'Die met die hoofdband, dat is een goeie' Keukens 'Ook tennisclub Zuid-West hoort bij de grote jongens' Sport KLASSCWERK Langere peddel brengt Sits verder IOC wijst Utrechts dopinglab af DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-3; Coaches en spelers genieten van jaarlijks dagje g-voetbal Nummer 3 van RBC stak nog maar eens een sigaretje op. „Maar zo kun je echt de finale niet spelen, hoor", waar schuwde coach Wim Koevermans. Met een peukje in het hoofd? Nee, nummer 3 had het shirt uit zijn broek en dat geeft geen pas in een finale. Zeker tegen Europa Cup winnaar Ajax niet! barendrecht henri van der steen cpd verslaggever Het shirtje ging dus de broek in, de sigaret werd gedoofd en daar ging RBC, in de finale tegen het grote Ajax. met Jari Litmanen, Frank de Boer en Mare Over- mars. Zo heetten ze immers gis teren, de verzameling Amster damse geestelijk gehandicapte voetballers die in Ajax-tenue en onder de coaching van Louis van Gaal, Co Adriaanse en Frans Hoek het jaarlijke G-voet bal toernooi in Barendrecht speelden. Adriaanse, ontspan nen op het gras voor de finale: ,,Ja, ik heb ze allemaal de naam van een Ajacied gegeven. Trou wens, kijk mijn jongens daar nu even liggen, heel professioneel in de schaduw. En denk eraan: we spelen 3-3-1 met het Ajax- systeem." Het bekijken van de komende tegenstander ging overigens ge woon door natuurlijk. Co Adri aanse tegen Frans Hoek: „Die zes met die hoofdband, dat is een goeie. Die ken ik nog van het toernooi van vorig jaar." Want zo gaat het de laatste ja ren: voorafgaand aan de com petitie der grote jongens spelen de G-voetballers van Nederland een toernooi, met de trainers in het betaalde voetbal als coach. Liefst 28 hoofdtrainers waren er gisteren in Barendrecht. Vijf wa ren verhinderd, eentje was niet uitgenodigd. Want Willem van Hanegem is geen lid van de be langenvereniging voor coaches betaald voetbal en derhalve geen invité voor het jaarlijks dagje. In de bloedhitte werd het op nieuw een dag om nooit te ver geten. Weinig mensen lijken zo veel plezier in het leven te heb ben als geestelijk gehandicap ten. De coaches genoten ook volop. Wim Rijsbergen, coach van de in NAC-tenue spelende Lei- denaren. complimenteerde zijn mannen na afloop volop, alvo rens zelf sokken, shirts en broe Ischap met Wim Rijsbergen ken te verzamelen. Rinus Israel Cor Pot en Leo - 'Ik heb niks was er ook. Gaat het zo slecht met RKC, helemaal niks' - van met het Nederlandse voetbal Veen. dat Israel hier al kwam scouten? Ook Hans van Breukelen was Een brede grijns. „Je weet er, lol trappend en strafschop- nooit." En Ronald Spelbos was pen stoppend op een wijze die er, Han Berger, Jan Versleijen, verried dat hij stiekem af en toe Sandtlaan 56 Katwijk aan de Rijn Eigen service en montage dienst Openingstijden: Ma. gesloten. Di. t/mVr. 09.00-17.30 uur. Do. koopavond 19.00-21.00 uur. Za. 09.30-16.00 uur. Tel. 01718-77244 O Halogeen vloerlamp met onderlicht, inklusief dimmer. In zwart. O Wandlamp. Ajax, PSV en Feyenoord. O Halogeen vloerleeslamp met 2 lichtstanden. In zwart. O Bureaulamp met pennenbak. In wit en zwart. O Serie spots inklusief reflektorlampen. In zwart. Wandspot van 22.50 voor 15.- Duospot van 39.50 voor 25.- Triospot van 65.- voor 45.- Plafondboog van 125.- voor 75.