Feyenoord maakt er een wedstrijd van Sport Schumacher man van veertig miljoen Finland begint niets zonder Litmanen Tsjechen verstoren feest van de Noren JONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 chef willem spierdijk, 071 -356464, plv.-chef rob onderwater. 071 -356463 Strafschop vergalt plezier Feyenoorders silverstone anp Met een jaarsalaris van bijna veertig miljoen gul den is Michael Schumacher de best betaalde For mule lcoureur aller tijden.. De Braziliaan Ayrton Senna was tot zijn fataal ongeval op 1 mei verle den jaar met ruim 28 miljoen per jaar de best be taalde. Na weken van speculaties kwam gisteren de bevestiging dat Schumacher met Ferrari een con tract voor twee jaar had gesloten. De eerste Duit se wereldkampioen Formule 1 weet nog niet wie hij als collega bij de roemruchte racestal treft. Gerhard Berger is geenszins van plan een rol op het tweede plan te spelen. Dat liet hij in een eer ste reactie duidelijk blijken. „Bovendien liggen wij elkaar niet", zei de Oostenrijker. „Anderzijds kunnen wij een perfect koppel vormen, maar dan mag er geen sprake van zijn dat Schumacher wordt bevoordeeld. Jean Alesi vertrekt in elk geval. De Fransman rijdt de komende-twee seizoenen voor het Benet- ton-team, de huidige werkgever van Schumacher, waarbij de Nederlander Jos Verstappen als testrij der op de loonlijst staat. Anderhalf uur nadat Schumacher zijn nieuwe werkgever had bekendgemaakt, kwam het nieuws naar buiten dat Benetton Alesi had ge contracteerd. Bijna tegelijkertijd meldde Williams dat het Jacques Villeneuve, zoon van de in 1982 verongelukte Gilles Villeneuve, heeft ingelijfd. De leider in de Amerikaanse Indy-Car-competitie en winnaar van de 500-mijlsrace van Indianapolis verdringt David Coulthard. Voor de jonge Schot zou McLaren belangstelling hebben. „Ik beschouw Ferrari als een nieuwe uitdaging. Het team heeft een kleine achterstand op Willi ams en Benetton. Ik zie het als mijn taak daar binnen twee jaar verandering in aan te brengen", zei Schumacher in Silverstone, waar hij met Be- netton testte. „Ik besef dat ik een stapje terug doe, want de Ferrari's komen vooralsnog iets te kort voor de top. Maar ik ben er van overtuigd met Ferrari wereldkampioen te worden." Oulida toch in hoogste Spaanse divisie madrid Tarik Oulida hoeft niet op zoek naar een nieuwe club. De Spaanse bond heeft gisteren in een buitengewone algemene vergadering besloten dat de Primera Division wordt uitgebreid met twee teams. Dat betekent dat Sevilla en Celta de Vigo in de aki hoogste Spaanse divisie mogen blijven. De competitie bestaat dit seizoen uit 22 clubs. De bond zette Sevilla en Celta de Vigo eerder terugvaar de derde divisie omdat niet op tijd aan de voorwaarden van de licentiecommissie was voldaan. Ex-Ajacied Oulida, die in Spanje een vierjarig contract tekende, leek op zoek te moeten naar een nieuwe club omdat de verenigingen in der de klasse geen buitenlanders onder contract mogen hebben. Ronaldo ontbreekt tegen Fortuna findhoven Ronaldo ontbreekt morgen in het eerste competitie duel van PSV tegen Fortuna Sittard. De Braziliaan heeft nog te veel last van een blessure aan de rechterknie. Ronaldo keerde van het toernooi om de Copa America in Uruguay terug met op gerekte binnenband in zijn rechterknie. Hij heeft dinsdag een uitgebreide test ondergaan. Als reactie hierop speelde de blessu re weer op. Bouwer volgt Aalbers op als rotterdam Gerard Bouwer volgt Theo Aalbers op als penning meester van de sectie betaald voetbal van de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond (KNVB). Aalbers zit momenteel vast op ver denking van aanranding. Tegen de 57-jarige Bilthovenaar zijn twee aanklachten ingediend. Eerder had Aalbers zijn functie hangende het onderzoek neergelegd. Zijn opvolger Bouwer is al lid van het sectiebestuur van de KNVB. Seles gevorderd tot kwartfinales toronto Nauwelijks zestien uur na haar geslaagde come-back tegen Kimberley Po gaf Monica Seles een goed vervolg aan haar terugkeer op de tennisbanen. Met 6-2 6-2 versloeg ze de Fran- kaise Nathalie Tauziat. In iets minder dan een uur bereikte Seles nil met bijna foutloos tennis de kwartfinales van het met 1,3 mil- e le- joen gulden gedoteerde tennistoernooi van Toronto. nde rkoSiemerink uitgeschakeld new haven In het internationale tennistoernooi van New Haven (Connecticut) is Jan Siemerink in de tweede ronde uitgescha keld. Hij was dertiende geplaatst. De finalist van het Dutch Open jing ten onder tegen een oudgediende topspeler: Mats Wilan- der, 4-6 4-6. Wilander boekt steeds meer progressie bij zijn co meback. Paul Haarhuis, tiende geplaatst, haalde de derde ronde wel door winst in drie sets op Byron Black uit Zimbabwe: 6-4 3-6 i-3. In hetzelfde toernooi vlogen twee hoog geplaatste spelers eruit: de Amerikaan Michael Chang, geplaagd door een blaar op zijn slaghand, tegen de Deen Kenneth Carlsen (5-7 4-6) en de Duitser Michael Stich tegen de Canadees Albert Chang: 6-4 3-6. Stich gaf voor de derde set op wegenis een opspelende maag. Eendracht Aalst blijft winnen irussel Eendracht Aalst, de ploeg van Edwin van Ankeren,is Dok op de derde speeldag van de Belgische competitie zonder ervi juntverlies gebleven. In eigen huis werd gisteren Harelbeke, van in Ade Nederlandse trainer Houwaart, met 2-Q.verslagen. Het was de :erste nederlaag van de nieuweling in de Belgische eerste klasse, iet d 'an Ankeren haalde het einde niet. Vijf minuten voor tijd verliet ma lij geblesseerd het veld. kei Hockeyers beginnen met ruime zege iublin De Nederlandse hockeyploeg is het Europees kam- lioenschap in Dublin begonnen met een zege van 4-1 op Schot and. Bij de rust was de stand gisteren nog gelijk: 1-1. kwalificatie vi l|i iie Rotterdammers capituleren in verlenging Willem van Hanegem heeft woensdagavond een primeur beleefd als trainer van Feyenoord. „Eindelijk hebben we er een wedstijd van kunnen maken", oordeelde de coach na de zoveelste confrontatie met Ajax. De nederlaag kwam daardoor iets minder hard aan. Van Hanegem had meer evenwicht gezien. „Iedereen heeft gedaan wat hij moest doen. Maar het kan nog beter, georganiseerder, waardoor het minder kracht kost." Toch wa- Ajax won de Super Cup na sud den death. Na elf minuten in extra speeltijd besliste Kluivert de wedstrijd van elf meter. Daarvoor was sprake geweest van echte strijd, gelijkwaardig heid, misschien zelfs wel van een wat beter Feyenoord. Zo oordeelde althans Van Gaal. „Zij hebben ons niet in het spel laten komen." Vorig seizoen was het verschil tussen de winnaar van de Champions League en de aarts rivaal uit Rotterdam levens groot. Te groot. „Maar Feye noord is dichterbij gekomen", was de mening van Van Gaal. Hoeveel liet hij maar in het midden. Dat deed Van Hane gem ook. Het was „wel aardig", oor deelde de coach van Feyenoord. Een enkele uitzondering daar gelaten, bij voorbeeld in de kwartfinales van de strijd om de nationale beker vorig seizoen (sudden death, Obiku), was Ajax oppermachtig. „Het was altijd wachten tot het 1-0 werd en vervolgens liepen ze uit naar 4,5-0. De angst dat het daarvan zou komen heb ik vandaag geen moment gehad." Inderdaad is Feyenoord