Rijnsburgse Boys waakt voor te groot optimisme FC Lisse en Katwijk loeren op Telstar Oefenserie baart Noordwijk zorgen FC Lisse verliest van Sparta 2 Sport Alphense Boys verschuilt zich tegen Quick H LEIDEN RUUD PATTIAPON Alphense Boys heeft in de oe fenwedstrijd tegen Quick H niet het achterste van zijn tong laten zien. De Hagenaars, in het ko mende seizoen ook competitie tegenstander, 'mochten' daar om met 4-3 winnen. Katwijk speelde zondaghoofdklasserTo- negido met 5-3 van de mat. Quick Boys bleek in staat om na een pittig trainingskamp nog behoorlijk te kunnen voetbal len. De naar de derde klasse af gezakte eersteklasser van weleer Arnemuiden werd met 3-0 vrij eenvoudig in de hoek gezet. Zonder erkende krachten als Robert van der Laan en Patrick Kalkema bleek Alphense Boys tegen Quick stootlêacht te ont beren. Daarbij konden Peter Gerse en de van Scheveningen overgekomen vroegere ARC'er Rob Leunissen vooraf in de op stelling worden doorgestreept. Ondanks de 4-3 nederlaag sprak leider Gerard Haverkamp van Alphense Boys van een nuttige oefenpartij. „Maar het leek ver standig om niet alles uit de kast te halen. Quick is namelijk ook competitietegenstander." Ha verkamp zag buiten de Alphen se treffers van Pieter van Zoest, Edward Laros en Koos van Zoest de jeugdige Frank Twilt een opvallende prestatie ver richten. Ook doelman Jan Wil lem van Velzen, die vlak voor tijd door een lob werd verrast, leverde goed werk af. Quick Boys verraste trainer Henk Wisman door na vrijdag in de brandende zon straf ge traind te hebben, ook zaterdag nog goed voor de dag te komen tegen derdeklasser Arnemui den. Met name de hoekschop pen moeten de Katwijkers veel plezier hebben geschonken. Daaruit haalde Quick Boys tot nu toe een 'honderd procent score'. Leider Arie de Vreugd: ,,Ik denk dat die hoekschoppen een gevaarlijk wapen worden." Dat moet nog blijken, want het vorige seizoen werd uit corners slechts eenmaal gescoord, her innerde De Vreugd zich. De 3-0 zege van Quick Boys werd door Hans van der Plas (na een hoek schop van Guido Smits), Peter Kruit en Smits zelf vastgelegd. Katwijk kreeg Tonegido van Melbi Raboen op bezoek. Dat leverde de Voorburgers, dat twee weken langer in training is dan de Katwijkers, een 5-3 ne derlaag op. Niet alleen de zege stemde trainer Kees Guyt tevre den, maar zeker ook de manier waarop die tot stand kwam. ,,Na één week training kunnen ze de kracht opbrengen om één op één te spelen en de patronen van vorig seizoen weer op de grasmat te leggen." Guyt con stateerde geen noemenswaardi ge achteruitgang na zes weken rust. Slechts de invulling van een deel van de ploeg na het vertrek van Henk Langemaat naar ARC baart Guyt zorgen. Aan de andere kant lijkt de va cature van de gestopte Kees Krayenoord door Dick Krom menhoek te worden ingevuld. Hij scoorde net als Marco de Ridder tweemaal. Marco van der Plas nam de resterende tref fer voor zijn rekening. Ter Leede kwam tegen het Rot terdamse WOR, zeker in de eerste helft, handen te kort om de kansen te tellen. Het werd uiteindelijk 1-1. Pepijn Brands maakte het Sassenheimse doel punt. Fred Filippo heeft kennis gemaakt met Leiden. De kers verse trainer van de Morschbe- woners boekte met zijn ploeg een 5-2 zege op MVKV. Dit was te danken aan treffers van Pe dro Hilliger, Peter Bekkering en de naar de senioren overgehe velde jeugdspeler Jan Pieter Stahlie, die maar liefst driemaal doel trof. Voor MVKV scoorden Martin Krayenoord en Dave de Jong. Meerburg (zo) liet TAVV met 3-1 achter zich. Na de ope ningstreffer van TAW'er Jelle Kleyn maakten de Meerburgers