- TIEN DAGEN OP PROEF Elke lamp die u bij ons koopt, kunt u tien dagen thuis uitproberen. Bent u niet tevreden, don krijgt u uw geld terug. Kom ook langs voor voordelige gloei-, spaar- en halogeenlampen. Leiden Haarlemmerstraat 188. Katwijk Princestraat 15 a. nog eens op goal moét staan. Zelfs de bondscoach liet zich zien; Guus Hiddink reikte na af loop van een prachtige dag de prijzen uit. Eerste prijs: RBC! Want de mannen van Koever mans, allen overigens afkomstig uit Drente maar vanwege Koe vermans geheel in het oranje van RBC getooid, wonnen de fi nale. Na strafschoppen op een hockeydoeltje. Ajax verloor. Een unieke dag was het dus zeker. Baljakin ook naar WK-damfinale Leeuwarden De Witrussische kampioen Alexander Baljaldn heeft zich geplaatst voor de finale van de Grandmasters WK- dammatches. De elfde partij van de tweekamp met de Senega- lees Bassirou Ba eindigde gisteren in remise, waardoor Baljakii op een niet meer in te halen 13-9 voorsprong kwam. De 33-jai ge grootmeester uit Minsk moet het in de finale opnemen teg de 27-jarige Alexander Schwarzman uit Moskou. Telefoneren verboden na doelpunt rio de janeiro» Dansen na een doelpunt mag; achter het doel, de dug-out, de Braziliaanse voetbalbond (CBF) staat dat feest- vertoon toe. Maar het klimmen in de hekken en het „telefone ren" na een treffer is dit seizoen verboden op straffe van gele kaarten.Braziliaanse voetballers hebben de gewoonte om na i doelpunt de telefoons achter de doelen op te nemen en te doe alsof ze met familie, vrienden of kennissen telefoneren. De CB tolereert die ludieke actie in het nieuwe seizoen niet langer. Finse zwemmer mag toch starten wenen De Finse zwemmer Petteri Lehtinen mag deelnemen aan de Europese kampioenschappen, die donderdag in Wene beginnen. Lehtinen was geschorst omdat hij in maart op het g bruik van dope was betrapt. Woensdag verklaarde zwemoffici Harm Beyer dat de internationale arbitragecommissie voor de sport in Lausanne de straf voorlopig heeft opgeschort en zich pas na de EK weer over de zaak buigt. Een maand geleden ver wierp de internationale zwembond FINA in hoger beroep het verzoek van de Finse bond de straf terug te draaien, omdat pr cedurefouten waren gemaakt. In Wenen neemt Lehtinen deel 200 en 400 meter vlinder. Sporters beroofd en op dievenpad atlanta Tijdens de pré-olympische Spelen in Atlanta is een groep Mongoolse worstelaars in het hotel beroofd van bijna tienduizend gulden. Geheel berooid zijn de tien Mongolen ni< Een pretpark organiseerde spontaan een inzameling en die le verde de helft op van het gestolen bedrag. Er zaten ook minde prettige atleten tussen de grote groep sportlui. Twee worstela werden op heterdaad betrapt toen ze kostuums uit een winkt stalen, een derde sporter werd aangehouden voor een andere winkeldiefstal. tegc <eiSll EEN WINKEL VOL HELDERE IDEEEN. leiden rob van der zanden Het Leidse tennis telt zo langza merhand meer topevenemen- ten dan topspelers. Zelfs een van origine recreatieve club als Zuid-West waagt zich nu al aan een A-toernooi. Volgende week wordt voor het eerst behalve het gebruikelijke B-, C- en D-toer- nooi ook een veld van A-spelers verwacht aan de Schubertlaan. Het is deze zomer al het vier de A-toernooi in de Leidse re gio. Na Unicum (twee sterren), Roomburg (vier) en Forescate (drie) debuteert Zuid-West voorzichtig met twee sterren, dat wil zeggen de laagste cate gorie met een prijzengeld van 12.500 gulden. Als volgend jaar naar verwachting ook nog eens het A-toernooi van TEAN erbij komt dan heeft Leiden een heel groot aantal toernooien van de bovenste plank. Zeker gezien het feit dat het district een van de kleinste van Nederland is. Een Leidse tennisser met meer dan gemiddeld talent zoekt zijn of haar heil voor competitie en trainingen vaak elders, in Den Haag of Amster dam. Om ze toch nog eens dicht bij huis aan het werk te zien, zijn de A-toernooien een prima middel. Voor Zuid-West is het eerste A-toernooi bedoeld als een soort experiment. Volgens Jas per van Marwijk, lid van de technische commissie van Zuid-West en volgende week wedstrijdleider, is het de bedoe ling dat het evenement uitgroeit naar iets groters. „De club be staat in 1996 tien jaar en we wil len dan iets hebben staan. Het leek ons verstandig om eerst een keer proef te draaien." Met twee sterren maakt Van Marwijk zich niet al te veel illu sies over de