Resten Romeinsj rijk lopen gevaat Gratis pannekoeken bij Leiderdorpse pizzeria Politie onderzoekt mogelijke schietpartij Regio Leiden/Rijn Veenstreek Advocaat garagehouder krijgt een derde kans Bromfietsen veroor zaal valpartij ec rt MAANDAG 14 AUGUSTUS 1995 -|HND/ Koeien in dorpskern runsaterwoupeDe bewoners van een aantal huizen aan het Woudse Hout in Rijnsaterwoude zijn afgelopen nacht om een uur of twee ruw gewekt. In de speeltuin bleek een groep van tien loeiende koeien te staan. In samenwerking met verschillende bewoners lukte het de politie de dieren naar een nabijgelegen weiland te drijven. Het is nog niet bekend wie de eigenaar van de koeien is. Dronken automobilist koudekerk aan pen run De politie heeft zondagmorgen vroeg op de Dorpsstraat een 22-jarige automobilist aangehouden die te diep in het glaasje had gekeken. Bij de ademtest op het bureau bleek de man zelfs zoveel te hebben gedronken dat ter plekke zijn rijbewijs is ingenomen. Bekeuring wegens geurende mest HAZERSwouDE-dorp/wouBRUGGEDe politie heeft het afgelopen weekeinde twee landbouwers op de bon geslingerd die mest over hun land hadden uitgereden. Ze hadden die mest tegen de voorschriften niet meteen onder de grond gewerkt, zodat er een uitstoot van ammoniak plaatshad. Het betreft hier een landbou wer uit Hazerswoude-Dorp en een landbouwer uit Woubrugge. Racistische opmerkingen LEiMuiDENEen 22-jarige inwoner van Leimuiden is afgelopen zaterdag aan de Kastanjelaan door de politie aangehouden we gens het maken van racistische opmerkingen. De man maakte de opmerkingen terwijl agenten stonden te praten met een groepje jongeren. Hij bracht ook de Hitlergroet. De man is over gebracht naar het politiebureau in Leiderdorp. Daar is proces verbaal tegen hem opgemaakt. Arm- en beenletsel alphen aan den run Een 31-jarige motorrijder uit Alphen is afge lopen zaterdag gewond geraakt aan zijn rechter arm en been. De man was met zijn motor in botsing gekomen met de auto van een 28-jarige vrouw uit Alphen. Op het moment dat zij wilde af slaan op de Pinksterbloemweg, haalde de motorrijder haar in. Auto gestolen ter aar/alphen aan den run Een auto die geparkeerd stond aan de Kerkweg in Ter Aar is afgelopen vrijdagnacht gestolen. Het gaat om een Opel Kadett. In Alphen hadden autodieven een dag later minder succes. Het lukte ze niet een wagen te stelen die stond geparkeerd op het parkeerterrein van het Topaasplantsoen. Het contactslot bleek wel geforceerd. Hond bijt kat dood alphen aan den run Op de Dennevlam in Alphen is gisteren een 17 jaar oude kat doodgebeten door een loslopende hond. De hond, een schapedoes, was er in een onbewaakt ogenblik van- doorgegaan. De kat was niet snel genoeg om te ontsnappen. De eigenaar van de hond zal de crematiekosten van de kat voor zijn rekening nemen. Rotterdammer de cel in wassenaar Een 44-jarige Rotterdammer, die de politie een boe te van 1500 gulden schuldig was, is zaterdag in een Wassenaars hotel aangehouden. De politie kwam achter de verblijfplaats van de man tijdens het controleren van incheckpapieren. Bij zijn aanhouding weigerde de Rotterdammer de boete te betalen. Hij koos ervoor om dertig dagen de gevangenis in te gaan. alphen aan den run herman joustra Een 20-jarige Alphenaar heeft tegenover de politie verklaard afgelopen vrijdagvond te zijn beschoten, terwijl hij over de Steekterweg reed. De Alphe naar, noch de auto werden ech ter geraakt. Volgens de man reed hij in het centrum van Al phen toen hij plots werd achter volgd. Toen de beide wagen stopten bij de verkeerslichten bij de Rijnbrug in Alphen, zou de man zijn bedreigd met een op een vuurwapen gelijkend voorwerp. De Alphenaar reed vervolgens