Peter Vlasveld en tweemaal Marcel Zwetsloot korte metten met de nieuwbakken zaterdag vierdeklasser. Hazerswoudse Boys ging in Bergschenhoek met 2-1 onderuit bij BVCB. Na dat Jan Sol de Boys op voor sprong had gezet, passeerde Martin van Zoest zijn doelman Willem van Diggele. BVCB ging daarna met de zege aan de haal. Oegstgeest deed dat bij DUNO, waar de Voscuylbewoners een 3-1 zege in de 'oefenboeken' konden optekenen. Ronald Pil- meyer, Rick Abma en Remco Visser schoten raak. OEFENVOETBAL Maandag 14 augustus FC Lisse (zat)-HW( 19.30) Dinsdag 15 augustus Sleutels-Docos (Piet Boot Bokaal) (19.00), TAW-SJ2 (19.30), Katwiik-Alphense Boys (19.15), Van Nispen-FC Lisse (zon) (19.00), Aarlanderveen-Koudekerk (19.00), Noordwijk-Stormvogels (19.00), ARC-VEP (19.30), FC Lisse (zat.)-UVS (20.00), LFC-VNA (19.00), Lugdunum (zon)-Nieuwkoop (19.00), Altior-Zevenho- ven (19.00), GDS-SVLV (20.30), Hazers woudse Boys-ROAC'79 (19.00), UVS-2- ASC (19.30), Rijnsburgse Boys - VVSB (19,00), Argon - Alphia, Lugdunum - Nieuwkoop (19.00) 'Maar de competitie blijft belangrijker dan de Amstel Cup ROTTERDAM ROB VAN DER ZANDEN Tweede plaatsen tellen in de sport niet, maar voor FC Lisse of Katwijk zou het leuk zijn om in poule 13 van de Amstel Cup te finishen achter Sparta. De eredivisionist won gisteren de eerste bekerwedstrijd op Span gen met 4-0 van Telstar en is nu al min of meer verzekerd van een plaats bij de laatste 32. De ploeg die als nummer 2 in de poule eindigt gaat ook over. De twee zaterdageerstéklassers uit de regio zijn niet kansloos. Sparta - Telstar werd gisteren bekeken door Arie Lagendijk namens Katwijk. Hij zag bij de thuisclub Alfons Groenendijk en Dennis Krijgsman als respectie velijk links- en rechtshalf uit blinken. Bij de Kasteelclub nam Krijgsman de tweede treffer voor zijn rekening. Een andere ex-ARC'er, Arjan van der Laan, maakte er ook één. Maar wat Lagendijk vooral zag was een te kort schietend Telstar en juist daar liggen de kansen van de amateurs in de resterende wedstrijden. Lagen dijk: „Sparta gaat door in deze poule, daar ga ik vanuit. Voor die tweede plek hebben Telstar, Katwijk en FC Lisse alle een kans. Ik vond Telstar minder dan Dordrecht waar we vorige week tegen oefenden, ik schat ze in op de middenmoot van de eerste divisie. In de uitwedstrijd tegen Telstar zijn we daarom niet kansloos, maar het blijven natuurlijk wel semi-profs die vaker trainen en een hogere balsnelheid hanteren. Dat ver taalt zich in een wedstrijd. Het verschil tussen amateurs eij eer ste divisie is weg te poetsen, dat wel. Zeker als zij die ene stap vergeten te zetten en wij omge keerd twee stappen extra zetten. Over het algemeen zijn de ver schillen tussen de amateurs en de eerste divisie kleiner dan tus sen de eerste divisie en de ere divisie." Mark Wotte zag Telstar giste ren niet, maar wel eerder in de oefencampagne. „Er wordt vaak denigrerend gedaan over de eerste divisie, maar statistisch gezien winnen ze meestal van de amateurs. Vorig jaar eindig de er niet één amateurclub bij de eerste twee in al die poules." RKC en Den Bosch hielden vorig seizoen Katwijk en Quick Boys van kwalificatie af. In een andere poule hielden Excelsior en Sparta de Lissenaren onder de duim. In dat seizoen kregen de amateurs de wedstrijden heel vroeg voor de kiezen, de trainingsachterstand eiste zijn tol. Nu is het bekervoetbal nog steeds onderdeel van de oefen campagne, maar de duels tegen de profs zijn iets later gepland. Lagendijk: „Ik vind het boven dien een voordeel dat we vorig jaar al meededen. Het valt nog altijd midden in de voorberei