Ét LEZERS Vijf dagen New York voor slechts 750,- ^erV/ce Fall in love with New York cimn Het einde vaildéHrachts De Nissan Micra L nu standaard met stuurbekrachtiging. Dit is het bewijs dat een gro advertent meer opv; Interesse Bel: 071-1435 De cultuui Baseball in the Big Apple DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1995 902 TH Nissan Micra limousine in meeneem-formaat. Riante binnenruimte en een uiterst complete outfit, 2 katalysatoren en veiligheidsbalken in de portieren. Puur rijgenot met pittige 16V injectie motoren. Pure economie met lage onderhoudskosten. Pure zekerheid met 3 jaar of100.000 km algemene garantie, 6 jaar carrosseriegarantie en 3 jaar lakgarantie. Plus een zonnig kleurenprogramma met de meest modieuze trekjes. Je moet 't gedaan hebben: de Nissan Micra proefrit. Dus ga voor echte fitness snel naar de dichtstbijzijnde Nissan dealer. Bij sommige auto's krijg je pijn in je armen in korte bochten en vooral bij inparkeren. Alsof je een handkar moet verplaatsen. Als je dit herkent, hebben wij goed nieuws: de verfraaide Nissan Micra L heeft nu, naast bumpers in carrosseriekleur, stuurbekrachtiging standaard**. Dus train je verstand en niet je spierballen. De Micra is je razendslimme Nissan. Je blijft erin rijden. New York de skyline van Manhattan, het uitzicht vanaf het dak van het Empire State Building, het Vrijheidsbeeld dat opdoemt uit de ochtendmist, de pont naar Staten Island, Brooklyn Bridge, Cen tral Park zondagochtend, het ijsbaantje in Roc kefeller Center, het Museum of Modern Art ('Mo- ma' zegt de New Yorker), een musical op Broad way of de 42nd Street, de winkels op Fifth Aven ue, het compleet gerenoveerde Grand Central Sta tion en het duizelende Times Square natuurlijk, door de Amerikanen met de hun kenmerkende be scheidenheid omgedoopt tot 'Crossroads of the World', kruispunt van de wereld. Het zijn maar een paar hoogtepunten in een stad die op zichzelf al een hoogtepunt is. Manhattan, het belangrijkste eiland van de op vijf eilanden ge bouwde metropool, is één groot filmdecor, dat zich zonder enige twijfel het beste laat zien vanaf een boot van de Circle Line. Al sinds 1945 Ameri- ka's populairste rondvaart met één miljoen passa giers per jaar. Drie uur op het water en een gids die alles, maar dan ook alles vertelt. Prietpraat soms. Hoe lang de haaien zijn, die voor de kust van Long Island worden gevangen, de prijs van een tweekamerflatje op Zuid-Manhattan (elk jaar zo ongeveer verspringt de komma een cijfer naar achteren), waar Marilyn Monroe woonde en de plek waar Frank Sinatra werd geboren (Hoboken). Het gaat maar door. Misschien is het daarom wel veel beter een plaats je te zoeken aan dek en je mee laten zuigen in de droomwereld die links en rechts naast de boot op rijst. De twee reusachtige wolkenkrabbers van het World Trade Center, Battery Park waar vandaan de pont naar Staten Island vertrekt (aanrader), het zojuist gerenoveerde Ellis Island waar 12 miljoen emigranten het land binnenkwamen (een must), het bijna 50 meter hoge Vrijheidsbeeld, de vier gebouwen van de Verenigde Naties, het blinkend- witte, reusachtige Cornell University Medical Cen ter (het grootste ziekenhuis van de stad), het Yan kee Stadium (in rouw omdat Mickey Mantle zo pas overleed), het groene, gemillimeterde gazon van het schattige Gracie Mansion en (niet ver van de George Washington Bridge) the Little Red Lighthouse, het kleine rode vuurtorentje. En na de rondvaart? New York in! Naar Chinatown