Slag om de afstandsbediening barst los Nieuwe en oude radiostations vechten om gunst luisteraar Radio TV op kabel oi na op MAANDAG 14 AUGUSTUS 1995 Aanbod van TV-stations: op elk kijkertje past nu wel een zendertje Het wordt dringen op de kabelnetten. Tientallen stations geven de kabelex ploitanten nu al door en de stroom nieuwe zenders houdt maar niet op. On ze afstandsbediening raakt van slag: welk station moeten we onder welk knopje onderbrengen? Is The Children's Channel hetzelfde als Kindernet? En brengt SBS 6 nou die ouwe series als Bonanza en The Onedin Line of was dat TV 10 Gold? Euro 7, Euronews, Eurosport: wie maakt wat voor pro gramma's? Hieronder een overzicht van de belangrijkste commerciële stations die door de kabelmaatschappijen worden aangeboden. De 'vertrouwde' binnen- en buitenlandse publieke zenders zijn in dit overzicht buiten beschouwing ge laten. BBC World: BBC's nieuwszender voor het buitenland. Begin dit jaar gelanceerd als paradepaardje en beoogd concurrent van CNN. 24 uur per dag nieuws, documentai res, analyses en interviews. De zender wordt gefinancierd uit reclamegelden. BBC World kan putten uit een netwerk van 250 buitenlandse correspondenten. Ook te zien in delen van Azië, het Midden-oo4ten en Afrika. The Children's Channel: Programmering: kindertelevisie, gedeeltelijk Nederlandsta lig. Gevarieerd drama, informatief, kome die, natuur, muziek en tekenfilms. De zendtijd is dagelijks van 7.00 tot en met 18.00 uur. Sponsoring en reclame zijn mo gelijk. Aantal kabelaansluitingen in Neder land ongeveer 1 miljoen. CNE-televisie: Sinds medio 1994 beschikt de Chinese gemeenschap in Nederland over een eigen TV-zender via de kabel. CNE richt zich niet alleen op de Chinese gemeenschap, maar ook op academici en zakenmensen die geïnteresseerd zijn in de Aziatische cultuur. Het station zendt nieuwsprogramma's, cultuur en entertain ment uit. De uitzendingen zijn gedeeltelijk in het Engels, maar vooral in het Manda rijn en het Kantonees. CNN International: Grote bekendheid ver kreeg de nieuwszender CNN International (Cable News Network) met haar reportages over de Golfoorlog. Reporter Peter Arnett, op een gegeven moment de enige Westerse journalist die nog in Irak verbleef, bracht de wereld verslag uit van de ontwikkelin gen en sprak met de Iraakse leider Saddam Hussein. Ook bij andere brandhaarden in de wereld is CNN altijd prominent aanwe zig. Het station van mediamagnaat Ted Turner brengt 24 uur per dag nieuws en achtergrondreportages. Het bedrijf telt ne gen Amerikaanse en 17 buitenlandse vesti gingen. The Discovery Channel: The Discovery Channel zendt uitsluitend documentaires uit. De programmering wordt in vijf cate gorieën verdeeld: natuur, avontuur, men sen uit andere landen, geschiedenis ac tualiteit, populair wetenschappelijk tech nologie. Enkele programma's worden ge sponsord en er is vijf minuten per uur be schikbaar voor reclame. Discovery zendt dagelijks uit van 17.00 tot en met 01.00 uur. Aantal kabelaansluitingen in Neder land: 3,5 miljoen. Euronews: De Europese evenknie van CNN. De 135 fulltime medewerkers en en kele tientallen freelancers produceren da gelijks twintig uur nieuwstelevisie. Euro news zendt uit in vijf talen: Spaans, Frans, Italiaans, Duits en Engels. Het station start te op 1 januari 1993 en leek nog geen tien maanden later op een abrupt einde af te stevenen, vanwege de verliezen die tot bij na 18 miljoen gulden waren opgelopen. De aandeelhouders, veertien Europese publie ke omroepen, alsmede de Europese Com missie en de Franse overheid, schoten Eur onews met de nodige miljoenen te hulp. Eurosport: Eigenaar van Eurosport is een consortium van twintig leden van de Euro pean Broadcasting Union (EBU). Bestem pelt zich als 'de belangrijkste themazender van Europa'. Zendt per etmaal vijftien uur sport uit. Er wordt in vier talen uitgezon den: Engels, Duits, Frans en Nederlands. Enkele Nederlandse commentatoren zijn: Joan Haanappel, Frans