Vestiging van sauna in Alkemade onzeker Restaurant moet personeel ontslaan Ondernemers Leiderdorp vegen vloer aan met Taf marktbesluit 'Het is al 21 jaar hetzelfde, maar het leeft weV Milieuparkje doorn in oog eigenaar autobedrijf Regio Leiden/Rijn Veenstreek jnderen bouwen hutten In Nieuwe Wetering 'Catapulting' attractie op jaarmarkt in Alphen Wassenaar kapt 21 iepen WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1995 le h Hoofdletsel voor fietser oegstgeest Een 14-jarige Noordwijker heeft gisterochtend een hersenschudding en een wond in zijn nek opgelopen bij een on geluk in Oegstgeest. De jongen reed op de Hofdijck aan de lin kerkant van de weg. Toen hij de kruising met de Laan van Oud Poelgeest wilde oversteken, kwam er vanachter een stilstaande vrachtwagen een auto. Die werd bestuurd door een 54-jarige Leiderdorper, die de fietser niet meer kon ontwijken. De jongen is overgebracht naat het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Beenbreuk bij botsing alphen aan den run» Bij een botsing op het Thorbeckeplein in Al phen aan den Rijn heeft een 14-jarige Alphenaar gisteravond zijn been gebroken. De jongen reed mee op de snorfiets van zijn 17-jarige zus, die eveneens beenletsel opliep. De snorfiets reed niet voldoende aan de rechterkant en botste tegen een tege moetkomende auto, die werd bestuurd door een 22-jarige plaatsgenoot. De twee zijn overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Spaarvarken weg na inbraak alphen aan den run» Een portemonnee met geld, een spaarvarken en een gouden ketting was de buit van een inbraak gisteren in een woning aan de Marnixstraat in Alphen aan den Rijn. De da der kwam binnen door de voordeur te forceren. Yideo gestolen uit woning wqubruggeUit een woning aan de Veldbies in Woubrugge is gistermiddag bij een inbraak audio- en video-apparatuur gesto len. De dader kwam binnen door de voordeur te forceren. Op dezelfde manier werd 's ochtends ingebroken in een woning aan de Virulystraat. Wat de dader daar buitmaakte, is nog onbekend. Fietser gewond bij botsing zoeterwoude-runduk Bij een botsing met een 41 -jarige brom fietser uit Leiden, is gistermiddag in Zoeterwoude-Rijndijk een 66-jarige Leidse fietser gewond geraakt aan knie en elleboog. De bromfietser reed op het Blauwmutsenpad en botste in een bocht tegen de fietser aan. Die moest voor onderzoek naar het St. Eli zabeth Ziekenhuis in Leiderdorp worden gebracht. na] voorschoten alice van schuppen :der„Een storm in een glas water.' befeo noemde wethouder Van de Poel de onenigheid van gister morgen tussen gemeentewer- vanken en autobedrijf Ton de Groot Franse Automobielen. Gemeen tewerken wilde aan het J. Ver meerplantsoen, vlak deur van de showroom, de be strating aanpassen voor het te v< milieuparkje dat daar begin .eptember wordt geplaatst. Het garagebedrijf was echter niet ipenvan plan zijn auto's die op de cht aangewezen plek stonden, weg •venje halen. eina Volgens C. Sherrif van het vaiautobedrijf bederven de contai- afgeners voor het gescheiden inza- ;n drnelen van afval het zicht op de showroom. „Dat milieuparkje komt maar 3,5 meter van de showroom af', aldus Sherrif. (-V-»,Bovendien hebben wij nooit Jbericht gehad van de gemeente over de aanleg van het milieu parkje. De voim van overleg vinden wij zeer slordig. Ik heb tot twee keer toe de vrachtwa- ;en van gemeentewerken weg- ;estuurd, waarop de gemeente CHEF* HENNYVAN EGMOND,071-356414, PLV.