'Gemeente wees plek zelf aan' as? Ssintratuin m fiP"' Kt!L 'Wie daarin trapt, graaft eigen graf f <mm m 'De kopjes staan te rinkelen op tafeV Regio Leiden/Rijn Veenstreek 50% fel) Buurtbewoners dreigen met rechter om bouw van flats te voorkomen Ruzie advocaten over merknaam Inval in drugpand Leiderdorp leiderdorp» Een 50-jarige bewoner van de Beukenschans in Lei derdorp is gisteren in zijn woning aangehouden voor het dealen in harddrugs. Bij de inval werd ruim 25 gram cocaïne en heroï ne, ter waarde van enkele duizenden guldens, in beslag geno men. Tevens zijn acht afnemers in leeftijd variërend van 23 tot 34 jaar, afkomstig uit Leiden, Voorschoten en Rijnwoude aange houden. Ook twee leveranciers van 27 en 19 jaar oud uit Den Haag, konden door de politie worden ingerekend. De afnemers van de Leiderdorper zijn na verhoor heengezonden. Zij moeten zich later verantwoorden voor het in bezit hebben van hard drugs. Beide Hagenaars en de Leiderdorper zitten vast. Aan de actie namen veertien politie-agenten deel. Diefstal uit bedrijvengebouw leiderdorp» Geld en computerapparatuur zijn in de nacht van dinsdag op woensdag gestolen uit een bedrijvengebouw aan de Van der Valk Boumanweg in Leiderdorp. In het gebouw zijn zo'n twintig bedrijven gevestigd. Ze zijn vrijwel allemaal bezocht. De inbrekers kwamen binnen door een deur aa.n de achterzijde van het complex open te breken. Communicatie-apparatuur gestolen roelofarendsveen Een aantal inzittenden van een personenauto hebben vanochtend rond vier uur een snelkraak gepleegd bij een bedrijf in communicatie-apparatuur aan de Watertoren in Roelofarendsveen. Aan de zijkant van het pand werd een ruit vernield, waarna communicatie-apparatuur werd weggenomen. Schilderij in Aarhof vernield alphen a den run Een 28-jarige Alphenaar heeft gisteren aan- vernieling van zijn schilderij 'Strijd der gigan- dat in het winkelcentrum De Aarhof hangt. Waarschijnlijk hebben vandalen de afgelopen weken een steen door het 30 vierkante meter grote schilderij gegooid dat op een hoogte van negen meter in het winkelcentrum hangt. De beschadiging be staat uit een gat van ongeveer 30 c Veel schade bij inbraak school alphen aan den run Aanzienlijke schade is ontstaan bij een in braak in de Parkschool aan de verlengde Marnixstraat in Alphen den Rijn. De inbraak die vanochtend werd ontdekt, dens de zomervakantie zijn gepleegd. De inbrekers kwamen binnen door het openbreken van een bovenluik. In verschillen de ruimten werd getracht bureaus en kasten open te breken. Ook werden vernielingen aangericht aan sloten van deuren. Het enige dat vermist wordt is een pot beits. Tevens werden op di verse ramen leuzen aangebracht met viltstift. Opnieuw vernielingen aan auto alphen aan den rijn» Voor de tweede keer in één week zijn v lingen aangericht aan een auto van een 27-jarige Alphenat De auto stond gisteravond geparkeerd op het Carmenple: woonplaats. Toen de man tegen twaalven terugkwam bij zijn wagen waren de linker voor- en achterruit van de auto ingesla gen. Ook was de zijkant van de auto bekrast. De schade bedraagt enige duizenden guldens. Vorige week werden vijf banden van zijn auto lekgestoken. Leiderdorper Chris Bos in verzet tegen 'inlijving' winkel door PTT Chris Bos: „Ik heb niet voor niets jaren gevochten om voor mezelf te Chris Bos wil eigen baas blijven over zijn winkel met postagent schap aan de Hoofdstraat in Leiderdorp. Postkantoren bv. heeft zijn onderneming aange wezen om franchise-bed rijf te worden, maar daar voelt Bos helemaal niets voor. Het risico dat het postagentschap bij hem wordt weggehaald, neemt de winkelier op de koop toe. „Als je franchise-bedrijf bent, bepaalt de PTT hoe de winkel eruit ziet en wat je er mag verkopen. Ze vertellen je zelfs dat je dozen potloden niet links maar rechts op de toonbank moeten