Henrichs, Herman Kuiphof en Ria Stalman. Het station moest eind juni met lede ogen toezien hoe de Amsterdamse gemeenteraad besloot Euro sport per 1 januari '96 van de hoofdstede lijke kabel te halen. Euro 7: Euro 7 is het eerste écht Neder landse commerciële televisiestation. Euro 7 biedt sinds oktober '94 dagtelevisie van 7 uur 's ochtends tot 17 uur 's middags. Deze zomer is het station in vier miljoen Neder landse huishoudens te ontvangen. Euro 7, dat zichzelf een 'special interest-televisie station' noemt, is een echte doelgroepen zender. Met programma's die 'dichtbij de mensen staan, waar de kijker iets van op steekt'. En dus krijgen we tuinier-, kook-, schilder-, wijn- en klussen in huiscursus sen. Verder reisverslagen en informatieve programma's over gezondheid. FilmNet: FilmNet maakt deel uit van Nethold, één van de grootste organisaties op het gebied van abonnee-TV ter wereld. De programma's van FilmNet niet zijn zo maar te on wangen. De kijker moet eerst een speciale decoder aanschaffen en bo vendien maandelijks abonnementsgeld be talen. Per 1 augustus kreegt de organisatie een andere structuur. FilmNet telt nu drie ka nalen: FilmNet, Super Sport en The Hall mark Entertainment Network. FilmNet biedt 24 uur per dag speelfilms, Super Sport brengt sportwedstrijden: op werkda gen van 18 uur 's avonds tot middernacht, in het weekeinde vanaf 14 uur 's middags. De rest van de uren wordt gevuld met films 'van FilmNet en dagelijks twee uur kinder- televisie. The Hallmark Entertainment Network (HEN) is gratis voor abonnees op Filmnet, andere belangstellenden moeten 9,75 gul den per rrfaand betalen. HEN wil familie- entertainment van hoge kwaliteit brengen zoals de produktie van Gulliver's Travels naar het boek van Jonathan Swift. Kindernet: Nederlandstalig TV-station voor kinderen tot 13 jaar. Zendt dagelijks uit, op werkdagen in de ochtenden van 7 tot 10 uur, in het weekeinde tot 12 uur. In ruim 5 miljoen kabelhuishoudens te ont vangen, in de meeste gemeenten in combi natie met BRT 2. De programma's van Kin- derNet bevatten geen onnodig geweld. Het aanbod omvat documentaires, tekenfilms en kinderseries. MBC: Middle-East Broadcasting. Zo'n 2,5 miljoen aansluitingen telt deze Marok- kaans/Saudiarabisch/Britse zender. MBC brengt nieuws, informatie en amusement in de Arabische taal op het scherm. MCM: Franse commerciële zender met vooralsnog ruim 1,3 miljoen aansluitingen in ons land. MCM levert muziekprogram ma's, 'en niet alleen voor jongeren'. Zes uur per dag wordt er uitgezonden in de n PALplus breedbeeld 16:9. MTV Europe: Meest bekende 24-uurs pop zender voor heel Europa. Eigendom van Viacom International. Voornamelijk clips van internationaal toonaangevende pop groepen en solo-artiesten, maar ook veel nieuws over muziek en films. Richt zich op kijkers tot 24 jaar, maar trekt ook veel ou dere kijkers. 'Pikte' het idee van VARA's Jan Douwe Kroeske om artiesten 'unplugged' op de bühne te zetten en doet dat nu met veel succes. Heeft op dit moment veel pro blemen met kabelexploitanten, die betaald willen worden voor doorgifte van het sta tion, terwijl MTV juist betaling eist van de exploitanten. Op enkele plaatsen daarom al van de kabel verwijderd. The Music Factory: onderdeel van de Ar cade Media Groep, geleid door voormalig Veronica-man Lex Harding. Deze brede muziekzender mikt op jongeren van der tien tot dertig jaar. 24 uur per dag mode, uitgaan, films en trends, maar vooral: mu ziekclips, gepresenteerd door jonge pre sentatoren met namen als Fabienne en Isabelle. Maar ook met de Radio 538-DJ's Wessel van Diepen en Michael Pilarczyk. NBC Super Channel: Wereldnieuws, za- kennieuws, sport en 'intelligent amuse ment'. Dat zijn de vier belangrijkste pijlers onder de programmering. Het Amerikaan se NBC heeft een meerderheidsbelang in het station. NBC Super Channel, korte tijd geleid door de inmiddels weer naar Ende- mol verhuisde Ruud Hendriks, heeft ruim 4 miljoen