Failliet NL TV laat 1,2 miljoen schuld na 'Terugsnuffelen naar de kerk' Kerk Samenleving KBS komt met nieuwe vertaling van bijbel St Randstad Loslopende stier zorgt voor files op rijksweg AYR past procedure rookgasreiniging aan Wankelt hijskraa gestreke DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1995 -Ë redactie* dickv BUITENLAND KORT Aftreden De leiding van de Servisch- Ortljodoxe Kerk eist het af treden van de Servische pre sident Milosevic. In een ver klaring beschuldigt de bis schoppenconferentie Milose vic van verraad aan de Bosni sche Serviërs. Met zijn 'kort zichtige' politiek is Belgrado schuldig aan de verovering van Krajina door de Kroaten, aldus de bisschoppen. De bisschoppen roepen de 'volks- en partijleiders' in Klein-Joegoslavië (Servië en Montenegro) op een nieuwe regering te vormen die het vertrouwen van het Servische volk geniet en de 'eer van Servië kan redden en het voortbestaan van het Servi sche volk kan garanderen'. Vergiftigd Patriarch Vladimir, hoofd van de Oekraiens-Orthodoxe Kefrk, is vorige maand moge lijk aan de gevolgen van ver giftiging om het leven geko men. De Oekraiense krant Nisawissimost meldt dat het openbaar ministerie hiernaar een onderzoek heeft inge steld. Uit documenten blijkt dat de plaatsvervanger van de patriarch, metropoliet Fi- laret, wordt verdacht. Vol gens de krant had Vladimir in maart bij de overheid ge meld dat hij Filaret verdacht van betrokkenheid bij de ge organiseerde misdaad. In mei heeft Vladimir de bis schoppensynode voorgesteld Filaret van zijn kerkelijke functies te ontheffen. Ook pleitte hij voor een onder zoek naar Filarets beheer van de kerkelijke kassen, waaruit een aanzienlijk bedrag ver dwenen was. Begrafenis Volgens de officiële lezing stierf Vladimir (69) op 14 juli in het ziekenhuis aan een hartinfarct. In werkelijkheid zou zijn lichaam echter op een bank in de botanische tuin vlakbij zijn huis zijn aangetroffen. De begrafenis van de patriarch liep uit op onlusten. De oproerpolitie dreef de begrafenisstoet met harde hand uiteen. De mi nister van justitie, Vassili On- openko, diende daarvoor een week later zijn ontslag in. DE ROEPING Het geloof maakte haar feministischer. Catechete A.M.C. de Fa- ber-van Leeuwen (1950, Alphen aan den Rijn) maakte een hele ontwikkeling door voor zij haar roeping in het geloof vond. Na de ULO vond ze in 1966 een baan als lokettiste bij de PTT. Drie jaar later trouwde De Faber en stopte met werken toen haar eerste kind in 1971 geboren werd. Na een paar jaar werd het leven thuis haar toch te saai en ging ze HAVO doen via de LOI. Vanaf 1975 hield De Faber zich bezig met allerlei soorten vrijwilligerswerk. Tegelijkertijd werd ze steeds actiever in de kerk. In 1985 begon De Faber met de M.O.-opleiding theologie aan de theologische Hogeschool in Amsterdam en rondde deze studie in 1993 af. Sinds september 1991 leidt zij werkgroepen 'Vrouw en geloof in Delft en Leiden, en vanaf mei 1992 is zij districtscatechete. Daar naast is De Faber redactielid van Sarapost, een blad voor alle vrouwen in het bisdom Rotterdam. ,,Het is toeval dat ik uiteindelijk voor theologie heb gekozen. Op de lagere school van mijn kin deren zat ik in een werkgroep over catechese op school en daarna in een groep over ge zinsvieringen en eerste commu nie. Toch ging het me hierbij vooral om de praktische kant, het regelwerk dat daaraan vast zit. Dat vond ik heerlijk. Later leek het werk van districtsca techeet me vreselijk boeiend, maar. ik wilde ook wel een bi- bliotheekopleidingdoen. Uiteindelijk werd het toch theologie, dat had kennelijk net iets meer voor me. Maar ik heb er jaren over gedaan om die be slissing te nemen, het is een late roeping geweest. Wel kan ik me het moment herinneren waarop ik wist dat ik dit heel graag wil de. Ik zat op de fiets naar huis en dacht: dit is het. De M.O.