'Eigenlijk was je een landverrader' over piekurenredactie Radio Televisie OENSDAG 16 AUGUSTUS 1995 'Markant Nederland' maakte opnamen op Wereld Jamboree, die sn tiideze maand voor de tweede keer in Nederland plaatsvond. Op de en o foto: Taiwanezen voor hun tenten. (Nederland 1,18.28 uur) laai vent Inde voetsporen van Livingstone In 1869 kreeg de jonge reporter Henry Morton Stanley van de New York He rald de opdracht om in Afrika op zoek 1 naar de fameuze ontdek kingsreiziger Dr. Livingstone, van wie men al geruime tijd niets meer had vernomen. Stanley begon zijn speur- J wol tocht aan de oostkust van Afrika, in Malu. In 1993, 120 jaar later, treden de makers van deze documentaire in de voetsporen van Stanley. Ze zwer ven langs de kust van Swahili, van -4Noord-Kenia naar Zanzibar, recht streeks naar het hart van de beleve- van Stanley, één van de be kendste avonturiers en journalisten van de vorige eeuw. —^Nederland 2 17.26 k Markant Nederland In Dronten werd it jaar de achttiende Wereld Jambo- ie gehouden. Nederland is daarmee net eerste land waar voor de tweede keer een Wereld Jamboree werd geor- jmseerd. Ongeveer vijfentwintigdui zend jongens en meisjes in de leeftijd van veertien tot en met achttien jaar muit de hele wereld namen deel aan it mega-evenement. De organisatie van de Jamboree was in handen van bijna zesduizend vrijwilligers. Aan be langstelling was geen gebrek. Tijdens de bezoekersdagen werd rekening ge houden met meer dan tweehonderd- luizend bezoekers. 'Markant Neder land' maakte opnamen van deze ma nifestatie Nederland 1 18.28 1/2 Deel 6: Eva Sandra vertelt over haar moeilijke jeugd in verschillende tehuizen en over de vele pleegouders e ze had. Robert en Kristian kijken ik terug op hun jeugd en ouders. Al- iiiJruk ebei zijn ze grootgebracht door hun Ito pajmoeder, maar voelen ze toch ook een njzondere band met hun vader. Nederland 1 18.57 A statement of affairs Eerste aflevering van de Engelse miniserie uit 1993 van Colin Gregg Robert, Alan en Ste ve - nirdertigers - zijn sinds hun tie nerjaren goede vrienden. Robert is een succesvol accountant en ge trouwd met Pip. Ze leiden een luxu eus leven maar hebben nog geen kin deren. Alan heeft met Carol een dochtertje maar is ongelukkig. Steve is aannemer en getrouwd met Su. Hoewel de vrienden een hechte groep lijken te vormen, blijkt er toch meer aan de hand te zijn dan zo op het eer ste gezicht te zien is. Nederland 1 20.32 Ten noorden van Tian Shan De grootste steppe ter wereld is de steppe van Kazakstan en ligt ten noorden van het Tian Shan-gebergte. Het gebied strekt zich uit van de Wolga tot de wouden van Siberië. Dit is het land van de kazakken, een volk van noma den en ruiters. Dit dappere volk heeft zich staande weten te houden in zijn verzet tegen de Djengis Khan, de Russische Tsaren en zelfs Stalm. De film volgt Achmed de adelaarjager en zijn jonge vriend Belgalim, die het vak graag wil leren. Nederland 2 22.36 Reality 3.1 Drieluik, waarin op com puterachtige wijze geanalyseerd wordt hoe mensen tegen de werkelijk heid aankijken. De in Sri Lanka gebo ren bioloog/theoloog dr. Ajith Fernan do spreekt over de zin van het lijden. Daarbij komen de visies vanuit het boeddhisme, hindoeïsme, de islam en het christendom aan de orde. Als inwoner van Sri Lanka kent dr. Fer nando deze religies van diïhtbij. Nederland 2 23.28 nederland nederland® nederland® rtl o 16.37 NOS-Nieuws voor doven en slechtho renden 16.44 Studio op stelten. ■Kinderprogramma. Aan- sl.: Oren van je kop. Pop penserie. Af I.: Kostbaar