komst van topspe lers. Enkele spelers uit de top 30 van de mannen en vrouwen hoopt hij niettemin te verwel komen. Aangevuld met regiona le namen als Marco Vissèr, Mare Brand en Gertjan Egbe- rink. Van Marwijk: „We willen als vereniging een beetje aan de weg timmeren. Een A-toernooi past prima in onze cultuur, ook al zijn we een kleine club met vooral recreatiespelers. Onze mensen zien het niet als een hinderlijke onderbreking van hun uurtje tennis. Ze zijn mee levend en enthousiast over het feit dat er een keer topspelers op het park staan." Dok ll LI. ,S Ll* Van Marwijk heeft ervjpur met B-toernooien, niet in Me I weet dat er iets meer wordt langd. want je hebt met c 'ar gewinterde spelers te m< lij die soms allerlei foefjes kei om regels te omzeilen. Geh heb ik Annelies Koole naas als bondsgedelegeerde. Zij 1lub een dijk aan ervaring, omd jarenlang Roomburg leidd heeft me al een hoop geleei Financieel kan Zuid- zich geen buil vallen. „He stuur wilde geen verlies. om is de begroting van 2ü|K gulden volledig gedekt twee sponsors. We willenjoe toernooi in de komende j tot drie of misschien zelfs sterren maken. Dan moe meergeld komen." duisburg anp DUISBURG (ANP) - Misschien is het zijn langere peddel. Het verschil met vroeger is niet meer dan anderhalve centime ter. Maar Jean Paul Sits sloeg zich woensdag vorstelijk naar de halve finales van de wereldti telstrijd kanovaren in Duisburg. „Dat is wel het minste wat kon worden verwacht", zei 's lands beste kanovaarder op vlak water na zijn zege in de herkansing. Bij een lange peddel hoort een lange rustig slag. Sits zegt dat grote „verzet" aan te kun nen. Het lukt nog beter als de wind in de rug blaast. „Want te gen de wind in varen kan ieder een." Sits gokt op rugwind, maar als de wind tegen is acht hij zich een van de twintig kan didaten voor een finaleplaats. In de series had Sits de twin tigste tijd verwezenlijkt. Halver wege had de vaarder uit De Rijp al gezien dat hij kansloos was voor rechtstreekse plaatsing. De vierde plaats verschafte hem een gunstige indeling voor de herkansing, waarin hij opnieuw niet voluit voer. De goede jaren van Sits moe ten nu komen. Hij is 26 en be schouwt zich als professioneel kanovaarder. Met wisselende woon- en verblijfplaatsen. Te genwoordig brengt de Noord hollander veel tijd door bij de club Grünau in Berlijn, waar hij stevig onder handen wordt ge nomen door Achim Wenske, een trainer uit de DDR-school. „Ik kwam binnen als vierde, nu ben ik nummer twee." Als lid. mag hij gebruik maken van alle faciliteiten, inclusief de medi sche. Via de Argonauten, zijn club in de Zaanstreek, bestaan al jaren contacten met de Ber- lijnse vereniging. De Nederlander is vertrouwd met Duitse trainers. Een jaar ge leden, toen hij zonder succes een koppel vormde met Mare Weijzen, zwoer hij bij Robert Berger. Als hij zich niet in Essen meldde, ontving hij zijn advie zen wel per fax. Berger kan zich de lange kanovaarder herinne ren. „Die was niet goed genoeg voor het clubteam." Sits zegt echter de voorkeur te geven aan de hardere aanpak in het oosten van Duitsland. Tussen stages in Berlijn en het internationale wedstrijdcir cuit door steekt Sits wel wat op van bondscoach Irene Peping- hege. Bij voorbeeld tijdens het trainingskamp in Mechelen, dat aan het WK-toernooi vooraf ging. Pepinghege constateerde dat de kanovaarder nu rustiger in de boot zit. Wilde bewegin gen veroorzaken maar deining en verlies aan snelheid. Daar heeft alleen Sits zelf last van. Na de scheiding van Mare Weijz,en, met wie hij een weinig succesvol koppel vormde, heeft Sits geen partner voor een twee persoonsboot. Gezien zijn leng te en het geringe aantal Neder landse wedstrijdvaarders is een nieuwe combinatie niet makke lijk te vormen. Omdat de Nederlandse kano vijver zo dun bevolkt is, moet een geslaagde combinatie