snel weg en raakte runwoude» ruud sep Bij de eerste hoorzitting kreeg ze pas een paar dagen tevoren een uitnodiging, zodat ze onvol doende tijd had om zich voor te bereiden. Bij de tweede hoorzit ting had de commissie haar be zwaren per ongeluk al onge grond verklaard voordat zij de kans had gekregen die toe te lichten. Maar op donderdag 31 augustus krijgt advocaat J. Vijl- brief-van der Schaft een derde kans om de bezwaren van de Hazerswoudse garagehouder J. Schaap tegen de vorig jaar vast gestelde structuurvisie uit te leggen. De advocaat is als gevolg van slordigheden van gemeentewe ge bezig aan een ware tournee langs Rijnwoudes commissies. In eerste instantie kwam zij te recht bij de commissie be zwaar- en beroepschriften. Voor deze zitting had de advocate pas op het laatste moment een uitnodiging ontvangen en had daardoor niet de voorberei dingstijd gekregen die de wet voorschrijft. Vijlbrief ging op haar strepen staan en de com missie gaf haar gelijk: de zitting moest worden overgedaan en het liefst door een gewone raadscommissie. Dat werd de commissie ruim telijke ordening in januari van dit jaar. De advocate was uitge nodigd om om half tien 's avonds het bezwaarschrift van Schaap toe te lichten. Daarna zou de commissie een besluit nemen over de bezwaren. De chef henny van egmond.071-356414, plv -chef hans koenekoop,07il Noodkreet van archeologen De laatste overblijfselen van de Romeinse rijksgrens lo pen een grote kans te worden vernietigd door de aanleg van nieuwe woonwijken, snelwegen en spoorlijnen en door de verzwaring van rivierdijken. In de komende vijf jaar dreigen in Nederland ten minste achttien waardevol le locaties verloren te gaan. Een internationale groep ar cheologen zal eind deze maand aandringen op maatre gelen om voortijdige vernietiging te voorkomen. Het lijken wel gewichtheffers, maar in werkelijkheid zijn het gladiatoren. Ze kwamen het afgelopen weekein de in actie in Oud Ade. foto holvast/marklamers Gladiatoren laten het afweten in Oud Ade oud ade caroline buddingh' De eigenaar van bar-dancing Saint Tropez, Alex van de Meer, in Oud Ade moest afgelopen za terdag echt leuren bij de ruim vierhonderd aanwezige bezoe kers om hen zover te krijgen mee te doen aan het Gladiator Bounce Spektakel. Elk groepje jongeren werd dringend ver zocht om zich aan te melden voor het spektakel. Hoewel de eerste prijs een be drag van driehonderd gulden was, was waarschijnlijk het tien tje inleggeld een te hoog bedrag voor de voornamelijk aanwezi ge middelbare scholieren. De kans om dat te verliezen, leek groter dan het winnen van de eerste prijs. „Weet je wel hoe veel biertjes in een tientje pas sen", werd groots uit een hoek geschald. Dat een enkeling dat waarschijnlijk niet meer kon narekenen, bleek wel uit de menselijke steunpilaren. Nadat de inschrijftijd al ruim een uur was verstreken, hadden zich slechts vijf deelnemers aange meld. ,,Ik snap het niet", verzuchtte Van de Meer na een tijdje. „Vo rig jaar had ik binnen een mum meer dan veertig kandidaten op mijn lijst." Volgens één van de ze senior kandidaat-gladiato ren, voor de wedstrijd stijlvol gekleed in een glinsterend trai ningspak, zouden de jongeren een andere reden hebben ge had. „Ze durven het gewoon niet tegen mij op te nemen." Zelfs op het aanbod om het gra tis een keertje te proberen, werd nauwelijks gereageerd. Binnen in de dancing bleef het dan ook beduidend drukker dan buiten, waar het spektakel moest plaatshebben. Ook een rond gang in die drukte leverde Van de Meer niet meer dan flauwe opmerkingen op. Eer Eindelijk, ruim anderhalf uur na de aangekondigde aanvangstijd, kon het spektakel bij voldoende deelnemers eindelijk