Hofstede speelt zich in de kijker Slechte start voor Istanbulspor met Beenhakker en Co Sport Inter Milan schrikt van 0-0 tegen PSV MAANDAG 14 AUGUSTUS 1995 4 SPIERDIJK. 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 KNVB verbiedt Excelsior 'Het saatde ^vemvreugde - in vlissingen te spelen Doetinchems publiek eist passie van De Graafschap A Rotterdam gpd bekerwedstrijden moeten ge- X- De KNVB heeft Excelsior verbo den in Vlissingen te spelen. In het kader van de samenwerking met de stichting FC Zeeland lag het in de bedoeling vier compe titiewedstrijden en zeker een bekerwedstrijd van Woudestein te verplaatsen naar het veld van Vlissingen. De KNVB heeft hier een stokje voor gestoken, omdat het com petitievervalsing wil voorko men, geen precedent wil schep pen, maar ook om een onge stoord competitieprogramma te krijgen. De voetbalbond wil de duidelijkheid handhaven. Ook bekerwedstrijden moeten ge woon op Woudestein worden afgewerkt. „Officieel weet ik van niets," zegt voorzitter Martin de Jager, „maar dat scheelt ons minstens een ton per seizoen. Dat zijn de consequenties van deze beslis sing, die trouwens wel erg laat is genomen. Begin mei hebben we dit verzoek al gedaan. Waarom de KNVB ons dan zo lang laat wachten, begrijp ik niet. We hebben alles al voorbereid en dan komt de KNVB een week voor de competitie met deze mededeling. Maar als de KNVB dat wil, dan houdt het op." Kanu succesvol voor Nigeria lagos» Nwanko Kanu had zaterdag met twee treffers een be langrijk aandeel in de zege van het olympisch team van Nigeria op Egypte, 3-2. De lange spits van Ajax scoorde in de 34ste en 67ste minuut. Het derde doelpunt van Nigeria kwam op naam van Kingsley Obikulu, de verdediger die volgend seizoen bij Go Ahead Eagles onder contract staat. In Lagos keken 40.000 toe schouwers naar het duel. Snelders weigert dienst bij Aberdeen Aberdeen Theo Snelders leeft sinds dit weekeinde op voet van oorlog met de leiding van club Aberdeen. De Nederlandse kee per van de Schotse club is zaterdagmiddag voor de laatste oe fenwedstrijd tegen Coventry City na een conflict woedend weg gelopen en dreigt niet meer voor zijn club uit te komen. Aber deen moest jeugdkeeper Michael Watt opstellen tegen Coventry. De Schotten verloren zonder Snelders het duel met 5-1. Vandaag moet Snelders zich bij het bestuur melden en zal hij zo goed als zeker een boete van enkele duizenden guldens krijgen. De woe de-uitbarsting van Snelders, die journalisten voor commentaar verwijst naar zijn zaakwaarnemer Ton van Dalen, was het gevolg van een slepend conflict met zijn werkgever. Snelders beweert dat Aberdeen een transfer naar Glasgow Rangers probeert tegen te houden. doetinchem gpd De shirts moeten vuil zijn, de gezichten getekend. Afgezakte kousen, opgestroopte mouwen. De Graafschap in optima forma. Negentig minuten ploegen, schoffelen en bikkelen. Het is de passie waar Guus Hiddink zo naar snakt. De Vijverberg neem je niet zomaar, die moet echt beklommen worden. Alpinisme in de Achterhoek. Maar voetballen kunnen ze ook nog, dat bleek afgelopen seizoen. „Onze spelers hoopten na het kampioenschap echt dat De Graafschap het in de na- competitie zou redden. Die ploeg had er gewoon het mees te