-opleiding heeft veel gemeenschappelijk met de pas torale opleiding. We liepen col lege samen met de priesters en dat vond ik leuk. Alleen kregen wij wat meer beroepsgerichte, praktische vakken. De studie zorgde voor veel openheid in mijzelf. Alles wat in de kerk al tijd vast had gestaan werd be vraagd en het kreeg een per soonlijke betekenis. Catechete Hiervoor had ik me altijd een evangelie, beetje aan de rand van het kerk gebeuren bewogen. We hadden wel ons eerste kind laten dopen, maar dat vond ik een nogal oppervlakkig ritueel. Het was duidelijk voor de vorm, niemand voel de er iets bij en binnen een kwartier was het afgelopen. Ik dacht: als het zo moet, vind ik het zinloos. Toen iemand mij vroeg: wat houdt de doop nou eigenlijk in?, ben ik me er toch in gaan verdiepen. En het antwoord vond ik: de doop is de kem van het evange lie, het is tolerantie, gemeenschapsgevoel. Dit en nog veel andere gelijksoortige ge beurtenissen leidden tot een terugsnuffelen naar de kerk. Daarnaast ontdekte ik dat er veel traditionele dingen veranderd waren, de liederen waren in het Nederlands en de viering in kerk was persoonlijker. Mijn ech te herontdekking van het geloof kwam ech ter pas tijdens mijn studie in Amsterdam. A.M.C. de Faber-van Leeuwen: „De doop is de kern van het foto holvast/mark lamers Het geloof gaat door je heen. Theologie stu deren kun je met je hoofd doen, maar ik neem het helemaal op. Men zegt wel eens: een goed katholiek heeft geen Bijbel. Ook ik kende de Bijbel nauwelijks. Toen ik hem ging lezen, gebeurde er echter iets met me. De psalmen bijvoorbeeld kende ik vroeger niet. Maar tijdens mijn studie werd ik er door getroffen en merkte ik wat voor een emoties daar eigenlijk in zitten. Anne van Tol is een districtscatechete die ik erg bewonder. Door haar leek dat werk mij zo boeiend. Ze heeft echt gezag. Ik her inner me dat ik een keer naar een parochie avond ging over feministische theologie, waar Van Tol sprak. Ze zei dat feministische theologie verplicht hoorde te zijn voor alle vrouwen die theologie studeren. Hier was ik erg van onder de indruk. Het geloof heeft me ook feministi scher gemaakt. Als leidster van de vrouw en geloofgroep heb ik geen last van de mannenmaat schappij in de katholieke kerk, ik houd me immers alleen met vrouwen bezig. Maar juist bin nen die groep maak ik de vrou wen bewust van hun kracht. Voor mij is er een duidelijk ver schil tussen emancipatie en fe minisme. Emancipatie gaat er vanuit dat wouwen dezelfde rechten krijgen als mannen, kortom: weer volgens de man nelijke norm. Wat mannen kun nen, moet vrouwen ook kun nen. Feministen echter wijzen erop dat vrouwen gewoon ap- dere rechten hebben dan man nen, rechten 'die evenveel waard zijn. We vechten niet voor een deel van de bestaande koek, maar voor een andere koek. Hierbij is het belangrijk dat we samenwerken met de mannen en ons niet tegen ze afzetten. Er lijkt heel veel veranderd te zijn in de rolpatronen, maar dat is helaas niet zo. Zorgtaken, zoals het opvoeden van kinderen, worden nog steeds als inferieur aan betaalde banen gezien. De strijd hierom woedt nu echter onder de oppervlakte, op het moment zijn vrouwen niet zie lig meer. Als districtscatechete begeleid ik onderwijzers op basisscholen. Via zes projekten per jaar, met thema's als bidden op school of het