liggen. Zelf heb je niks meer te vertel len. Dan kun je net zo goed bij baas gaan werken. Dat wil ik niet. Ik heb niet voor niets ja ren gevochten om voor mezelf te beginnen", aldus Bos. Lot Het steekt Bos dat Postkantoren bv. hem onlangs benaderde als of hij een lot uit de loterij had getrokken. „De PTT zei dat ik was uitverkoren, want volgens die jongens stijgt de omzet met 20 procent als je franchise-be drijf bent. Maar de investerin gen die nodig zijn om aan die 'uitgekiende' PTT-formule te voldoen, moet je wel zélf doen. In mijn geval komt dat neer op 80.000 gulden aan nieuwe stel lingen, een nieuwe vloer en noem maar op. Red je het niet, dan neemt de PTT de hele boel Bos sloeg aan het rekenen en concludeerde dat franchise-be drijf worden geen enkele zin heeft. „Je wordt werknemer van de PTT die maar moet zien hoe hij zijn investering terugkrijgt. Misschien is dat geen probleem als je genoeg jaren hebt om het terug te verdienen. Die heb ik op mijn leeftijd niet. Maar ei genlijk denk ik dat iedereen die in die formule trapt, zijn eigen graf graaft." De winkelier reali seert zich dat hij de kans loopt zijn postagentschap te verlie zen'. Daar blijft hij kalm onder. „Ik zie wel wat er gebeurt. Ik heb een contract met de PTT. Willen ze dat verbreken dan kost ze dat geld." Omgeving Een ondernemer kan niet wor den verplicht om zijn zaak tot een franchise-bedrijf te maken, licht een woordvoerder van Postkantoren Bv toe. „Maar we kijken dan wel in de omgeving of er een andere winkel is die geschikt is om franchise-onder- neming te worden. Is dat het geval, dan respecteren we het contract met de ondernemer die weigert. Maar als dat con tract afgelopen is, dan stoppen we de samenwerking." De woordvoerder zegt niet of er inmiddels een winkel vonden, die geschikt is on chise-bedrijf te worden, én dat zelf ook ziet zitten. „Als hierover meer bekend is, brengen we dat naar buiten." Volgens Chris Bos is Liethorps Boeckhuys aan de Hoogmade- seweg de enige winkel in de buurt die benaderd zou kunnen zijn door Postkantoren bv. De eigenares ontkent dit echter. Wel krijgt deze zaak binnenkort een giromaat in de gevel. Fooi Bos had de giromaat kunnen krijgen, maar zag dit niet zitten. Het apparaat zou enkele vier kante meters van de winkel in beslag nemen. Die kan Bos niet missen. „Je raakt een hoop ruimte kwijt terwijl je er van de PTT een fooi voor terugkrijgt." Voordelen zag Bos verder niet. „Je raakt klanten kwijt. Wie geld uit de muur haalt, komt de win kel daarna echt niet meer in." i fran- Nog geen CAO boomkwekerijen utrecht/boskoop» De boomkwekerijsector zit nog steeds zonder CAO. Werkgevers en werknemers zijn er gisteren niet in geslaagd om tot een ak koord te komen. Op de belang rijkste geschilpunten kon geen overeenstemming worden be reikt. De werkgevers willen nog altijd flexibele werktijden invul len waarbij de werknemers pas een overwerkvergoeding krijgen als ze in een week meer dan vijftig uur werken. Ook voor werk op zaterdagochtend willen de werkgevers de overwerkver goeding afschaffen, terwijl be ginnende, ongeschoolde ar beidskrachten slechts het mini mumloon zouden moeten krij gen. Voor FNV en CNV zijn deze verslechteringen van de ar beidsvoorwaarden onaanvaard baar. Voor de onderhandelingen waren de verwachtingen hoog gespannen omdat het vorige week nog lukte om in de bloem bollensector wèl een CAO af te sluiten. In die sector lag aan vankelijk een vergelijkbaar ei senpakket van de werkgevers. De werknemersorganisaties hebben de werkgevers naar huis gestuurd met een eindbod van hun kant. De werkgevers gaan de komende tijd met hun ach terban overleggen over dit bod. Op 7 september verwachten zij met een definitief 'ja' of 'nee' te kunnen komen. Tot die tijd roe pen FNV en CNV hun achter ban op om bij de eigen werkge vers te pleiten