij TOP in Oss wel een -chef rob onderwater, 071 -35646? FC Lisse - Katwijk 1-1 (0-0) 67 Katwijk: Van Duyvenbode: Braaf, Van Zeist 0-172 Ras 1 -1Scheids- Van Zeist, Vogelaar, Kwestro; L'A- AZ, Den Bosch en RBC aan kop den haag anpgelijkspel weg (1-1) maar zag in de laatste twee minuten Ooms en Van Raalte, wegens natrap pen, door scheidsrechter De Graaf van het veld gestuurd. In alle negen wedstrijden spaar den de scheidsrechters het geel niet. Bij Veendam - MW vielen er vijf in de duels Heracles - Cambuur (0-0) en TOP - Em men vier kaarten. tien man AZ behaalde bij FC Den Haag een overwinning hoewel de Alk- maarders het laatste half uur met tien man speelden omdat Nortan van het veld was ge stuurd. Op dat moment leidde AZ reeds met 3-0. Voor AZ was het de tweede zege. Den Bosch haaide zijn tweede zege door de streekderby tegen Helmond Sport uit met 1-0 te winnen. De goal van Gerver in de achttiende minuut besliste het duel. Opvallend was ook de presta tie Haarlem dat zich thuis met 3-2 ontdeed van Dordrecht '79. Promes (2x) en Haisselbaink zetten de mannen uit de Spaar- nestad op 3-0. Daarna kon Dordrecht wat terugdoen via Van der Laan uit een strafschop en Hoop. De 'oude' Lems liep tegen een gele prent aan. den haag anp Nog nooit sinds de invoering van de rode kaart in 1972 zijn tijdens de eerste twee speelda gen in het betaalde voetbal zo veel spelers uit het veld ge stuurd. Mede door de weer aangescherpte richtlijnen van de scheidsrechters haalden al zeventien spelers het einde de wedstrijd niet. Een ver pulvering van het record, dat ip zeven stond. In de eerste divisie zagen liefst zeven spelers afgelopen weekeinde de rode kaart. Twee clubs beëindigden hun wedstrijd zelfs met negen man. Emmen bij TOP Oss en MW bij Veendam. Marcel Brands moest tijdens Heerenveen - RKC al na 7 mi- en vertrekken. Hij staat daarmee in de eredivisie op de vierde plaats aller tijden als om 'vroeg douchen' gaat. Eerste is Arjan Vermeulen van Vitesse, die vorig jaar in de uit wedstrijd tegen Ajax al na 3 minuten rood zag. Naast al het rood was er ook veel geel. Na twee speeldagen al 121 boekingen, bijna gelijk verdeeld over de klassen. Ove rigens krijgt een speler pas na vier kaarten een duel schor sing. Vorig jaar was dat na drie. Op het makkelijk trekken van kaarten is door verschil lende trainers al kritiek gele verd. Ronald Spelbos (Vitesse) denkt dat scheidsrechters eer der geel geven, juist omdat pas na de vierde kaart een schor sing is te verwachten. Collega Huub Stevens (Roda) is bang dat met passie spelen onmo gelijk wordt. Beide trainers za gen hun spelers zondag rijke lijk voorzien worden van geel, met respectievelijk drie en vijf kaarten in het onderlinge duel. noordwijk willem spierduk Jeffrey Stolk speelt komend seizoen weer voor Noordwijk. De Zaan dammer had eind vorig seizoen overschrijving aangevraagd naar de Amsterdamse hoofdklasser OSV. 'Wederzijdse misverstanden' de oorzaak van de breuk t de afgelopen drie jaar deel uit v; steklasser. Noordwijk nam kort geleden contact op met de 25-jarige mid denvelder. De technische leiding was tot de conclusie gekomen dat de selectie van het eerste elftal toch wat krap was. „We hebben nu al wat blessures, als er nog wat klappen vallen, komen we in de problemen." aldus trainer Ruud Bröring. Volgens de trainer kon den de problemen worden uitgesproken. „Er is nog r bij Noordwijk met ruzie weggegaan, beuren." club en