gro ter geworden. Misschien was het wel het systeem, opperde Van Hanegem. Voor het eerst in zijn loopbaan als coach is hij af gestapt van de gebruikelijke aanpak met drie spitsen. Twee man in het centrum (Blinker, Larsson, met Vidmar als toe komstig kandidaat), „hangen de" mensen op de vleugels. Rechts Maas (straks Iwan), links Van Bronckhorst (straks waar schijnlijk Taument). ren de tactische blunders van Feyenoord minimaal, vooral in vergelijking met het seizoen er voor. Koeman en Bosz hebben de organisatie aangehaald, Trustfull is medeverantwoorde lijk voor de beter verzorgde op bouw, de mandekkers zijn rusti ger geworden, spelen met meer overzicht. Voldoende voor een overwin ning tegen het evenzeer gehan dicapte Ajax (geen Blind, Mar- cio Santos of Litmanen) was het niet. Het had er zeker ingezeten. De strafschop die Van der Ende gaf na de onbesuiste actie van Bosz tegen de net ingevallen Reuser was terecht. Even eerder echter was Koeman gestruikeld over de voet van Bogarde. Van der Ende deed niets. Van Hanegem klaagde er niet al te veel over, opvallend ge noeg opende Van Gaal de fron tale aanval op de arbiter. „Ik be twijfel of deze man het spelre gelboekje kent. Het was een fantastisch duel, maar het ni veau van de scheidsrechter was veel te zwék. Ik heb ontoelaat bare overtredingen gezien, tack les van achteren. Nu leek het soms op een vrij worstelpartij. Niet normaal." Wellicht dat Van Gaal licht overdreef, wellicht ook dat hij vreest dat Ajax dit seizoen wat vrijer tegemoet zal worden ge treden. Simon Kistemaker, die de spelers van Utrecht inmid dels al weer vrolijk de mouwen laat opstropen, deed zelfs een publieke oproep de kampioe nen wat krachtdadiger aan te Patrick Kluivert mocht voorde tweede keer binnen drie maanden een cup omhoog houden, foto anp pakken. Van Gaal houdt daar niet zo van. Misschien dat Ajax wat kwets baarder is geworden, door het wegvallen van enkele gerouti neerde krachten, met name dan van de eminente Rijkaard. Toch was de prijs van woensdag na illen ,'Erbeidzjan-Slowakije 0-1 (0-0). 60. Yan- 'la 0-1. Scheidsrechter: Hamer (Lux). zellSeschouwers: 50. Rode kaart: moemechek (Slw), 89. Kadirov (Aze). Gele Alekperov, Gesman (Aze), Petskoe w). ankrijk-Polen 1-1 (0-1). 35. Juskowial 87. Djorkaeff 1-1. Scheidsrechter- Vega (Spa). Toeschouwers: 40.426. ..nenië 7 5 2 0 17 15-6 'nkrijk 7 2 5 0*11 7 3 2 2 11 13- aél 7 2 3 2 9 11-10 iwakije 7 2 2 3 8 9-15 erbeidzjan 7 0 0 7 0 2-17 jgramma: 6 september: Polen-Roeme- Slowakije-lsraël, Frankrijk-Azerbeid- 11 oktober: lsraél-Azerbeidz|an, Roe- ...ë-Frankriik, Slowakije-Polen. anWLp2 menië-Denemarken 0-2 (0-1). 33. Mi- ael Laudrup 0-1, 46. Nielsen 0-2. heidsrechter: Dardenne (Dui). Toeschou- 22.000. Gele kaart: Hovsepian m), Jensen (Den). 7 6 1 0 19 15- nemarken 7 4 2 1 14 12- 7 3 2 2 11 13- 9 7 1 3 3 6 7-12 7 1 2 4 5 4-12 7 0 2 5 2' 2-11 jgramma: 6 september: België-Dene- "rken, Macedonië-Armenië, Spanje-Cy- 7 oktober: Armenië-België, 11 oktö- Cyprus-Macedonié, Denemarken- land - Zwitserland 0-2 (0-2). 4. Adolfs- 0-1 (e.d.), 17.Turkyilmaz0-2. itserland 6 4 1 i 13 12- 7 •kije 5 3 1 1 10 12- 6 6 2 1 3 7 7-8 5 1 2 2 5 6-8 6 1 1 4 4 3-11 r,ol n"and"Litouwen (0-0). 49. Maciule- Pe iusO-1. Scheidsrechter: Nilsson (Zwe). SSeld|eschouwers: 1.500. 7 5 1 1 16 12- 2 6 4 1 1 13 11- 4 ouwen 7 4 1 2 13 7-5 7 3 1 3 10 5-8 7 2 2 3 8 9-8 8 0 0 8 0 2-19 •Jjgramma: 3 september: Kroatië-Estland, september: Litouwen-Oekraïne,- Italië- lig gl iveniè, 8 oktober: Kroatiè-ltalié, 11 ok- Litouwen-Estland, Slovenië-Oekrai- De Poolse verdediger Tomasz Lapinski ontwijkt een tackle van de Franse aanvaller David Ginola. foto ar Frankrijk komt met remise goed weg tegen Polen land-Oostenrijk 3-2 (1-0). 