-CHEF HANSKOENEKOOP.071-356429 Gegadigde voor binnenbad kan financiën niet rond rondkrijgen roelofarendsveen marieta kroft De vestiging van een sauna in Roelofarendsveen is onzeker ge worden. Wil van der Poel uit Oud Ade heeft van de koop van het oude binnenbad afgezien. Hij had vergevorderde plannen om het bad te verbouwen tot sauna. De voorlopige koopover eenkomst was al getekend. De gemeente Alkemade is vanaf vandaag in gesprek met twee andere belangstellenden. Ruim een jaar is Van der Poel met de gemeente Alkemade in onderhandeling geweest over de aankoop van het sinds eind 1992 leegstaande binnenbad bij het Sportcomplex De Twee sprong in Roelofarendsveen. Voor 180.000 gulden zou hij het bad van de gemeente overne men. Op het laatste moment trok hij zich terug. „Ik kon het financieel toch niet helemaal rond krijgen", legt VAn der Poel uit. Aan de gemeente heeft het niet gelegen, benadrukt hij. „Van die kant heb ik alle mede werking gekregen. Chef welzijn F. Lempers be treurt het besluit van Van der Poel. „In 23 jaar dat ik hier werk heb ik nog nooit meegemaakt dat een voorlopig koopcontract werd ontbonden." Wat er nu met het bad gaat gebeuren, hangt af van de wensen van de nieuwe kopers. „Het moet een bestemming krijgen die past bij het sportcomplex. Het mag in elk geval niet te veel publiek trekken in verband met lawaai en verkeersoverlast. Overigens is tafeltennisvere niging De Treffers niet opnieuw in .beeld voor de aankoop van het bad. „De Treffers kan het fi nancieel niet opbrengen. Daar om was het overleg al eerder beëindigd", aldus Lempers. De vereniging had van het binnen bad het nieuwe onderkomen willen maken en voorzitter Bak ker van De Treffers ziet het ou de binnenbad nog steeds als een ideale ruimte voor zijn club. „Wie weet, kunnen wij erin als de gemeente het bad helemaal niet kwijt kan. Het moet toch ooit een bestemming krijgen? Maar dan nog: voor ons is het alleen maar haalbaar als wij er een eigen kantine mogen behe- Juist dat laatste ligt moeilijk bij de gemeente omdat die geen concurrent voor de kantine van de Tweesprong wil. dreigde met politieoptreden als onze auto's niet werden wegge haald." De werkzaamheden konden later op de ochtend toch door gaan, nadat de wethouder in overleg met de eigenaar van het bedrijf tot een oplossing was ge komen. Van de Poel heeft toe gezegd dat-de omgeving van het milieuparkje goed wordt schoóngehouden. Als er deson danks problemen ontstaan, wordt de situatie opnieuw be keken. „Wij denken dat het milieuparkje op de beste plek staat", zegt Van de Poel. „Maar we kunnen het best mis heb ben, dat zal moeten blijken. We gaan natuurlijk niet na twee we ken al verplaatsen." Wethouder Van de Poel ontkent dat het be drijf niet is ingelicht. „Alle om wonenden hebben al in maart bericht gehad over de aanleg van het milieuparkje. Er kon be zwaar worden aangetekend, maar dat is niet gedaan. Wij wil- lén juist het aanzicht verbete ren. Door het aanleggen van milieuparkjes kunnen die oude roestige glasbakken in Voor schoten verdwijnen." Zoeterwoudse horeca lijdt onder autoluwheid Rijndijk De horeca aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude heeft behoorlijk te lijden van de vermindering van het verkeer over de voormalige doorgaande route. Sinds de opening van de rijksweg 11 en het begin van de werkzaamheden om de Rijndijk autoluw te maken, krijgen de restaurants en cafe's duidelijk minder klanten. Bij e'e'n etablisse ment moet al een personeelslid worden ontslagen. Restaurant Meerbourgh (links op de foto) heeft door de verkeersmaatregelen zoveel minder klandizie, dat tenminste één werknemer moet worden ontslagen. foto ben de bruyn ZOETERWOUDE-RUNDUK LIESBETH BUITINK Een jaar geleden reden dagelijks nog ruim 20.000 auto's en vrachtwagens over de weg van Leiden naar Alphen aan den Rijn. Dat aantal is inmiddels ge halveerd, meldt wethouder S. Stuijt (PZ/verkeer). „Vooral het aantal vrachtwagens is gigan tisch verminderd, ik schat dat