Toekomst lokale televisie onzeker Rijdende winkel in vlammen op Regio Leiden/Rijn Veenstreek Voorhouts jongetje overleden Keniaanse scouts bezoeken Archeon ^sintratuin ieiuuw leeft met drie kinderen op straat in villadorp Wassenaar UDERDAG 10 AUGUSTUS 1995 - etsster onder vuilniswagen Lenaar Op de kruising van de Van Zuylen Van Nijeveld- gf jat en de Johan de Wittstraat in Wassenaar is gisteren een 64- be fietsster uit deze plaats onder een vuilniswagen terechtge- hen. De vrouw stond voor het verkeerslicht te wachten, net Be vuilniswagen. Toen het licht op groen sprong sloeg de setiiswagen rechtsaf terwijl de vrouw rechtdoor wilde rijden, i prbestuurder van de vuilniswagen - een 40-jarige Wassenaar- ij- ontdekte de dame te laat. De vrouw is met onder andere jgebroken onderbeen en snijwonden opgenomen in het %se Bronovoziekenhuis. kGl 'e Jjtokraker op heterdaad betrapt pENAARDe Wassenaarse politie heeft vanmorgen vroeg met I J^P van personeel van Duinrell een 24-jarige Hagenaar gear- I «erd die op Duinrell bezig was auto's open te breken. Een Wekend aantal vrienden van de man kon ontkomen. Op Duin- |s de laatste tijd veel overlast geweest van autokrakers. Vol- peen woordvoerder van de politie deden de afgelopen we- jdiverse mensen aangifte van opengebroken auto's. Jomfïetser breekt arm ^Hrdorp* Een 29-jarige Leidenaar heeft gistermorgen vroeg bij Hval van zijn bromfiets een arm gebroken. Het ongeval ge- rde op de Achthovenerweg in Leiderdorp. De oorzaak van de jartij is onbekend. De bromfietser werd met zijn gebroken ien diverse kneuzingen overgebracht naar het Rijnland Zie- apen aan de wandel iTERWOUDEVier schapen zijn gisteren van een terrein bij pol De Hoeksteen in Rijnsaterwoude uitgebroken. Dorpsbe- iers konden de ondernemende beesten weer terugjagen de Het hekwerk om het terrein bleek niet voldoende te slui- 4-ir n pii 94»ld en cheques weg uit woning •lue}oFARENDSVEEN/ouDE wetering Bij een inbraak in een woning Ide Meerkreuk in Oude Wetering zijn in de nacht van dins- ^yop woensdag cheques en geld gestolen. De inbrekers kwa- binnen door een deur te forceren. Een poging tot inbraak andere woning aan de Meerkreuk mislukte doordat er te sloten op de deur zaten. Ook een poging tot inbraak in een ihi IMn de nabijgelegen Lijsterbesstraat in Roelofarendsveen lukte. acc|mputer gestolen rgRSCHOTENEen bedrijf aan de Leidseweg in Voorschoten Bt aangifte gedaan van diefstal van een portable computer ter fde van 9000 gulden. De diefstal zou halverwege juli al zijn leegd. Een ander bedrijf maakte toen aan de Leidseweg een (-sessie en lange tijd is gedacht dat de computer wellicht 'per eluk' door medewerkers van dit bedrijf is meegenomen. Dat k nu echter niet het geval. •rnielingen in Warmond toOND» Onbekenden hebben de afgelopen dagen een spoor -(vernieling getrokken door Warmond. In de Van der Woude- pt werd een aanhangwagen omgegooid, terwijl in de Van penstraat een vuilcontainer werd weggenomen. Bovendien [enkele verkeersborden omgedraaid op de Van Endepoel- LOp het voetpad naast Huize Liduina werd bovendien een «uit de grond getrokken. Ook werd voor Liduina aan de He- weg nog een prullenbak weggenomen. VOORHOUT Het tweejarige jongetje dat vori ge week in een vijver aan de jan Steenlaan in Voorhout is geval len, is overleden. Het kind ont snapte vorige week donderdag even aan de aandacht van de moeder, tuimelde het water in en kreeg vervolgens ook nog een kruiwagen over zich heen. Het duurde verscheidene minu ten voordat hij werd ontdekt. Het kind werd in kritieke toe stand overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den, waar hij gisteren overleed. Vrouw eist ton wegens seksueel misbruik zwager DEN HAAG ANP Een 25-jarige vrouw uit Zoeter- meer heeft gisteren in een kort geding voor de rechtbank in Den Haag een voorlopige scha devergoeding van 8000 gulden geëist van haar zwager uit Al phen aan den Rijn. Deze zou haar gedurende zeven jaar seksueel hebben misbruikt. Als de Alphenaar in een later stadi um wordt veroordeeld zal de Zoetermeerse in totaal een ton schadevergoeding eisen. Op de zitting, die achter ge sloten deuren werd gehouden, was de Alphenaar niet aanwe zig. In 1991 heeft de man de con tacten afgebroken. Uit angst voor dreigementen van de man en uit schaamte heeft de Zoe termeerse jarenlang niets over het misbruik gezegd. Ze heeft nu grote psychische problemen. Ze heeft onder meer een ver stoorde emotionele en seksuele ontwikkeling. De psychische problemen hebben ook te maken met on begrip binnen de familie. De Al phenaar heeft alle schuld op zich genomen en de familie vindt daarom dat de eiseres haar zwager moet vergeven. De vrouw voelt daar niets voor. Uitspraak 16 augustus. Lot Voorschoten Lokaal in december bepaald „We hebben een slechte start gemaakt, maar het loopt nu beter. We krijgen steeds meer goede reac ties", zegt Willem Jan Mol- leman. Samen met Dick van der Krogt en vier ande re vrijwilligers verzorgt hij elke maand de uitzending van Voorschoten Televisie. Of de lokale televisie in Voorschoten blijft bestaan, wordt aan het einde van het proefjaar in december bepaald. VOORSCHOTEN ALICE VAN SCHUPPEN Op 15 november vorig jaar was de eerste proefuitzending van 10 minuten. „Die is heel goed bevallen", zegt Willem Jan. „Maar met de eerste paar echte uitzendingen kregen we te ma ken met technische problemen. We moesten een pauze inlassen om snel iets op te halen, er ging iets mis met het geluid en in een volgende uitzending zat een brom. Maar nu gaat alles een stuk beter." De lokale televisie is voortge komen uit de Stichting Voor schoten Lokaal. „Eigenlijk is het een uit de hand gelopen hob by", verklaart Willem Jan. „Ik deed de techniek van de radio uitzendingen. Met de 400-ste uitzending hoorde ik dat ze wel iets met televisie wilden doen, maar dat daar geen geld voor was. Ik heb toen mijn appara tuur ter beschikking gesteld." Voorschoten Televisie werkt nu met twee tekstschrijvers, een presentatrice en een extra ca meraman die overdag kan fil men, als Dick aan het werk is en Willem Jan naar school moet. Kranten worden nagepluisd en post uitgezocht om onderwer pen te zoeken. Dick en Willem Jan bepalen uiteindelijk welk materiaal voor de uitzending gebruikt wordt en doen zelf de montage. „Er gaat heel veel tijd in zitten, veel mensen hebben daar geen idee van. Op 7 mei hadden we de uitzending van de 4 en 5-meiviering. Zaterdag Dick van der Krogt (I) en Willem Jan Molleman verzorgen maandelijks Voorschoten Televisie. „Het is een uit de hand gelopen hobby." foto hielco kuipers nacht hebben we tot vier uur doorgewerkt om alles af te krij gen", aldus Willem Jan. Voorschoten Televisie brengt vooral het verenigingsleven in beeld. „Mensen willen graag op tv, we worden altijd met open armen ontvangen", vertelt Wil lem Jan. „Ze vinden het leuk om bekenden op tv te zien. 