scheppingsverhaal, help ik hen de godsdienstles voor te berei den en lever ik hen materiaal daarvoor. De vrouw en geloof-groepen vormen de andere helft van mijn werk. Van déze samenkom sten heb ik persoonlijk ook profijt. Ze zijn gericht op zelfontwikkeling en herkenning van specifieke ervaringen die je als vrouw hebt in de mannenmaatschappij. Elke se riebijeenkomst ronden we af met een vie ring. We zingen liederen, lezen teksten en ieder heeft een speciaal embleem. Zo had den we laatst een vlinder die niet meer in zijn cocon terug kon: hij was bevrijd maar tegelijkertijd was het toch eng." carine damen BEROEPINGSWERK NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Benoemd: te Tiel als vicaris: mevr. R. van der Hucht, vica ris te Pijnacker, die deze be noeming heeft aangenomen. Aangenomen: naar Houtrijk- Polanen: E. Wijnsma, kandi daat te Amsterdam. GEREFORMEERDE GEMEEN TEN Bedankt: voor Sioux Center (USA): J.M. Kleppe te Rijs- sen; voor Middelharnis: P. Blokte Kootwijkerbroek. den bosch «anp De Katholieke Bijbelstichting (KBS) brengt in oktober een nieuwe bijbelvertaling op de markt. Het is een herziene uit gave van de Willibrordvertaling, die voor het eerst in 1975 ver scheen. Volgens de uitgever is vooral het taalgebruik geactuali seerd en de 'voorleesbaarheid' verbeterd. Voor de nieuwe vertaling is de laatste versie van het Nieuwe Testament uit 1992 herzien ep ook de tekst van het Oude Tes tament uit 1975 aangepast. De belangrijkste wijziging is de schrijfwijze van de onuitspreke lijke Godsnaam. In plaats van de aanduiding Jahwe is nu ge kozen voor God of Heer. Ook heeft het team van bijbelweten schappers en taalkundigen uit Nederland en Vlaanderen ge tracht vrouwonvriendelijk taal gebruik te vermijden. De KBS gaat in de toekomst ook samen met het Nederlands Bijbelgenootschap, haar protes tantse evenknie, een nieuwe, oecumenische bijbelvertaling uitgeven. Daarvan worden de eerste proeven echter niet voor 1998 verwacht. De bijbelge nootschappen verwachten niet dat de twee nieuwe vertalingen eikaars concurrenten zullen zijn. In tegenstelling tot de Wil librordvertaling richt de oecu menische vertaling zich vooral op nieuwe generaties bijbelle zers. LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) Rooseveltstraat 82 071-3563! Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-1280! Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma.t/m/vr.18.00-19.30uuren Zaterdag 10.00-12.00uur 071-1280! DIRECTIE B. M Essenberg, G. P. Arnold (adjunct), J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, F. Nypels, H. G. van der Post (adjunct) PUBLIC RELATIONS W. H.C. M.Steverink P TELEFAX lob Redactie: ei Hoofdredactie: [ll£ ADVERTENTIES; Maandag t/m vrijdag van 8.30| ABONNEMENTE bijvooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per maand (autom. betaling) per kwartaal (acceptgiro) per kwartaal (autom. t per jaar (acceptgiro) 071-356356 per jaar (autom. betaling) jutom. oetanngj rr OMBUDSMAN VERZENDING PER ff R. D. Paauw 071-356215 per kwartaal (NL) |cc Tel. dag. 9.30 -11.30 uur of per post. REDACTIE G.J. Visser, chef redactie nieuwsdienst/kunst Voor mensen die moeilijk lez«jWJ H.W. van Egmond, chef red. Groot Leiden hebben of blind zijn (of e— A J.B.M. Brandenburg, chef eindredactie regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red. Duin- en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie Ö8860-82345 (Centrum voor (j/~ J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco tuur, Grave). P*- LEIDSCH DAGBLAD OP CASjen dicap hebben), is e regionale nieuws uit het Leid- geluidscassette