Pikant in groter maatje Mode Sloggi's soepeler Een modelijn als in een stripverhaal MAANDAG 17 JUL11995 REDACTIE: CONNY VAN CELDER Voor veel vrouwen zijn Sloggi-slips niet meer weg te denken uit de garderobe. Het merk vernieuwt constant en op nieuw is er een serie nieuwe Sloggi's op de markt gekomen. De nieuwe slips zijn extra soepel, zacht en voelen glad aan. De perfecte pasvorm is te danken aan een bijzonder weefsel: ragfijn, gekamd katoen waar omheen lycradraden zijn gesponnen. Bij dit procédé, dat wordt aangeduid met de naam Core-spun, ont staat een stof die nooit uitlubbert. Niet in de lengte en niet in de breedte. Voordeel is bovendien dat de huid alleen met ka toen in aanraking komt, terwijl het wel alle elastische voordelen heeft. De nieuwe Sloggi 200 is speciaal bedoeld voor jeugdige, sportieve vrouwen die on dermode willen die als gegoten zit, zich aanpast bij elke beweging en huidvrien- delijk is. Er zijn verschillende uitvoerin gen: als topje of beha, als klein of groter slipje, short, maxi-slip, mini-slip, tai- en tangaslip. Op de tailleband van de nieu we Sloggi 200 zijn duidelijk leesbaar de woorden 'Sloggi The Original' aange- bracht. Zo is direct te zien dat het stukje ondergoed een echte Sloggi is. Nieuw is ook de Sloggi Control die een oplossing biedt voor de vrouw die 'kriti sche plaatsen' zoals buik, billen en heup en slanker wil laten lijken. De dubbele wigvormige versteviging aan de voorzij de van de slip zorgt voor extra steun. De corrigerende Sloggi Control is verkrijg baar als tai-slip in de maten 38 tot en met 48 en als maxi-slip in de maten 38 tot en met 54. Het valt kennelijk niet mee om een fraai stukje ondergoed te vinden als je een paar maatjes meer hebt. De meeste winkels hebben het niet eens in huis, en als je je al ergens in een paskamer in een slip kunt hijsen moet je dat ook nog maar durven met damesmaat 60. Maar er is hoop voor deze dames: sinds kort be stormt postorderbedrijf La Lui Linge rie de Nederlandse markt met linge rie, jurkjes en ander nachtgoed voor meer dan gezette dames. De modemarkt heeft andermaal een 'verge ten' groep ontdekt. Namelijk die van de da mes met wat maatjes meer. Speciaalzaken floreren, maar hoe zit het toch met de lin gerie voor deze klantengroep? Het antwoord is postorderbedrijf La Lui Lingerie. De in Rozenburg gevestigde firma voert twee lijnen: die van Shirley of Holly wood (de Amerikaanse glitter glamour) en Intimate Attitudes, die van zeer grote da mes. De pikante lingerie is afkomstig uit de Verenigde Staten, waar volgens directeur Michel Aarden gezette dames nauwelijks opzien baren. Wat wil je ook in een land waar 24 uur per dag en op iedere straathoek wel een hamburger of andere vette snelle hap te bemachtigen is. Ongeveer een jaar geleden kwam Aarden in contact met de importeur van deze lingerie. Hij besloot het middels een postorderbe drijf in Nederland op de markt te brengen. Twee advertenties leverden al honderden aanvragen voor een brochure op. ,,Er is kennelijk behoefte aan", concluceert Aard en simpelweg. „Natuurlijk, er zijn veel meer postorderbedrijven die zich op dit terrein begeven. Maar die zitten toch vaak in een andere sfeer. Bieden bijvoorbeeld ook vi brators aan. En dat doen wij niet. Ik heb geen interesse in dat soort handel." Intimate Attitudes voert een collectie, die loopt van nachthemden tot speelpakjes en van beha's tot kousen. Veelal in de vorm van setjes, bestaande uit een body, jasje, kousen en jarretels. Onder de naam 'Animal Instincts' wordt het meer pikante deel van de collectie aangeprezen: een body in tij gerprint en een soort SM-body. Uit dit seg ment heeft Aarden er tot nu toe één ver kocht. De catalogus laat mooie, dikke dames zien die op