ding en de competitie heeft voorrang, maar met Katwijk proberen we die bekerduels wel te winnen net als elke andere wedstrijd. Het zou toch ver domd leuk zijn als je eens een keer tweede wordt in die poule. Dan Kun je toch een hele aardi ge volgende ronde krijgen tegen een topclub." Bij FC Lisse werd de tweede plaats door een krappe 2-1 thuisnederlaag tegen Sparta een jaar geleden maar net gemist. Wotte: „We pakten het toen heel serieus aan. Deze keer zul len we onze huid weer duur verkopen, maar de eerste com petitiewedstrijd uit tegen Sche veningen staat toch nummer één op mijn prioriteitenlijstje, daarna komen Sparta, Telstar en Katwijk pas. Wat heb je aan een goede Amstel Cup als je vervolgens in het begin van de competitie de boot mist? Vorig jaar hebben we in de eerste wedstrijden van de competitie de punten laten liggen, die wil len we nu pakken." Telstar-trainer Cor Pot vond gisteren de 4-0 tegen Sparta 'te leurstellend'. „Ik had meer ver wacht van ons, maar toch gaat het in deze poule wat Telstar betreft vooral om de duels tegen Lisse en Katwijk. Die moeten we winnen. Dat wordt nog moeilijk genoeg en vooral tegen Lisse. kunnen we onze borst natma ken, omdat daar enkele ex-Tel- star-voetballers rondlopen die wel een stap extra willen zet ten." Volgens Henk ten Cate, trai ner van Sparta, mogen de ama teurs nooit worden onderschat, ook al zijn ze in het poulesys teem in het nadeel omdat ze in meer dan één duel moeten pie ken. „Wij gaan de wedstrijden tegen Katwijk en Lisse winnen. Wij moeten die winnen. Mis schien kunnen we Telstar zo nog een beetje helpen." Rest programma Amstel Cup, poule 13. 22-8: FC Lisse - Sparta, 23-8: Tel star - Katwijk, 27-8: FC Lisse - Katwijk, 30-8: Telstar - FC Lisse, Katwijk - Spar- bcTfire i'-'l 'l-'I 1 We hebben verloren, maar zijn niet verslagen', klonk het vorig seizoen na de degradatie van Rijnsburgse Boys naar tweede klasse. De club lijkt die woorden dit jaar waar te maken. Er is met succes geprobeerd de selectie op peil te houden en als trainer werd de ervaren John Eelman aangesteld. Bovendien trokken de Rijnsburgers nu eens niet 'een blik nieuwe spelers' open, maar werden er slechts twee gerichte 'aankopen' gedaan. zelf vooral conditionele proble men te hebben, maar was zater dag wel topscorer van zijn ploeg in het duel tegen Zandvoort- meeuwen met vier doelpunten. Rijnsburgse Boys speelde met twee spitsen, Kamperveen en De Louw, met daarachter de tweede nieuwkomer in het elf tal, Edwin Hermes. Eelman: „Eigenlijk speel ik het liefst met drie spitsen, maar ik heb geen rechterspits en geen linkerspits. Dan moet je je aanpassen." Als alternatief voor de spitspositie heeft Eelman nog Jeffrey van Driel achter de hand, maar hij was zaterdag geblesseerd. Bruyri 3 go Rijnsburgse Boys kende toch ook wat tegenslagen. Richard Hoogervorst moest wegens een (blessure definitief stoppen ;hij is nu elftalleider en Dick DÉffiri Heemskerk besloot afgelopen h. Bad week om zijn schoenen toch in wilgen te hangen. Met het af vallen van Hoogervorst was bij de samenstelling van de selectie al rekening gehouden. De club trok als vervanger de voorstop- jer van Tonegido, Paul van vlelzen, aan. Meevaller is ongetwijfeld dat Martin de Louw weer fit lijkt. De aanvaller kon vorig jaar wegens een enkeleblessure maar drie keer trainen en twee wedstrij den meespelen. De Louw zegt Steven Faber, die vorig jaar nog in de aanval stoad, lijkt een toekomst tegemoet te gaan als middenvelder. Martin de Haan en Menno Vaartjes completeer den tegen Zandvoortmeeuwen de middenlinie. De nieuwe laatste man