bezit. Aansl.: KRO's Te kenfilmfestival. Teken films. Aansl.: Ratjetoe. Animatieserie. Afl.: Elan- denland. Herh 17.33 Video penpals. Programma waarin kinde ren uit de hele wereld met videobrieven laten zien wat hen bezighoudt. Van daag: Thomas Leliveld uit Nederland 17.59 Degrassi Junior High. Canadese jeugdserie. Ar thur vindt een jong hondje en hij probeert zijn vader zover te krijgen, dat hij het dier mag houden. Afl.: 18.00 Degrassi Junior High. Vervolg 18.28 Markant Nederland. Reportageserie over bij zondere evenementen in Nederland. Afl.: 18e We reld Jamboree 1995 (1) 18.57 8 1/2. Documentaireserie over acht Noorse jongeren die elf weken met elkaar doorbrengen in een afge legen landhuis. Afl. 6 19.29 Sex met Angela. Praatprogramma over seks en alles wat daarmee te maken heeft. HIVen aids. Afl. 10. Presentatie: Angela Groothuizen. Herh NOS-Journaal NOS-Weeroverzicht A statement of affairs. Engelse miniserie uit 1993 van Colin Gregg. Met: Adrian Dunbar, Fran ces Barber, David Threlfall e.a. Afl. 1 The wind and the lion. Amerikaanse speelfilm uit 1975 van John Millius. Met: Sean Connery, Can- dice Bergen, Brian Keith e.a. i Close-up: Not Mozart. 5-delige documentairese rie waarin hedendaagse componisten en regis seurs hun visie geven op Mozart. Afl. 4: N-t M-zart. Herh NOS-Journaal Einde 17.00 17.26 17.58 18.00 18.15 19.00 19.29 20.00 20.24 20.32 NOS-Journaal Onder moeders vleugels (Little women). 48-delige Japanse animatieserie. Afl. 27: De straf De troon van koning Kunst gebit. Kleuterprogramma. Afl.: De kamerling van Moren land. Herh Skippy. Australische jeugdserie. Afl.: De wegloper. Herh In de voetsporen van Li vingstone. 2-delige documentaire over de zoektocht van Henry Morton Stanley naar dr. Livingstone in 1869. Afl. 1: Kenya 2 Vandaag NOS-Journaal Actualiteiten. Presentatie: Marjan Mole naar NOS-Sportjournaal NOS-Hoofdpunten uit het nieuws gevolgd door het weer Ik weet het beter - extra. Spelprogramma. Presen tatie: Bert van Leeuwen Feyenoord- Ajax. Rechtstreeks verslag van de wedstrijd om de Super cup tussen Feyenoord - Ajax vanuit Rotterdam Straatmuzikanten. Documentaireserie over straatmuzikanten in grote steden. Afl. 7: Lissabon Ten noorden van Tian Shan. Natuurdocumentaire over het steppegebied van Ka- zachstan Reality 3.1. Drieluik waarin op com puterachtige wijze wordt geanalyseerd hoe mensen tegen de werkelijkheid aankijken. Gast: Bioloog- /theoloogdr. Ajith Fernan do. Afl. 1. Herh NOS-Journaal NOS-Nieuws voor doven en slechtho renden Einde 18.10 18.15 19.00 19.26 21.55 22.00 22.16 22.34 23.08 23.40 Villa Achterwerk: Mimi. 6-delige Zweedse jeugdserie. Afl.: Het mon ster in de kast. Herh Wilderness edge. Engelse avonturenserie. Baylis is op weg naar het kamp om op zijn manier de financiële problemen op te lossen. De jonge kinderen zijn bezig met schatgraven, maar of dat in Peters tuin mag! Afl. 3 De Fabeltjeskrant. Poppenserie. Afl.: De die- rénbossenoodcentrale Sesamstraat. Kleuterprogramma. Afl.: Sprookjes. Tommie is een toverfee, op zoek naar een prins en prinses die met elkaar gaan trouwen NOS-Jeugdjournaal Vanessa (Souris noir). 15-delige Franse jeugdserie. Vanes sa is aan zee. Nicolaas vangt garnalen met zijn opa, maar Vanessa vangt liever boeven. Afl.: Een goede vangst Lingo. Woordspel. Presentatie: Francois Boulangé Heartbreak High. Australische jeugdserie. Yola zit tussen twee vuren als Danielle's zuster haar in vertrouwen vertelt dat ze zwanger is, maar dat haar ouders het met mo gen weten. Afl. 12 The big sleep. Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Michael Win ner. Met: Robert Mit- chum, Sarah Miles, Ri chard Boone e.a. Trekking dagelijkse lotto NOS-Journaal NOS-Sportjournaal Nova. Actualiteitenprogramma. Presentatie: Charles Groenhuijsen Twee voor twaalf. Spelprogramma. Presen tatie: Astrid Joosten Afdeling moordzaken (Homicide). Amerikaanse misdaadserie. Pembleton brengt zichzelf in proble men als hij een mishan delingszaak waar een lid van het congres bij be trokken is in de doofpot probeert te stoppen. Afl.: Van de wieg tot het graf Einde 16.15 16.25 18.30 19.00 19.30 19.50 20.00 01.05 01.50 Santa Barbara. Amerikaanse soap Vier uur nieuws Laurel Hardy. Amerikaanse cartoon Felix the cat. Amerikaanse cartoon The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. Herh Wie ben ik? Spelprogramma. Herh Zes uur nieuws Ooggetuige. Reportages Rad van fortuin. Spelprogramma. Herh Golden girls. Amerikaanse comedyserie Half acht nieuws Weer The bold the beautiful. Amerikaanse soap Waargebeurde verhalen: Who bombed Birming ham? Amerikaanse poli tieke thriller uit 1981 't Is hierfantasties. Nieuwe serie program ma's Dream on. Amerikaanse comedyserie Nieuws, sporten weer Streets of San Francisco. Amerikaanse detectivese rie. Herh The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. Herh Nachtprogramma Martin, Chris en Judith Tupper in de comedyse rie 'Dream on'. (RTL 4, 23.10 uur) .VERSUM GPD Midi k was net zo medeschuldig als n Soldaat die daar zijn geweer 'bruikte en iemand moest Dodschieten. Het was niet an- ers. Ik was erbij betrokken. Je oet niet proberen ergens on- eruit te komen waar je niet on- iruit mag komen". Legerpre- kant J. Colijn windt er geen nekjes om. Geen enkele be- 2i nefte heeft hij zichzelf vrij te 14 eiten van de wandaden die de ederlandse militairen ten tijde i de politionele acties in '47 n '49 in het voormalige Neder- 's-Indië begingen. Colijn komt met een collega- gerpredikant en twee Neder- 1 ndse zendelingen aan het Dord in de documentaire van 2 ans van Gerven 'Wij wenden 13 Legerpredikanten en zendelingen kwamen op voor onafhankelijkheid Indonesië OlïlTOCpCIl lil ^CVCCht radio o der heel uur nieuws. 17.07 NCRV's eren nu. 18.00 Vervolg NCRV's nu. 19.04 NCRV's Hier en Nu- raatradio - Internationaal. 20.04 ings de lijn, sport en muziek. 23.07 it het oog op morgen .00.04 Voor niet slapen kan. 01.02 Zingen in nacht. 02.02 Alle mensen. 03.02 I's Country-uur. 04.02 Gospels van 05.02-07.00 Wakker op weg. radio q Ier heel uur nieuws. 17.04 Van aatot zeven. 18.00 Vervolg Van tot zeven. 19.04 De gouden eep. 20.04 Nederland zingt: EO's ng-in 20.30 Nederland zingt: Licht ijongerenkoren. 21.04Gospelpodi- 22.04-24.00 Music all in. ons tot God en Jan Soldaat', die de IKON morgenavond uit zendt. Wat de vier 'mannen Gods' verbindt is, dat zij het in de kerken al vroeg opnamen voor de Indonesische onafhan kelijkheid. Maar zij waren een minderheid. Dominee Colijn zag er niets in twee jaar heerlijk onder een palmboom te gaan zitten en de Nederlandse militairen bij te rugkomst van hun operaties 'even op een mooi stichtelijk woord' te tracteren. Vanaf het begin nam hij deel aan de pa trouilles van de Nederlandse militairen in de kampongs. Om zelf te ondervinden wat 'zijn jongens' ervoeren. En als zijn groep bedreigd werd, werk te hij ook zelf met mortieren. „Dan was het geen kwestie van even bidden, maar we moesten die granaten in die kachelpijp gooien. Want dan zouden die kerels tenminste verdwijnen". Nog dagelijks komen bij de ex- legerpredikant de afschuwelijke beelden uit die periode op zijn netvlies