losbarsten. Hoewel nog steeds de grootste groep aanwezigen binnen ver bleef, streden in de buitenlucht drieëntwintig kandidaten om de eer van Gladiator van de Avond en natuurlijk het prijzengeld. Na ruim een uur was het spek takel al beslist, aangezien één rake mep veelal voldoende was voor een duik in het kussen. Degene die zich op de wiebe lende tafel staande kon houden, ging door naar de volgende ron de. Uiteindelijk won Chiel de eerste prijs en Marco de tweede, die tweehonderd gulden be droeg. Het Gladiator Bounce Spekta kel was onderdeel van het Saint Tropez Zomerfestival dat gister avond is afgesloten met een Mellow Dance Party. Op andere avonden waren al een Karaoke Show en een bierfietswedstrijd, een Suprise Night met erotiek en vuurspuwen en een Ca- ribean Night geweest. regio leiden. ruud sep Onder de bedreigde locaties be vinden zich een Romeins kampdorp met haven in Val kenburg, een soortgelijk dorp met bedrijfsgebouwen van een middeleeuws klooster in Leiden en een deel van een Romeins castellum en bijbehorend kampdorp in Woerden. Het Romeinse rijk werd in dertijd in het noorden begrensd door de (Oude) Rijn en de Waal. Langs deze rivieren richtten de Romeinen een groot aantal gro tere en kleinere verdedigings werken in. Zo verschenen er on der andere in Leiden en Katwijk forten, de zogenoemde castella Het Katwijkse castellum, het be faamde Brittenburg, ligt tegen- VRIJE TIJD daarbij een portier van de auto van zijn belagers. Enkele hon derden meters verder zou op hem zijn geschoten. In de auto zouden een paar mannen uit Nieuwegein hebben gezeten die de avond daarvoor met de Al phenaar bij een vechtpartij be trokken waren geweest. Bij die schermutseling, tussen een groep Alphenaren en jongelui uit Nieuwegein, raakte een in woner van Nieuwegein zijn gouden halsketting kwijt. De politie acht het mogelijk dat de ze een dag later is teruggeko men naar Alphen. De ketting is overigens gevonden en afgege ven bij het politiebureau. agenda van de vergadering werd echter op het laatste mo ment omgegooid, waardoor de commissie meteen begon met de bezwaren van Schaap onge grond te verklaren. Toen Vijl brief dit later op de avond ver nam, sprong zij bijna uit haar vel en weigerde zij verder zaken te doen met de commissie ruimtelijke ordening. Zo kwam de advocate bij de commissie algemene zaken en financiën terecht. Het gemeen tebestuur neemt nu geen enkel risico. In een aangetekende brief is de advocate al twee we ken geleden op de hoogte ge steld van de zitting en de hoor zitting staat gepland aan het be gin van de vergadering. Vijlbrief maakt namens Schaap bezwaar tegen de struc tuurvisie omdat deze de geplan de verplaatsing van garage Slootweg in Hazerswoude-Dorp onmogelijk maakt. Schaap is ei genaar van deze garage en wil al jaren lang verhuizen naar een plek aan de Provinciale weg te genover de gemeentelijke be graafplaats. In het verleden heeft de gemeente daar nog weieens aan willen meewerken, overigens zonder dat er iets van de grond kwam. In de nieuwe plannen wordt de verplaatsing aan alle kanten onmogelijk ge maakt. Overigens stellen burgemees ter en wethouders voor om de bezwaren van garagehouder Schaap na de hoorzitting alsnog ongegrond te verklaren. foto henk bouwman Spandoeken aan de kant van de weg wijzen weggebruikers op de gratis maaltijd bij de Italiaanse pizzeria. leiderdorp jaap van sanduk Gasten van de Leiderdorpse pizzeria II Buongustaio kregen gisteren gratis een oerhollandse lekkernij voor geschoteld: pannekoeken met stroop of suiker. Eige naar A. Zara van het Italiaanse restaurant vindt het na melijk vreemd dat aan de Persant Snoepweg wel een pannekoekenboerderij mag worden