lijkt Peter van Duyn te worden. De speler die vorig seizoen op vrij wel elke positie speelde, werd door Eelman al voor de derde achtereenvolgende keer als 'libero' geposteerd. Van Duyn kan vanaf die positie voor aan vallende impulsen zorgen. Te gen Zandvoortmeeuwen strooi de hij in elk geval veelvuldig met goede passes. Ook Erwin Hermes die een ongelukkig seizoen achter de rug heeft bij FC Lisse, straalde in het oefen duel gretigheid uit. De positie achter de spitsen is hem mis schien wel op het lijf geschre ven. Tegenstand Zandvoortmeeuwen (derde klasse zondag) bood precies 45 minuten behoorlijk tegenstand. Na rust ging het elftal van trai ner Piet Keur verdedigend expe rimenteren. Bovendien bleek de ploeg er in de tweede helft con- Martin de Louw (links) van Rijnsburgse Boys was met vier doelpunten een plaag voor de verdedigihg van Zandvoortmeeuwen. ditioneel volledig 'doorheen te kampioenskansen ter sprake zitten'. De wedstrijd kreeg door komen. „Ik beschik over een het gemak waarmee Rijnsburg- hele gewillige groep die enthou- se Boys de gaten in de verdedi- siast traint. Het gaat er echter ging van Zandvoortmeeuwen t om hoe het gaat als het tegen- blootlegde, veel weg van een zit. Want een voetballer is zo trainingspartijtje, dat in 7-1 ein- Éelman is vanzelfsprekend voorzichtig als de Rijnsburgse sterk, zoals hij tegenslagen overwint." Eelman noemt naast Ter Leede ook Excelsior Maassluis als kampioenskandidaat. „En er De Lo£$t£i* zijn misschien nog wel drie of Haan 7-1 Scheidsrechter: Van der vier ploegen die gaan meedoen „oest, Van om de titel. Vergis je niet in de Meizen (De Ruiter). Van Duyn, Ho- sterkte van de tweede klasse." vingh (Vletter); Faber, Vaartjes, Den Haan, Hermes; De Louw, Kamperveen (Buis). Rijnsburgse Boys - Zandvoortmeeu wen 7-1 (1-1) 10. De Louw 1-0, 41. T. van der Hogen 1-1, 50. De Louw 2-1, 55. De Louw 3-1 78. Den Haan 5-1, 84. \DO '20 pijnigt zaterdageersteklasser Foreholte op schot TIM BROUWER DE KONING Oefenwedstrijden beschouwt Ruud Bröring als een noodzake lijk kwaad. Zulke duels leveren nu eenmaal geen punten op, maar trekken soms een zware wissel op de selectie. Zo miste trainer van Noordwijk zater- d- v dag tegen ADO '20 acht spelers. Bovendien verzuimden de )o Moord wij kers voor de vijfde achtereenvolgende keer het moreel op te krikken met een zege. De zondaghoofdklasser uit Heemskerk vertrok met een geruststellende 2-0 overwinning uit de badplaats. De enige les die Bröring uit de door hem verfoeide oefenpotjes trekt, is wat hij vooral niet moet Vtee doen. Het notitieboek van de chaap Noordwijker moet inmiddels uitpuilen, want zijn ploeg ver toonde op veld twee van sport park Duinwetering minder sa- menhang dan losse korrels zand. In deze fase van de voor bereiding is er nog geen man overboord, maar gerust op een goede competitiestart toonde Bröring zich allerminst. „Het (baart mij zorgen dat mijn selec- 2 nu al zo smal blijkt." Tegen ADO '20, met oud- Noordwijkspeler Fred Luesken de gelederen, moest de oe- ^yjfenmeester zelfs een beroep doen op de zieke Martin van venin? Kins om zijn achterhoede com- "sse'^ pleet te krijgen. Veel hielp het allemaal niet, want toen de Heemskerkers eenmaal in de gaten hadden wat de Noord- wijkse achilleshiel was, sloegen zij in een tijdsbestek van zes minuten twee keer toe. Peter van der Slikke en Richard van Son passeerden doelman Ro nald van Kesteren, die de voor keur had gekregen boven de bij Quick Boys overbodige Marco Ruwaard. Dat Ruwaard een veld verder het doel van Noordwijk 2 verdedigde tegen de reserves van ADO '20 had volgens