terug. Niet alleen de beelden van gesneuvelde en verminkte Nederlandse solda ten, maar ook van de Indonesi sche burgers, oudere vrouwen, kinderen, mannen, en dieren, die afgemaakt werden tijdens een vergeldingspatrouille. Ging Colijn met zijn jongens mee de kampong in, zijn chris- telijk-gereformeerde collega ds. C. Sobering vatte zijn taak ook breed op. Sobering was aange steld bij het KNIL op Celebes. Al spoedig werd hem door de Ne derlandse commandant van het Twellokamp, waar Japanse oor logsmisdadigers gevangen za ten, gevraagd die'groep ook geestelijke bijstand te verlenen. „Wat mij betreft, gooi je er een bom op", was zijn eerste re actie. Maar later bedacht hij zich. Want stond er niet in de Bijbel dat Jezus zijn leerlingen de opdracht gaf aan alle volke ren op aarde het evangelie te verkondigen? „Er stond niet bij: en niet aan de Jappen". Sobe ring vertelt voor het eerst voor de IKON-camera over zijn erva ringen en de bekering tot het christendom van tientallen Ja panse oorlogsmisdadigers. Iets wat hem in eigen kring niet in dank is afgenomen. In diezelfde periode waren de missioloog prof. J. Verkuyl en de islamoloog B. Boland werkzaam voor de zending. Op grond van hun kennis en contacten waren ze voor onmiddellijke zelfstan digheid van de republiek Indo nesië, nog voordat de politione le acties zouden losbarsten. Boland liet zelfs twee Indone siërs, die daarbij opgepakt zou den worden, bij hem in Jakarta onderduiken. „Eigenlijk was je gewoon een landverrader. Dat woord werd ook wel gebruikt in de kerkelijke pers. Onze hou ding werd als landverraad be schouwd. Een beetje minder dan Poncke Princen. Maar in feite hetzelfde." Hun pogingen om politici en kerken van gedachten te doen veranderen, leverden weinig op. Verkuyl verhaalt van zijn ont moeting uit '46 met Tilanus, fractieleider van de Christelijk Historische Unie in de Tweede Kamer. Tilanus benadrukte daarbij vooral het economisch belang dat Nederland bij Ne- derlands-Indiëhad. En als Verkuyl terugdenkt aan zijn eerste ontmoeting met Soe- karno, raakt hij nog diep ont roerd. Waar de Indonesiër Soe- karno de Nederlander Verkuyl de islamitische verzoeningsbe de voorhield om het verleden te vergeten en een nieuwe begin te maken, kon de zendingsman niet anders dan aan de bede uit het Onze Vader denken: „Ver geef ons onze schulden gelijk ook wij onze schuldenaren ver geven". Verkuyl en Boland kunnen er nog steeds niet bij dat de Ne derlandse politici destijds de noodzakelijke loop der geschie denis en het wijdverbreide on afhankelijkheidsstreven van de volkeren in Azië niet tijdig inza gen. „Wij zouden Indonesië op voeden tot zelfstandigheid", zegt Boland. „Wij zouden uit maken wanneer ze er rijp voor waren. Tenslotte moet je zeggen dat Nederland er niet rijp voor was." IKON, donderdag, Nederland 1,21.02-21.56 uur. HILVERSUM. ANP Ruim twee weken voordat de centrale NOS-redactie voor de nieuws- en actualiteitenzender Radio 1 officieel van start gaat, vechten vijf omroepen nog steeds het NOS-besluit aan dat tot die redactie voor de piek uren heeft geleid. De vijf - AVRO, EO, KRO, NCRV en TROS - lichtten begin deze week hun bezwaren in Hilver sum toe voor een geschillen commissie. die het NOS-be- stuur moet adviseren. De omroepen in kwestie heb ben zich steeds tegen het NOS- besluit verzet, omdat zij vinden dat de oprichting van een cen trale nieuwsredactie ertoe leidt dat de eigen identiteit van de omroepen ondergesneeuwd raakt. Die kan alleen naar voren komen in de uren tussen de veelbeluisterde piekuren (07.00- 