Feyenoord krijgt te weinig Noodgreep met Gullit mislukt; Aalst fier aan kop Sport MAANDAG 28 AUGUSTUS 199596; Ij M(0 Vitesse en Roda JC: alleen kaarten arnhem»'Nog maar een paar maanden geleden stond Vitesse model voor attractief combinatievoetbal. Gisteren was de Arn hemse club in het duel met Roda JC echter onherkenbaar. Strijd leverden de Gelderse spplers volop, maar van een fatsoenlijke aanvalsopbouw was geen sprake. Als ongeleide projectielen draafden de geel-zwarten over het veld. Doordat Roda JC met hetzelfde probleem kampte, bleef de wedstrijd onbeslist: 0-0. De trainers verontschuldigden zich voor het armoedige spelpeil, maar toonden zich wel tevreden over de geleverde strijd, of schoon de agressie op het veld leidde tot acht gele kaarten: voor de Arrüïemmets Van de Looi, Atteveld en Bos en de Limburgers Senden, De Koek, Van Hoogdalem, Doomernik en Roelofsen. Willem II nog steeds een hoogvlieger Deventer Willem II heeft de status van hoogvlieger in de eredivi sie op kinderlijk eenvoudige manier geprolongeerd tegen Go Ahead Eagles: 0-2. De Deventer club speelde vooral in het begin van de wedstrijd chaotisch en dom, waardoor de eindstand al na een kwartier bereikt was. Trainer Fafié van Go Ahead Eagles oor deelde keihard over de lamlendige instelling van zijn spelers. De nieuwe aanwinst Van der Vegt van Willem II demonstreerde al in de eerste minuut zijn schotvaardigheid (0-1) en bracht zijn seizoentotaal op drie. Van Gastel zorgde met een hard, zuiver schot voor 0-2. Invaller Graanoogst redt FC Utrecht utrecht» FC Utrecht is ontsnapt aan de tweede competitie-ne derlaag op rij. Na de 4-0 tegen Ajax, vergat Volendam gisteren in Utrecht ook toe te slaan: 2-2. De tweede nederlaag lag in het verschiet na een, volgens trainer Kistemaker, dramatische eerste helft. Daarin kwam Utrecht met twee treffers achter. Drie minuten voor tijd werd de inhaalrace beloond met de gelijkmaker van invaller Graanoogst. Beide clubs begonnen verzwakt aan de matige wedstrijd. Utrecht mis te door blessures van Hofstede (enkel), Booy en Smolarek (bei den knie) een complete voorhoede. Volendam moest het doen zonder de geschorste Kromheer en de geblesseerden Steur (ge broken duim) en Wilson (enkel). Heerenveen pas laat langs RKC heerenveen Het kostte Heerenveen tegen RKC heel veel moeite baas te blijven in het eigen Abe-Lenstrastadion. Pas in de slotfa se lukte het de Friezen via de Deense jeugdinternational Tomas- son afstand te nemen: 2-1. Heerenveen speelde vanaf de zeven de minuut met een man meer, nadat Brands uit het veld was ge stuurd. Scheidsrechter Bossen honoreerde een overtreding van RKC's aanvoerder op de doorgebroken Pastoor met een straf schop en de rode kaart. Sparta voetbalt maar één helft Rotterdam Sparta had de herinnering aan het verloren middag je NAG van vorige week zondag volledig kunnen uitwissen. Met een doelsaldo van min zes begonnen de Rotterdammers aan de thuiswedstrijd tegen De Graafschap. De kans om in de plus te komen, liet Sparta echter liggen. Na de 4-0 ruststand viel de Spartaanse machine volledig stil. Er was toen slechts één ploeg die voetbalde en dat was verrassend genoeg de zekere verliezer uit Doetichem. Door een treffer van Victoria redde de ploeg van trainer Körver in de slotfase zelfs nog de eer. Morten Olsen bij Köln ontslagen keulen Morten Olsen heeft de primeur als eerste