kabelaansluitingen in Nederland. Het station brengt overdag nieuwspro gramma's (zakennieuws van het Britse Fi nancial Times Television) en 's avonds en tertainment, waaronder The Tonight Show van Jay Leno. Ook veel sport, met name in het weekeinde. RTL 4: tegenwoordig onderdeel van de Holland Media Groep, samen met RTL5, Endemol en Veronica. De veelbekeken, commerciële familiezender met amuse ment, films en shows van onder anderen Ron Brandsteder, André van Duin en niet te vergeten Henny Huisman met zijn Sur prise-, Sterrenplayback- en Soundmix- show. Ook publiekslievelingen als Caroline Tensen, Tineke de Nooij, Peter Jan Rens en Catherine Keijl zijn hier onder dak. RTL 5: RTL 5 wordt de 'vechtzender', be doeld om de 'loslopende' kijkers aan zich te binden. Niet bedoeld om een hoog marktaandeel te scoren, maar wordt als het nodig is ingezet om met andere stations te concurreren door aanpassing van de pro grammering. Succesnummers als de talk show van Ricki Lake en de realityprogram- ma's De Bruiloft en 06-11 Weekend wor den het volgend seizoen geprolongeerd. SBS 6: SBS 6 is onderdeel van Scandina vian Broadcasting Systems (SBS S.A.), een omroeporganisatie die al vele jaren com merciële televisie exploiteert in de Scan dinavische landen. SBS S.A. wordt ge steund door diverse aansprekende aan deelhouders, zoals het grootste omroepbe drijf ter wereld Capital Cities/ABC en me diagigant Paramount/Viacom. Vanaf 28 augustus is dit Nederlandse com merciële station op diverse kabelnetten te ontvangen. Directeur Fons van Westerïoo omschrijft zijn station als 'dicht bij de mensen', 'snel', 'direct', 'betrokken' en 'verrassend'. 'Meemaak-televisie' oftewel televisie van de straat staat centraal in de programma's. TNT/Cartoon Network: 's avonds Ameri kaanse filmklassiekers, overdag cartoons, 24 uur per dag. Dat is het menu dat TNT Cartoon Network zijn kijkers voorschotelt. Het Amerikaanse commerciële TV-station uit de stal van media-tycoon Ted Turner is sinds september '93 via de Astra IC satel liet te ontvangen en sedert begin '94 via de kabel. Vanwege moeilijkheden over de be taling aan kabelexploitanten is de zender niet in heel Nederland te ontvangen. De doelgroep van het station is kinderen van alle leeftijden én volwassenen. TRT International: Turkse zender met nieuws en amusement uit Turkije. Niet on omstreden. Zo is in verschillende steden een discussie gaande over het weren van TRT-INT van de kabel. Volgens critici heeft de berichtgeving van TRT-INT over onder meer de positie van de Koerden in zuid oost-Turkije meer weg van anti-Koerdisch propaganda dan van objectieve berichtge ving. TV 5 Europe: Ontstaan uit vijf Franstalige zenders en een consortium van Canadese zenders. Doelstellling: het promoten van de Franse taal en cultuur. TV 5 zendt 24 uur per dag uit en bereikt 30 miljoen huis houdens waarvan 5.2 miljoen in Neder land. Veel culturele programma's en doen mentaires, nieuws en films. TV 10 Gold: Hoe verliep toch die onstuim ge romance tussen Ryan O'Neal en Mia Farrow in Peyton Place? Kijkers die zich d dagelijks afvragen kunnen sinds kort het antwoord vinden op TV 10 Gold. Iedere werkdag zendt dit commerciële station, met het opnieuw uitzenden van oude sue cesnummers kijkers wil trekken, deze 'moeder aller soaps' uit. Maar niet alleen de belevenissen van de bewoners van hel kleine dorpje in de Amerikaanse staat Nei England, spatten van het scherm. Ook de avonturen die vader Ben Cartwright zoons Adam, Hoss en Little Joe in Bonanljii! beleven, zijn geregeld op het TV 10 Gold- scherm te zien, samen met de wederwaa digheden van - onder anderen - dierenar scl James Herriott en schipper James Onedii mt Landn Aa ze voegir Nederl landm Mil boli i sten isme I miljoer ivrete :hade TV PLUS: Breedbeeldzender voor het Ne derlands publiek. In TV Plus werken de NOS, het NOB, PTT Telecom en Philips men, ter promotie van dit televisie-syste met een betere beeldkwaliteit. De uitzer dingen