Mobiel solliciteren Randstad wuredam Vliegjes terroriseren groenbakken Halfweg en Haarlemmerliede DINSDAG 11 JULI 1995 CHEF ADRIAAN BRANDENBURG. 071 -356-184. PLV -CHEF DICK VAN DER PLAS. 071 -3564 UITSLAG EINDEXAMENS LEIDEN Aan de Emilie Knappen Scho lengemeenschap zijn de volgen de kandidaten geslaagd: Agogisch Werk - Semi Resi dentieel Werk Galina van Bennekom, Kim Boer, Corrine van Bohemen, Li- duin Bouwer, Nicoline Briede, Linda Bronsgeest, Lisbeth van Buijten, Ruth Caceres, Cindy Dominicus, Moniek Duin, Charlotte den Duik, Lotje Goed koop, Inge de Graaff, Barbara Hoogstraten, Bianca van Leeu wen, Sandra Luykx, Tessa Maessen, Nicole van der Meer, Jolanda Melet, Nathalie Privee, Olga Roest, Nathasha Schou- man, Leontine van der Star, Cor Verschoor, Timo Versteegen, Peter Vos, Karen Zeilstra, Nathalie van der Zijden. Welzijnswerk-Activiteiten Be geleiding Astrid Beuk, Larissa Bezemer, Paula van Bom, Merel v.d. Broek, Esther van Duijn, Mike de Haas, Russell Hodge, Corina Nieuwenhuijzen, Danielle Pols, Bianca Roosen, Mieke Steen voorden, Yvonne Straathof, Inge Vogel, Sabrina v. Voort-Dijst. Sociale Arbeid - Arbeidszaken- Personeelswerk Harm-Jan van Beek, Collinde van den Berg, Bianca v.d. Berg, Ben van Dullemen, Monique Duijndam, Randalf Laclé, Riana Louwers, Margriet Toet, Corrie Veenendaal, Dafne Verheijen, Edgar Waelpoel. Sociale Arbeid - Sociale Dienstverlening Elly Annegarn, Irene Baboeram, Martijn Bakx, Nikki Beerenfen- ger, Mohammed Belkasmi, Rahma Bentarcha, Beata Berve- ling, Sharon Biervliet, Ronald Boelee, Carin Borst, Shozette Diaz, Jacky Engbersen, Asli Filiz, Naïra Gomez, Bianca van Hars kamp, Marja Hoppenbrouwer, Margret Huyboom, Sharida Jiawan, Alida Mettendaf, Indi Scharleman, Saskia Schreuder, Henny van Tilburg, Ricardo Tjodikromo, Nicole Toebak, Rob Verbunt, Naomi Weenk. Agogisch Werk - Cultureel Werk/Leidster Kindercentra Krista Been, Bianca van Bem- mel, Jose van den Berg, Bianca van Beugen, Danielle Borst, Jel- ka de Bruin, Bianca van den Burg, Celestine Burggraaff, Desiree van Dam, Karin Dol, Krista Dreef, Marleen van Eg- mond, Anja Gremli, Paula Hen- nevanger, Sandra Hoogstrate, Elma Hou waard, Linda van Huis, Sonja van Iperen, Hellen Janssen, Esther van Kampen, Sandy Kennis, Sylvia Kikkert, Il se Koet, Marissa Laan, Colinda Langhout, Claudia van Leeu wen, Naomi Leijser, Angelique Lindaard, Corine van der Luyt, Margriet Mens, Manon de Mes, Ingrid Moespot, Petra Onder water, Saskia Pex, Martine van der Plas, Sandra Reemer, Marij ke Rodenburg. Dewi Schoute, Sandra Schuuring, Caroline Segboer, Monique Stam, Mi riam van Teijlingen, Natascha Tijssen, Astrid Veenhof, Kitty Verboom, Kim Verheijen, Anita Wolvers, Astrid Zirschky, Brigit te Zuiderduin. Verzorgende Assunta van den Bosch, Es meralda Caupain, Lalita Cle ment, Nicolette van Daalen, El len Kaashoek, Inge Kuiper, Ma- riska Kuypers, Arena van Muij- den, Anja van der Plas, Patricia Reimerink, Karola Scheer, Nata scha Spreeuw. Kort Verzorgende Bhawna