recht op," aldus Pim Verbeek, trainer van kampioen Fortuna, oud-trainer van De Graafschap ('87-'89). Vreemd De rustige Rotterdammer had succes in Doetinchem. Vreemd eigenlijk. Want bij De Graaf schap slagen doorgaans slechts trainers die het gras opvreten en de duimschroeven tot bloedens toe aandraaien. De spierballen- taal-types. Körver, Kistemaker, Popovics, De Visser. De hemel bestormers. Verbeek is de uit zondering die de spreekwoor delijke regel bevestigt. Verbeek haalde in zijn eerste Doetinchemse jaar meteen een periodetitel binnen. Een jaar la ter knalde er geen champagne. Het voetbal bleef echter hetzelf de. Góén! „Het is het karakter van de club, het karakter van de hele Achterhoek. Het publiek zweept de spelers op. Jeroen Boere stond in de spits, die was mateloos populair. Hij was ge vaarlijk, hard en joeg de tegen stander op. Dat willen ze in Doetinchem zien. Jagen, ook al kan 't niet. D'r op en d'r over!" Kistemaker En d'r op en d'r over ging zeker Simon Kistemaker. Ook d'r on der trouwens toen hij in 1992 met de 'Oerend-hard-formatie' uit de bocht vloog. De Graaf schap degradeerde uit de eredi- vsie. Een seizoen eerder had 'De Kist' alle Achterhoekse harten gestolen. Ongeslagen kampioen in de eerste divisie met voetbal waar de passie met vanaf droop. In zijn laatste seizoen ('92-'93) op De Vijverberg pakte Kiste maker nog een periodetitel. De trainer die dit seizoen de adrenaline door FC Utrecht moet pompen: „Ik speelde ge woon het voetbal dat het pu bliek daar graag ziet. Nee, niet honderd procent Engels. Dat wordt altijd meteen gezegd. Wel voetbal met het hart." Kistemaker is nog steeds mateloos populair in Doetin chem. Vorig seizoen werd hij zelfs nog suf gebeld door sup porters van De Graafschap toen Fortuna de laatste wedstrijd te gen Telstar, de club van De Kist, moest spelen. 'Klop ze Simon. Voor ons!' Maar Fortuna werd kampioen, De Graafschap pro moveerde later toch nog via de nacompetitie. „Het publiek in Doetinchem is enorm betrok ken en enorm positief. De bin ding met de club is groot; ze la ten De Graafschap niet snel val len." Gedreven Piet de Visser vuurde drie jaar (72-75) zijn gedreven speeches af op de Doetinchemse ploeg. Met succes. De Graafschap was de eerste club in de geschiede nis van het betaalde voetbal die via de nacompetitie promoveer de. Dat was in het seizoen '72- '73 toen de 'nastoot' werd gebo ren. In de eredivisie baarde de club opzien met een van de meest waanzinnige uitslagen uit de geschiedenis van het betaal de voetbal. De Graafschap- Feyenoord. Na een kwartier 0-3, met rust 4-3, eindstand 5-7. De Doetinchemmers eindigen op een keurige veertiende plaats met 26 punten uit 34 wedstrij den. De Visser, inmiddels inter nationaal scout van PSV, kijkt met veel plezier terug op 'de goeie ouwe tijd'. „De Graaf schap is niet alleen van Doetin chem, maar van de hele Achter hoek. De mensen komen van heinde en ver naar het stadion. Ze eisen inzet, beleving, want zo zijn ze zelf ook. De Achter hoeker is geen man van inge wikkelde theorieën, maar een man van doen." Popovics Voor Sandor Popovics ('83-'85) was De Graafschap zelfs meer dan fantastisch. „De mooiste periode uit mijn carrière. Als ik ze nu op tv zie, krijg ik