smaakvolle wijze zijn gefotografeerd. De collectie is bestemd voor de maten 44 tot en met 60. „En er zijn zelfs vrouwen voor wie dat nog te klein is", aldus Aarden. De beha's gaan tot en met DD 115. Inmiddels worden er op verzoek ook party's georganiseerd waarop Ria Franken, zelf een gezette dame van ruim honderd kilo, de lin gerie van La Lui komt aanprijzen. De erva ring heeft geleerd dat er vooral vraag is naar goed in de maten 46 tot 54. De Amerikanen hebben daarvoor overigens ook al een B vriendelijker klinkend maatsysteem be dacht. Zij hebben het simpelweg over de m 1 maten 1 tot en met 4. Klinkt toch een stuk aangenamer, nietwaar? Jf' De catalogus is te bestellen door een briefje De catalogus laat mooie, dikke dames zien die op smaakvolle wijze zijn te sturen naar antwoordnummer 843, gefotografeerd. De collectie is bestemd voor de maten 44 tot en met 60. 3190WG Rozenburg. foto Gpd Korte strakke T-shirtjes, legerbroeken, le- germinirokjes, legerjacks, miniT-shirtjurk- jes, kortom bijna alles wat Tank Girl thuis in haar stripverhaal ook draagt, is nu in de winkels te koop. Hoeft de echte Tank Girl niet langer zelf haar-kleding bij elkaar te prutsen of te scharrelen? Waarschijnlijk gaat de Tank Girl-modelijn volledig aan haar voorbij. Tank Girl heeft maling aan re gels, dQs zeker ook aan commerciële mode. Met de komst van de rolprent Tank Girl, ge baseerd op de gelijknamige Britse cult- strip, in de bioscoop wordt uit het oogpunt van merchandising een modelijn gelan ceerd. Facade, het bedrijfje dat de Tank Girl-lijn uit Londen importeert, rekent op meisjes en vrouwen die op Tank Girl willen lijken. „Alle meisjes die we kennen willen als ze de film Tank Girl gezien hebben, zelf Tank Girl zijn", zeggen Afiza Ghazlan en Iwona Gruca, de Londense vrouwen achter Facade. Geldt dat ook voor henzelf? Afiza: „Ik wel, maar ik zie er niet zo uit. Ie hoeft er niet uit te zien als Tank Girl om er een te zijn." Tank Girl uit de strip is voornamelijk een imago, dat verkocht moet worden. En je kunt daar net zo ver in gaan als je wilt. Voor wie er precies zo uit wil zien als Tank Girl, heeft de modelijn exact dezelfde kleding als afgebeeld in het stripverhaal. Voor vrouwen met iets meer relativeringsvermogen zijn er ÊÊmm T-shirts met talloze verschillende opdruk ken van het stripfiguurtje, steevast geleverd in maat small. Maar is Tank Girl op haar legerkistjes niet een wat achterhaald beeld? Alleen het schoeisel al dat de twee afgelopen seizoe nen in Parijs gepresenteerd werd, bestond uitsluitend uit elegante, hoge hakken. Een schril contrast dus. Bovendien was het glamour en supervrouwelijk wat de klok sloeg. Gaultier was een van de weinige ont werpers met stoere vrouwenkleding waarin duidelijke punk-elementen herkenbaar zijn. Iwona: „Het straatbeeld in Nederland heeft weinig met Parijse mode te maken. Alle meisjes dragen hier jeans. En in het uitgaansleven draagt men clubwear. Ook clubwear gaat een heel eigen weg. Le- gerspullen duiken bijna om het jaar wel op in het modebeeld." Toch bestaat er wel degelijk een wisselwer king tussen de grote ontwerpers en het straatbeeld. Voortdurend proberen ontwer pers signalen van de straat op te pikken en te vertalen. Diverse highlights van deze eeuw zijn in Parijs al herhaald, nu het einde van de eeuw nadert. Mode heeft de jaren zestig, zeventig en nu ook de jaren vijftig van een vette laag stof ontdaan. Maar de punk, die eind jaren zeventig explosief om zich heen greep, is niet echt opnieuw door gebroken. Tank Girl zou een goede herin nering aan punk kunnen worden in het modebeeld. Elke twee weken verschijnt er een nieuwe serie Tank Girl-kleding in twin tig winkels in Nederland. Van de voorgaan de series komt niets meer terug. Dus