trainer in de Duitse competitie te zijn ontslagen. Het bestuur van 1. FC Köln besloot gisteravond tot die maatregel na de desastreuze uitscha keling zaterdag in de eerste ronde van het bekertoernooi. De Bundesligaclub verloor na het nemen van strafschoppen van de amateurs van Beckum. De Deense trainer moest onder politie begeleiding van het veld. Ook assistent-trainer Wolfgang Jerat kreeg zijn congé. Stefan Engels, ex-international en oud-speler van Köln, neemt voorlopig de taken van Olsen over. Hij zit mor gen op de bank tijdens het competitieduel met Hamburger SV. Olsen trad op 28 april 1993 in dienst bij de Keulse club. BETAALD VOETBAL J AA Voor Ajax wil de gemiddel de tegenstander nog wel eens vol bewondering een stap opzij doen, Feyenoord daarentegen wordt vaak met het mes op tafel be streden. Met veredeld vechtvoetbal bereikte FC Twente gisteren in eigen huis een verdienstelijke 2-2 tegen de Rotterdammers. Leuk voor de thuisclub, net iets te weinig voor de te genstander die dit seizoen weer eens wil meedoen voor de titel. enschede anp Toch mocht Feyenoord uitein delijk niet eens klagen over de remise, hoewel de Rotterdam mers in de tweede helft duide lijk het beste van het spel had den. Tot twee keer toe had FC Twente een voorsprong, uitein delijk hielp een blunder van de onzekere Enschedese doelman Boschker de Rotterdammers aan een punt. „Maar de bedoe ling was dat we hier hadden ge wonnen", zei Van Hanegem, de coach van Feyenoord. Feyenoord ging in Enschede inderdaad voor de volle winst en daaruit al bleek dat het zelf vertrouwen van de gerenoveer de ploeg is toegenomen. Vorig seizoen werden de Rotterdam mers twee keer flink afgestraft door de Enschedeërs, die sinds de komst van coach Ten Don kelaar niet te beroerd zijn vol voor de aanval te kiezen. Ook gisteren waren er twijfels over de Rotterdamse 'gesteldheid, omdat de club eerder in de week twee zware partijen op het toernooi van Barcelona had moeten afwerken. De naweeën daarvan bleken uiteindelijk mee te vallen. Wel miste Feyenoord in het Diekman de geblesseerde ex- Twentenaar Zwijnenberg, maar deze had in de jonge Boateng een goede vervanger. Fysiek oogde de ploeg van Van Hane gem fit genoeg, speltechnisch was het wat minder dan in de voorgaande duels. Ook de thuisclub moest het meer van de inzet hebben, waardoor de zich voornamelijk op een klein veld afspelende ontmoeting al snel ontaardde in veredeld vechtvoetbal. Niet voor niets gaf scheidsrechter Blankenstein zes gele kaaiden. Het voorbeeld kwam van de tribunes, waar de aanhang al ruim voor het eerste fluitsignaal op de vuist ging en de aftrap uiteindelijk een kwartier op hield. Op het veld ontwikkelde zich daarna een slag op het middenveld, met vele lange-ha- Feyenoord-spits Regi Blinker probeert zich te ontdoen van Twente-speler Wilfried Elzinga. FOTO len-gauw-thuis en weinig hoog standjes. Pas in de tweede helft ontstond enige ruimte en won het duel aan niveau. Voorname lijk dank zij Feyenoord. FC Twente daarentegen had de beschikking over één van de grootste talenten die de vader landse velden momenteel rijk is, Arnold Bruggink. Hij opende na vijftien minuten de score, na een vloeiende aanval via Elzinga en Hoogma. Het was een ver diende beloning voor het talent, dat een week eerder in het ope ningsduel tegen Volendam ook al twee keer scoorde. Maar helaas voor de Ensche