09.00, 12.00-14.00 en 17.00- 19.00). Tijdens de hoorzitting bracht advocaat mr. R. Hermans na mens de vijf omroepen vooral juridische bezwaren naar voren. Het NOS-bestuur zou niet be voegd zijn geweest te besluiten tot het instellen van de centrale redactie. De NOS zou geen pro gramma's in het leven mogen roepen anders dan volgens de taken die in het Mediabesluit, dat bij de Mediawet hoort, aan de NOS zijn toegewezen. Daar voor zou een wetswijziging no dig zijn. Ook betwistten de vijf dat de nieuwe opzet tot een doelmatiger gebruik van om- roepgelden leidt. Met hetzelfde Mediabesluit in de hand bestreed mr. J. Koster namens het dagelijks bestuur van de NOS al deze punten. Hij wees erop dat politiek Den Haag juist heeft uitgesproken, dat de publieke omroep zelf meer zijn verantwoordelijkheid moet nemen. De geschillencommissie moet haar advies op korte termijn uitbrengen, zodat het dagelijks bestuur van NOS nog voor 1 september daarover een besluit kan nemen. De vijf omroepen kunnen tegen het besluit van het NOS-bestuur nog in beroep gaan bij de rechtbank in Am sterdam. Het NOS-bestuur heeft in april het besluit genomen een centrale piekurenredactie in het leven te roepen. De vijf ge noemde omroepen waren te gen, de VARA, VPRO en NPS voor, evenals de door de Kroon benoemde leden, die de door slag gaven. Intussen zijn bijna alle ver slaggevers en redacteuren voor de nieuwe redactie aangeno men. Voor een belangrijk deel zijn zij afkomstig van de actuali teitenrubrieken van de omroe pen waarvan de leiding zich nog steeds tegen de nieuwe opzet verzet. radio 0 der heel uur nieuws. 15.04 The ma- friends. 17.04 De Robert Jensen uur show. 18.04 Kort en Klijn. 9.04 Spoor 7. 20.04 Paperclip ma rine. 21.04 Villa 65. 00.04TROS schtwacht. 02.02 Papa is wakker. '•02-06.00 Pyjama FM. radio o 00 De Nederlanden. 17.00 Orgel- Speling 17.30 Het. Duitse oratori- 18.04Jacco's keus. 19.00 Kleine «I 20.02 Het Avondconcert: Vanuit chumann (5). Radio Kamerork. 2.00Opera magazine. 23.00 Jazz- lectrum 00.00-01.00 Vincent na 'ddernacht. radio speelfilms op televisie WOENSDAG Odette - (1951 -GB) Anna Neagle en Tre vor Howard in een oorlogsfilm van Her- bert Wilcox over een geheim agente tij dens de Tweede Wereldoorlog in Frank rijk. Oeze Odette heeft echt bestaan. Zwart/wit. BBC 2 17.00 Those Lips, Those Eyes - (1980-USA) Komedie met Tom Hulce. Jongen werkt als hulpje van toneelgroep en wordt door oude acteur geholpen als hij een leuk meisje ontmoet. Ook met Frank Langella. Regie: Michael Pressman. RTL 5 20.15 The Big Sleep - (1978-USA) Remake van de veel betere klassieker van Howard Hawks. Robert Mitchum is detective Phi lip-Marlowe die in Engeland afperser moet opsporen. Dat blijkt gevaarlijk te zijn. Regie: Michael Winner. Nederland 3 20.20 Who Bombed Birmingham? - (1990-GB) John Hurt en Martin Shaw in een realis tisch drama van Mike Beckham. Journa list komt er achter dat zes mensen on schuldig opgesloten zitten. Veroordeeld voor IRA-aanslagen. RTL 4 20.25 The Saga of Hemp Brown - (1958-USA) Middelmatige western van Richard Carlson. Man wordt verdacht van aan slag op trein. Dus gaat hij zelf maar op zoek naar de echte daders. Met Rory Calhoun en John Larch. Duitsland 3 21.15 The Wind and the Lion - (1975-USA) Sean Connery en Candice Bergen spelen in deze avonturenfilm over een Marok kaanse sjeik die Amerikaanse vrouw ontvoert. Dan komen de mariniers in ac tie! Regie was van John Milius. Nederland 1 21.28 Die Abwesenheit - 1992-D) Literair rela tiedrama van schrijver/regisseur Peter Handke. Vier mensen