de be oogde kopers moeten snel zijn. Mooie wenkbrauwen door precieze pincet Wenkbrauwen zijn het meest sprekende deel van het gezicht, meent de Japanse visagist Shu Uemura. Hij raadt vrouwen aan altijd met 'mooie' wenkbrauwen de deur uit te gaan, ook als ze verder geen make-up dragen. Om het epileren van wenkbrauwen gemakkelijker te maken verkoopt Shu Uemura in zijn gelijknami ge winkels voor cosmetica-accessoires de Tweezerman die hij de 'meest precie ze pincet ter wereld' noemt. In tegenstelling tot de meeste pincetten, die geen goede grip hebben omdat ze machinaal gevijld zijn en vervolgens ver chroomd, is deze met de hand gevijlde, roestvrij stalen Tweezerman een instru ment dat heel precies werk verricht. De uiteinden sluiten zo perfect op elkaar aan, dat zelfs het fijnste haartje niet aan de stevige greep van de Tweezerman ontkomt. Shu Uemura heeft zoveel vertrouwen in zijn pincet dat er levenslange garantie op wordt verstrekt. Mochten de uiteinden door vallen of anderszins beschadigen, dan worden de punten gratis opnieuw gevijld. De Tweezerman is verkrijgbaar bij onder m'eer Shu Uemura in het Amsterdamse Magna Plaza in drie kleuren: chroom, zwart en rood. Hij is verpakt in een transparant kokertje en de haarscherpe punten zijn beschermd door een rubber dopje. Winkelprijs veertig gulden. SDSEELVEPAH R L E T E N L A G S E I N E A I ETELAERNDVMLR TRULT E EADNMET S E EOT AOAANOTE EORTRAKBCBHRE TPEVAGLTLOCOL TSAWKR E EHCSKO ETHCAJP I LSENB I EOEHPPHL I EES G E R R A R L N D R O C S V I K N K S A M N R A ETRNE KAHCSDAT VANELLENSREVA ATSAKLEKAHCSS Aanvliegroute Aardappelboer Caddie Deeltal Einde Klassiek Koppelkoers Masker Netelroos Niesgas Prater Protest Rondeel Satansboleet Schakelkast Schaken Scheerkwast Schietbaan Schommel Slipjacht Steeds Toelage Vergiettest Versnellen. OPGAVE OPLOSSING WOORDZOEKER In deze mengelmoes van letters zijn al de genoemde woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar be neden of omgekeerd of schuin. Sommige letters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De resterende letters vor men dan regel voor regel van boven naar beneden nog een woord. CRYPTOGRAM struis s-s-o-i-p luier-l-a o-a-satyn tempo-j-j epele mazzel o-ea kanton HEINZ TOMPOES Heer Bommel en de Hachelbouten Hobbel Hachelbout was niet bij de stadspoort blijven staan. Hij was door het vinden van de klavervier in het hoefijzer geheel uit zijn evenwicht gebracht en het gedrag van heer Bommel had hem niet weinig geschokt. „Hoogmoed", prevelde hij, terwijl hij een klein cafeetje betrad waar hij zich wat wilde verfrissen. „Ach, hoe dikwijls ziet men dat; het vinden van geluk leidt tot hoogmoed en gebral..." Hij zweeg en zette grote ogen op. Het gelagkamertje waarin hij zich bevond was gevuld met luidruchtige praat van twee gasten. Oplettende lezertjes zullen zonder moeite Super en Hieper her kennen: doch Hobbel kende deze heren niet en daarom sloeg hij ontzet de handen ineen. „Zoveel slechte voortekens heb ik in mijn lange praktijk zelden bij elkander gezien", sprak hij tot zichzelf. „Schoenen op tafel duidt armoede: een paraplu, binnenskamers opgestoken, spelt ongeluk: een in scherven gestoten spiegel en het zitten op een punt van de tafel voorzeggen zeven jaren narigheid... het is alles kommer en kwel wat die lieden wacht!" Super en Hieper hadden dit niet in de gaten; slempend en schertsend met een oud regenscherm waren ze doende een ge deelte van heer Bommels belastinggeld te verbrassen. Maar gelukkig duurde dit niet lang. Daartoe aangezet door de boze woorden van de burgemeester en door trouvve plichtsbe trachting, was de commissaris hen op het spoor gekomen. Even na de heer Hachelbout trad hij binnen en donderde: „In naam der wet!" Er