drievijfde van het vrachtverkeer nu de rijksweg kiest. In totaal is de hoeveelheid verkeer met de helft teruggelopen en dat was ook het streven." De horeca-gelegenheden in Zoeterwoude-Rijndijk voelen die vermindering echter stevig in hun portemonnee. Restau rant Meerbourgh heeft zoveel minder klanten, dat er wellicht gedwongen ontslagen zullen vallen. „We hebben het hele jaar nog geen Duitser in het res taurant mogen begroeten. Alle leiderdorp jaap van sanduk persi iPrpriNIEUWE WETERING» beuiT tbeppnderen uit Nieuwe Wetering zijn volgende week aan de beurt om 'laatjhutter1 te bouwen. Vanaf dinsdag 29 augustus kunnen ze vier da- Iet jgen achtereen zagen en timmeren op het terrein aan de Regen- restaboogweg in Nieuwe Wetering. De volgende dag wordt de burge- aanjpeester van het dorp gekozen. Bij goede weersomstandigheden kaïpogen de kinderen van donderdag 31 augustus op vrijdag 1 sep- Jegeifember een nachtje in hun hut slapen, n vol De Leiderdorpse Ondernemers Vereniging (LOV) heeft gister avond de vloer aangeveegd met de Leiderdorpse politiek. Vice- voorzitter J. Minnee ging in de commissie beroep- en bezwaar- schirften tekeer tegen het raads besluit om twee markten in het dorp in stand te houden. „Dit is op z'n zachtst gezegd een laf en bezwaarschriften had het Minnee kreeg steun van win keliersvereniging Winkelhof. Voorzitter P. van Leeuwen: „Het Economisch Beleidsplan is heel duidelijk over de kramen op de Statendaalder. Die moeten inte greren met de nieuwe markt. Dat mag van ons desnoods de Laan van Ouderzorg zijn. Dan zijn wij ook tevreden." De commissie voor beroep- raadsbesluit. Er zijn duizenden guldens uitgegeven aan een Economisch Beleidsplan waarin één markt wordt aanbevolen. En dan komt dit slappe verhaal. Dat getuigt niet van kracht. Dit besluit moet worden herzien, er moet een nieuw besluit ko- druk tijdens de behandeling van bezwaarschriften. Niet alleen de winkeliersvereniging Winkelhof en de LOV uitten hun grieven, ook kooplieden en de Centrale Vereniging van de Ambulante Handel deden dat. Echt verwonderlijk was het veifeet niet. Toen de raad afgelo pen 3 juli het besluit nam om in Leiderdorp twee markten te houden en de zaterdagse koop lieden voorlopig op de Staten daalder te handhaven, werd meteen duidelijk dat niemand daar heil in zag. Gevolg was een lawine van bezwaarschriften. Zo vinden de kooplieden en hun belangenvereniging het prima dat er een tweede markt komt op de Laan van Ouder zorg. Ze vinden alleen dat die moet worden gehouden op een donderdag. Volgens het raads besluit wordt op die dag echter de markt in de Hoofdstraat ge handhaafd en moet de nieuwe markt worden gehouden op een andere doordeweekse dag. De kramen op het plein voor de Winkelhof mogen van de raad voorlopig blijven staan. Daartegen maken de winkeliers van het winkelcentrum weer bezwaar. De gemeente werd gister avond vertegenwoordigd door het hoofd van de afdeling be- stuursondersteuning, W. van Winterswijk. Hij noemde het raadsbesluit 'hoopvol en posi tief. Volgens hem kunnen in overleg met alle partijen de on derdelen van het plan worden ingevuld. Mr. B. Olivier, voorzit ter van de commissie beroep en bezwaar, gaf aan dat tot en met 1 september bezwaren kunnen worden ingediend. Daarna zul len de juristen hun oordeel vel len. itanl it Hans Priem nieuwe marktmeester Hazerswoudse jaarmarkt hazerswoude-dorp ruud sep )Ok an Ri lie ii is a< .UUR cel n ju Begroeting op de Dorpsstraat. Riet." „Dag, meneer 3riem. Marktmeester, hoor ik, iè?" „Ja, je moet wat...' Hans Priem heeft er nooit om Js d jevraagd om marktmeester te nogen worden van de jaar- Tiarkt in Hazerswoude-Dorp. ove Maar toen de vorige markt - se ai neester Dick Plaizier overleed, noest