Alphen in beroep tegen uitspraak VROM: vuiloverslag mag in Zoeterwoude Appartementen in gymnastieklokaal Gekibbel over te veel geld Regio Leiden/Rijn Veenstreek Kleine Oase viert voortbestaan Knutselen en kliederen niiEuuwni Zo'n 400.000 gulden heeft Jacobswoudc vorig jaar overgehouden en dat overschot zorgde gisteravond in de gemeenteraad voor ver warring. Het college wilde er nieuwe computers voor aanschaffen, ambtenaren aanvullende opleidingen laten volgen en het grootste deel in de gemeentelijke reservepot doen. Omdat dat voorstel de raadsleden pas een week geleden bereikte en ze er niet over had den kunnen praten in de commissie financiën, voelden de fracties daar echter weinig voor. Volgens de raad kwam het voorstel voor de besteding van het overschot 'uit de lucht vallen' „Het is verleidelijk om het geld uit te geven, maar het voorstel is nu te weinig onderbouwd", oordeelde D66'er P. van Hoesel. „Ik voel er niets voor om dit zo maar even af te kaarten", vond ook K. de Lange (Gemeentebelang). Burgemeester W. van Beek probeerde de raad van het belang van de computers en de opleidingen te overtuigen, maar de politici wa ren onverbiddelijk. In de volgende vergadering van de raadscom missie financiën mag Van Beek opnieuw een bestemming voor het geld voorstellen. Jacobswoude steunt Loenens beraad Boekje over Doeskwartier klaar Het heeft iets langer geduurd dan was gepland, maar mor gen verschijnt het boekje 'Het Doeskwartier, een buurt met geschiedenis'. De ruim negen honderd mensen die het boek hebben besteld, kunnen hun exemplaar tussen 9 en 16 uur afhalen bij Liethorps Boekhuys aan de Hoogmadeseweg 13 en de Spar-supermarkt aan de Hoofdstraat 161. Het boekje 'voor en door bewoners van het Doeskwartier' kost 20 gul den. Eigenlijk zou het boek ver schijnen bij de opening van de vernieuwde Doesbrug. Het aanbod aan verhalen en foto's was echter zo groot, dat het langer duurde om alles te ver werken. De gemeenteraad van Ja cobswoude heeft gisteravond in een motie zijn steun uitgespro ken voor het zogenoemde Loe nens Beraad, waarin enkele kleine gemeenten protesteren tegen de kortingen die het Rijk wil doorvoeren ten gunste van de grote steden. „De nadeelge meenten worden door de her verdeling gedwongen om hun belastingen in veel gevallen dra matisch te verhogen, of dusda nig op hun voorzieningenpak ket te bezuinigen dat van een kaalslag mag worden gespro ken", aldus de motie, die una niem werd gesteund. De bezuinigingen op de rijks toelage aan de kleinere ge meenten kan volgens de raad 400 van de 636 gemeenten in Nederland nadelig treffen. Bedrijfsterrein heet Drechthoek VRIJDAG 14 JULI 1995 Bromfietser botst 'Zwarte dag voor de volkshuisvesting in Nederland' Het nieuwe bedrijfsterrein aan de Oosterweg in Leimuiden gaat de Drechthoek heten. De toegangsweg van de Burge meester Bakhuizenlaan naar de bedrijven krijgt de naam Over loop. De weg die in een U-vorm door het terrein gaat lopen, wordt de Waaier. Leiderdorp zoekt nieuw sectorhoofd De gemeente Leiderdorp heeft weer een vacature voor de func tie van hoofd van de sector openbare werken. De overeen komst van zes maanden met F. Drewes is niet verlengd. Met H. Wiechers, hoofd van de afdeling Groenvoorziening, gaat de ge meente wel verder in zee. Zijn jaarcontract is omgezet in een vast dienstverband. F. Drewes zou niet aan de verwachtingen hebben voldaan. Drewes was onder meer 'con tactpersoon' voor Riet Dekkers van de Stichting Leefbaar Lei derdorp. Dat had te maken met de strengere huisregels voor Dekkers, die de gemeente op stelde. Na enkele incidenten werd afgesproken dat ze zich voor informatie alleen nog maar mocht wenden tot Drewes. Die taak is nu overgenomen door hoofd van de sector burgers, I van Beersum. iciderdqrp» Een 69-jarige Leidse bromfietser is gisteren licht ge wond geraakt bij een ongeluk op de Gallaslaan in Leiderdorp. Hij is op de kruising met de Engelendaal gebotst met een 26-ja- rige Leiderdorpse automobilist, die door groen licht reed. De bromfietser is overgebracht naar het Rijnlandziekenhuis. Urineren