ALDI informeertALDI informeertALDI informeert vleeswaren Moe Kluivert woedend O] Schiedamse striptekenaai Vertrouwde merken van AOLDO, topkwaliteit voor de laagste prijs Randstad Zilveren Kruis erkent fout in folder over 'Thuiszorg' wê i: WOENSDAG 26 JULI 1995 Meisje breekt been oegstgeest Een 12-jarige meisje uit Oegstgeest heeft gisteren bij een val in de Celebesstraat in haar woonplaats vermoedelijk een been gebroken. Ze was op straat uitgegleden. Steekpartij na ruzie honden warmond Een 22-jarige inwoonster van Warmond is gisteren in de Van Wassenaerstraat met een mes in haar arm gestoken door een 73-jarige plaatsgenoot. Ze is voor behandeling overgebracht naar het Diaconessenhuis. Aanleiding voor de steekpartij was een vechtpartij tussen de honden van beiden. De honden van de vrouw hadden het beest van de 73-jarige aangevallen waardoor deze in paniek raakte. Volgens de man had hij vervolgens met een zakmes stekende bewegingen naar de honden van de War- mondse gemaakt. De vrouw houdt het er op dat de man haar doelbewust heeft gestoken. Gestolen auto teruggevonden alphen» Een 19-jarige man uit Den Haag is vanochtend vroeg in een gestolen auto aangetroffen in Capelle aan den IJssel. De au to was afgelopen nacht ontvreemd vanaf de Lauwers in Alphen. Computerapparatuur ontvreemd alphen aan den rijn In een kantoorpand aan de A. van Leeuwen- hoekweg in Alphen is gisteren'ingebroken. Er werd een telefax, een printer, een schakelkast en computerapparatuur gestolen. De toegangsdeur naar het pand was opengebroken. Kort geding over airmiles haarlem De stichting Share your Miles uit Haarlem krijgt geen 500 extra pasjes om airmiles te sparen voor het goede doel. De president van de rechtbank in Haarlem, mr. C. Terwee-van Hil- ten, heeft die eis dinsdag in kort geding afgewezen. rotterdam gpd De folder van het Zilveren Kruis over een nieuwe verzeke ring voor ouderen, het Thuis- zorgPrivéPlan, heeft veel onge rustheid teweeggebracht onder ouderen. Bij Cosbo, een koe pelorganisatie van twaalf Rot terdamse ouderenorganisaties, zijn veel verontruste telefoon tjes binnengekomen. Het ThuiszorgPrivéPlan is een ver zekeringdie ouderen tussen de 65 en 80 jaar oud kunnen af sluiten voor extra thuiszorg, die het ziekenfonds of de AWBZ niet vergoedt. In de bijbehorende folder zegt het Zilveren Kruis onder meer: „De overheid maakt u meer en meer zelf verantwoor delijk voor zorgverzekeringen. Daarom is het noodzakelijk om aanvullende voorzieningen te treffen." Volgens woordvoer ster Zondag van Cosbo krijgen veel ouderen hierdoor het idee dat de gebruikelijke voorzie ningen, zoals verpleeghulp en huishoudelijke hulp, niet meer worden vergoed. Verpleeghulp is nu gratis en de hoogte van de eigen bijdrage voor huis houdelijke hulp is naar inko men. Het Zilveren Kruis voerde de druk nog extra op door een brief te sturen waarin wordt gemeld dat de sluitingsdatum voor de verzekering 31 juli aanstaande is. Verontruste ou deren menen hierdoor dat ze zonder deze verzekering in de toekomst helemaal geen zorg meer krijgen en op een ver pleeg- of verzorgingshuis aan gewezen raken. Woordvoerster Kolenburg van Zilveren Kruis Rijnmond, vindt het vervelend dat de fol der een verkeerde indruk heeft gewekt. „Dat is absoluut niet de bedoeling. De verzekering is bedoeld voor een groep oude ren die het ervoor over heeft en zich meer zorg op maat kan veroorloven. Los van de voor zieningen in het kader van de wet." Kolenburg beaamt dat de verzekering prijzig is, maar trekt een vergelijking met de aanvullende tandartsverzeke- ring. Het gaat om extra's. In een volgende mailing zal het Zilveren Kruis de ongeluk kig gekozen formulering aan passen. Deze eerste mailing was bedoeld als test en gericht aan een beperkte groep men sen. De zorgverzekeraar be treurt niet alleen de tekst van de folder, maar ook de gekozen doelgroep. Uit het (landelijke) bestand is een aantal namen en adressen gekozen, zonder daarbij naar het inkomen van die personen te kijken. Zo kon het gebeuren dat de informatie terechtkwam bij mensen voor wie de verzekering niet be doeld is. Op dit moment hebben tweehonderd mensen daad werkelijk een polis voor het ThuiszorgPrivéPlan afgesloten. Om de ongerustheid bij oude ren weg te nemen stuurt het Zilveren Kruis binnenkort een rectificatie naar de ontvangers van de mailing. CHEF ADRIAAN BRANDENBURG, 071-356484, PLV.