er nu eenmaal een op- n al volger komen. Iemand die be- aar 1 ïoorlijk de weg weet in het Dorp en de organisatorische kwaliteiten heeft om een evene ment van het formaat jaarmarkt rijf w te dragen. En natuurlijk iemand met voldoende tijd. Het werd de 62-jarige vutter Priem. Geboren t het Dorper, 28 jaar bestuurslid van dealde plaatselijke voetbalclub en er t bovendien van het begin af aan standhouder op de jaarmarkt. Beren ievo^jk heb eerst voor Hazerswoud- Boys met beren gestaan en en b later voor garage Slootweg met zeli auto's. Dat voor de Boys was al tijd heel leuk. Driehonderd be ren halen in Zevenhuizen en er een kraam mee vol zetten. En ik af( 1500 enveloppen natuurlijk. Daar zaten altijd veel minder prijzen in dan er beren stonden. rstebMaar als een bekende vijf, zes en |keer had getrokken, dan gaf je gel tem gewoon een beer. Zo ging Daarna heb ik jaren lang met auto's gestaan. Ook altijd - Marktmeester Hans Priem op de plek waar vandaag al de botsautootjes rijden: „Als v moet het toch mogelijk zijn om iets bijzonde/s te bedenken." heel leuk. Als ik geen markt meester was geworden, dan had ik dit jaar zelf weer een kraam genomen. Weer met beren, denk ik." De steeds weer terugkerende beren zijn illustratief voor de jaarmarkt die aanstaande vrij dag en zaterdag de eenentwin tigste editie beleeft. „Het is al 21 jaar hetzelfde natuurlijk", geeft de nieuwe marktmeester onom wonden toe. „De stands, de ker mis, het is altijd hetzelfde. Maar het leeft wel. Het is altijd druk, hoor. Er komen ook veel men sen van buiten af." Priem heeft voor de komende jaren overigens wel het voorne men om de jaarmarkt van het stoffige imago te ontdoen. Al weet hij nog niet precies hoe. „Maar als we er met een aantal mensen eens goed over naden- passanten zijn we kwijt als klant. Er werken hier zes full timers en nog wat parttimers, en het ziet ernaar uit dat er in ieder geval één uit moet", aldus directeur W. van der Krogt. Volgens Van der Krogt is de vermindering van het aantal klanten niet alleen te wijten aan de maatregelen om de Rijndijk autoluw te maken. „We hebben ook twee wanne zomers gehad en hoewel we airconditioning hebben, zitten de mensen toch liever op een terrasje onder een parasol. Maar de omlegging van de Rijndijk heeft er ook mee te maken." Ook bedrijfsleidster K. de Vrind van snackbar Old Inn merkt een vermindering in de klandizie. „De meeste klanten komen van het industrieterrein en die blijven wel komen. Maar toeristen komen niet meer langs. Voor ons scheelt het niet heel veel, maar we merken het verschil wel." De Vrind vreest in het komende jaar nog meer klanten te verliezen, omdat een paar parkeerplaatsen voor de snackbar verdwijnen. „Waar moeten onze klanten dan par keren?" Café Rijnegom heeft sinds kort juist meer klanten. „We hebben zoveel werk dat we niet eens meer adverteren", aldus eigenaar S. Heemskerk. Dat heeft volgens hem echter niet met het verkeer te maken. „We zijn eetcafé geworden en dat is een groot succes. Door de rijks weg missen we nu wel de toeris ten als klanten, maar we heb ben onze handen vol aan de be woners van de Rijndijk en de werknemers van het industrie gebied. We zijn op tijd omge schakeld, zij het per ongeluk." Andere bedrijven aan de Ho ge Rijndijk zijn opgelucht over de verkeersmaatregelen. „Het heerlijke is dat er geen vracht wagens meer voorbij komen", verzucht P. Tijssen van het ge lijknamige jachtbouwbedrijf. Tijssen merkt niets van vermin dering van klandizie. „Wij heb ben geen passanten nodig. Mensen zoeken ons bedrijf be wust op." Meubelplein Leiderdorp ligt pal aan de A-4 tussen Rotterdam en Amsterdam, afslag Lei derdorp. Informatie: 071-416585. MEUBELPLEIN LEIDERDORPS ken, dan