over politiewagen alphen aan den rijn Een 33-jarige Goudse dronkeman is gister avond door de politie van Alphen aangehouden omdat hij tegen de surveillanceaulo plaste. De politie moest vanwege een in braakmelding in de Herenhof zijn. De Gouwenaar kwam direct nadat de auto was geparkeerd uit een café gelopen en begon over het voertuig te sproeien. Hij verzette zich hevig toen hij hiervoor werd aangehouden. Met zijn hoofd sloeg hij een ruit van een portiek stuk. Na een bezoekje aan het bureau is hij over gebracht naar het AZL. Plan voor disco van de baan Er komen zestien koopapparte menten in een voormalig gym nastieklokaal aan de Lijnbaan in Leiderdorp. Daarmee zijn de plannen voor een discotheek in 'to het pand definitief van de baan. Eigenaar Oudshoorn van het gelijknamige autobedrijf in Lei derdorp heeft het gebouw ver kocht aan projectontwikkelaar aannemer T. Bavelaar. Het wordt een verrijking van de buurt", zegt Oudshoorn. Hij had het pand kunnen verkopen iemand die er een disco theek van wilde maken. „Maar dat heb ik bewust steeds afge houden. Een discotheek past n de buurt. Het geeft zo'n onrust." Projectontwikkelaar en aan nemer Bavelaar wil zestien drie kamer appartementen neerzet- /oor jonge, werkende men- De benedenwoningen krij- een eigen tuin, maar er wordt ook een gemeenschappe lijke tuin aangelegd. Bavelaar denkt aan een prijsklasse van jn nabij de twee ton per woning. „Dat is toch een welko- aanvulling op het wo ningaanbod in Leiderdorp. De neeste appartementen hier zijn 'erschrikkelijk duur, met heel hoge servicekosten. Het gebouw aan de Lijnbaan blijft voor veertig procent staan. est wordt gesloopt. Daar komt nieuwbouw voor in de plaats. „Het hele pand slopen nieuwbouw neerzetten zou makkelijker zijn geweest. Maar dat maakte het project een stuk duurder. Het afvoeren van sloopafval kost honderdduizen den guldens." Bavelaar heeft al een schetsplan klaarliggen voor het appartemenencomplex. Hij verwacht over ongeveer negen maanden te kunnen beginnen met verbouwen en bouwen. Eerst moet het bestemmings plan worden gewijzigd. De ge meente heeft al eerder laten we ten daaraan wel mee te willen werken. Gevreesd werd dat er anders een discotheek, die wel in het bestemmingsplan past, in het pand zou komen. Ook woningen in pand Verkroost Projectontwikkelaar en aan nemer T. Bavelaar krijgt het de komende twee jaar heel druk in Leiderdorp. Naast de bouw van woningen aan Lijnbaan, heeft hij plannen om het pand van verhuisbe drijf Verkroost aan de Acht- hovenerweg te verbouwen tot appartementencomplex. Volgens Bavelaar gaat het om 'heel luxe appartementen' van rond de vijf ton, met een parkeergarage en een lift. Bavelaa* kan daar pas mee aan de slag als de firma Ver kroost eruit is. Hier kan nog wel enige tijd overheen gaan, omdat het nieuwe onderko men van Verkroost nog ge bouwd moet worden. Bave laar is tevens de bouwer van dit nieuwe pand, dat aan de Bedrijvenweg in Leiderdorp moet verrijzen. Verhuisbedrijf Verkroost heeft een jaar geleden al aan gegeven uit het pand aan de Achthovenerweg te willen. Het gebouw voldoet volgens de firma niet aan de eisen van deze tijd. Peys koninklijk onderscheiden alphen aan den run Alphen legt zich niet neer bij de uitspraak van de presi dent van de Haagse rechtbank waarin projectontwikke laar Proper Stok tegen de zin van de gemeente opdracht krijgt 21 huizen te verkopen aan mensen van buiten de Alphense regio. Wethouder D. van der Veen Meerstadt zal het gemeentebestuur voorstellen tegen de uitspraak in hoger beroep te gaan. Voor de kopers van de huizen heeft dat overigens geen consequenties: de projectont wikkelaar heeft de notaris inmiddels opdracht gegeven de overdracht in orde te maken. De rechtbank plaatste grote vraagtekens bij de manier waar op Alphen greep probeert te houden op de verkoop van hui zen boven de koopprijsgrens van 159.000 gulden. Deze duur dere koophuizen mogen in principe aan iedereen worden verkocht. In het grondcontract met de projectontwikkelaar heeft de gemeente echter vast gelegd dat ook de duurdere hui zen