beschikbaar. llec N H U I ONGEVALLENDIENST |en Academisch Ziekenhuis vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.Pn woensdag 13.00 t/m vrijdag 1-3.00, woensdag 13.00 uur (Diac<fJel en dagelijks St.Elisabeth Ziekenhuis. jjk( aai BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS P™ (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uurjf Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijder ners bovendien van 10.30-11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 - 15.30 uur en 19.00-|eli: na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. ye Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de diensttrc pleegkundige. f Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. pn- (arr RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth g n (tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uitlu II daarnaast ook 11.15—12.00 uur. L]fj Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vad| uur). Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00—11 18.30-19.OOuur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-1 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00- leen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uu voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er e zoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus kunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uut; oogl heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. chef adriaan brandenburg, 071 -356484, plv -chef dick v tij ÏS r pi?né hoorn »gpd Het vorige week uitgesproken faillissement van de Hoomse ondernemingen NL TV Produk- ties en NL Amusement Produk- ties heeft tot gevolg dat zestien medewerkers zonder laatste maandsalaris op straat komen te staan. Voor de 150 oproep krachten van NL Parking Ser vice in Amsterdam is ook geen werk meer. De bankroete be drijven laten volgens curator P. van Leeuwen een schuld na van" 1,2 miljoen gulden. Ex-NL-di- recteur P. Oostelbos maakt kre dietverstrekker Rabobank en zijn'eigen boekhouder verwij ten: „Maar ik heb zelf ook fou ten gemaakt. Ik ben even te en thousiast van start gegaan." Onder de paraplu van NL TV Produkties maakte NL Parking Service in Amsterdam de afge lopen maanden naam met een bijzondere parkeerfaciliteit. Uit gaanspubliek dat met de auto naar de hoofdstad kwam, kon op drukke plaatsen in het cen trum voor vijftien gulden de au to aan medewerkers van NL meegeven. Die reden de wagen naar een bewaakte parkeergara ge buiten het centrum. Op af roep haalden de NL-medewer- kers de geparkeerde auto's later weer op. Strubbelingen bij het afgeven en teruggeven van de auto's zaten de uitvoering van het idee echter in de weg. Ook klaagden medewerkers over werkdagen van twaalf uur en trage betaling door NL. Curator Van Leeuwen: „Het bedrijf groeide te snel om het administratief goed in de hand te houden." Ex-directeur Oos telbos zegt dat hij niet had voorzien dat er zo veel mede werkers nodig waren. „We breidden te snel uit en waren enthousiast. Dat is een foutje geweest." De gemeente Amster dam is er niet rouwig om dat NL Parking Service verleden tijd is. „Hun initiatief leidde tot meer verkeersbewegingen in de binnenstad en daar zijn wij geen voorstander van", zegt woordvoerster M. Otten in het stadhuis. Artiesten NL Amusements Produkties BV is het tweede NL-bedrijf dat vo rige week plofte. De onderne ming kreeg landelijke bekend heid door promotietournees voor de TROS en Radio 10 Gold te organiseren. Hiervoor con tracteerde NL Amusement via gespecialiseerde bureaus Ne derlandse artiesten die op markten en bij evenementen