voor acceptatie van het werknemersbod. Woordvoerder F. van Aurich van de Voedingsbond FNV kan nog niet zeggen wat er gebeurt wanneer de werkgevers het eindbod van de hand wijzen. „Maar dan moet je toch reke ning gaan houden met eventue le acties. Je kunt de patstelling waarin je dan terecht komt niet laten voortbestaan." Overigens is de organisatiegraad in de boomkwekerijsector bijzonder ERL ontkent illegale stort vervuilde grond Want bijna het gehele assortiment gaat weg voor ongelofelijke lage prijzen. Zorg dat u er bij bent! Tot en met zaterdag 2 september! HET GROENE WARENHUIS Voorschoten WRTlNn Leidseweg 518, tel. 071 - 322203 q/ zoeterwoude-dorp De omwonenden van de flats i de Zoeterwoudse Bloe menweide worden gebouwd, dreigen naar de rechter te stappen om de bouw tegen te houden. Wanneer de 78 ap partementen toch aan de Pinksterbloemlaan en de Pij- pekruidlaan verrijzen, willen de buren een schade-eis indie- ten. Hoewel eerder 61 omwo- Inenden een bezwaar indien- Iden tegen de verandering in ■het bestemmingsplan, die no- /as om de flats te kunnen 1 bouwen, kwamen er slechts Ivier bezwaren tegen de bouw- Ivergunning voor de 42 koop- 1 appartementen en 36 sociale ■huurwoningen. Die werden gisteravond voorgelegd aan de missie beroep- en be- Izwaarschriften. De buren protesteren vooral tegen de vierde bouwlaag op de flats, die volgens hen het licht uit hun woningen zal wegnemen. „Toen wij onze com| huizen gingen bouwen, was pak! n'et bekend dat die yierde bouwlaag er zou komen", ver klaarde bezwaarmaker Beijers- bergen. Een woordvoerder van de woningbouwvereniging Willibrord benadrukte echter dat er grote behoefte bestaan aan één- of tweepersoonsap partementen. „Er staan 225 mensen ingeschreven voor een éénpersoonsflat en 65 be jaarden." Ook het Leiderdorp- se bouwbedrijf Noorlander denkt de woningen zonder veel moeite aan Zoeterwoude- naren te kunnen verkopen. Eén van de mensen die graag in de appartementen zou willen wonen, deed gister avond een dringend beroep op de bezwaarmakers om de pro cedure niet eindeloos te rek ken. „Ik zou ontzettend graag zo'n flat willen hebben, want mijn benen willen niet meer, Als jullie dit plan lang willen tegenhouden, willen jullie dan mijn huidige woning laten aanpassen? Want ik kan dat niet betalen", aldus M. Jansen. Commissievoorzitter A. Postma wees de bezwaarma kers er op dat de flats op de plannen naar achteren zijn verplaatst om te grote scha duwwerking te voorkomen. „Een meter naar achter en de vierde bouwlaag is nog eens 1,70 meter naar achter gepro jecteerd," De commissie beroep- en bezwaarschriften brengt voor 15 september advies uit aan burgemeester en wethouders over de bouw van de apparte menten. Het Energiebedrijf Rijswijk/Leidschendam (ERL) heeft december vorig jaar niet op eigen houtje 200 ton vervuil de grond gestort bij het Klaverblad in Stompwijk. Dat zegt P.Paping van het ERL. „Wij storten nooit zo maar er gens grond. Daarbij wordt altijd de gemeente ingescha keld." stompwijk judy nihof ben gelegen. Het ging om mate riaal met 'sterk verhoogde ge haltes' aan gevaarlijke stoffen. Omdat het ERL weigerde om het spul weg te halen, is het in opdracht van de gemeente ver wijderd. Volgens P. Paping van het ERL moet de vervuilde grond op aanwijzing van de gemeente zijn gestort nabij het Klaverblad. Het ERL zou zoiets nooit uit ei gen beweging doen, aldus Pa ping, die wel toegeeft niet tot in detail op de hoogte te zijn van Volgens officiële stukken van de gemeente Leidschendam zit de kwestie anders in elkaar. Hierin staat dat het ERL eind vorig jaar stuitte op 'puin, asfaltbrokken en sintels' bij het leggen van een gasleiding in Stompwijk. Het ERL zou het materiaal daar na 'zonder medeweten van de gemeente en zonder voorzie ningen' gedeponeerd hebben nabij het Klaverblad. Daar zou