speler. Stolk maakte de selectie van de zaterdageer•- mand el ge- leiden. ruud pattiapon Ben va dend, zeg maar witheet. De woede van de SJC-trainer be trof het spitsenduo Remco Martens en Johan Hulsebosch dat door hem als hoofdschul dige werd aangewezen voor de 1-1 bij Oliveo. „Met hen zal ik binnenkort nog een hartig woordje spreken," meldde Van Leeuwen op voorhand. „Flun optreden was egoistisch, gemakzuchtig, tactisch zwak. Ze verprutsten kansen die met een hoofdletter geschreven mogen worden." Waar het gelijke spel Van Leeuwen na afloop onaange naam verraste, daar was de club uit Pijnacker enigszins verbaasd dat het thuis twee weken eerder tegen SJC moest aantreden dan de bedoeling was. Reden was het 75-jarig bestaan van de Noordwijkers dat op 24 september wordt ge vierd, en dat reeds lang bij de KNVB was aangemeld. Wed strijdsecretaris Storm van Oli veo zei echter pas bij het door bladeren van het KNVB-blad toevallig te hebben ontdekt dat de wedstrijd was vooruit geschoven. Een 'ontdekking' die dus op tijd werd gedaan maar in plaats van Oliveo, SJC een lichte kater bezorgde. En de Noordwijkers kwamen nog wel op voorsprong nadat de laatste man van Oliveo, Mark Privé, Mark van Duin pootje had gelicht. Een actie waar voor arbiter Klops wel een strafschop maar geen gekleur de kaart overhad. Van Leeuwen had daar geen enkele moeite mee. „Het was een uitstekende beslissing, het was tenslotte geen brute aan slag." Doelman Rob Scherpe- nisse werd kansloos gepas seerd door Jan Hulsebosch maar SJC kon hierna de voor- sprong niet uitbouwen. En daar had Van Leeuwen dus beduidend meer problemen mee. „ik voel me gefrustreerd. We hebben zeker twaalf reële mogelijkheden gehad, en echt niet van die kleintjes hoor." Timo van Wychen, invaller voor Privé, strooide met zijn gelijkmaker vlak voor tijd zelfs nog wat zout in de wonde van de toch al pijnlijk getroffen trainer. Waar SJC het liet lig gen, daar pikte Oliveo het dus op. Met dank aan Martens en Hulsebosch. „Dat lijkt me dui delijk, ja," brieste Van Leeu- Oliveo - SIC 1-1 (0-1). Hulse bosch 0-1 (pen.), Van Wychen 1-1. Scheidsrechter Klops. Toeschouwers: 150. Geel: Van Wychen. SIC: Van der Meer; Van Rooyen, Van Kesteren, Brou wer, De Haas; Hazenoot, Van Duin, Yener; Otte, Hulsebosch (Van der Zalm), Martens (Ruigrok). Beroep Bloemheuvel verworpen Het beroep van Frank Bloem heuvel tegen zijn schorsing we gens discriminerende opmer kingen is door de KNVB verwor pen. Bloemheuvel, die dit sei zoen voor RCL uitkomt, zou vo rig jaar in december een donke re speler van Zwart Wit'28 heb ben beledigd en werd voor drie maanden geschorst. De Alphe- naar, toen nog uilkomend voor ARC, ging in beroep tegen deze schorsing, waarna de schorsing werd opgeschort. De beroepscommissie heeft er maanden over gedaan om tot een uitspraak te komen. Het be roep werd verworpen, maar Bloemheuvel heeft inmiddels bericht gehad dat hij wel weer mag voetballen. leiden UVS heeft het eigen Motorhuis toernooi gewonnen. In de finale versloeg de formatie van Wim van Zwam Docos gisteren met 4-1De Leidse ploegen legden lange tijd een gelijkopgaande partij op de goed ver zorgde grasmat. Na een kwartier nam Docos via Marco Verplancke een 1 -0 voorsprong. Spits Walter de Kie vit bracht UVS voor de rust op 1 -1. In de 65ste minuut kreeg Carl Roest de handen van het ruim opgekomen publiek op elkaar door de bal fraai in de kruising te jagen: 2-1De Leidse derdeklasser