vanaf rijdende podia bezoekers vermaalden. Curator Van Leeuwen zegt dat er enkele tientallen schuld eisers zijn. Hiervan is de Rabo bank volgens haar de grootste; de bank heeft een vordering van Hof: driejaar cel voor neparts amsterdam anp Het gerechtshof in Amsterdam heeft gisteren een 42-jarige man veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, waarvan een jaar voor waardelijk, wegens verkrachting van en ontucht met een in staat van onmacht verkerende vrouw. Ook heeft de man zich schuldig gemaakt aan oplichting door zich als arts/psychiater voor te doen en zich voor zijn 'diensten' te laten betalen. Tegen de veroordeelde was in hoger beroep drie jaar onvoor waardelijk geëist, naast een boete van 10.000 gulden. De recht bank in Utrecht veroordeelde hem in 1993 tot die straf. Het hof hield echter rekening met het feit dat de misdrijven betrekkelijk lang geleden (in 1989) zijn gepleegd en legde daarom een jaar voorwaardelijk op. Drie slachtoffers zagen hun eis tot schadever goeding, 1500 gulden per persoon plus kosten, door het hof toe gewezen. vier ton op NL. „Andere credi teuren zijn leasebedrijven, leve ranciers, de bedrijfsvereniging en het personeel. De medewer kers hebben hun salaris over ju li niet ontvangen. Ook de belas tingdienst wil graag afrekenen met NL. De fiscus heeft bodem- beslag gelegd op het kantoor meubilair." De NL-geschiedenis begon in 1992 met een kantoor in het woonhuis van de oprichters. Uit het handelsregister van de Ka mer van Koophandel komt naar voren dat Paul Oostelbos (27) en Sylvia Crevels (28) vennoten zijn van alle NL-bedrijven.'Hun kantoor was sinds ruim een jaar gevestigd in een gehuurd pand aan de Hoomse Korenmarkt. Het handelsregister maakt melding van vier NL-onderne- mingen op dat adres: de ge noemde NL Amusement Pro dukties BV, NL TV Produkties BV (de 'moeder' van het par- keerproject) alsmede NL Mar keting BV en de NL Amusement Groep BV. De laatste BV is eige naar van de eerste drie ven nootschappen. De NL-groep en de Marketing BV zijn niet in staat van faillissement gesteld, maar zijn volgens curator Van Leeuwen lege BV's. Makkelijk Oostelbos doet uit de doeken dat hij zijn bedrijf heeft gefinan cierd met een krediet van een half miljoen bij de Rabobank. „Alleen onze twee auto's en de kantoorinrichting waren het on derpand. Het viel me op hoe makkelijk dat geld loskwam." Volgens de ex-directeur'trok de bank aan de bel toen de kosten ■van parkeerproject de pan uit rezen. „Daar werden ze zenuw achtig van. Ze eisten daarop dat de amusementstak van ons be drijf het gat zou gaan dichten. Daarna merkten we dat ze al het geld dat uit die sector bin nenkwam, vasthielden. Toen was er voor met beide BV's geen redden meer aan." De Rabo bank wil geen commentaar ge ven op de kwestie. beverwijk» Een loslopende stier op de A9 in Noord-Holland heeft gis teravond rond 19.00 uur vijftien politieagenten handen vol werk be zorgd. Omdat het door Sail-kijkers die richting IJ muiden reden, bijzon der druk was, ontstonden er direct aanzienlijke files. Het rund was ter hoogte van het Heemskerkse NS-station uit een weiland ontsnapt en wandelde geruime tijd over de rails. Treinen op het baanvak Uitgeest-Beverwijk liepen hierdoor vertraging op. Vervol gens liep het beest de A9 op in de richting Beverwijk. Zowel de oost- als de westbaan van de rijksweg werden door de po litie afgesloten. Een dierenarts probeerde de stier met een verdovings geweer plat te leggen maar dat mislukte tot tweemaal toe. Uiteindelijk werd het onwillige rund met de hulp van een veehouder gevangen en in een