viel een doodse stilte. Het was duidelijk, dat de slechte voor spellingen van Hobbel begonnen uit te komen... H E T W E E R Weersvooruitzicht DOOR HANS VAN ES Met een gemiddelde tempera tuur van drie graden boven nor maal geeft juli 1995 halverwege de maand duidelijk aan te lonken naar de positie van de hooi maand van 1994. Die was de warmste sedert het begin van de instrumentele waarnemingen. Na een thermische dip van enkele dagen gaat de temperatuur in de loop van deze week met spron gen omhoog. Het afgelopen weekeinde bleef het kwik vrijwel overal hangen rondom de normale waarde voor half juli. Alleen Neêrlands 'hot spot', het Limburgse Arcen, no teerde zaterdag nog een zomerse dag met 26 graden. In onze regio werd ondanks een tamelijk be wolkte hemel en enkele regen buien nog 22 graden gehaald. Ook zondag werden we ont haald op aangename temperatu ren, waarbij de zon weer flink wat uren maakte. Dit weertype, voor velen onder de lezers ongetwijfeld een verademing na een week van broeierige warmte, was mogelijk door een tijdelijk oplevende westelijke stroming vanaf de Atlantische oceaan. In de relatief koele en onstabiele lucht kan er vandaag landinwaarl nog een enkel buitje ontstaan. Verder wordt het weerbeeld bepaald door zon en stapelwolken. Inmiddels staan we aan de vooravond van een nieuwe warmtegolf boven grote delen van Europa. De eerste aanzet komt vanaf de oce aan; een grote hoeveelheid vochtige, subtropische lucht tussen de Azoren en lerlarid komt morgen vlot naderbij. Het verdrijven van de koele lucht levert vrij veel bewolking op, ter wijl een regenzone ook in de buurt komt. De hoeveelheden kunnen variëren; mogelijk valt er slechts een enkele drup, maar sommige plaatsen kunnen enkele verregende uren krijgen met 5 tot 10 milli meter neerslag. Aan zee staat er tijdelijk een krachtige zuidwesten wind. Het kwik blijft nog in de buurt van 20 graden. Vervolgens verplaatst het zomerse Azorenhoog zich snel naar het Europese vasteland. Als het woensdag opklaart, is het al snel broeie rig warm met landinwaarts maxima tot 25 graden. Aan zee blijft het nog iets koeler door een briesje van zee. Vanaf donderdag wordt het zonnig; met een stroming uit zuidwest tot zuidoost komt hete lucht uit Spanje en Zuid-Frankrijk in onze ric ting. Aan het eind van de week heeft een groot de'el van het land wet te maken met temperaturen van 30 graden en meer. u KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met dinsdag. Noorwegen: Wisselvallig weer af en toe regen of enkele buien, ook nu en dan zon. Middag- temperatuur meest tussen 15 en 20 graden. Zweden: Wisselvallig weer met van tijd tot tijd regen, mogelijk ook onweer. Ook af en toe wat zon. In het noorden vandaag nog vrij -zonnig. Middagtemperatuur meest tussen 19 en 23 graden. Denemarken: Af en toe zon, vooral mor gen ook enkele regen- of onweersbuien, mogelijk met windstoten. Middag- temperatuur .ongeveer 20 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Vandaag af en toe zon en enkele, mogelijk stevige regen- of onweersbuien. Morgen in Schotland en noordoost-Engeland gere geld zon en meest droog. Elders van het westen uit meer bewolking, gevolgd door regen, aan de kusten plaatselijk ook mist. Maxima van 16 graden in het noordwesten tot 23 rond Londen. België en Luxemburg: Vandaag eerst perioden met zon, later op de dag enkele buien, mogelijk met onweer. Morgen van het westen uit be wolkt en af en toe regen of motregen. Middagtemperatuur vandaag ongeveer 23 graden, morgen iets lager. Noord- en Midden-Frankrijk: Vandaag eerst perioden met zon, later van het westen' uit kans op enkele bui en, mogelijk met onweer. Morgen wol kenvelden en plaatselijk wat regen of motregen, langs de Kanaalkust kans