gebouwd, maar dat zijn pizzeria aan de Achthovenerweg moet verdwijnen. En dat terwijl beide niet in het bestemmingsplan pas sen. „Misschien krijgt hij wel een vergunning als hij pan nekoeken gaat verkopen", grapt Itiet Dekkers van de Stichting Leefbaar Leiderdorp, mede-organisator van de ludieke actie. Spandoeken aan de kant van de weg wijzen weggebruikers op de gratis maaltijd. Terwijl er in twee uur tijd tweehonderd pannekoeken doorheen gaan op het zonovergoten terras (vooral een toevallig passerende groep motorrijders laat het zich prima sma ken), vertelt Dekkers dat de actie voornamelijk is ge richt tegen het CDAraadslid T. Meijer. „Die is commis saris van het hoveniersbedrijf dat zijn grond verkoopt aan de eigenaar van de toekomstige pannekoekenboer derij. Hij vindt het wel goed dat er een pannekoeken- huis komt, in strijd met het bestemmingsplan, maar hij is tegen de pizzeria. Hij weet zijn vriendjes dus te hel pen, maar is niet te vermurwen wat betreft Zara. Het aantal handtekeningen dat Zara inzamelt in de actie voor het behoud van zijn restaurant is inmiddels opgelopen tot vijfduizend. Ook de buurt doet mee. Een van de pannekoekenbakkers is een inwoonster van het nabijgelegen Patrimoniumpark: „Natuurlijk steunen we hem. Iedereen wil dat hij blijft." Tandarts B. Verlinden, buurman van de pizzeria, na het verorberen van een pannekoek: „Die man is hier al drie jaar bezig en er zijn nooit klachten geweest. Als de gemeente iets had willen doen, hadden ze dat drie jaar geleden moeten doen en niet nu. Het zijn moeilijke tijden voor de Italiaanse onderne mer. In juli weigerde de gemeenteraad de pizzeria te le galiseren. Dat betekent een vrijbrief voor illegaal ge drag, zo vond een raadsmeerderheid. Bij de commissie beroep en bezwaarschriften haalde Zara ook bakzeil. Het CDAraadslid Meijer zal vooralsnog geen actie on dernemen tegen Riet Dekkers, maar laat in een reactie weten haar bewering „volstrekt onjuist" te vinden. „Ik ben commissaris van het hoveniersbedrijf Rasser en Van Wijck. En die verkoopt de grond niet. Die huurt de grond van privépersonen en dat zijn toevallig Rasser en Van Wijck. Al acht jaar geleden heeft het hoveniersbe drijf aan de bel getrokken bij de gemeente. Omdat het hele terrein te groot is, heeft men gevraagd om het eer ste stuk grond een andere bestemming te geven. Daar ligt correspondentie van bij de gemeente." Wethouder A. van Dijk (BBL/ruimtelijke ordening) vindt dat de twee horecalocaties onvergelijkbaar zijn. „Het pannekoekenhuis zit in een gebied van horecabe drijven en de pizzeria niet.- Daar willen we het gebied zoveel mogelijk beschermen en dus het bestemmings plan niet wijzigen." Volgende week moet de president van de Haagse Techtbank een beslissing nemen over het verzoek van Zara om het gemeentelijk bevel tot sluiting te schorsen. Van Dijk: „Het ziet ernaar uit dat het college eerst dat schorsingsverzoek afwacht. Daarna kunnen we be stuursdwang toepassen. Ik denk daarbij aan ontrui ming. De spullen die met Zara's bedrijf te maken heb ben, worden dan opgehaald en netjes voor hem opge borgen." Den H woordig waarschijnlijk iif eU op 500 tot 2000 meter kust. De archeologen, die eii ze maand bijeenkomen groot congres over de Ron t rijksgrens, willen staatsse Ivanc ris Nuis van cultuur wijz gin/ de dreigende rampen, psseu brengt op 30 augustus zijn ri werkbezoek aan een no )peri graving in Vechten bij Bi ilvan De grootste zorg van de ai logen is dat de Romeinse verloren dreigen te gaan dat ze voldoende onderzo in kaart zij gebracht. Di zullen zij aandringen op termijnmaatregelen die er der geval voor moeten i dat de bedreigde plekken den opgegraven voordat zi f nitief