dese aanhang verstond Twente het gisteren niet de voorsprong lang vast te houdén. Uit onge veer de enige kans voor Feye noord vóór rust maakte Van Bronckhorst gelijk. De toch niet bepaald wegens zijn hoge pro- duktiviteit bekend staande spe ler tikte in na een pass van Trustfull, opnieuw toonaange vend bij de bekerwinnaar. Twente's Russische aanwinst Ajoepov stond te dromen bij de treffer, maar zo iets schijnt te kunnen gebeuren bij een nieu weling. Na de hervatting, met een sterker Feyenoord, brak op nieuw Bruggink het duel open. Na een diepe bal van Ten Caat kwam hij knap voor Witschge, om zich vervolgens als een rou tinier te laten vallen toen de tot verdediger omgeschoolde oud international iets in zijn nek ademde. Van elf meter had Boe- rebach, specialist in dit soort zaken, geen moeite raak te schieten. Zo'n twintig minuten voor tijd leek FC Twente daarmee op koers te liggen. Dat vond ook coach Ten Donkelaar. „De tweede helft liep het wat min- PTT- TELECOMPETITIE Go Ahead Eagles-Willem II 0-2 (0-2). Van der Vegt 0-1, 14 Van Gastel 0-2 Scheidsrechter: Takacs. Toeschouwer 2-1. To- (RKC). gi repp se-Roda JC 0-0. Scheidsr 12.600. Rode kaart: 7. Brands kaart: Van Arum, Van Riiswuk Streppel (RKC). 0. 6333 Gele Roelofsen Senden, De lam 2-2 (0-2). 31. i/itesse), Hoog- 28. J 0-2 2-2. Vitschge der met ons, maar ik dacht dat die strafschop ons er bovenop hielp. Helaas kregen we nog een doelpunt tegen wat op dit ni veau volstrekt misstaat. Dit had nooit mogen gebeuren." Een bal in het wildeweg van Ivan stuitterde in het straf schopgebied van Twente, waar doelman Boschker simpel leek in te grijpen. Hij bleef echter op de lijn staan, waardoor de in el ke pas gelovende invaller Vid- mar toch nog vrij voor het doel kwam en simpel kon inschui ven: 2-2. Niet dan wel terecht, maar volstrekt onnodig. Daarin had Ten Donkelaar gelijk. Halst, Ten Caat; Bruggink, Mols, Pelrov Feyenoord: De Goey; Boateng, Van Gobbel, Koeman, Witschge; Iwan, Cambui erprogra i, 30 ai :hede, STEV0-FC Zwolle. GWV-Go Ahead Eagles, Wilhelmina '08-MW, Pan- ningen-Fortuna Sittard, Eindhoven-Willem II, TOP-WV, Helmond Sport-De Treffers, De Graafschap-Volharding, Sparta 2-NAC, Excelsior-Baronie, RKC-H0ek, RBC-Hal- steren, VIOS-FC Utrecht, Kozakken Boys- FC Den Haag, Ajax 2-SBV Vitesse, Dordrecht90-Hollandia, Holland-NEC, Argon-FC Den Bosch, Telstar-FC L ;n, Emmen-Urk, TOP-IJsselmeervogel: n-MW 2-1 (2-0). 19. Zuurman 1- U, 4U. Prinsen 2-0, 58. Van Schijndel 2-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 4172. Rode kaart (2x geel): 70. Gentile (MVV), 83. Joordens (MVV). Gele kaart: ;endorp (MVV). TOP Oss-Emmen 1-1 (0-0). 66. De Wi|S 1 Appi 0, 90. Alberda 1-1. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers: 2700. Rode kaart:! 89. Ooms (Emmen), 90. Van Raalte (Em men). Gele kaart: Dijkstra, Schaap (T0I t Oss), Uneken, De Jonge (Emmen). Helmond Sport-FC Den Bosch 0-1 (0-1! 18. Gerver 0-1. Scheidsrechter: Koopmai Toeschouwers: 3.000. Gele kaart: Verbc ne, Gerritsen (Helm. Sport), Laponder (F Den Bosch). Heracles-Cambuur 0-0. Scheidsrechter Suiting. Toeschouwers: 2019 Rode kaar 7. Graanoogst 1 Egmond. Toe wers: 5500. Gele kaart: Boussatta (FC Sparta-De Graafschap 4-1 (4-0). 3 Dennis r-WV 2-1 (1-1). 