Brö ring niets te betekenen. „Beide keepers wisselen elkaar af in de voorbereiding." Van de andere nieuwe spelers viel Patrick van Dam meteen in de smaak. De voormalige Ajax- reserve beperkte zijn optreden tot één helft op de plaats van de niet geheel fitte Geerlig Azier. Andere mogelijke aanwinsten zoals Richard Pel, Patrick van der Gronden en Spencer van der Hoeven vielen niet op in positieve zin. Laatstgenoemde maakte het in het centrum van de Noordwijkse verdediging veel te bont met charges die zelfs in niet-vriendschappelijke duels onmogelijk door de beu gel-kunnen. Voor Bröring valt er nog heel wat te schaven aan zijn selectie, die de oudgedienden Robert Vermin (geblesseerd), Kees Smit (vakantie) en Jos Smits (aanvoerder van Noordwijk 2) node mist. Met hen kan Noord wijk op zijn minst weer herken baar voetballen. De nieuwko-" mers voelden zich nog niet ge roepen om hun stempel te zet ten op de roodwitte ploeg. Van Kins: „Met die nieuwe jongens wissel ik geen woord tot de competitie is begonnen. Dan blijkt wie wat kan toevoegen aan het team. Voorlopig ben ik heel somber." Vóór Noordwijk de tegenstan ders in de eerste klasse A zonder knikkende knieën kan tege- moettreden, moet er nog heel wat water door de Noordzee vloeien. Bröring beseft dat en weigert zichzelf en zijn omge- Martin van Kins. ving zand in de ogen te strooien met al te optimistische progno ses. „Het woord kampioen neem ik niet eens in de mond. Het zou al mooi zijn als Noord wijk op het hoge niveau in de eerste klasse kan meedraaien." Het overladen oefenprogram ma, beseft Bröring nu, zou wel eens in het nadeel van zijn spe lersgroep kunnen uitpakken. „De jongens klagen allemaal over melkzuur in de benen." Het liefst zou hij een stuk of wat van die vermaledijde oefen- foto loek zuyderduin duels schrappen. Want op nieu we nederlagen (na Haarlem, WSB en ADO '20) zit niemand te wachten. Die kunnen name lijk, ook al betreft het slechts wedstrijden om des keizers baard, behalve in de benen ook 'tussen de oren' schade aan richten. Noordwijk - ADO '20 0-2 (0-0) 56. Van der Slikke 0-1, 62. Van Son 0-2. Scheidsrechter: Stolze. Toeschouwers: 350. Noordwijk: Van Kesteren; Van Kins, Bamhoorn, Van der Hoeven, Pel; Azier (46. Van Dam), Reinders, Van der Gronden; Scheurwater, Bloem, Pitti FC Lisse kwam op haar eigen toernooi niet verder dan de tweede plaats. In de finale ver loor het met 2-1 van Sparta 2. UVS had in sparring-partner AFC een gewillig slachtoffer. Een 3-1 overwinning viel de Lei- denaars ten deel. Foreholte maakte korte metten met Was senaar. In Voorhout werd het 7- 0. Een incompleet Roodenburg speelde met 0-0 verdienstelijk gelijk tegen eersteklasser Aals- Het is FC Lisse niet gelukt om het Bram Polderman-toernooi te winnen. De oververmoeide Lissenaren, het was hun vijfde wedstrijd in acht dagen, hadden in de reserves van Sparta een alerte tegenstander. Trainer Mark Wotte startte de finale met de basis-elf van het afgelo pen seizoen, wat inhield dat aanwinst Ruben Jordan langs de kant zat. Doelpunten van Rot terdamse makelij waren afkom stig van Michael Renfurn en Ed gar van der Roer. Marco Klein bracht vlak voor tijd de stand terug tot 2-1. Ondanks de ne derlaag blikte trainer Wotte te vreden terug: „De nederlaag was min of meer ingecalcu leerd, maar het ging er eigelijk om in die wedstrijden zo veel mogelijk spelritme op te doen. Morgen spelen we tegen UVS. Dat is voor de jongens een mooie graadmeter". UVS UVS kwam gisteren in de wei tegen het AFC. De Amsterdam se club, die niet met de sterkst denkbare selectie naar Leiden afreisde, moest