-CHEF DICK V vlaardingen gpd De Schiedamse striptekenaar Harr Wiegman heeft het ver bruid bij Nederlands populair ste voetbalmoeder. Mevrouw Liduina Kluivert vindt dat ze in de strip van Harr in het voetbal maanblad Elf is beledigd. De moeder van Patrick, de Ajacied die de winnende goal maakte in de Europa Cup-finale tegen AC Milan, heeft een advocaat inge schakeld om te laten onderzoe ken welke maatregelen ze tegen de tekenaar en het tijdschrift zal ondernemen. In de ironische strip Nick Sta- ben zoeken Oranjecoach 'Boer Guus' en de stripheld samen naar oplossingen om na de smadelijke nederlaag tegen de Witrussen het Nederlands elftal toch nog naar het Europese kampioenschap in Engeland te loodsen. In dertien tekeningen komt de voorbereiding op de wed strijd tegen Tsjechië aan de or de. Achtereenvolgens worden 'Jovampa' uit Tiel en een voodoopriester te hulp geroe pen. Vervolgens gaat 'Boer Guus' op missie naar de moe der van 'Hattrick Sluiperd' om haar onder het eten van een pasteitje tot medewerking te verleiden. Guus heeft succes, want ten slotte trekt 'Ludwina Sluiperd' naar Rome, waar ze de paus beweegt een speciale 'Oranji'-zegen uit te spreken. Julien Bracco Gartner, de Vlaardingse journalist die hoofdredacteur is van Elf, ver telt dat mevrouw Kluivert heeft gebeld met de mededeling dat ze er een zaak van ging maken. „De strip vond ze godslasterlijk. Ook stoorde ze zich aan de aan wezigheid van een voodoop riester in dezelfde strip, want daarmee wilde ze niet in ver band gebracht worden. Verder zei ze nooit een pasteitje gege ten te hebben met Guus dink, waarmee de toon van kritiek wel werd gezet. Ze ons laten weten een advoc te schakelen en dat is od beurd." Over welke stappen er moeten volgen, tasten B Gartner en Wiegman irl duister. Bracco: „Die adv) heeft mij gebeld en naar ve woordelijkheden en inhoul de strip gevraagd. Hij zej vooralsnog verder te m oriënteren omdat hij een d lijke zaak niet eerder n hand heeft gehad. Zodra h welke definitieve stappa zouden worden ondernq zou ik opnieuw van hem H Inmiddels zijn enkele \i verstreken en heb ik nog gehoord." ANTIEKHANDEL ALBERT FISCHER Voorstraat 55a, Voorschoten Tel. 071-614544 Inkoop en verkoop van antiek Verkoopexpositie van werken van WILLEM J. PASMAN (1905-1984) Leidse kunstschilder van het Hollandse landschap een frisse spread met groenten voor op de boterham en toast, ideaal als pikante saus voor groenten, als vulling voor gebakken aardappelen of ter vervanging van mayonaise IQ in salade, 450 gr. Lt Jj Appelstroop 1 tc "Collo", 450 gr.lil J Hazelnootpasta 1 CQ met 10% hazelnoten, 400 gr. 1, J7 Pindakaas Q£ 350 gr. 'JJ .ALDI een leverprodukt Berliner met een dun spekrandje, lichtgerookt, gesneden 150 gr. 1.39 Edelsalami "Hofstee De Drie Eiken", uit hoogwaardige vleessoorten, met een K©1M!@ Gekookte schouderham gesneden 150 gr. 1,69 vleugje knoflook, kwaliteits klasse IA gesneden, 100 gr. 1.79 Kalkoenfilet! )gr. Luchtgedroogde boerenham met de hand gezouten en gekruid, daarna begint een natuurlijk rijpingsproces van ca. 12 weken, i premium kwaliteit, 200 gr. »f TAMARA bijenhoning kombinatie van meerdere hoog- 1 IQ waardigeboningsoorten, 500gr. LiLj Klaver-lindehoning een crémige honing met een zachte typische rinse smaak, deze honing vindt zijn oorsprong in Nieuw Zeeland, Midden Europa 1 QQ en Canada, 500 gr.mi/7 Chocoladehagel 1 *7Q "Condor", puur of melk, 400 gr. 1, Hagelmix 50% chocoladehagel puur en 50% witte hagel, voor op de boterham of als decoratie van gebak, ijs of Russische fancy pink zalm een roze zalm met een volle karakteristieke zalmsmaak, j QQ 240 gr. 1,07 Haringfilets in een milde champignonsaus of in een pittige pepersaus of in pikant Augurken partysticks zoetzuur, groot formaat, 'IQ 10 tot 14 st„ 720 ml. l,j" Augurken middelfijn f IQ zoetzuur, 8 tot 10 st„ 720 ml. li J/ knapperige augurken opgelegd in een mild-zoetzure natuurazijn met extra kruiden en specerijen, waardoor de smaak nog beter tot z'n recht komt. elders vaak minder rijke melange pikante pindasaus, snel en gemakkelijk te bereiden, onmisbaar bij stokbrood of gegrild vlees, 250 gr. J Quick Easy Sauzen om te roerbakken, rijk gevuld met groenten, alleen varkens- of kippevlees toe te voegen, lekker met rijst en sla. Boterhamkorrels donker, 400 gr, Luncheonmeat 340 gr. Cervelaatworst extra fijn, 500 gr. Extra jams Knackebröd "Bjam's" sesam, 250 gr. Knackebröd "Bjarn's" volkoren, 250 gr. Hofstee "De Drie Eiken" uit hoogwaardige rund- en varkensvleessoorten, pikant gekruid zonder domi nante knoflooksmaak, 650 gr. inlichtingen: Albrecht Culemborg 03450-72911 JUdi Best 04998-98885 Alhrecht Ommen 05291-59308 flldi Drachten 05120-89200 fildi Zaandam 075-517411 meer dan 300 Aldi-markten in Nederland t Aktoeel artikelen verkopen wij tijdelijk, mochten tij ondanks zorgvuldige planning te snel uitverkocht zijn, vragen wij u hiervoor uw begrip. De verpakkingen van de algebeelde artikelen kunnen afwijken, zet- en diukiouten voorbehouden

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12