denken, fantase ren, vluchten en ontmoeten. Traag, maar zeker niet saai. Met Jeanne Moreau en Alex Descas. Duitsland 3 22.45 The Company of Wolves - (1984-USA) Symbolische horrorfilm van Neil Jordan. Jong meisje droomt van gewelddadige wolven en weet fantasie en werkelijk heid niet meer uit elkaar te houden. Met Sarah Pattersson. Duitsland 1 23.00 Impromptu - 1990-GB/F) Judy Davis en Hugh Grant in een historisch drama van James Lapine. De Franse schrijfster Ge orge Sand zit de Poolse comportist Cho pin door heel Europa achterna. Komisch en origineel. BRTN 2 23.05 II bidone - (1955-l/F) Schitterend drama van Federico Feliini met Giulietta Massi- ni en Broderick Crawford. Als monniken verklede boeven proberen nietsvermoe dende boeren op te lichten. Eén van hen krijgt spijt. Duitsland 2 0.30 Sweet Smell of Success - 1957-USA) Tony Curtis en Burt Lancaster in een dra ma van A. Mackendrick. Twee doortrapte journalisten proberen jazzmuzikant zwart te maken als die wil trouwen met zus van één van hen. Duitsland 1 0.50 DONDERDAG Black Jack - (1949-F/USA) Avonturenfilm van Julien Duvivier over een advokaat die met zijn zeilschip drugs uit Marokko smokkelt. Een jonge vrouw probeert hem op het rechte pad te brengen. Met Geor ge Sanders. BBC 2 11.30 B.F.'s Daughter - (1948-USA) Barbara Stanwyck en Van Heflin in een wat saai drama van Robert Z. Leonard. Professor wordt verliefd, trouwt en ontdekt dan dat zijn vrouw schatrijk is. Maar haar vader gaat dwarsliggen. BBC 2 14.15 Sean Connery en Candice Bergen in de Amerikaanse actiefilm 'The wind and the lion'. (Nederland 1, 21.28 uur) rtlQ 15.30 16.00 17.35 18.30 19.00 19.30 00.45 01.30 02.00 TV Boetiek RTL Text Biker mice. Amerikaanse tekenfilmse rie Afl.: Villain of the year Family Ties. Amerikaanse comedyse rie. Afl.: The play's the thing. Herh MASH. Amerikaanse comedy. Afl.: Un, the night and the music. Herh Harry and the Hendersons. Amerikaanse serie Afl.: Harry, the hostage De Rabo top 40. Overzicht van de veertig best verkochte singles, gebaseerd op de gegevens van de Stichting Neder landse top 40. Presenta tie: Tim Immers Those lips, those eyes. Amerikaanse romantische filmkomedie uit 1980 van Michael Pressman Sport: Voetbal Noorwegen - Tsje chië. Samenvatting van de kwalificatiewedstrijd voor de Europese Kam pioenschappen in 1996 in Engeland. De uitslag van de wedstrijd is van belangvoor het Neder landselftal. Oranje zal zelf alle wedstrijden moe ten winnen in de kwalifi catiereeks, wil het nog deelnemen aan de EK Kort nieuws Sport: Atletiek Zürich. Samen vatting van de tweede westrijd in het kader van de Golden Four. De twee resterende wedstrijden van deze reeks vinden plaats in Berlijn en Brus sel. Degene die tijdens de ontmoetingen steeds zijn onderdeel weet te winnen, ontvangt een hoeveelheid goud. Commentaar: Andy Houtkamp en Albert Man- tingh Ricki Lake. Amerikaanse talkshow. Afl.: Mijn toekomstige schoonmoeder haat mijn gedrag. Presentatie: Ricki Lake As the world turns. Amerikaanse serie. Herh Hei elei, kuck elei aktuell. Luxemburgs programma Nachtprogramma televisie buitenland televisie morgen NEDERLAND 1 07.00 NOS-Tekst tv 16.58 NOS-Nieuws voor doven en slechthorenden 17.05 Wild, wild world of animals, natuurserie. NEDERLAND 2 07.00 NOS-Journaal 07.06 KRO's Te- kenfilmfestival 07.30 NOS-Journaal 07.33 Markant Nederland 08.00 NOS- Journaal 08.07 Lingo 08.30 NOS-Jour naai 08.34 Karaoke 09.00 NOS-Jour naal 09.06 Kook tv 09.27 Vrouw-zi|n 10.17 Nederland zingt. 10.42 Spoor-7 tv 10.48 TROS Aktuainbedri|f 11.41 NCRV Document: Tumbling dice 12.33 Zo vader zo zoon13.00 NOS-Journaal. 