nog een brok in m'n keel." De Hongaar, inmiddels manager algemene zaken bij FC Den Haag, miste de eredivisie op een haartje. „Ik weet het nog heel goed. De laatste wedstrijd, Helmond Sport thuis. Twee minuten voor tijd stonden we met 3-0 voor. VVV speelde tegen Eindhoven. Bij een gelijkspel waren wij ge promoveerd. Vlak voor tijd riep de speaker dat VW met 1-1 ge lijk had gespeeld. De trainer van Helmond Sport, Jan Brouwer, kwam uit de dug-out en gaf me een bos bloemen. Ik ging op de schouders, iedereen scandeerde mijn naam. En toen ineens, weer die speaker. VW had in blessuretijd nog gescoord. Een strafschop van Remy Reynierse. De mensen die mij op de schouders hadden, lieten, mij los. Ik donderde zo op de grond. Het had niet veel gescheeld of ik had mijn poten gebroken. Toen heb ik ontdekt hoe betrekkelijk voetbal is." Körver Frans Körver ('94 - tenslotte. Het levende symbool van pas sie. Weieens voor gek versleten, maar de Limburger sloeg zijn criticasters altijd weer met re- den haag anp Na de 0-0 tegen PSV heeft Inter- voorzitter Moratti aangekon digd op zoek te gaan naar ver sterking van de aanval. Hij dacht daarbij opnieuw aan Eric Cantona, de geschorste ster van Manchester United. Het was de tweede keer in korte tijd dat Inter niet aan sco ren toekwam. Twee dagen voor de ontmoeting met de Eindho- venaren had de club met dezelf de cijfers gelijkgespeeld tegen Arsenal. Bij de Engelsen speelde de spits van wie Inter enkele maanden geleden afstand deed, Dennis Bergkamp. Overigens won Inter van PSV na het ne men van strafschoppen. Cantona is tot eind septem ber geschorst wegens het mis handelen van een supporter van Crystal Palace. Onlangs gaf hij te kennen weg te willen uit Engeland, maar Manchesters manager Ferguson reageerde onmiddellijk met de medede ling hem niet te willen laten gaan. „De situatie is wat ondui delijk", zei Moratti na de wed strijd tegen PSV. „Maar mocht blijken dat Cantona beschik baar is, dan zullen we hem ze ker halen." Aangezien de transfermarkt in Italië reeds gesloten is, zou Cantona niet voor november in aqtie kunnen komen in de Serie A. Volgens Moratti is dat geen probleem. Inter kocht eerder een andere grote speler van Manchester United, Paul Ince. Peter Hofstede heeft zich op de eerste speeldag van het toernooi om de KNVB-beker in de kijker gespeeld bij FC Utrecht. De 28-jarige aanvaller kwam gisteren in de 55ste minuut van het thuisduel met FC Den Haag het veld in bij een stand van 1-0. Met een zuivere hattrick voerde Hofstede de score op naar 4-0. Het eerste Utrechtse doel punt kwam op naam van Van Kessel. De grootste zege in de strijd tussen clubs van het hoogste ni veau en teams van het tweede plan kwam op naam van FC Twente. De ploeg uit Enschede versloeg FC Zwolle met 5-1. Bruggink was met twee treffers topscorer. Go Ahead Eagles maakte in het duel met TOP Oss eveneens vijf doelpunten: 5-2. Schenning had met drie treffers een groot aandeel in de ruime zege. Waterink maakte beide treffers voor TOP. Ook Sparta (4-0 tegen Telstar) en NAC (4-0 tegen Excelsior) scoorden lustig. Tijdens de officiële openings ronde van het nieuwe seizoen in het betaalde voetbal was For tuna de enige club uit de eredi visie die een nederlaag