bijvoorbeeld. Hapjeeten op Washington Square en dan naar Litte Italy. Of naar Fifth Avenue mis schien, waar alle grote modehuizen en juweliers een eigen, poepsjieke winkeltje hebben en waar in de etalage van Tiffany wellicht nog dat afgeprijsde colliertje ligt van 500.000 dollar. Of naar Times Square om bij de kiosk van Last-Mmute-Ticket goedkope, want teruggebrachte kaartjes voor de meest bezochte musical Miss Saigon te kopen. Of naar Central Park de Groene Long van de stad en een bron van vermaak voor toeristen die nog nooit een Amerikaan hebben zien vliegeren, fietsen, joggen of skeeleren. Niet dat ze anders vliegeren, fietsen, joggen of skeeleren dan elders op de we reld, maar ze trekken er bijna altijd van die pot sierlijke kostuumpjes bij aan. Een 'helluva town', inderdaad. Maar ook een stad die je binnen de kortste keren pardoes in je armen te sluit. 'Een opwindende, verlammende, angst aanjagende, schitterende buitensporigheid', schreef iemand eens. 'Majestueus, heet, gepe perd, vilgair, statig, verfijnd en overdonderdend' bedacht een ander. Kan het treffender?. Fall in lo ve with New York. IN DALURE PIEKE VERDIENE Wijzoe SCHOON/WAKERS U voor diverse objecten in la Werktijden 8.00 uur tot 1030 of van 10.00 uur tot 15.00 Voor nadere informatie e sollicitatie kunt u telefor contact opnemen met de Personeels# tel.nr.: 070-.: LAVOLD - SCHOONMAAK Lavold Schoonmaak Prins Hendrikplein 17 2518 JC Den Haag Tel: (070) 3469545 Arrangement New York Kosten: 750,- p.p. op basis 2-persoonskamer Toeslag 1-persoonskamer 235,- Datum 5-daags arrangement: 29-8 t/m 2 september Datum 8-daags arrangement: 29-8 t/m 5 september Kosten 8-daags arrangement: 950,- (op basis 2-per soonskamer) Toeslag 1-persoonskamer 410,- NISSAN Vraag bij de Nissan dealer naar de unieke betalingsmogelijkheden. Via de on-line verbinding met Nissan Finance maakt hij T nance la minute een offerte op maat. Ook voor fleetsales en leasing. Consumentenadviesprijs incl. BTW en BPM, excl. kosten rijklaar maken en venvijderingsbijdragc Wijzigingen voorbehouden Afgebeeld de Nissan Micra L (wieldoppen niet standaard) De Nissan Micra L is er al vanaf 23.395. 'Stuurbekrachtiging en bumpers in carrosseriekleur t. w v. f1500,- zijn ook standaard op de LX, SIX. S en Super S Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Leijden B.V., Koperweg 1, tel. 01720-40366. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Lammenschansweg 128, tel.'071-310811 Noordwijk, Abswoude B.V., Nieuwe Offemweg 2, tel. 01 719-19246. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1tel. 01 713-12866. Speciale aanbieding voor lezers Martinair.Holland organiseert speciaal voor lezers van het Leidsch Dagblad een supervoordelige 5-daagse reis naar New York. De prijs van dit unieke arrangement bedraagt slechts 750,-. Dat is inclusief vlucht, hotel en een excur sie per boot langs het wereldberoemde Vrijheidsbeeld. De trip vindt plaats van 29 augustus tot en met 2 september. De arrangementsprijs is op basis van een 2-persoonska- mer. Het aantal plaatsen Is beperkt, dus adviseren wij belang- stellenden om zo spoedig mogelijk te reageren. U logeert in het Best Western Hotel Milford Plaza, middenin de wijk Manhattan. Er bestaat een mogelijkheid uw verblijf in New York met drie nachten te verlengen. Zie voor de meerkos ten en voor het boekingsnummer onderstaand arrange ment. De vijfdaagse vliegreis naar New Vork is inclusief een boottocht langs het Vrijheidsbeeld en Manhattan. Voor de honkballiefhebber biedt deze