gaf zich daarna niet zo maar gewonnen, al had de ploeg van Wim Visser wel de steun nodig van doelman Paul Goulmy die een aan tal goede reddingen verrichtte. In de slotfase van de aantrekkelijke wedstrijd tilde de voor Stefan van Daalen ingevallen Raymond Bennekers de stand naar 4-1. Van de zeven edities betekende het de vijfde eindzege voor UVS. De zaterdagtak van UVS legde knap beslag op de derde plaats door met 2-0 van De Sleutels te winnen. foto dick hogewoninc leiden ron Het oefenprogramma leverde voor de meeste regioclubs het afgelopen weekeinde een positief resultaat op. Alleen Noordwijk viel uit de toon met een 5-2 nederlaag tegen het overigens sterke Tonegido. Rijnsburgse Boys noteerde een simpele 4-0 overwinning op eersteklasser VELO. De Westlanders zagen een overtuigend en zeer beweeglijk RBB tegenover zich. Patrick Kamperveen en Remco Verhaegen teken den voor een 2-0 ruststand, terwijl Martin den Haan de marge na rust tot 4-0 opvoer de. De mannen van Quick Boys oefenden te gen hcofdklassser DHC succesvol getuige een 5-2 triomf. In de eerste helft liep het niet helemaal gesmeerd met de Katwijkers van wie slechts Gert Aandewiel het net vond. Na de pauze werd de druk opgevoerd hetgeen leidde tot treffers van Leonard Pluimgraaff (pen.), Hans van der Plas, Peter Kruit en Marcel Harteveld. Veel moeizamer verging het de Noord- wijk- equipe van Ruud Broring die tegen het op scherp staande Tonegido een wat geflatteerde 5-2 nederlaag opliep. Met na me in het eerste bedrijf was er nogal wat spektakel aan de Duinwetering. Ondanks twee goals van Fred Bloem en een ongeluk kige eigen treffer van Richard Pel keek de de overigens gehavende thuisclub tegen een 4- 2 achterstand aan. Na de thee prikte Tone gido er nog een bij. Ook ARC liet geen sterke indruk achter tegen derdeklasser CSW. Met de 1-1 was trainer Frans Koenen niet echt tevreden omdat hij zijn ploeg in de eerste rondgang maar liefst een handvol kansen zag verprut sen. De Alphense ploeg keek zelfs tegen een 1-0 achterstand aan. De naar het front ge stuurde Henk Langemaat bracht de bevrij dende 1-1 op het scorebord. Ter Leede kwam ondanks het gemis van een aantal waardevolle krachten tot een ac ceptabele 4-1 winst op Zandvoort. Een ver rassende 0-1 achterstand werd in tien mi nuten tijd omgebogen in 4-1 met doelpun ten van Martin Rog, Marcel Bremmer, Er- win Crooy en Bart Ottenkamp. Alphense Boys had in de r gon letterlijk en figuurlijk een aardige spar ringpartner. De 'strijd' leverde een simpele 3-1 overwinning op. Richard Janssen, Pieter van Zoest en Patrick Kalkema waren trefze ker. Roodenburg speelde tegen Hermes DV5 een puike partij die door de Leidenaars werd afgesloten met 4-3 zege. Voor rust zorgden Rob Pret en Ramon Barends voor een 2-1 voorsprong. Na de hervatting pik ten Mark Helder en Patrick Heijmans hun goaltje mee. Collega tweedeklasser Lugdunum oefen de tegen het Haagse PF.C (vierdeklasse) en sloot af met een verdiende 3-1 winst. Voor rust troffen Marcel Prins en Ron van der Weijden doel en na de pauze andermaal Marcel Prins. Foreholte kwam tegen derdeklasser DWO niet bepaald fel voor de dag. In tegen stelling tot de gasten die daardoor terecht een 2-1 overwinning boekten. Een 2-1 thuisnederlaag was het gevolg voor de mannen van Mart de Groot. Een doeltref fend schot van Rob van Duin betekende de enige Voorhoutse treffer.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15