18. Van Eekeres 1 1904. Gele kaart: Van Eekeres, De Zee 3000. Gele kaart: 1 Boerebach 2-1 (strafschop), 72. Vidmar 2- 2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 11.900. Gele kaarten: Boere bach, Elzinga, Van Halst en Petrov (FC Twente), Trustfull, (Feyenoord). Topscorers: 1. Bombarda (FC Groningen) 4; 2. Van der Vegt (Willem II), Bruggink (FC Twente) 3, 4. Davids, Fimdi, Overmars, Reuser (allen Ajax), Blinker, Trustfull (Feyenoord), Arnold (NAC), Wouden (Heerenveen), Boerebach (FC Twente), Dennis de Nooijer (Sparta), Van Gastel Smak (Telstar) speelde Toeschouwers: 2450. Rode kaar tan (AZ). Gele kaart: Price (FC Den'; g), Buskermolen, Keur(AZ). rlem-Dordrecht '90 3-2 (3-1 Reingoud (FC lm san (FC Den Haag), Pre september: Cambuur-Helmond Sport. Emmi 1, MVV-F h-TOP, Emmen-Eindhoven, Ex<; AZ-Heracles. 10 septem De Graafschap-GA 2 2 0 0 6 8-0 2 10 13 3-4 2 0 2 0 2 2-2 2 0 111 3-4 2 0 111 3-5 2 0 111 2-4 2 1 1 0 4 3- Treft 2 1 1 0 4 3-ineke 2 1 1 0 4 2-j Haar 2 1 0 1 3 4-3 76 2 10 13 4-jv_n I 2 10 13 2 2 10 13 2-:Kaan 2 10 13 3-sGraa 2 0 111 1-| Hein '20111 J" Treft 2 0 111 2-6 2 0 0 2 0 3-7 2-5 Toeschouwi 5, FC Twente-SC kaart: 3 (Brands, RKC), W wee keer geel), Van Zwam (Foi e speeldagen: 7. -e Hoogendorp (MVV). Eindhoven-Excelsior 4-1 (2-1). 19. De Ge trouwe 1-0, 24. Hobbelen ieldagen: 71. D-6. n dér Vegt (Willem II barda (Groningen), Finidi e bezocht: Veendam - MVV 4172. itst bezocht: Haarlem - Dord kaarten: 7 (Ooms en Van Raalte.'Erfe1,, i, Konterman (Cambuur), I weg (Zwolle, twee keer geel), Joorden K02 entile (MW, twee keer geel). Na tweGro Idagen: 10. kaarten: 29. Na twee speeldagen: 61 ;te kaarten: TOP - Emmen (De Graaf d, 4 geel. aunten: 26. Na twee speeldagen: 43. j ;ste uitslag: Eindhoven - T ste doelpunt: Promes ran de dag: F Dijk- Hobbelen en De Getrouwe (Einc BUITENLANDS VOETBAL BUITENLAND londen/brussel Gekocht als laatste man, moest Ruud Gullit zaterdag in een laatste wanhoopspoging de aanval van Chelsea ondersteu nen. De ploeg van trainer Hoddle keek in de uitwedstrijd tegen Middlesbrough tegen een 1-0 achterstand aan, maar het hielp niet veel. Sterker, zoals eerder tegen Feyenoord bleek, is de Londense ploeg achterin kwetsbaar zonder Gullit. De Noor Fjörtoft profiteerde in de 74ste minuut van Gullits afwe zigheid en besliste het duel: 2-0. Chelsea wacht na drie speelda gen nog steeds op het eerste doelpunt. Ook Arsenal, de club van Bergkamp en Helder, komt moeilijk tot scoren in de Pre mier League. Het bleef tegen Coventry 0-0. De Freitas was de enige van het contingent Ne derlandse voetballers in de En gelse competitie die zaterdag het net wist te vinden. De ex- Volendammer, die vorige week al een keer scoorde tegen Wim bledon, was nu, in dienst van Bolton Wanderers, trefzeker te gen kampioen Blackburn Ro vers. De promovendus zorgde voor dè verrassing van het weekeinde, want het versloeg de titelverdediger met 2-1. Bclgic Eendracht Aalst heeft gisteren alleen de leiding genomen in de Belgische eerste klasse. De ploeg van Jan Ceulemans, vorig seizoen debutant, won overtui gend met 4-1 van hekkesluiter Lommei. Club Brugge en Stan dard Luik volgen op twee pun ten. Brugge speelde meriO-O ge lijk tegen Lierse SK en Standard versloeg KV Mechelen met 6-0. Anderlecht- leed de derde competitienederlaag van het seizoen. De Brusselse club ver loor met 2-1 van FC Seraing en neemt in de tussenstand een ongebruikelijke veertiende plaats in. De landskampioen speelde zonder Gilles de Bilde. De aanvaller bracht de