'Kijk, de buurvrouw was er ook', zeggen ze dan. Daar doen wij het voor." Dick pleit voor meer diepgang in het programma. „Het liefst willen we een soort politieke ru briek, over wat er leeft in Voor schoten. Daar zoeken we nog iemand voor die dat wil doen. Maar verder hebben we geen pretenties. Het blijft hobby-ach- tig, maar we hopen wel dat het gewaardeerd wordt. In decem ber gaan we een onderzoek doen naar die waardering." De financiering van de lokale televisie is nog steeds een pro bleem. „We vallen nog wel on der de Stichting Voorschoten Lokaal, maar geld van de ge meente is er niet", zegt Dick. „Er komen soms klachten over de kwaliteit, maar er is geen geld om een nieuwe videorecor der te kopen." Willem Jan vult hem aan: „We moeten al ons materiaal via een gewone VHS- recorder op een band zetten. Die band gaat dan mee naar de studio in Leiden. Een professio nele recorder betekent een gro te kwaliteitsverbetering, maar die kost al snel 4000 gulden." Dick en Willem Jan proberen geld in te zamelen door het ver kopen van videobanden met opnames van 5 mei en opna mes van musicals van basis scholen. Al dat geld gaat in ap paratuur zitten", zegt Willem Jan. „We kunnen ook geen geld verdienen door reclames in de uitzending. Dat is streng verbo den. Je hebt zo een boete van 15.000 gulden aan je broek. Of de lokale televisie in Voor schoten in de toekomst door kan gaan met uitzenden, hangt af van de plannen van Holland Centraal die de vergunning voor de Voorschotense uitzendingen heeft. De lokale televisie kan in elk geval tot december blijven uitzenden. Dan loopt het proef jaar ten einde. „Holland Cen traal wil groeien", weet Willem Jan. „We willen net als Radio West een regionale omroep worden. Hun plannen voor tele visie zijn ook regionaal. Als dat doorgaat, is het voor ons waar schijnlijk afgelopen. Dick en Willem Jan zien het niet zitten om voor een eventu ele regionale televisie te werken. „Dat is niet te behappen, daar heb je echt full time iemand voor nodig. Bovendien moet elk dorp dan een camera hebben, terwijl er op dit moment bijna geen plaatsen in de regio zijn die iets met televisie doen", zegt Dick. „Als we binnen die regio nale tv alleen Voorschoten zou den doen, is er maar weinig plaats voor ons", meent Willem Jan. „Dan worden we ingekap seld door Leiden. Het dorpse karakter gaat dan verloren." TBS Alphense na neersteken moeder WAAR gpd (adium van de wanhoop is bereikt. Drie kin- heeft ze, maar geen huis. Met z'n viertjes p ze dezer dagen in haar auto, wat enig op- paart in een villadorp als Wassenaar. Ellen flers heeft zelf ook wel eens comfortabeler jd. ^flders woonde tot voor kort in Voorschoten, ^^ar ex-man. Sinds 15 juli kan ze daar niet meer terecht. Alimentatie ontvangt ze momen teel ook niet. In het ouderlijk huis te Wassenaar vond ze tijdelijke huisvesting. Maar na drie we ken beoordeelde ze de situatie daar als onhoud baar. Ellen Wielders (39) is Wassenaarse van origine. Ze hoopt dat laatstgenoemde gemeente haar op zeer korte termijn woonruimte aanbiedt. Medio vorige maand diende Wielders een ver zoek bij de gemeente Wassenaar voor woonruim te in. Zij blijft echter in elk geval nog tot 4 sep tember verstoken van eigen woonruimte. „Ze zal eerst de gebruikelijke procedure moeten doorlo pen", zegt woordvoerder T. Roosjen van de ge meente Wassenaar. „Sneller kan niet. Dat is triest voor mevrouw Wielders, maar we ontvangen maandelijks tien tallen urgentie-verzoeken. Die behandelen we consequent. De procedure schrijft voor dat de maatschappelijke dienstverlening een advies uit brengt aan de toetsingscommissie. Die besluit vervolgens of woonruimte wordt toegekend. Dat c gebeurt dus begin september." Wielders staat ook in haar voormalige woon- plaats Voorschoten ingeschreven. Deze gemeente is evenmin van plan de kwestie een afwijkende behandeling te geven, zegt een