13.08 Wie-o-wie. 13.55 NOS-Studio sport Supercup. 15.31 Judge Roy Bean 16.00 NOS-Journaal. 16.05 Als |e durft Themaprogramma voor jongeren waarin over God gesproken wordt. 16.35 Samson, kinderprogramma. NEDERLAND 3 09.00 NOS-Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.07 Einde 12.00 NOS-Nieuws voor doven en slechthoren den 12.07 Einde RTL4 06.30 Hei elei kuck elei. 07.00 Nieuws krantenoverzicht. 07.10 Bouli 07.15 Ontbijtkids: De Smurfen. Deel 1.07.30 Nieuws krantenoverzicht. 07.40 Ont bijtkids: de Smurfen. Deel 2. 07.55 Lau rel Hardy. 08.00 Nieuws kran tenoverzicht. 08.08 The bold the be autiful, soap. 08.30 Nieuws. 08.35 San ta Barbara, soap. Deel 109.00 Nieuws krantenoverzicht 09.10 Santa Barba ra, soap. Deel 2. 09.30 Rad van fortuin, spelprogramma. 10.00 Life goes on, se rie. 10.55 As the world turns, serie 11.40 Lunchkids. 12.35 Hal Roach, car toon. 12.55 Fairy tales: Der Reiseka- merad, TV-film 14.25 't Is hier fantas- ties. 15.15 Santa Barbara, soap 16.00 Vier uur nieuws. 16.10 Laurel Hardy, cartoon. 16.15 Felix the cat, cartoon 16.25 The Oprah Winfrey show, talk show 17.15 Wie ben ik?, spelprogram- BRTN 1 17.30Sinja Mosa. 18.00 Journaal. 18.10The bold and the beautiful. 18.35 Paradise Beach. 19.00 Neighbours. 19.25 Joker-en Lottotrekking. 19.30 Journaal en sport. 19.58 Weerbericht. 20.00 Zonnekloppers, zomermagazine 20.30 Em Fall fürzwei. 21.29 Winstver deling Joker en Lotto. 21.30 Silkstal- kings, politieserie 22.15 Tips voor trips. 22.25 Journaal en sport 22.50 Boule vard: Alles voor Vlaanderen, Vlaanderen voor Kristus, documentaire 23.20 Groen licht, automagazine. 23.40 Weer bericht 23.42 Einde BRTN 2 17.55Samsonclip 18.00Tiktak 18.05 Bobobops. 18.30 Disney Festival. 19.00 Parker Lewis, jeugdserie. 19.30Jour- naalensport 19.55 Sport extra Atle tiek 23.00 KENO-uitslagen 23.02 Paardenkoersen 23.05 Impromptu, bio grafische speelfilm. 00.50 Coda. 00.51 Einde. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.03 Fliege. 17.00 Tagesschau 17.10 Brisant, boulevard magazine 17.40 ARDvor acht. 17.50 Tagesschau-Telegramm 17.55 Verbote- ne Liebe 18.00 Vervolg Verbotene Lie- be 18.25 Marienhof 18.49 Tagesschau-Telegramm 18.54 Einsatz für Lohbeck, serie. 19.53 Das Wetter im Ersten 19.58 Heute abend im Ersten. 20.00 Tagesschau 20.15Theaterdon- ner, TV-spel 21.44Tagesthemen-Tele- gramm 21.45 Gesucht wird Ein drin gender Tatverdacht, reportage 22.30 Tagesthemen 23.00 Das Nacht-Studio: The company of wolves, griezelfilm. 00.30 Nachtmagazin. 00.50 Film Noir: Sweet smell of success. 02.25 Zuschauen - Entspannen - Nachdenken. 02.30 Text aktuell 02.40 Einde. DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.05 Ein Heim fürTiere. 16.55 Sport heute. 17.00 Heute. 17.08 Lënderjournal. 17.35 Jede Menge Le- ben. 18.00 Immer wieder Sonntag, se rie 18.49 Lotto-trekking A en B 19.00 Heute. 19.20 Weerbericht. 19.25 Diese Drombuschs, serie, 21.00 Abenteuer Forschung, pop.-wetensch, magazine. 21.45 Heute-journal. 22.15ZDFSport extra. Atletiek 23.15 Derrick. 00.15 Heute nacht 00.30 II bidone, speelfilm. 02.10Text aktuell. 02.20 Einde. DUITSLAND 3 18.00 NRW - Nachrichten. 18.05 KuK 18.30Tele-Praxis. 18.45 Aktuelle Stun- de 19.25 Fensterprogramme der Lan- desstudios. 19.45Folkfestival '95 21.00 WDR aktuel12115 The saga of Hemp Brown, speelfilm 22.32 Filmtip: Kleine Morde unter Freunden. 22.45 Die Abwesenheit, speelfilm 00.30 Nachrichten 00.35 1000 Meisterwerke, serie kunstbeschouwingen. 