incas seerde. De kampioen van de eerste' divisie ging met 3-0 on deruit bij het gedegradeerde MW. Joordens was met twee treffers, de gevierde man bij de thuisploeg. Van Wissen maakte het andere doelpunt. MW- doelman Van Duijnhoven 'stop te bij een stand van 2-0 in de 35e minuut een strafschop van Losada (Fortuna). RKC en Volendam kwamen niet tot winst. De Waalwijkers bleven tegen RBC steken op 1-1. Kammeron maakte vlak voor tijd het doelpunt van Van Aerde (RKC) ongedaan. Volendam kwam tegen AZ niet tot scoren, maar stond evenmin treffers toe: 0-0. Naast de twee spelers met drie doelpunten (Hofstede en Schenning) kwamen maar liefst acht voetballers tot twee tref fers. Het waren: Gorter (Vites se), Scheepers, Arnold (NAC), Breetveld (De Graafschap), Joordens (MW), Waterink (TOP), Bruggink (FC Twente) en Bombarda (FC Groningen). Vitesse-speler Roy Makaay (liggend) kijkt de bal na terwijl Ronald Hoop van Dordrecht moet s hem te ontwijken. BUITENLANDS VOETBAL GPD/ANP/SID/DPA De Turkse media hadden dit weekeinde geen goed woord over voor Istanbulspor. De ploeg van de Nederlandse trai ners Leo Beenhakker en Frits Korbach plus de spelers Peter van Vossen en John van den Brom opende vrijdagavond laat de competitie met een 1-3 ne derlaag tegen Eskishehirspor. De meeste kranten schreven over een treurige voorstelling, waarin Van den Brom in de laatste minuut de eer redde voorde thuisclub. Slechts 1298 toeschouwers waren afgekomen op de eerste wedstrijd in het immense Inö- nü-stadion. De hooggespannen verwachtingen ten spijt kon Is tanbulspor geen moment impo neren. Ook de met veel tam tam aangekondigde aanwinsten Van Vossen en Van den Brom stel den hevig teleur. De Zeeuwse ex-Ajacied viel alleen op door een aantal goede kansen onbe nut te laten. De gasten openden al in de tweede minuut de score. Daar na liepen de mannen van Been hakker constant achter de feiten aan. Net als in de oefenwedstrij den viel het zwakke spel van de verdediging en het middenveld op. De Nederlandse trainer vroeg na afloop om begrip en geduld. „Geef ons de tijd," op perde Beenhakker. „De ploeg is grotendeels vernieuwd, de spe lers zijn nog niet op elkaar inge speeld. We hebben de eerste slag verloren, maar Istanbul- sport zal zeker nog van zich la ten horen." Dramatisch Trainer Herbert Neumann be leeft met Anderlecht een dra matische start van het seizoen. De voormalige coach van Vites se incasseerde zaterdag de der de nederlaag binnen acht da gen. Charleroi zegevierde in Brussel verrassend met 2-0. Eerder verloor Anderlecht het openingsduel met Eendracht Aalst (3-1) en de thuiswedstrijd tegen Ferencvaros in de voor ronde van de Champions Lea gue (0-1). Een vroegtijdig ver trek van Neumann bij de Belgi sche titelverdediger is na de be labberde start niet ondenkbaar. Anderlecht etaleerde tegen Charleroi een bijna chronisch gebrek aan creativiteit en inspi ratie. De thuisploeg domineer de, maar zonder overtuiging. Charleroi ving de tegenstander rustig op en loerde constant op de counter. Tegen die simpele speelwijze had Anderlecht geen verweer. In de beginfase ging het al fout bij de Neumann-brigade, waarin onder anderen Bosman, Rutjes, Versavel en Haagdoren figureerden. Aanwinst Gilles de