duren vier uur per dag, van 19 tot 23 uur. TV Plus is te ontvangen op de (of via satelliet) met een breedbeeldtoeste en een decoder. Veel films en sport. Via TV Plus Select wordt een abonnee-TV programma aangeboden van live- en top wedstrijden uit de hoogste klasse va Nederlandse, Spaanse en Italiaanse balcompetitie. Veronica 6: Wie komt er op Zes, Veronica m« of SBS? Dat is de vraag. En het moet nog maar blijken of een Veronica onder het motto 'Zeven dagen lekker lang' de kijkersjsei kan vermurwen het zesde plekje op de af standsbediening vrij te houden voor de e zenderpiraat. Veronica zal in ieder geval ook na 1 september vasthouden aan het jonge en snelle imago, zo is beloofd. Veel films, een dagelijkse nieuwsrubriek in de vooravond, actieseries en reeds populaire programma's als Onderweg naar Morgen, All You Need Is Love en Die 2: Nieuwe Koeien, bevolken de Veronica-buis. Op 6 september zal Veronica in ieder geval ren, want dan brengt de kersverse con merciële zender de voor kwalificatie vi het EK uiterst belangrijke voetbalwedstrijd Nederland - Wit-Rusland op het scherm. dan ii odul sen (P^ de h der dt zagen miljoe: de mis tje hiel miljoe inbol aan oc Het aaltje miljoe gen k croscc o boller loor i besta, nen d Ie nso< VTV: De eerste V staat voor Vesta, de Ro meinse godin van het gezinsleven. Deze nieuwe doelgroepenzender, die zich richt Bij op jonge vrouwen, is vanaf 2 oktober te deze ontvangen op het kanaal van KinderNet. De bc VTV brengt - in de ochtenduren - 'gezellig n< en positieve' programma's, waaronder de Amerikaanse soap 'Another World' (al 31 jaar in de VS te zien) en een dagelijks 'vriendinnengesprek' over bijvoorbeeld zwangerschap en kinderen opvoeden. Het is een drukte van jewelste op de kabelnetten. Tientallen radiostations worden al doorgegeven door de ka belexploitanten en de stroom nieu we zenders houdt maar niet op. Ons radiotoestel piept van ellende: 'welk station heb ik nu weer onder de knop zitten?' Wat is het verschil tus sen Nieuwsradio 1395 en Radio 1? Waar zit Meta de Vries tegenwoor dig? En Radio London is toch die zender uit de jarenh zestig? Hieron der een overzicht van de belangrijk ste, op Nederland gerichte stations die door de kabelmaatschappijen worden aangeboden, inclusief de vijf 'publieke' Nederlandse zenders. Classic FM: Dit van oorsprong Britse sta tion kreeg vorig jaar tot woede van Neder landse radiozenders die met lege handen achterbleven, een etherfrequentie toebe deeld. Classic FM zendt uit op zes FM-fre- quenties. Het station brengt 60 procent klassieke muziek en 40 procent jazz en richt zich op een breed publiek, dus niet alleen de fanatieke klassieke muzieklief hebber. De presentatie wordt verzorgd door onder anderen Leontien Ceulemans, Thorn Hoffmann en Louis van Dijk. Violist Jaap van Zweden heeft op zaterdag een ra diocolumn. Concert Radio: Behoort tot Arcade-imperi um. Zendt 24 uur per dag klassieke muziek uit. Horizontaal geprogrammeerd, elke dag op vaste tijden een vast programma van twee uur. Zendt vooral muziek uit van vóór 1940, aangevuld door een beperkte hoe veelheid modern klassieke muziek. Wordt vooral beluisterd door hoger opgeleide luisteraars van 35 tot 65 jaar. Op zondag presenteert Joop van Zijl. Geeft een eigen blad uit. ConcertZender: Is het afgelopen voorjaar na een intensieve reddingsactie van de on dergang gespaard gebleven. Verzorgt als stichting sinds 1982 radioprogramma's met serieuze muziek "voor Amsterdam en Amstelveen, sinds juni 1993 is ConcertZen der via de kabel te ontvangen. Brengt 24 uur per dag klassieke muziek, maar ook jazz, blues en wereldmuziek. Gesteund door vrijwilligers en organisaties uit het Nederlandse muziekleven. Euro JazzRadio: Jazz-zender, zendt sinds deze zomer weer 24 uur per dag uit. Ging wegens financiële problemen vorig jaar een samenwerking aan met Sky Radio. Overdag werd door Sky muziek uit de jaren vijftig en zestig uitgezonden onder de noe mer 'Gouwe Ouwe Zender'. Die