moet het toch moge lijk zijn om iets bijzonders te bedenken. Op het Ambachts plein kun je van alles doen." De marktmeester wil in elk geval eens bekijken of het mogelijk is om de wielerronde die tot voor enkele jaren aan de jaarmarkt vooraf ging, weer terug te halen naar het Dorp. De jaarmarkt van komend weekeinde past voorlopig pre cies in het stramien van de vori ge twintig afleveringen. Vanaf vanmiddag kermis, morgen avond gondelvaart aan de Bur gemeester Warnaarkade, vrij dag- en zaterdagavond braderie op de Dorpsstraat met na af loop muziek op het Ambachts plein en in de Avantihal en tus sendoor op zaterdagmiddag ringrijden voor paard en rijtuig aan de Lindelaan. 'Gewoon vol' Het enige verschil met voor gaande jaren is het grote aantal standhouders dat zich heeft aangemeld. Op de Dorpsstraat en het Ambachtsplein staan vrijdag en zaterdag niet minder dan 120 kramen, ruim dertig meer dan vorig jaar. „We heb ben zelfs mensen af moeten zeggen. Meer kramen kunnen we gewoon niet kwijt, hè?" Waar het grote aantal aanmel dingen zo plotseling vandaan komt, kan Priem niet zeggen. „We zijn niet de boer op ge weest. Het zat gewoon zó vol." alphen aan den run jan winde De grootste attractie op de der de woensdag in september in Alphen aan den Rijn wordt on getwijfeld 'catapulting'. Op de éénentwintigste editie van de Alphense jaarmarkt wordt deze opvolger van 'bungy jumping' geïntroduceerd in deze regio. De nieuwste sensatie heeft veel weg van 'bungy jumpen'. Maar in plaats van een vrije val te ma ken vanaf zestig meter hoogte, worden de waaghalzen vanaf de grond de lucht in geschoten. De deelnemer wordt op de grond bevestigd aan een polsdik elastiek. Het andere einde van het elastiek wordt door een hijs kraan tot zestig meter hoogte getrokken, waardoor het elas tiek onder een enorme span ning komt te staan. Een contra gewicht van driehonderd kilo gram houdt de deelnemer aan de grond. Na de ontkoppeling schiet de waaghals als een raket door het luchtruim. Als het hoogste punt bereikt is, onge veer op vijftig meter hoogte, be gint de gewone 'bungy jump'. Wie de sprong wil wagen, moet daarvoor net als vorig jaar honderd gulden neerleggen. Maar Primeur Card biedt bezit ters tfan de betaalkaart een spaaractie aan, waarmee bij achttien winkels in Alphen pun ten gespaard kunnen worden. Elke besteding van vijfentwintig gulden levert één spaarpunt op. Elk punt geeft een korting van vier gulden op de prijs van de lancering. Wie de komende tijd voor 625 gulden boodschappen doet met zijn Primeur Card, kan dus gratis gelanceerd worden. Het spektakel heeft plaats aan de Prins Hendrikstraat ter hoog te van de Swaenswijkbrug. De organisatie is nog op zoek naar een bekende Alphenaar die als eerste de sprong wil wagen. Leiderdorper onderscheiden P.Brouwer (68) uit Leiderdorp heeft vandaag in zijn woonplaats het Draaginsigne Gewonden met bijbehorende oorkonde gekregen. Loco-burgemeester C. Huigen reikte hem de onderscheiding uit. Brouwer raakte gewond aan zijn rug tijdens zijn dienst bij de Ko ninklijke Landmacht in Nederlands-Indië. Iepziekte heeft opnieuw een aantal Wassenaarse bomen aangetast. Vanaf vandaag wor den 21 iepen gekapt, omdat de zieke bomen niet meer te red den zijn. Vandaag is de Groot Haesebroeckseweg afgesloten in verband met het kappen, morgen is tot 16.00 uur de Ja gerslaan niet bereikbaar. Be woners kunnen wel hun wo ning bereiken. De andere zieke iepen die gekapt moeten worden staan aan de Wittenburgerweg, Nas- saulaan, Wilhelminalaan, Waldeck Pyrmontlaan en Horst en Voordelaan. De ge meente gaat tussen december en april nieuwe bomen plan ten op de plaats van de gekap te bomen.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17