Bilde miste een strafschop. In de 28ste minuut mocht ook Charleroi van elf meter aanleg gen. Gerard scoorde wel, 0-1 Gehaast maakte Anderlecht nadien jacht op de gelijkmaker. De goed georganiseerde defen sie van Charleroi gaf echter wei nig kansen weg. Edi Krneevic besliste een kwartier voor de tijd het duel met een knappe kopbal. Anderlecht had in de slotfase geen kracht meer om iets aan de achterstand te doen. Na de tweede speelronde zijn behalve Charleroi nog vijf ande re ploegen zonder puntverlies. Club Brugge won vrijdag al met 2-0 van Sint Truiden, onder meer dankzij een treffer van Ey- kelkamp. Standard Luik ver sloeg AA Gent met 4-2. Alle tref fers in deze wedstrijd vielen na de rust. De Kroatische nieuwko mer Calo was met twee doel punten voor Gent de topscorer van de wedstrijd. Cercle Brugge boekte bij Lommei de tweede zege: 0-1. Nieuwkomer Harelbeke, de ploeg van trainer Henk Houw- aart, was dit keer te sterk voor RWDM: 4-2. Couvreur maakte twee treffers voor Harelbeke, dat een voorsprong van 2-0 ver speelde, maar na 2-2 toch nog Everton-speler David Unsworth duelleert met Blackburn Rovers-ster Alan Shearer. Everton won de traditione le opening van het Engelse seizoen om de zogenaamde Charity Shield door de Engelse kampioen met 1 -0 te- foto ap tree. wegliep. Eendracht Aalst zadel de Beveren met de tweede op eenvolgende nederlaag op: 0-2. Temmerman en Van Ankeren, die tegen Anderlecht drie keer scoorde, tekenden voor de tref fers. Met Beveren en Anderlecht staan Lierse, Lommei en Se- raing nog op nul punten. Schalke '04 Schalke '04 is het Duitse voet balseizoen uitstekend begon nen. Voor het eerst sinds 13 de cember 1980 slaagden de 'Kö- nigsblauen' er in de uitwedstrijd tegen FC Köln te winnen. Maar liefst 15.000 meegereisde Schal- ke-aanhangers zagen Youri Mulder de enige treffer maken. De Nederlandse spits scoorde in de 75e minuut. Behalve Schalke wonnen ook Bayern München, FC Sankt Pauli en Bayer Lever- kusen hun openingsduel. Ein- tracht Frankfurt en Karlsruher SC speelden gelijk. De zege van Bayern München kwam moeilijker tot stand dan verwacht. De miljoenenforma tie van de nieuwe trainer Re- hhagel, al gedoopt tot 'dream- team', begon stroef. Al na twee minuten zette Spörl de Zuid duitsers op achterstand. De Oostenrijker Flerzog, voor veel geld aangetrokken van Werder Bremen, maakte in de 30ste mi nuut gelijk. Dankzij treffers van Helmer en Scholl liep Bayern in de tweede helft uit tot 3-1, waarna Fischer de eindstand op 3-2 bepaalde. Van de nieuwelingen bij Bayern maakten Herzog en de Zwitser Sforza de beste indruk. Zij vormden met Zickler, Strunz, Scholl en Ziege het zes mans-middenveld. Voorin stond Klinsmann, de belangrijk ste aankoop, eenzaam. De Duits international liep na een bot sing met Henchoz een lichte rugblessure op. Hij liet zich, na een matige partij, tien minuten voor tijd vervangen door Papin. De Fransman vierde na acht maanden blessureleed zijn ren- De terugkeer van FC Sankt Pauli in de hoogste klasse zorg de voor een uitverkocht MU- lerntor-stadion in Hamburg. De 20.750 toeschouwers moesten drie jaar wachten op de come back die zaterdag eindigde in feeststemming. Want met een 4-2 overwinning op 1860 Mün chen hadden