veewagen afgevoerd. Gisteravond was nog niet bekend wie de eigenaar is van het beest. Foto gpd rotterdam anp De Afvalverwerking Rijnmond (AVR) houdt voortaan ook bij het op- en afstoken van de ovens de rookgasreinigingsinstallatie in be drijf. Dat heeft de directie van de AVR woensdag besloten na de beschuldiging van de Haagse stichting Afval en Milieu en Greenpeace Nederland dat de AVR de milieuwetten overtreedt. De milieuorganisaties stuurden woens dag een brief aan de provincie Zuid-Hol land waarin zij opnieuw hun beklag doen over de vermeende te hoge uitstoot van milieuvervuilende stoffen door de AVR. Vol gens de milieuorganisaties blijkt uit nieuwe gegevens van de AVR dat in de eerste helft van het jaar meer uren zonder rookgasrei niging is gestookt dan wettelijk is toege staan. Volgens de door de AVR verstrekte cijfers kampte oven nummer 1 in de eerste zes maanden van dit jaar door storingen zes tien uur met ongereinigde uitstoot. Maar de milieuorganisaties is dat cijfer veel te laag. Ze wijzen erop dat bij het verhelpen van een storing de verbrander langdurig aan en uit gaat, zonder dat er dan rookgasreiniging plaatsvindt. Het op- en afstoken van de oven nummer 1 duurde 95 uur. Opgeteld zit de onge reinigde uitstoot volgens de milieuorganisa ties dan ook ruim boven de toegestane grens van 96 storingsuren per jaar. Twee andere ovens zitten opgeteld op respectie velijk 71 en 73 uur. De milieuorganisaties willen dat de provincie optreedt tegen de vuilverbrander. Volgens woordvoerder L. Chevaliér van de AVR moest volgens de voorschriften van de leverancier van de 400 miljoen kostende installatie, de rookgasreiniging uitstaan tij dens het op- en afstoken. Desondanks is er al geëxperimenteerd met het op- en afsto ken met een ingeschakelde rookgasreiniger. Volgens Chevalier zijn de proeven succesvol geweest. Om een nieuwe discussie over de uitstoot van de AVR te voorkomen heeft de directie van het bedrijf besloten dat met ingang van woensdag altijd met ingeschakelde rook gasreiniging wordt op- en afgestookt. „Daarmee steken we ohze nek uit omdat we dit buiten de leverancier om doen. Er was al overleg met de leverancier over de aanpassing van de gebruiksvoorschriften met behoud van garantie maar een resul taat kan nog enkele maanden op zich laten wachten. Omdat niemand in dit land ge baat is bij een nieuwe discussie, is besloten niet op de uitkomst van het overleg te wachten", aldus AVR-woordvoerder Cheva lier. voorburg anp lijk 'bij Een wankele hijskra; teren de politie v< handen vol werk Een deel van het ministerie van so< aan de Koningin moest worden ontru de scheefhangende op het terrein dre vallen. De kraan kofaa ten opvallen en d< ook de weg afgezet. Pas na urenlang, met twee hulpkraiJnf contragewicht kon de kraan zonder worden gestreken. I van het gebouw, da tementencomplex bouwd, konden teg terugkeren. ten KLM kom - fva met goedkeu aanbieding 7 amsterdam anp KLM gaat - in vervo bileumaanbiedingei j jarig bestaan - regt J trekkelijk geprijsd aanbieden. Het g KLM Nederland o 'die aan de hand wachten bezettin ruimte bieden'. De eerste 'Zwaan biedingen' betreffe Oslo (399 in plaats den), Barcelona (31 n° van 729) en Hous plaats van 1935). worden geboekt vaün^ met 17 augustus. liet worden gemaakt ihveri van 11 augustus to) september. Ook bij volgende gen (die steeds ojn o zullen worden bekt )ij t geldt dat uitsluitent week na publikatifi den gereserveerd, mumverblijf is de n koi terdag op zondag e wei thuisreis moeten in van zes weken na zijn Dl II ngt Mi VB

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12