vijfdaagse trip een unieke mo gelijkheid om de New York Yankees aan het werk te zien. De be roemdste club uit de geschiedenis van het Amerikaanse baseball speelt namelijk gedurende het verblijf in The Big Apple vier keer thuis. Op 30 en 31 augustus zijn de California Angels te gast en op de eerste twee dagen van september staan de Oakland A's op het heilige gras, waar ooit grootheden als Babe Ruth, Jo DiMaggio, Yogi Berra en de begin augustus overleden Mickey Mantle speelden. Een mooie kans dus om Amerika's favoriete tijdverdrijf van dichtbij te bewonderen. Een redelijke plaats kost rond de 15 dollar en kaar ten zijn veelal te bestellen via de receptie van de hotels. Voor één dollar zet de 'subway' u af voor de poorten van het stadion. Datum: 29 augustus t/m 2 september Vertrek- en aankomsttijden: 29-8; vertrek Amsterdam per MP 601 om 15.50 uur aankomst luchthaven Newark om 18 uur (LT) 02-9; vertrek Newark per MP 602, 17.40 uur (LT) aankomst Amsterdam op 3-9 om 6.45 uur Vertrek Newark bij 8-daags arrangement 05-9; per MP 602 om 20 uur (LT) aankomst Amsterdam op 6-9 om 9.05 uur Inbegrepen bij arrangement retourvlucht met Martinair naar Newark (Economy Class) 4 nachten hotel Milford Plaza in Manhattan (excl. ontbijt) transfer luchthaven/hotel v.v. 1 excursie; boottocht met Circle Line langs het Vrijheidsbeeld Boekingen Voor boekingen en informatie kunnen lezers van de krant vanaf morgenochtend (vrijdag 18 augustus) 8.30 uur het volgende nummer bellen, 01803 - 93394, o.v.v. 'Lezers- reis Leidsch Dagblad'. Luchthavenbelasting, 64,50 p.p., is niet bij de reissom inbegrepen. Wie in de wintermaanden een f bezoek aan The Big Apple brengt, ziet stoom opstijgen i de poriën en afvoerroosters in I het asfalt. Het lijkt erop alsof zich ondergronds in New York een grote sauna bevindt, die het overschot aan waterdamp hoe dan ook moet lozen. Zo is het ook met de cultuur ge steld in het hart van deze me tropool. Het centraal gelegen eiland Manhattan is slechts ééi van de vijf boroughs (stadsde len), maar het bevat een zo groot aantal culturele instellin gen dat de weerslag ervan ook op 'straat zichtbaar is. Er is ver moedelijk geen stad ter wereld denkbaar waar je de nieuwste uitingen van culturele verscheire. denheid zo snel in het dagelijks leven ziet opduiken als in New York-. Waar moet je naar toe als je var J°|a beeldende kunst houdt? Behal- lelii ve de galeries in SoHo en Tribe }e[. ca moet je eigenlijk het Muse um of Modern Art, het Guggen heim hebben gezien, maar nog veel imposanter is het Cooper- Hewitt Museum, waar een on voorstelbare collectie toegepas te kunst en design is samenge voegd. Theater en musical haal je bij één van de ongeveer veertig theaters op Broadway of het drievoudige aantal bühnes off- Broadway, dat wil zeggen de hele stad. Reserveren doe je via erKsi- de kantoortjes van Chargit en Ticketron die je door de hele stad tegenkomt. Overdag loop je in Manhattan de kans een levenslange band op te bouwen met bijzondere, S1ic megalomane architectuur het Grand Central Station en het Chrysler gebouw behoren wel tot de mooiste voorbeelden van Amerikaanse verbeeldings kracht. New York is een mekka voor liefhebbers van dance of rock. Behalve de grote shows in Ma- :'Jn dison Square Gardens is het Ple vooral de stad van de kleine, vaak zeer rokerige clubs: ook hier geldt: zorg voor reserverin gen. Top of the bill zijn The Bottom Line, CBGB's, The Ritz en S.O.B.'s. Win

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12