11. Rimkus 60. Rimkus 2-0, 69. Polster 2-1, 79. Ie te ifrnusch 2-2, 88. Zeiberlins 3-2. Scheids- htor. iznhr* rpinl tnocphnnu/orc. o i and jhter: Koho (Fin). Toeschouwers: 2.600. 7 6 0 1 1-8 24- 5 7 4 2 1 14 14- '4 COnl henrijk 7 4 0 3 12 22- 7 - n. ord-lerland 7-3 1 3 10 10-11 ia u tland 8 3 0 5 9 9-18 chtenstein 8 0 17 1 1-35 1 en) tëramma: 3 september: Portugal-Noord- land, 6 september: Letland-Liechten- in, Oostenrijk-lerland, 11 oktober: Oos- fijk-Portugal, Liechtenstein-Noord-ler- 'J lerland-Letland. II °«P8 filand-Rusland 0-6 (0-3). 32. Koelkov 0- 40 Karpin 0-2, 43. Radtsjenko 0-3, Koelkov 0-4, 67. Kolyvanov 0-5, 69. 'Aanov 0-6. Scheidsrechter: Puhl on) Toeschouwers-, 14.200. lotland-Griekenland 1-0 (0-0). 72 Mc- il sl 1-0.' Scheidsrechter: Mikkelsen in). Toeschouwers: 34.910. 7 5 2 0 17 24- 1 8 5 2 1 17 13- 3 8 5 0 3 15 17-14 7 4 0 3 12- 13- 7 7 1 0 6 3 5-24 7 0 0 7 0 1-24 Jogramma: 6 september-. Faeroër-Rus- ;er VN. Schotland-Finland, San Marino-Grie- "land, 11 oktober: San Marino-Faeroër, iland-Griekénland. binn Genland IS kli Sari no Zonder de geblesseerde Ajacied Jari Litmanen is Finland maar een modaal ploegje. Dat bewees het team, dat verrassend aan de leiding stond in de EK kwalifica- tiegroep acht, gisteren in Hel sinki. Rusland walste over de Finnen heen. Na 6-0 vonden de Oosteuropeanen, die de koppo sitie in de poule overnamen, het welletjes. In Helsinki droomden 25.000 Finnen van een plaatsje volgend jaar juni in Engeland bij de elite van het Europese voetbal. Maar de Russen zetten het kleine voetballand met beide benen op de grond. De doelpunten werden mooi over de helften verdeeld: voor de pauze scoor den Koelkov, Karpin en Radts jenko, daarna opnieuw Koelkov en Kolyvanov (2). Bij Finland speelden Antti Sumiala van NEC en oud-Ajacied Petri Tiainen de hele wedstrijd. Achter Rusland schoof Schot land door naar de tweede plaats. In Glasgow vierde de maandenlang geblesseerde spits Ally McCoist een prachtige rentree. De aanvaller van Glas gow Rangers bezorgde Schot land in de 72ste minuut de zege op directe concurrent Grieken land. Frankrijk, Europees kam pioen in 1984, kroop door het oog van de naald. Tot vier mi nuten voor tijd leidde Polen de kwalificatiewedstrijd in groep één door een doelpunt van Juskowiak, de eerste tegentref fer die Frankrijk in de EK-vóor- ronde moest incasseren. Maar invaller Djorkaeff hield de Fran se hoop op EK-deelname le vend. Voor 'de haantjes', nu ge deeld tweede in de poule achter koploper Roemenië, was een nederlaag desastreus geweest. De grote man in het Pare des Princes in Parijs was de Poolse doelman Wosniak. Hij verricht te niet alleen enkele fraaie red dingen, maar hij stopte in de 80ste minuut ook de strafschop van Lizarazu. Titelhouder Denemarken be gon de kwalificatiereeks slecht, maar is bezig met een inhaal race die alsnog moet leiden naar een plaats op het EK. Na de 2-0 overwinning op Armenië heeft de ploeg van bondscoach Möller-Nielsen, die onder zware druk staat, de tweede plaats in groep twee achter Spanje ver stevigd. Michael Laudrup, met het hoofd, en debutant Allan Nielsen van Bröndby zorgden voor de treffers. Een opvallende rol' was verder weggelegd voor de tweede debutant, Mickel Beek. Voor een verrassing zorgde Letland, dat in Riga Oostenrijk met 3-2 versloeg. Pas na een uur, toen Rimkus met twee tref fers de thuisploeg al op 2-0 had gezet, ontwaakte Oostenrijk. Aanvaller Polster maakte 