nacht van donderdag op vrijdag door in een politiecel nadat hij in een ziekenhuis, waar hij zijn vader wilde bezoeken, klappen had uitgedeeld aan twee verplegers. Raymond Goethals, die de ont slagen Herbert Neumann op volgde, zat niet op de bank. Toch had Anderlecht in het begin van de wedstrijd wel een licht veldoverwicht, maar het kon de kansen niet benutten. De Braziliaan Wamberto profi teerde en opende na een half uur de score voor FC Seraing. Miceli breidde de voorsprong vijf minuten na de rust uit tot 2- 0. Twintig minuten voor het einde van het duel verloor An derlecht ook nog aanvoerder Georges Grün. De scheidsrech ter stuurde de verdediger uit het veld omdat hij een doorgebro ken speler van Seraing onderuit had gehaald. Met tien man slaagde de Brusselse club er in de slotfase toch nog in via Walem de aansluitingstreffer te maken, maar verder kwam An derlecht niet. Italië Hristo Stoitsjkov en George Weah, de opvallendste buiten landse aankopen in de Italiaan se competitie, hebben bij hun debuut voor hun nieuwe werk gevers gescoord. Van het duo smaakte alleen de Liberiaan Weah het genoegen van de ze ge: AC Milan won met 2-1 bij Padova, de club van Michel Kreek. Parma speelde gelijk bij Atalanta: 1-1. Weah, die Van Basten moet doën vergeten, had maar zes minuten nodig om de score open te breken. Dat lukte in sa menwerking met de andere nieuweling, Roberto Baggio. Baggio nam de vrije trap, Weah won het kopduel van de Ameri kaan Lalas. Na de gelijkmaker van Amoruso was de beslissen de treffer van de 35-jarige libero Baresi, vlak voor rust. Het was zijn twaalfde doelpunt in 415 wedstrijden voor Milan. Baresi Ruud Gullit heft zijn handen ten hemel als hij merkt dat Fjortoft de bal afschermt. scoorde na een een-twee met Weah. Stoitsjkov had na 76 mi nuten succes met een superbe vrije trap, maar Vieri maakre in de slotminuut gelijk nieuweling. de De Zwitserse kampioen Grasshoppers heeft zaterdag met 1-0 ge\vonnen van Young Boys. De tegenstander van Ajax in de Champions League boekte daarmee zijn derde overwin ning van het seizoen. Grasshop pers staat op de vijfde plaats in de competitie, met vijf punten achterstand op koploper Sion. Frankrijk Paris SG wil terug in de Cham pions League. Zonder ster-aan valler Weah, vertrokken naar AC Milan, doet de ploeg het in de Franse competitie ook goed. De Parijzenaars delen na zes speel dagen de koppositie met FC Metz. Paris SG won zaterdag met 2- 0 van de nummer voorlaatst Le Havre, Metz onderstreepte de opmars in het Franse voetbal met een nipte overwinning op Strasbourg (3-2). Het Bordeaux van Richard Witschge moest na een dramatisch eerste helft op- Schotland Pierre van Hooydonk heeft za terdag zijn waaide bewezen voor Celtic. De lange spits uit Breda besliste, tegen de verhou ding in, twaalf minuten voor tijd de eerste competitiewedstrijd tegen Raith Rovers: 1-0. Van Hooydonk profiteerde optimaal van een slecht weggewerkte bal van Vata. Voor de groen-witten was de zege een revanche voor de vorig seizoen verloren finale om de League Cup. Behalve Celtic wonnen ook Aberdeen (3-2 tegen Falkirk) en kampioen Glasgow Rangers (1-0 tegen Kilmarnock) hun ope ningswedstrijd. De Rangers, op jacht naar de achtste titel op rij, speelde zonder de buitenlandse 'sterren' Gascoigne, Brian Laud- rup en Mark Hateley. Het trio was geblesseerd. Schots inter national McCall