samen werking is nu echter van de baan. Euro JazzRadio wil nu met een niet binnen een jaar een marktaandeel twee procent behalen. Die nieuwe aanpak houdt in: naast jazz veel aandacht voor soul, blues en funk, de komst van nieuwe, Nederlandse presentatoren als de oude vertrouwde Meta de Vries en zo veel moge lijk live-programma's. Het kabelstation wil een etherfrequentie aanvragen. Hitradio 1224: Hoopt het lage marktaan deel op te kalefateren na 1 september, wanneer het station verder gaat als Hitra dio Veronica. Dat zal de nieuwe eigenaren Veronica en Endemol met de hulp van de populaire Veronica-DJ's - die nu nog bij Radio 3 te beluisteren zijn - vast en zeker lukken. Het station sleepte onder de oor spronkelijke naam Holland FM een etherf requentie binnen met het profiel 'De Na tionale Muziekzender', vandaar dat Vero nica Hitradio gedwongen is om minimaal de helft van de programmering in te rui men voor popmuziek van Hollandse bo dem. De uitzendingen komen - o goeie ou we tijd - van een zendschip. Hitradio Veronica: zie Hitradio 1224. Love Radio: Is ook onderdeel van het Arca de-bedrijf. Dit computergestuurd 'zwijmel- station' met 24 uur per dag onafgebroken softe liefdesliedjes richt zich op vrouwen tussen 15 en 35 jaar. Nieuwsradio 1395: Deze commerciële nieuwszender van het blad Quote en Vero nica start in september. Volgens radiodi recteur Allard Berends zal zijn station zich concentreren op het binnenlandse nieuws. „Daarnaast kiezen wij voor buitenlands nieuws dat een beetje Nederlands is". Met 55 medewerkers moet het station 24 uur per dag in de lucht blijven. De programme ring kent drie pieken (met gesproken woord): 6-9, 12-14 en 16-19 uur. In de daluren worden langere reportages en in terviews uitgezonden en muziek gedraaid. De doelgroep is de 30- tot 50-jarige luiste raar. Elsevier, dat aanvankelijk aan het pro ject deelnam, stapte er onlangs uit. Berends: ,,Men vond het risico te groot". GEH*m de ConcertZender Radio 1: Publieke nieuws- en actualiteiten zender. Vanaf 1 september 'versterkt' door de invoering van de zeer omstreden cen trale redactie onder verantwoordelijkheid van de NOS. Voormalig NCRV'er Piet van Tellingen is hoofdredacteur van deze re dactie die in de piekuren uitzendingen gaat verzorgen. De afzonderlijke actualitei tenrubrieken verdwijnen. In de daluren zullen wel informatieve programma's van de verschillende omroepen te beluisteren zijn. Door deze 'stroomlijning' moet de slag tegen commerciële concurrenten als Nieuwsradio 1395 te winnen zijn, zo hopen voorstanders. Radio 2: Deze familiezender was de laatste jaren door het grote verlies van luisteraars het zorgenkindje van de publieke radio. Na enkele ingrijpende reorganisaties lijkt het nu weer een beetje te lukken met Radio 2, want het marktaandeel stijgt langzaam, maar gestaag. Invoering van een horizon tale programmering, aansprekende pre sentatoren als Frits Spits en Ad Bouman en meer, voornamelijk Nederlandse muziek hebben de luistercijfers enigszins opge krikt. Een bloedhond met een staart als een radio-antenne figureert in een uitgebreide reclamecampagne als 'luistertrekker'. Radio 3: Deze popzender is nog steeds de best beluisterde radiozender, mede dankzij vaste onderdelen als KRO's Breakfast Club met Jeanne Kooijmans en Peter van Brug gen, NCRV's Magic Friends Sjors Fröhlich en Peter Plaisier en natuurlijk het best be luisterde radioprogramma: AVRO's Ar beidsvitaminen. Radio 4: Klassieke zender. Kampt de laatste jaren met toenemende concurrentie van maar liefst drie op Nederland gerichte klassieke-muziekzenders. Heeft echter een schare trouwe luisteraars die zweren bij een klassiek programma als Muziek voor Miljoenen. Zendt drie maal daags een con cert uit. Per 1 oktober wordt Hans Hierck, nu nog algemeen directeur van het Gelders Orkest, als zendercoördinator verantwoor delijk voor het programmaschema en het muziekbeleid. Radio 5: Opiniezender die is 'weggemof feld' op de kwalitatief