de supporters re den genoeg feest te vieren. De wedstrijd was een boeiend ge vecht, waarin Borimirov, de Bulgaarse aanwinst van 1860 München de score in de 38ste minuut opende. Twee minuten later maakte Pröpper gelijk, waarna Scharping (uit een straf schop) en Dammann de stand naar 3-1 tilden. Opnieuw Bori mirov maakte 3-2. In de laatste minuut scoorde Savitsjev 4-2. Bodden van 1860 München kreeg in de 74e minuut de eer ste rode kaart in het nieuwe sei zoen. De tweede rode prent viel twee minuten later in het duel Hansa Rostock - Bayer Lever- kusen. Ex-international Bernd Schuster van Leverkusen was de ongelukkige. Daarvoor speelde de laatste man een uitstekende wedstrijd. Hij bezorgde zijn ploeg in de 17e minuut de voor sprong. Baumgart maakte in de 24e minuut gelijk. Vier minuten voor tijd zette het Duitse talent Feldhoff het veldoverwicht van Bayer om in het wannende doel punt. Zelfvertrouwen Everton gaat met een flinke do sis zelfvertrouwen de Engelse competitie in. Gisteren verover de de ploeg uit Liverpool de eerste prijs van het seizoen. In het traditionele duel om het Charity Sield, de strijd tussen de Engelse kampioen en de beker winnaar, won Everton met 1-0 van landskampioen Blackburn. Vinny Samways maakte in de 57e minuut het doelpunt. Sta dion Wembley was met iets meer dan 40.000 toeschouwers nog niet voor de helft gevuld. sultaten om de oren. In se ber 1994 volgde hij de onts Jan Versleijen op. Hij sc! De Graafschap wakker ei Wty moveerde. Zijn Bourgoni hij d. filosofie is kort maar dui scf „We hebben een heel k< ven. Een leven tussen du wijsvinger. In die kortf moet je er van genieten. M allen; de trainer en de ui m va ders. Het gaat om levensi de." !>et. 'en, gez mor niet En daarom laat Körveiwel ploeg voetbal spelen wa<Jsje publiek om vraagt, waa zichzelf in herkent en wl 'uitvoerders' ook plezier inVERSU ben. „Neem nou Godee. een bepaald type speler moet je dus niet anders voetballen." iny B lanvo pots Dus is het voor De °i schap in de eredivisie ooki "ie en d'r onder. Is Körver niet dat hij met de opportunist ^"Y speelstijl roofbouw op ploeg pleegt. Laconiek: vroeger voetbalden we d;Enen' nacht op straat. En nu zo niet eens meer een kee 'ann^ week een prestatie kunnen ds lei nt-nk er ecl 'TH IT VOETBAL Poule 1: FC Groningen-Veendam 4-, 21. Sion 1-0, 60. Bombarda 2-1 "j Bombarda 3-0, 79. Schippers 3-, Górré 4-1 Scheidsrechter: Van Eg: 10 Toeschouwers: 4.000. Poule 2: Heerenveen-Emmen 2-1 (1 De Jonge 0-1, 35. Tammer 1-1 Roelofsen 2-1. Scheidsrechter: Zuifia Toeschouwers: 3.400. Poule 3: FC Twente-FC Zwolle 5-112 Jf Hoogma 1-0, 22. Ayree 1-1.31.1 2-1, 33. Bruggink 3-1, 81. BosveU W 90 Platvoet 5-1. Scheidsrechtei it: Vliet. Toeschouwers: 2.000. Gele Hoogma (FC Twente), Smit (FC Zwol SChu Poule 4: Go Ahead Eagles-TOP Oss! |e'U' 0). 60. Waterink 0-1, 68. Schennin 'v 74 Rorije 2-1, 82. Schenning 3-1 Schenning 4-1, 90. Michels 5-1. 9i terink 5-2 Scheidsrechter: Bosser schouwers: 2000. Gele kaart: Stem >Ct f Rorije (Go Ahead Eagles). Zweers (TO |e hi Poule 5: MW-Fortuna Sittard 3-0 l„„i 17. Van Wissen 1-0, 30. Joordens 2' l[ad Joordens 3-0 (strafschop). Scheidsri lken Reygwart. Toeschouwers: 3.500. kaart: Gentile (MW), Lee en Vra (Fortuna Sittard). Bijzonderheden 1 Duinhoven (MW) stopt in 35e minu|sterc strafschop van Losada. Poule 6: Willem ll-VW 1-0 (1-0). 