Bloemendaal, Judith van Dijk, Stephanie Dobbe, Ma- riska Domburg, Wendy Elde- ring, Monique Elfering, Natasja Hanselaar, Roberta Hartman, Femke Huiberts, Kim Huisman, Diana Kamping, Angelique Koekebakker, Diana Kuyt, Mar- loes de Liefde, Delmeza van Loon, Chantal van Luiing, Mo nique Meijer, Bianca Pietersen, Ellis Riem Vis, Brenda Ruigrok, Mariska van Schie, Wendy Slootweg, Ivanka van Velzen, Joyce Verbeek, Esther Vlieland, Tamara van Vliet, Sandra Vo gelenzang, Hetty de Vreugd, Monique Wessel, Monica de Wilde, Janneke de Winter. Oriëntatie en Schakeling Merjam Abdoelkariem, Mou- loud Akoudad, Rabia Attaf. Nancy Bavelaar, Okie Brown, Sibel Cagli, Svjetlana Durdjevic, Clarina Gomperts, Juana Her- sisia, Mirella Hornis, Joyce Jan sen, Shirin Kamal Ahmad, Sa- miye Kirtorun, Ellen Linger, In grid van der Louw, Saida Man- dil, Marianne Meeuwenoord, Sabine Rietkerken, Rosemarie van Rijn, Eva Scheffer, Danielle Schilders. Marinel Schreurs, Linda Selier. Karina Slingerland. Niels Schmidt, Cynthia van Tongeren, Rachel van der Waal. Apothekersassistent Maltie Bhoelai, Jolanda Blom, Henne Bregman, Ciska Brinks- ma, Annemieke Bijleveld, Mari anne Colpa, Annemiek Delfos, Silvia van Duijn, Ingrid van Eg- mond, Simone van Egmond, Cindy de Feijter, Daniëlla van Haaften, Wendy van Hameren, Sheila Hoogenboom, Simone ten Hoope, Disa Jonge, Bianca van der Kraan, Annelies van der Meij, Barbara Nell, Paula van Nobelen, Mirjam Passchier, Rieneke Rekvelt, Corinka Rotte veel, Joke van Sprang, Thirza Stakelbeek, Fabiënne Steiger- wald, Patricia Stenssen, Selda Teksal, Esther van Velde, Anita Verburg, Loekie Verdel. Tandartsassistent Simone Dickhoff, Jantiene Ger ritsen, Diana van der Hoeven, Manon Mos, Marlin Navarro, Janice Wehl. Doktersassistent Naïma Allouch. Natascha Boot, Caroline de Bruin, Albertine Captein, Fatima Chatbi, Simone Dool, Francisca Douwes. Peggy van Drongelen, Laila Elisabeth. Barbara Epping. Silvie van Erve. Sandra van den Hil. Berber van der Horst, Hava Ince, Theresia Kamphuis, Nicolette van Keste- ren. Caroline Kloos, Yvonne Kok, Saskia de Koning, Claudia Koster. Angela Krispijn, Christa Langelaar, Daniëlle Lanzing, Claudia Lepping, Sandy van Luijken, Sacha Matse, Kunera van der Meer, Diana Meijer, Sandy Mesman, Carla Mol, Marjorie de Mooij, Maaike van Niekerk, Isabel Olivieira, Ilse Overdevest, Sandra Ov^rgaauw, Ingrid Pronk, Catelijne Quist, Wendy Ravensbergen, Loretta van Rijn, Sandra Romijn, Va nessa van der Sloot, Nicolette Sluijmer, Liza van Sprang, San dra Verbeek, Cyrille Weeber, Erica Wijsman, Brenda van der Zwet. Leidster Kindercentra/BBO Sandra Akerboom, Aziza Azou- agh, Marijke Bakker, Angela Bergers-Lemmens, Ellen Bette, Bernice Blom, Sandra Bouw meester, Saskia den Braber, Jo landa Ciere, Marjan van Delft, Leonie Dekker, Rachida Douz, Coen Drejer, Miranda van Duij- venbode, Monique Engel, Ingrid Gobbels, Suzanne de Groot, Pa tricia de Haas, Monique van Haersma Buma, Monique Hols- vvilder, Mariska Hoogeveen, Marijke Huberts, Sandra