een 3-1 neder laag slikken. Toch kwam de roodzwarte formatie even op voorsprong (0-1). Door Jack Honsbeek kwamen de Leide- naars weer langszij (1-1). Na de thee drukten Albert Hoogland en Ramon Nieuwenhuizen het verschil in trefzekerheid uit (3- 1). Bij UVS blies ex-Ajacied Ma rio van Heyningen zijn partijtje verdienstelijk mee. Een verre van compleet Roodenburg, liefst acht spelers ontbraken op het appèl, speelde tegen het een klgsse hoger spe lende Aalsmeer verdienstelijk gelijk: 0-0. Bij Roodenburg is Fred Ouwerkerk gestopt. WSB moest een zwaar trainingsweek end tegen UNIO bekopen met een dikke nederlaag: 4-1. Zelfs de enige Noordwijkerhoutse te gentreffer was van UNIO-make- lij. Foreholte had in Wassenaar een gewillige tegenstander. Dank zij viermaal Ruud de Klerk, tweemaal Nico van Rijn en eenmaal Rob van Duin werd het 7-0. Lugdunum maakte er tegen RKAW een doelpuntrijk potje voetbal van: 4-4. De Kikkers gingen door doelpunten van Henk de Cler en Rob Dillewaard voortvarend van start (2-0). Een inzinking van de Leidenaars be tekende dat de Leidschendam- mers binnen de kortste keren de achterstand omzetten in een 4-2 voorsprong. Cees van Tong eren (penalty) en Patrick Hey- mans zorgden er alsnog voor dat een 4-4 remise behaald werd. SJC moest tegen Pancratius het onderste uit de kan halen om de overwinning te bewerkstelligen. Bij de Noordwijkers nam Edwin Otte het voortouw. Hij produ ceerde de eerste treffer. Nadien waren Piet Haasnoot en Johan Huizebosch succesvol. Met één tegentreffer kwam de 3-1 eind stand op het scorebord. Docos miste een aantal spelers. Desondanks voetbalden de Lei denaars tegen de Haagse derde klasser GDA behoorlijk. Docos verloos met 2-1. Routinier Cor van der Krogt maakte namens de roodwitten de tegentreffer. Marco Verplancke miste een penalty. Verheugend was het aanblijven van Luc Kok. Hij kwam terug op zijn eerder ge nomen besluit om te stoppen. UDO kreeg op het allerlaatste moment de zondagtak van FC Lisse als oefenpartner. In een gelijkopgaande wedstrijd werd het een 5-4 overwinning voor de Lissenaren. Bij FC Lisse baarde Ronald Rovers opzien door twee vrije trapppen fraai te verzilveren. De overige drie doelpunten waren afkomstig van Patrick Kortekaas, Patrick Bon en Paul Pijpers. DOSR won in het Cor Pieterse-toernooi met minimaal verschil van Ai- tior: 1-0. De teruggekeerde Dick van der Meer maakte het enige doelpunt. Gouda won het Pie- terse toernooi. Bij UDO nam Werner Knetsch (3x) het leeu wendeel van de score voor zijn rekening. Hein van Heek maak te het overige doelpunt. SVLV won met 4-2 van Van Nis pen. Bij de Voorschotenaren be wees Niels Karremans het sco ren nog niet verleerd te zijn (2x). Ook Björn Cantervisscher en Martijn Heymans scoorden ieder eenmaal. Bernardus kreeg fiks op de broek van het bezoekende ASC. Trainer van ASC Wally Gallert keek zijn ogen uit, want Tim van Waarsenburg (ex-Docos 4) scoorde liefst drie keer. Het ove rige doelpunt werd gemaakt door Alexander Perez. UDWS was een maatje te groot voor af delingsclub Stompwijk '92. Met de 5-1 eindstand werd het over wicht nog onvoldoende uitge drukt. Opmerkelijk bij de Leide naars was de aanwezigheid van Michael de Roode. Hij had eer der overschrijving aangevraagd naar UVS. De Roode schoot tweemaal raak. Ook Martijn van de Ham kwam tot twee doel punten. Hassan Mink scoorde ten slotte nummer vijf. Spartaan Alfons Groenendijk, op de foto in actie tegen FC Lisse, blonk gisteren uit in het bekerduel tegen Telstar, archieffoto loek zuyder- duin

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17