verloren gaan. one and LEIDEN Singhalees. De Leidse volksuniversiteit geeft vanaf september twee cursussen Singhalees. Op maandag van 19.00 tot 20.30 uur is er een cursus voor beginners, gevorderden krijgen van 20.30 tot 22.00 uur les. De cursussen bestaan uit twintig lessen. Singhalees is de taal van de meerderheid van Sri Lanka. Informatie: 071-141141. Zonneboom. Het Vrij Kunstzinning Centrum de Zonneboom begint in september met kunstzinnige of ambachtelijke cursussen,. Op za terdag 9 september wordt van 14.00 tot 15.00 uur een open les ge houden van de biografiecursus, verder zijn er cursussen 'dramati sche expressie' en 'kleur, klank en beweging'. Informatie: 071- 123137. KOUDEKERK AAN DEN RUN Zwemvierdaagse. In het Prins Willem-Alexanderbad wordt van maandag 28 augustus tot vrijdag 1 september de zwemvierdaagse getrokken. Deelnemers kunnen zwemmen tussen 18.00 en 20.00 uur. Voor 50-plussers is er van dinsdag tot en met vrijdag een extra zwemuurtje tussen 9.00 en 10.00 uur. Deelname kost 7,50 gulden en voor abonnementhouders 6,50 gulden. Verder zijn er kanodemon straties, een straatestafette, een bier-worsttoemooi en worden er dubbeltjes opgedoken. Op vrijdagavond is er een barbecue, kan pof fertjes worden gegeten en is er muziek. Informatie: 01714-16710. voorschoten Een 16-jarige bromfïetsi Voorschoten heeft gisterm op het fietspad naast de gaardenlaan voor een valpartij gezorgd. Toen deLpER gen even naar zijn achtf keek, reed hij frontaal in o ^en fietsend echtpaar met drii lt va deren, eveneens afkomst \ranr Voorschoten. Alle betrokl itwei kwamen ten val. De jongst de drie kinderen, een klein ,j acht maanden, moest na voor onderzoek worden Ot ngv< bracht naar het Antoniin et ku kenhuis is Leidschendam. Vrouw beroo, Een 43-jarige vrouw uit IN - wijk is zaterdagmiddag i senaar beroofd van haar s dertas. In de tas zaten p haar rijbewijs en wat l vrouw stond met haar fiets Van Zuylen van Nijeveltstr wachten op haar man, die in een winkel moest zijn. zij plotseling een klap haar fiets kreeg, viel de v op de grond. Onmiddellijk II* na griste iemand haar tas De vrouw zag nog net een hard wegrennen. den Auto's te wati oud ade/hazerswoude-rundu .ui antij Aan de Boekhorsterweg in Ade is afgelopen zaterdag auto te water geraakt. De inzittenden liepen slechts nat pak op. De 20-jarige stuurder haalde op deze weg met de auto van zijn vi wat stunts uit. Bij het zien een politie-auto had hij ec meer oog voor die wagen' voor de weg en raakte in slip. De rit eindigde in eend De bestuurder bleek te vet hebben gedronken. Een 37-jarige man uit Han woude-Dorp is afgelopen zs dag aan de Gemeneweg in zerswoude-Rijndijk met zijn to in het water beland. D nog onbekende oorzaak ra; P1111 hij met zijn wagen in een het kruispunt met de ge De man raakte niet gewond n s[| i koi ;d d juli DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen dit weel de vanuit Chantilly. PV Het Oosten W. Kop 1, 2, 3, 4, 8: P. v. Du) Bob van Putten 6, 10; Con Mooten-v/d Hoogt 9. PV Leiderdorp ,i W. v. Oosten 1,4,6, 7; D.v.S gelen 2, 8, 10; Th. Habraket 5; R. v/d Nieuwendijk 9. PV De Zwaluw P. v. Leeuwen 1, 5; v/d Koov Best 2, 4, 6, 7, 8, 9, 10; L en Verhoork3. PV De Vriendenclub A.W.P. Ligtvoet 1; Comb. Nieuwendijk 2, 3, 4; JacJ- Schrijver 5, 6; R. v/d Dop Comb. Diersman/de Swijg0 Comb. v. Weeren/Pracht 10. PV De Reisduif N. de Groot en Zn. 1; Comb Harte velt 2, 4, 6, 7, 9; H. Ditf wa 3, 8; Comb. Tolboom-^ wijk 5; W. Ouwersloot 10. PV De Blauwkras P. Landesbergen 1, 2, 3, 4, 7, 8,10; H. Koome 9. PV LPC Witteveen v. Gorkum 1, 5, l3 H. Pen 2, 7, 8,10; Groenend^ Korte 3,4. Ne ieke

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 10