slechtere midden golf, ondanks de protesten van onder an deren zendercoördinator Rina Spigt. Radio 5 is met minderhedenprogramma's docu mentaires, programma's over kunst en cul tuur en interviews dé praatzender. De luis terdichtheid is erg laag. Radio 10 Gold: Marktleider onder de com merciële radiostations. Ook al een Arcade station, te ontvangen via kabel en ether. Brengt hits uit de jaren '50 tot '80. Vooral de Beatles zijn kennelijk heel populair bij de DJ's, evenals radiospelletjes met - al weer - luisterende huisvrouwen. Tom Mul der is programmadirecteur. Krijgt binnen kort concurrentie van Sky radio, dat im mers een etherfrequentie heeft veroverd. Radio 121: Nieuw vanaf september a.s. Brede programmering: dus 24 uur per dag popmuziek, nieuws en themaprogram ma's. Staat qua muziekkeuze tussen Radio 2 en 3 in. Heftige popmuziek als house, hardrock en hiphop zijn niet te beluisteren op Radio 121. Nog niet bekend is wie de presentatie voor zijn of haar rekening zul len nemen. Radio 538: Deze popzender, nadrukkelijk gericht op jongeren, heeft na een juridi sche procedure onlangs toch een etherfre quentie toegewezen gekregen. Ook een laatste kort geding, aangespannen door de NOS tegen de toewijzing van de radiofre quentie, viel in het voordeel van '538' uit. Het station is opgezet door Lex Harding in samenwerking met voormalige Veronica- collega's. Officiële eigenaar: Vrije Radio Omroep Nederland. Nu Harding naar het TV-station The Music Factory is vertrokken - hij blijft overigens als adviseur aan het station verbonden - staat Erik de Zwart aan het hoofd. Brengt veel hits, veel house- en dancemuziek. Radio London: Gebaseerd op de gelijkna mige piratenzender die tot halverwege de jaren zestig uitzendingen verzorgde. Het huidige Radio London is bestemd voor de luisteraar van 20 tot 55 jaar die houdt van muziek van '65 tot '85' als blues, soul, Afri kaanse muziek en Caribische muziek. Vei der veel informatie over eigentijdse ondei werpen als het milieu, gezondheid ding. Het is een commercieel station met ideële aspiraties oftewel een 'human rest-zender', volgens oprichter Peter Jan- sén. Een deel van de winst gaat naar klein schalige hulpprojecten in ontwikkelings landen. Radio Noordzee Nationaal: Zender ter promotie van het Nationaal Produkt. In handen van uitgeverij Strengholt. In hevig strijd gewikkeld met Radio 10 Gold om h marktleiderschap. Voornamelijk Neder landstalige en uit Nederland afkomstige muziek, aangevuld met 'gouwe ouwen'. Heeft sinds aantreden van algemeen manager Rein Sluik, afkomstig van Joop van den Ende, allerlei bekende Nederlan ders aan zich gebonden als Ron Brandste der, Albert Verlinde, Hans van der Togt, Conny Vgndenbos en Astrijd Nijgh. Dankt het succes ongetwijfeld voor een be' deel aan de bovennatuurlijke steun medium Jomanda, dat op de zondagavoni een eigen programma heeft. RTL Rock Radio: Het wil, ondanks ingrij pende wijzigingen van het format, niet lukken met RTL Rock Radio, voorheer Happy RTL Radio, daarvóór bekend als RTL Radio. De zender richtte zich aanvan kelijk op het draaien van 'klassieke hits' vervolgens op 'happy hits' Tegenwoor dig wordt er voornamelijk stevige rock te gehore gebracht voor de oudere jongere. Maar zónder etherfrequentie en mét de toenemende concurrentie blijven de luis tercijfers bedroevend laag. Kan blijven be staan dankzij een welgestelde eigenaar, r melijk CLT/RTL. Sky Radio: Non-stop-soft-pop op dit sta tion van het Britse News International van mediamagnaat Rupert Murdoch. Luister cijfers zijn gekelderd sinds commerciële concurrenten als Radio 10 Gold wel etherf requentie kregen, terwijl Sky buiten de boot viel. Krijgt nu eindelijk, evenals Radio 538, na een juridische procedure de felbe geerde FM-frequentie toegewezen. Richt zich op leeftijdsklasse van 20 - 45 jaar, mei name vrouwelijke luisteraars. Mage Mach cistis comi gaat 'elect jande De I dam;

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 22