Huis man, Petra Huizebosch. Ingrid Klootwijk, Sandra Koelewijn, Li- sette Kooy, Trudy Lammers, Ka rin van der Lans, Linda van der Meer, Karima Mensori, Cisca den Os, Trudy Parlevliet. Els van der Peet, Igna Pope. Nel Prins, Peggy Randsdorp, Linda Roele ven, Anna Sadigpour Bak- hshayesh, Loes Soonius, Rabiye Stam, Simone Steinhart, Lonne- ke van Stijn, Liesbeth Terink, Katinka Uijldert, Yvonne Ver mond, Daniëlle Vos. Els Vreeswijk, Jolanda van der YVeij- den, Debby Weijers, Idelette van Westerlaak, Miranda van der Zon. Vakopleiding kappen - Primai re opleiding damesvak Petra van Berkel, Mariëlle Mes man. Ingrid Schaap, Adrianne Tol, Elvira Weber, Natascha Frensch, Miranda Matheijsen, Monique de Ridder, Martine Teeuwen, Liesbeth de Wit, Jac queline Dobbe, Sandy Los, Bianca van Sinderen, Ciska van Vliet, Jacqueline van Wieringen, Brigitte van Diemen, Linda Hoek, Mariska van Pelt, Marloes Zuijderduijn, Selma Hepcan, Bianca Kuipers, Bianca van Rijn, Annemarie den Duik, Mi- relle Roozendaal, Mark Smit, Sandra Twilt, Marion van der Zwet, Janine Kes, Anke Post, Brenda Stijger, Marjolein Ver hoeven, Astrid Bomas, Mildred Gokoel, Natascha Meijer, Sharon Ubink, Diana v.d. Weij- den. Floor Bentvelzen, Phylis Hijdra, Jindra Overdevest, Ri- chelfe Roeland, Daniëlle Heemskerk. Carla Houwaard, lessica Mur, Martine Weerden burg. Vakopleiding kappen - Primai re opleiding herenvak Sandra Blijleven, Marijke v. Duijvenbode, Debora v. Esch, Chantal Havenaar, Iris v. Herre- wijn, Sandra IJsselmuiden, Jac queline Polane, Aletta Schaap, Monique Seelbach, Corine v. Vuuren, Dennis Zuiderduin, Su zanne Brouwer, Hendrika v. Eg- mond, Jordv de Groot. Adriana Heeman, Sebine Heeman, Ta mara Markman, Petrus Rotte veel, Jeany v. Schip, Milka Var- nica, Mirjam Zijlstra. Vakopleiding kappen - Voort gezette opleiding damesvak Anne-Marie Bakhuijzen, Ingrid v.d. Gugten, Madeion Masten broek, Cindy Boskma, Bianca Lieverse, Daniëlle de Prie. Vakbekwaamheid Dames- en Herenkappen Petra van der Boon, Jolanda van den Broek, Simone Dreef, Mir jam van den Eijkel, Saiedeh Far- si, Jacqueline Heemskerk, Mi rella de Heer, Bianca Hoog eveen, Rachel van Loon, Mari anne Mackaij, Monique van Noord, Sacha Rehorst, lolanda Wesselius, Therese van Duyven- bode, Esther Endlich. Vakbekwaamheid Herenkap pen Sylvia van Vliet, Anouk de Goe de, Romy Halman. Vakbekwaamheid Dameskap- Nathalie Walta, Karin Detei Miranda Koet, Gitte Veenei daal. Vakbekwaamheid Dames- e Herenkappen met onderni mersdiploma Leanv Dorresteijn, Tanja d Goey, Brigitte de Groot, Sonj Heijboer, Lisa de Jong, Esthi Leuven, Heiny van der Lindei Marieke Minderhoud, Moniqi Rienties, Karin van der Vlugt. Ondernemer Schoonheidsve zorging Yvette van den Broek, Went Emens, Sandra van Es, Maltj Ganesh, Weixiu Hu, Annemiel Hundscheid, Esther Lap, Jai queline van Leeuwen, Mirjai van Loenen, Claudia van di Mey, Margot Prins, Sandi Schoenmaker, Marije Slotboor Maja Surajbali, Vera Zonnevel Conny Zorn, Monica Rewat. Vakbekwaamheid Schoor