2-1, waarna Ramusch in de 79ste minuut de gelijkmaker produ ceerde. Tegen de verhouding in sleepte Letland twee minuten voor tijd de winst binnen. Zei berlins maakte 3-2. Voor Oos tenrijk zijn de kansen op plaat sing voor het EK daardoor flink geslonken. Koploper in groep zes is Portugal, dat dinsdag al met 6-0 won van Liechtenstein. Ierland is tweede met twee pun ten voorsprong op Oostenrijk. In groep vier achterhaalde Li touwen nummer twee Italië. In de 'derby" tegen Estland toon den de Litouwers zich de sterk ste. Maciulgvicius maakte in de 48ste minuut het enige doel punt. De Esten hebben na ze ven wedstrijden nog steeds geen punten gehaald. Het doel saldo is ook al bedroevend: 2- 19. Ook triest was het aantal toe schouwers dat in Trabzon in Turkije op de interland Azer beidzjan - Slowakije afkwam: 50. Die zagen behalve het doel punt van Yancula van Slowakije in de 60ste minuut ook twee ro de en drie gele kaarten. Scheidsrechter Hamer uit Luxemburg stuurde Tomechek van Slowakije in de 82ste mi nuut, na de tweede gele kaart, uit het veld. Zeven minuten la ter volgde Kadirov uit Azerbeid zjan. een boeiend gevecht gewoon weer voor de Amsterdammers. Zoals ze dat vorig seizoen ook bijna allemaal waren. Ajax - Feyenoord 2-1 na sudden death (1-1, 0-0) 70. Ronald de Boer 1- 0, 73. Larsson 1-1, 101. Kluivert 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 25.000. Gele kaart: Ronald de Boer, Scholten, Reizi ger (Ajax), Witschge, Heus, Bosz (Feye noord) Ajax: Van der Sar; Reiziger, Scholten (91. Reuser), Frank de Boer. Bogarde; Ronald de Boer, Kluivert, Davids; Fini- di, Kanu (91. Wooter), Overmars Feyenoord: De Goey, Zvvijnenberg, Van Gobbel, Koeman, Witschge; Maas, Bosz, Trustfull, Van Bronckhorst (88. Vidmar); Larsson, Blinker (91Heus) Gelijk spel guntig voor Oranje De teleurstelling duurde maar even. Vlak nadat Noorwegen de kans op rechtstreekse plaatsing voor het Europees kampioen schap aan zich voorbij had zien gaan, toonde bondscoach Olsen weer zelfvertrouwen. De 1-1 tegen Tsjechië was jammer, maar hij keek vooruit. „We hebben aan één punt ge noeg om ons te kwalificeren", rekende 'Drillo' snel uit. Op 6 september staat Tsjechië - Noorwegen op het programma, 15 november ontmoeten de Scandinaviërs in Rotterdam het Nederlands team. „Ik ben ervan overtuigd dat we Engeland ha len." Oranje kon zich geen beter resultaat wensen dan 1-1. Hoe wel Nederland is gezakt naar de derde plaats in groep vijf, houdt het zijn kansen in eigen hand. De wedstrijden tegen Wit-Rus- land, Malta en Noorwegen moeten dan wel winnend wor den afgesloten. De verwachtingen bij het Noorse publiek waren hoogge spannen. Op het duel in het Ul- levaalstadion waren 22.000 toe schouwers afgekomen. Noorwe gen kon zich immers voor het eerst in de geschiedenis plaat sen voor het EK voetbal. De dravers van Olsen begon nen furieus. In de 26ste minuut opende Berg de score. Na een verre inworp van Flo schoot Berg de bai achter doelman Kouba. De Tsjechen, zonder de geblesseerde vedette Skhuravy, gingen niet, zoals Olsen had verwacht, in de verdediging, maar trokken veelvuldig ten aanval. De Noren profiteerden echter niet van de gaten die de bezoe kers in verdedigend opzicht lie ten vallen. „We hadden de kan sen beter moeten benutten", zei Olsen. Naarmate het einde na derde vloeiden de krachten weg bij zijn manschappen. In de 84ste minuut leidde een misver stand tussen invaller Bren- desaether en Haaland tot een doelpunt van de Tsjechische verdediger Suchoparek. „Natuurlijk ben ik teleurge steld", zei Olsen, die naar alle verwachting zijn contract met twee jaar verlengt. „Maar Tsje chië heeft zich uitstekend ge weerd. Een gelijkspel was het minste dat ik verwachtte." Stand groep 5 Noorwegen - Tsjechië 1-1 (1-0). 