1! der Vegt 1-0. Scheidsrechter: Van kerk. Toeschouwers: 2.000. Gele Van Gastel (Willem II), Van der"Meer Poule 7: Helmond Sport-De Graafsi lubui 3 (1-1). 22. Van Leeuwen 1-0, 29 [0e veld 1-1, 56. Schultz 1-2, 77 Breet 3. Scheidsrechter: De Graaf. Toe wers: 2.500. Gele kaart: Van Aerle mond Sport), Lindenbergh en Matth? ,4.,, Graafschap). Poule 8: NAC-Excelsior 4-0 (3-01 Scheepers 1-0, 39. Arnold 2-0. 42 3-0, 63. Scheepers 4-0. Scheidsrei l Helmstrijd. Toeschouwers: 4.500. Poule 9: RKC-RBC 1-1 (1-0). 29. Va» ape de 1-0, 89. Kameron 1-1. Scheidsred Oost Takacs. Toeschouwers: 1000. Poule 10: FC Utrecht-FC Den Haag 4 11 0). 35. Van Kessel 1-0, 55. Hofstedt ttTOt 80. Hofstede 3-0, 90. Hofstede Scheidsrechter: Wegereef. Toeschou ,b 4000 Gele kaart: Van der Ne' '0. Utrecht), Sandel, Boereboom, Grüi ich I Steijn (FC Den Haag). Ie hi Ige. Poule 11: Vitesse-Dordrecht '90 3-2( 15. Gorter 1-0 (strafschop), 38. Gort mz' 0, 62. Summerville 2-1, 90. Simons li 90. Lems 3-2. Scheidsrechter: Scha I Toeschouwers: 4500. Gele kaart: AHi (Vitesse). Langerak. Robbemond e man (Dordrecht *90). Poule 12: NEC-FC Den Bosch 2-011 59. Van der Linden 1-0, 65. Kooistrai Scheidsrechter: Elburg. Toeschow 1.200. Poule 13: Sparta-Telstar 4-0 (1-0) Van der Meer 1-0, 63. Krijgsman 2-0j Van der Laan 3-0, 68. Gerard de Nooijl 0. Scheidsrechter: Van Huiten. Toesdl wers: 1500. Poule 14: Volendam-AZ 0-0. Scheids ter: Schuurmans Toeschouwers: 15^ Gele kaart: Den Turk (AZ) Tweede speeldag: Gent-Standard 2-4. raing-Waregem 0-2, Mechelen-Ekereni Anderlecht-Charleroi 0-2, Beveren-Aa" 2, Antwerp-Lierse 3-1, Lommel-Cerc 1, Harelbeke-RWDM 4-2. Stand aan Charleroi 2-6, Aalst 2-6, Harelbeke Standard 2-6, Brugge 2-6, Cercle 2-6.j regem 2-4, Antwerp 2-3, St-Truiden RWDM 2-3. Eerste speeldag: Kóln-Schalke'04 Bayern M.-HSV 3-2, Frankfurt-Karlsn 2-2, St. Pauli-1860 Münch 4-2, RosM Leverkusen 1-2, M'gladbach-Freiburgt Supercup: Blackburn-Everton 0-1 Derde speeldag: Graz GAK-Rapid V) 2, SV Ried-Sturm Graz 2-4, Admiral Salzburg 1-2, FC Tirol-Vorw.Steyr 3 Austria W.-Linzer ASK 0-1Stand aanko Salzburg 3-7, FC Tirol 2-6, Sturm Graz 6, Rapid Wien 3-6, Linzer ASK 3-5, Ried 3-4. TURKU Eerste speeldag: Istanbul-Eskisehir 1 Fenerbahce-Karsiyaka 4-0, Genclerb caeli 1-1, Trabzon-Ankaragucu 3-1. Saf" un-Gaziantep 1-0, Antalya-Bursa 4-2, IJ seri-Besiktas 1-1, Altay-Denizli 1-2, Va' Galatasar. 0-1. ZWITSERLA" Vijfde speeldag: Luzern-Neuchatel 3: Stand aan kop: Sion 5-12, St. Gallen 5 Ij Basel 5-10, Luzern 5-9, Young Boys* Servette 5-6, Lausanne 5-6, Neuchatel- Livorno: Inter Milan-PSV 0-0. Interw strafschoppen met 4-2. Doelpunten PSV: Cocu en Linskens. i* 1 schouwers: 25.000. Rotterdam: Feyenoord-Chelsea 1-0 ((W> 71. Trustfull 1-0 Scheidsrechter: UilF berg. Toeschouwers: 34.200 Gele kaaA Clarke (Chelsea). Rotterdam: Spartaan (3e kl)-Roda JCjjj. (0-1). Scoreverloop: Van de Luer 0-1,w perski 0-2. Seoul. Vriendschappelijk duel: Zuid-Korö Brazilië 0-1 (0-1). 34 DungaO-1 Quito: WK voetbal tot 17 jaar, kwartfma* Ghana-Portugal 2-0 (1-0), Oman-Nig^ 2-1 (1-1).

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14