heids- en Voetverzorging Suzanne van Bommel, Chariss Burghouwt, Linda Corneli Debby Duijnisveld, Soesila G< jadhar, Esther Geers, Diana va Gunsteren, Babiche Ketteni Sonja Moize de Chateleux, Nir Mossel, Daniëlle Schoonwate Sacha Steenks. Ondernemer Schoonheids- e Voetverzorging Heidy van Bohemen, Kari Huiskamp, Yvonne Huismai Indra van Rijn, Patricia Verhaai Slagroomtaarten voor geslaagden I let Leidsch Dagblad publiceert regelmatig de namen van g den. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dag blad gratis een slagroomtaart aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met Antoinette Vonk of Marjanne- ke Haasbroek (071-356401). Zij nemen het adres op en versturen de brief waarmee de taart op onderstaand adres kan worden opge haald. De winnaars van vandaag zijn: Natascha Spreeuw en Saiedeh Farsi. ^anketUkkehit/leai-ooiH Steenstraat 45/47 Leiden Tel. 071 -142343 HAARLEMMERLIEDE/HALFWEG LONNEKE NOOU Massa's kleine vliegjes houden zich met dit warme weer op rondom de onlangs officieel in gebruik genomen straatcontai ners van het Metrosysteem in Haarlemmerliede en Halfweg. Vooral de container voor groen te en fruit is volgens veel ge bruikers een broedplaats van bacteriën. Ook klagen mensen over stankoverlast. W. Buddel- meijer die in de Wilhelmina- straat in Halfweg woont kan er kort over zijn: ,,AIs je de bak opendoet, komen zwermen vliegjes je tegemoet. Het is ge woon smerig!" Op 29 juni zijn de containers van het ondergronds vuilinza- melingssysteem van Rutte Re cycling - dat waarschijnlijk ook in Rijnsburg wordt ingevoerd - officieel in gebruik genomen in Haarlemmerliede en Spaarn- woude. Het zogenoemde Me trosysteem is vanaf het begin van dit jaar al in gebruik. Op veel plaatsen staan twee kleine kokers die in het straatbeeld nauwelijks opvallen, naast el kaar. In de groen gemerkte me tro kan groente- en fruitafval worden gedeponeerd. De grijs gemerkte metro is er speciaal voor het restafval. Bijzonder is dat de opslagruimte van de containers ondergronds zit. Ook nieuw is dat de inwoners nu op ieder gewenst moment hun vuil kwijt kunnen, terwijl ze voor heen op de vuilnisman moesten wachten. Met dit warme weer blijken ook deze nieuwe groenbakken voor kleine insekten een para dijs op aarde. Dit tot groot on genoegen van Lydia Buzink die in de Franciscanessenstraat in Haarlemmerliede woont. Vol gens haar zit het in de groen ge merkte metro in haar straat vol met vliegjes. „Vorige week zag ik ze met hordes. En stinken dat het doet. Het is er één grote kweekbron van bacteriën. En dan te bedenken dat er-kinde ren spelen!" Zelf komt Lydia niet meer bij de groen-contai- ner sinds het ongedierte haar heeft geprikt. Ze toont haar on derarmen vol met kleine bultjes. Voortaan brengt haar echtge noot het groen weg. Ook Trijntje Pasdeloup, die in de Wilhelminastraat in Halfweg woont, heeft last van de vliegjes. De insektjes uit de nabijgelegen containers komen en masse bij haar op bezoek. Bijna elke och tend moet ze ze