op mist. Middagtemperatuur rond 24 gra den, langs het Kanaal meest circa 20 graden. Portugal: Zonnig, vandaag aan de stranden ten noorden van Lissabon mogelijk nog en kele wolkenvelden. Droog. Zeer warm met maxima tussen 33 en 38 graden, aan de westkusten vooral vandaag iets lagere temperaturen. Madeira: Perioden met zon en hoogst waarschijn lijk droog. Soms een stevige noordooste- lijke wind. Middagtemperatuur ongeveer 26 graden. Spanje: Langs de Golf van Biskaje vooral van daag nu en dan wolkenvelden, maar waarschijnlijk droog. Elders zonnig en zeer warm. Middagtemperatuur aan de costa's rond 32 graden, landinwaarts van 36 tot 42. Aan de kusten in het noordwesten vandaag maxima ongeveer 23 graden, morgen circa 25. Canarische Eilanden: Droog en flink wat zon. Vooral vandaag tamelijk veel wind. Warm met maxima tussen 28 en 34 graden. Marokko: Westkust: zonnig, in het zuiden plaatse lijk ook wolkenvelden. Droog. Middag temperatuur vlak aan zee tussen 26 en 32 graden, landinwaarts maxima rond 40 graden. Tunesië: Zonnig. Maxima vlak aan zee iets boven de 30 graden, landinwaarts tot 40 gra- Zuid-Frankrijk: Droog en vrij zonnig, maar vandaag voor al bij de Pyreneeen eerst nog enkele wolkenvelden. Aan de stranden van de Middellandse Zee soms vrij veel wind. Middagtemperatuur tussen 25 en 30 graden, vandaag in het zuidwesten en kele graden lager. Aan de Middellandse Zee en in de Provence maxima rond 32 graden. Mallorca en Ibiza: Zonnig. Middagtemperatuur ongeveer 32 graden. Italië: Veel zon, maar van het noorden uit wat meer bewolking en kans op een lokale onweersbui. Maxima tussen 29 en 34 graden. Corsica en Sardinië: Vrij zonnig. Middagtemperatuur rond 30 graden, in het zuidoosten van Sardinië enkele graden hoger. Malta: Zonnig. Middagtemperatuur ongeveer 32 graden. Griekenland en Kreta: Zonnig; voornamelijk op het vasteland 's middags en 's avonds een enkele on weersbui. Op de Egeische Zee af en toe nogal wat wind. Middagtemperatuur van 29 graden op de Eilanden in de Egeische Zee tot circa 33 op het vaste- Turkije en Cyprus: Langs de Trkse west- en zuidkust1 droog en veel zon.' Mlddagtemperatu- vlak aan zee op veel plaatsen rond graden. Duitsland: Af en toe zon en enkele verspreide b en, mogelijk met onweer. Maxima ro' 24 graden, morgen in het uiterste noi| den frisser. Zwitserland: Ten zuiden van het Alpenmassief flii wat zon en overwegend droog. Eld< naast zon ook wolkenvelden en mogel een regen- of onweersbui. Middagten peratuur vandaag van 24 graden i noorden tot 27 in het zuiden; Morg iets warmer. DINSDAG 18 JULI 1995 Zon- en maanstanden Zon op 05.41 Zon onder 21.' Maan op 00.00 Maan onder 13.; Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 08.40 21.05 08.13 Laag 04.24 16.54 04.05 16. Weerrapporten 16 juli 20 ui station- weer wind Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Vlissingen Aberdeen Barcelona Boedapest Bordeaux Brussel Dublin Helsinki Innsbruck Istanbul Kopenhagen Las Palmas licht bew. half bew. licht bew. licht bew. licht bew half bew. half bew. hchtbew. Split onbew Stockholm regen Warschau zwaar bev Wenen licht bew Zurich .half bew. Bangkok hall bew, Buenos Aires onbew. Casablanca licht bew Johannesburg onbew. Los Angeles regenbui 23 16 22 13 20 14 22 16 22 17 21 16 23 15 14 12 33 23 29 21 24 17 30 18 26 19 22 14 30 22 06 21 16 r. 2 26 14 6 30 21 iw6 29 16 10 3 24 16 10 14 27 22 iw9 30 20 2 30 18 w5 24 14 5 22 15 3 36 18 3 33 20 04 35 18 >3 33 21 101 15 11 3 23 18 1 28 22 >3 '15 14 iv/5 24 17 tw3 25 15 rw5 29 20 w1 32 23 5 21 14 r.l 24 17 iw4 31 19 2 22 17 3 33 126 tw5 6 -1 v4 26 20 s.O. 18 11 v2 22 17 v2 33 22 >3 29 24 2 31 21 rw 1 28 23 i2 25 22 iw7 34 22 n9 20 15

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20