uitsluitend aan streekgeno ten mogen worden verkocht. De rechter hierover: „het gebruik van privaatrecht is niet toege staan indien daarmee de pu bliekrechtelijke regeling onaan vaardbaar wordt doorkruist." Door de uitspraak van de rechtbank wordt Alphen voor de tweede keer in enkele maan den op de vingers getikt over het volkshuisvestingsbeleid. Eerder verklaarde de Kroon een door de gemeenten eenzijdig ingevoerde koopprijsgrens van 250.000 gulden nietig. Nu heeft de rechter ook het achterdeurtje dichtgegooid waarlangs de ge meente de vestiging van buiten poorters wilde afremmen. Toch toonde Van der Veen Meerstadt zich gisteren op een inderhaast bijeengeroepen persconferentie niet bepaald een timide verlie zer. Hij sprak van een 'triest be richt' en een 'principiële stel- lingname' van de gemeente. „Het is een zwarte dag voor de volkshuisvesting in Nederland", aldus de wethouder. Het hoger beroep zal overi gens niet de enige manier zijn waarop de gemeente zal blijven proberen om greep te houden op de toewijzing van duurdere koophuizen. De wethouder liet gisteren doorschemeren dat de gemeente al op zoek is naar nieuwe mazen in de wet. Door bijvoorbeeld de grond direct aan de toekomstige bewoners te leveren zou de gemeente moge lijk de gerechtelijke uitspraak kunnen omzeilen. Hoofd juridische zaken P. Alers van de vereniging Eigen Huis reageert geïrriteerd als hij hoort van de Alphense plannen. „Daar moet de gemeente nou eens mee ophouden. Ze moet nou eens erkennen dat er boven de koopprijsgrens vrije vestiging bestaat." Hij is verder heel blij met de uitspraak van de rechter, niet in de laatste plaats omdat deze ook gevolgen zal hebben voor andere gemeenten. „Het is de eerste keer dat een rechter zo duidelijk vraagtekens zet bij de toelaatbaarheid van de con structie waarbij gemeente via de gronduitgifte greep willen houden op de distributie van duurdere koophuizen", aldus Alers. Voor zowel projectontwikke laar Proper Stok als voor make laar Van 't Flof, die namens Pro per Stok de verkoop van de hui zen regelde, zal de hele affaire nog wel een staartje krijgen. Om te beginnen liggen projectont wikkelaar en makelaar met el kaar overhoop over de vraag of Van 't Hof al dan niet in op dracht van Proper Stok handel de toen de huizen werden aan geboden aan mensen van bui ten de regio. Algemeen direc teur S. Hamersma van Van 't Hof heeft meermalen laten we ten dat hij gewoon in opdracht heeft gehandeld. De advocaat van Proper Stok deed die uit spraken tijdens het kort geding echter af als leugens en kondig de juridische stappen aan tegen de makelaar. Daarnaast zal de gemeente een schadeclaim indienen bij de projectontwikkelaar, omdat deze zich niet aan de voorwaar den in het grondcontract heeft gehouden. Hoe hoog de claim zal zijn, kon wethouder Van der Veen Meerstadt nog niet zeg gen. I. van der Giessen van Pro per Stok wilde gisteren nog niet reageren op de aangekondigde schadeclaim. Tenslotte heeft de gemeente nog een appeltje te schillen met Van 't Hof, omdat ook die zich in de ogen van Van der Veen Meerstadt niet aan de afspraken heeft gehouden. De wethouder kondigde aan voorlopig geen zaken meer te doen met Van 't Hof. Directeur Hamersma liet desgevraagd we ten de opstelling van de wet houder te betreuren. Je Scheidend directeur L. Peys van de Alphense muziekschool is van- daag benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Peys ont ving de bij de ridderorde behorende versierselen tijdens zijn af scheidsreceptie uit handen van de Alphense burgemeester M. Paats. Peys viert op 1 augustus van dit jaar zijn 25-jarig jubileum als directeur van de muziekschool. Een maand later gaat hij met de vut. Mode voor mannen Hoofdstraat 226-228 Sassenheim Tel. 02522-12314 De stichting Vrienden van de Kleine Oase vieren zaterdag 15 juli dat de gemeenteraad gister avond heeft besloten het zwem bad aan de Tuinderij in Leimui den te renoveren en het beheer over te dragen aan de stichting, vanaf 17 uur vieren de Vrienden dat in en bij het zwembad piet de Jacobswoudenaren. De band 'Lekker belangrijk' treedt op en voor de kinderen is er een clown en een springkussen. kaageiland De vakantiespelen in Alkemade zijn begonnen. Voor de schooljeugd uit de diverse dorpen is er de komende weken bijna elke dag wel wat te doen. Gisteren konden kinderen knutselen en kliederen in gebouw Kerkwijck op Kaageiland. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS den haag/zoeterwoude Het overslagbedrijf dat het Pro vinciale Afvalverwerkingsbedrijf Zuid-Holland (PROAV) wil ves tigen aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude, past wel degelijk in het bestemmingsplan. De ge meenteraad en de actiegroep Stop Vuiloverslag Zoeterwoude- /Leiderdorp meldden vorige week dat het overslagbedrijf niet zou passen in de bedrijven- categorie die in het bestem mingsplan voor het voormalige Oosthoekterrein is vastgesteld. Een woordvoerder van het mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu ontkent dat echter. In het bestemmingsplan is vastgelegd dat alleen bedrijven in de zogenoemde categorie 4.1 zich mogen vestigen op het voormalige Oosthoekterrein. Een overslagbedrijf valt officieel in de categorie 4.2 en zou daar om volgens de raad en de actie groep te zwaar zijn voor het ter rein. VROM-woordvoerder P van der Burg ontkent dat. „Het verschil tussen de twee catego rieën is dat in categorie 4.1 al leen overdag mag worden ge werkt en in categorie 4.2 het be drijf ook 's nachts mag draaien. Als het overslagbedrijf tussen zeven uur 's ochtends en zeven uur 's avonds gaat werken, dan mag dat volgens het bestem mingsplan." De gemeenteraad en de actie groep hadden gehoopt dat de categorie-indeling een argu ment zou zijn om de vestiging van het overslagterrein tegen te houden. „De indeling in het be stemmingsplan is heel globaal", oordeelt Van der Burg echter. Overlast van stank of lawaai is volgens hem wel gedeeltelijk opgenomen in de categorieën. „Maar dat moet vooral worden beoordeeld bij de uitgifte van de milieuvergunning. En die geeft de provincie." De'provincie verzekerde vori ge week al dat het overslagter rein wel degelijk in het bestem mingsplan zou passen door de beperkte openingstijden. Woordvoerder D. Koppenol blijft vraagtekens zetten bij de categorie-indeling, die volgens haar 'een grijs gebied' is. „Het bedrijf heeft dramatische gevol gen voor het woon- en leefkli maat, dus is het een 4.2 bedrijf, daar kan je niet omheen." Bo vendien valt de totale capaciteit drijf worden verwerkt, maar ze vragen een vergunning aan voor 250.000 ton. Een gedoogvergun- i het bedrijf volgens Koppen- ding wordt vrijwel altijd capaciteituitbrei- king omhoog., Dus i VRIJE TIJD tingsgraad van honderd procent worden gehaald, anders moeten r de afvalverwer- vergunning naar de totale capa- leend, want voor een goede be- citeit worden gekeken", aldus drijfsvoering moet een bezet- Koppenol. NOG ECHTS T/M ZONDAG! TERREIN GR0EN00RDHALLEN LEIDEN CIRCUSKASSA 071-224302/225206 CIRCUS-PHONE 06-300 144 LEIDEN Gastouders. Het Gastouderbureau houdt op dinsdag 18 juli om 20 uur een informatie-avond voor aanstaande gastouders in het ge bouw van de Leidse Welzijnsorganisatie. Mensen die interesse heb ben om als gastouder te werken kunnen ook bellen: 071 -122441 ALPHEN AAN DEN RUN Braderie. Op het Thorbeckeplein wordt vandaag tot 21 uur een kle dingbraderie gehouden. Naast kleding voor vrouwen, mannen en kinderen zijn er ook sieraden, schoenen en brillen. Voor kinderen staat er een springkussen. Boeken. Platen, cd's, stripalbums en boeken voor verzamelaars en liefhebbers zijn op zaterdag 15 juli te koop op de Raadhuisstraat. De platen-cd-boekenmarkt duurt van 9-17 uur. WASSENAAR Roemeense. De Roemeense kunstenares Suzana Fantanariu expo seert tot en met 20 augustus in het raadshuis de Paauw aan de Raad huislaan. De Roemeense gebruikt verschillende technieken, waar onder tekenen, grafiek, lithografie, pastel, schilderen, installaties en performance. De expositie is op dinsdag tot en met vrijdag te zien van 10-16 uur en in het weekeinde van 13-17 uur.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15