het ongeveer twee weken heb- de gebeurtenissen. Hjj voert echter het woord omdat direct betrokkenen afwezig zijn, onder meer wegens vakantie. Ambtenaren van de gemeente Leidschendam weten volgens een woordvoerster wel precies hoe de vork in de steel zat. „Het ERL is tijdens werkzaamheden op de vervuilde grond gestuit en heeft dat aan de gemeente ge meld. Tot zover was de ge meente dus wèl op de hoogte. De gemeente heeft ERL vervol gens verzocht de grond zo lang in containers op te slaan. Dat heeft het bedrijf zoals bekend niet gedaan. De grond is zonder beschermende voorzieningen neergegooid bij het Klaverblad. Dit gebeurde zonder medewer ten van de gemeente." haag/oegstgeest Advocaten die elkaar netjes volgens de regels van de kunst voor de rechtbank in de haren vliegen zijn een bekend ver schijnsel. Als mensen ruzie hebben willen ze nogal eens een advocaat inhuren, waarna de raadslieden plaatsvervan gende ruzie krijgen. Advocaten die elkaar in de haren vliegen omdat ze echt rusie hebben zijn een stuk zeldzamer. Giste ren stonden er twee tegenover elkaar voor de Haagse recht bank. Met ruzie over hun mer knaam. Zowel de Oegsgeester advo caten D. Pool en M. Hengst als hun collega Utrechtse J. Gala ma voeren sinds enkele maan den de merknaam 'Advocare'. Onder die naam bieden beide bedrijven de mogelijkheid om tegen vaste tarieven verzekerd te zijn van juridische bijstand - een service die door wel meer advocatenkantoren wordt aan geboden. Beide kantoren prij zen hun waar aan in verschil lende media, daarbij gebruik makend van bij het Benelux Merkenbureau gedeponeerde logo's met daarin het woord 'Advocare'. Zowel de Oegstgeester advo caten als hun Utrechtse collega hebben plannen om een fran- chise-organisatie op te zetten. Tegen betaling aan de beden kers mogen andere advocaten dan dezelfde diensten gaan aanbieden met gebruik van het beschermde 'Advocare'-logo. Als dat plan slaagt, is het dui delijk dat de twee advocaten kantoren elkaar hopeloos in de weg gaan lopen. Galama was in februari van dit jaar de eerste die zijn 'Advocare'-logo liet bescher men. Pool en Hengst kwamen drie maanden later. Voor Gala ma alle reden om in kort ge ding te eisen dat de Oegstgees ter collega's alle activiteiten onder diezelfde naam stoppen. Maar aan de andere kant: het beeldmerk mag dan officieel beschermd zijn, de naam 'Ad vocare' is dat niet. Voor Pool en Hengst alle reden om het zorgeloos op een kort geding aan te laten komen. Rechtbankpresident E. Nu- mann stelde zich gisteren tot taak de ruzie op te lossen. Zou den de twee bedrijven niet vreedzaam naast elkaar kun nen bestaan? Prima, vonden Pool en Hengst, die de afgelo pen maanden flink aan de weg hebben getimmerd met hun advocaten-abonnementen en blijkbaar verwachten dat zij een eventuele concurent ge makkelijk uit de markt kunnen werken. Nee, stelde Galama, die in afwachting van de oplos sing van het geschil de afgelo pen maanden geen reclame meer heeft gemaakt. Zou het dan misschien mo gelijk zijn dan de ene partij de ander uitkoopt? Die ander zou dan onder een andere naam alsnog dezelfde dienst aan kunnen bieden. Voor de Oegst geester advocaten bleek een afkoopsom voor Galama wel bespreekbaar, maar Galama zelf zag zo'n constructie na enige twijfel toch niet zitten Hij vond de naam 'Advocare toch te mooi om daar Vrijwillig afstand van te doen. De moge lijkheid dat Galama zijn colle ga's een afkoopsom betaalt was tenslotte onbespreekbaar, omdat Galama met zijn oudste gedeponeerde beeldmerk altijd Hoewel hij het liever anders had gezien, zag Numann na ruim een uur bemiddelen geen andere uitweg dan een gerech telijk uitspraak. Die doet hij op woensdag 30 september. Bewoners Voorschotense Hyacinthstraat eisen aanpak onveilige verkeerssituatie voorschoten alice van schuppen De bewoners van de