00.45 Nachtprogrammering. BBC 1 16.25 Prue Leith's tricks of the trade, culinair magazine. 16.35 Turnabout. 17.00 Bugs Bunny. 17.10 Orville and Cuddles. 17.15 ltsy bitsy spider. 17.35 Clarissa explains it all 17.55 News- round 18.05 Byker Grove 18.35 Neigh bours 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Regionaal nieuws 20.00 Sea Trek, onderwaterdocumentaires. 20.30 Wogan's island, reportageserie. 21.00 The detectives, comedyserie 21.30 Men of the world, comedyserie. 22.00 Nieuws en weerbericht 22.30 HMS Bril liant. reportageserie. 23.20 Match of the seventies, voetbalmagazine 00.00 Park inson - The interviews, serie terugblik ken. 00.40 Shattered inqjicence, TV- film. 02.10 Weerbericht. 02.15 Einde. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl. Come dancing 1995. 16.40 Still in busi-' ness, serie portretten. 16.55 Nieuws en weerbericht. 17.00Odette, speelfilm. 18.00 Odette. Vervolg. 19.00 Star Trek The next generation, sf-serie. 19.45 Britpop now, muziekprogramma. 20.30 Jasper Conran - Styling the swan, repor tage. 21.00 The day that changed my li fe, reportageserie. 21.30 Delia Smith's summer collection, culinair magazine. 22.00 Siege doctors, documentairese rie 22.50 Watch out, dierenmagazine. 23.00 Have I got old news for you, com pilatie Aansl Video nation shorts. 23.30 Newsnight 00.15 Edinburgh nights, magazine. 00.55 Weerbericht 01.00Open University 01.55 Einde. CNN 16.30 World sport 17.30 Business Asia 18.00 Business Asia. Vervolg. 20.00 World business today 21.00 Internatio nal hour. 21.300.J Simpson special. 23.00 World business today update 23.30 World sport 00.30 Showbiz today 01.30 Moneyline 02.00 Prime news 02.30 Crossfire 03.00 Larry King live. 04.30 Showbiz today 05.30 O.J. Simpson special MTV 16.00CineMatic. 16.15 Summertime from LaClusaz 17.00 News at night 17.15Summertime from LaClusaz 17.30 Dial MTV. 18.00 The Zig Zag Show. 18.30 Summertime from La Clusaz 20.00 Greatest hits 21.00 Most wanted 22.30 Beavis Butt-head 23.00 News at night. 23.15CineMatic 23.30 The state 00.00 The end? 01.30 Night videos. 06.00 Einde. RTL TELEVISION 16.00 Hans Meiser 17.00 Jeopardy! 17.30 Unter uns 18.00 The bold and the beautiful. 18.30 EXCLUSIV - Das Star-Magazin 18.45 RTL aktuell. 19.10 Explosiv - Das Magazin. 19.40Gute Zei ten, schlechte Zeiten. 20.15 Willenlos: Cult rescue, thriller. 22.10 Stern TV. 23.15 RTL Nachtshow. Late-night-show. 00.00 RTL-Nachtjournal. 00.30Cheers. 01.00 Married... withchildren. 01.30 Emergency. 02.20 Murder, she wrote. 03.10 llona Christen 04.00 Hans Mei ser. 04.55 Explosiv - Das Magazin. 05.15 EXCLUSIV - Das Star-Magazin. NBC SUPER CHANNEL 16.00 US Money wheel. 17.30 FT Busi ness tonight 18.00 Today. 19.00 ITN World news 19.30 Golf 20.30 Dateline. 21.30Videofashion! 22.00 ITN World news. 22.30 The tonight show. 23.30 Real personal 00.00 FT Business to night 00.20 US Market wrap 00.30 NBC Nightly news 01.00 Videofashion! 01.30 The tonight show 02.30 Straight forward 03.30 Jimmy's 04.00 Dateline. 05.00 Videofashion! TV5 16.00 Nieuws. 16.10 Gourmadises 16.25 Bibi et ses amis. 17.05 La chance aux chansons 17.45 Questions pour un champion. 18.15 Visions d'Aménque 18.30 Nieuws en weerbericht 19.00 Pa ris lumières 19.25 Météo des cinq con tinents. 19.30 Zwitsers nieuws 20.00 Pegase 21.00 Temps présent. 21.55 Météo des cinq continents. 22.00 Frans nieuws 22.30 Fort Boyard. 00.00 Ta- bou 00.30 Frans nieuws en weerbe richt 00.55 Visionsd'Amérique. 01.15 Université de nuit. 03.15 Télétexte 04.00 Trophée campus 05.30 Avoir 16

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9