wor den gekoesterd. Daarom kan Pepinghege er nog steeds niet over uit waarom de K4 moest thuisblijven. Het bestuur van de Nederlandse Kanobond achtte de prestaties van een jong kwar tet niet goed genoeg voor het WK. „Iedereen vraagt waar ze zijn", zegt ploegleider Bram Mussse. „Elk land komt een jaar voor de Olympische Spelen met een K4. Kwalificeert die zich, dan heb je ook een een- en een tweepersoonscombinatie in At lanta. Sits is en blijft toch maar een man alleen." utrecht. anp Het Internationaal Olympisch Comité heeft besloten het do- pinglaboratorium in Utrecht olympische erkenning te ont houden. De beslissing is geno men door prins Alexander de Merode, voorzitter van de me dische commissie van het IOC, op grond van in juni uitgevoer de testresultaten. Voor drs. Douwe de Boer, het hoofd van het laboratorium, is de beslissing een zware teleur stelling. „Ik ben er sinds 1 maart '91 mee bezig geweest." „Utrecht" had tot '89 de olympische accreditatie. Toen professor Van Rossum als hoofd vertrok, nam het IOC het predi kaat in. De kansen van Utrecht waren de laatste tijd sterk geste gen door bemoeienissen van staatssecretaris Erica Terpstra. Zij gaf een kwart miljoen finan ciële steun. Tijdens een bezoek aan IOC-voorzitter Samaranch kreeg zij bovendien een versnel de procedure voor elkaar. Utrecht zou de olympische er kenning kunnen terugkrijgen bij gunstig resultaat van een spe ciaal onderzoek. Dat examen heeft in juni plaats gehad onder supervisie van de Spaanse onderzoeker Jordi Segura. In Utrecht werden 13 van de 15 stoffen terugge vonden, te weinig volgens IOC- norm. De Boer: „Het IOC wil dat we perfect zijn." De Boer vernam het nieuws van de beslissing per fax uit Lausanne. Hij krijgt nog uitge breide uitleg van de medische commissie.. „Pas na binnen komst van het rapport kunnen we zien of het zin heeft een her kansing aan te vragen." Staatssecretaris Terpstra van VWS betreurt het dat De Boer en zijn staf de kans niet hebben gegrepen. Zij gelastte onmid dellijk een rondetafel-bijeen komst van alle betrokken partij en: De Boer, NOCNSF, Neder lands Centrum voor Doping- vraagstukken (NeCeDo), IOC- lid Anton Geesink en zijzelf. Dit gesprek heeft waarschijnlijk vol gende week al plaats. De Mos waclf! krachtproef bremen dpa Trainer Aad de Mos van der Breinen staat vrijmen voor zijn eerste grote klu Duitse dienst, als hij met formatie aantreedt in de wogen derby tegen HSV. In enkele weken tijd is jg oud-oefenmeester van on iced andere Ajax en PSV in elk P' val bij het publiek enigszins omstreden, wordt hem niet in dank a nomen dat hij de veroude 'n| ploeg vrij rigoreus aan verjongen is. Rehhagel, de veertien voorgaande ja [annt in het Weserstadion de ding had, had een ste voorkeur voor spelers bo ede de dertig. De Mos debuteerde het[" gelopen weekeinde met i teleurstellend gelijkspel (1 ,ua5ni tegen Fortuna Düsseld act Het publiek riep massaal eti Borowka en Votava, ro n'®u niers die niet in de stonden. In de voorbereidden al was duidelijk gewor("ar dat ook voor Schultz, Beil !fera dorfer en Bestsjastnig gif/en plaats meer was. Verwacht wordt dat d spelers zich binnenkort het management zullen n 6 den, met het verzoek te t gen uitzien naar een andrlug club. Borowka deed dat la Bestsjastnig heeft al corn gehad met Borussia D( mund. icht Daarnaast hebben enl «ra bekende spelers al slechte lanc varing met de vermeende rijk daverdiscipline van de t O ner. „Super Mario" Baslei *p Borowka liet hij al een an ochtends om zeven uur v een straftrainingopdravei '^a Harde uitspraken in richting van De Mos, eer ist vroegtijdig opgestapt Ajax, Anderlecht en I heeft nog niemand geda iian „Ik weet zeker dat ik binn ^ke kort nog wel een kans kri nrjjj zei Votava, vorig jaar igra aanvoerder. Manager 1

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18