Hyacinth straat hebben er genoeg van. „De kopjes staan op tafel te rin kelen door het zware vrachtver keer. Bovendien wordt er te hard gereden, de verkeerssitua tie in onze straat is gewoon heel onveilig", zegt bewoner H. Driesse. Samen met de andere bewoners heeft hij een brief aan de Voorschotense gemeente raad geschreven waarin alle klachten op een rijtje staan. In de Hyacinthstraat mag niet harder worden gereden dan 15 km per uur. Maar volgens de bewoners zijn er niet veel auto mobilisten die zich daar aan houden. „Auto's rijden hier al snel 50 km per uur en dan ook vaak tegen de richting in", zegt Driesse. „Levensgevaarlijk in zo'n smalle straat. Fietsers kun nen geen kant op, want de weg is te smal om een fietser te pas- Fietsers die een auto aan zien komen schieten vaak de stoep op. En dan ontstaan er vreemde situaties, aldus Driesse. „De stoep is heel smal en voordeu ren grenzen aan het trottoir. Het is al meerdere malen ge beurd dat iemand die de deur uitstapte door een fietser werd Naast de onveilige verkeerssi tuatie wordt volgens Driesse ook het woongenot verminderd. „Er zitten hier een aantal gara ges die verhuurd worden. In een aantal van deze garages zitten kleine bedrijfjes waar vaak vrachtwagens moeten zijn. Die willen dan achteruit het pad in, waardoor de cabine van zo'n vrachtwagen haast in je voorka mer zit. Kinderen kunnen hier ook nooit op straat spelen." Het zware vrachtverkeer in de straat heeft al voor de nodige verzakkingen gezorgd. „Voor deuren moeten vaak bijge- schuurd worden", zegt Driesse. „Pas is een deel van een bouw- stut omvergereden. Die stond daar voor werkzaamheden aan een huis vanwege de verzak king. We hebben al eens gepro beerd de kosten op de gemeen te te verhalen, maar die zegt dat de oorzaak van de verzakking niet is aan te tonen en betaalt dus niets." De problemen in de straat spelen volgens Driesse al heel lang. „Het is een heel oud straatje. Er is in de loop der tijd steeds meer verkeer gekomen, alleen de straat is daar niet op aangepast. Het wegdek is ook aan vernieuwing toe, er zitten allemaal gaten en bobbels in." Hoe de problemen opgelost worden, weet Driesse niet. „We stellen voor dat spe cialisten komen kijken en een plan opstellen. Wij hebben als bewoners toch pok wel verschil lende belangen. Ik kan natuur lijk niet zeggen dat de straat verbreed moet worden ten kos te van de tuin van mijn overbu- De bewoners hebben een lijst met handtekeningen aan de brief toegevoegd en hopen dat de gemeente snel actie onder neemt. „Drie of vier jaar gele den is een aantal bewoners al naar de gemeente gestapt", al dus Driesse. „Maar dat heeft niets opgele verd, er werd niet naar ons ge luisterd. We hopen dat deze brief met handtekeningen wel werkt. Ik hoop niet dat er eerst een ongeluk moet gebeuren voordat er iets aan deze situatie wordt veranderd. Treinverkeer rond Gouda dag gestremd gouda/alphen aan den rijn Tussen Alphen aan den Rijn en Gouda rijden zondag de hele dag geen treinen. De Nederlandse Spoorwegen werken dan aan viier sporen tussen de stations Gouda en Gouda Goverwelle die ze in gebruik willen nemen. Het treinverkeer rond Gouda is daarom de hele dag ernstig gestremd. Reizigers tussen Alphen aan den Rijn en Gouda wor den met bussen vervoerd. De bussen rijden volgens dezelf de dienstregeling als de trei nen op dit traject. De interci- tytreinen tussen Den Haag en Utrecht en tussen Rotter dam en Utrecht rijden de he le dag niet. 's Morgens rijden er'bus sen en 's middags na 14.30 uur rijdt er twee keer per uur een stoptrein. Tussen Gouda en Woerden worden reizigers met bussen vervoerd. De treinen en bussen stop pen niet op station Gouda Goverwelle. Voor reizigers tussen dit station en Gouda wordt een afzonderlijk pen delbusje ingezet.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17