26. Berg 1-0, 84. Suchoparec 1-1. Scheids rechter: Koesianov (Rus). Toeschou wers: 22.000. Noorwegen Tsjechië Nederland Wit-Rusland Luxemburg Malta Honderd minuten bleef Feyenoord overeind tegen de kampioen van de Cham pions League. Weinig ploe gen, zelfs uit de Europese top, konden het de Rotter dammers het afgelopen jaar nazeggen. Maar dat het gat met Ajax daardoor groten deels is gedicht, ging Feye- noorder Peter Bosz te ver. „Dat moeten we over een half jaar nog maar eens be kijken. Dat valt of staat niet met één wedstrijd." Dat de gerestaureerde be kerhouder uiteindelijk met lege handen achterbleef, kwam door een actie van diezelfde Bosz. Scheidsrech ter Mario van der Ende zag in diens sliding op invaller Martijn Reuser een straf schop. De woede over die beslissing was een uur later nog niet weggespoeld. „De bal ging via mij over de ach terlijn", zei Bosz achteraf. „Dat ik daarbij een speler raak, is logisch. Het is een contactsport. Het was abso luut geen strafschop. Dan had hij ook kunnen fluiten toen Ronald Koeman een paar minuten daarvoor neer ging in het strafschopgebied van Ajax." „Waarom twijfelde Van der Ende dan zo lang?", vroeg Koeman zich af. „Hij maakte eerst een wegwuifgebaar en pas seconden daarna wees hij naar de stip. Hij was blijk baar ook niet zeker van zich zelf." Maar Van der Ende ontkende dat ten stelligste. „Ik getwijfeld? Geen seconde. Bosz maaide Reuser onderuit in plaats van de bal te spe len." De Feyenoorders voelden het als een onverteerbare fi nale van een boeiend schouwspel. Eindelijk wer den ze in eigen Kuip niet dol gedraaid door Ajax. „Daarom is dit zo'n teleurstelling", al dus Bosz. „We hadden de kansen om Ajax te kloppen. Dat dat niet is gebeurd, ver pest heel de avond. Ondanks dat we zo sterk hebben ge speeld." De toegenomen tegen stand van Feyenoord verras te ook de Ajacieden. Patrick Kluivert: „Ik stond verbaasd over Feyenoord. Zó heb ik ze vorig seizoen niet meege maakt. Ze waren fel en sterk", aldus de 'matchwin ner', die in verdedigend op zicht voortdurend in de buurt van Koeman was te vinden. Koeman had de laatste da gen gemerkt dat het verleden Feyenoords zeperds tegen de aartsrivaal als een last werd meegetorst. „Ik zelf heb dat de laatste jaren niet mee gemaakt, maar de jongens hadden het er wel over. Het was geen angst, maar het be sef dat het niet zo mocht gaan als de laatste seizoenen. Dat dat niet is gebeurd, is het grootste winstpunt. Dat geeft vertrouwen. We hebben kort gedekt, soms hard gespeeld. Je moet deze Ajacieden niet de tijd geven voor een actie. Dat heeft Van Gobbel goed gedaan tegen Kanu. Uli heeft zich goed in hem vastgebe ten. Daarnaast hebben we best open gespeeld. Eén-op- één. Helaas is dat door die strafschop niet beloond." '„Het liep goed, we spelen nu tactisch sterker", zei Bosz, die Regi Blinker de 'beste man van het veld' noemde. „In het 4-4-2 systeem zijn de verhoudingen beter. De loopafstanden zijn korter, het spel is compacter. Maar laten we het rustig afwach ten. Als Louis van Gaal zegt dat hei gat tussen de clubs nu voor een groot deel is ge dicht, dan is hij slim. Hij is bezig de euforie wat te tem peren. Zo'n seizoen als vorig jaar, met zo veel prijzen, maakt Ajax nooit meer mee. Door te zeggen dat de con currentie een stuk sterker is geworden, zet hij zijn spelers weer op scherp."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19