wegzuigen. „Héél lastig. Ik kan ook geen fruitmand laten staan of ze zit ten er weer op." Haar echtge noot grapt: ,,'s Avonds moet je je hand op je glas houden. Ken nelijk zijn ze gek op bier." Ab Kreike, eigenaar van een zuivel- wagen, heeft er sinds enige we ken vele ongewenste klanten bij. Het ongedierte vliegt van de groenbak naar zijn winkeltje op wielen en vertoeft daar met veel plezier op het fruit. Van betalen hebben de beestjes nooit ge hoord. Toen Leo van Duykeren uit de Haarlemmerstraatweg in Halfweg vorige week zijn vuilnis ging legen, kwam hem een stof wolk van beestjes tegemoet. Hij merkt dat vooral ouderen men sen niet meer naar de plaats des onheils durven. „Ze zijn bang voor de vliegen." Zijn buur vrouw Johanna Bongenaar sprong vorige week wel twee meter naar achteren van de 'vliegenwalm'. „Ik heb meteen de gemeente gebeld", vertelt ze. „Kennelijk hebben ze er iets aan gedaan want ik zie nu geen vliegje meer. Ik hoop dat dat zo blijft." Wethouder L. van Essen vindt het geklaag over stank en insek tjes overtrokken en het ligt vol gens hem zeker niet aan het Metrosysteem. „Ik ben in Zwa nenburg wezen kijken. Daar hebben ze nog van die beton nen bakken. Ook daar zaten vliegjes in. Het is gewoon het weer. Bij tweeëntwintig tot achtentwintig graden had je met de groenbak van vroeger ook last van ongedierte. Verder spuiten we in de bakken het middel containerfris en dat helpt." Ook geklaag over stank overlast vindt hij overdreven. Volgens hem moet je pal op zo'n container gaan staan om iets te ruiken. „Tegenover mijn huis, staat een metro, maar ik heb nergens last van." Of u nu altijd bereikbaar wilt blijven om belangrijk nieuws te ontvangen, of u wilt uw vriend onmiddellijk vertellen dat u bent aangenomen, al vanaf f 29,95 kunt u vrijwel overal en altijd mobiel bellen en gebeld worden. En zelfs als u even niet gebeld wilt of kunt worden, bent u toch altijd te bereiken. Met Voicemail, de gratis antwoordservice voor onze klanten. Bovendien wordt mobiel telefoneren steeds gemakke lijker. Neem EasyConnectwaarmee u via NMT (ATF) een nummer kunt opvragen en u direct kunt laten doorverbinden. Zonder dat u zelf het nummer hoeft te weten en in te toetsen. En de ontwikkelingen staan niet stil. Zo is op GSiM al fax en datacommunicatie mogelijk. U heeft al een abonnement vanaf f 29,95 per maand (adviesprijs PrivateSpaceexclusief 17,5" BTW). Verder heeft u keuze uit een ^antal andere abonnementen, afgestemd op het gebied en de mate waarin u belt. Het Mobiele Netwerk van PTT Telecom biedt abonnementen aan in samenwerking met talrijke dealers en de Service Providers Martin Dawes (033-55 46 63), debitel Nederland (020 - 667 83 11), Merrem Intercity Communicatie BA'. (02503-80500), PTT Telecom (06- 0115) en Talkline (030 - 473 473). Bij de dealers kunt u ook terecht voor randapparatuur. Voor meer informatie over Het Mobiele Netwerk kunt u gratis bollen met 06-0106. Het Mobiele Netwerk

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 14