maakte de eni ge treffer in de wedstrijd. Turkije Leo Beenhakker, Fritz Korbach, Peter van Vossen en John van den Brom hebben het eerste ge BELGI™ lukkige moment in Turkije be leefd. Istanbulspor zegevierde zaterdag voor het eerst in de competitie. .Het ook niet bijster sterk gestarte Gaziantepspor (één gelijkspel in twee duels) werd met 2-0 verslagen. De doelpunten waren van Turkse makelij. De naar de hoogste di visie gepromoveerde werkgever van de vier Nederlanders ver loor d,e eerste twee competitie duels, steeds met 3-1. Door de overwinning verlaat Istanbul spor in elk geval de achttiende en laatste plaats op de ranglijst. Duitsland Na Sankt Pauli en Hansa Ros tock, die vrijdag verloren, kwam zaterdag ook een einde aan het bekeravontuur van 1. FC Köln en Hamburger SV. Voor de vier clubs uit de hoogste Duitse competitie bleek de eerste ron de van de bekerstrijd het eind station. Vooral het verlies van 1. FC Köln tegen de amateurs van SpVgg Beckum was blamerend. Na verlenging stond het nog steeds 0-0. De amateurs namen de strafschoppen beter: vier om drie. De nederlaag van Hamburger SV was minder verrassend. Hoewel Arminia Bielefeld een divisie lager uitkomt, is het een ploeg met tal van ex-spelers uit de Bundesliga. In een volledig uitverkocht Alm-stadion in Bie lefeld stond het duel van begin aan in het teken van de revan che. Bij de thuisploeg, gesteund door een rijke voorzitter, staan ex-HSV'ers zoals doelman Stein, Von Heesen, Eek en Bode onder contract. Maar ook ex-interna- tional Fritz Walter speelt sinds vorig jaar bij de ambitieuze club, die na zeven jaar bij de amateurs te hebben gespeeld zo snel mogelijk wil doorstoten naar de Bundesliga. Uitgere kend Bode maakte in de 62ste minuut het beslissende doel punt, 2-1. Eerder hadden Maul (1-0) en Claassen (1-1) al ge scoord. Vijfde speeldag: Charleroi-Antwerp 2-( Brugge-Mechelen 6-0, Lierse-Standard 0, RWDM-Gent 1-0, Seraing-Anderlec' 1, St-Truiden-Beveren 0-2, Aalst-Lor 4-1, Ekeren-Harelbeke 1-1, Waregem Stand aan kop: Aalst 5-15, F 3, Standard 5-13, Charleroi 5-12. 2-0, Leeds-Aston 1 Wimbledon 3-1, MiddiesDr.-cneisea z Nottingham-West Ham 1-1, Queens F Man. City 1-0, Tottenham-Liverpool 1 Sheff.Wed.-Newcastle 0-2. Stand aan k ,6, Liverpool 3-6, Is Auxerre-Cannes 5-1, Montpell. 0-1, Metz-Strasbourg 3-2, Remar nes-Lyon 1-0. Stand aan kop: Paris SC 14, Metz 6-14, Guingamp 6-11, Nante 10, Monaco 6-10. speeldag: AEK-Panalia 3-(LVJ Edessaikoj, Apollon 0-0, Ethnikos-Panahaiki 1-2, b< v< Vicenza 1-0, Juventus-Cremonese zio-Piacenza 4-1, Padova-Milan 1-2, UdDte| nese-Cagliari 1-0, Sampdoria-Roma 1-1. Tweede speeldag: Belenenses-Braga 1-. Chaves-Leca 2-2, Amadora-Campomaio. I "101 aavista ■ar Tirsense-Benfica uimaraes-Farense 1-0. Stand aan Drto 2-6, Guimaraes 2-6, Felgueiras 2-i Eerste speeldag: Falki Hearts-Motherwell 1-1, 1-1, Raith R.-Celtic 0-1, rell 1-1, Partick-Hib Derde speeldag: Antalya -Besiktas 0-3, Fi Vil 1 nerbahce-Ankaragucu 2-0, Genclerb. -" nizli 1-1, Samsun-Kocaeli 0-0, Istan Gaziantep 2-0, Trabzon -Bursa 0-0, Ka^ Karsiyaka -Eskisi 3-9, Galatasar. 3-9, Samsun 3-|( i -Altay 2-0. Stand 1-9, Galata: siyaka 3-6, Besi Zevende speeldag: Lugano-Aarau 2-0, I Grasshopp. 0-1, Zi Stand aan kop: Sion 7-15, Basel 7-13, Gallen 7-12, Neuchatel 7-12, Gras 1 Joyief -3 uë '■san£ 1op' Mai

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14