woordvoerder. „Iedereen kan zich inschrijven via de woning- f bouwkrant. Hoe urgenter de aanvraag, hoe snel- f Ier men een woning krijgt toegewezen." Bij een brand aan de Zoeterwoudse Schenkelstraat ging vannacht een Emha-wagen in vlammen op. De brandweer had de vuurzee in een half uur onder controle. foto hielco kuipers zoiets is gebeurd. Buurman Leo Hoogeveen ontdekte de brand rond kwart voor één, vlak voordat hij naar bed wilde gaan. „Mijn vrouw zag vuur bij Cor van Leeuwen, dus ik heb meteen 06-11 ge beld. Het was heel eng, vooral toen de vlammen boven de kas tanjeboom in mijn achtertuin uitkwamen. Mijn schuur staat maar anderhalve meter van die garage vandaan. Ik dacht nog: zal ik de tuinslang pakken? Maar dat had geen zin." Bij een uitslaande brand in de Zoeterwoudse Schenkelstraat is vannacht een gedeelte van een garage met daarin een rijdende winkel in vlammen opgegaan. De brand is vermoedelijk ver oorzaakt door kortsluiting. De accu's van de elektrocar van Cor van Leeuwen werden in de ga rage opgeladen. Zeker is dat de brand in de winkelwagen is ont staan. De politie voert vandaag een technisch onderzoek uit. De brandweer schat de schade voorlopig op enkele tonnen. Vanwege de grootte van de brand, rukten de wagens van twee brandweerposten uit. Door het kordaat optreden van de eerste post, hoefde de twee de ploeg echter niet meer te worden ingezet. Het vuur was binnen een half uur onder con trole. Het duurde daarna nog anderhalf uur voordat de brandweer naar de kazerne te rug kon keren. Wat toen restte was een ge blakerde Emha-wagen en sta pels gesmolten kratten met co la-flessen. De politie voerde vannacht nog een milieu-on derzoek uit om te controleren of de inhoud van de accu's niet op straat terecht was gekomen. Tot nu toe is uit niets gebleken dat Een groep Keniaanse scouts heeft gisteren een bezoek gebracht aan het archeologisch themapark Archeon in Alphen aan scouts zijn in Nederland voor de Wereld Jamboree die op dit moment in Dronten wordt gehouden, maar werden daar niet toegela- hun jonge leeftijd. Deelnemers aan de Jamboree moeten tussen de 14 en de 18 jaar zijn, de Kenianen zijn tussen de 9 en de 14 scouts kamperen nu op scoutingcentrum Buitenzorg in Baam. Om de jonge Kenianen ondanks het missen van de Jamboree toch een goe- te bezorgen, nam Lions Club Het Gooi hét initiatief om een dagje uit voor de scouts te organiseren. Archeon heeft de entree voor zijn re genomen en Beuk Touringcars uit Noordwijk regelde het vervoer van de groep van Baarn naar Alphen. kijken hun ogen uit in Archeon. Vooral de reusachtige dinosaurus blijkt bij de scouts een geliefd object om te fotograferen. „Ze het prima naar hun zin in Nederland", zegt Julius. „Maandag hebben we een bezoek gebracht aan de Jamboree. Toen ze zagen hoe oud daar waren, begrepen ze heel goed waarom zij er niet aan konden deelnemen. In Baam kamperen nog meer buitenlandse groe- :och een beetje een internationaal gevoel." foto henk bouwman De Haagse rechtbank heeft een 19-jarige Alphense tot TBS met dwangverpleging veroordeeld wegens poging tot doodslag. Op 16 november had zij haar moeder met een mes neergestoken. In maart gaf de rechtbank haar een kans. Ze mocht in een particuliere kliniek worden behandeld. Onlangs bleek dat zij zich had onttrok ken aan de behandeling. Daarom besloot aanklager D. Kuiper de zaak onlangs opnieuw voor te brengen. Hij eiste toen de TBS-maatregel. De rechtbank vond dat de Alphense de haar gebo den kans niet gegrepen had en vonniste conform.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15